آدرس : ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه 2 واحد 12
02122704076
drentezari@

انواع ضایعه های گوشتی ابتدای واژن

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای مردان و زنان ایجاد شود ایجاد خال گوشتی تناسلی یا ضایعه های گوشتی و یا گوشت اضافه در ناحیه تناسلی  است. در اینجا قصد داریم تا انواع بیماری که به این شکل تطاهر می کند معرفی کنیم.

زگیل تناسلی مردان - زگیل روی ناحیه ختنه گاه

زگیل تناسلی مردان – زگیل روی ناحیه ختنه گاه

گوشت اضافه در ناحیه تناسلی باسطح ناصاف

یکی از شایعترین علامت هایی که مردان مشاهده می کنند ظهور گوشت اضافه در ناحیه تناسلی یا دانه های شبیه خال گوشتی با سطح ناصاف و دندانه دار روی آلت تناسلی، خال روی کیسه بیضه، زیر شکم یا داخل کشاله ران است. شایعترین علت این بیماری زگیل تناسلی است که توصیه می کنم لینک زیر را با دقت در مورد زگیل تناسلی مردان و روش های درمان و عواقب آن مطالعه فرمائید.

سوال یکی از بیمارن: الت خال گوشتی و تناسلیم زیگیل زده و داره بیشترمیشه نگرانم عین مغمل ریش ریش هستش باهمسرم نزدیکی کردم زیاد نگرانم ازداخل بهش زده باش ازکجا باید مطمعن بشم که ازداخل بهش زده و داخل معقد خودمم زده یانه الت تناسلیم زگیل زده چندروزه بیشترشده شنیدم حتی ممکن سرطانی باش نگرانم روی زگیل ها عین مخمل ریش ریش ایاازنوع سرطانی یانه؟ازکجابدونم همسرم که زیادباهاش نزدیکی داشتم ازداخل بدنش زگیل نزده باش؟تواینترنت خوندم که ممکن خودمم ازداخل معقدزده باش ازکجامطمعنشم که زده یانه؟ایابراحتی درمان میشه یانه

گوشت اضافه در ناحیه تناسلی ناشی از زگیل تناسلی

گوشت اضافه در ناحیه تناسلی ناشی از زگیل تناسلی

معمولا در ابتدا این دانه ها کوچک بوده و به تدریج بزرگتر شده و تعداد آنها نیز زیادتر می شود.

زگیل تناسلی مردان - زگیل و لک های روی آلت تناسلی

زگیل تناسلی مردان – زگیل و لک های روی آلت تناسلی

یکی از مشکلاتی که اکثر مبتلایان عنوان می کنند بروز گوشت اضافه در ناحیه تناسلی به دنبال تیغ زدن موهای ناحیه تناسلی است.

متاسفانه یکی از اشتباهات بسیار شایع در این افراد تلاش برای کندن و از بین بردن این گوشت اضافه در ناحیه تناسلی از طرق مختلف نظیر بستن نخ، تراشیدن با تیغ یا قیچی می باشد که این اقدامات باعث گسترش ضایعات و تشدید بیماری زگیل تناسلی مردان می گردد.

این حالت بیشتر در بیماری زگیل تناسلی دیده می شود و فرد باید هر چه سریعر برای کنترل و درمان به پزشک مراجعه نماید. درمان زودهنگام آنها مهمترین گام برای پیشگیری از سرطان می باشد

سوال یکی از بیماران : من الان در حدود یک سال است که چند خال کوچک سیاه روی التم ظاهر شده در طول این یک سال خال ها بزرگ نشده اند البته در حدود ٢ میلیمتر و ١ میلیمتر هستند در حدود 5 الی 6 خال هستند ایا این خال ها پر خطر هستند البته در کوچکی روی دستانم زگیل داشتم و الان از بین رفته اند الان من ٣4 سال دارم و دو سه سالی هست که چند لکه خیلی نامحصوص روی دستم ظاهر شده زگیل تناسلی است و اینکه خطر ناک است یا نه

زگیل تناسلی، یک بیماری ویروسی منتقله از طریق جنسی است که هر دو جنس را مبتلا می کند. این بیماری ضایعات پوستی به شکل بر آمدگی های تو پر و کوچک یا به شکل گوشت اضافه در ناحیه تناسلی در پوست یا مخاط ناحیه تناسلی ایجاد می کند که فاقد درد یا خارش می باشند. این بیماری نیاز به درمان و پیگیری های متعددی دارد. برای پیشگیری از سرطان در دهانه رحم در شریک جنسی فرد ممکن است نیاز به بررسی های پاپ اسمیر سالانه یا واکسن زگیل تناسلی باشد.

توصیه می کنم ویدئو زیر را با دقت مشاهده فرمائید.

درمان زگیل تناسلی مردان با لیزر برای تمامی موارد ضایعات زگیل تناسلی یا گوشت اضافه در ناحیه تناسلی مردان قابل استفاده است. حتی ضایعات بسیار بزرگ نیز با لیزر قابل درمان هستند. میزان درد و خونریزی بعد از لیزر بسیار پائین است و میزان عود ضایعه زگیل تناسلی مردان نیز بسیار کم است.

برآمدگی گوشتی واژن – گوشت اضافه در ناحیه واژن

به شکل دانه های گوشتی با سطح صاف اطراف سر آلت تناسلی

برجستگی کوچک گنبدی شکل یا دندانه دار روی آلت تناسلی - پاپول مرواریدی آلت

برجستگی کوچک گنبدی شکل یا دندانه دار روی آلت تناسلی – پاپول مرواریدی آلت

این حالت ممکن است ناشی از پاپول مرواریدی (papule) آلت تناسلی باشد که به برجستگی های مرواریدی آلت تناسلی (نام پزشکی angiofibromas) نیز معروف است . این بیماری عفونی نیستند و نیازی به درمان ندارند. مگر در مواردی که از نظر زیبایی فرد را آزار دهد. یکی از بهترین روش های درمانی آن نیز لیزر است.

کیست اپیدرمال همراه با زگیل تناسلی

کیست اپیدرمال همراه با زگیل تناسلی

ندول تناسلی

ندول ها بر روی کیسه بیضه ها ظاهر میشود و گاهی اوقات شامل مواد پنیری مانند هستند. ندول ها بزرگتر از پاپول ها می باشند و به قسمت های عمقی تر پوست که حاوی ساختمان های محافظت کننده پوست هستند، نفوذ کرده و باعث ایجاد جوشگاه (اسکار) می گردند.

یک احتمال این عارضه کیست است. کیست کیسه بیضه ممکن است منفرد یا متعدد باشد. آنها عفونی نیستند و نیاز به درمان ندارند، هر چند برخی از مردان ترجیح میدهند تا آنها را بوسیله جراحی یا لیزر بردارند.

در مقاله زیر 47 عکس از زگیل تناسلی که بسیاری از افراد آن را با گوشت اضافه اشتباه می گیرند، آمده است. کافی ست بر روی عکس کلیک کنید:

سوال یکی از بیمارن: خیلی ممنون میشم من رو با آگاهی دادن از کابوس وحشتناکی که چند روزه زندگیم رو تیره کرده نجات بدین. چند روزه متوجه یکی دو دونه روی آلت تناسلیم شدم که یکیش در حد حدودا کمتر از یک میلیمتره و یکی دیگه هم تقریباً نصف اون و هر دو دقیقاً روی منطقه مرزی پوستِ تنه‌ی آلت با ردی هست که سالها پیش ختنه شدم. نمی‌دونم چی هست و دو تا دکتر اورولوژ و یک دکتر آزمایشگاه هم رفتم ولی احتمال کمی دادن که بتونه HPV باشه. با اصرار خودم برام آزمایش PCR نوشتن اما همون دکتر آزمایشگاه گفت این چیزی نداره که من بتونم ازش نمونه گیری کنم. و اینکه دکتر اول می‌گفت ارزش علمی خاصی نداره آزمایش PCR و از آزمایش خون هم نمیشه فهمید چون اساساً در خون نیست. دارم نابود میشم. دکتر های محترم من رو دعوت به آرامش کردن و گفتن یکی دو هفته صبر کن اما نمی‌تونم آروم باشم و با اینکه قرص آرامش بخش و ضد تپش شروع کردم اما فرقی بحالم نکرده. من تعدد روابط به اون شکل بی بند و آزاد واقعاً ندارم. و عوامل خیلی زیادی توی ذهنم داره میچرخه و این از زندگی من رو دور کرده و رابطه م رو با دوستم هم بهم ریخته. سر کار نمیرم و کلافه‌ام به کسی هم نمیتونم بگم. لطفاً راهنمائیم کنید.

در صورتی که خود یا شریک جنسی شما مبتلا به زگیل تناسلی یا ضایعه مشکوک روی آلت تناسلی بوده یا مشکوک به آلودگی با اچ پی وی هستید:

 1. حتما با تیم درمانی خود مشورت کنید.
 2.  به هیچ عنوان خودسرانه اقدام به درمان یا کندن خال گوشتی روی آلت نکنید.
 3. به هیچ عنوان از تیغ برای از بین بردن موهای زائد این ناحیه استفاده نکنید.
 4. از تماس جنسی بدون محافظ اجتناب کنید.
 5. حتما برای تشخیص نوع ضایعه و بررسی ریسک سرطان زائی بیماری به پزشک مراجعه کنید.
 6. ممکن است نیاز به نمونه برداری و ارزیابی آزمایشگاهی باشد.

دکتر عباس انتظاری متخصص زگیل تناسلی در تهران

در صورتی که مایل به طرح سوال و مشاوره با دکتر و یا مراجعه به مطب هستید از طریق زیر اقدام فرمائید:

برای درخواست نوبت فوری با تلگرام : 

برای دریافت نوبت فوری، نام خود را ارسال کنیدشماره 09039789682 را به نام مطب دکتر انتظاری در گوشی خود ذخیره نمائید یا اینجا را کلیک کنید سپس نام خود را از طریق تلگرام  ارسال کنید تا اولین نوبت آزاد توسط منشی مطب برای شما اختصاص یابد 

برچسب ها :
پرسیدن سوال از دکتر

در صورت نیاز به مشاوره آنلاین با کلیک بر روی دکمه “از دکتر بپرسید” سوالات خود را مطرح کنید

دریافت نوبت اینترنتی

برای مشاوره و معاینه بالینی در مطب دکتر، با کلیک روی دکمه “نوبت دهی اینترنتی” وقت خود را برای مراجعه حضوری رزرو کنید

مشاوره آنلاین و از راه دور

اگر امکان مراجعه حضوری به مطب را ندارید و مایل به مشاوره از راه دور به صورت تصویری با گوشی موبایل خودبا دکتر انتظاری هستید، می توانید زمان مورد نظر خود را هم اکنون تائید فرمائید

متاسفانه چیزی پیدا نشد
دکتر عباس انتظاری

دکتر عباس انتظاری پس از قریب 20 سال طبابت خدمات علمی و آموزشی و پژوهشی متعددی در سطح ملی و بین المللی انجام داده است

آخرین پرسش ها

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. کد رهگیری خود را یادداشت کنید یا از آن عکس بگیرید

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر Ttn سه شنبه ۱۰ تیر ۹۹( 1 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر من فقط یک بار اورال سکس داشتم فردا اون رابطه دهنم ی جور بود انگار چیزی گیر کرده که چنتا دکتر رفتم گفتن که بخاطر عفونت غدد لنفاوی زبانت برجسته شده و گفت انفولانزا داری. اون کسی که باهاش رابطه داشتمم گفت نداره ولی الان این ضایه دراومده بنظرتوت زگیل تناسلی هست؟؟ من شنیدم با سرکه و سیر میره گذاشتم احساس میکنم بدتر شده و پوستم خشک شده بنظرتون با سرکه از بین میره یا باید حتما لیزر یا فریز بشه؟؟ من باکره ام داخل رحمم زگیل میزنه؟؟ با پاورفیت میشه دفع کرد ویروسو؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۱۰ تیر ۹۹( 1 روز پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی بر اساس عکس ارسالی و شرح حالی که ذکر کردی احتمال زگیل تناسلی ناچیز است

   در موارد مشکوک تست HPV PCR کمک کننده است

   موفق

  2. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۱۰ تیر ۹۹( 1 روز پیش)

   سرکه سیب و سیر خیلی کمک زیادی نخواهد کرد

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی

   احتمالا نیازی به لیزر یا فریز نیز نباشد

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر لیلا شنبه ۷ تیر ۹۹( 5 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید تورو خدا اقا دکتر جواب بدین، دارم از نگرانی میمیرم بخاطر. کرونا دکتر هم نمیتونم برم. اقای دکتر عکسی که میفرستم ببینین زگیل هست یا نه.. گوست اضافی اویزون کمی ولی بدون درد وخارش.. اگه درمانی داره لطفا پاسخ بدین.. ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۷ تیر ۹۹( 5 روز پیش)

   سلام جانم

   عکس را مجددا در ادامه سوال پیوست کن

   موفق

 • تصویر کاربر فاطمه پنجشنبه ۸ خرداد ۹۹( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید من فکر میکنم زگیل تناسلی دارم مثل یه تکه ضائده است با دانه های سفید رنگ الان از اسید سالیسیلیک کامپاند استفاده میکنم تا وقتی استفاده میکنم کم نمی‌شود ولی وقتی مصرف رو قطع میکنم بزرگتر میشه لطفاً کمکم کنید من باید چیکار کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری پنجشنبه ۸ خرداد ۹۹( 1 ماه پیش)

   سلام جانم

   در صورتیکه زگیل تناسلی مطرح باشد معمولا اسید سالیسیلیک کمکی به درمان نمی کند و معمولا برای درمان دارویی از پدوفیلین استفاده می شود که آن نیز با عوارض متعددی از قبیل درد و سوزش فراوان همراه است

   در زنان معمولا درمانهای تهاجمی نظیر کرایوتراپی یا الکتروسرجری یا لیزر ارجحتر است

   از بین روش های فوق سریعترین روش با کمترین میزان بازگشت همان لیزر است

   توصیه می کنم برای ارزیابی دقیقتر و نمونه برداری به پزشک مراجعه شود

   موفق

 • تصویر کاربر hani یکشنبه ۱۰ فروردین ۹۹( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  ايا زگيل تناسلي دارم!
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۱۰ فروردین ۹۹( 3 ماه پیش)

   علیک سلام

   در عکس ارسالی شواهدی از زگیل تناسلی واضح مشاهده نمی شود

   در موارد مشکوک تست HPV PCR کمک کننده است

 • تصویر کاربر شوکا چهارشنبه ۲۱ اسفند ۹۸( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر
  من و همسرم ۱سالی هست رابطه بدون محافظت داریم حدود یک هفته این گوشت اضافه ابتدای واژنم ایجاد شده نمیدونم چی هست بعد از اولین رابطه هم چنین گوشتی در اومد که دکتر زنان گفتن باید بیشتر رعایت کنن
  میشه راهنماییم کنید ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۲۱ اسفند ۹۸( 3 ماه پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی با توجه به عکس ارسالی (که کیفیت پائینی داشت) ممکنه زگیل تناسلی یا وستیبولار پایپیلا مطرح باشه.

   در مورد اول ممکن است نیاز به درمان های طولانی مدت باشد. همچنین در برخی از موارد ممکن است ضایعات پس از بهبودی مجددا عود کند

   در مورد مسئله دوم هیچ جای نگرانی نیست

   با توجه به شرایط بحرانی کشور در خصوص کرونا پیشنهاد می کنم ترجیحا روابط جنسی با کاندوم داشته باشید

   به هیچ عنوان از تیغ برای مو زدایی استفاده نشود

   بهتره بعد از عادی شدن شرایط بحرانی کشور، برای معاینه دقیقتر به پزشک مراجعه کنی. ممکنه نیاز به نمونه برداری یا ارزیابی های تکمیلی باشد

   موفق

 • تصویر کاربر مرجان شنبه ۲۱ دی ۹۸( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  من چند وقته پيش دوبار رابطه جنسي محافظت نشده اي داشتم،الان چند روزه خارش زيادي دارم، دور واژنمم دونه هاي قرمزي ديدم،ميخاستم ببينم مبتلا ب ريروس شده ام؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۲۱ دی ۹۸( 5 ماه پیش)

   علیکم السلام

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی بر اساس عکس ارسالی ممکنه وستیبولار پاپولوزیس یا زگیل تناسلی یا اگزما مطرح باشه. ممکن است نیاز به درمان های طولانی مدت باشد. همچنین در برخی از موارد ممکن است ضایعات پس از بهبودی مجددا عود کند بهتره برای معاینه دقیقتر به پزشک مراجعه کنی. ممکنه نیاز به نمونه برداری یا ارزیابی های تکمیلی باشد 

 • تصویر کاربر رسول یکشنبه ۱ دی ۹۸( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام در بیضه های من از این نوع که اسمش کیست اپیدرمال به وجود آمده و روز به روز بیشتر میشه این زائده ها چرا رشد می‌کنند و درمانش چیست؟ خیلی ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۱ دی ۹۸( 6 ماه پیش)

   سلام جانم

   چنانچه کیست اپیدرمال مطرح باشد معمولا نیاز به درمان ندارد این پدیده اساسا ژنیتیکی است و به مرور زمان افزایش خواهد یافت

   ولی در صورتی که از نظر ظاهری آزار دهنده باشد لیزر بهترین روش درمانی است.

   امکان از بین بردن این حالت با دارو وجود ندارد. بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی

   موفق

 • تصویر کاربر سیروس شنبه ۳۰ آذر ۹۸( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام خسته نباشید خدمت خدمت دکتر عزیز مجدد سوالمو میپرسم جوابمو ندادید یه چیزی مثل جوش رو تنه الت تناسلی م زده عکسشو براتون گذاشتم خاستم ببینم زگیل تناسلی یا نه؟ خیلی عصبیم کرده نگرانم
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۳۰ آذر ۹۸( 6 ماه پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی بر اساس عکس های ارسالی شواهدی از زگیل تناسلی مشاهده نمی شود

   احتمالا یک فولیکولیت ساده مطرح است

   فعلا روزانه یک بار با بتادین ضد عفونی کن و لباس گشاد نخی بپوش

   در صورت عدم بهبودی طی یک هفته آینده بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

 • تصویر کاربر زهرا سه شنبه ۱۹ آذر ۹۸( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من سی سالمه و رابطه جنسی سطحی داشتم. دختر هستم و چند وقت پیش متوجه یه زایده شدم که رفتم دکتر گفتن زگیل تناسلی، کرایو کردم و الان بعد از دو ماه دوباره یک زایده شبیه خال گوشتی بدون پایه و ریز روی لبه الت تناسلیم زدم. شکلش با قبلی خیلی فرق داره و دقیقا مثل گوشت اضافه ریز هست. به نظرتون خطرناکه؟ از کجا بدونم ویروس رو دارم یا نه چون من دخترم ازم پاپ اسمیر نمی گیره دکتر.
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۱۹ آذر ۹۸( 6 ماه پیش)

   سلام جانم

   در موارد مشکوک تست HPV PCR از نمونه بافتی انجام می شود

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی

   به نظرم واکسن گارداسیل نیز برات لازم باشد

   موفق

 • تصویر کاربر م پنجشنبه ۲ آبان ۹۸( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و عرض ادب خدمت دکتر
  ببخشید تقریبا سه یا چهار ماهی هست که یک زائده گوشتی خیلی کوچیک در وسط کشاله ران رو دیدم البته همسرم از این زائده ها یا همون گوشت اضافه در بدنش زیاد داره خودم هم قبل از ازدواج حدود یه ۱۰ ساله که یک زائده گوشت اضافه در گردنم دارم . عکس رو ارسال می کنم خواستم ببینم نظر شما چیه . و چند تا خال سیاه هم هست که اونا فکر میکنم از قدیم هستن نظرتون رو در مورد خال ها هم لطف کنید . نا گفته نماند که من راننده دستگاه سنگین راهسازی هستم و مرتب در حالت نشسته و گرما و تعریق زیادی در قسمت مقعد و ناحیه تناسلی دارم و سابقه مو برگشتی هم دارم البته بدون عمل
  1. تصویر کاربر م پنجشنبه ۲ آبان ۹۸( 8 ماه پیش)
   متاسفانه عکس ارسال نشده لطفا راهنمایی کنید
  2. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری پنجشنبه ۲ آبان ۹۸( 8 ماه پیش)

   سلام جانم 

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی بر اساس شرح حالی که ذکر کردی باید در اولین اقدام بیماری زگیل تناسلی را بررسی نمود 

   سایر مواردی که ممکن است مطرح باشد ولی بسیار کم خطر است اسکین تگ (یا همان گوشت اضافه در زبان عامه) و سیپس سبوریک کراتوزیس 

   پیشنهاد می کنم برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود 

   در صورتی که اقدام مناسب انحام شود معمولا می توان به سرعت بهبود یافت 

   علی الحساب روزانه یک بار با بتادین ضد عفونی کن و ناحیه را خشک نگه دار و لباس گشاد نخی بپوش 

   موفق

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر