درمان خال گوشتی روی آلت و خطرات کندن آن

درمان خال گوشتی روی آلت و خطرات کندن آن

فهرست مطالب

خال گوشتی یک لکه کوچک و تیره بر روی پوست است که معمولا بی خطر می باشد. خال هنگامی به وجود می آید که سلول های تولید کننده ملانین (رنگدانه) به جای پخش شدن در ناحیه ای وسیع به صورت یک دسته در لایه بیرونی پوست تجمع می کنند. با اینکه امکان دارد مشاهده هر گونه لکه یا خال بر روی آلت مردانه خود اندکی نامطلوب باشد، اما خال ها معمولا خوش خیم بوده و سبب بروز علائم یا مشکلات سلامتی نمی شوند.

خال ها و برآمدگی های دیگری مانند گوشت اضافه نیز می توانند بر روی آلت مردانه پدیدار شوند. با اینکه اغلب این موارد خطرناک نیستند اما ممکن است افراد به دلایل زیبایی وجود آن ها را نامطلوب بدانند. از آنجایی که برخی لکه های خال مانند نیازمند درمان هستند، معاینه پزشکی این موارد همواره توصیه می شود. در هنگام برداشت خال بسته به خطرات عمل ممکن است برداشت جراحی یا درمان لیزری انتخاب شود. بسیاری از خال ها یا برآمدگی های خوش خیم نیازمند درمان نبوده و بهتر است فرد با داشتن آن ها به زندگی خود ادامه دهد.

عکس خال گوشتی در ناحیه تناسلی

بیماری هایی که با خال گوشتی اشتباه می شوند!

خال های گوشتی زوائدی کوچک و برآمده بر روی سطح پوست هستند که معمولا در اطراف پلک، گردن، زیر بغل و کشاله ران یافت می شوند. این خال ها اغلب همگام با افزایش سن تشکیل می شوند. در حالی که ممکن است این خال ها ظاهری ناخوشایند داشته باشند اما معمولا خوش خیم هستند. خال های گوشتی از کلاژن (پروتئینی در پوست) و عروق خونی تشکیل شده و با استفاده از فرایندهای زیبایی مختلف از بین می روند. علاوه بر خال ها، بیماری های پوستی دیگری نیز وجود دارند که ممکن است با خال گوشتی ساده اشتباه گرفته شوند:

1- کک و مک

یکی از رایج ترین انواع لکه های پوستی کک و مک ها هستند. کک و مک ها معمولا نسبت به خال ها صاف تر و روشن تر می باشند. خال ها اغلب تیره و اندکی برآمده هستند. کک و مک ها دسته های کوچکی از ملانین بوده و بسته به قرار گیری در معرض نور خورشید پدیدار یا محو می شوند. این لکه ها بی خطر بوده و وجود آن ها بر روی آلت تناسلی مردانه نیز طبیعی است.

2- پاپول مرواریدی آلت بیشتر بخوانید

پاپول مرواریدی زوائدی کوچک، گرد و به رنگ سفید یا صورتی هستند. این برآمدگی های خوش خیم به صورت یک یا دو ردیفه در اطراف سر آلت پدیدار می شوند. با اینکه این پاپول ها واگیر دار نبوده و ناشی از یک عفونت منتقل شونده جنسی نیستند اما دائمی می باشند. پاپول های مرواریدی نیازمند درمان نبوده اما در صورت داشتن ظاهر نامطلوب می توان آن ها را به وسیله درمان لیزری از بین برد. درمان لیزری می تواند با به وجود آمدن چند جای زخم خفیف همراه باشد.

3- غدد تایسون

غدد تایسون انواع کوچکی از غدد سباسه هستند. این برآمدگی های سفید و گرد معمولا بر روی فرنولوم تشکیل می شوند. فرنولوم بخشی انعطاف پذیر از پوست است که پوست سر آلت (غلفه) را به آلت متصل می کند. پوست سر آلت معمولا در فرایند ختنه شدن برداشته می شود. غدد تایسون خوش خیم بوده و نیازمند درمان نیستند. برخی فرایند های زیبایی همچون درمان لیزری می توانند مفید باشند.

4- دانه های فوردایس

دانه های فوردایس

دانه های فوردایس برآمدگی هایی کوچک و به رنگ سفید یا زرد هستند که می توانند بر روی سر یا تنه آلت پدیدار شوند. این دانه ها همچنین می توانند در گونه ها، لب ها و ناحیه فرج زنان ظاهر شوند. دانه های فوردایس علاوه بر بی خطر بودن، غیر واگیر بوده و در بسیاری از افراد دیده می شوند. دانه های یاد شده نوعی از غدد سباسه هستند. غدد سباسه، غده هایی پوستی هستند که جهت روان کردن پوست ماده ای روغنی به نام سیبوم را تولید می کنند. درمان های لیزری، الکترو سرجری و دیگر فرایند ها برای درمان دانه های فوردایس استفاده می شوند. با این حال، درمان این دانه ها الزامی نیست.

5- آنژیوکراتوما

آنژیوکراتوما زائده های کوچکی هستند که توسط عروق خونی متورم شده ایجاد می شوند. این زائده های خوش خیم می توانند بر روی سر آلت، کیسه بیضه و اطراف ناحیه کشاله ران پدیدار شوند. این زائده ها را می توان با استفاده از درمان هایی همچون درمان لیزری یا کرایو ابلیشن از بین برد. کرایو ابلیشن یک فرایند درمانی است که در آن بافت های ناخواسته به وسیله سرمای شدید از بین می روند.

6- لنفوسل ها

سیستم لنفاوی بخشی از سیستم های ایمنی و گردش خون در بدن است. این سیستم به ساخت و انتقال گلبول های سفید خون به نواحی مقابله با عفونت کمک می کند. علاوه بر این موارد، سیستم لنفاوی حاوی موادی تصفیه شده از خون همچون پلاسما می باشد. مایعی که در این سیستم جریان دارد، لنف نامیده می شود. لنفوسل تجمع کوچکی از مایع لنف است که در هنگام انسداد سیستم لنفاوی تشکیل می شود. این انسداد سبب انتشار لنف به بافت های مجاور می شود.

لنفوسل ها به صورت برآمدگی های کوچکی در زیر سطح پوست نمایان می شوند. با اینکه این موارد بی خطر هستند اما در نگاه اول می توانند مشکل ساز به نظر برسند. لنفوسل ها معمولا پس از چند روز به صورت خود به خودی رفع می شوند. در صورت ماندگاری این موارد باید به پزشک مراجعه شود. برخی دارو ها یا پماد های موضعی نیز می توانند در رفع لنفوسل ها مفید باشند.

7- زگیل تناسلی  بیشتر بخوانید

زگیل تناسلی و گوشت اضافه روی آلت، یک بیماری ویروسی منتقله از طریق جنسی است که هر دو جنس را مبتلا می کند. این بیماری ضایعات پوستی به شکل بر آمدگی های تو پر و کوچک در پوست یا مخاط ناحیه تناسلی ایجاد می کند که فاقد درد یا خارش می باشند.

عوارض کندن زگیل تناسلی ( ایا کندن زگیل خطرناک است )

بسیاری از بیماران مبتلا به زگیل تناسلی در نگاه اول تصور می کنند که این ضایعه یک خال گوشتی معمولی است و با توجه به شرمی که دارند خود با اقداماتی نظیر تیغ ریش تراشی یا نخ اقدام به برداشتن ضایعه در منزل می کنند که متاسفانه این اقدام، خود آغازگر مشکلات متعدد بعدی خواهد بود

کندن خال گوشتی روی آلت (زگیل تناسلی) با تیغ بسیار خطرناک است

یکی از مشکلات جدی که اکثر افراد با این اقدامات با آن مواجه می شوند تکثر تعداد خال گوشتی روی آلت یا گوشت اضافه در ناحیه تناسلی است. در این افراد عموما به دنبال تراشیدن موهای زائد این ناحیه دچار تکثیر ضایعات زگیل دستگاه تناسلی می شوند.

اکثر افراد اشاره می کنند که در ابتدا فقط یک خال گوشتی روی آلت بود و فکر می کردیم که چیز مهمی نیست و با تیغ روی آنرا تراشیدیم و مقدار زیادی هم خونریزی داشت. طی 2هفته تا سه ماه بعد ناگهان تعداد ضایعات زگیل دستگاه تناسلی زیاد شد.

ما 47 عکس مختلف از انواع زگیل تناسلی را برای شما گردآوری کرده ایم تا شکل زگیل را از نزدیک ببینید. برای مشاهده عکس های زگیل بر روی زگیل تناسلی مردان کلیک کنید.

خال گوشتی روی آلت یا گوشت اضافه در ناحیه تناسلی ( زگیل دستگاه تناسلی ) نیاز به درمان و پیگیری های متعددی دارد. در گروهی از این بیماران خطر سرطان آلت تناسلی بسیار بالا خواهد بود. برای پیشگیری از سرطان در دهانه رحم در شریک جنسی فرد ممکن است نیاز به بررسی های پاپ اسمیر سالانه یا واکسیانسیون باشد.

بسیاری از افراد با اقدامات غیر پزشکی اقدام به دستکاری خال های صورت و بدن می کنند. برخی از این اقدامات که از قدیم نیز استفاده می شده است بستن نخ دور خال گوشتی یا سوزاندن، استفاده از برخی ترکیبات گیاهی نظیر سیر بوده است. بعضی از افراد نیز خود با استفاده از تیغ ریش تراش سعی در کندن خال در صورت و بدن خود می کنند.

درمان خال گوشتی در ناحیه تناسلی

اگر گوشت اضافه در ناحیه ی آلت تناسلی، زگیل تناسلی باشد:

معمولاً درمان گوشت اضافه در ناحیه تناسلی بسیار دشوار است. ابتدا باید جای تمامی موارد خال گوشتی روی آلت یا گوشت اضافه در ناحیه تناسلی مشخص شود. این امر مستلزم معاینه ناحیه تناسلی است. ممکن است درمان زگیل تناسلی زنان و مردان به صورت مرتب و مکرر در مطب و گاهی با داروی موضعی جهت استعمال هفتگی در منزل تجویز می‏گردد. در فیلم زیر درمان گوشت اضافه در ناحیه تناسلی به کمک لیزر نشان داده شده است:

روش درمان خال گوشتی روی آلت یا گوشت اضافه در ناحیه تناسلی توسط پزشک و با توجه به محل درگیری و اندازه ضایعات تعیین می شود. بسته به نظر پزشک ممکن است از داروهای موضعی مثل پودوفیلین یا سایر روشها مانند لیزر، نیتروژن مایع و فتودینامیک تراپی با آمینولولونیک اسید ‌باشد.

لیزر برای تمامی ضایعات زگیل تناسلی قابل استفاده است. حتی ضایعات بسیار بزرگ نیز با لیزر قابل درمان هستند. میزان درد و خونریزی بعد از لیزر بسیار پائین است و میزان عود ضایعه نیز بسیار کم است.

دکتر عباس انتظاری دکتر متخصص زگیل تناسلی در تهران

در صورتی که مایل به طرح سوال و مشاوره با دکتر و یا مراجعه به مطب هستید، از طریق زیر اقدام فرمائید

درخواست نوبت

از دکتر بپرسید درخواست نوبت با واتساپ

درخواست نوبت با تلگرام

دسته بندی

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

دکتر عباس انتظاری

از دکتر سوال دارید؟

دکتر عباس انتظاری

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. کد رهگیری خود را یادداشت کنید یا از آن عکس بگیرید (طی 48 تا 72 ساعت آینده منتظر پاسخ دکتر باشید)

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر ماری شنبه ۱۵ شهریور ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 82 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر پسرم روی آلتش یه گوشت دراومد.. چسبیده و بدون حرکت هست. صبح دیدم.. آیا خطرناک هست. پسرم سه سال هست.. ختنه هم نیس
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۱۵ شهریور ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام جانم

   بهتره در اولین فرصت نسبت به ختنه پسرت اقدام کنی

   موفق

 • تصویر کاربر نلی شنبه ۱۵ شهریور ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 72 مشاهده پرسش
  ایا درسته میگن اگر به زگیل تناسلی سرکه بزنیمو سفید بشه نشون دهنده ی اینه که قطعا اون برامدگی زگیله ؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۱۵ شهریور ۹۹( 1 سال پیش)

   علیک سلام

   خیر درست نیست

 • تصویر کاربر Shima سه شنبه ۱۱ شهریور ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 84 مشاهده پرسش
  وقت بخیر دکتر
  همسرم یهفته هست که فریز انجام دادن کم کم داره میریره میخواستم بدونم معمولا بعدچه مدت میشه رابطه داشت یعنی بعد ریختن همه زگیل ها امکانش هست؟
  واینکه ایا فریز کردن ضرری براش یا بچه دارشدتمون نداره؟اخه اون محدوده سیاه شده اسیب رسیده؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۱۱ شهریور ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام جانم

   این حالت طبیعی است و 10 روز بعد از حذف زگیل رابطه جنسی با محافظت بلامانع است

   فریز مشکلی برای بارداری ایجاد نمی کند

   نگران نباش و مطابق فرمایش پزشک معالجت اقدام کن

   موفق

 • تصویر کاربر نلی یکشنبه ۹ شهریور ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 77 مشاهده پرسش
  سلام من چند سال پیش لیزر بیکینی انجام دادم که بعد لیزر حالت یه لک قهوه ای روی سطح کناری بیکینیم ظاهر شد الان به هفتست احساس میکنم یکم برامده شده ( دردو خارشو‌خونریزی نداره . به نظر شما جای نگرانی هست؟ (باکره هستم و رابطه ی سطحی بدون محافظت یکسال پیش داشتم )
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۹ شهریور ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام جانم

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر و تست HPV PCR به پزشک مراجعه کنی

   موفق

 • تصویر کاربر Mohseni جمعه ۷ شهریور ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 84 مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشید آقای دکتر بنده مذکر و ۲۷ ساله هستم و الان حدود دو هفته ای هست که روی قسمت بالایی تنه آلتم قبل از کلاهک و دقیقا وسط اون هلالی که تنه ی آلت به کلاهک متصل میشه یک سوراخ خیلی ریز درومده که هیچگونه خارش و یا قرمزی و برآمدگی نداره فقط گاهی با فشار دادن ' ترشحات سفت و زرد کمرنگ متمایل به سفید ازش خارج میشه و زیر این سوراخ که قبل از خالی کردنش با لمس کردنش میشد یک مقدار سفتی رو حس کرد ' بعد از خالی کردن کاملا صاف و نرم و عادی میشه اما بعد از چند روز مجددا این ترشحات زیر سوراخ تجمع پیدا میکنن.آقای دکتر اگه راهنماییم کنین که بفهمم این سوراخ ریز چیه و علت بوجود اومدنش چیه خیلی خیلی ممنونتون میشم خواهش میکنم راهنماییم کنین بشدت نگران و مضطرب هستم سپاس از لطف بی دریغ شما
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری جمعه ۷ شهریور ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام چانم

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی ممکنه نوعی آسه  یا  فیستول یا کیست مطرح باشه. ممکن است نیاز به درمان های طولانی مدت باشد. همچنین در برخی از موارد ممکن است ضایعات پس از بهبودی مجددا عود کند بهتره برای معاینه دقیقتر به پزشک مراجعه کنی. ممکنه نیاز به نمونه برداری یا ارزیابی های تکمیلی باشد

   موفق

 • تصویر کاربر Me جمعه ۷ شهریور ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 77 مشاهده پرسش
  سلام بنده یه چن وقتی هس روی بدنم خال های گوشتی کوچیک هست هیچ دردی هم نداره یه چنتا خال کوچیکم هست روی الت تناسلی ممنون میشم راهنماییم کنید ایا نیاز درمان دارن یا خیر
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری جمعه ۷ شهریور ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی در صورتیکه زگیل تناسلی مطرح باشد باید هرچه سریعتر درمان انجام شود

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

 • تصویر کاربر علی جمعه ۷ شهریور ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 98 مشاهده پرسش
  درود بر شما دکتر. متاسفانه در کودکی به دلیل ختنه نامناسب گوشت اضافه ی در ناحیه بخیه آلت تناسلی بنده به وجود آمده. چطور میشه این گوشت اضافه رو از بین برد؟ با لیزر های قلمی میشه پس از بی حسی این برآمدگی که شبیه به زگیله رو برطرف کرد؟؟ باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری جمعه ۷ شهریور ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام جانم

   در برخی موارد امکان درمان وجود دارد

   نگران نباش و مطابق فرمایش پزشک معالجت اقدام کن

 • تصویر کاربر آرمين دوشنبه ۳ شهریور ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 86 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشيد
  چند تا حالت خال گوشتي اطراف آلت تناسليم زده تعدادشم داره زياد ميشه ميخاستم بدونم راه درمانش چيه
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۳ شهریور ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام جانم

   بر اساس عکس ارسالی احتمالا زگیل تناسلی مطرح باشد

   برای درمان علاوه بر حذف ضایعات باید برای تقویت سیستم ایمنی بدن نیز اقدامات موثری صورت گیرد

   برای از بین بردن ضایعات معمولا درمان های دارویی با پدوفیلین یا کرایوتراپی یا الکتروکوتر یا لیزر قابل استفاده است

   لیزر موثرترین و سریعترین روش درمانی با کمترین میزان عود است

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

 • تصویر کاربر وفایی دوشنبه ۱۳ مرداد ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 84 مشاهده پرسش
  سلام. بنده دو ماه پیش عمل اجراحی الکتروکوترینگ برای از بین بردن زگیل تناسلی انجام دادم ولی از اون به بعد جای الکتروکوترینگ در سر آلت باعث کجی ادرار و انحراف به چپ جریان ادراری من شده. اخیرا احساس میکنم که مجاری ادراری در سر آلت تنگ هم شده و خروج ادرار سخت شده. میخواستم ببینم درمانی داره درست بشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۱۳ مرداد ۹۹( 1 سال پیش)

   سلام جانم

   یکی از عوارض الکتروکوتر ایجاد اسکار در ناحیه است 

   توصیه می کنم در با پزشک معالجت بیشتر مشورت کنی

   ممکنه نیاز به جراحی ترمیمی باشد

   موفق

 • تصویر کاربر محمد یکشنبه ۲۹ تیر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 81 مشاهده پرسش
  دوتا گوشت اضافه کنار آلت تناسلی در آوردم خواستم بدونم زگیل هست یانه؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۲۹ تیر ۹۹( 1 سال پیش)

   علیک سلام

   بر اساس عکس ارسالی زگیل تناسلی مطرح است

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

    

درحال دریافت اطلاعات

مقالات مرتبط

با ما در تماس باشید

ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه ۲ واحد ۱۲

آدرس مطب

ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه ۲ واحد ۱۲

شماره تماس

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

پرسش از دکتر