آدرس : ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه 2 واحد 12
02122704076
drentezari@

درمان خال گوشتی روی آلت و خطرات کندن آن

آلت تناسلی یکی از نواحی است  که دچار بیماری  مسری می شود که کاملا شبیه خال گوشتی است. خال گوشتی روی آلت در اکثر مواقع  در واقع اصلا خال نیست بلکه زگیل تناسلی است و ماهیت عفونی داشته و بسیار مسری است.

شکل زگیل تناسلی در زنان متفاوت است

شکل زگیل تناسلی در زنان متفاوت است

متاسفانه بسیاری از افراد به دلیل موقعیت آناتومیک محل و شـرم بسـیاری از بیماران در مراجعه به پزشک یا حتی ابراز آن به سایر افراد خانواده، موارد متعدد خوددرمانی، تشدید ضایعات و تأخیر در تشخیص ضـایعات بیمـاران مشاهده میگردد. این امر میتوانـد منجـر بـه سـرایت بیماریها، تحمیل هزینه اضافی به خانواده و افزایش طول دوره درمان شود.

بسیاری از افراد با اقدامات غیر پزشکی اقدام به دستکاری خال های صورت و بدن می کنند. برخی از این اقدامات که از قدیم نیز استفاده می شده است بستن نخ دور خال گوشتی یا سوزاندن، استفاده از برخی ترکیبات گیاهی نظیر سیر بوده است. بعضی از افراد نیز خود با استفاده از تیغ ریش تراش سعی در کندن خال در صورت و بدن خود می کنند

کندن خال گوشتی روی آلت (زگیل تناسلی) با تیغ بسیار خطر ناک است

کندن خال گوشتی روی آلت (زگیل تناسلی) با تیغ بسیار خطر ناک است

متاسفانه اکثر این اقدامات نتایج نامناسب و بعضا بسیار نگران کننده ای به همراه خواهد داشت. برخی از این عوارض عبارتند از عفونت، خونریزی، گانگرن، درد شدید، سپتی سمی و عفونت خون

کندن خال گوشتی روی آلت  و زگیل دستگاه تناسلی علاوه بر خطرات فوق می تواند باعث تشدید ضایعات و افزایش تعداد آن گردد.

زگیل دستگاه تناسلی و خال گوشتی روی آلت یا گوشت اضافه در ناحیه واژن ، یک بیماری ویروسی منتقله از طریق جنسی است که هر دو جنس را مبتلا می کند. این بیماری ضایعات پوستی به شکل بر آمدگی های تو پر و کوچک در پوست یا مخاط ناحیه تناسلی ایجاد می کند که فاقد درد یا خارش می باشند.

بهتر است بخوانید   از درمان زگیل تناسلی مردان تا احتمال سرطان و ایدز!

بسیاری از بیماران مبتلا به زگیل تناسلی در نگاه اول تصور می کنند که این ضایعه یک خال گوشتی معمولی است و با توجه به شرمی که دارند خود با اقداماتی نظیر تیغ ریش تراشی یا نخ اقدام به برداشتن ضایعه در منزل می کنند که متاسفانه این اقدام، خود آغازگر مشکلات متعدد بعدی خواهد بود

یکی از مشکلات جدی که اکثر افراد با این اقدامات با آن مواجه می شوند تکثر تعداد خال گوشتی روی آلت یا گوشت اضافه در ناحیه تناسلی است. در این افراد عموما به دنبال تراشیدن موهای زائد این ناحیه دچار تکثیر ضایعات زگیل دستگاه تناسلی می شوند.

بهتر است بخوانید   درمان زگیل تناسلی در زنان و علائم آن از روی عکس

اکثر افراد اشاره می کنند که در ابتدا فقط یک خال گوشتی روی آلت بود و فکر می کردیم که چیز مهمی نیست و با تیغ روی آنرا تراشیدیم و مقدار زیادی هم خونریزی داشت. طی ۲هفته تا سه ماه بعد ناگهان تعداد ضایعات زگیل دستگاه تناسلی زیاد شد.

توصیه می کنم حتما ویدئو زیر با با دقت مشاهده فرمائید. در این کلیپ به صورت خلاصه با روند بیماری و عواقب آن آشنا خواهید شد

HPV - Cancer male2

در این فاز درمان زگیل دستگاه تناسلی به مراتب دشوار تر خواهد بود چون هر کدام از این ضایعات حاوی مقادیر بسیار زیادی ویروس هستند که در صورت هرگونه تحریک (نظیر خاراندن، لیف زدن، تراشیدن موها زائد و …) باعث ایجاد آسیب بیشتر و افزایش بیشتر تعداد ضایعات خال گوشتی روی آلت یا گوشت اضافه در ناحیه تناسلی خواهد گردید.

خال گوشتی روی آلت یا گوشت اضافه در ناحیه تناسلی ( زگیل دستگاه تناسلی ) نیاز به درمان و پیگیری های متعددی دارد. در گروهی از این بیماران خطر سرطان آلت تناسلی بسیار بالا خواهد بود. برای پیشگیری از سرطان در دهانه رحم در شریک جنسی فرد ممکن است نیاز به بررسی های پاپ اسمیر سالانه یا واکسیانسیون باشد.

درمان خال گوشتی

معمولاً درمان زگیل تناسلی و خال گوشتی روی آلت یا گوشت اضافه در ناحیه تناسلی بسیار دشوار است. ابتدا باید جای تمامی موارد خال گوشتی روی آلت یا گوشت اضافه در ناحیه تناسلی مشخص شود. این امر مستلزم معاینه مهبل و گردن رحم در خانم‏ها و مقعد در هر دو جنس است. ممکن است درمان زگیل دستگاه تناسلی به صورت مرتب و مکرر در مطب و گاهی داروی موضعی جهت استعمال هفتگی در منزل تجویز می‏گردد.

بهتر است بخوانید   درمان زگیل تناسلی - لیزر زگیل تناسلی

تکثیر زگیل تناسلی (خال گوشتی روی آلت) به دنبال تراشیدن یک خال گوشتی با تیغ

تکثیر زگیل تناسلی (خال گوشتی روی آلت) به دنبال تراشیدن یک خال گوشتی با تیغ

روش درمان خال گوشتی روی آلت یا گوشت اضافه در ناحیه تناسلی توسط پزشک و با توجه به محل درگیری و اندازه ضایعات تعیین می شود. بسته به نظر پزشک ممکن است از داروهای موضعی مثل پودوفیلین یا سایر روشها مانند لیزر، نیتروژن مایع و فتودینامیک تراپی با آمینولولونیک اسید ‌باشد.

لیزر برای تمای ضایعات زگیل تناسلی قابل استفاده است. حتی ضایعات بسیار بزرگ نیز با لیزر قابل درمان هستند. میزان درد و خونریزی بعد از لیزر بسیار پائین است و میزان عود ضایعه نیز بسیار کم است.

 

توجه داشته باشید که برای درمان خال گوشتی در ناحیه تناسلی زنان و مردان به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی از اقدامات غیر پزشکی، کندن با تیغ ریش تراش یا بستن نخ استفاده نکنید.

بهتر است بخوانید   زگیل تناسلی و خال گوشتی در ناحیه تناسلی - افزایش خطر سونامی سرطان

پیشگیری از زگیل تناسلی ساده است

پیشگیری از زیگیل تناسلی ساده است

 

 

درمان خال گوشتی در ناحیه تناسلی زنان

برای درمان می توان از روش های مختلف درمانی استفاده نمود. یکی از قدیمی ترین روش های درمانی جراحی است ولی امروزه تقریبا از این روش استفاده نمی شود.

سایر روش های درمانی عبارتند از:

کرایوتراپی

در این روش با استفاده از نیتروژن مایع خال گوشتی روی گردن منجمد می شود. از مزایای این روش می توان به عدم نیاز به بی حسی و یا بیهوشی نام برد ولی این روش معمولا باید در جلسات متعدد انجام شود و احتمال عدم موفقیت یا ایجاد اسکار وجود دارد.

الکتروسرجری

در این روش که به اشتباه به آن لیزر می گویند با استفاده از کوتریزاسیون ضایعه سوزانیده می شود. در این روش معمولا اسکار ایجاد می شود و نسبتا دردناک است و حتما نیاز به بی حسی موضعی دارد . این روش تقریبا در حال منسوخ شدن است.

رادیوسرجری

در این روش با استفاده از پروب رادیوفرکانس و پس از بی حسی موضعی ضایعه به راحتی برداشته می شود. این روش معمولا اسکار ایجاد نمی کند ولی احتمال خونریزی مختصری وجود دارد.

لیزر سرجری

در این روش معمولا پس از بی حسی موضعی ضایعه تبخیر می شود. در این روش معمولا اسکار ایجاد نمی شود و شانس خونریزی نیز بسیار کم خواهد بود. معمولا پس از برداشتن ضایعات در صورتی که بیمار مشکل زمینه ای داشته باشد (چاقی ، دیابت یا اختلال متابولیک) احتمال بروز ضایعات جدید در سایر نواحی وجود دارد.

در صورتی که خود یا شریک جنسی شما مبتلا به زیگیل تناسلی یا ضایعه مشکوک روی آلت تناسلی بوده یا مشکوک به آلودگی با HPV هستید:

 1. حتما با تیم درمانی خود مشورت کنید.
 2.  به هیچ عنوان خودسرانه اقدام به درمان یا کندن خال گوشتی روی آلت نکنید.
 3. به هیچ عنوان از تیغ برای از بین بردن موهای زائد این ناحیه استفاده نکنید.
 4. از تماس جنسی بدون محافظ اجتناب کنید.
 5. حتما برای تشخیص نوع ضایعه و بررسی ریسک سرطان زائی بیماری به پزشک مراجعه کنید.
 6. ممکن است نیاز به نمونه برداری و ارزیابی آزمایشگاهی باشد.

دکتر عباس انتظاری متخصص طب پیشگیری

در صورتی که مایل به طرح سوال و مشاوره با دکتر و یا مراجعه به مطب هستید، از طریق زیر اقدام فرمائید:

برای درخواست نوبت فوری با تلگرام :  برای دریافت نوبت فوری، نام خود را ارسال کنیدشماره ۰۹۰۳۹۷۸۹۶۸۲ را به نام مطب دکتر انتظاری در گوشی خود ذخیره نمائید یا اینجا را کلیک کنید سپس نام خود را از طریق تلگرام  ارسال کنید تا اولین نوبت آزاد توسط منشی مطب برای شما اختصاص یابد

آخرین پرسش ها

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما حداکثر تا 24 ساعت آینده از طریق  ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد حتما ایمیل خود را با دقت وارد کنید

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل برای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر Maryam پنجشنبه ۱۱ مهر ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت بخير
  دكتر يك ماه بيشتر هست كه متوجه يك سري جوش أطراف مقعدم شدم كه گاهي خارش شديد داشتن ولي درد نداشتن و بعد يك مدت دو سه تا قسمت هاي مختلف ناحيه تناسليم زِد و از بين رفت ،به نظر شما اينا زگيل هستند يا تبخال؟!
  1. تصویر کاربر Maryam پنجشنبه ۱۱ مهر ۹۸( 2 ماه پیش)
   عكس فرستادم براتون
 • تصویر کاربر آراد شنبه ۶ مهر ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر اطراف چشم پسرم جوش های ریز داره و یک بار فریز و دو بار کرایو شده اما متاسفانه دارن بیشتر میشن و از بین نرفته چه کار باید کرد آیا شما این مورد رو پذیرش میکنید ؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۶ مهر ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام جانم

   در مورد کودکان معمولا تنها روش درمانی همان کرایو یا فریز است

   درمان معمولا دشوار است و نیاز به جلسات متعدد درمانی دارد

   این موارد در مطب ما پذیرش نمی شود

    

 • تصویر کاربر وحید جمعه ۵ مهر ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر
  بدنم به شدت خارش داره، اطراف ناحیه تناسلی و کشاله ران
  بعد از حدود دوماه برآمدگی هایی در اومده، خیلی اذیتم میکنه، عکسشو براتون فرستادم، ایا زگیل تناسلی هست؟؟ شریک جنسیم میگه زگیل داشتم تو هم گرفتی
  لطفا کمکم کنید آقای دکتر
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری جمعه ۵ مهر ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی بر اساس شرح حالی که ذکر کردی و عکس ارسالی شواهدی از زگیل تناسلی مشاهده نمی شود

   به نظر می رسد یک فولیکولیت ساده مطرح باشد

   علی الحساب روزانه یک بار با بتادین ضد عفونی کن 

   به هیچ عنوان از تیغ استفاده نکن

   نگران نباش ولی در صورت عدم بهبودی طی 2 هفته آینده بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پرشک مراجعه کنی

   موفق

 • تصویر کاربر حامد چهارشنبه ۲۰ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام خدمت دکتر عزیز
  روی گلانس پنیس در محاذات اوریفیس مجرای ادراری بنده یک برامدگی تیره رنگ وجود داشته از مدتها پیش. اخیرا با توجه به استرس های زیادی ک داشتم احساس میکنم این برامدگی قدری بزرگتر شده (عکس بارگزاری شده است) اما همچنان فاقد درد و ترشح است. در صورت فشار زیاد البته حس درد منتقل می شود. در این زمینه بنده را راهنمایی بفرمایید. سپاسگزارم
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۲۰ شهریور ۹۸( 2 ماه پیش)

   سلام جانم 

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی بر اساس عکس ارسالی احتمالا آنژیوکراتوم یا همانژیوم مطرح باشد که هیچکدام نیازی به درمان ندارد 

   نگران نباش ولی بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود 

   موفق

 • تصویر کاربر زینب یکشنبه ۲۰ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  باسلام..
  من نزدیک ده سال میشه ک با شوهرم رابطه دارم.. ولی در دوران پریودی هم چندین بار رابطه داشتیم...
  نزدیک به چهار سال میشه ک شوهرم زگیل تناسلی داره و هرروز تعدادش بیشتر و اندازه ان بزرگتر میشه...و رفتن ازمایش گفتن از نوع بدخیم نیست.. و دکتر گفته ک به احتمال زیاد از خانمت در دوران قاعدگی ک رابطه داشتین گرفتی.من در دوران کودکی چند تایی زگیل رو انگشتان دستم داشتم ک بدون درمان برطرف شدن...
  من خودم اصلا زگیل در ناحیه تناسلی ندارم.. شوهرم به علت یه بیماری مجبور شد ک دارو سرکوب کننده سیستم ایمنی استفاده کنه و البته چند مرتبه در حدود پنج سال پیش با خانمی رابطه داشته ک ادعا میکنه اون خانم مشکلی نداشته..
  آیا ممکنه ک من ناقل بیماری باشم یا مستعد گرفتن بیماری؟ چه اقدامی باید انجام بدم؟
  باتشکر..
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۲۰ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام جانم

   در خصوص زمان انتقال بیماری نمی توان نظر علمی دقیقی داد 

   ممکن است در بسیاری از موارد آلودگی تا مدتها بدون علامت باشد

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی معمولا مهمترین اقدام در اینگونه موارد تقویت سیستم ایمنی بدن است

   واکسن گارداسیل ممکن است کمک کننده باشد

   سعی کن از سیگار و الکل و استرس پرهیز کنی از مصرف غذاهای چرب

   پرهیز کن میوه و سبزیجات تازه مصرف کن

   ویدئو زیر را با دقت ببین چون به صورت خلاصه روند بیماری و درمان را توضیح دادم

   معاینات ادواری و ارزیابی های مکرر سالانه بسیار کمک کننده است بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی. ممکنه نیاز به نمونه برداری باشد 

   موفق

 • تصویر کاربر شمسي شنبه ۱۹ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  سه سال پيش زگيل در آوردم و فقط همون يه دونه زگيل باقي موند و اضافه نشد
  يكسال قبل با ليزر در آوردم و ديگه هم عود نكرد و فقط جاش ي كوچولو گوشت اضافه داره.
  آيا امكان انتقال ب شريكم وجود داره؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۱۹ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام جانم 

   در صورت حذف ضایعات زگیل شانس انتقال بیماری کم می شود 

   واکسن گارداسیل  ضروری است 

   موفق

 • تصویر کاربر شیما جمعه ۱۸ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من با شخصی دوست شدم که بیماری زیگیل تناسلی ۶ را دارد و زیگیل های خود را از طریق برق سوزانده،و من بدون اینکه بدانم برای ۳۰ ثانیه از طریق سکس دهانی با او ارتباط داشتم و فردای اون روز موضوع را به من گفت و به من میگوید دکترش گفته چون از نوع ۶ است و زیگیل سوخته شده ،به من انتقال داده نشده، من چی کار باید بکنم؟!ممنون میشم راهنماییم کنین البته که حتما باید آزمایش داده بشه ولی من با توجه به تجربه شما احتیاج به پاسخگویی دارم
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری جمعه ۱۸ مرداد ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام جانم

   البته در صورت حذف ضایعات زگیل شانس انتقال بیماری بسیار ناچیز است 

   با توجه به شرایطی که ذکر کردی نگران نباش 

   توصیه می کنم واکسن گارداسیل را تزریق کنی 

   نگران نباش ولی بهتره برای معاینه دقیقتر به پزشک مراجعه کن 

   موفق

 • تصویر کاربر صدری پنجشنبه ۳ مرداد ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید اقای دکتر من نزدیک به 3سال هست که ازدواج کردم ولی توی رابطه دخول انجام نمیدیم حدود 5یا 6 ماه پیش روی پای خانمم تعدادی زیگیل تناسلی کوچک مشاهده شد که پیش دکتر و با قطره ای که بهش داد خوب شد.
  حالا ما نمیدونیم دلیل این زیگیل ها چی بوده، روی الت خود من دو خال گوشتی هست که از قدیم بوده و باگذشت زمان هیچ تغیری نکرده احتمال داره که این زیگیل باشه و خانمم از من گرفته باشه.
  درجریان باشید که این زیگیل های خانمم همزمان با عمل لیزر موهای زاید بود
  لطفا راهنمایی کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری پنجشنبه ۳ مرداد ۹۸( 4 ماه پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی بر اساس عکس ارسالی احتمالا زگیل تناسلی مطرح نباشد

   ممکن است درماتوفیبروم یا سبوریک کراتوزیس مطرح باشد

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر یا نمونه برداری احتمالی به پزشک مراجعه شود

   ممکنه علائم همسرت هیچگونه ارتباطی با علائم تو نداشته باشد

   موفق

 • تصویر کاربر ساغر دوشنبه ۲۴ تیر ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام همسرم سال گذشته دچار زگیل در ناحیه تناسلی شد اما با نمونه برداری و آزمایش گفتند زگیل معمولی است و زگیل تناسلی نیست اما بعد از گذشت یک سال من هم دانه ای زگیل مانند در ناحیه تناسلی خو د شدم البته من با توجه به رشته تحصیلیم مدتی روی زگیل و درمان آن کار میکردم حال میخواهم بدانم از کجا بدانم زگیل تناسلی است یا در اثر برخورد با زگیل هایی که رویشان کار میکردم مبتلا شدم سوال دوم اینکه اینکه ایا انجام لیزر موی زائد برای ناحیه تناسلی با وجود زگیل امکان زخمی شدن و پخش شدن آن وجود دارد البته مدت چند ماه است که فقط همان یک دانه زگیل باقی مانده و اضافه نشده با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۲۴ تیر ۹۸( 4 ماه پیش)

   سلام جانم

   معمولا بهترین تست برای مشخص نمودن نوع ضایعه بیوپسی و بررسی سیتوپاتولوژیک به همراه HPV PCR است که در برخی از آزمایشگاه های کشور امکان انجام آن وجود دارد

   در برخی از افراد ممکن است DNA Sequencing  نیز ضرورت داشته باشد که بسیار بسیار پرهزینه است و در حال حاضر امکان انچام آن در ایران وجود ندارد و در صورت لزوم نمونه ها جهت بررسی به  آلمان ارسال می گردد

   در صورت انجام لیزر موهای زائد در شرایط غیر استاندارد و عدم نظارت مستقیم پزشک امکان آنتقال آلودگی یا گسترش آن وجود دارد

   موفق

 • تصویر کاربر مهدی شنبه ۸ تیر ۹۸( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر هزینه لیزر برای زیگیل تقریبا چقدر هست. ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۸ تیر ۹۸( 5 ماه پیش)

   سلام جانم

   هزینه ها اصلا قابل پیش بینی نیست ولی معمولا لیزر پرهزینه است

   موفق

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر