عکس زگیل تناسلی خفیف در زنان

عکس زگیل تناسلی خفیف در زنان

فهرست مطالب

زگیل تناسلی زنان در واقع یک بیماری خاموش و تهدید جدی سلامت خانواده محسوب می شود. در اینجا سعی خواهیم کرد تا به صورت اجمالی به صورت تصویری با نشان دادن گالری عکس زگیل تناسلی در زنان و از طریق فیلم، آموزش های لازم در خصوص شیوع بیماری، علائم اولیه، روش های تشخیص زودرس و درمان زگیل تناسلی و همچنین پیشگیری از این بیماری را ارائه کنیم.

[button-green url=”https://drentezari.com/%d8%b9%da%a9%d8%b3-%d8%b2%da%af%db%8c%d9%84-%d8%aa%d9%86%d8%a7%d8%b3%d9%84%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%b2%d9%86%d8%a7%d9%86/” target=”_self” position=”left”]آلبوم عکس های زگیل تناسلی در زنان – بیشتر بخوانید[/button-green]

[alert-success] اقدام به موقع سارا در پیشگیری از سرطان دهانه رحم با مشاهده عکس زگیل تناسلی در زنان[/alert-success]

سارا یک خانم 32 ساله است که به صورت کاملا اتفاقی پس از تیغ زدن موهای ناحیه تناسلی خود متوجه وجود ضایعات متعدد بسیار ریز و قهوه ای رنگ روی آلت تناسلی خود شده است. آنگونه که سارا اشاره می کند ضایعات مذکور طی چند هفته گذشته نبوده است و ناگهان ایجاد شده است.

عکس زگیل تناسلی در زنان
عکس زگیل تناسلی در زنان

سارا پس از بررسی های متعدد با مشاهده عکس زگیل تناسلی در زنان از طریق وب سایت، به این بیماری مشکوک شده و بلافاصه برای معاینه و بررسی به مطب مراجعه می کند. پس از معاینه اولیه تشخیص بیماری زگیل تناسلی به عنوان یکی از تشخیص های افتراقی مطرح می شود. پس از بررسی های مقدماتی و آزمایشات اولیه، اقدام به بیوپسی و نمونه برداری و همچنین HPV PCR از ضایعات می گردد. همچنین با توجه به تعدد ضایعات اقدامات درمانی با لیزر انجام می شود.

نتایج HPV PCR مثب گزارش می گردد و ویروس HPV 16 که در واقع یک ویروس پر خطر است در ضایعه مشاهده می شود. خوشبختانه ضایعات بیرونی با توجه به اقدام به موقع و سریع درمانی از بین رفتند ولی برای بررسی ضایعات دهانه رحم نیاز به PAP Smear و HPV PCR به صورت همزمان بود که این اقدام نیز انجام گردید. HPV PCR از ترشحات دهانه رحم نشان دهنده حضور ویروس های سروتیپ 16، 18، 39، 58 و 68 (همگی از انواع پر خطر ویروس) بود.

[button-green url=”https://drentezari.com/%d8%b2%da%af%db%8c%d9%84-%d8%aa%d9%86%d8%a7%d8%b3%d9%84%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%af%d8%ae%d8%aa%d8%b1-%d8%a8%d8%a7%da%a9%d8%b1%d9%87/” target=”_self” position=”left”]زگیل های تناسلی در دختر مجرد – بیشتر بخوانید[/button-green]

با توجه به اینکه هیچگونه تغییر سلولی به شکل بدخیمی یا پیش بدخیم در پاپ اسمیر مشاهده نشده بود اقدامات دارویی جهت تقویت سیستم ایمنی و تجویز واکسن گارداسیل به عمل آمد. در مورد سارا پاپ اسمیر منظم و HPV PCR هر 6 ماه یکبار تا 3 سال باید انجام شود که خوشبختانه در اکثر موارد طی بررسی های ادواری ویروس به مرور از بین خوهد رفت.

علائم زگیل تناسلی در زنان

در زنان امکان دارد زگیل تناسلی درون مهبل و گردن رحم نیز ایجاد شود، چنانچه زگیل بر روی دهانه رحم ایجاد شده باشد امکان دارد خونریزی خفیفی نیز داشته و یا در موارد بسیار نادری، ترشحات مهبلی به رنگ غیر عادی داشته باشد. البته زیگیل در همه افرادی که در معرض تماس با این ویروس قرار می گیرند ایجاد نمی شود.

زگیل تناسلی زنان از طریق تماس پوست با پوست منتقل می شوند بنابراین با انجام آمیزش یا تماس اندام جنسی با فرد دارای بیماری، امکان سرایت  آن وجود دارد.

پزشک با معاینه بالینی و مشاهده اندام تناسلی و اطراف مقعد، اغلب می تواند زگیل مقعدی و دیگر نواحی را تشخیص دهد. ممکن است پزشک در مورد علائم بیماری و همچنین عوامل خطر سازی مانند رابطه جنسی محافظت نشده و یا هر چیز دیگری که خطر ابتلا به بیماری را افزایش دهد، سوالاتی بپرسد.

[button-green url=”https://drentezari.com/%d8%b2%da%af%db%8c%d9%84-%d9%85%d9%82%d8%b9%d8%af%db%8c-%d9%88-%d8%ae%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%d8%a2%d9%86/” target=”_self” position=”left”]زگیل مقعدی و خرات آن – بیشتر بخوانید[/button-green]

در بسیاری از موارد، پزشک جهت انجام آزمایش سیتوپاتولوژی و PCR جهت بررسی نوع ویروس، از بافت زگیل نمونه برداری می کند.

همچنین اگر تست پاپ اسمیر زنان غیر طبیعی باشد، پزشک آزمایش تشخیص زگیل تناسلی در زنان را تجویز می کند.

زگیل ناحیه تناسلی زنان چه عوارضی دارد؟

زگیل تناسلی زنان به شکل جدی بر وضعیت روحی و روانی فرد تأثیر گذار است؛ چرا که علاوه بر شانس ابتلا به سرطان دهانه رحم، زنان مبتلا به زگیل تناسلی در اولین رابطه جنسی، سبب ابتلای نفر مقابل خود به زگیل خواهند شد. از طرف دیگر رشد سریع و انتشار زگیل ها، ظاهر ناخوشایندی به ناحیه تناسلی زنانه خواهد داد.

زگیل تناسلی بسیار مسری است

زگیل تناسلی زنان و عفونت ژنیتال وارت، در بسیاری از زنانی که دچار آن هستند، در نهایت بر طرف می شود، اما در برخی از آنها عفونت به صورت دائمی یا طولانی مدت در  می آید که این عفونت دائمی یکی از عوامل خطر ایجاد سرطان گردن رحم در زنان و سرطان آلت، یا سرطان دهان و حلق است بنابراین هرگونه ضایعه ای، باید سریعا تحت درمان قرار گیرد.

نوع ۱۶ و ۱۸ ویروس زگیل تناسلی، شایع ترین نوع موثر در ایجاد سرطان سرویکس هستند و نوع ۱۶ در ۶۰ درصد همه سرطان های سرویکس و نوع ۱۸ در ۱۰ تا ۲۰ درصد از موارد دیده  می شود.

نکته مهم تر این است که ژنیتال وارت در ۳۰ درصد سرطان های حلق و حنجره، ۴۵ تا ۹۵ درصد سرطان ناحیه مقعد، ۶۰ تا ۶۵ درصد سرطان های واژن و ۶۰-۴۰ درصد سرطان های آلت تناسلی خارجی زنان نقش دارد.

از فاکتورهای خطر مستقل دیگر در بروز سرطان دهانه رحم، سن پائین زن در اولین نزدیکی، زایمان های متعدد، وجود چندین شریک جنسی، سیگار و عفونت HIV (ویروس نقص ایمنی انسانی) به شمار میرود.

عکس واضح از زگیل تناسلی زنان

در تصاویر زیر می توانید گالری عکس زگیل تناسلی را مشاهده کنید:

[alert-announce]ما 47 عکس مختلف از انواع زگیل تناسلی را برای شما گردآوری کرده ایم تا شکل زگیل را از نزدیک ببینید. برای مشاهده عکس های زگیل بر روی زگیل تناسلی مردان کلیک کنید.[/alert-announce]

سرطان دهانه رحم در زنان

سرطان دهانه رحم دومین بیماری بدخیم زنان در دنیا می باشد.  سـالیانه حدود 500000مورد بیماری جدید در جوامع مختلف گزارش شده است. بیش از %80 مـرگ های ناشی از سرطان دهانه رحم در کشورهای در حال توسعه اتفاق می افتد.

عکس زگیل تناسلی زنان

این بیماری کاملا قابل پیشگیری است و یکی از راه های بسیار موثر آن آموزش زنان و دختران در مورد بیماری های آمیزشی به خصوص آموزش تصویری از طریق عکس زگیل تناسلی در زنان می باشد.

[alert-warning]سوال یکی ازبیماران: همسر من زگیل تناسلی داشتن حدود 8 ماه میشه که اطلاع پیدا کردیم و فریز کردن دکترشون راجب جلوگیری که من هم نگیرم چیزی نگفتن تا اینکه حدود 3 ماه تو بدن من سه تا زگیل در اومد شکل ظاهریش مثل مال شوهرم نیست تا اینکه رفتم متخصص زنان و تشخیص دادن زگیل و جواب پاپ اسمیرم هم مثبت شد دکتر م هم گفتن برم بیمارستان امام hpv انجام بدم و گارداسیل به منو همسرم بزنن فوقالعاده ترسیدم و نمیدونم چیکار کنم لطفا راهنماییم کنید چیکار کنم خودتون حضوری پیشتون بیام مشکلم حل میشه هزینه های درمانش چجوریه[/alert-warning]

تشخیص زگیل تناسلی خانمها

در اکثر موارد، زنان آلوده به این ویروس بدون علامت هستند اما ممکن است ضایعات شبیه خال گوشتی روی آلت زن ایجاد شود که معمولا خوش‌ خیم بوده و به رنگ صورتی مایل به لکه های قهوه ای یا کاملا هم رنگ پوست باشد.

در زگیل تناسلی زنان، ضایعات پوستی به شکل بر آمدگی های تو پر و کوچک در پوست یا مخاط ناحیه تناسلی یا جوش های زیر پوستی یا موهای زیر پوستی در ناحیه تناسلی ایجاد می کند که فاقد درد یا خارش می باشند. گاهی مواقع به شکل جوش تناسلی در زنان تظاهر می کند.

عکس واضح از زگیل تناسلی زنان

عکس واضح از زگیل تناسلی زنان

خال گوشتی در ناحیه تناسلی زنان

بسیاری از بیماران که به بیماری ژنیتال وارت (زگیل تناسلی زنان) مبتلا می شوند، در صورتی که علامت دار شوند، از ظهور ضایعاتی شبیه خال گوشتی روی آلت تناسلی زنان که ناگهانی ایجاد شده و روز به روز نیز بر تعداد و اندازه آنها افزوده می شود شکایت دارند.

حتی در ابتدا ممکن است ضایعات تناسلی بسیار کوچک بوده و افراد به اشتباه آنها را هنگام تراشیدن موهای زائد بیکینی یا وکس کردن، آسیب زده و این اتفاق باعث تشدید و افزایش ناگهانی تعداد زگیل تناسلی زنان گردد.

عموما زیگیل تناسلی زنان در کشاله ران، روی اندام تناسلی، لب بزرگ یا لب کوچک آلت تناسلی و یا در اطراف مقعد به وجود می آید.

گاهی زگیل های تناسلی در نواحی غیر قابل مشاهده نظیر داخل واژن یا روی دهانه رحم نیز ایجاد می شوند. چنانچه یک زن هیچگونه علامت ظاهری نداشته باشد ولی به دنبال تماس جنسی دچار خونریزی یا لکه بینی یا احساس ناخوسایند شود، باید به زگیل تناسلی زنان با درگیری روی دهانه رحم مشکوک شد، در اینگونه موارد حتما باید یک معاینه و ارزیابی داخلی انجام شود.

آنچه که باید از زگیل تناسلی زنان بدانید!

 زگیل تناسلی یک بیماری ویروسی و به شدت مسری و بیماری کمتر شناخته‌ شده ای است و عموما از طریق روابط جنسی به افراد منتقل می شود. در اکثر موارد مبتلایان به زگیل تناسلی انگ بزرگ بی‌بند و باری و بدنامی را برای آنها به همراه دارد. به‌ دلیل فشار ناشی از این مشکل افسرده و منزوی می‌شوند. از همه بدتر اگر فرد مبتلا، ازدواج کند می‌تواند ویروس اچ پی وی را منتقل کند. لذا آگاهی‌دادن به جوانان و خانوادها نقش بسیار مهمی در پیشگیری از عواقب جدی این بیماری دارد.

⛔ زگیل تناسلی در اکثر موارد به خصوص در بانوان بدون علامت بوده و فرد از آلودگی خود بی‌خبر می‌ماند ولی ممکن است به شکل دانه ها و ضایعات برجسته و توپر به شکل خال گوشتی یا گوشت اضافه روی آلت دیده شود.

عکس زگیل تناسلی در زنان - زگیل در سقف دهان
عکس زگیل تناسلی در زنان – زگیل در سقف دهان

⛔ در 90 درصد موارد ویروس مسبب زگیل تناسلی از نوع کم خطر (سروتیپ 6 و 11) بوده و در 8 تا 10 درصد نیز از نوع پرخطر (سروتیپ 16 و 18) می باشد که می تواند زمینه ساز سرطان آلت تناسلی ، سرطان دهانه رحم، سرطان دهان و سرطان مقعد گردد.

⛔ بهترین راه پیشگیری از زگیل تناسلی تزریق واکسن و پرهیز از روابط جنسی غیر ایمن است.

⛔ کاندوم از بروز زگیل تناسلی به طور کامل پیشگیری نمی کند.

⛔ زگیل تناسلی باید هرچه سریعتر تحت درمان قرار گیرد. انتخاب نوع درمان با در نظر گرفتن نوع ضایعه، محل درگیری زگیل تناسلی، سن و جنس و سایر پارامتر ها می باشد. ممکن است از داروی موضعی، کرایو، کوتر یا لیزر و جراحی استفاده گردد.

دکتر عباس انتظاری متخصص زگیل تناسلی در تهران

درمان زگیل تناسلی اولین گام پیشگیری از سرطان است

[button-yellow url=”https://drentezari.com/appointment/” target=”_self” position=”left”]درخواست نوبت[/button-yellow]

[button-red url=”https://drentezari.com/faq/” target=”_self” position=”left”]از دکتر بپرسید[/button-red]

[button-green url=”https://api.whatsapp.com/send?phone=982122704076″ target=”_self” position=”left”]درخواست نوبت با واتساپ[/button-green]

[button-blue url=”https://t.me/drentezariodr_bot” target=”_self” position=”left”]درخواست نوبت با تلگرام[/button-blue]

دسته بندی

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

دکتر عباس انتظاری

از دکتر سوال دارید؟

دکتر عباس انتظاری

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. کد رهگیری خود را یادداشت کنید یا از آن عکس بگیرید (طی 48 تا 72 ساعت آینده منتظر پاسخ دکتر باشید)

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر مریم چهارشنبه ۱ بهمن ۹۹( 3 روز پیش) تعداد بازدید: 14 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر ببخشید زگیل تناسلی از طریق دست زدن به واژن هم به وجود میاد ؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۱ بهمن ۹۹( 3 روز پیش)

   سلام جانم

   چنانچه دست آلوده باشد شانس انتقال ویروس وجود دارد

   موفق

 • تصویر کاربر امیر سه شنبه ۳۰ دی ۹۹( 5 روز پیش) تعداد بازدید: 2 مشاهده پرسش
  سلام،آیا زگیل های روی دست وپا میتوانند از نوع زگیل تناسلی باشن؟ و اینکه زگیل روی دست در صورت تماس با ناحیه تناسلی، موجب ایجاد زگیل در ناحیه تناسلی میگردد؟؟ آیا زگیل تناسلی،تنها مختص ناحیه تناسلی می باشد؟؟؟؟ ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۳۰ دی ۹۹( 5 روز پیش)

   سلام جانم

   ضایعات با منشاء زگیل تناسلی فقط در ناحیه تناسلی بروز خواهند کرد و مختص این ناحیه است

   اما ضایعات زگیل دست یا پا می تواند در ناحیه تناسلی نیز ایجاد شود 

   موفق

 • تصویر کاربر علی دوشنبه ۱۰ آذر ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 20 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر بنده سال ها پیش حدودا بیشتر از 10 سال پیش زاعده ای داشتم ک خاطرم نیست دقیقا کدوم قسمت بدنم بود اما مطمعنا دقیقا شبیه زگیل تناسلی ک شگل گل کلم هست بود ... من او زمان نمیدونستم چی هست و از جا کندمش و سال ها گذشت و جدیدا چند ساله روی آلتم سفید رنگه و برامدگی نداره اما پوست پوست میشه خیلی به ندرت. البته گاهی هم انگار خوب شده و چیزی نیست زیاد بهش توجه نمیکردم...تازگیا آزمایش کامل اچ پی وی دادم و تایپ 16 اون مثبت شده ... آیا درمانی هست و اینکه من شریک جنسی دارم خیلی براش خطرناک هست یا اینکه اگر الوده شده باشه درمان میشه؟ ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۱۰ آذر ۹۹( 1 ماه پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی معمولا مهمترین اقدام در اینگونه موارد تقویت سیستم ایمنی بدن است واکسن گارداسیل ممکن است کمک کننده باشد سعی کن از سیگار و الکل و استرس پرهیز کنی از مصرف غذاهای چرب پرهیز کن میوه و سبزیجات تازه مصرف کن ویدئو زیر را با دقت ببین چون به صورت خلاصه روند بیماری و درمان را توضیح دادم

   معاینات ادواری و ارزیابی های مکرر سالانه بسیار کمک کننده است 

   موفق

 • تصویر کاربر شيما یکشنبه ۹ آذر ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 16 مشاهده پرسش
  من رابطه جنسي نداشتم و مطمئن هستم
  چند روزه متوجه يسري زخم روي ناحيه تناسلي خود شدم
  ميشه لطفا بگين اينها ايا زگيل تناسلي هستن؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۹ آذر ۹۹( 1 ماه پیش)

   علیک سلام

   در عکس های ارسالی شواهدی از زگیل تناسلی مشاهده نمی شود

 • تصویر کاربر م شنبه ۸ آذر ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 23 مشاهده پرسش
  سلام خواستم بدونم من زگیل دارم یا مورد دیگه ای هستند
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۸ آذر ۹۹( 1 ماه پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی بر اساس عکس ارسالی ممکنه زگیل تناسلی یا مولوسکوم یا هیپرپلازی سباسه مطرح باشه. ممکن است نیاز به درمان های طولانی مدت باشد. همچنین در برخی از موارد ممکن است ضایعات پس از بهبودی مجددا عود کند بهتره برای معاینه دقیقتر به پزشک مراجعه کنی. ممکنه نیاز به نمونه برداری یا ارزیابی های تکمیلی باشد

   موفق

 • تصویر کاربر علی جمعه ۷ آذر ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 20 مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید.
  حدود ۱۰ ماه این زائده نزدیک ختنه گاه ایجاد شده، درد و سوزش ندارم. آیا با عکس قابل تشخیص است و اینکه راهنمایی بفرمایید چکار کنم. متشکرم.
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری جمعه ۷ آذر ۹۹( 1 ماه پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی ممکنه زگیل تناسلی یا درماتوفیبروم یا بونوئید پاپولوزیس مطرح باشه.

   در اکثر موارد جای نگرانی زیادی نیست ولی ممکن است نیاز به درمان های طولانی مدت باشد.

   همچنین در برخی از موارد ممکن است ضایعات پس از بهبودی مجددا عود کند

   بهتره برای معاینه دقیقتر به پزشک مراجعه کنی. ممکنه نیاز به نمونه برداری یا ارزیابی های تکمیلی باشد

   موفق

 • تصویر کاربر سحر جمعه ۷ آذر ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 38 مشاهده پرسش
  ممنون میشم راهنمایی کنین این عکس ممکن زگیل باشه هیچ خارش و دردی نیست مثل گوشت اضافه خیلی نگرانم لطفا جواب بدین ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری جمعه ۷ آذر ۹۹( 1 ماه پیش)

   علیک سلام

   براساس عکس ارسالی احتمال زگیل تناسلی وجود دارد

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

 • تصویر کاربر لیلا شنبه ۲۴ آبان ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 17 مشاهده پرسش
  سلام
  من از پری روز تو تایم تخمک گذاری بودم که‌متوجه شدم ترشحاتم حالت پنری شکل شده اند که وقتی سرچ کردم دیدم ممکنه مبتلا به عفونت قارچی شدم به خاطره همین هی داخل واژنم چک میکردم الان متوجه یه چیزای داخل واژنم شدم که ترسیدم‌زگیل باشه می خواستم کمکم کنید ببیند واقعا زگیل هستش !!!!!
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۲۴ آبان ۹۹( 2 ماه پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی بر اساس شرح حال و عکس ارسالی احتمال زگیل تناسلی ناچیز است

   برای اطمینان بیشتر تست HPV PCR توصیه می شود

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

 • تصویر کاربر رضا چهارشنبه ۷ آبان ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 25 مشاهده پرسش
  سلام
  دکتر من مبتلا به زگیل تناسلی شدم و با مراجعه به دکتر با دستگاه الکتروکوتری زگیل ها رو سوزوند و درمان شدم فقط یک سری ضایعات پوستی روی پوست آلتم باقی موند که دکتر مدعی شده اینا زگیل نیستن بلکه پیلار پوست هستن که بخاطر واکنش به سوزوندن بوجود اومدن ... خواستم بدونم نظر شما چیه... ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۷ آبان ۹۹( 2 ماه پیش)

   سلام جانم

   در عکس های ارسالی شواهدی از زگیل تناسلی مشاهده نمی شود

   نگران نباش و مطابق فرمایشات پزشک معالجت اقدام کن

   موفق

 • تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۲۳ مهر ۹۹( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 36 مشاهده پرسش
  منظور از درمان زگیل تناسلی،با توجه به اینکه داروی خاصی ندارد چیست؟؟در صورت کرایو یا لیزر نکردن چه اتفاقی می افتد؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۲۳ مهر ۹۹( 3 ماه پیش)

   علیک سلام

   ویدئو زیر را با دقت ببین چون به صورت خلاصه روند بیماری و درمان را توضیح دادم

    

درحال دریافت اطلاعات

مقالات مرتبط

با ما در تماس باشید

ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه ۲ واحد ۱۲

آدرس مطب

ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه ۲ واحد ۱۲

شماره تماس

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

پرسش از دکتر