غذاهای مضر و مفید برای نعوظ در مردان

غذاهای مضر و مفید برای نعوظ در مردان

فهرست مطالب

برخی افراد بیان دارند که آلت تناسلی مردانه عملکردی مستقل از مغز دارد. این جمله یعنی افراد همواره نمی توانند یک نعوظ خوب داشته باشند. برخی مواد غذایی و نوشیدنی ها با تغییر در سطوح هورمون های بدن می توانند عملکرد جنسی مردان را مختل کنند. آلت تناسلی برای داشتن عملکردی مناسب به تستوسترون وابسته است.

غذاهایی که باعث کاهش نعوظ در مردان می شوند

هر عاملی که سطح تستوسترون را کاهش دهد، نعوظ را نیز با مشکل مواجه می سازد.

در این مطلب 13 مورد از بد ترین مواد خوراکی برای نعوظ بیان شده است:

?? 1 – سویا

در صورتی که قصد مصرف غذایی همچون سوشی را دارید بهتر است پیش غذا را هوشمندانه انتخاب کرده و ادامام (سویای سبز و تازه) را به عنوان یک مواد غذایی نامطوب برای عملکرد جنسی در نظر بگیرید. یک مطالعه منتشر شده در مجله سرطان بیان دارد که مصرف 2 پیمانه از پودر پروتئین خالص سویا در روز می تواند پس از 4 هفته سطح تستوسترون را 19 درصد کاهش دهد.

?? 2- آرد سفید و قند های فرآوری شده

مصرف بیش از حد قند های ساده می تواند به افزایش وزن منجر شود. افزایش وزن میزان استروژن خون را در مردان بالا برده و تسوتسرون را کاهش می دهد. در مطالعه دانشگاه بافلو، در 40 درصد از بیماران چاق غیر دیابتی سطح تستوتسرون خون کمتر از حد طبیعی بود.

?? 3- مصرف زیاد مشروبات الکلی

جای تعجبی ندارد که الکل حساسیت را کاهش داده و زمان واکنش بدن را بیشتر می کند. مصرف بیش از حد الکل می تواند بر سطوح هورمون ها موثر باشد.

زیاده روی در نوشیدن الکل نه تنها سبب ابتلا به چاقی الکلی می شود بلکه محققان به تازگی بیان کرده اند که نوشیدن روزانه 5 پیک الکل یا بیشتر تولید تستوسترون را نیز سرکوب می کند. البته، به نظر می رسد که مقادیر کمتری همچون 1 یا 2 پیک در روز تاثیری فوری بر تسوتسرون نداشته یا تاثیر آن اندک است. در نتیجه، بهتر است افراد در مصرف الکل میانه روی (2 پیک در روز) کنند.

13 غذای نا مناسب برای نعوظ

?? 4- گوشت دام هایی که علف نخورده اند

افراد باید در هنگام افزودن منابع پروتئینی همچون گوشت به رژیم غذایی خود همواره گوشت حیواناتی را انتخاب کنند که از علف تغذیه کرده اند. دام پروران اغلب به حیوانات هورمون های مصنوعی و دارو های آنتی بیوتیک می دهند که این مورد می تواند سبب اختلال در سطح تستوسترون مصرف کنندگان شود.

?? 5- آب بطری

در این موارد آب مشکل نبوده و بطری پلاستیک آسیب رسان است. بیس فنول A که معمولا با نام BPA نیز شناخته می شود، یک ترکیب شیمیایی است که در اغلب ظروف غذایی پلاستیکی یافت می شود. مصرف این ماده شیمیایی تاثیرات نا مطلوبی بر باروری زنان و مردان خواهد داشت.

یک مطالعه در اسلواکی دریافت که بین غلظت BPA ادرار مردان و کاهش تعداد، تراکم و کیفیت اسپرم ها ارتباط معنا داری وجود دارد. همچنین، مطالعه دیگری در دانشگاه هاروارد بیان داشت زنانی که سطح BPA در بدن آن ها بالاست 27 درصد کمتر از زنان دیگر تخمک سالم تولید می کنند.

?? 6- کنسرو ها

سوپ ها و وعده های غذایی کنسرو شده سرشار از سدیم غذایی هستند. افزایش مقدار سدیم در بدن می تواند سبب افزایش فشار خون و کاهش جریان خون رونده به برخی بخش های بدن از جمله نواحی تناسلی شود.

13 غذای نا مناسب برای نعوظ

?? 7- نوشابه های طعم دار

طبق یک مطالعه اروپایی محققان یافتند که شربت ذرت غنی از فروکتوز با افزایش سطح کلسترول خون و آسیب به شریان های آلت تناسلی سبب اختلال نعوظ می شود. شربت ذرت یک ماده خوراکی مضر و شیرین کننده اصلی در نوشیدنی های غیر الکلی است که متاسفانه توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است.

?? 8- ماهی های پرورشی

در هنگام خرید ماهی همواره باید ماهی های آب های آزاد را به انواع پرورشی ترجیح داد. ماهی های پرورشی اغلب سرشار از مواد آلاینده هستند. محققان در یک مطالعه 700 ماهی خریداری شده در شهر های بزرگ همچون سیاتل امریکا را بررسی کرده و دریافتند که مقدار 13 آلاینده به طرز چشم گیری در ماهی های پرورشی بیشتر بود. از جمله این آلاینده ها می توان به یک ماده سرطان زای صنعتی (PCB) اشاره کرد که استفاده از آن در سال 1979 ممنوع شد. دیگر مواد شیمیایی موجود در ماهی های پرورشی دیوکسین ها و علف کش ها بودند. مصرف PCB ها و دیوکسین ها با کاهش سطح تستوسترون در بدن ارتباط دارد.

?? 9 – ذرت های قابل پخت در مایکروویو

این ذرت ها یکی از مضر ترین غذا ها برای نعوظ و عملکرد جنسی به شمار آمده و مشکل اساسی در پوشش بسته بندی آن هاست. پوشش این بسته ها با ماده ای به نام اسید پر فلورو اکتانویک (PFOA) یا همان C8 ساخته شده است. مصرف مواد غذایی که در معرض مقادیر زیاد PFOA قرار گرفته اند، می تواند سبب کاهش سطح تستوسترون خون شود.

?? 10- گوشت های فرآوری شده (سوسیس و کالباس)

گوشت های فرآوری شده حاوی سطوح بالایی از کلسترول و چربی های اشباع هستند. این چربی ها به دلیل کوچک بودن و توانایی تشکیل سریع پلاک، شریان های آلت تناسلی را مسدود می کنند.

13 غذای نا مناسب برای نعوظ

?? 11- لبنیات

پنیر یکی از مواد غذایی است که بیشترین چربی اشباع را داشته و می تواند به انسداد شریان ها منجر شود. گاو ها اغلب با هورمون های مصنوعی تغذیه شده و مصرف شیر و پنیر حاصل از آن ها می تواند سبب اختلالات هورمونی شود. یک مطالعه در دانشگاه روچستر بیان داشت تحرک اسپرم های مردانی که لبنیات بیشتری مصرف می کنند به طرز چشم گیری کمتر از افراد با مصرف لبنیات کمتر است.

?? 12- پیتزا

هنگامی که صحبت از پنیر و قند های تصفیه شده به میان می آید، مصرف پیتزا خطری دو برابر برای عملکرد نعوظ مردان به شمار می رود. پیتزا دومین عامل مصرف چربی های اشباع در آمریکاست. مصرف بیش از حد پیتزا، سبب اختلال در عملکرد جنسی و نعوظ مردان می شود. به همین دلیل، بهتر است به جای پیتزا، به دنبال مصرف موادی بود که برای سلامت جنسی مفید هستند.

?? 13- نعناع

نعناع تند می تواند به طرز چشم گیری سطح هورمون موثر در میل جنسی (تستوسترون) را کاهش دهد. در یک مطالعه، محققان به یک گروه از موش ها آب و به گروه دیگر چای نعناع تند دادند.

در نهایت، میزان تستوسترون در موش های مصرف کننده چای پایین تر بود. البته، در صورت تمایل به مصرف این چای، لازم به اجتناب نبوده و مصرف متعادل آن مشکلی ندارد.

غذاهای تقویت نعوظ در مردان

?? هندوانه

این میوه شیرین و خوش طعم دارای ترکیباتی است که می توانند اثری همچون دارو های ضد اختلال نعوظ بر عروق خونی داشته باشند. همچنین، برخی مطالعات اظهار دارند که مصرف این میوه سبب افزایش میل جنسی نیز می شود. هندوانه بیشتر از آب تشکیل شده و سرشار از لیکوپن است. لیکوپن آنتی اکسیدانی مفید برای سلامت قلب، پروستات و پوست است.

هندوانه مناسب برای نعوظ

?? صدف خوراکی

صدف ها سرشار از روی بوده و مصرف آن ها سطح تستوسترون و میل جنسی را افزایش می دهد. البته، باید جهت پیشگیری از ابتلا به بیماری صدف ها را به خوبی پخته و از محل زندگی آن ها اطلاع یافت.

غذاهای تقویت نعوظ در مردان

?? قهوه

قهوه صبحگاهی بیشتر از یک روتین صبحگاهی بوده و می تواند کیفیت زندگی عاطفی افراد را نیز بهبود بخشد. مردانی که 2 یا 3 فنجان قهوه در روز مصرف می کنند کمتر از دیگر به اختلال نعوظ مبتلا می شوند. کافئین در افزایش جریان و گردش خون مفید است. در صورت عدم تمایل به مصرف قهوه می توان از چای ها، نوشیدنی ها و نوشابه هایی استفاده کرد که حاوی کافئین هستند.

غذاهای تقویت نعوظ در مردان

?? شکلات تلخ

مصرف چندین بار شکلات تلخ در هفته علاوه بر داشتن مزایای قلبی برای دیگر نواحی بدن نیز مفید است. شکلات سرشار از فلاوانول است. فلاوانول یک ماده گیاهی و مغذی است که جریان و فشار خون را به ترتیب افزایش و کاهش می دهد.

غذاهای تقویت نعوظ در مردان

دسته بندی

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

دکتر عباس انتظاری

از دکتر سوال دارید؟

دکتر عباس انتظاری

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و کد رهگیری دریافت فرمائید.  سوالات طی 5 تا 10 روز آینده پاسخ داده خواهند شد

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر میثم جمعه ۱۷ شهریور ۲( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 7 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر خسته نباشید
  حدودا ۵ یا ۶ ماهه یه دونه زده رو کلاه آلتم مث جوش سر سیاهه اصلا هم درد نداره
  ممنون میشم راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری جمعه ۱۷ شهریور ۲( 3 هفته پیش)

   سلام جانم

   در ادامه سوال عکس از ضایعه ارسال گردد ولی بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

 • تصویر کاربر خان دوشنبه ۶ شهریور ۲( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 9 مشاهده پرسش
  سلام دکتر من الان 2ماه میشه سوزش وخارش الت دارم از ادرارم لخته کوچکی خون میاد هنگام دفع ادرار دقیقا از زیر بیضه ها شروع میشه تا نوک التم خیلی درد میکنه ممنون میشم راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۶ شهریور ۲( 1 ماه پیش)

   سلام جانم

   بهتره در اولین فرصت برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

 • تصویر کاربر عساکره دوشنبه ۸ خرداد ۲( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 25 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من ۲۶ سالمه متأهل دوتا بچه دارم قبل از اینکه ازدواج کنم تا الان بیضه راستم ورم داره قبلاً عملش کرده بودم گفتم کیسه داشت ولی ورمش زیاد برطرف نشد درد هم هیچ نداشتم خیلی کم فقط ورمش زیاد بود بعد از عمل ورم کمتر نشد ولی نه آنچنانی ؛ الان بعد از ۶ سال درد کمی دارم این علت درد چی میباشد ممکن کیسه برگشته باشد یا ممکن باشد فقط درد موقتی به علت مثلاً غذاهای مختلف یا غذای مضر
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۸ خرداد ۲( 4 ماه پیش)

   سلام جانم

   علی الحساب روزانه یک بار با بتادین ضد عفونی کن

   روزانه 3 بار ژل موضعی مترونیدازول بزن

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

 • تصویر کاربر امیر دوشنبه ۲۱ آذر ۱( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 87 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر.
  تقربیا یک سال هست که زیر زبان بنده این شکلی شده بنظرتون hpv دهانی هستش یا طبیعیه؟؟؟
  خیلی استرس دارم هر کاری میکنم خوب نمیشه همینجوری سر جاش مونده :(
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۲۱ آذر ۱( 9 ماه پیش)

   سلام جانم

   در عکس ارسالی شواهدی از زگیل دهانی دیده نمی شود فقط غدد بزاقی فرعی مشود است

   نگران نباش

 • تصویر کاربر صدف چهارشنبه ۱۱ آبان ۱( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 107 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر ممنون میشم من رو راهنمایی بفرمایید دارم دیوونه میشم. دو ماه پیش توسط یک آشنایی مورد آزار جنسی قرار گرفتم و به زور آلتشون رو وارد دهانم کرد تا انتهای گلویم برد چند بار و هر بار نگه میداشت اما یادم نمیاد مایعی ریخته باشه. در ناحیه ی کلاهک آلت ناهمواری دیدم عکس های اینترنت را دیدم شبیه پاپول بودند از طرفی زیر شکمشون یه اسکین تگ دیدم البته امیدوارم اسکین تگ باشه آقای دکتر بعد از اون روز فرداش دو تاول خونی در خفره ی داخلی دهانم دیدم اما زود خوب شد و دو هفته بعد غده‌ی لنفاوی زیر گردنم و م کرد اما فرداش خوب شد و تا الان دیگه چیزی ندیدم
  احتمال انتقال اچ ای وی، اچی پی وی و سفلیس وسوزاک چقدره؟ تورو خدا جواب بدید دکتر
  اون آقا قبلا ترکیه زندگی کرده و چند نفر رابطه داشته اما اون افراد خیابانی نبودند به هر حال نمیدونم چه اتفاقی افتاده لطفا کمکم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۱۱ آبان ۱( 10 ماه پیش)

   سلام جانم

   نگران نباش ولی بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

 • تصویر کاربر کامران شنبه ۲۳ مهر ۱( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 91 مشاهده پرسش
  روی ختنه گاهم زخمی شبیه افت دهان.درد و و سوزش و خارش هم نداره.دکتر عمومی هم رفتن محلول تربینافین داده. این زخم سفیلیس نیست؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۲۳ مهر ۱( 11 ماه پیش)

   علیک سلام جانم

   خیر سفلیس مطرح نیست

   پماد کالندولا کمک کننده است

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

 • تصویر کاربر احمد دوشنبه ۳ مرداد ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 107 مشاهده پرسش
  سلام
  من دو حفره چند سالی روی آلتم دارم که امشب خواستم ببینم چیه داخلش
  داخل هر کدوم جوش چرکی بود آیا کار خاصی باید انجام بدهم
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۳ مرداد ۱( 1 سال پیش)

   سلام جانم

   علی الحساب روزانه یک بار با بتادین ضد عفونی کن

   روزانه 3 بار ژل موضعی مترونیدازول بزن

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

 • تصویر کاربر رویا دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 123 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتروقت بخیر.خواستم بپرسم که دوست پسرم یه زائده هایی روی آلتش داره که میگه زگیل نیست و روی بیضه اش زائده هایی سفید داره که میگه رفته دکتر گفته باسوزن بترکون همش.باسوزن خالی میکنه باز درمیاد.خواستم برای شما عکس بفرستم لطف کنید بگید چه بیماری هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱( 1 سال پیش)

   سلام جانم

   با توجه به عکس های ارسالی چنانچه پاپول مرواریدی آلت و کیست اپیدرمال مطرح باشد معمولا نیاز به درمان ندارد ولی در صورتی که از نظر ظاهری آزار دهنده باشد لیزر بهترین روش درمانی است. امکان از بین بردن این حالت با دارو وجود ندارد. بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی

   موفق

 • تصویر کاربر کامران چهارشنبه ۱۱ اسفند ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 138 مشاهده پرسش
  سلام
  من 23 دارم تا الان رابطه ای با کسی نداشتم مدتی هست که متوجه دون دون های روی کلاهک آلت تناسلیم شدم که هیچ درد مشکلی هم نداره
  میخواستم ببینم بیماری بدی هست یه نه؟
  برای بهبودش چه دارویی مصرف کنم؟
  ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۱۱ اسفند ۰( 1 سال پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی ممکنه پسوریازیس یا لیکن پلان یا اگزما مطرح باشه. در ویدئو زیر سعی کردم این موضوع را برات بیان کنم

   ممکن است نیاز به درمان های طولانی مدت باشد. همچنین در برخی از موارد ممکن است ضایعات پس از بهبودی مجددا عود کند بهتره برای معاینه دقیقتر به پزشک مراجعه کنی. ممکنه نیاز به نمونه برداری یا ارزیابی های تکمیلی باشد موفق

 • تصویر کاربر حامد چهارشنبه ۲۰ بهمن ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 142 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر. من چهار سال پیش بعد از رابطه جنسی از شریک جسنیم دچار مولوسکوم شدم که جوش های سفید داشت. به دکتر رفتم و گفت مولوسکوم هست و دارویی نداد و این مشکل تا دو سال با من موند. اما مشکلی که دارم احساس ضعف بعد از رابطه جنسی هست که نمیدونم علتش به همون مولوسکوم وابسته ست و مولوسکوم ضعف هم میاره؟ یا مشکل دیگری دخیله؟ آزمایش هم دادم و مشکلی دیده نشد.ممنون میشم راشهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۲۰ بهمن ۰( 1 سال پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی در ویدئو زیر سعی کردم این موضوع را برات بیان کنم

   ممکن است نیاز به درمان های طولانی مدت باشد. همچنین در برخی از موارد ممکن است ضایعات پس از بهبودی مجددا عود کند بهتره برای معاینه دقیقتر به پزشک مراجعه کنی. ممکنه نیاز به نمونه برداری یا ارزیابی های تکمیلی باشد موفق

درحال دریافت اطلاعات

مقالات مرتبط

با ما در تماس باشید

ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه ۲ واحد ۱۲

آدرس مطب

ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه ۲ واحد ۱۲

شماره تماس

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

پرسش از دکتر