انواع ضایعه های گوشتی ابتدای واژن و دلیل گوشت اضافه در واژن

انواع ضایعه های گوشتی ابتدای واژن و دلیل گوشت اضافه در واژن

فهرست مطالب

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای مردان و زنان ایجاد شود ایجاد خال گوشتی تناسلی یا ضایعه های گوشتی و یا گوشت اضافه در ناحیه تناسلی  است. در اینجا قصد داریم تا انواع بیماری که به این شکل تطاهر می کند معرفی کنیم.

زگیل تناسلی مردان - زگیل روی ناحیه ختنه گاه
زگیل تناسلی مردان – زگیل روی ناحیه ختنه گاه

گوشت اضافه در ناحیه تناسلی باسطح ناصاف

یکی از شایعترین علامت هایی که مردان مشاهده می کنند ظهور گوشت اضافه در ناحیه تناسلی یا دانه های شبیه خال گوشتی با سطح ناصاف و دندانه دار روی آلت تناسلی، خال روی کیسه بیضه، زیر شکم یا داخل کشاله ران است. شایعترین علت این بیماری زگیل تناسلی است که توصیه می کنم لینک زیر را با دقت در مورد زگیل تناسلی مردان و روش های درمان و عواقب آن مطالعه فرمائید.

سوال یکی از بیمارن ( زگیل تناسلی در زنان چه عوارضی دارد ): الت خال گوشتی و تناسلیم زیگیل زده و داره بیشترمیشه نگرانم عین مغمل ریش ریش هستش باهمسرم نزدیکی کردم زیاد نگرانم ازداخل بهش زده باش ازکجا باید مطمعن بشم که ازداخل بهش زده و داخل معقد خودمم زده یانه الت تناسلیم زگیل زده چندروزه بیشترشده شنیدم حتی ممکن سرطانی باش نگرانم روی زگیل ها عین مخمل ریش ریش ایاازنوع سرطانی یانه؟ازکجابدونم همسرم که زیادباهاش نزدیکی داشتم ازداخل بدنش زگیل نزده باش؟تواینترنت خوندم که ممکن خودمم ازداخل معقدزده باش ازکجامطمعنشم که زده یانه؟ایابراحتی درمان میشه یانه

گوشت اضافه در ناحیه تناسلی ناشی از زگیل تناسلی
گوشت اضافه در ناحیه تناسلی ناشی از زگیل تناسلی

معمولا در ابتدا این دانه ها کوچک بوده و به تدریج بزرگتر شده و تعداد آنها نیز زیادتر می شود.

زگیل تناسلی مردان - زگیل و لک های روی آلت تناسلی
زگیل تناسلی مردان – زگیل و لک های روی آلت تناسلی

یکی از مشکلاتی که اکثر مبتلایان عنوان می کنند بروز گوشت اضافه در ناحیه تناسلی به دنبال تیغ زدن موهای ناحیه تناسلی است.

متاسفانه یکی از اشتباهات بسیار شایع در این افراد تلاش برای کندن و از بین بردن این گوشت اضافه در ناحیه تناسلی از طرق مختلف نظیر بستن نخ، تراشیدن با تیغ یا قیچی می باشد که این اقدامات باعث گسترش ضایعات و تشدید بیماری زگیل تناسلی مردان می گردد.

شکل زگیل تناسلی در زنان متفاوت است
شکل زگیل تناسلی در زنان متفاوت است

این حالت بیشتر در بیماری زگیل تناسلی دیده می شود و فرد باید هر چه سریعر برای کنترل و درمان به پزشک مراجعه نماید. درمان زودهنگام آنها مهمترین گام برای پیشگیری از سرطان می باشد

سوال یکی از بیماران : من الان در حدود یک سال است که چند خال کوچک سیاه روی التم ظاهر شده در طول این یک سال خال ها بزرگ نشده اند البته در حدود ٢ میلیمتر و ١ میلیمتر هستند در حدود 5 الی 6 خال هستند ایا این خال ها پر خطر هستند البته در کوچکی روی دستانم زگیل داشتم و الان از بین رفته اند الان من 34 سال دارم و دو سه سالی هست که چند لکه خیلی نامحصوص روی دستم ظاهر شده زگیل تناسلی است و اینکه خطر ناک است یا نه

عکس زگیل تناسلی در زنان

زگیل تناسلی، یک بیماری ویروسی منتقله از طریق جنسی است که هر دو جنس را مبتلا می کند. این بیماری ضایعات پوستی به شکل بر آمدگی های تو پر و کوچک یا به شکل گوشت اضافه در ناحیه تناسلی در پوست یا مخاط ناحیه تناسلی ایجاد می کند که فاقد درد یا خارش می باشند. این بیماری نیاز به درمان و پیگیری های متعددی دارد. برای پیشگیری از سرطان در دهانه رحم در شریک جنسی فرد ممکن است نیاز به بررسی های پاپ اسمیر سالانه یا واکسن زگیل تناسلی باشد.

 توصیه می کنم ویدئو زیر را با دقت مشاهده فرمائید.

درمان زگیل تناسلی مردان با لیزر برای تمامی موارد ضایعات زگیل تناسلی یا گوشت اضافه در ناحیه تناسلی مردان قابل استفاده است. حتی ضایعات بسیار بزرگ نیز با لیزر قابل درمان هستند. میزان درد و خونریزی بعد از لیزر بسیار پائین است و میزان عود ضایعه زگیل تناسلی مردان نیز بسیار کم است.

برآمدگی گوشتی واژن – گوشت اضافه در ناحیه واژن

به شکل دانه های گوشتی با سطح صاف اطراف سر آلت تناسلی

برجستگی کوچک گنبدی شکل یا دندانه دار روی آلت تناسلی - پاپول مرواریدی آلت
برجستگی کوچک گنبدی شکل یا دندانه دار روی آلت تناسلی – پاپول مرواریدی آلت

این حالت ممکن است ناشی از پاپول مرواریدی (papule) آلت تناسلی باشد که به برجستگی های مرواریدی آلت تناسلی (نام پزشکی angiofibromas) نیز معروف است .

عکسهایی از زگیل تناسلی زنان – ضایعات متعدد و تیره

این بیماری عفونی نیستند و نیازی به درمان ندارند. مگر در مواردی که از نظر زیبایی فرد را آزار دهد. یکی از بهترین روش های درمانی آن نیز لیزر است.

کیست اپیدرمال همراه با زگیل تناسلی
کیست اپیدرمال همراه با زگیل تناسلی

ندول تناسلی

ندول ها بر روی کیسه بیضه ها ظاهر میشود و گاهی اوقات شامل مواد پنیری مانند هستند. ندول ها بزرگتر از پاپول ها می باشند و به قسمت های عمقی تر پوست که حاوی ساختمان های محافظت کننده پوست هستند، نفوذ کرده و باعث ایجاد جوشگاه (اسکار) می گردند.

یک احتمال این عارضه کیست است. کیست کیسه بیضه ممکن است منفرد یا متعدد باشد. آنها عفونی نیستند و نیاز به درمان ندارند، هر چند برخی از مردان ترجیح میدهند تا آنها را بوسیله جراحی یا لیزر بردارند.

در مقاله زیر 47 عکس از زگیل تناسلی که بسیاری از افراد آن را با گوشت اضافه اشتباه می گیرند، آمده است. کافی ست بر روی عکس کلیک کنید:

سوال یکی از بیمارن: خیلی ممنون میشم من رو با آگاهی دادن از کابوس وحشتناکی که چند روزه زندگیم رو تیره کرده نجات بدین. چند روزه متوجه یکی دو دونه روی آلت تناسلیم شدم که یکیش در حد حدودا کمتر از یک میلیمتره و یکی دیگه هم تقریباً نصف اون و هر دو دقیقاً روی منطقه مرزی پوستِ تنه‌ی آلت با ردی هست که سالها پیش ختنه شدم. نمی‌دونم چی هست و دو تا دکتر اورولوژ و یک دکتر آزمایشگاه هم رفتم ولی احتمال کمی دادن که بتونه HPV باشه. با اصرار خودم برام آزمایش PCR نوشتن اما همون دکتر آزمایشگاه گفت این چیزی نداره که من بتونم ازش نمونه گیری کنم. و اینکه دکتر اول می‌گفت ارزش علمی خاصی نداره آزمایش PCR و از آزمایش خون هم نمیشه فهمید چون اساساً در خون نیست. دارم نابود میشم. دکتر های محترم من رو دعوت به آرامش کردن و گفتن یکی دو هفته صبر کن اما نمی‌تونم آروم باشم و با اینکه قرص آرامش بخش و ضد تپش شروع کردم اما فرقی بحالم نکرده. من تعدد روابط به اون شکل بی بند و آزاد واقعاً ندارم. و عوامل خیلی زیادی توی ذهنم داره میچرخه و این از زندگی من رو دور کرده و رابطه م رو با دوستم هم بهم ریخته. سر کار نمیرم و کلافه‌ام به کسی هم نمیتونم بگم. لطفاً راهنمائیم کنید.

توصیه های ضروری من

در صورتی که خود یا شریک جنسی شما مبتلا به زگیل تناسلی یا ضایعه مشکوک روی آلت تناسلی بوده یا مشکوک به آلودگی با اچ پی وی هستید:

 1. حتما با تیم درمانی خود مشورت کنید.
 2.  به هیچ عنوان خودسرانه اقدام به درمان یا کندن خال گوشتی روی آلت نکنید.
 3. به هیچ عنوان از تیغ برای از بین بردن موهای زائد این ناحیه استفاده نکنید.
 4. از تماس جنسی بدون محافظ اجتناب کنید.
 5. حتما برای تشخیص نوع ضایعه و بررسی ریسک سرطان زائی بیماری به پزشک مراجعه کنید.
 6. ممکن است نیاز به نمونه برداری و ارزیابی آزمایشگاهی باشد.

دکتر عباس انتظاری متخصص زگیل تناسلی در تهران

در صورتی که مایل به طرح سوال و مشاوره با دکتر و یا مراجعه به مطب هستید از طریق زیر اقدام فرمائید:

درخواست نوبت

از دکتر بپرسید درخواست نوبت با واتساپ

درخواست نوبت با تلگرام

دسته بندی

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

دکتر عباس انتظاری

از دکتر سوال دارید؟

دکتر عباس انتظاری

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. کد رهگیری خود را یادداشت کنید یا از آن عکس بگیرید (طی 48 تا 72 ساعت آینده منتظر پاسخ دکتر باشید)

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر پری سه شنبه ۴ خرداد ۰( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 51 مشاهده پرسش
  سلام ببخشید قسمت کلیتوریس ی گوشت اضافه خیلی کوچیک زده همرنگ پوست همون ناحیه ن دردی داره و ن خارش و خونریزی فک کنم دندونه دار هست ممکنه زگیل تناسلی باشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۴ خرداد ۰( 6 ماه پیش)

   سلام جانم

   احتمالا زگیل تناسلی مطرح نباشد

   در موارد مشکوک تست HPV PCR کمک کننده است

   موفق

 • تصویر کاربر ناهید یکشنبه ۲ خرداد ۰( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 36 مشاهده پرسش
  آقای دکترمن دوماهه زایمان طبیعی انجام دادم که کنارمقعدم یه گوشت خیلی کوچولو ایجادشده اول فکرکردم جوشه ولی یه گوشت اضافه کوچیک مقعدمم میخاره ولی من همش میترسم نکنه زگیل تناسلی باشه خیلی استرس دارم چندوقت پیشم جوشای ریزسفیدجلوی واژنم زده بودکه خوب شد خودش
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۲ خرداد ۰( 6 ماه پیش)

   علیک سلام

   احتمال زگیل مقعدی ناچیز است

   در موارد مشکوک تست HPVPCR کمک کننده است

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

 • تصویر کاربر یا چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۰( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 101 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر وقت شما بخیر.
  آقای دکتر 5، 6 سالی هست که متوجه شدم لبه های داخلی دستگاه تناسلی ام بالای واژن دارای چین خوردگی شده که کمی زبر هست. نه خارش داره و نه خون ریزی و سایر علائم.
  در تمام این سال ها نیز دچار پیشروی نیز نشده.
  گاهی هر چندماه یبار دونه های کوچکی کنارش (به سمت واژن ام) که خیلی ریزه و اصلا شکل گل کلم نیست به وجود میاد که بعد از یک الی سه روز خودش خشک میشه و از بین میره و خوب میشه و تعدادشون معمولا یکی الی دوتاس و دچار پیشروی نیز نمیشه (تقریبا در تمام این سال ها در همین حد مانده)
  آقای دکتر به نظر شما زگیل تناسلی است؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۰( 6 ماه پیش)

   شما سوال تکراری مطرح کرده اید

    

   سلام جانم

   معمولا زگیل تناسلی اینگونه نیست

   در موارد مشکوک تست HPV PCR کمک کننده است

   نگران نباش ولی بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

    

 • تصویر کاربر مریم سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۰( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 77 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من قبلن سوالمو خدمتتون فرستادم ولی جوابی نگرفتم ممنون میشم نظرتون راحع به این عکسا بگین که آیا زگیل هستند یا نه من ۳۲سالمه و ۷ساله ازدواج کردم
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۰( 6 ماه پیش)

   سلام جانم

   اصلا نگران نباش و معاینات ادواری را پیگیری کن

   موفق

  2. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۰( 6 ماه پیش)

   این پاسخ سوال قبلی هست

   دوباره تکرار کردم

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر مریم سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۰( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 50 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من ۳۲سالمه ۷ساله ازدواج کردم اخیرا برای چکاپ به دکتر زنان مراجعه کردم وتشخیص زگیل دادن برای من آزمایش پاپ اسمیر همراه hpvنوشتن که نگاتیو شد و پاپ اسمیر نرمال بود میخواستم نظر شمارو باتوجه به عکسا بدونم که زگیل هستن یانه؟ چون دکتردیگری گفتن باید از خودزائده ها گرفته شه ممکن است به دهانه رحم نرسیده باشد
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۰( 6 ماه پیش)

   سلام جانم

   اصلا نگران نباش و معاینات ادواری را پیگیری کن

   موفق

 • تصویر کاربر یا جمعه ۱۷ اردیبهشت ۰( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 62 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر وقت شما بخیر.
  آقای دکتر 5، 6 سالی هست که متوجه شدم لبه های داخلی دستگاه تناسلی ام بالای واژن دارای چین خوردگی شده که کمی زبر هست. نه خارش داره و نه خون ریزی و سایر علائم.
  در تمام این سال ها، دچار پیشروی نیز نشده، ولی گاهی مثلا سالی یبار یا چندسالی یبار دونه های کوچکی کنارش به وجود میاد که بعدا خودش خوب میشه و تعدادشون معمولا یکی الی دوتاس و دچار پیشروی نیز نمیشه (تقریبا در تمام این سال ها در همین حد مانده)
  آقای دکتر به نظر شما زگیل تناسلی است؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری جمعه ۱۷ اردیبهشت ۰( 6 ماه پیش)

   سلام جانم

   معمولا زگیل تناسلی اینگونه نیست

   در موارد مشکوک تست HPV PCR کمک کننده است

   نگران نباش ولی بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

 • تصویر کاربر مریم سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۰( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 70 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید من ناخیه تناسیلیم دونها گوشتی کنار هم زدم باید چکار کنم خیلی ناراحتم ازاین مسئلع راه درمان داره؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۰( 6 ماه پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی بر اساس عکس ارسالی اپیدرمال کیست آلت مطرح است که معمولا نیاز به درمان ندارد ولی در صورتی که از نظر ظاهری آزار دهنده باشد لیزر بهترین روش درمانی است. امکان از بین بردن این حالت با دارو وجود ندارد. بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی

   موفق

 • تصویر کاربر زهره دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۰( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 77 مشاهده پرسش
  سلام دختر من دو سه ساله کنار کشاله رون پاش یه خال گوشتی هستش ولی الن دقیقا کنار اون دو تا ریز در اومده
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۰( 6 ماه پیش)

   سلام جانم

   در اکثر مواقع جای نگرانی نیست ولی بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   در ادامه سوال از ضایعه عکس ارسال کن تا ببینم

   موفق

 • تصویر کاربر M دوشنبه ۶ اردیبهشت ۰( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 119 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید من چند وقت پیش اولین رابطه جنسیمو داشتم که ورودی واژن یکم زخم شد و دکتر گفتن که خود به خود ترمیم میشه الان متوجه شدم درهمون قسمت یه برجستگی که رنگ کمی تیره داره به وجود اومده که هیچ دردی نداره،ممکنه زیگیل تناسلی باشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۶ اردیبهشت ۰( 7 ماه پیش)

   سلام جانم

   احتمال زگیل تناسلی ناچیز است ولی بهتره تست HPV PCR انجام شود

   نگران نباش و برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کن

   موفق

 • تصویر کاربر Arash77 دوشنبه ۶ اردیبهشت ۰( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 58 مشاهده پرسش
  من چن وقتیه دو یا سه تا زائده در محل رویش موهای زائد دارم میخواستم بدونم زگیل تناسلی یا نه. با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۶ اردیبهشت ۰( 7 ماه پیش)

   علیک سلام

   با توجه به عکس ارسالی احتمال زگیل تناسلی وجود دارد

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

درحال دریافت اطلاعات

مقالات مرتبط

با ما در تماس باشید

ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه ۲ واحد ۱۲

آدرس مطب

ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه ۲ واحد ۱۲

شماره تماس

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

پرسش از دکتر