عکس زگیل تناسلی خفیف در زنان

عکس زگیل تناسلی خفیف در زنان

فهرست مطالب

زگیل تناسلی در زنان چه عوارضی دارد

زگیل تناسلی زنان در واقع یک بیماری خاموش و تهدید جدی سلامت خانواده محسوب می شود. در اینجا سعی خواهیم کرد تا به صورت اجمالی به صورت تصویری با نشان دادن گالری عکس زگیل تناسلی در زنان و از طریق فیلم، آموزش های لازم در خصوص شیوع بیماری، علائم اولیه، روش های تشخیص زودرس و درمان زگیل تناسلی و همچنین پیشگیری از این بیماری را ارائه کنیم.

سارا یک خانم 32 ساله است که به صورت کاملا اتفاقی پس از تیغ زدن موهای ناحیه تناسلی خود متوجه وجود ضایعات متعدد بسیار ریز و قهوه ای رنگ روی آلت تناسلی خود شده است. آنگونه که سارا اشاره می کند ضایعات مذکور طی چند هفته گذشته نبوده است و ناگهان ایجاد شده است.

عکس زگیل تناسلی در زنان
عکس زگیل تناسلی در زنان

سارا پس از بررسی های متعدد با مشاهده عکس زگیل تناسلی در زنان از طریق وب سایت، به این بیماری مشکوک شده و بلافاصه برای معاینه و بررسی به مطب مراجعه می کند. پس از معاینه اولیه تشخیص بیماری زگیل تناسلی به عنوان یکی از تشخیص های افتراقی مطرح می شود. پس از بررسی های مقدماتی و آزمایشات اولیه، اقدام به بیوپسی و نمونه برداری و همچنین HPV PCR از ضایعات می گردد. همچنین با توجه به تعدد ضایعات اقدامات درمانی با لیزر انجام می شود.

نتایج HPV PCR مثب گزارش می گردد و ویروس HPV 16 که در واقع یک ویروس پر خطر است در ضایعه مشاهده می شود. خوشبختانه ضایعات بیرونی با توجه به اقدام به موقع و سریع درمانی از بین رفتند ولی برای بررسی ضایعات دهانه رحم نیاز به PAP Smear و HPV PCR به صورت همزمان بود که این اقدام نیز انجام گردید. HPV PCR از ترشحات دهانه رحم نشان دهنده حضور ویروس های سروتیپ 16، 18، 39، 58 و 68 (همگی از انواع پر خطر ویروس) بود.

با توجه به اینکه هیچگونه تغییر سلولی به شکل بدخیمی یا پیش بدخیم در پاپ اسمیر مشاهده نشده بود اقدامات دارویی جهت تقویت سیستم ایمنی و تجویز واکسن گارداسیل به عمل آمد. در مورد سارا پاپ اسمیر منظم و HPV PCR هر 6 ماه یکبار تا 3 سال باید انجام شود که خوشبختانه در اکثر موارد طی بررسی های ادواری ویروس به مرور از بین خوهد رفت.

زگیل تناسلی زنانه چه علائمی دارد

در زنان امکان دارد زگیل تناسلی درون مهبل و گردن رحم نیز ایجاد شود، چنانچه زگیل بر روی دهانه رحم ایجاد شده باشد امکان دارد خونریزی خفیفی نیز داشته و یا در موارد بسیار نادری، ترشحات مهبلی به رنگ غیر عادی داشته باشد. البته زیگیل در همه افرادی که در معرض تماس با این ویروس قرار می گیرند ایجاد نمی شود.

زگیل تناسلی زنان از طریق تماس پوست با پوست منتقل می شوند بنابراین با انجام آمیزش یا تماس اندام جنسی با فرد دارای بیماری، امکان سرایت  آن وجود دارد.

پزشک با معاینه بالینی و مشاهده اندام تناسلی و اطراف مقعد، اغلب می تواند زگیل مقعدی و دیگر نواحی را تشخیص دهد. ممکن است پزشک در مورد علائم بیماری و همچنین عوامل خطر سازی مانند رابطه جنسی محافظت نشده و یا هر چیز دیگری که خطر ابتلا به بیماری را افزایش دهد، سوالاتی بپرسد.

در بسیاری از موارد، پزشک جهت انجام آزمایش سیتوپاتولوژی و PCR جهت بررسی نوع ویروس، از بافت زگیل نمونه برداری می کند. همچنین اگر تست پاپ اسمیر زنان غیر طبیعی باشد، پزشک آزمایش تشخیص زگیل تناسلی در زنان را تجویز می کند.

زگیل ناحیه تناسلی زنان چه عوارضی دارد؟

زگیل تناسلی زنان به شکل جدی بر وضعیت روحی و روانی فرد تأثیر گذار است؛ چرا که علاوه بر شانس ابتلا به سرطان دهانه رحم، زنان مبتلا به زگیل تناسلی در اولین رابطه جنسی، سبب ابتلای نفر مقابل خود به زگیل خواهند شد. از طرف دیگر رشد سریع و انتشار زگیل ها، ظاهر ناخوشایندی به ناحیه تناسلی زنانه خواهد داد.

زگیل تناسلی زنان و عفونت ژنیتال وارت، در بسیاری از زنانی که دچار آن هستند، در نهایت بر طرف می شود، اما در برخی از آنها عفونت به صورت دائمی یا طولانی مدت در  می آید که این عفونت دائمی یکی از عوامل خطر ایجاد سرطان گردن رحم در زنان و سرطان آلت، یا سرطان دهان و حلق است بنابراین هرگونه ضایعه ای، باید سریعا تحت درمان قرار گیرد.

نوع ۱۶ و ۱۸ ویروس زگیل تناسلی، شایع ترین نوع موثر در ایجاد سرطان سرویکس هستند و نوع ۱۶ در ۶۰ درصد همه سرطان های سرویکس و نوع ۱۸ در ۱۰ تا ۲۰ درصد از موارد دیده  می شود.

نکته مهم تر این است که ژنیتال وارت در ۳۰ درصد سرطان های حلق و حنجره، ۴۵ تا ۹۵ درصد سرطان ناحیه مقعد، ۶۰ تا ۶۵ درصد سرطان های واژن و ۶۰-۴۰ درصد سرطان های آلت تناسلی خارجی زنان نقش دارد.

از فاکتورهای خطر مستقل دیگر در بروز سرطان دهانه رحم، سن پائین زن در اولین نزدیکی، زایمان های متعدد، وجود چندین شریک جنسی، سیگار و عفونت HIV (ویروس نقص ایمنی انسانی) به شمار میرود.

عکس واضح از زگیل تناسلی زنان

در تصاویر زیر می توانید گالری عکس زگیل تناسلی را مشاهده کنید:

الف: عکس زگیل تناسلی داخل واژن و مقعد زنان

ب: عکس زگیل تناسلی خفیف در زنان

عکس زگیل تناسلی خفیف

ما 47 عکس مختلف از انواع زگیل تناسلی را برای شما گردآوری کرده ایم تا شکل زگیل را از نزدیک ببینید. برای مشاهده عکس های زگیل مردان بر روی عکس زگیل تناسلی مردان کلیک کنید.

سرطان دهانه رحم در زنان

سرطان دهانه رحم دومین بیماری بدخیم زنان در دنیا می باشد.  سـالیانه حدود 500000مورد بیماری جدید در جوامع مختلف گزارش شده است. بیش از %80 مـرگ های ناشی از سرطان دهانه رحم در کشورهای در حال توسعه اتفاق می افتد.

عکس زگیل تناسلی زنان

این بیماری کاملا قابل پیشگیری است و یکی از راه های بسیار موثر آن آموزش زنان و دختران در مورد بیماری های آمیزشی به خصوص آموزش تصویری از طریق عکس زگیل تناسلی در زنان می باشد.

سوال یکی ازبیماران: همسر من زگیل تناسلی داشتن حدود 8 ماه میشه که اطلاع پیدا کردیم و فریز کردن دکترشون راجب جلوگیری که من هم نگیرم چیزی نگفتن تا اینکه حدود 3 ماه تو بدن من سه تا زگیل در اومد شکل ظاهریش مثل مال شوهرم نیست تا اینکه رفتم متخصص زنان و تشخیص دادن زگیل و جواب پاپ اسمیرم هم مثبت شد دکتر م هم گفتن برم بیمارستان امام hpv انجام بدم و گارداسیل به منو همسرم بزنن فوقالعاده ترسیدم و نمیدونم چیکار کنم لطفا راهنماییم کنید چیکار کنم خودتون حضوری پیشتون بیام مشکلم حل میشه هزینه های درمانش چجوریه

تشخیص زگیل تناسلی خانمها

در اکثر موارد، زنان آلوده به این ویروس بدون علامت هستند اما ممکن است ضایعات شبیه خال گوشتی روی آلت زن ایجاد شود که معمولا خوش‌ خیم بوده و به رنگ صورتی مایل به لکه های قهوه ای یا کاملا هم رنگ پوست باشد.

در زگیل تناسلی زنان، ضایعات پوستی به شکل بر آمدگی های تو پر و کوچک در پوست یا مخاط ناحیه تناسلی یا جوش های زیر پوستی یا موهای زیر پوستی در ناحیه تناسلی ایجاد می کند که فاقد درد یا خارش می باشند. گاهی مواقع به شکل جوش تناسلی در زنان تظاهر می کند.

عکس واضح از زگیل تناسلی زنان

عکس واضح از زگیل تناسلی زنان

خال گوشتی در ناحیه تناسلی زنان

بسیاری از بیماران که به بیماری ژنیتال وارت (زگیل تناسلی زنان) مبتلا می شوند، در صورتی که علامت دار شوند، از ظهور ضایعاتی شبیه خال گوشتی روی آلت تناسلی زنان که ناگهانی ایجاد شده و روز به روز نیز بر تعداد و اندازه آنها افزوده می شود شکایت دارند.

حتی در ابتدا ممکن است ضایعات تناسلی بسیار کوچک بوده و افراد به اشتباه آنها را هنگام تراشیدن موهای زائد بیکینی یا وکس کردن، آسیب زده و این اتفاق باعث تشدید و افزایش ناگهانی تعداد زگیل تناسلی زنان گردد.

عموما زیگیل تناسلی زنان در کشاله ران، روی اندام تناسلی، لب بزرگ یا لب کوچک آلت تناسلی و یا در اطراف مقعد به وجود می آید.

گاهی زگیل های تناسلی در نواحی غیر قابل مشاهده نظیر داخل واژن یا روی دهانه رحم نیز ایجاد می شوند. چنانچه یک زن هیچگونه علامت ظاهری نداشته باشد ولی به دنبال تماس جنسی دچار خونریزی یا لکه بینی یا احساس ناخوسایند شود، باید به زگیل تناسلی زنان با درگیری روی دهانه رحم مشکوک شد، در اینگونه موارد حتما باید یک معاینه و ارزیابی داخلی انجام شود.

زگیل تناسلی از چه راهی منتقل میشود !

 زگیل تناسلی یک بیماری ویروسی و به شدت مسری و بیماری کمتر شناخته‌ شده ای است و عموما از طریق روابط جنسی به افراد منتقل می شود. در اکثر موارد مبتلایان به زگیل تناسلی انگ بزرگ بی‌بند و باری و بدنامی را برای آنها به همراه دارد. به‌ دلیل فشار ناشی از این مشکل افسرده و منزوی می‌شوند. از همه بدتر اگر فرد مبتلا، ازدواج کند می‌تواند ویروس اچ پی وی را منتقل کند. لذا آگاهی‌دادن به جوانان و خانوادها نقش بسیار مهمی در پیشگیری از عواقب جدی این بیماری دارد.

⛔ زگیل تناسلی در اکثر موارد به خصوص در بانوان بدون علامت بوده و فرد از آلودگی خود بی‌خبر می‌ماند ولی ممکن است به شکل دانه ها و ضایعات برجسته و توپر به شکل خال گوشتی یا گوشت اضافه روی آلت دیده شود.

عکس زگیل تناسلی در زنان - زگیل در سقف دهان
عکس زگیل تناسلی در زنان – زگیل در سقف دهان

⛔ در 90 درصد موارد ویروس مسبب زگیل تناسلی از نوع کم خطر (سروتیپ 6 و 11) بوده و در 8 تا 10 درصد نیز از نوع پرخطر (سروتیپ 16 و 18) می باشد که می تواند زمینه ساز سرطان آلت تناسلی ، سرطان دهانه رحم، سرطان دهان و سرطان مقعد گردد.

⛔ بهترین راه پیشگیری از زگیل تناسلی تزریق واکسن و پرهیز از روابط جنسی غیر ایمن است.

⛔ کاندوم از بروز زگیل تناسلی به طور کامل پیشگیری نمی کند.

⛔ زگیل تناسلی باید هرچه سریعتر تحت درمان قرار گیرد. انتخاب نوع درمان با در نظر گرفتن نوع ضایعه، محل درگیری زگیل تناسلی، سن و جنس و سایر پارامتر ها می باشد. ممکن است از داروی موضعی، کرایو، کوتر یا لیزر و جراحی استفاده گردد.

دکتر عباس انتظاری متخصص زگیل تناسلی در تهران

دسته بندی

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

دکتر عباس انتظاری

از دکتر سوال دارید؟

دکتر عباس انتظاری

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. کد رهگیری خود را یادداشت کنید یا از آن عکس بگیرید (طی 72تا 96 ساعت آینده منتظر پاسخ دکتر باشید)

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
  • تصویر کاربر اشکان یکشنبه ۳ بهمن ۰( 3 روز پیش) تعداد بازدید: 28 مشاهده پرسش
    ایا این عکس های فرستاده شده دارای زیگیل یا تبخال میباشد چون نه خارشی دارم و نه دردی دارم و ایا امکانش هست جای زخم ژیلت باشه؟ چون از این نواحی بیشتر اوقات خون میاد بعد اصلاح و اینکه به شدت زوم کردم با گوشی تا قابل رویت شدند
    1. تصویر کاربر اشکان شنبه ۲ بهمن ۰( 4 روز پیش)
      این همونه از دور
    2. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۳ بهمن ۰( 3 روز پیش)

      علیک سلام

      شواهدی از زگیل یا تبخال تناسلی مشاهده نمی شود

      بهتره برای ارزیابی دقیقتر مراجعه شود

    3. نمایش سایر 1 پاسخ
  • تصویر کاربر الهه یکشنبه ۳ بهمن ۰( 3 روز پیش) تعداد بازدید: 3 مشاهده پرسش
    سلام وقت بخیر با نامزدم رابطه بدون دخول از نوع دهانی و مالشی داشتم،دو ماهی میشه الان نزدیک به چند هفته ست در کنار مهبل به دور از واژن و قسمت فرج های بزرگ نزدیک به دو بند انگشت پوسته یک تیکه شده نه خارش دارم و نه قرمزه انگار که مثلا حالت پوست مرده هست علتش چی میتونه باشه؟و چکارش کنم؟
    1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۳ بهمن ۰( 3 روز پیش)

      سلام جانم

      در ادامه سوال عکس از ضایعه ارسال شود

      موفق

  • تصویر کاربر سارا یکشنبه ۳ بهمن ۰( 3 روز پیش) تعداد بازدید: 10 مشاهده پرسش
    سلام آقای دکتر
    من دختر مجرد هستم بدون رابطه جنسی و کلا هیچ گونه فعالیت جنسی تا به حال اپیلاسیون و لیزر هم نرفتم ،طبق این عکس من دچار زگیل تناسلی ام آیا؟
    1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۳ بهمن ۰( 3 روز پیش)

      سلام جانم

      چنانچه وستیبولار پاپولوزیس مطرح باشد معمولا نیاز به درمان ندارد ولی در صورتی که از نظر ظاهری آزار دهنده باشد لیزر بهترین روش درمانی است. امکان از بین بردن این حالت با دارو وجود ندارد. بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی

      موفق

  • تصویر کاربر نیلا چهارشنبه ۲۹ دی ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 7 مشاهده پرسش
    من ی دونه خیلی ریز بغل واژنم دراومده چند ماهه شاید نزدیک ۶،۷ماه ب نظرتون زگیل هست ؟ بیشتر میشه؟
    1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۲۹ دی ۰( 1 هفته پیش)

      علیک سلام

      البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی در ویدئو زیر سعی کردم این موضوع را برات بیان کنم

      ممکن است نیاز به درمان های طولانی مدت باشد. همچنین در برخی از موارد ممکن است ضایعات پس از بهبودی مجددا عود کند بهتره برای معاینه دقیقتر به پزشک مراجعه کنی. ممکنه نیاز به نمونه برداری یا ارزیابی های تکمیلی باشد موفق

  • تصویر کاربر فاطمه یکشنبه ۲۶ دی ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 19 مشاهده پرسش
    این این عکس زگیل است؟
    1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۲۶ دی ۰( 1 هفته پیش)

      علیک سلام

      خیر

  • تصویر کاربر مهسا شنبه ۲۵ دی ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 6 مشاهده پرسش
    سلام دکتر من خیلی استرس دارم و برا خودم گریه میکنم من یه دختر مجرد هستم رابطه دخول نداشتم اما رابطه لمس جنسی داشتم چند سال پیش قبل از هیچ گونه رابطه کنار واژنم کنار سوراخ و قسمت پایین یه دونه مث جوش بود خودم بهش دست کاری کردم و ازش یه چرک بیرون زد الان باز همون نقطه اون ضایعه رو دیدم ترسم برا این من رابطه لمس جنسی داشتم مث یه دونه قرمز که با دست احساس میشه اما میترسم دستکاری اش کنم . به نظر شما زگیل بوده ؟ یا کنار واژن در دختر مجرد بافت گوشتی داره ؟چطوری آزمایش بدم ؟ مشخص بشه من hpvندارم
    1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۲۵ دی ۰( 1 هفته پیش)

      سلام جانم

      در موارد مشکوک تست HPV PCR با نمونه گیری از طریق سواب کمک کننده است

      موفق

  • تصویر کاربر نگار شنبه ۲۵ دی ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 10 مشاهده پرسش
    لطفا با توجه به عکس زیر بفرمایید که این زگیل تناسلی هست یا نه؟ ما به دو پزشک مراجعه کردیم یکی تشخیص داده که اصلا زگیل نیست و دیگری تشخیص داده هست و پماد تجویز کرده است. لطفا نظر خودتون رو بفرمایید
    سوال دیگه اینکه همسر من رابطه خارج از ازدواج نداشته پس منشا این از کجا میتونه باشه
    1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۲۵ دی ۰( 1 هفته پیش)

      علیک سلام

      البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی در ویدئو زیر سعی کردم این موضوع را برات بیان کنم

      ممکن است نیاز به درمان های طولانی مدت باشد. همچنین در برخی از موارد ممکن است ضایعات پس از بهبودی مجددا عود کند بهتره برای معاینه دقیقتر به پزشک مراجعه کنی. ممکنه نیاز به نمونه برداری یا ارزیابی های تکمیلی باشد موفق

  • تصویر کاربر مونا شنبه ۲۵ دی ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 26 مشاهده پرسش
    با سلام من ۱۰ روزی میشه اطراف مقعدم دون دون زده نمیدونم زیگیل هست یا نه یک سال پیش رابطه داشتم اما الان اینجوری شده نمیدونم زیگیله یا حساسیت پوستی ممنون میشم راهنمایی کنید
    1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۲۵ دی ۰( 1 هفته پیش)

      سلام جانم

      علی الحساب روزانه 2 بار ژل موضعی مترونیدازول بزن

      روزانه یک بار با بتادین ضد عفونی کن

      بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

      موفق

  • تصویر کاربر ندا شنبه ۲۵ دی ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 25 مشاهده پرسش
    سلام. من دختر مجرد هستم و تا کنون رابطه جنسی نداشتم. چند سال هست که در ناحیه تناسلی علائمی مثل جوش های زیر پوستی بدون برامدگی دارم که وقتی فشار میدم نمیترکه . ممکنه در اثر استخر رفتن مبتلا شده باشم؟
    1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۲۵ دی ۰( 1 هفته پیش)

      سلام جانم

      روزانه یک بار با بتادین ضد عفونی کن

      روزانه 3 بار ژل موضعی مترونیدازول بزن

      نگران نباش ولی بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

      موفق

  • تصویر کاربر ریحانه شنبه ۲۵ دی ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 11 مشاهده پرسش
    سلام من ۳۵ سالمه دوتا جوش مانند زیر پوست ولی دور مقعد رنگروشن بزرگ نمیشن بعضی وقتها دست که میزنم خیلی کم سوزش دارم نگرانم امکان داره زگیل باشه؟
    1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۲۵ دی ۰( 1 هفته پیش)

      سلام جانم

      روزانه یک بار با بتادین ضد عفونی کن

      روزانه 3 بار ژل موضعی مترونیدازول بزن

      نگران نباش ولی بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

      موفق

درحال دریافت اطلاعات

مقالات مرتبط

با ما در تماس باشید

ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه ۲ واحد ۱۲

آدرس مطب

ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه ۲ واحد ۱۲

شماره تماس

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

پرسش از دکتر