راه های از بین بردن زگیل تناسلی مردان【بهترین در سال 99】

راه های از بین بردن زگیل تناسلی مردان【بهترین در سال 99】

فهرست مطالب

علت زگیل تناسلی مردانه یا genital warts یک ویروس به نام ویروس پاپیلومای انسانی یا اچ پی وی (HPV) است که از طریق رابطه جنسی منتقل می شود. زگیل مقاربتی در 10 درصد مواقع ناشی از ویروسی های پر خطر است که شانس ابتلا به سرطان را افزایش می دهد.

زگیل تناسلی خفیف چیست؟

زگیل تناسلی خفیف معمولا به صورت یک یا چند لک روی آلت دیده می شود. این نوع زگیل، ممکن است تا مدت ها توسط بیمار شناسایی نشود و زمان طلایی برای درمان به موقع از دست برود. انتقال ویروس hpv ارتباطی با فعال و یا غیر فعال بودن عفونت ندارد. حتی در زمانی که عفونت غیر فعال است و یا حتی زمانی که زگیل تناسلی خفیف است، می تواند از فرد مبتلا به ویروس زگیل تناسلی، به فرد سالم منتقل شود.

زگیل تناسلی در مردان

بیش از 100 نوع مختلف از ویروس HPV در گروه بیماری های آمیزشی وجود دارد که علت بوجود آمدن زگیل جنسی در مردان هستند. اکثر مردان و زنانی که دچار این عفونت هستند از این موضوع بی‌ اطلاع می‌باشند، زیرا در بدن آنها علائم یا مشکلات بهداشتی ایجاد نمی‌شود. توجه داشته باشید که زگیل تناسلی در دختران باکره نیز شایع است.

از جمله زگیلهای تناسلی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

? زگیل آلت تناسلی

? زگیل مقعدی

? زگیل دهانی

? زگیل مجرای ادراری

? زگیل واژن

? زگیل بیضه

زگیل تناسلی مردان می توانند از حداقل سه هفته تا چندین  ماه بعد از تماس با فرد آلوده ایجاد شوند. در کلیه افراد مبتلا به عفونت های مقاربتی نظیر سیفلیس و هپاتیت، علائم زگیل تناسلی زودتر ظاهر خواهند شد را که سیستم ایمنی این افراد، ضعیف تر است.

فیلم لیزر زگیل تناسلی

علائم زگیل تناسلی در مردان

در مردان، زگیل‌های تناسلی بر روی آلت، کیسه بیضه و یا اطراف مقعد ظاهر می‌شوند. گرچه در مواقع بسیاری، زگیل های تناسلی توسط خود فرد قابل رویت هستند با این حال، مردان می توانند جهت معاینه دقیق ناحیه تناسلی خود به متخصص مراجعه کنند. از جمله علائم زگیل تناسلی می توان به موارد زیر اشاره داشت:

1- زائده های کوچک و یا بزرگ گوشتی شکل به رنگ قهوه ای و یا صورتی در ناحیه تناسلی
2- ایجاد زگیل های گل کلمی ناشی از چندین زگیل نزدیک به هم
3- خارش یا ناراحتی در ناحیه تناسلی شما
4- خونریزی زگیل در هنگام مقاربت

علائم زیگیل تناسلی در دهان

زگیل های تناسلی ممکن است به دنبال سکس دهانی با شریک جنسی مبتلا به زگیل، در دهان یا گلو، ایجاد شود. علائم زگیل تناسلی در دهان عبارتند از: جوش های گوشتی کوچک، قهوه ای یا صورتی روی زبان، لب و ناحیه ی داخلی دهان

تشخیص زگیل تناسلی در مردان

معمولا پزشکان پس از معاینه تا حدود زیادی می توانند زائده های زگیل تناسلی در مردان را تشخیص دهند. گاهی اوقات زگیل ها درون مجرای ادرار، مقعد و یا نواحی غیر قابل دید مستقیم توسط فرد ایجاد می شوند که تشخیص آنها فقط و فقط از طریق معاینه صورت می پذیرد.

شناسایی زگیل های تناسلی سرطانی تنها با معاینه ی بالینی امکان پذیر نیست و باید از تست HPV PCR یا آزمایش زیگیل تناسلی استفاده گردد. در زنان، علاوه بر آزمایش زگیل تناسلی، تست پاپ اسمیر نیز برای بررسی وضعیت رحم و پیشگیری از ایجاد سرطان دهانه ی رحم به شدت توصیه می شود.

1- آزمایش زگیل تناسلی

یکی از بهترین اقدامات برای شناسایی سروتیپ های با ریسک بالا، آزمایش DNA زیگیل تناسلی است که در واقع نوعی آزمایش خون محسوب می شود. گاهی مواقع در مردان همجنس باز نیاز به پاپ اسمیر مقعدی نیز می باشد. در این گروه شانس ابتلا به آلودگی  HIV بسیار بالاتر از افراد عادی است.

تست HPV PCR برای تشخیص زگیل تناسلی در مردان

2- تست پاپ اسمیر

تست پاپ اسمیر در خانم های بالای 30 سال به شدت توصیه می شود. در پاپ اسمیر به کمک وسیله ای به نام اسپکولوم دهانه ی رحم مقداری باز شده و از درون رحم و واژن، نمونه برداری می شود. سپس این نمونه برای انجام بررسی های لازم، به آزمایشگاه فرستاده می شود.

توجه داشته باشید که انجام به موقع تست پاپ اسمیر می تواند در شناسایی به موقع ویروس های پرخطر و پیشگیری از سرطان دهانه ی رحم نقش چشمگیری داشته باشد.

ایا زگیل تناسلی درمان میشود؟

متاسفانه بسیاری از اوقات افراد به دلیل خجالت شخصی و یا ترس از مراجعه به پزشک متخصص زگیل تناسلی خودداری می کنند؛ فراموش نکنید که عدم درمان زگیل می تواند سبب انتشار و بزرگ شدن آنها شده و مشکلات جدی تری را برای شما و از همه مهم تر شریک جنسی تان ایجاد کند. حتی استفاده از کاندوم نیز نمی تواند امکان انتقال زگیل را به طور کامل از بین ببرد!

از همه مهم تر اینکه زگیل های تناسلی نوع 16 و 18 می توانند در ایجاد سرطان نقش مهمی داشته باشند؛ پس به هیچ عنوان، درمان زگیل را به تاخیر نیندازید!

روش از بین بردن زگیل تناسلی مردان؛ توسط پزشک و با توجه به محل درگیری و اندازه ضایعات تعیین می شود. بسته به نظر پزشک ممکن است از پماد برای درمان زگیل تناسلی مثل پودوفیلین یا سایر روش ها مانند لیزر زگیل تناسلی، کرایوتراپی و یا جراحی ‌استفاده شود.

1- فریز کردن زگیل

در این روش، زگیل های تناسلی فریز می شوند. از محاسن کرایوتراپی زگیل می توان به راحتی کار و عدم نیاز به بیهوشی یا بی حسی اشاره کرد. با این حال، کرایو نیاز به تعداد جلسات درمانی بیشتری دارد و حداقل به مدت دو هفته می بایست از پماد اسید سالیسیلیک استفاده شود. از جمله عوارض فریز زیگیل تناسلی می توان به احتمال عود مجدد زگیل ها پس از درمان تا حدود 60 درصد اشاره کرد.

2- داروی زگیل تناسلی

الف- پماد پودوفیلین برای درمان زگیل تناسلی

این روش به دلیل اینکه دردناک بوده و امکان آسیب به بافت های سالم پوست نیز وجود دارد معمولا در ضایعات کوچک و به تعداد کم کاربرد دارد. از محاسن این روش می توان به کم هزینه بودن آن اشاره کرد.

ب- پماد ایمی کیمود یا آلدرا برای درمان زگیل تناسلی مردان

روش دیگر درمان زگیل تناسلی در واقع ایمونوتراپی است که بوسیله آن سیستم دفاعی بدن جهت نابودی ویروس تقویت می‏ شود. داروی دیگری که اخیراً در درمان بیماری زگیل تناسلی با موفقیت به کار رفته است پماد ایمی کیمود آلدرا می‏ باشد. این دارو به صورت کرم است که بر روی ضایعه مالیده می‏ شود و با تحریک سیستم ایمنی، زگیل‏ ها را از بین می ‏برد.

کرم آلدرا 5 درصد

برای اثر بخشی حداقل باید 30 هفته از این دارو استفاده گردد. کرم آلدرا معمولا برای درمان اولیه استفاده نمی شود مگر اینکه ضایعات بسیار ریز باشند یا امکان انجام لیزر وجود نداشته باشد. آلدرا معمولا برای دوره هایی پس از درمان لیزر کاربرد دارد. از این دارو در موارد ضایعات بزرگ نمی توان استفاده کرد. از معایب این روش می توان به زمان طولانی درمان و هزینه بالاتر نسبت به پدوفیلین اشاره نمود. در 10 درصد افراد ممکن است باعث بروز تب، خستگی یا درد بدن شود.

پ- تزریق بلئومایسین

روش دیگر درمان زگیل جنسی مردان، تزریق یک داروی ضدسرطانی به نام بلئومایسین به داخل هر زگیل است. البته تزریق آن دردناک است و گاهی عوارض جانبی دیگری نیز دارد.

3- سوزاندن با کوتر

زگیل تناسلی مردان که به درمان مقاوم بوده یا بزرگ باشد را نمی توان با روش های فوق درمان نمود و باید آنها را با یکی از روش ‏های جراحی نظیر الکتروسرجری، کوتر یا رادیوسرجری، جراحی کرد. کوتر با استفاده از جریان برق، زگیل تناسلی مردان را سوزانده و از بین می برد اما اسکار بسیار زیادی برجای می گذارد. لذا امروزه کمتر از این روش استفاده می گردد. خونریزی بسیار کم بوده ولی میزان درد نسبتا بالا است و تا مدت ها باعث اشکال در روابط جنسی می گردد.

4- رفع زگیل تناسلی با آر اف

آر اف برای زگیل تناسلی بزرگ و با تعداد کم در مردان، قابل استفاده است. آر اف زگیل تناسلی معمولا اسکار خیلی کمی برجای می گذارد و درد یا خونریزی بسیار کمی دارد.

5- لیزر زگیل تناسلی

در این روش با استفاده از لیزر و معمولا با بی حسی موضعی به راحتی ضایعات درمان می گردد. از محاسن این روش می توان به سرعت عمل بسیار بالا و عود بسیار کم بیماری زگیل تناسلی و عدم ایجاد اسکار اشاره نمود. این روش ممکن است در برخی بیماران با بیماری های زمینه ای نظیر HIV یا هپاتیت ممنوع باشد.

عکس زیر مراحل قبل و بعد از درمان زیگیل تناسلی با لیزر را نشان می دهد:

علت بوجود آمدن زگیل تناسلی در مردان
عکس واضح از زگیل تناسلی مردان

درمان زگیل تناسلی به کمک لیزر در 90 درصد مواقع طی یک جلسه انجام می شود و نیازی به استفاده از پماد خاصی نیست. این روش توسط دانشگاه علوم پزشی اصفهان تایید شده است.

برای آشنایی با درمان های خانگی زگیل تناسلی می توانید بر روی لینک زیر کلیک کنید:

[alert-announce]درمان خانگی زگیل تناسلی[/alert-announce]

درمان قطعی زگیل تناسلی چیست؟

متاسفانه از آنجا که زگیل تناسلی مردان توسط ویروس اچ پی وی ایجاد شده و نه باکتری، با آنتی بیوتیک ها نمی توان آن را معالجه کرد، لذا درمان قطعی برای ریشه کن کردن عامل ویروسی، هنوز وجود ندارد و مهم ترین اقدام برای کنترل زگیل آلات تناسلی مردان، تقویت سیستم ایمنی بدن است.

معمولا زگیل تناسلی مردان تمایل به عود دارد لذا با هر روشی که اقدام به درمان گردد، فرد باید تا حداقل یک سال پس از درمان ویزیت ماهانه داشته باشد تا به محض مشاهده ضایعه جدید، تحت درمان قرار گیرند.

توجه: در صورتی که به زگیل تناسلی مبتلا نشده اید، تزریق واکسن زگیل تناسلی یا واکسن گارداسیل می تواند در پیشگیری از زگیل نقش موثری داشته باشد.

پاورفیت و زگیل تناسلی

یکی از اقدامات اساسی در درمان زگیل تناسلی، تقویت سیستم ایمنی است. اصولا مهمترین اقدام برای تقویت سیستم ایمنی، پرهیز از سیگار‏، الکل و استرس است. سایر اقدامات موثر، مصرف میوه و سبزیجات تازه و کاهش مصرف چربی است. از بین دراوها نیز می توان به پاورفیت یا ایمونیس یا AHCC  اشاره نمود. مصرف این گروه از داروها به تنهایی معمولا خیلی کارساز نخواهند بود و حتما باید سایر اقدامات درمانی زگیل تناسلی نیز انجام شود.

راه های انتقال زگیل تناسلی

[alert-note] انتقال ویروس زگیل تناسلی مردان از طریق تماس مستقیم با فرد آلوده صورت می گیرد که حاوی ویروس است که عموما  از طریق ارتباط جنسی می باشد. همچنین تماس با ترشحات تناسلی و تیغ آلوده، شنا در استخر یا جکوزی آلوده، استفاده از توالت های فرنگی آلوده نیز شانس انتقال بیماری را بالا می برد.[/alert-note]

برخی از رفتارهای جنسی از نظر واگیری بیماری های آمیزشی به خصوص زگیل تناسلی مردان، پرخطر محسوب می شوند که در زیر آنها را نام برده ایم:

 1. روابط جنسی مقعدی
 2. آمیزش جنسی مرد با مرد
 3. آمیزش و روابط جنسی در زمان قاعدگی
 4. آمیزش جنسی به زور و فشار و تجاوز جنسی
 5. اشتراک بازیچه های جنسی
 6. روابط جنسی دهانی بدون کاندوم

انواع زگیل تناسلی

کم خطرترین انواع ویروس HPV نوع ۱و۲و۳ است که باعث ایجاد زگیل روی دست ها، پاها و دیگر نقاط بدن می شود و ممکن است روی نواحی تناسلی نیز دیده شود. ویروس HPV از انواع 6 و 11 می توانند سبب ایجاد زگیل روی دستگاه تناسلی و زگیل مقعد شده و انواع ۱۸ و ۱۶ آن نیز می توانند سبب ایجاد سرطان دهانه واژن در زنان، سرطان مقعد، سرطان دهان و سرطان آلت تناسلی مردان شوند.

[alert-warning]در اکثر موارد زگیل تناسلی مردانه به سرطان تغییر ماهیت نمی دهد اما در 10 تا 12 درصد موارد ممکن است به سرطان بدخیم، تغییر ماهیت دهد.[/alert-warning]

شانس ابتلا به سرطان در افرادی که روابط جنسی پرخطر و متعدد همراه با روابط غیر عادی نظیر سکس دهانی یا تماس جنسی مقعدی دارند، تقریبا 17 برابر افراد عادی می باشد. در این گروه شانس ابتلا به ایدز نیز بسیار بالاتر خواهد بود.

عباس انتظاری دکتر متخصص زگیل تناسلی شمال تهران

دسته بندی

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

دکتر عباس انتظاری

از دکتر سوال دارید؟

دکتر عباس انتظاری

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. کد رهگیری خود را یادداشت کنید یا از آن عکس بگیرید (طی 48 تا 72 ساعت آینده منتظر پاسخ دکتر باشید)

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر سارا یکشنبه ۲۸ دی ۹۹( 2 روز پیش) تعداد بازدید: 0 مشاهده پرسش
  سلام من چند وقته یه سری دون دون اطراف دهانه ی رحمم حس میکنم ایا زگیل هست؟چیکار باید بکنم
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۲۸ دی ۹۹( 2 روز پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی با توجه به عکس های ارسالی احتمال زگیل تناسلی وجود دارد

   بهترین و سریعترین روش درمانی که کمترین میزان عود را دارد لیزر است که فیلم لیزر را هم برات گذاشتم تا ببینی

   واکسن گارداسیل ممکن است کمک کننده باشد

   معاینات ادواری و ارزیابی های مکرر سالانه بسیار کمک کننده است

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی. ممکنه نیاز به نمونه برداری باشد 

 • تصویر کاربر pouya چهارشنبه ۲۴ دی ۹۹( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 7 مشاهده پرسش
  ببخشید اقای دکتر من نمیدونم چه چیزی روی التم ایجاد شده،بدون درد،بدون خوارش،رنگش همون رنگ پوستمه،اگه با دوتا انگشت فشارش میدم ی چیز سفید رنگی ازش بیرون میاد،اندازش متفاوت هستن،مثلا بعضیاش یک میلی مترن و بعضیا ۲،
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۲۴ دی ۹۹( 1 هفته پیش)

   سلام جانم

   بهتره در اولین فرصت برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

 • تصویر کاربر Ali شنبه ۶ دی ۹۹( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 11 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر ایا همراه کسی که زگیل تناسلی داره به استخر بری به فرد دیگری منتقل میشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۶ دی ۹۹( 3 هفته پیش)

   سلام جانم

   در صورت به اشتراک گذاشتن حوله یا تماس پوستی احتمال انتقال به دیگران نیز وجود خواهد داشت

   موفق

 • تصویر کاربر سعید جمعه ۲۸ آذر ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 4 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر انتظاری
  من دو خال گوشتی از حدود 10 سال قبل، در قسمت بالای رانم و نزدیک آلت تناسلی دارم، آیا ممکن است که آن‌ها زگیل تناسلی باشند؟ البته هیچ مشکلی هم ندارم.
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری جمعه ۲۸ آذر ۹۹( 1 ماه پیش)

   سلام جانم

   معمولا این دو بسیار به هم شبیه هستند و توسط افراد غیر پزشک قابل افتراق نیستند

   در موارد مشکوک تست HPV PCR کمک کننده است

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

 • تصویر کاربر محمد جمعه ۲۸ آذر ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 10 مشاهده پرسش
  سلام این خالها نشانه چیه و راه درمانش چیه؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری جمعه ۲۸ آذر ۹۹( 1 ماه پیش)

   سلام جانم

   چنانچه آنژیوکراتوم آلت مطرح باشد معمولا نیاز به درمان ندارد

   ولی در صورتی که از نظر ظاهری آزار دهنده باشد لیزر بهترین روش درمانی است.

   امکان از بین بردن این حالت با دارو وجود ندارد.

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی

   موفق

 • تصویر کاربر محسن دوشنبه ۲۴ آذر ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 23 مشاهده پرسش
  سلام دکتر وقت بخیر محسن هستم از خوزستان میگم من روی یکی از بیضه هام جوش زده وخون میاد علتش چیه
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۲۴ آذر ۹۹( 1 ماه پیش)

   سلام جانم

   در صورتیکه آنژیوکراتوم مطرح باشد معمولا خطری ندارد

   یک عکس در ادامه سوال از ضایعات بفرست تا ببینم

   موفق

 • تصویر کاربر درسا یکشنبه ۲۳ آذر ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 15 مشاهده پرسش
  باسلام و عرض خسته نباشید جناب دکتر بعد ار مراجعه به یکی از همکاران در شهرستان فهمیدیم که تبخال تناسلی هستش ولی بعد گذشته یک و استفاده از دارو هیچ تغییری نکرد و انگار تبخال ها ابدار شدن و‌حقیقتا دکتر زنان خوبی اینجا نیست لطفا راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۲۳ آذر ۹۹( 1 ماه پیش)

   سلام جانم

   با توجه به عکس ارسالی احتمال مولوسکوم یا فولیکولیت مطرح است

   علی الحساب روزانه یک بار با بتادین ضد عفونی کن

   روزانه 2 بار ژل موضعی مترونیدازول بزن

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   می تونی از طریق لینک زیر یک ویزیت از راه دور داشته باشی

   https://drentezari.com/visitonline/

 • تصویر کاربر مبین جمعه ۲۱ آذر ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 15 مشاهده پرسش
  بالیزرامکان برگشت زگیل وجودداردوایاخطرایجادمی کند
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری جمعه ۲۱ آذر ۹۹( 1 ماه پیش)

   علیک سلام

   در 10 درصد مواقع حتی بدون درمان دارویی یا پزشکی شانس از بین رفتن زگیل تناسلی وجود دارد

   در این شرایط باید سیستم ایمنی بدن تقویت شود

   میوه و سبزیجات تازه مصرف شود

   از سیگار و الکل و هر نوع رابطه جنسی پرهیز شود

   از هر نوع دستکاری ضایعه یا تیغ زدن یا کندن ضایعه پرهیز شود

   برخی افراد استفاده موضعی از سیر یا سرکه سیب را موثر گزارش کرده اند ولی در اکثر مواقع با استفاده از این مواد ضایعات زحمی شده و عفونت ثانویه نیز اضافه خواهد شد

   اکثر اقداماتی که با روش های سنتی در منزل انجام می شود با عوارض جدی و تهدید کننده ای همراه است

   در هر حال در اکثر موارد بهتره برای ارزیابی دقیقتر و درمان به پزشک مراجعه شود

   ویدئو زیر را با دقت ببین چون به صورت خلاصه روند بیماری و درمان را توضیح دادم

   معاینات ادواری و ارزیابی های مکرر سالانه بسیار کمک کننده است

   بهترین و سریعترین روش درمانی که کمترین میزان عود را دارد لیزر است که فیلم لیزر را هم برات گذاشتم تا ببینی

 • تصویر کاربر مبین جمعه ۲۱ آذر ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 14 مشاهده پرسش
  راه درمان زگیل بدون مراجعه
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری جمعه ۲۱ آذر ۹۹( 1 ماه پیش)

   علیک سلام

   در 10 درصد مواقع حتی بدون درمان دارویی یا پزشکی شانس از بین رفتن زگیل تناسلی وجود دارد

   در این شرایط باید سیستم ایمنی بدن تقویت شود

   میوه و سبزیجات تازه مصرف شود

   از سیگار و الکل و هر نوع رابطه جنسی پرهیز شود

   از هر نوع دستکاری ضایعه یا تیغ زدن یا کندن ضایعه پرهیز شود

   برخی افراد استفاده موضعی از سیر یا سرکه سیب را موثر گزارش کرده اند ولی در اکثر مواقع با استفاده از این مواد ضایعات زحمی شده و عفونت ثانویه نیز اضافه خواهد شد

   اکثر اقداماتی که با روش های سنتی در منزل انجام می شود با عوارض جدی و تهدید کننده ای همراه است

   در هر حال در اکثر موارد بهتره برای ارزیابی دقیقتر و درمان به پزشک مراجعه شود

 • تصویر کاربر Erfan یکشنبه ۱۶ آذر ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 14 مشاهده پرسش
  باسلام و عرض ادب ، اقای دکتر من 29 سالمه و ظاهرا موقع تولد هیپوسپادیازیس خفیف داشتم ، اون موقع بنا به تشخیص پزشک گفتن ک احتیاج نیس کاری انجام بدین مشکلی به وجود نمیاد، من مشکل تنگی مجرا داشتم ک از طریق عمل جراحی مشکل حل شد الان خواستم ببینم هیپوسپادیازیس من احتیاج به عمل داره یا خیر لازم به ذکر است که مقدار کمی هم انحا در آلت تناسلی دارم تصویر بالای آلت و شکل قرار گیری پیشابراه رو به پیوست براتون ارسال میکنم ممنون از راهنماییتون .
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۱۶ آذر ۹۹( 1 ماه پیش)

   سلام جانم

   با یکی از همکاران فوق تخصص جراح ترمیمی ارولوژی مشورت کن

   موفق

درحال دریافت اطلاعات

مقالات مرتبط

با ما در تماس باشید

ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه ۲ واحد ۱۲

آدرس مطب

ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه ۲ واحد ۱۲

شماره تماس

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

پرسش از دکتر