درمان خال گوشتی روی آلت و خطرات کندن آن

درمان خال گوشتی روی آلت و خطرات کندن آن

فهرست مطالب

خال گوشتی یک لکه کوچک و تیره بر روی پوست است که معمولا بی خطر می باشد. خال هنگامی به وجود می آید که سلول های تولید کننده ملانین (رنگدانه) به جای پخش شدن در ناحیه ای وسیع به صورت یک دسته در لایه بیرونی پوست تجمع می کنند. با اینکه امکان دارد مشاهده هر گونه لکه یا خال بر روی آلت مردانه خود اندکی نامطلوب باشد، اما خال ها معمولا خوش خیم بوده و سبب بروز علائم یا مشکلات سلامتی نمی شوند.

خال ها و برآمدگی های دیگری مانند گوشت اضافه نیز می توانند بر روی آلت مردانه پدیدار شوند. با اینکه اغلب این موارد خطرناک نیستند اما ممکن است افراد به دلایل زیبایی وجود آن ها را نامطلوب بدانند. از آنجایی که برخی لکه های خال مانند نیازمند درمان هستند، معاینه پزشکی این موارد همواره توصیه می شود. در هنگام برداشت خال بسته به خطرات عمل ممکن است برداشت جراحی یا درمان لیزری انتخاب شود. بسیاری از خال ها یا برآمدگی های خوش خیم نیازمند درمان نبوده و بهتر است فرد با داشتن آن ها به زندگی خود ادامه دهد.

عکس خال گوشتی در ناحیه تناسلی

بیماری هایی که با خال گوشتی اشتباه می شوند!

خال های گوشتی زوائدی کوچک و برآمده بر روی سطح پوست هستند که معمولا در اطراف پلک، گردن، زیر بغل و کشاله ران یافت می شوند. این خال ها اغلب همگام با افزایش سن تشکیل می شوند. در حالی که ممکن است این خال ها ظاهری ناخوشایند داشته باشند اما معمولا خوش خیم هستند. خال های گوشتی از کلاژن (پروتئینی در پوست) و عروق خونی تشکیل شده و با استفاده از فرایندهای زیبایی مختلف از بین می روند. علاوه بر خال ها، بیماری های پوستی دیگری نیز وجود دارند که ممکن است با خال گوشتی ساده اشتباه گرفته شوند:

1- کک و مک

یکی از رایج ترین انواع لکه های پوستی کک و مک ها هستند. کک و مک ها معمولا نسبت به خال ها صاف تر و روشن تر می باشند. خال ها اغلب تیره و اندکی برآمده هستند. کک و مک ها دسته های کوچکی از ملانین بوده و بسته به قرار گیری در معرض نور خورشید پدیدار یا محو می شوند. این لکه ها بی خطر بوده و وجود آن ها بر روی آلت تناسلی مردانه نیز طبیعی است.

2- پاپول مرواریدی آلت بیشتر بخوانید

پاپول مرواریدی زوائدی کوچک، گرد و به رنگ سفید یا صورتی هستند. این برآمدگی های خوش خیم به صورت یک یا دو ردیفه در اطراف سر آلت پدیدار می شوند. با اینکه این پاپول ها واگیر دار نبوده و ناشی از یک عفونت منتقل شونده جنسی نیستند اما دائمی می باشند. پاپول های مرواریدی نیازمند درمان نبوده اما در صورت داشتن ظاهر نامطلوب می توان آن ها را به وسیله درمان لیزری از بین برد. درمان لیزری می تواند با به وجود آمدن چند جای زخم خفیف همراه باشد.

3- غدد تایسون

غدد تایسون انواع کوچکی از غدد سباسه هستند. این برآمدگی های سفید و گرد معمولا بر روی فرنولوم تشکیل می شوند. فرنولوم بخشی انعطاف پذیر از پوست است که پوست سر آلت (غلفه) را به آلت متصل می کند. پوست سر آلت معمولا در فرایند ختنه شدن برداشته می شود. غدد تایسون خوش خیم بوده و نیازمند درمان نیستند. برخی فرایند های زیبایی همچون درمان لیزری می توانند مفید باشند.

4- دانه های فوردایس

دانه های فوردایس

دانه های فوردایس برآمدگی هایی کوچک و به رنگ سفید یا زرد هستند که می توانند بر روی سر یا تنه آلت پدیدار شوند. این دانه ها همچنین می توانند در گونه ها، لب ها و ناحیه فرج زنان ظاهر شوند. دانه های فوردایس علاوه بر بی خطر بودن، غیر واگیر بوده و در بسیاری از افراد دیده می شوند. دانه های یاد شده نوعی از غدد سباسه هستند. غدد سباسه، غده هایی پوستی هستند که جهت روان کردن پوست ماده ای روغنی به نام سیبوم را تولید می کنند. درمان های لیزری، الکترو سرجری و دیگر فرایند ها برای درمان دانه های فوردایس استفاده می شوند. با این حال، درمان این دانه ها الزامی نیست.

5- آنژیوکراتوما

آنژیوکراتوما زائده های کوچکی هستند که توسط عروق خونی متورم شده ایجاد می شوند. این زائده های خوش خیم می توانند بر روی سر آلت، کیسه بیضه و اطراف ناحیه کشاله ران پدیدار شوند. این زائده ها را می توان با استفاده از درمان هایی همچون درمان لیزری یا کرایو ابلیشن از بین برد. کرایو ابلیشن یک فرایند درمانی است که در آن بافت های ناخواسته به وسیله سرمای شدید از بین می روند.

6- لنفوسل ها

سیستم لنفاوی بخشی از سیستم های ایمنی و گردش خون در بدن است. این سیستم به ساخت و انتقال گلبول های سفید خون به نواحی مقابله با عفونت کمک می کند. علاوه بر این موارد، سیستم لنفاوی حاوی موادی تصفیه شده از خون همچون پلاسما می باشد. مایعی که در این سیستم جریان دارد، لنف نامیده می شود. لنفوسل تجمع کوچکی از مایع لنف است که در هنگام انسداد سیستم لنفاوی تشکیل می شود. این انسداد سبب انتشار لنف به بافت های مجاور می شود.

لنفوسل ها به صورت برآمدگی های کوچکی در زیر سطح پوست نمایان می شوند. با اینکه این موارد بی خطر هستند اما در نگاه اول می توانند مشکل ساز به نظر برسند. لنفوسل ها معمولا پس از چند روز به صورت خود به خودی رفع می شوند. در صورت ماندگاری این موارد باید به پزشک مراجعه شود. برخی دارو ها یا پماد های موضعی نیز می توانند در رفع لنفوسل ها مفید باشند.

7- زگیل تناسلی  بیشتر بخوانید

زگیل تناسلی و گوشت اضافه روی آلت، یک بیماری ویروسی منتقله از طریق جنسی است که هر دو جنس را مبتلا می کند. این بیماری ضایعات پوستی به شکل بر آمدگی های تو پر و کوچک در پوست یا مخاط ناحیه تناسلی ایجاد می کند که فاقد درد یا خارش می باشند.

عوارض کندن زگیل تناسلی ( ایا کندن زگیل خطرناک است )

بسیاری از بیماران مبتلا به زگیل تناسلی در نگاه اول تصور می کنند که این ضایعه یک خال گوشتی معمولی است و با توجه به شرمی که دارند خود با اقداماتی نظیر تیغ ریش تراشی یا نخ اقدام به برداشتن ضایعه در منزل می کنند که متاسفانه این اقدام، خود آغازگر مشکلات متعدد بعدی خواهد بود

کندن خال گوشتی روی آلت (زگیل تناسلی) با تیغ بسیار خطرناک است

یکی از مشکلات جدی که اکثر افراد با این اقدامات با آن مواجه می شوند تکثر تعداد خال گوشتی روی آلت یا گوشت اضافه در ناحیه تناسلی است. در این افراد عموما به دنبال تراشیدن موهای زائد این ناحیه دچار تکثیر ضایعات زگیل دستگاه تناسلی می شوند.

اکثر افراد اشاره می کنند که در ابتدا فقط یک خال گوشتی روی آلت بود و فکر می کردیم که چیز مهمی نیست و با تیغ روی آنرا تراشیدیم و مقدار زیادی هم خونریزی داشت. طی 2هفته تا سه ماه بعد ناگهان تعداد ضایعات زگیل دستگاه تناسلی زیاد شد.

ما 47 عکس مختلف از انواع زگیل تناسلی را برای شما گردآوری کرده ایم تا شکل زگیل را از نزدیک ببینید. برای مشاهده عکس های زگیل بر روی زگیل تناسلی مردان کلیک کنید.

خال گوشتی روی آلت یا گوشت اضافه در ناحیه تناسلی ( زگیل دستگاه تناسلی ) نیاز به درمان و پیگیری های متعددی دارد. در گروهی از این بیماران خطر سرطان آلت تناسلی بسیار بالا خواهد بود. برای پیشگیری از سرطان در دهانه رحم در شریک جنسی فرد ممکن است نیاز به بررسی های پاپ اسمیر سالانه یا واکسیانسیون باشد.

بسیاری از افراد با اقدامات غیر پزشکی اقدام به دستکاری خال های صورت و بدن می کنند. برخی از این اقدامات که از قدیم نیز استفاده می شده است بستن نخ دور خال گوشتی یا سوزاندن، استفاده از برخی ترکیبات گیاهی نظیر سیر بوده است. بعضی از افراد نیز خود با استفاده از تیغ ریش تراش سعی در کندن خال در صورت و بدن خود می کنند.

درمان خال گوشتی در ناحیه تناسلی

اگر گوشت اضافه در ناحیه ی آلت تناسلی، زگیل تناسلی باشد:

معمولاً درمان گوشت اضافه در ناحیه تناسلی بسیار دشوار است. ابتدا باید جای تمامی موارد خال گوشتی روی آلت یا گوشت اضافه در ناحیه تناسلی مشخص شود. این امر مستلزم معاینه ناحیه تناسلی است. ممکن است درمان زگیل تناسلی زنان و مردان به صورت مرتب و مکرر در مطب و گاهی با داروی موضعی جهت استعمال هفتگی در منزل تجویز می‏گردد. در فیلم زیر درمان گوشت اضافه در ناحیه تناسلی به کمک لیزر نشان داده شده است:

روش درمان خال گوشتی روی آلت یا گوشت اضافه در ناحیه تناسلی توسط پزشک و با توجه به محل درگیری و اندازه ضایعات تعیین می شود. بسته به نظر پزشک ممکن است از داروهای موضعی مثل پودوفیلین یا سایر روشها مانند لیزر، نیتروژن مایع و فتودینامیک تراپی با آمینولولونیک اسید ‌باشد.

لیزر برای تمامی ضایعات زگیل تناسلی قابل استفاده است. حتی ضایعات بسیار بزرگ نیز با لیزر قابل درمان هستند. میزان درد و خونریزی بعد از لیزر بسیار پائین است و میزان عود ضایعه نیز بسیار کم است.

دکتر عباس انتظاری دکتر متخصص زگیل تناسلی در تهران

در صورتی که مایل به طرح سوال و مشاوره با دکتر و یا مراجعه به مطب هستید، از طریق زیر اقدام فرمائید

درخواست نوبت

از دکتر بپرسید درخواست نوبت با واتساپ

درخواست نوبت با تلگرام

دسته بندی

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

دکتر عباس انتظاری

از دکتر سوال دارید؟

دکتر عباس انتظاری

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. کد رهگیری خود را یادداشت کنید یا از آن عکس بگیرید (طی 48 تا 72 ساعت آینده منتظر پاسخ دکتر باشید)

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر رضا سه شنبه ۱ تیر ۰( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 62 مشاهده پرسش
  سلام دکتر
  دکتر‌ جان بونویید پاپولوزیس ایا همون زگیل تناسلی هست؟ یا چیز‌ دیگری میباشد؟
  و ایا با تقویت سیستم ایمنی ویروس hpv بخصوص نوع ۱۶ ممکن هست بعد دو سه سال از بدن دفع شود؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۱ تیر ۰( 5 ماه پیش)

   سلام جانم

   بونوئید پاپولوزیس یک بیماری پیش بدخیم است و با زگیل تناسلی معمولی متفاوت است

   در صورت تقویت سیستم ایمنی بدن شانس مهار ویروس بسیار زیاد است

   موفق

 • تصویر کاربر ..... دوشنبه ۱۷ خرداد ۰( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 44 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر برادرم بالای آلت تناسلیش یکدفعه طی چند روز یه برآمدگی تیره شبیه به زگیل تناسلی در اومده آیا خطری داره یا خیر ممنون از این که توجه میکنید
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۱۷ خرداد ۰( 6 ماه پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی در صورتیکه زگیل تناسلی مطرح باشد باید هرچه سریعتر درمان آغاز شود

   ویدئو زیر را با دقت ببین چون به صورت خلاصه روند بیماری و درمان را توضیح دادم

   بهترین و سریعترین روش درمانی که کمترین میزان عود را دارد لیزر است که فیلم لیزر را هم برات گذاشتم تا ببینی

   معاینات ادواری و ارزیابی های مکرر سالانه بسیار کمک کننده است بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی. ممکنه نیاز به نمونه برداری باشد 

 • تصویر کاربر سیدحسن شنبه ۱۵ خرداد ۰( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 47 مشاهده پرسش
  سلام من ۱۹ سالمه متاسفانه هنگام ختنه بد ختنه شدم و ختنه گاه گوشت هاش چسبیده به سر آلت و حالتت چین چین گرفته می خواستم ببینم چی کار کنم تا خوب بشه آیا با لیزر درست میشه می خوام ازدواج کنم فقط سر همین موضوع زن نمی گیرم
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۱۵ خرداد ۰( 6 ماه پیش)

   سلام جانم

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی

   ممکنه با لیزر امکان درمان وجود داشته باشد

   موفق

 • تصویر کاربر علی شنبه ۱۵ خرداد ۰( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 254 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر شرمنده من ۱۷ سال سن دارم و حدودا تا جایی که یادم میاد ۴ سالی هست این گوشت اضافه که تا بیضه میره و طولانی هست رو به یاد دارم که زیر الت تناسلیم هستش نه رو میشه لطفا بگید چی هست خیلی نگران هستم
  1. تصویر کاربر علی سه شنبه ۱۱ خرداد ۰( 6 ماه پیش)
   و اون خطی که روی بیضه میبینید ادامه همون هست
  2. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۱۵ خرداد ۰( 6 ماه پیش)

   سلام جانم

   نگران نباش خطری ندارد ولی چنانچه از نظر ظاهری آزار دهنده باشد معمولا لیزر بسیار کمک کننده است

   موفق

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر حمید جمعه ۲۴ اردیبهشت ۰( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 56 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر با عرض معزرت
  بنده روی بدنه الت تناسلیم ۳ عدد گوشته اضافه به وجود امده ممنون میشم راهنماییم کنین در ضمن بنده المان زندگی میکنم اگر امکانش هست در واتسا‌پ در تماس باشیم
  با تشکر حمید
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری جمعه ۲۴ اردیبهشت ۰( 6 ماه پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی معمولا مهمترین اقدام در اینگونه موارد تقویت سیستم ایمنی بدن است واکسن گارداسیل ممکن است کمک کننده باشد سعی کن از سیگار و الکل و استرس پرهیز کنی از مصرف غذاهای چرب پرهیز کن میوه و سبزیجات تازه مصرف کن ویدئو زیر را با دقت ببین چون به صورت خلاصه روند بیماری و درمان را توضیح دادم

   معاینات ادواری و ارزیابی های مکرر سالانه بسیار کمک کننده است بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی. ممکنه نیاز به نمونه برداری باشد بهترین و سریعترین روش درمانی که کمترین میزان عود را دارد لیزر است که فیلم لیزر را هم برات گذاشتم تا ببینی موفق

 • تصویر کاربر Fr جمعه ۲۴ اردیبهشت ۰( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 77 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر همسرم متاسفانه اچ پی وی مثبت شده و خداروشکر با اسیدتراپی و تزریق واکسن گارداسیل روبه بهبودیه اما پزشکش گفته بود میتونید با کاندوم س*ک*س کنید
  متاسفانه بعداز این مساله متوجه دوتا دونه شدم که با سرکه سیب افتادن اما بعداز اخرین بار استفاده از سرکه متوجه شدم آلتم و قسمتی از بیضه هام دونه های سفید زده
  ایا ایناهم زیگیل هستن که باهم زدن بیرون؟؟البته خارش و سوزش شدید هم دارم بعداز زدن سرکه۰
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری جمعه ۲۴ اردیبهشت ۰( 6 ماه پیش)

   سلام جانم

   توصیه می شود برای ارزیابی دقیقتر و تست HPV PCR به پزشک مراجعه شود

   موفق

 • تصویر کاربر رضا شنبه ۱۸ اردیبهشت ۰( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 74 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر، من ۱۹ سالمه و هیچ رابطه جنسی نداشتم و اطراف محل ختنه زائده های ریز گوشتی هستن که بی درد هستن و تقریبا به رنگ پوست، از وقتی که یادم میاد یکی دو تا از این زائده هارو از دوران بچگی داشتم اما الان احساس میکنم تعدادشون بیشتر شده و فقط هم دور محل ختنه هستن ، میخواستم بدونم این زائده ها خطرناک هستن یا خیر
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۱۸ اردیبهشت ۰( 7 ماه پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی بر اساس عکس ارسالی درماتوفیبروما مطرح است که معمولا خطری نداشته و نیاز به درمان ندارد ولی در صورتی که از نظر ظاهری آزار دهنده باشد لیزر بهترین روش درمانی است. امکان از بین بردن این حالت با دارو وجود ندارد. بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی

   موفق

 • تصویر کاربر احمد یکشنبه ۱ فروردین ۰( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 163 مشاهده پرسش
  سلام ایا این تصویر زگیل تناسلی است؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۱ فروردین ۰( 8 ماه پیش)

   سلام جانم 

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی بر اساس عکس ارسالی احتمالا زگیل تناسلی مطرح نیست 

   در موارد مشکوک می توان تست HPV PCR  استفاده نمود 

   نگران نباش 

  2. تصویر کاربر احمد یکشنبه ۱ فروردین ۰( 8 ماه پیش)
   این عکس واضح تر هست لطفا مشاهده بفرمایید
   علت چی میتونه باشه
   ایا ممکنه برای اصلاح با ژیلت باشه
  3. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۱ فروردین ۰( 8 ماه پیش)

   سلام جانم 

   احتمال حساسیت ناشی از اصلاح نیز مطرح باشد 

   علی الحساب روزانه یک بار با بتادین ضد عفونی کن و ناحیه را خشک نگه دار و لباس گشاد نخی بپوش 

   روزانه ۲ بار ژل موضعی مترونیدازول بزن 

   نگران نباش

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر علی یکشنبه ۲۴ اسفند ۹۹( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 71 مشاهده پرسش
  سلام من این هارو فک میکنم از وقتی یادم میاد و از بچگی داشتم الان ۲۳ سالمه میشه راهنمایی کنین که چی هست و برای از بین بردنش باید به چه دکتری مراجعه کنم و چه روشی انجام بدم و هزینش حدودا چقدر میشه
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۲۴ اسفند ۹۹( 8 ماه پیش)

   سلام جانم

   چنانچه پاپول مرواریدی آلت یا فیبروم مطرح باشد معمولا نیاز به درمان ندارد ولی در صورتی که از نظر ظاهری آزار دهنده باشد لیزر بهترین روش درمانی است. امکان از بین بردن این حالت با دارو وجود ندارد. بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی

   موفق

 • تصویر کاربر Mohammad چهارشنبه ۲۰ اسفند ۹۹( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 78 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشی ببخشید من چند وقته کنار آلت ام ی جوش گوشتی زده بیرون عکسشو هم فرستادم درمانش چجوریه میشه راهنمایی کنی لطفا
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۲۰ اسفند ۹۹( 8 ماه پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی بر اساس عکس ارسالی احتمالا زگیل تناسلی مطرح باشد

    بهترین و سریعترین روش درمانی که کمترین میزان عود را دارد لیزر است که فیلم لیزر را هم برات گذاشتم تا ببینی

   ولی معمولا مهمترین اقدام در اینگونه موارد تقویت سیستم ایمنی بدن است واکسن گارداسیل ممکن است کمک کننده باشد

   سعی کن از سیگار و الکل و استرس پرهیز کنی از مصرف غذاهای چرب پرهیز کن میوه و سبزیجات تازه مصرف کن

   ویدئو زیر را با دقت ببین چون به صورت خلاصه روند بیماری و درمان را توضیح دادم

   معاینات ادواری و ارزیابی های مکرر سالانه بسیار کمک کننده است بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی. 

   موفق

درحال دریافت اطلاعات

مقالات مرتبط

با ما در تماس باشید

ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه ۲ واحد ۱۲

آدرس مطب

ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه ۲ واحد ۱۲

شماره تماس

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

پرسش از دکتر