غذاهای مضر و مفید برای نعوظ در مردان

غذاهای مضر و مفید برای نعوظ در مردان

فهرست مطالب

برخی افراد بیان دارند که آلت تناسلی مردانه عملکردی مستقل از مغز دارد. این جمله یعنی افراد همواره نمی توانند یک نعوظ خوب داشته باشند. برخی مواد غذایی و نوشیدنی ها با تغییر در سطوح هورمون های بدن می توانند عملکرد جنسی مردان را مختل کنند. آلت تناسلی برای داشتن عملکردی مناسب به تستوسترون وابسته است.

غذاهایی که باعث کاهش نعوظ در مردان می شوند

هر عاملی که سطح تستوسترون را کاهش دهد، نعوظ را نیز با مشکل مواجه می سازد.

در این مطلب 13 مورد از بد ترین مواد خوراکی برای نعوظ بیان شده است:

?? 1 – سویا

در صورتی که قصد مصرف غذایی همچون سوشی را دارید بهتر است پیش غذا را هوشمندانه انتخاب کرده و ادامام (سویای سبز و تازه) را به عنوان یک مواد غذایی نامطوب برای عملکرد جنسی در نظر بگیرید. یک مطالعه منتشر شده در مجله سرطان بیان دارد که مصرف 2 پیمانه از پودر پروتئین خالص سویا در روز می تواند پس از 4 هفته سطح تستوسترون را 19 درصد کاهش دهد.

?? 2- آرد سفید و قند های فرآوری شده

مصرف بیش از حد قند های ساده می تواند به افزایش وزن منجر شود. افزایش وزن میزان استروژن خون را در مردان بالا برده و تسوتسرون را کاهش می دهد. در مطالعه دانشگاه بافلو، در 40 درصد از بیماران چاق غیر دیابتی سطح تستوتسرون خون کمتر از حد طبیعی بود.

?? 3- مصرف زیاد مشروبات الکلی

جای تعجبی ندارد که الکل حساسیت را کاهش داده و زمان واکنش بدن را بیشتر می کند. مصرف بیش از حد الکل می تواند بر سطوح هورمون ها موثر باشد.

زیاده روی در نوشیدن الکل نه تنها سبب ابتلا به چاقی الکلی می شود بلکه محققان به تازگی بیان کرده اند که نوشیدن روزانه 5 پیک الکل یا بیشتر تولید تستوسترون را نیز سرکوب می کند. البته، به نظر می رسد که مقادیر کمتری همچون 1 یا 2 پیک در روز تاثیری فوری بر تسوتسرون نداشته یا تاثیر آن اندک است. در نتیجه، بهتر است افراد در مصرف الکل میانه روی (2 پیک در روز) کنند.

13 غذای نا مناسب برای نعوظ

?? 4- گوشت دام هایی که علف نخورده اند

افراد باید در هنگام افزودن منابع پروتئینی همچون گوشت به رژیم غذایی خود همواره گوشت حیواناتی را انتخاب کنند که از علف تغذیه کرده اند. دام پروران اغلب به حیوانات هورمون های مصنوعی و دارو های آنتی بیوتیک می دهند که این مورد می تواند سبب اختلال در سطح تستوسترون مصرف کنندگان شود.

?? 5- آب بطری

در این موارد آب مشکل نبوده و بطری پلاستیک آسیب رسان است. بیس فنول A که معمولا با نام BPA نیز شناخته می شود، یک ترکیب شیمیایی است که در اغلب ظروف غذایی پلاستیکی یافت می شود. مصرف این ماده شیمیایی تاثیرات نا مطلوبی بر باروری زنان و مردان خواهد داشت.

یک مطالعه در اسلواکی دریافت که بین غلظت BPA ادرار مردان و کاهش تعداد، تراکم و کیفیت اسپرم ها ارتباط معنا داری وجود دارد. همچنین، مطالعه دیگری در دانشگاه هاروارد بیان داشت زنانی که سطح BPA در بدن آن ها بالاست 27 درصد کمتر از زنان دیگر تخمک سالم تولید می کنند.

?? 6- کنسرو ها

سوپ ها و وعده های غذایی کنسرو شده سرشار از سدیم غذایی هستند. افزایش مقدار سدیم در بدن می تواند سبب افزایش فشار خون و کاهش جریان خون رونده به برخی بخش های بدن از جمله نواحی تناسلی شود.

13 غذای نا مناسب برای نعوظ

?? 7- نوشابه های طعم دار

طبق یک مطالعه اروپایی محققان یافتند که شربت ذرت غنی از فروکتوز با افزایش سطح کلسترول خون و آسیب به شریان های آلت تناسلی سبب اختلال نعوظ می شود. شربت ذرت یک ماده خوراکی مضر و شیرین کننده اصلی در نوشیدنی های غیر الکلی است که متاسفانه توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است.

?? 8- ماهی های پرورشی

در هنگام خرید ماهی همواره باید ماهی های آب های آزاد را به انواع پرورشی ترجیح داد. ماهی های پرورشی اغلب سرشار از مواد آلاینده هستند. محققان در یک مطالعه 700 ماهی خریداری شده در شهر های بزرگ همچون سیاتل امریکا را بررسی کرده و دریافتند که مقدار 13 آلاینده به طرز چشم گیری در ماهی های پرورشی بیشتر بود. از جمله این آلاینده ها می توان به یک ماده سرطان زای صنعتی (PCB) اشاره کرد که استفاده از آن در سال 1979 ممنوع شد. دیگر مواد شیمیایی موجود در ماهی های پرورشی دیوکسین ها و علف کش ها بودند. مصرف PCB ها و دیوکسین ها با کاهش سطح تستوسترون در بدن ارتباط دارد.

?? 9 – ذرت های قابل پخت در مایکروویو

این ذرت ها یکی از مضر ترین غذا ها برای نعوظ و عملکرد جنسی به شمار آمده و مشکل اساسی در پوشش بسته بندی آن هاست. پوشش این بسته ها با ماده ای به نام اسید پر فلورو اکتانویک (PFOA) یا همان C8 ساخته شده است. مصرف مواد غذایی که در معرض مقادیر زیاد PFOA قرار گرفته اند، می تواند سبب کاهش سطح تستوسترون خون شود.

?? 10- گوشت های فرآوری شده (سوسیس و کالباس)

گوشت های فرآوری شده حاوی سطوح بالایی از کلسترول و چربی های اشباع هستند. این چربی ها به دلیل کوچک بودن و توانایی تشکیل سریع پلاک، شریان های آلت تناسلی را مسدود می کنند.

13 غذای نا مناسب برای نعوظ

?? 11- لبنیات

پنیر یکی از مواد غذایی است که بیشترین چربی اشباع را داشته و می تواند به انسداد شریان ها منجر شود. گاو ها اغلب با هورمون های مصنوعی تغذیه شده و مصرف شیر و پنیر حاصل از آن ها می تواند سبب اختلالات هورمونی شود. یک مطالعه در دانشگاه روچستر بیان داشت تحرک اسپرم های مردانی که لبنیات بیشتری مصرف می کنند به طرز چشم گیری کمتر از افراد با مصرف لبنیات کمتر است.

?? 12- پیتزا

هنگامی که صحبت از پنیر و قند های تصفیه شده به میان می آید، مصرف پیتزا خطری دو برابر برای عملکرد نعوظ مردان به شمار می رود. پیتزا دومین عامل مصرف چربی های اشباع در آمریکاست. مصرف بیش از حد پیتزا، سبب اختلال در عملکرد جنسی و نعوظ مردان می شود. به همین دلیل، بهتر است به جای پیتزا، به دنبال مصرف موادی بود که برای سلامت جنسی مفید هستند.

?? 13- نعناع

نعناع تند می تواند به طرز چشم گیری سطح هورمون موثر در میل جنسی (تستوسترون) را کاهش دهد. در یک مطالعه، محققان به یک گروه از موش ها آب و به گروه دیگر چای نعناع تند دادند.

در نهایت، میزان تستوسترون در موش های مصرف کننده چای پایین تر بود. البته، در صورت تمایل به مصرف این چای، لازم به اجتناب نبوده و مصرف متعادل آن مشکلی ندارد.

غذاهای تقویت نعوظ در مردان

?? هندوانه

این میوه شیرین و خوش طعم دارای ترکیباتی است که می توانند اثری همچون دارو های ضد اختلال نعوظ بر عروق خونی داشته باشند. همچنین، برخی مطالعات اظهار دارند که مصرف این میوه سبب افزایش میل جنسی نیز می شود. هندوانه بیشتر از آب تشکیل شده و سرشار از لیکوپن است. لیکوپن آنتی اکسیدانی مفید برای سلامت قلب، پروستات و پوست است.

هندوانه مناسب برای نعوظ

?? صدف خوراکی

صدف ها سرشار از روی بوده و مصرف آن ها سطح تستوسترون و میل جنسی را افزایش می دهد. البته، باید جهت پیشگیری از ابتلا به بیماری صدف ها را به خوبی پخته و از محل زندگی آن ها اطلاع یافت.

غذاهای تقویت نعوظ در مردان

?? قهوه

قهوه صبحگاهی بیشتر از یک روتین صبحگاهی بوده و می تواند کیفیت زندگی عاطفی افراد را نیز بهبود بخشد. مردانی که 2 یا 3 فنجان قهوه در روز مصرف می کنند کمتر از دیگر به اختلال نعوظ مبتلا می شوند. کافئین در افزایش جریان و گردش خون مفید است. در صورت عدم تمایل به مصرف قهوه می توان از چای ها، نوشیدنی ها و نوشابه هایی استفاده کرد که حاوی کافئین هستند.

غذاهای تقویت نعوظ در مردان

?? شکلات تلخ

مصرف چندین بار شکلات تلخ در هفته علاوه بر داشتن مزایای قلبی برای دیگر نواحی بدن نیز مفید است. شکلات سرشار از فلاوانول است. فلاوانول یک ماده گیاهی و مغذی است که جریان و فشار خون را به ترتیب افزایش و کاهش می دهد.

غذاهای تقویت نعوظ در مردان

دسته بندی

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

دکتر عباس انتظاری

از دکتر سوال دارید؟

دکتر عباس انتظاری

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. کد رهگیری خود را یادداشت کنید یا از آن عکس بگیرید (طی 48 تا 72 ساعت آینده منتظر پاسخ دکتر باشید)

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر حمشت شنبه ۳ مهر ۰( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 20 مشاهده پرسش
  با سلام و وقت بخیر خدمت دکتر
  آلت من بعد از رابطه دهانی شروع به خارج و قرمز سپس تاول و بعد زخم شد
  البته خارشش زیاد نبود و الان درد زخم ها پدرم رو در آورده
  دکتر نابود شدم ..چیکار کنم الان
  مرد هستم
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری پنجشنبه ۱ مهر ۰( 3 هفته پیش)

   سلام جانم

   روزانه یک بار با بتادین ضد عفونی کن

   روزانه 3 بار ژل موضعی مترونیدازول بزن

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

  2. تصویر کاربر حمشت پنجشنبه ۱ مهر ۰( 3 هفته پیش)
   دکتر ممنونم بابت پاسخگویی شما
   من به دکتر مجاری اداری و کلیه و .. مراجعه کردم اما ایشون بعد از دیدن .پماد فلوئوسینولون ، قرص لودیمین و سرم شستشو دادن .
   و تشخیص دادن که این علت برای حساسیت دارویی هستش .اما من هیچ دارویی مصرف نکرده بودم یکدفعه اینجوری شد
   نظر شما چیه ؟
   همین داروها یا اپن داروی شما رو استفاده کنم
   و بنظرتون علت این بیماری چیه؟
  3. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۳ مهر ۰( 3 هفته پیش)

   مطابق فرمایش پزشک معالج اقدام شود

   این حالت همان حساسیت دارویی است

   موفق

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر یاس یکشنبه ۳۱ مرداد ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 12 مشاهده پرسش
  خداقوت آقای دکتر.من خانمم و همیشه روی لبه های واژنم یه چیزایی میزنم که ورم دارن و دردناکن و مایع کمی ازشون میاد بیرون میشه بگید درمان چیه و چیکار کنم دیگه ازاینا نزنم.ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۳۱ مرداد ۰( 1 ماه پیش)

   سلام جانم

   پماد مترونیدازول روزانه 2 بار بزن

   ولی بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

 • تصویر کاربر جهانگیر چهارشنبه ۸ فروردین ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 117 مشاهده پرسش
  با سلام
  من چند روز پیش تصادف کردم در این تصادف مشکلی برام پیش نیومد فقط در حد 1 یا 2 سانتی متر پوست قسمت کلاهک الت تناسلی من کنده و خراشیده شد الان از پماد ترمیم کننده استفاده میکنم میخواستم بدونم پوست قسمت کلاهک الت تناسلی مثل پوست سایر نقاط بدن خودش ترمیم میشه ؟؟ یا نیاز به جراحی هست؟؟
  منظورم این هستش که پوست قسمت کلاهک ناحیه تناسلی با سایر نواحی بدن فرق دارد یا خیر ؟؟ ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۸ فروردین ۹۷( 3 سال پیش)
   سلام جانم
   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی در صورتیکه خراشیدگی سطحی باشد با مصرف کرم ترمیم کننده مشکل برطرف خواهد شد
   در واقع واکنش پوست این ناحیه با سایر نواحی بدن یکسان است
   موفق
 • تصویر کاربر حامد چهارشنبه ۲ اسفند ۹۶( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 88 مشاهده پرسش
  من جدیدا نامزد کردم و قراره عقد کنیم تا چند روز دیگه چند سالی هست زیگیل تناسلی گرفتم تو یه رابطه چند سال پیش که نوع 6 هست کم خطره ولی به هیچ وج نمیخام همسرم همچین بیماری بگیره نزدیک یک ماه پیش براش واکسن زدم ..
  حالا سوال من اینه که این دوره 6 ماه که تو 3 دوز واکسن زده میشه باید بگذره که من بتونم رابطه با همسرم برقرار کنم یا تو دوز اول ایمنی لازم ایجاد شده ؟ ؟ ؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۲ اسفند ۹۶( 3 سال پیش)
   علیک سلام
   واکسن گارداسیل پس از سه دوز تزریق تا حدود 95 درصد از بروز بیماری پیشگیری خواهد نمود
   باید دوره تزریق واکسن کامل گردد
   رابط جنسی بعد از اولین تزریق ایمن نیست و امکان انتقال بیماری نیز وجود دارد
 • تصویر کاربر میثم جمعه ۱ دی ۹۶( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 99 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت جناب دکتر من یه خال از بچگی روی بینیم داشتم و دارم جوری که سطح صافی داره برجستست و رنگیه میخاستم ببینم میشه کاری برای برداشتنش بکنیم در صورت امکان چه روشی رو صلاح میدونید و ایا جاش معلوم میشه و احتمال برگشت داره یا نه ضمنا صورت من خال زیاد داره که تعدادیش همین پنج سال اخیر بوجود اومده من 30 ساله هستم
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری جمعه ۱ دی ۹۶( 3 سال پیش)
   سلام جانم
   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی معمولا بهتره برای اطمینان یک نمونه برداری از ضایعه نیز انجام شود
   در صورتی که ممنوعیتی وجود نداشته باشد ممکن است بتوان آن را با RF یا لیزر درمان نمود
   https://goo.gl/Purthc
   مقاله زیر را با دقت مطالعه کن
   نگران نباش و برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کن
   موفق
 • تصویر کاربر الینا چهارشنبه ۸ آذر ۹۶( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 80 مشاهده پرسش
  دختری 2 ساله دارم. که موقع تولد زائده گوشتی در گردن داشت و یک خط قرمز عمودی زیر اون هست. تا الان هیچ ترشحی نداشته و سایز آن هم هیچ تغییری نکرده. زائده کاملا نرم هست ودر اثر کشیدن در همه جهات کش می آید.پزشکی به من گفتند با آراف و با بی حسی موضعی بر می دارم وهیچ اسکاری هم به جا نمی مونه. می خواستم نظر شما رو بدونم که برای برداشتنش چه روشی مناسب تر هست.
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۸ آذر ۹۶( 3 سال پیش)
   علیک سلام
   البته مهمترین اقدام شناسایی نوع ضایعه و عامل زمینه ای آن می باشد
   در صورتیکه که Branchial cleft cysts مطرح باشد معمولا نیاز به جراحی نسبتا وسیعی می باشد
   توصیه می کنم قبل از هر گونه اقدامی با یکی از همکاران جراح اطفال یا جراح گوش و حلق و بینی نیز مشورت کنی
   ممکن است نیاز به ارزیابی های دقیقتر و یا تصویربرداری نیز باشد
 • تصویر کاربر tar دوشنبه ۶ شهریور ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 101 مشاهده پرسش
  ايا اينا زگيل تناسلي هستن ترو خدا زود ج بدين خيلي نگرانم
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۶ شهریور ۹۶( 4 سال پیش)
   علیک سلام
   بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد در ضمن عکس نیز قابل مشاهده نیست
   توصیه می کنم در صورت وجود هر نوع ضایعه مشکوک برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی
 • تصویر کاربر امير چهارشنبه ۲۵ مرداد ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 118 مشاهده پرسش
  اقاي دكتر من روي پوست آلتم ضايعه اي هست با مراجعه ب سايت شما فك ميكنم انجيوكراتوما باشه بيماري هاي آلت چه خطراتي داره؟ خطر عقيم شدن هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۲۵ مرداد ۹۶( 4 سال پیش)
   علیکم السلام
   آنژیوکراتوم هیچونه خطری ندارد و باعث عقیمی نمی شود
   ولی بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود
 • تصویر کاربر maryam چهارشنبه ۱۸ مرداد ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 85 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من هفته پیش گوشت اضافه دهانه واژنم مشاهده کردم که درد نداشت تست پاپ اسمیر انجام دادم مشکلی نداشت دوشنبه رفتم دکتر تا گوشت اضافه روبردارم دکتر موقع برداشتن گفتند که پایه دارد فرستادند برای پاتوبیولوژی جواب شنبه ۲۸ آماده میشه من صبح روز سه شنبه یکی دیگه که داخل تر بود و کوچکتر را مشاهده کردم عکسش رو براتون فرستادم خیلی نگرانم سرطان باشه الان چیکار کنم دوباره برم دکتر یا صبر کنم تا جواب بیاد اگه سرطان هست لطفا بهم بگید
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۱۸ مرداد ۹۶( 4 سال پیش)
   سلام جانم
   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی عکس ارسالی نشان دهنده سرطان نیست ولی توصیه می کنم برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی
   انشالله مورد خاصی نیست
   موفق
 • تصویر کاربر الهام چهارشنبه ۷ تیر ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 360 مشاهده پرسش
  با سلام و احترام
  دختر من یکسالشه.دوتا دستش رو روی بخاری داغ گذاشته و کف دستاش کاملا سوخته الان حدود 2ماه از این حادثه میگذره و متاسفانه هنوز در قسمتهایی از کف دستاش حالت برجسته و قرمزی که خشک هم هست وجود داره.ایا احتمال بهبودی کامل وجود دارد؟بدلیل اسکار انگشت کوچک دست چپ کمی به حالت خم قرار گرفته و موقع باز کردن دست انگشت بطور کامل باز نمیشود
  مراحل درمان به این صورت بود که حدود 3 هفته اول از پماد سیلور استفاده شد و هر روز پانسمان عوض شد بعد از آن از پماد آلفا استفاده شد و بدلیل تاثیر ناچیز این پماد حذف و پماد فیبرینولیزین تجویز شد
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۷ تیر ۹۶( 4 سال پیش)
   سلام جانم
   اقداماتی که تا کنون انجام شده خوب است ولی به نظر می رسد کافی نیست
   توصیه می کنم با یکی از همکاران جراح پلاستیک یا جراح عمومی نیز مشورت کنی
   گاهی نیاز له اقدامات متعددی است لذا نگران نباش و صبور باش
   موفق
درحال دریافت اطلاعات

مقالات مرتبط

با ما در تماس باشید

ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه ۲ واحد ۱۲

آدرس مطب

ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه ۲ واحد ۱۲

شماره تماس

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

پرسش از دکتر