آدرس : ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه 2 واحد 12
02122704076
drentezari@

عکس زگیل تناسلی خفیف در زنان

زگیل تناسلی زنان در واقع یک بیماری خاموش و تهدید جدی سلامت خانواده محسوب می شود. در اینجا سعی خواهیم کرد تا به صورت اجمالی به صورت تصویری با نشان دادن گالری عکس زگیل تناسلی در زنان و از طریق فیلم، آموزش های لازم در خصوص شیوع بیماری، علائم اولیه، روش های تشخیص زودرس و درمان زگیل تناسلی و همچنین پیشگیری از این بیماری را ارائه کنیم.

اقدام به موقع سارا در پیشگیری از سرطان دهانه رحم با مشاهده عکس زگیل تناسلی در زنان

سارا یک خانم 32 ساله است که به صورت کاملا اتفاقی پس از تیغ زدن موهای ناحیه تناسلی خود متوجه وجود ضایعات متعدد بسیار ریز و قهوه ای رنگ روی آلت تناسلی خود شده است. آنگونه که سارا اشاره می کند ضایعات مذکور طی چند هفته گذشته نبوده است و ناگهان ایجاد شده است.

عکس زگیل تناسلی در زنان

عکس زگیل تناسلی در زنان

سارا پس از بررسی های متعدد با مشاهده عکس زگیل تناسلی در زنان از طریق وب سایت، به این بیماری مشکوک شده و بلافاصه برای معاینه و بررسی به مطب مراجعه می کند. پس از معاینه اولیه تشخیص بیماری زگیل تناسلی به عنوان یکی از تشخیص های افتراقی مطرح می شود. پس از بررسی های مقدماتی و آزمایشات اولیه، اقدام به بیوپسی و نمونه برداری و همچنین HPV PCR از ضایعات می گردد. همچنین با توجه به تعدد ضایعات اقدامات درمانی با لیزر انجام می شود.

نتایج HPV PCR مثب گزارش می گردد و ویروس HPV 16 که در واقع یک ویروس پر خطر است در ضایعه مشاهده می شود. خوشبختانه ضایعات بیرونی با توجه به اقدام به موقع و سریع درمانی از بین رفتند ولی برای بررسی ضایعات دهانه رحم نیاز به PAP Smear و HPV PCR به صورت همزمان بود که این اقدام نیز انجام گردید. HPV PCR از ترشحات دهانه رحم نشان دهنده حضور ویروس های سروتیپ 16، 18، 39، 58 و 68 (همگی از انواع پر خطر ویروس) بود.

با توجه به اینکه هیچگونه تغییر سلولی به شکل بدخیمی یا پیش بدخیم در پاپ اسمیر مشاهده نشده بود اقدامات دارویی جهت تقویت سیستم ایمنی و تجویز واکسن گارداسیل به عمل آمد. در مورد سارا پاپ اسمیر منظم و HPV PCR هر 6 ماه یکبار تا 3 سال باید انجام شود که خوشبختانه در اکثر موارد طی بررسی های ادواری ویروس به مرور از بین خوهد رفت.

علائم زگیل تناسلی در زنان

در زنان امکان دارد زگیل تناسلی درون مهبل و گردن رحم نیز ایجاد شود، چنانچه زگیل بر روی دهانه رحم ایجاد شده باشد امکان دارد خونریزی خفیفی نیز داشته و یا در موارد بسیار نادری، ترشحات مهبلی به رنگ غیر عادی داشته باشد. البته زیگیل در همه افرادی که در معرض تماس با این ویروس قرار می گیرند ایجاد نمی شود.

زگیل تناسلی زنان از طریق تماس پوست با پوست منتقل می شوند بنابراین با انجام آمیزش یا تماس اندام جنسی با فرد دارای بیماری، امکان سرایت  آن وجود دارد.

پزشک با معاینه بالینی و مشاهده اندام تناسلی و اطراف مقعد، اغلب می تواند زگیل مقعدی و دیگر نواحی را تشخیص دهد. ممکن است پزشک در مورد علائم بیماری و همچنین عوامل خطر سازی مانند رابطه جنسی محافظت نشده و یا هر چیز دیگری که خطر ابتلا به بیماری را افزایش دهد، سوالاتی بپرسد.

در بسیاری از موارد، پزشک جهت انجام آزمایش سیتوپاتولوژی و PCR جهت بررسی نوع ویروس، از بافت زگیل نمونه برداری می کند.

همچنین اگر تست پاپ اسمیر زنان غیر طبیعی باشد، پزشک آزمایش تشخیص زگیل تناسلی در زنان را تجویز می کند.

زگیل ناحیه تناسلی زنان چه عوارضی دارد؟

زگیل تناسلی زنان به شکل جدی بر وضعیت روحی و روانی فرد تأثیر گذار است؛ چرا که علاوه بر شانس ابتلا به سرطان دهانه رحم، زنان مبتلا به زگیل تناسلی در اولین رابطه جنسی، سبب ابتلای نفر مقابل خود به زگیل خواهند شد. از طرف دیگر رشد سریع و انتشار زگیل ها، ظاهر ناخوشایندی به ناحیه تناسلی زنانه خواهد داد.

زگیل تناسلی بسیار مسری است

زگیل تناسلی زنان و عفونت ژنیتال وارت، در بسیاری از زنانی که دچار آن هستند، در نهایت بر طرف می شود، اما در برخی از آنها عفونت به صورت دائمی یا طولانی مدت در  می آید که این عفونت دائمی یکی از عوامل خطر ایجاد سرطان گردن رحم در زنان و سرطان آلت، یا سرطان دهان و حلق است بنابراین هرگونه ضایعه ای، باید سریعا تحت درمان قرار گیرد.

نوع ۱۶ و ۱۸ ویروس زگیل تناسلی، شایع ترین نوع موثر در ایجاد سرطان سرویکس هستند و نوع ۱۶ در ۶۰ درصد همه سرطان های سرویکس و نوع ۱۸ در ۱۰ تا ۲۰ درصد از موارد دیده  می شود.

نکته مهم تر این است که ژنیتال وارت در ۳۰ درصد سرطان های حلق و حنجره، ۴۵ تا ۹۵ درصد سرطان ناحیه مقعد، ۶۰ تا ۶۵ درصد سرطان های واژن و ۶۰-۴۰ درصد سرطان های آلت تناسلی خارجی زنان نقش دارد.

از فاکتورهای خطر مستقل دیگر در بروز سرطان دهانه رحم، سن پائین زن در اولین نزدیکی، زایمان های متعدد، وجود چندین شریک جنسی، سیگار و عفونت HIV (ویروس نقص ایمنی انسانی) به شمار میرود.

عکس واضح از زگیل تناسلی زنان

در تصاویر زیر می توانید گالری عکس زگیل تناسلی را مشاهده کنید:

ما 47 عکس مختلف از انواع زگیل تناسلی را برای شما گردآوری کرده ایم تا شکل زگیل را از نزدیک ببینید. برای مشاهده عکس های زگیل بر روی زگیل تناسلی مردان کلیک کنید.

سرطان دهانه رحم در زنان

سرطان دهانه رحم دومین بیماری بدخیم زنان در دنیا می باشد.  سـالیانه حدود 500000مورد بیماری جدید در جوامع مختلف گزارش شده است. بیش از %80 مـرگ های ناشی از سرطان دهانه رحم در کشورهای در حال توسعه اتفاق می افتد.

عکس زگیل تناسلی زنان

این بیماری کاملا قابل پیشگیری است و یکی از راه های بسیار موثر آن آموزش زنان و دختران در مورد بیماری های آمیزشی به خصوص آموزش تصویری از طریق عکس زگیل تناسلی در زنان می باشد.

سوال یکی ازبیماران: همسر من زگیل تناسلی داشتن حدود 8 ماه میشه که اطلاع پیدا کردیم و فریز کردن دکترشون راجب جلوگیری که من هم نگیرم چیزی نگفتن تا اینکه حدود 3 ماه تو بدن من سه تا زگیل در اومد شکل ظاهریش مثل مال شوهرم نیست تا اینکه رفتم متخصص زنان و تشخیص دادن زگیل و جواب پاپ اسمیرم هم مثبت شد دکتر م هم گفتن برم بیمارستان امام hpv انجام بدم و گارداسیل به منو همسرم بزنن فوقالعاده ترسیدم و نمیدونم چیکار کنم لطفا راهنماییم کنید چیکار کنم خودتون حضوری پیشتون بیام مشکلم حل میشه هزینه های درمانش چجوریه

تشخیص زگیل تناسلی خانمها

در اکثر موارد، زنان آلوده به این ویروس بدون علامت هستند اما ممکن است ضایعات شبیه خال گوشتی روی آلت زن ایجاد شود که معمولا خوش‌ خیم بوده و به رنگ صورتی مایل به لکه های قهوه ای یا کاملا هم رنگ پوست باشد.

در زگیل تناسلی زنان، ضایعات پوستی به شکل بر آمدگی های تو پر و کوچک در پوست یا مخاط ناحیه تناسلی یا جوش های زیر پوستی یا موهای زیر پوستی در ناحیه تناسلی ایجاد می کند که فاقد درد یا خارش می باشند. گاهی مواقع به شکل جوش تناسلی در زنان تظاهر می کند.

عکس واضح از زگیل تناسلی زنان

عکس واضح از زگیل تناسلی زنان

خال گوشتی در ناحیه تناسلی زنان

بسیاری از بیماران که به بیماری ژنیتال وارت (زگیل تناسلی زنان) مبتلا می شوند، در صورتی که علامت دار شوند، از ظهور ضایعاتی شبیه خال گوشتی روی آلت تناسلی زنان که ناگهانی ایجاد شده و روز به روز نیز بر تعداد و اندازه آنها افزوده می شود شکایت دارند.

حتی در ابتدا ممکن است ضایعات تناسلی بسیار کوچک بوده و افراد به اشتباه آنها را هنگام تراشیدن موهای زائد بیکینی یا وکس کردن، آسیب زده و این اتفاق باعث تشدید و افزایش ناگهانی تعداد زگیل تناسلی زنان گردد.

عموما زیگیل تناسلی زنان در کشاله ران، روی اندام تناسلی، لب بزرگ یا لب کوچک آلت تناسلی و یا در اطراف مقعد به وجود می آید.

گاهی زگیل های تناسلی در نواحی غیر قابل مشاهده نظیر داخل واژن یا روی دهانه رحم نیز ایجاد می شوند. چنانچه یک زن هیچگونه علامت ظاهری نداشته باشد ولی به دنبال تماس جنسی دچار خونریزی یا لکه بینی یا احساس ناخوسایند شود، باید به زگیل تناسلی زنان با درگیری روی دهانه رحم مشکوک شد، در اینگونه موارد حتما باید یک معاینه و ارزیابی داخلی انجام شود.

آنچه که باید از زگیل تناسلی زنان بدانید!

 زگیل تناسلی یک بیماری ویروسی و به شدت مسری و بیماری کمتر شناخته‌ شده ای است و عموما از طریق روابط جنسی به افراد منتقل می شود. در اکثر موارد مبتلایان به زگیل تناسلی انگ بزرگ بی‌بند و باری و بدنامی را برای آنها به همراه دارد. به‌ دلیل فشار ناشی از این مشکل افسرده و منزوی می‌شوند. از همه بدتر اگر فرد مبتلا، ازدواج کند می‌تواند ویروس اچ پی وی را منتقل کند. لذا آگاهی‌دادن به جوانان و خانوادها نقش بسیار مهمی در پیشگیری از عواقب جدی این بیماری دارد.

⛔ زگیل تناسلی در اکثر موارد به خصوص در بانوان بدون علامت بوده و فرد از آلودگی خود بی‌خبر می‌ماند ولی ممکن است به شکل دانه ها و ضایعات برجسته و توپر به شکل خال گوشتی یا گوشت اضافه روی آلت دیده شود.

عکس زگیل تناسلی در زنان - زگیل در سقف دهان

عکس زگیل تناسلی در زنان – زگیل در سقف دهان

⛔ در 90 درصد موارد ویروس مسبب زگیل تناسلی از نوع کم خطر (سروتیپ 6 و 11) بوده و در 8 تا 10 درصد نیز از نوع پرخطر (سروتیپ 16 و 18) می باشد که می تواند زمینه ساز سرطان آلت تناسلی ، سرطان دهانه رحم، سرطان دهان و سرطان مقعد گردد.

⛔ بهترین راه پیشگیری از زگیل تناسلی تزریق واکسن و پرهیز از روابط جنسی غیر ایمن است.

⛔ کاندوم از بروز زگیل تناسلی به طور کامل پیشگیری نمی کند.

⛔ زگیل تناسلی باید هرچه سریعتر تحت درمان قرار گیرد. انتخاب نوع درمان با در نظر گرفتن نوع ضایعه، محل درگیری زگیل تناسلی، سن و جنس و سایر پارامتر ها می باشد. ممکن است از داروی موضعی، کرایو، کوتر یا لیزر و جراحی استفاده گردد.

دکتر عباس انتظاری متخصص زگیل تناسلی در تهران

برای درخواست نوبت فوری با تلگرام : 

برای دریافت نوبت فوری، نام خود را ارسال کنیدشماره 09039789682 را به نام مطب دکتر انتظاری در گوشی خود ذخیره نمائید یا اینجا را کلیک کنید سپس نام خود را از طریق تلگرام  ارسال کنید تا اولین نوبت آزاد توسط منشی مطب برای شما اختصاص یابد 

درمان زگیل تناسلی اولین گام پیشگیری از سرطان است

آخرین پرسش ها

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. کد رهگیری خود را یادداشت کنید یا از آن عکس بگیرید

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر زهرا دوشنبه ۷ مهر ۹۹( 21 ساعت پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر بچه من یکسالشه و جاش از ما جداست من خیلی رو بالش و پتوش حساسم که به پتو و روتختی ما برخورد نکنه چون بچم همه چیو میکنه تو دهنش و میمکه.امشب اتاقمون سرد بود شوهرم پتوی خودمون رو انداخته بود رو پتو و تشک و بالش و عروسک بچم که سردش نشه.یه دقیقه نشد که من دیدم و سریع برداشتم اما دلم داره مثل سیر و سرکه میجوشه.که نکنه این پتو به الت و زگیل ما یا منی برخورد کرده بوده و تخت و وسایل بچمو الوده کرده باشه.حالم داره از همچی بهم میخوره همش در حال گریه کردنم.تو روخدا تورو خدا سریع جواب من بدبخت رو بدین
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۷ مهر ۹۹( 21 ساعت پیش)

   سلام جانم

   به هیچ عنوان انکان انتقال از این طریق وجود ندارد

   اصلا نگران نباش

 • تصویر کاربر علی شنبه ۵ مهر ۹۹( 3 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر.وقت تون بخیر .آیا این زگیل تناسلی هست؟
  همرنگ با پوستم هست و تنها یدونه هست.
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۵ مهر ۹۹( 3 روز پیش)

   سلام جانم

   زگیل تناسلی مطرح نیست

 • تصویر کاربر عرفان پنجشنبه ۳ مهر ۹۹( 5 روز پیش) مشاهده پرسش
  آیا عکس فوق زیگیل تناسلی هست و راه درمانش چیه
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری پنجشنبه ۳ مهر ۹۹( 5 روز پیش)

   علیک سلام

   عکس ارسالی بیماری مولوسکوم را نشان می دهد

   در موارد خفیف داروی موضعی و در موارد شدید کرایوتراپی یا لیزر ضروری است

 • تصویر کاربر نگار پنجشنبه ۳ مهر ۹۹( 5 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام 21 سالمه.. ماه قبل.. دو روزقبل از پریودی یکم خارش داشتم و بعد احساس خشکی شدید واژن داشتم.. و دیگه خارشم خییییلی شدید شد و ردی لبه های بیرونی و خروسک واژن یه لایه از پوست خشک شده گرفت همه گفتن عفونت هس ومن با دود دادن عنبر نسا خارش و خشکی خوب شد تا باز هفته قبل احساس خشکی کردم و خارش الان دور روز که خروسک رو با دست باز میکنم داخل انگار جوش های ریز شده که ماه قبل این ها انگار یه حالت جایی له شده داشت اما الان انگار جوش هستن و وزبر هسن ایا امکان زگیل هس البته با چشم خیلی مشخص نیس نور ميندازم معلوم میشه
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری پنجشنبه ۳ مهر ۹۹( 5 روز پیش)

   سلام جانم

   در موارد مشکوک تست HPV PCR کمک کننده است

   موفق

 • تصویر کاربر لیلا پنجشنبه ۳ مهر ۹۹( 5 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام ببخشید من صورتم پرشده از زگیل اول دوتا بود الان تمام صورتمو گرفته دخترمم پنج شش تا در آورده شما میگید چکارکنم
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری پنجشنبه ۳ مهر ۹۹( 5 روز پیش)

   سلام جانم

   توصیه می کنم در اولین فرصت برای درمان به پزشک مراجعه شود

   معمولا در مواردی که ضایعات متعدد باشد نیاز به استفاده از لیزر است

   موفق

 • تصویر کاربر معصومه یکشنبه ۳۰ شهریور ۹۹( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام،۳۴ ساله و متاهل هستم،پاپ اسمیر دادم سلول غیر طبیعی وجود داشت hpv چم کردم هم پرخطر و هم کم خطر وجود داشت.کولپوسکوپی انجام دادم ضایعه ای مشهود نبود.هیچ جای بدنم زگیل ندارم،اما شوهرم پشت گردنش زگیل داره،و روی الت چنتا لکه قهوه ای هست و یکسری دونه های ریز مثه پوست مرغ روی الت وجود داره،روی بیضه و مساله ران هم یه همچین مواردی هست.من و شوهرم آدمهای مقید و متعهدی هستیم نمیدونم این ویروس از کجا پیدا شده.الان روی لبم هم یه ضایعه هست نمیدونم زگیل یا نه عرض چند وقت ابتر برجسته میشه و دوباره میخوابه.دکتر راهنمایی کنین واکسن گارداسیل برای ما فایده ای داره یان؟،میتونیم بچه دار بشیم. و دختر نه ساله دارم نیاز هست براش واکسن بزنم
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۳۰ شهریور ۹۹( 1 هفته پیش)

   سلام جانم

   در صورت تقویت سیستم ایمنی شانس کنترل و مهار ویروس وجود دارد

   در مورد ضایعه لب پیشنهاد می کنم در اولین فرصت نسبت به درمان اقدام نمایی

   در صورت کنترل بار ویروسی فرزند  دار شدن منعی ندارد

   واکسن ممکنه کمک کننده باشد ولی بهتر بود قبل از آلوده شدن تزریق شود

   موفق

 • تصویر کاربر محسن یکشنبه ۳۰ شهریور ۹۹( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید
  من یه جوون ۱۸ سالم
  حدود ۷الی ۸ ماهه پیش یدونه جوش(نمیدونم جوش بود یا ن) روی بیضه مشاهده کردم
  بعد از مدتی رفت اما باز دوباره برگشت و الان تعدادش زیاد شده البته من نمیدونستم که نباید بکنم و فشار بدم و زیاد دست کاری کردم
  عکسای زیادی تو نت دیدم اما نمیدونم مشکل چیه
  نمیدونم زیگیل تناسلیه یا جوش معمولی! نمیدونم واقعا
  خوشحال میشم کمکم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۳۰ شهریور ۹۹( 1 هفته پیش)

   سلام جانم

   توصیه می کنم در اولین فرصت برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

 • تصویر کاربر سینا یکشنبه ۲۳ شهریور ۹۹( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام. من چند سالی هست که نزدیک آلت تناسلی دانه های ریز گوشتی دارم که فقط دوسه تاییشون به راحتی با چشم دیده میشن. که بدون درد وسوزش هستن. بعضی مواقع احساس میکنم که تعدادشون افزوده میشه.
  تا حالا رابطه جنسی نداشتم . یه کم نگران هستم که نکنه زگیل باشن.
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۲۳ شهریور ۹۹( 2 هفته پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی بر اساس عکس ارسالی شواهدی از زگیل تناسلی مشاهده نمی شود

   چنانچه پاپول مرواریدی آلت مطرح باشد معمولا نیاز به درمان ندارد

   ولی در صورتی که از نظر ظاهری آزار دهنده باشد لیزر بهترین روش درمانی است.

   امکان از بین بردن این حالت با دارو وجود ندارد.

   اصلا نگران نباش ولی بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی

   موفق

 • تصویر کاربر مهدی یکشنبه ۲۳ شهریور ۹۹( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشد دکتر من بدونه نمیدونم جوشه یا زیگیل روی بیضه زدم قبل اون چند ماه پیش ۳عدد ب رنگ جوش قرمز رنگ بغل ران زده بودم و الان در بغل آلت خود ک زخم شده بود الان تاول مانند زده و انگار زیگیل نمیدونم واقعا ترسیدم
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۲۳ شهریور ۹۹( 2 هفته پیش)

   سلام جانم

   در موارد مشکوک تست HPV PCR کمک کننده است

   موفق

 • تصویر کاربر S سه شنبه ۱۸ شهریور ۹۹( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام من زائده های گوشتی بسیار ریز بین مقعد و واژن روی پوستم و سه تا بالای واژنم دیدم شبیه گوشت اضافه هستن دکتر رفتم و گفتن که بافت زگیل نداره ولی داروی ساختنی دادن ک مصرف کنم خیلی استرس دارم از کجا بفهمم واقعا زگیله یا نه اخه رابطه نداشتم ولی احتمال الوده بودن شوهرم هست
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۱۸ شهریور ۹۹( 3 هفته پیش)

   سلام جانم

   برای اطمینان تست HPV PCR کمک کننده است

   موفق

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر