درمان خال گوشتی روی آلت و خطرات کندن آن

درمان خال گوشتی روی آلت و خطرات کندن آن

فهرست مطالب

خال گوشتی یک لکه کوچک و تیره بر روی پوست است که معمولا بی خطر می باشد. خال هنگامی به وجود می آید که سلول های تولید کننده ملانین (رنگدانه) به جای پخش شدن در ناحیه ای وسیع به صورت یک دسته در لایه بیرونی پوست تجمع می کنند. با اینکه امکان دارد مشاهده هر گونه لکه یا خال بر روی آلت مردانه خود اندکی نامطلوب باشد، اما خال ها معمولا خوش خیم بوده و سبب بروز علائم یا مشکلات سلامتی نمی شوند.

خال ها و برآمدگی های دیگری مانند گوشت اضافه نیز می توانند بر روی آلت مردانه پدیدار شوند. با اینکه اغلب این موارد خطرناک نیستند اما ممکن است افراد به دلایل زیبایی وجود آن ها را نامطلوب بدانند. از آنجایی که برخی لکه های خال مانند نیازمند درمان هستند، معاینه پزشکی این موارد همواره توصیه می شود. در هنگام برداشت خال بسته به خطرات عمل ممکن است برداشت جراحی یا درمان لیزری انتخاب شود. بسیاری از خال ها یا برآمدگی های خوش خیم نیازمند درمان نبوده و بهتر است فرد با داشتن آن ها به زندگی خود ادامه دهد.

عکس خال گوشتی در ناحیه تناسلی

بیماری هایی که با خال گوشتی اشتباه می شوند!

خال های گوشتی زوائدی کوچک و برآمده بر روی سطح پوست هستند که معمولا در اطراف پلک، گردن، زیر بغل و کشاله ران یافت می شوند. این خال ها اغلب همگام با افزایش سن تشکیل می شوند. در حالی که ممکن است این خال ها ظاهری ناخوشایند داشته باشند اما معمولا خوش خیم هستند. خال های گوشتی از کلاژن (پروتئینی در پوست) و عروق خونی تشکیل شده و با استفاده از فرایندهای زیبایی مختلف از بین می روند. علاوه بر خال ها، بیماری های پوستی دیگری نیز وجود دارند که ممکن است با خال گوشتی ساده اشتباه گرفته شوند:

1- کک و مک

یکی از رایج ترین انواع لکه های پوستی کک و مک ها هستند. کک و مک ها معمولا نسبت به خال ها صاف تر و روشن تر می باشند. خال ها اغلب تیره و اندکی برآمده هستند. کک و مک ها دسته های کوچکی از ملانین بوده و بسته به قرار گیری در معرض نور خورشید پدیدار یا محو می شوند. این لکه ها بی خطر بوده و وجود آن ها بر روی آلت تناسلی مردانه نیز طبیعی است.

2- پاپول مرواریدی آلت بیشتر بخوانید

پاپول مرواریدی زوائدی کوچک، گرد و به رنگ سفید یا صورتی هستند. این برآمدگی های خوش خیم به صورت یک یا دو ردیفه در اطراف سر آلت پدیدار می شوند. با اینکه این پاپول ها واگیر دار نبوده و ناشی از یک عفونت منتقل شونده جنسی نیستند اما دائمی می باشند. پاپول های مرواریدی نیازمند درمان نبوده اما در صورت داشتن ظاهر نامطلوب می توان آن ها را به وسیله درمان لیزری از بین برد. درمان لیزری می تواند با به وجود آمدن چند جای زخم خفیف همراه باشد.

3- غدد تایسون

غدد تایسون انواع کوچکی از غدد سباسه هستند. این برآمدگی های سفید و گرد معمولا بر روی فرنولوم تشکیل می شوند. فرنولوم بخشی انعطاف پذیر از پوست است که پوست سر آلت (غلفه) را به آلت متصل می کند. پوست سر آلت معمولا در فرایند ختنه شدن برداشته می شود. غدد تایسون خوش خیم بوده و نیازمند درمان نیستند. برخی فرایند های زیبایی همچون درمان لیزری می توانند مفید باشند.

4- دانه های فوردایس

دانه های فوردایس

دانه های فوردایس برآمدگی هایی کوچک و به رنگ سفید یا زرد هستند که می توانند بر روی سر یا تنه آلت پدیدار شوند. این دانه ها همچنین می توانند در گونه ها، لب ها و ناحیه فرج زنان ظاهر شوند. دانه های فوردایس علاوه بر بی خطر بودن، غیر واگیر بوده و در بسیاری از افراد دیده می شوند. دانه های یاد شده نوعی از غدد سباسه هستند. غدد سباسه، غده هایی پوستی هستند که جهت روان کردن پوست ماده ای روغنی به نام سیبوم را تولید می کنند. درمان های لیزری، الکترو سرجری و دیگر فرایند ها برای درمان دانه های فوردایس استفاده می شوند. با این حال، درمان این دانه ها الزامی نیست.

5- آنژیوکراتوما

آنژیوکراتوما زائده های کوچکی هستند که توسط عروق خونی متورم شده ایجاد می شوند. این زائده های خوش خیم می توانند بر روی سر آلت، کیسه بیضه و اطراف ناحیه کشاله ران پدیدار شوند. این زائده ها را می توان با استفاده از درمان هایی همچون درمان لیزری یا کرایو ابلیشن از بین برد. کرایو ابلیشن یک فرایند درمانی است که در آن بافت های ناخواسته به وسیله سرمای شدید از بین می روند.

6- لنفوسل ها

سیستم لنفاوی بخشی از سیستم های ایمنی و گردش خون در بدن است. این سیستم به ساخت و انتقال گلبول های سفید خون به نواحی مقابله با عفونت کمک می کند. علاوه بر این موارد، سیستم لنفاوی حاوی موادی تصفیه شده از خون همچون پلاسما می باشد. مایعی که در این سیستم جریان دارد، لنف نامیده می شود. لنفوسل تجمع کوچکی از مایع لنف است که در هنگام انسداد سیستم لنفاوی تشکیل می شود. این انسداد سبب انتشار لنف به بافت های مجاور می شود.

لنفوسل ها به صورت برآمدگی های کوچکی در زیر سطح پوست نمایان می شوند. با اینکه این موارد بی خطر هستند اما در نگاه اول می توانند مشکل ساز به نظر برسند. لنفوسل ها معمولا پس از چند روز به صورت خود به خودی رفع می شوند. در صورت ماندگاری این موارد باید به پزشک مراجعه شود. برخی دارو ها یا پماد های موضعی نیز می توانند در رفع لنفوسل ها مفید باشند.

7- زگیل تناسلی  بیشتر بخوانید

زگیل تناسلی و گوشت اضافه روی آلت، یک بیماری ویروسی منتقله از طریق جنسی است که هر دو جنس را مبتلا می کند. این بیماری ضایعات پوستی به شکل بر آمدگی های تو پر و کوچک در پوست یا مخاط ناحیه تناسلی ایجاد می کند که فاقد درد یا خارش می باشند.

عوارض کندن زگیل تناسلی ( ایا کندن زگیل خطرناک است )

بسیاری از بیماران مبتلا به زگیل تناسلی در نگاه اول تصور می کنند که این ضایعه یک خال گوشتی معمولی است و با توجه به شرمی که دارند خود با اقداماتی نظیر تیغ ریش تراشی یا نخ اقدام به برداشتن ضایعه در منزل می کنند که متاسفانه این اقدام، خود آغازگر مشکلات متعدد بعدی خواهد بود

کندن خال گوشتی روی آلت (زگیل تناسلی) با تیغ بسیار خطرناک است

یکی از مشکلات جدی که اکثر افراد با این اقدامات با آن مواجه می شوند تکثر تعداد خال گوشتی روی آلت یا گوشت اضافه در ناحیه تناسلی است. در این افراد عموما به دنبال تراشیدن موهای زائد این ناحیه دچار تکثیر ضایعات زگیل دستگاه تناسلی می شوند.

اکثر افراد اشاره می کنند که در ابتدا فقط یک خال گوشتی روی آلت بود و فکر می کردیم که چیز مهمی نیست و با تیغ روی آنرا تراشیدیم و مقدار زیادی هم خونریزی داشت. طی 2هفته تا سه ماه بعد ناگهان تعداد ضایعات زگیل دستگاه تناسلی زیاد شد.

ما 47 عکس مختلف از انواع زگیل تناسلی را برای شما گردآوری کرده ایم تا شکل زگیل را از نزدیک ببینید. برای مشاهده عکس های زگیل بر روی زگیل تناسلی مردان کلیک کنید.

خال گوشتی روی آلت یا گوشت اضافه در ناحیه تناسلی ( زگیل دستگاه تناسلی ) نیاز به درمان و پیگیری های متعددی دارد. در گروهی از این بیماران خطر سرطان آلت تناسلی بسیار بالا خواهد بود. برای پیشگیری از سرطان در دهانه رحم در شریک جنسی فرد ممکن است نیاز به بررسی های پاپ اسمیر سالانه یا واکسیانسیون باشد.

بسیاری از افراد با اقدامات غیر پزشکی اقدام به دستکاری خال های صورت و بدن می کنند. برخی از این اقدامات که از قدیم نیز استفاده می شده است بستن نخ دور خال گوشتی یا سوزاندن، استفاده از برخی ترکیبات گیاهی نظیر سیر بوده است. بعضی از افراد نیز خود با استفاده از تیغ ریش تراش سعی در کندن خال در صورت و بدن خود می کنند.

درمان خال گوشتی در ناحیه تناسلی

اگر گوشت اضافه در ناحیه ی آلت تناسلی، زگیل تناسلی باشد:

معمولاً درمان گوشت اضافه در ناحیه تناسلی بسیار دشوار است. ابتدا باید جای تمامی موارد خال گوشتی روی آلت یا گوشت اضافه در ناحیه تناسلی مشخص شود. این امر مستلزم معاینه ناحیه تناسلی است. ممکن است درمان زگیل تناسلی زنان و مردان به صورت مرتب و مکرر در مطب و گاهی با داروی موضعی جهت استعمال هفتگی در منزل تجویز می‏گردد. در فیلم زیر درمان گوشت اضافه در ناحیه تناسلی به کمک لیزر نشان داده شده است:

روش درمان خال گوشتی روی آلت یا گوشت اضافه در ناحیه تناسلی توسط پزشک و با توجه به محل درگیری و اندازه ضایعات تعیین می شود. بسته به نظر پزشک ممکن است از داروهای موضعی مثل پودوفیلین یا سایر روشها مانند لیزر، نیتروژن مایع و فتودینامیک تراپی با آمینولولونیک اسید ‌باشد.

لیزر برای تمامی ضایعات زگیل تناسلی قابل استفاده است. حتی ضایعات بسیار بزرگ نیز با لیزر قابل درمان هستند. میزان درد و خونریزی بعد از لیزر بسیار پائین است و میزان عود ضایعه نیز بسیار کم است.

دکتر عباس انتظاری دکتر متخصص زگیل تناسلی در تهران

در صورتی که مایل به طرح سوال و مشاوره با دکتر و یا مراجعه به مطب هستید، از طریق زیر اقدام فرمائید

درخواست نوبت

از دکتر بپرسید درخواست نوبت با واتساپ

درخواست نوبت با تلگرام

دسته بندی

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

دکتر عباس انتظاری

از دکتر سوال دارید؟

دکتر عباس انتظاری

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. کد رهگیری خود را یادداشت کنید یا از آن عکس بگیرید (طی 48 تا 72 ساعت آینده منتظر پاسخ دکتر باشید)

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر A پنجشنبه ۱۷ خرداد ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 91 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت شما من مجرد هستم و ۲۷ سالم هست، من اطراف پلک چشمم شاید نزدیک ۱۰ سال یا بیشتر باشه که زگیل ریز داشتم و الان اطرفش در عرض چندین سال زگیل های خیلی ریز ایجاد شده من اصلا در مورد زگیل اطلاعی نداشتم و کاملا موضوع بی اهمیتی برای من بود تا جایی که اخیرا متوجه ی خال گوشتی کوچک در اطراف مقعد شدم خیلی نگران شدم و ترسیدم چون ی سری مطالب اخیرا در مورد زگیل تناسلی مطالعه کرده بودم رفتم پیش پزشک و گفت زگیله اما نه تناسلی چون من مجرد هستم و به هیچ وجه رابطه جنسی نداشتم و از ظاهرشم گفتن زگیله معمولیه و باید کرایو بشه . من سوالم اینه آیا بعد از فریز کردن از همون محل درمان شده که دیگه زگیلی وجود نداره امکان انتقال وجود داره؟ چون من تو رابطه جدی ازدواج بودم که این مساله فکرمو مشغول کرد و مطرح کردم به خواستگارم و اون خیلی وحشت کرد و گفت چون زگیل یک بیماری ویروسیه و مسری هرچند بی خطر و نمیخوام در آینده تحت هیچ شرایطی مبتلا بشم در نتیجه کل آینده من بخاطر این زگیل خیلی کوچیک به پایان رسید و سوال دومم اینه که هر چند زگیل تناسلی نیست اما نیازی هست که نوع زگیل مورد بررسی و آزمایش بیشتر قرار بگیره چون من خیلی نگرانم از خطرارات احتمالی. سوال سومم آیا از طریق بزاق دهان و ظروف مشترک و دهنی امکان انتقال به سایر افراد خانواده وجود داره؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری پنجشنبه ۱۷ خرداد ۹۷( 3 سال پیش)
   سلام جانم
   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی معمولا زگیل هایی که در ناحیه مقعد ایجاد می گردد بیشتر منشا تناسلی دارند
   شانس انتقال ویروس از طریق رابطه جنسی تماس با لباس خیس فرد آلوده سالن های اپیلاسیون و استفاده از تیغ مشترک آلوده وجود دارد
   امکان انتقال ویروس های با منشا غیر تناسلی نیز وجود دارد ولی بسیار ناچیز است
   برای اطمینان می توان از تست HPV PCR کمک گرفت
   از بین روش های مختلف درمانی لیزر به مراتب از سایر روش های دیگر درمانی موثر تر بوده و شانس عود نیز بسیار کم است
   واکسن گارداسیل کمک کننده است و توصیه می کنم در سریعترین زمان ممکن اقدام به تزریق آن بکنی
   نگران نباش و برای درمان اقدام کن
   توصیه می کنم مقاله زیر را با دقت در مورد زگیل های مقعدی مطالعه کنی
   http://yon.ir/ZKhZA
   امیدوارم مطالبی که برات نوشتم کمک کننده باشد
 • تصویر کاربر الناز دوشنبه ۳۰ بهمن ۹۶( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 73 مشاهده پرسش
  واسه بچه دار شدن و اینکه اگ قبلا واکسن میزدیم امکانش بود ویروس رو نگیریم یا ن؟ اینکه بعد واکسن رابطه بدون کاندوم مشکلی پیش نمیاد؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۳۰ بهمن ۹۶( 3 سال پیش)
   علیکم السلام
   مهمترین اقدام تزریق واکسن گارداسیل است
   در صورتی تزریق واکسن قبل از ابتلا امکان بارداری طبیعی و راوبط جنسی عادی وجود دارد
   موفق
 • تصویر کاربر امیر سه شنبه ۲۴ بهمن ۹۶( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 106 مشاهده پرسش
  سلام و عرض خسته نباشید . جوش های ریز و سر سفید و زیر پوستی رو روی آلت تناسلی خودم مشاهده میکنم که چند تا از اونها که معمولا در یک ناحیه هم هستند بزرگ میشن و رفته رفته قرمز ، خشک و بعد سیاه میشن و می افتن که این فرایند حدودا 2-3 ماه طول میکشه و به شدت من رو اذیت میکنه خیلی خیلی هم تعداد جوش ها زیادن اما ارتباطشون با همین جوش های سیاه رو نمیدونم و مطمئن نیستم اما احتمالا تبدیل به اون جوش ها میشن و کم کم بزرگ میشن . راه درمان چیست؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۲۴ بهمن ۹۶( 3 سال پیش)
   سلام جانم
   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی در عکس ارسالی فوردایس آلت و آنژیوکراتوم دیده می شود
   احتمال وجود زگیل تناسلی نیز مطرح است
   چنانچه فوردایس آلت و آنژیوکراتوم آلت مطرح باشد معمولا نیاز به درمان ندارد
   ولی در صورتی که از نظر ظاهری آزار دهنده باشد لیزر بهترین روش درمانی است.
   امکان از بین بردن این حالت با دارو وجود ندارد.
   اما زگیل تناسلی هرچه سریعتر باید تحت درمان قرار گیرد
   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی
   موفق
 • تصویر کاربر فروغ چهارشنبه ۴ بهمن ۹۶( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 134 مشاهده پرسش
  سلام .خسته نباشید..من با دوست پسرم رابطه جنسی داشتم و ایشون مولوسکوم داشتن ..برا اینکه من مبتلا نشم چه دارویی میتونم استفاده کنم که نگیرم درضمن داروی پردنیزولون 2سال هست که استفاده میکنم خیلی نگرانم پیشنهاد شما این که چه دارویی مصرف کنم ؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۴ بهمن ۹۶( 3 سال پیش)
   سلام جانم
   بیماری مولوسکوم قابل پیشگیری با دارو یا واکسن نیست
   محدودیت روابط جنسی در این شرایط بهترین روش برای پیشگیری از بیماری است
   مقاله زیر را در مورد مولوسکوم مطالعه کن و ناحیه را خشک نگه دار و لباس گشاد نخی بپوش
   http://goo.gl/mMwkno
   موفق
 • تصویر کاربر smigvli جمعه ۱۵ دی ۹۶( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 82 مشاهده پرسش
  salam man bebakhshid man vaksane gardasilo zadam ama roye divareye maghadam baramadegihaye birang va dar omade va madeye sefid nime jamed ham azam daf mishe bayad chikar konam?
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری جمعه ۱۵ دی ۹۶( 3 سال پیش)
   سلام جانم
   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد در ضمن سوال را فینگلیش نوشتی که خیلی مفهوم نیست
   ولی در صورتی که زگیل مقعدی مطرح باشد باید اقدامات متعددی انجام شود
   مقاله زیر را با دقت مطالعه کن
   https://goo.gl/1VCMCr
   معاینات ادواری و ارزیابی های مکرر سالانه بسیار کمک کننده است
   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی. ممکنه نیاز به نمونه برداری باشد
   بهترین و سریعترین روش درمانی که کمترین میزان عود را دارد لیزر است که فیلم لیزر را هم برات گذاشتم تا ببینی
   موفق
 • تصویر کاربر محمد سه شنبه ۲۸ آذر ۹۶( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 89 مشاهده پرسش
  من زگیل پاپول مرواریدی دارم و در سایت شما خوندم که نوشته بودید طبیعیه و مشکلی نیست اما ی سری زگیل هستند که زیر الت تناسلیم قرار دارند و تعدادشون 5 تا هستند من روم نمیشه به دکتر مراجعه کنم میشه سرکه سیب بزنم??
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۲۸ آذر ۹۶( 3 سال پیش)
   علیک سلام
   هیچ تاثیری نخواهد داشت
 • تصویر کاربر امىر دوشنبه ۲۷ آذر ۹۶( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 70 مشاهده پرسش
  من به تازگى دچار زگىل مقعدى شدم لطفا راهنماىم کنىد ادرس مطب مىخواستم
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۲۷ آذر ۹۶( 3 سال پیش)
   علیک سلام
   در صورتی که زگیل مقعدی مطرح باشد باید اقدامات متعددی برای درمان انجام شود
   مقاله زیر را در خصوص عواقب زگیل مقعدی مطالعه کن
   https://goo.gl/1VCMCr
   علاوه بر حذف فیزیکی ضایعه با روش های درمان دارویی یا کرایوتراپی و یا لیزر و جراحی باید اقداماتی برای تقویت سیستم ایمنی بدن انجام شود
   مقاله زیر را در خصوص روش های درمانی با دقت مطالعه کن
   https://goo.gl/mTRrXN
   معاینات ادواری و ارزیابی های مکرر سالانه بسیار کمک کننده است
   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی. ممکنه نیاز به نمونه برداری باشد
   بهترین و سریعترین روش درمانی که کمترین میزان عود را دارد لیزر است که فیلم لیزر را هم برات گذاشتم تا ببینی
   آدرس مطب: تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک ملت روبروی باشگاه خبرنگاران جوان، برج جم، طبقه 2 واحد 3 تلفن 22023107
   برای مراجعه به مظب از طریق بخش نوبت دهی روز و ساعت مراجعه به مطب را انتخاب و نوبت خود را تائید کن
   موفق
 • تصویر کاربر Eli چهارشنبه ۲۲ آذر ۹۶( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 86 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشید
  آقای دکتر ۸ ماه پیش کنار کشاله رونم یه ضایعه شبیه به جوش در اومد رفتم پیش دکتر زنان پماد تتراساکلین تجویز کردن بعد از دو هفته ضایعه خوب شد الان بعد از ۸ ماه مجدد همون جا با همون شکل یه ضایعه جدید در اومده رفتم دکتر زنان گفتن زگیل نیست و مجدد پماد موپیروسین تجویز کردن من عکسشو براتون میفرستم لطف کنید بفرمایید نظر شما چیه اگه زگیله چه درمانی پیشنهاد میکنید
  با تشکر از شما بزرگوار
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۲۲ آذر ۹۶( 3 سال پیش)
   سلام جانم
   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی با توجه به شرج حال و عکس ارسالی به نظر می رسد پیوژنیک گرانولوما مطرح باشد
   معمولا جای نگرانی زیادی نیست ولی بهتره برای اطمینان بیشتر ضایعه با روش مناسبی برداشته شده و جهت ارزیابی سیتوپاتولژی با آزمایشگاه فرستاده شود
   علی الحساب با بتادین ضد عفونی کن و ناحیه را خشک نگه دار
   موفق
 • تصویر کاربر شایان یکشنبه ۱۹ آذر ۹۶( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 265 مشاهده پرسش
  سلام و عرض خسته نباشید
  من و همسرم قبلا دچار بیماری زگیل تناسلي شدیم و مراحل درمان رو به روش لیزر طی کرديم...
  متاسفانه در ناحیه سینه همسرم دو تا سه زگیل خیلی کوچک در هاله سینه بوجود آمده ، و الان همسرم در هفته 35 بارداری هست...
  خواستم بدونم بعد از درمان آیا امکان شیردهی به نوزاد وجود داره? یا امکان خطر برای نوزاد در شیردهی وجود داره?
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۱۹ آذر ۹۶( 3 سال پیش)
   سلام جانم
   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی معمولا در صورت درمان به موقع ضایعه ممنوعیتی برای شیردهی وجود نخواهد داشت
   موفق
 • تصویر کاربر مرضیه شنبه ۱۸ آذر ۹۶( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 65 مشاهده پرسش
  سلام
  من حدوددوماهه متوجه زگیل تناسلی درمقعدم شدم وداره همینجوره زیادمیشه خیلی نگرانم.افسرده شدم واحساس میکنم خوب نمیشه دکترم رفتم 2 مرحله کرایوتراپی کردم اماتغییری نکرده وبزرگترشده و فقط درد زیادی کشیدم دیگه خسته شدم چکنم
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۱۸ آذر ۹۶( 3 سال پیش)
   سلام جانم
   زگیل های تناسلی مقعدی باید هرچه سریعتر تحت درمان قرار گیرند
   با توجه به ماهیت ویروسی بیماری، امکان ریشه کنی ویروس از بدن وجود ندارد و همواره احتمال عود بیماری نیز وجود دارد
   در اکثر موارد ویروس های کم خطر مسبب بیماری هستند ولی ممکن است ویروس های پرخطر نیز دیده شوند که زمینه را برای بروز بدخیمی نیز فراهم می کنند
   با توجه به شرایط بیمار و گسترش بماری از روش های درمان دارویی یا درمان های تهاجمی استفاده می گردد
   کراپوتراپی معمولا باید طی جلسات متعدد انجام شود و معمولا دردناک بود و احتمال عود نسبتا بالا است
   در بین روش های درمان تهاجمی لیزر سریعترین اثر بخشی را داشته و معمولا طی یک جلسه ضایعات درمان می شود و احتمال عود نیز بسیار کمتر از فریز است در ضمن درد زیادی نیز نخواهد داشت
   علاوه بر درمان فیزیکی ضایعه باید اقداماتی در جهت تقویت سیستم ایمنی بدن نیز انجام شود تا احتمال عود ضایعه کاهش یابد
   ویدئو زیر را در مورد کاربرد لیزر در درمان زگیل تناسلی است آنرا ببین
   همچنین مقاله زیر را با دقت مطالعه کن امیدوارم کمک کننده باشد
   https://goo.gl/1VCMCr
   موفق
درحال دریافت اطلاعات

مقالات مرتبط

با ما در تماس باشید

ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه ۲ واحد ۱۲

آدرس مطب

ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه ۲ واحد ۱۲

شماره تماس

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

پرسش از دکتر