درمان خال گوشتی روی آلت و خطرات کندن آن

درمان خال گوشتی روی آلت و خطرات کندن آن

فهرست مطالب

خال گوشتی یک لکه کوچک و تیره بر روی پوست است که معمولا بی خطر می باشد. خال هنگامی به وجود می آید که سلول های تولید کننده ملانین (رنگدانه) به جای پخش شدن در ناحیه ای وسیع به صورت یک دسته در لایه بیرونی پوست تجمع می کنند. با اینکه امکان دارد مشاهده هر گونه لکه یا خال بر روی آلت مردانه خود اندکی نامطلوب باشد، اما خال ها معمولا خوش خیم بوده و سبب بروز علائم یا مشکلات سلامتی نمی شوند.

خال ها و برآمدگی های دیگری مانند گوشت اضافه نیز می توانند بر روی آلت مردانه پدیدار شوند. با اینکه اغلب این موارد خطرناک نیستند اما ممکن است افراد به دلایل زیبایی وجود آن ها را نامطلوب بدانند. از آنجایی که برخی لکه های خال مانند نیازمند درمان هستند، معاینه پزشکی این موارد همواره توصیه می شود. در هنگام برداشت خال بسته به خطرات عمل ممکن است برداشت جراحی یا درمان لیزری انتخاب شود. بسیاری از خال ها یا برآمدگی های خوش خیم نیازمند درمان نبوده و بهتر است فرد با داشتن آن ها به زندگی خود ادامه دهد.

عکس خال گوشتی در ناحیه تناسلی

بیماری هایی که با خال گوشتی اشتباه می شوند!

خال های گوشتی زوائدی کوچک و برآمده بر روی سطح پوست هستند که معمولا در اطراف پلک، گردن، زیر بغل و کشاله ران یافت می شوند. این خال ها اغلب همگام با افزایش سن تشکیل می شوند. در حالی که ممکن است این خال ها ظاهری ناخوشایند داشته باشند اما معمولا خوش خیم هستند. خال های گوشتی از کلاژن (پروتئینی در پوست) و عروق خونی تشکیل شده و با استفاده از فرایندهای زیبایی مختلف از بین می روند.

علاوه بر خال ها، بیماری های پوستی دیگری نیز وجود دارند که ممکن است با خال گوشتی ساده اشتباه گرفته شوند:

1- کک و مک

یکی از رایج ترین انواع لکه های پوستی کک و مک ها هستند. کک و مک ها معمولا نسبت به خال ها صاف تر و روشن تر می باشند. خال ها اغلب تیره و اندکی برآمده هستند. کک و مک ها دسته های کوچکی از ملانین بوده و بسته به قرار گیری در معرض نور خورشید پدیدار یا محو می شوند. این لکه ها بی خطر بوده و وجود آن ها بر روی آلت تناسلی مردانه نیز طبیعی است.

2- پاپول مرواریدی آلت بیشتر بخوانید

پاپول مرواریدی زوائدی کوچک، گرد و به رنگ سفید یا صورتی هستند. این برآمدگی های خوش خیم به صورت یک یا دو ردیفه در اطراف سر آلت پدیدار می شوند. با اینکه این پاپول ها واگیر دار نبوده و ناشی از یک عفونت منتقل شونده جنسی نیستند اما دائمی می باشند. پاپول های مرواریدی نیازمند درمان نبوده اما در صورت داشتن ظاهر نامطلوب می توان آن ها را به وسیله درمان لیزری از بین برد. درمان لیزری می تواند با به وجود آمدن چند جای زخم خفیف همراه باشد.

3- غدد تایسون

غدد تایسون انواع کوچکی از غدد سباسه هستند. این برآمدگی های سفید و گرد معمولا بر روی فرنولوم تشکیل می شوند. فرنولوم بخشی انعطاف پذیر از پوست است که پوست سر آلت (غلفه) را به آلت متصل می کند. پوست سر آلت معمولا در فرایند ختنه شدن برداشته می شود. غدد تایسون خوش خیم بوده و نیازمند درمان نیستند. برخی فرایند های زیبایی همچون درمان لیزری می توانند مفید باشند.

4- دانه های فوردایس

دانه های فوردایس

دانه های فوردایس برآمدگی هایی کوچک و به رنگ سفید یا زرد هستند که می توانند بر روی سر یا تنه آلت پدیدار شوند. این دانه ها همچنین می توانند در گونه ها، لب ها و ناحیه فرج زنان ظاهر شوند. دانه های فوردایس علاوه بر بی خطر بودن، غیر واگیر بوده و در بسیاری از افراد دیده می شوند. دانه های یاد شده نوعی از غدد سباسه هستند. غدد سباسه، غده هایی پوستی هستند که جهت روان کردن پوست ماده ای روغنی به نام سیبوم را تولید می کنند. درمان های لیزری، الکترو سرجری و دیگر فرایند ها برای درمان دانه های فوردایس استفاده می شوند. با این حال، درمان این دانه ها الزامی نیست.

5- آنژیوکراتوما

آنژیوکراتوما زائده های کوچکی هستند که توسط عروق خونی متورم شده ایجاد می شوند. این زائده های خوش خیم می توانند بر روی سر آلت، کیسه بیضه و اطراف ناحیه کشاله ران پدیدار شوند. این زائده ها را می توان با استفاده از درمان هایی همچون درمان لیزری یا کرایو ابلیشن از بین برد. کرایو ابلیشن یک فرایند درمانی است که در آن بافت های ناخواسته به وسیله سرمای شدید از بین می روند.

6- لنفوسل ها

سیستم لنفاوی بخشی از سیستم های ایمنی و گردش خون در بدن است. این سیستم به ساخت و انتقال گلبول های سفید خون به نواحی مقابله با عفونت کمک می کند. علاوه بر این موارد، سیستم لنفاوی حاوی موادی تصفیه شده از خون همچون پلاسما می باشد. مایعی که در این سیستم جریان دارد، لنف نامیده می شود. لنفوسل تجمع کوچکی از مایع لنف است که در هنگام انسداد سیستم لنفاوی تشکیل می شود. این انسداد سبب انتشار لنف به بافت های مجاور می شود.

لنفوسل ها به صورت برآمدگی های کوچکی در زیر سطح پوست نمایان می شوند. با اینکه این موارد بی خطر هستند اما در نگاه اول می توانند مشکل ساز به نظر برسند. لنفوسل ها معمولا پس از چند روز به صورت خود به خودی رفع می شوند. در صورت ماندگاری این موارد باید به پزشک مراجعه شود. برخی دارو ها یا پماد های موضعی نیز می توانند در رفع لنفوسل ها مفید باشند.

7- زگیل تناسلی  بیشتر بخوانید

زگیل تناسلی و گوشت اضافه روی آلت، یک بیماری ویروسی منتقله از طریق جنسی است که هر دو جنس را مبتلا می کند. این بیماری ضایعات پوستی به شکل بر آمدگی های تو پر و کوچک در پوست یا مخاط ناحیه تناسلی ایجاد می کند که فاقد درد یا خارش می باشند.

عوارض کندن زگیل تناسلی ( ایا کندن زگیل خطرناک است )

بسیاری از بیماران مبتلا به زگیل تناسلی در نگاه اول تصور می کنند که این ضایعه یک خال گوشتی معمولی است و با توجه به شرمی که دارند خود با اقداماتی نظیر تیغ ریش تراشی یا نخ اقدام به برداشتن ضایعه در منزل می کنند که متاسفانه این اقدام، خود آغازگر مشکلات متعدد بعدی خواهد بود

کندن خال گوشتی روی آلت (زگیل تناسلی) با تیغ بسیار خطرناک است

یکی از مشکلات جدی که اکثر افراد با این اقدامات با آن مواجه می شوند تکثر تعداد خال گوشتی روی آلت یا گوشت اضافه در ناحیه تناسلی است. در این افراد عموما به دنبال تراشیدن موهای زائد این ناحیه دچار تکثیر ضایعات زگیل دستگاه تناسلی می شوند.

اکثر افراد اشاره می کنند که در ابتدا فقط یک خال گوشتی روی آلت بود و فکر می کردیم که چیز مهمی نیست و با تیغ روی آنرا تراشیدیم و مقدار زیادی هم خونریزی داشت. طی 2هفته تا سه ماه بعد ناگهان تعداد ضایعات زگیل دستگاه تناسلی زیاد شد.

ما 47 عکس مختلف از انواع زگیل تناسلی را برای شما گردآوری کرده ایم تا شکل زگیل را از نزدیک ببینید. برای مشاهده عکس های زگیل بر روی زگیل تناسلی مردان کلیک کنید.

خال گوشتی روی آلت یا گوشت اضافه در ناحیه تناسلی ( زگیل دستگاه تناسلی ) نیاز به درمان و پیگیری های متعددی دارد. در گروهی از این بیماران خطر سرطان آلت تناسلی بسیار بالا خواهد بود. برای پیشگیری از سرطان در دهانه رحم در شریک جنسی فرد ممکن است نیاز به بررسی های پاپ اسمیر سالانه یا واکسیانسیون باشد.

بسیاری از افراد با اقدامات غیر پزشکی اقدام به دستکاری خال های صورت و بدن می کنند. برخی از این اقدامات که از قدیم نیز استفاده می شده است بستن نخ دور خال گوشتی یا سوزاندن، استفاده از برخی ترکیبات گیاهی نظیر سیر بوده است. بعضی از افراد نیز خود با استفاده از تیغ ریش تراش سعی در کندن خال در صورت و بدن خود می کنند.

درمان خال گوشتی در ناحیه تناسلی

اگر گوشت اضافه در ناحیه ی آلت تناسلی، زگیل تناسلی باشد:

معمولاً درمان گوشت اضافه در ناحیه تناسلی بسیار دشوار است. ابتدا باید جای تمامی موارد خال گوشتی روی آلت یا گوشت اضافه در ناحیه تناسلی مشخص شود. این امر مستلزم معاینه ناحیه تناسلی است. ممکن است درمان زگیل تناسلی زنان و مردان به صورت مرتب و مکرر در مطب و گاهی با داروی موضعی جهت استعمال هفتگی در منزل تجویز می‏گردد. در فیلم زیر درمان گوشت اضافه در ناحیه تناسلی به کمک لیزر نشان داده شده است:

روش درمان خال گوشتی روی آلت یا گوشت اضافه در ناحیه تناسلی توسط پزشک و با توجه به محل درگیری و اندازه ضایعات تعیین می شود. بسته به نظر پزشک ممکن است از داروهای موضعی مثل پودوفیلین یا سایر روشها مانند لیزر، نیتروژن مایع و فتودینامیک تراپی با آمینولولونیک اسید ‌باشد.

لیزر برای تمامی ضایعات زگیل تناسلی قابل استفاده است. حتی ضایعات بسیار بزرگ نیز با لیزر قابل درمان هستند. میزان درد و خونریزی بعد از لیزر بسیار پائین است و میزان عود ضایعه نیز بسیار کم است.

دکتر عباس انتظاری دکتر متخصص زگیل تناسلی در تهران

دسته بندی

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

دکتر عباس انتظاری

از دکتر سوال دارید؟

دکتر عباس انتظاری

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. کد رهگیری خود را یادداشت کنید یا از آن عکس بگیرید (طی 72تا 96 ساعت آینده منتظر پاسخ دکتر باشید)

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر فروغ چهارشنبه ۴ بهمن ۹۶( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 143 مشاهده پرسش
  سلام .خسته نباشید..من با دوست پسرم رابطه جنسی داشتم و ایشون مولوسکوم داشتن ..برا اینکه من مبتلا نشم چه دارویی میتونم استفاده کنم که نگیرم درضمن داروی پردنیزولون 2سال هست که استفاده میکنم خیلی نگرانم پیشنهاد شما این که چه دارویی مصرف کنم ؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۴ بهمن ۹۶( 3 سال پیش)
   سلام جانم
   بیماری مولوسکوم قابل پیشگیری با دارو یا واکسن نیست
   محدودیت روابط جنسی در این شرایط بهترین روش برای پیشگیری از بیماری است
   مقاله زیر را در مورد مولوسکوم مطالعه کن و ناحیه را خشک نگه دار و لباس گشاد نخی بپوش
   http://goo.gl/mMwkno
   موفق
 • تصویر کاربر smigvli جمعه ۱۵ دی ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 92 مشاهده پرسش
  salam man bebakhshid man vaksane gardasilo zadam ama roye divareye maghadam baramadegihaye birang va dar omade va madeye sefid nime jamed ham azam daf mishe bayad chikar konam?
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری جمعه ۱۵ دی ۹۶( 4 سال پیش)
   سلام جانم
   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد در ضمن سوال را فینگلیش نوشتی که خیلی مفهوم نیست
   ولی در صورتی که زگیل مقعدی مطرح باشد باید اقدامات متعددی انجام شود
   مقاله زیر را با دقت مطالعه کن
   https://goo.gl/1VCMCr
   معاینات ادواری و ارزیابی های مکرر سالانه بسیار کمک کننده است
   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی. ممکنه نیاز به نمونه برداری باشد
   بهترین و سریعترین روش درمانی که کمترین میزان عود را دارد لیزر است که فیلم لیزر را هم برات گذاشتم تا ببینی
   موفق
 • تصویر کاربر محمد سه شنبه ۲۸ آذر ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 120 مشاهده پرسش
  من زگیل پاپول مرواریدی دارم و در سایت شما خوندم که نوشته بودید طبیعیه و مشکلی نیست اما ی سری زگیل هستند که زیر الت تناسلیم قرار دارند و تعدادشون 5 تا هستند من روم نمیشه به دکتر مراجعه کنم میشه سرکه سیب بزنم??
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۲۸ آذر ۹۶( 4 سال پیش)
   علیک سلام
   هیچ تاثیری نخواهد داشت
 • تصویر کاربر امىر دوشنبه ۲۷ آذر ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 77 مشاهده پرسش
  من به تازگى دچار زگىل مقعدى شدم لطفا راهنماىم کنىد ادرس مطب مىخواستم
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۲۷ آذر ۹۶( 4 سال پیش)
   علیک سلام
   در صورتی که زگیل مقعدی مطرح باشد باید اقدامات متعددی برای درمان انجام شود
   مقاله زیر را در خصوص عواقب زگیل مقعدی مطالعه کن
   https://goo.gl/1VCMCr
   علاوه بر حذف فیزیکی ضایعه با روش های درمان دارویی یا کرایوتراپی و یا لیزر و جراحی باید اقداماتی برای تقویت سیستم ایمنی بدن انجام شود
   مقاله زیر را در خصوص روش های درمانی با دقت مطالعه کن
   https://goo.gl/mTRrXN
   معاینات ادواری و ارزیابی های مکرر سالانه بسیار کمک کننده است
   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی. ممکنه نیاز به نمونه برداری باشد
   بهترین و سریعترین روش درمانی که کمترین میزان عود را دارد لیزر است که فیلم لیزر را هم برات گذاشتم تا ببینی
   آدرس مطب: تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک ملت روبروی باشگاه خبرنگاران جوان، برج جم، طبقه 2 واحد 3 تلفن 22023107
   برای مراجعه به مظب از طریق بخش نوبت دهی روز و ساعت مراجعه به مطب را انتخاب و نوبت خود را تائید کن
   موفق
 • تصویر کاربر Eli چهارشنبه ۲۲ آذر ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 118 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشید
  آقای دکتر ۸ ماه پیش کنار کشاله رونم یه ضایعه شبیه به جوش در اومد رفتم پیش دکتر زنان پماد تتراساکلین تجویز کردن بعد از دو هفته ضایعه خوب شد الان بعد از ۸ ماه مجدد همون جا با همون شکل یه ضایعه جدید در اومده رفتم دکتر زنان گفتن زگیل نیست و مجدد پماد موپیروسین تجویز کردن من عکسشو براتون میفرستم لطف کنید بفرمایید نظر شما چیه اگه زگیله چه درمانی پیشنهاد میکنید
  با تشکر از شما بزرگوار
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۲۲ آذر ۹۶( 4 سال پیش)
   سلام جانم
   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی با توجه به شرج حال و عکس ارسالی به نظر می رسد پیوژنیک گرانولوما مطرح باشد
   معمولا جای نگرانی زیادی نیست ولی بهتره برای اطمینان بیشتر ضایعه با روش مناسبی برداشته شده و جهت ارزیابی سیتوپاتولژی با آزمایشگاه فرستاده شود
   علی الحساب با بتادین ضد عفونی کن و ناحیه را خشک نگه دار
   موفق
 • تصویر کاربر شایان یکشنبه ۱۹ آذر ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 347 مشاهده پرسش
  سلام و عرض خسته نباشید
  من و همسرم قبلا دچار بیماری زگیل تناسلي شدیم و مراحل درمان رو به روش لیزر طی کرديم...
  متاسفانه در ناحیه سینه همسرم دو تا سه زگیل خیلی کوچک در هاله سینه بوجود آمده ، و الان همسرم در هفته 35 بارداری هست...
  خواستم بدونم بعد از درمان آیا امکان شیردهی به نوزاد وجود داره? یا امکان خطر برای نوزاد در شیردهی وجود داره?
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۱۹ آذر ۹۶( 4 سال پیش)
   سلام جانم
   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی معمولا در صورت درمان به موقع ضایعه ممنوعیتی برای شیردهی وجود نخواهد داشت
   موفق
 • تصویر کاربر مرضیه شنبه ۱۸ آذر ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 74 مشاهده پرسش
  سلام
  من حدوددوماهه متوجه زگیل تناسلی درمقعدم شدم وداره همینجوره زیادمیشه خیلی نگرانم.افسرده شدم واحساس میکنم خوب نمیشه دکترم رفتم 2 مرحله کرایوتراپی کردم اماتغییری نکرده وبزرگترشده و فقط درد زیادی کشیدم دیگه خسته شدم چکنم
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۱۸ آذر ۹۶( 4 سال پیش)
   سلام جانم
   زگیل های تناسلی مقعدی باید هرچه سریعتر تحت درمان قرار گیرند
   با توجه به ماهیت ویروسی بیماری، امکان ریشه کنی ویروس از بدن وجود ندارد و همواره احتمال عود بیماری نیز وجود دارد
   در اکثر موارد ویروس های کم خطر مسبب بیماری هستند ولی ممکن است ویروس های پرخطر نیز دیده شوند که زمینه را برای بروز بدخیمی نیز فراهم می کنند
   با توجه به شرایط بیمار و گسترش بماری از روش های درمان دارویی یا درمان های تهاجمی استفاده می گردد
   کراپوتراپی معمولا باید طی جلسات متعدد انجام شود و معمولا دردناک بود و احتمال عود نسبتا بالا است
   در بین روش های درمان تهاجمی لیزر سریعترین اثر بخشی را داشته و معمولا طی یک جلسه ضایعات درمان می شود و احتمال عود نیز بسیار کمتر از فریز است در ضمن درد زیادی نیز نخواهد داشت
   علاوه بر درمان فیزیکی ضایعه باید اقداماتی در جهت تقویت سیستم ایمنی بدن نیز انجام شود تا احتمال عود ضایعه کاهش یابد
   ویدئو زیر را در مورد کاربرد لیزر در درمان زگیل تناسلی است آنرا ببین
   همچنین مقاله زیر را با دقت مطالعه کن امیدوارم کمک کننده باشد
   https://goo.gl/1VCMCr
   موفق
 • تصویر کاربر محسن شنبه ۱۸ آذر ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 131 مشاهده پرسش
  سلام خدمت شما دکتر جان
  من زگیل تنالسی دارم در حال درمان هستم ولی چطور امکان داره همسرم از من نگرفته باشه چون دکتر زنان بعد از معاینه گفتند .امکان داره داخل وژان داشته باشند؟ ولی اطراف دهان واژن هیچی نشون نده
  دکتر زنان بعد از معاینه به همسرم گفتند شما زگیل تناسلی نداری در حالی که من پنج ساله زگیل دارم ولی پیش دکتر نرفته بودم برای مداوا وقتی متوجه شدم خطرناک هست زیر نظر دکتر هستم و دارم فریز میکنمولی برام جالب بود همسرم این مدت نگرفته باشه امکان داره داخل واژن داشته باشه ولی رو دهان رحم چیزی معلوم نباشه
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۱۸ آذر ۹۶( 4 سال پیش)
   سلام جانم
   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی در اکثر موارد بیماری زگیل تناسلی در زنان بدون علامت واضح بالینی است و به ندرت ممکن است زگیل واضح دیده شود
   خوشبختانه در اکثر موارد ویروس از انواع کم خطر بوده و معمولا نگران عواقب بدخیمی دهانه رحم نخواهیم بود ولی در صورتی که مشکوک به روابط پرخطر باشیم ممکن است سروتیپ هاd پرحطر ویروس نظیر HPV 16 -18 در آزمایش تشخصی داده شود. در اینگونه موارد با توجه به اینکه هیچگونه علامتی دال بر وجود زگیل در زن آلوده شده دیده نمی شود ولی متاسفانه در معرض خطر سرطان دهانه رحم خواهد بود
   در موارد مشکوک تست پاپ اسمیر هر شش ماه یک بار و HPV PCR نیز باید به صورت سالانه تکرار گردد
   معاینات ادواری ضروری است
   مقاله زیر را با دقت مطالعه کن و ویدئوی زیر را در خصوص عوارض زگیل تناسلی در زنان مشاهده کن
   https://goo.gl/KZ7jqx


   موفق
 • تصویر کاربر حسین جمعه ۱۹ آبان ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 100 مشاهده پرسش
  سلام. بنده قبلا برای رفع زگیل تناسلی کرایو انجام دادم. اما بعد از گذشت تقریبا 2 الی 3 هفته، دوباره جاهای قبلی زگیل درآورده. قبلا روی آلتم زگیل نداشت...اما الان 4 الی 5 تا زگیل در آمده و داره بزرگتر میشه. باید چکار کنم؟ آیا واقعا لیزر بهتره یا کرایو؟ کدوم برگشت مجدد نداره و علائم ظاهری رو کاملا ازبین میبره؟ و آیا راهی برای درمان دائمی این ویروس و ریشه کن کردن آن برای همیشه از بدن وجود داره یا چند ماه یکبار باز مجددا زگیل ها ظاهر میشن و باید لیزر کرد یا منجمدشون کرد؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری جمعه ۱۹ آبان ۹۶( 4 سال پیش)
   سلام جانم
   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی معمولا مهمترین اقدام در اینگونه موارد تقویت سیستم ایمنی بدن است
   واکسن گارداسیل ممکن است کمک کننده باشد
   سعی کن از سیگار و الکل و استرس پرهیز کنی
   از مصرف غذاهای چرب پرهیز کن
   میوه و سبزیجات تازه مصرف کن
   ویدئو زیر را با دقت ببین چون به صورت خلاصه روند بیماری و درمان را توضیح دادم

   معاینات ادواری و ارزیابی های مکرر سالانه بسیار کمک کننده است
   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی. ممکنه نیاز به نمونه برداری باشد
   بهترین و سریعترین روش درمانی که کمترین میزان عود را دارد لیزر است که فیلم لیزر را هم برات گذاشتم تا ببینی
   موفق
 • تصویر کاربر ساناز دوشنبه ۱۵ آبان ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 118 مشاهده پرسش
  سلام. دکتر من قبلا هم راجع مشکلم که زگیل در ناحیه مقعد بود از شما سوال پرسیده بودم. دکتر معالج م برای درمان زگیل ها کرایوتراپی تجویز کردند که در حال درمان هستم. امروز به مطلبی در اینترنت برخوردم که از احتمال وجود این زگیل ها در داخل مقعد و مجرای ادرار خبر میداد. ولی در طول مراجعات من به پزشکان مختلف در این مدت به هیچ وجه همچین احتمالی رو گوشزد نکرده بودند. حتی دکتر پوستی که در حال حاضر تحت درمان ایشون برای کرایو هستم هم از امکان وجود زگیل داخل مقعد چیزی به من نگفتند. با توجه به اینکه من سکس مقعدی داشتم به نظر شما این احتمال وجود دارد که داخل مقعد هم زگیل وجود داشته باشد؟ و حتی مجرای ادرار؟! و اینکه در صورت وجود زگیل در این نواحی روش درمان چگونه است؟ ممنون از راهنمایی شما
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۱۵ آبان ۹۶( 4 سال پیش)
   سلام جانم
   در صورت شک پزشک ممکن است نیاز به کولونوسکوپی یا اورتروسکوپی باشد
   شانس درگیری داخل مقعد کم نیست ولی درگیری داخل مجرای ادرار بسیار کم خواهد بود
   در صورت درگیری باید هرچه سریعتر جراحی انجام شود
   موفق
درحال دریافت اطلاعات

مقالات مرتبط

با ما در تماس باشید

ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه ۲ واحد ۱۲

آدرس مطب

ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه ۲ واحد ۱۲

شماره تماس

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

پرسش از دکتر