زگیل تناسلی مردان – تشخیص علائم زگیل تناسلی و درمان

زگیل تناسلی مردان – تشخیص علائم زگیل تناسلی و درمان

فهرست مطالب

زگیل تناسلی مردان

زگیل تناسلی مردان یا genital warts ناشی از یک ویروس به نام ویروس پاپیلومای انسانی یا اچ پی وی (HPV) است که عمدتا از طریق رابطه جنسی منتقل می شود ولی موارد انتقال در روش های غیر جنسی نیز گزارش شده است.

زگیل مقاربتی در 10 درصد مواقع ناشی از ویروسی های پر خطر است که شانس ابتلا به سرطان را افزایش می دهد.

علائم زگیل تناسلی

زگیل تناسلی خفیف چیست؟

زگیل تناسلی در آقایان ممکن است خفیف یا شدید باشد. زگیل تناسلی خفیف معمولا به صورت یک یا چند لک روی آلت دیده می شود. این نوع زگیل، ممکن است تا مدت ها توسط بیمار شناسایی نشود و زمان طلایی برای درمان به موقع از دست برود. انتقال ویروس hpv ارتباطی با فعال و یا غیر فعال بودن عفونت ندارد.

حتی در زمانی که عفونت زگیل تناسلی در اقایان غیر فعال است و یا حتی زمانی که زگیل تناسلی خفیف است، می تواند از فرد مبتلا به ویروس زگیل تناسلی، به فرد سالم منتقل شود. البته شانس انتقال از یک فرد بدون علامت تقریبا یک دهم یک بیمار علامت دار است لذا همواره درمان ضایعات ظاهری و علائم بالینی ضروری است

باید توجه داشت که برخی موارد زگیل تناسلی اقایان ممکن است ناشی از آلودگی با ویروس های پرخطر باشد و در صورت عدم مراقبت به موقع زمینه ساز بدخیمی های ناحیه تناسلی گردد

علت بوجود آمدن زگیل تناسلی در مردان

بیش از 100 نوع مختلف از ویروس HPV در گروه بیماری های آمیزشی وجود دارد که علت بوجود آمدن زگیل جنسی در مردان هستند. اکثر مردان و زنانی که دچار این عفونت هستند از این موضوع بی‌ اطلاع می‌باشند، زیرا در بدن آنها علائم یا مشکلات بهداشتی ایجاد نمی‌شود. توجه داشته باشید که زگیل تناسلی در دختران باکره نیز شایع است.

از جمله زگیلهای تناسلی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • زگیل آلت تناسلی
 • زگیل مقعدی
 • زگیل دهانی
 • زگیل مجرای ادراری
 • زگیل واژن
 • زگیل بیضه

از کجا بفهمیم زگیل تناسلی داریم

علائم زگیل تناسلی در آقایان می توانند از حداقل سه هفته تا چندین  ماه بعد از تماس با فرد آلوده ایجاد شوند. در کلیه افراد مبتلا به عفونت های مقاربتی نظیر سیفلیس و هپاتیت، علائم زگیل تناسلی زودتر ظاهر خواهند شد را که سیستم ایمنی این افراد، ضعیف تر است.

علائم زگیل تناسلی در مردان ( ظاهر زگیل تناسلی مردان )

علائم زگیل تناسلی در آقایان به صورت زگیل‌های تناسلی بر روی آلت، کیسه بیضه و یا اطراف مقعد ظاهر می‌شوند. گرچه در مواقع بسیاری، زگیل های تناسلی توسط خود فرد قابل رویت هستند با این حال، مردان می توانند جهت معاینه دقیق ناحیه تناسلی خود به متخصص مراجعه کنند.

عکس زگیل تناسلی در مردان - عکس واضح از زگیل تناسلی مردان

شکل ظاهری زگیل تناسلی

از جمله علائم زگیل تناسلی در مردان می توان به موارد زیر اشاره داشت:

1- زائده های کوچک و یا بزرگ گوشتی شکل به رنگ قهوه ای و یا صورتی در ناحیه تناسلی
2- ایجاد زگیل های گل کلمی ناشی از چندین زگیل نزدیک به هم
3- خارش یا ناراحتی در ناحیه تناسلی شما
4- خونریزی زگیل در هنگام مقاربت

شکل زگیل تناسلی

علائم زیگیل تناسلی در دهان

زگیل تناسلی در مردان ممکن است به دنبال رابطه جنسی دهانی با شریک جنسی مبتلا به زگیل، در دهان یا گلو، ایجاد شود. علائم زگیل تناسلی در دهان عبارتند از: جوش های گوشتی کوچک، قهوه ای یا صورتی روی زبان، لب و ناحیه ی داخلی دهان

تشخیص زگیل تناسلی در مردان

معمولا پزشکان پس از معاینه تا حدود زیادی می توانند زائده های زگیل تناسلی در مردان را تشخیص دهند. گاهی اوقات زگیل ها درون مجرای ادرار، مقعد و یا نواحی غیر قابل دید مستقیم توسط فرد ایجاد می شوند که تشخیص آنها فقط و فقط از طریق معاینه صورت می پذیرد.

شناسایی زگیل های تناسلی سرطانی تنها با معاینه ی بالینی امکان پذیر نیست و باید از تست HPV PCR یا آزمایش زیگیل تناسلی استفاده گردد. در زنان، علاوه بر آزمایش زگیل تناسلی، تست پاپ اسمیر نیز برای بررسی وضعیت رحم و پیشگیری از ایجاد سرطان دهانه ی رحم به شدت توصیه می شود.

1- آزمایش زگیل تناسلی

یکی از بهترین اقدامات برای شناسایی سروتیپ های با ریسک بالا، آزمایش DNA زیگیل تناسلی است که در واقع نوعی آزمایش ژنتیکی محسوب می شود که باید از بافت نمونه برداری شود. تحت هیچ شرایطی آزمایش خون به شناسایی ویروس HPV کمکی نخواهد کرد.

گاهی مواقع در مردان همجنس باز نیاز به پاپ اسمیر مقعدی نیز می باشد. در این گروه شانس ابتلا به آلودگی  HIV بسیار بالاتر از افراد عادی است.

تست HPV PCR برای تشخیص زگیل تناسلی در مردان

2- تست پاپ اسمیر

تست پاپ اسمیر در خانم های بالای 30 سال به شدت توصیه می شود. در پاپ اسمیر به کمک وسیله ای به نام اسپکولوم دهانه ی رحم مقداری باز شده و از درون رحم و واژن، نمونه برداری می شود. سپس این نمونه برای انجام بررسی های لازم، به آزمایشگاه فرستاده می شود.

توجه داشته باشید که انجام به موقع تست پاپ اسمیر می تواند در شناسایی به موقع ویروس های پرخطر و پیشگیری از سرطان دهانه ی رحم نقش چشمگیری داشته باشد.

زگیل تناسلی آقایان

درمان زگیل تناسلی مردان

ایا زگیل تناسلی درمان میشود؟

متاسفانه بسیاری از اوقات افراد به دلیل خجالت شخصی و یا ترس از مراجعه به پزشک متخصص زگیل تناسلی خودداری می کنند؛ فراموش نکنید که عدم درمان زگیل می تواند سبب انتشار و بزرگ شدن آنها شده و مشکلات جدی تری را برای شما و از همه مهم تر شریک جنسی تان ایجاد کند. حتی استفاده از کاندوم نیز نمی تواند امکان انتقال زگیل را به طور کامل از بین ببرد!

از همه مهم تر اینکه زگیل های تناسلی نوع 16 و 18 می توانند در ایجاد سرطان نقش مهمی داشته باشند؛ پس به هیچ عنوان، درمان زگیل را به تاخیر نیندازید!

روش از بین بردن زگیل تناسلی مردان؛ توسط پزشک و با توجه به محل درگیری و اندازه ضایعات تعیین می شود. بسته به نظر پزشک ممکن است از پماد برای درمان زگیل تناسلی در آقایان مثل پودوفیلین یا سایر روش ها مانند لیزر زگیل تناسلی، کرایوتراپی و یا جراحی ‌استفاده شود.

زگیل تناسلی همرنگ پوست

1- فریز کردن زگیل

در این روش، زگیل های تناسلی فریز می شوند. از محاسن کرایوتراپی زگیل می توان به راحتی کار و عدم نیاز به بیهوشی یا بی حسی اشاره کرد. با این حال، کرایو نیاز به تعداد جلسات درمانی بیشتری دارد و حداقل به مدت دو هفته می بایست از پماد اسید سالیسیلیک استفاده شود. از جمله عوارض فریز زیگیل تناسلی می توان به احتمال عود مجدد زگیل ها پس از درمان تا حدود 60 درصد اشاره کرد.

گسترش زگیل تناسلی پس از درمان های خودسرانه

2- داروی زگیل تناسلی

الف- قطره پودوفیلین برای درمان زگیل تناسلی

داروی زگیل تناسلی مردان که بیشترین استفاده را دارد قطره پدوفیلین است. این روش به دلیل اینکه دردناک بوده و امکان آسیب به بافت های سالم پوست نیز وجود دارد معمولا در ضایعات کوچک و به تعداد کم کاربرد دارد. از محاسن این روش می توان به کم هزینه بودن آن اشاره کرد. پماد برای درمان زگیل تناسلی مردان نیز به شکل پدوفیلوکس وجود دارد ولی در ایران در دسترس نیست

در ایران قطره پدوفیلین در دسترس است که باید با نسخه پزشک تهیه گردد. این ترکیب به صورت یک فرم رقیق شده توسط داروخانه ساخته می شود. این داروی باید با احتیاط فراوان و ترجیحا زیر نظر پزشک مصرف شود. در صورت استفاده نادرست دارو ممکن است سوختگی پوست و درد شدید ایجاد شود

این دارو فقط در موارد خفیف بیماری کاربرد دارد.

عارضه پدوفیلین
پدوفیلین بسیار پر عارضه است

ب- کرم ایمی کیمود یا آلدرا برای درمان زگیل تناسلی مردان

روش دیگر درمان زگیل تناسلی در واقع ایمونوتراپی است که بوسیله آن سیستم دفاعی بدن جهت نابودی ویروس تقویت می‏ شود. داروی دیگری که اخیراً در درمان بیماری زگیل تناسلی با موفقیت به کار رفته است پماد ایمی کیمود آلدرا می‏ باشد. این دارو به صورت کرم است که بر روی ضایعه مالیده می‏ شود و با تحریک سیستم ایمنی، زگیل‏ ها را از بین می ‏برد.

کرم آلدرا 5 درصد

برای اثر بخشی حداقل باید 30 هفته از این دارو استفاده گردد. کرم آلدرا معمولا برای درمان اولیه استفاده نمی شود مگر اینکه ضایعات بسیار ریز باشند یا امکان انجام لیزر وجود نداشته باشد. آلدرا معمولا برای دوره هایی پس از درمان لیزر کاربرد دارد. از این دارو در موارد ضایعات بزرگ نمی توان استفاده کرد. از معایب این روش می توان به زمان طولانی درمان و هزینه بالاتر نسبت به پدوفیلین اشاره نمود. در 10 درصد افراد ممکن است باعث بروز تب، خستگی یا درد بدن شود.

پ- تزریق بلئومایسین

روش دیگر درمان زگیل جنسی مردان، تزریق یک داروی ضدسرطانی به نام بلئومایسین به داخل هر زگیل است. البته تزریق آن دردناک است و گاهی عوارض جانبی دیگری نیز دارد.

3- سوزاندن با کوتر

زگیل تناسلی مردان که به درمان مقاوم بوده یا بزرگ باشد را نمی توان با روش های فوق درمان نمود و باید آنها را با یکی از روش ‏های جراحی نظیر الکتروسرجری، کوتر یا رادیوسرجری، جراحی کرد. کوتر با استفاده از جریان برق، زگیل تناسلی مردان را سوزانده و از بین می برد اما اسکار بسیار زیادی برجای می گذارد. لذا امروزه کمتر از این روش استفاده می گردد. خونریزی بسیار کم بوده ولی میزان درد نسبتا بالا است و تا مدت ها باعث اشکال در روابط جنسی می گردد.

4- رفع زگیل تناسلی با آر اف

آر اف برای زگیل تناسلی بزرگ و با تعداد کم در مردان، قابل استفاده است. آر اف زگیل تناسلی معمولا اسکار خیلی کمی برجای می گذارد و درد یا خونریزی بسیار کمی دارد.

5- لیزر زگیل تناسلی

یکی از بهترین و سریعترین راه های از بین بردن زگیل تناسلی اقایان لیزر می باشد . در این روش با استفاده از لیزر و معمولا با بی حسی موضعی به راحتی ضایعات درمان می گردد. از محاسن این روش می توان به سرعت عمل بسیار بالا و عود بسیار کم بیماری زگیل تناسلی و عدم ایجاد اسکار اشاره نمود. این روش ممکن است در برخی بیماران با بیماری های زمینه ای نظیر HIV یا هپاتیت ممنوع باشد.

لیزر معمولا در موارد شدید بیماری کاربرد دارد ولی در انواع زگیل تناسلی مردانه ( زگیل تناسلی خفیف در مردان و یا در مواردی که شاهد زیاد شدن زگیل تناسلی هستیم ) قابل استفاده است

فیلم لیزر زگیل تناسلی

عکس زیر مراحل قبل و بعد از درمان زگیل تناسلی در آقایان با لیزر را نشان می دهد:

علت بوجود آمدن زگیل تناسلی در مردان
عکس واضح از زگیل تناسلی مردان

درمان زگیل تناسلی به کمک لیزر در 90 درصد مواقع طی یک جلسه انجام می شود و نیازی به استفاده از پماد خاصی نیست. این روش توسط دانشگاه علوم پزشی اصفهان تایید شده است.

برای آشنایی با درمان های خانگی زگیل تناسلی می توانید بر روی لینک زیر کلیک کنید:

درمان قطعی زگیل تناسلی چیست؟

متاسفانه از آنجا که زگیل تناسلی مردان توسط ویروس اچ پی وی ایجاد شده و نه باکتری، با آنتی بیوتیک ها نمی توان آن را معالجه کرد، لذا درمان صد در صد زگیل تناسلی برای ریشه کن کردن عامل ویروسی و پاکسازی ویروس hpv در مردان هنوز وجود ندارد و مهم ترین اقدام برای کنترل زگیل آلات تناسلی مردان، تقویت سیستم ایمنی بدن است.

معمولا زگیل تناسلی مردان تمایل به عود دارد لذا با هر روشی که اقدام به درمان گردد، فرد باید تا حداقل یک سال پس از درمان ویزیت ماهانه داشته باشد تا به محض مشاهده ضایعه جدید، تحت درمان قرار گیرند.

مشاهدات نشان می دهد در 85 تا 90 درصد موارد پس از درمان ضایعات، ویروس های باقیمانده طی حداقل 6 ماه و حداکثر 5 سال توسط سیستم ایمنی بدن مهار خواهند شد

لذا برای موفقیت در درمان زگیل تناسلی در مردان پیگیری های بیمار از اهیمیت به سزایی برخوردار است

توجه: در صورتی که به زگیل تناسلی مبتلا نشده اید، تزریق واکسن زگیل تناسلی یا واکسن گارداسیل می تواند در پیشگیری از زگیل نقش موثری داشته باشد.

پاورفیت و زگیل تناسلی

یکی از اقدامات اساسی در درمان زگیل تناسلی، تقویت سیستم ایمنی است. اصولا مهمترین اقدام برای تقویت سیستم ایمنی، پرهیز از سیگار‏، الکل و استرس است. سایر اقدامات موثر، مصرف میوه و سبزیجات تازه و کاهش مصرف چربی است. از بین دراوها نیز می توان به پاورفیت یا ایمونیس یا AHCC  اشاره نمود.

مصرف این گروه از داروها به تنهایی برای کنترل زگیل تناسلی در آقایان معمولا خیلی کارساز نخواهند بود و حتما باید سایر اقدامات درمانی زگیل تناسلی نیز انجام شود.

اخیرا یک فرمی از AHCC با نام کپسول هگزایم 500 در ایران در دسترس قرار گرفته است که تا حدودی کمک کننده است

راه های انتقال زگیل تناسلی – زگیل تناسلی مردان واگیردار است

انتقال ویروس زگیل تناسلی مردان از طریق تماس مستقیم با فرد آلوده صورت می گیرد که حاوی ویروس است که عموما  از طریق ارتباط جنسی می باشد. همچنین تماس با ترشحات تناسلی و تیغ آلوده، شنا در استخر یا جکوزی آلوده، استفاده از توالت های فرنگی آلوده نیز شانس انتقال بیماری را بالا می برد.

برخی از رفتارهای جنسی از نظر واگیری بیماری های آمیزشی به خصوص زگیل تناسلی مردان، پرخطر محسوب می شوند که در زیر آنها را نام برده ایم:

 1. روابط جنسی مقعدی
 2. آمیزش جنسی مرد با مرد
 3. آمیزش و روابط جنسی در زمان قاعدگی
 4. آمیزش جنسی به زور و فشار و تجاوز جنسی
 5. اشتراک بازیچه های جنسی
 6. روابط جنسی دهانی بدون کاندوم

انواع زگیل تناسلی

کم خطرترین انواع ویروس HPV نوع ۱و۲و۳ است که باعث ایجاد زگیل روی دست ها، پاها و دیگر نقاط بدن می شود و ممکن است روی نواحی تناسلی نیز دیده شود. ویروس HPV از انواع 6 و 11 می توانند سبب ایجاد زگیل روی دستگاه تناسلی و زگیل مقعد شده و انواع ۱۸ و ۱۶ آن نیز می توانند سبب ایجاد سرطان دهانه واژن در زنان، سرطان مقعد، سرطان دهان و سرطان آلت تناسلی مردان شوند.

در اکثر موارد زگیل تناسلی مردانه به سرطان تغییر ماهیت نمی دهد اما در 10 تا 12 درصد موارد ممکن است به سرطان بدخیم، تغییر ماهیت دهد.

آیا زگیل تناسلی علائم ایدز در مردان است؟

شانس ابتلا به سرطان در افرادی که روابط جنسی پرخطر و متعدد همراه با روابط غیر عادی نظیر سکس دهانی یا تماس جنسی مقعدی دارند، تقریبا 17 برابر افراد عادی می باشد. در این گروه شانس ابتلا به ایدز نیز بسیار بالاتر خواهد بود.

 

عباس انتظاری دکتر متخصص زگیل تناسلی شمال تهران

 

دسته بندی

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

دکتر عباس انتظاری

از دکتر سوال دارید؟

دکتر عباس انتظاری

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و کد رهگیری دریافت فرمائید.  سوالات طی 5 تا 10 روز آینده پاسخ داده خواهند شد

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر مريم یکشنبه ۲ مهر ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 6 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشيد
  آقاي دكتر من مبتلا به زگيل تناسلي شدم و تحت درمانم ولي همسرم اطلاع نداره چون من زائده اي بيرون ندارم و سلولهاي دهانه رحمم تغيير شكل دادن ميخاستم ببينم من درمان بشم ممكنه دوباره از ايشون بگيرم يعني همون نوع hpvدوباره منتقل بشه ؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۲ مهر ۲( 1 هفته پیش)

   سلام جانم

   در صورتیکه همسرت هم آلوده باشد امکان آلوده شدن مجدد پس از درمان وجود دارد

   هر دو نفر باید همزمان کنترل و درمان گردند

   موفق

 • تصویر کاربر وحید یکشنبه ۲ مهر ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 14 مشاهده پرسش
  میخواستم بدونم چیه
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۲ مهر ۲( 1 هفته پیش)

   سلام جانم

   با توجه به عکس ارسالی زگیل مطرح نیست 

   نگران نباش ولی بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

 • تصویر کاربر N.j دوشنبه ۳ مهر ۲( 6 روز پیش) تعداد بازدید: 6 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر خانمی هستم ۳۰ ساله بخاطر عفونت های مکرر دکتر از hpv گرفتن ک دو نوع ۶ و ۴۴ مشخص شد ولی بدون زگیل هست جواب پاپ هم خوب اومده و امروزم کولپوسکپی دارم دیشب دقت کردم دیدم شوهرم دوتا دونه ریز تیره رنگ روی بیضه هاش هست میشه ببین ایا اینا زگیل هست و برای درمان این زگیل ها پیش چ دکتری در مردان باید برن. الان واکسن گارداسیل دوز اولش زدیم و پاورفیت و یسری تقویتی دیگم دادن دکتر من ک هر دو مصرف میکنیم
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۱ مهر ۲( 1 هفته پیش)

   سلام جانم

   با توجه به عکس ارسالی زگیل واضحی مطرح نیست 

   نگران نباش ولی بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

  2. تصویر کاربر N.j دوشنبه ۳ مهر ۲( 6 روز پیش)
   سلام ممنون از پاسخگوییتون حالا براشون نوبت گرفتم از دکتر اورلژیست فقط من کولپوسکپی انجام دادم منتظر جوابم ولی دکتر خودم گفتن ۵۰ ۵۰ هست نمیشه جواب قطعی داد ولی فعلا رابطه جنسی نداشته باشم دلیلشون چی بوده و تا چه زمانی نباید رابطه برقرار کرد. و یه سوال دیگه آقای دکتر من وقتی معاینه شدم برای تست hpv تا چند روز ترشحات قهوه ای داشتم بعد کولپوسکپیم با اینکه ۶ روز گذشته باز ترشحات قهوه ای دارم ایا این ترشحات خطرناکن با توجه به اینکه دکتر گفتن یه زخم در دهانه رحم دارم. ممنون از راهنمایی هاتون
  3. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۳ مهر ۲( 6 روز پیش)

   سلام جانم

   تا آماده شدن نتیجه آزمایش صبور باش

   موفق

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر علی شنبه ۱ مهر ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 6 مشاهده پرسش
  دکتر یه تیکه کوچیک نقطه ایی سر کلاهک چند وقتیه درآمده میخواستم بدونم زیگیله؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۱ مهر ۲( 1 هفته پیش)

   سلام جانم

   با توجه به عکس ارسالی زگیل مطرح نیست 

   نگران نباش ولی بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

 • تصویر کاربر دانیال شنبه ۱ مهر ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 19 مشاهده پرسش
  سلام لطفا مشاهده بفرمایید بنده زگیل تناسلی دارم ؟ و برای درمان چه کاری باید انجام بدهم ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۱ مهر ۲( 1 هفته پیش)

   سلام جانم

   بر اساس عکس ارسالی زگیل تناسلی مطرح نیست چنانچه پاپول مرواریدی آلت مطرح باشد معمولا نیاز به درمان ندارد ولی در صورتی که از نظر ظاهری آزار دهنده باشد لیزر بهترین روش درمانی است. امکان از بین بردن این حالت با دارو وجود ندارد. بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی موفق

 • تصویر کاربر پارسا شنبه ۱ مهر ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 6 مشاهده پرسش
  با سلام دکتر من حدود هشت نه ماه پیش یه زائدگی روی کلاهک التم بود که الان دوهفتس چند تا دیگه بهش اضافه شده
  خارش و سوزش نداره و جنس نرمی دارن.تورو خدا راهنماییم کنین زگیل هستند؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۱ مهر ۲( 1 هفته پیش)

   سلام جانم

   با توجه به عکس ارسالی زگیل مطرح نیست 

   نگران نباش ولی بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

 • تصویر کاربر علی شنبه ۱ مهر ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 7 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر من ۱۸ سالمه اورال سکس داشتم اما قبل از این موضوع چندین سال پیش متوجه این قضیه شده بودم اما تابحال رابطه جنسی نداشتم ممکنه راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۱ مهر ۲( 1 هفته پیش)

   سلام جانم

   چنانچه پاپول مرواریدی آلت مطرح باشد معمولا نیاز به درمان ندارد ولی در صورتی که از نظر ظاهری آزار دهنده باشد لیزر بهترین روش درمانی است. امکان از بین بردن این حالت با دارو وجود ندارد. بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی موفق

 • تصویر کاربر امیر شنبه ۲۵ شهریور ۲( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 13 مشاهده پرسش
  با سلام من یه جوش روی الت تناسلیم در اومد سوالم اینجاست که لازم هست که به دکتر مراجعه کنم یا خیر
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۲۵ شهریور ۲( 2 هفته پیش)

   سلام جانم

   علی الحساب روزانه یک بار با بتادین ضد عفونی کن

   روزانه 2 بار ژل موضعی مترونیدازول بزن

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

 • تصویر کاربر محمد شنبه ۲۵ شهریور ۲( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 8 مشاهده پرسش
  آیا بدون رابطه جنسی میتوان به این بیماری مبتلا شد ؟
  من‌مدتیه به صورت خال در نواحی تناسلی خال گوشتی یا جوش میبینم نمیدانم چیه(امکان دارد بخاطر مصرف ژیلت و زخم شدن باشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۲۵ شهریور ۲( 2 هفته پیش)

   علیک سلام

   بله ممکن است

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

 • تصویر کاربر محمد جمعه ۲۴ شهریور ۲( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 10 مشاهده پرسش
  با عرض سلام آقای دکتر بنده در ناحیه شرمگاه ،دچار خارش هستم و مقداری قرمز رنگ شده است همچنین ،نوک آلت تناسلیم هم مقداری ملتهب است ،میخواستم ببینم دچار عفونت قارچی شدم یا باکتریایی و دارو‌های مربوطه چی هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری جمعه ۲۴ شهریور ۲( 2 هفته پیش)

   سلام جانم

   پماد کالندولا کمک کننده است 

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

درحال دریافت اطلاعات

مقالات مرتبط

با ما در تماس باشید

ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه ۲ واحد ۱۲

آدرس مطب

ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه ۲ واحد ۱۲

شماره تماس

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

پرسش از دکتر