آدرس : ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه 2 واحد 12
02122704076
drentezari@

لیزر میخچه |چسب میخچه | جراحی میخچه پا

میخچه پا ضایعه‌ ای پینه ‌‌ای ‌شکل از پوست مرده است که معمولا در سطوح نازک و بدون موی پوست به خصوص در قسمت پشتی پنجه پا یا انگشتان یا در قسمت ضخیم‌ تر پوست کف دست و پا ایجاد می ‌شود.

میخچه پا چیست

برای خیلی از افراد سوال است که میخچه چیست، باید بگوییم میخچه به عنوان یک ضایعه پوستی، نوعی واکنش طبیعی بدن برای حفاظت از خود است. پوست یکی از حساس ‌ترین مناطق بدن به شمار می‌ رود و با کوچک ترین فشاری، عکس‌العمل نشان می‌دهد و این واکنش‌ها به صورت‌های مختلفی همچون تورم، قرمزی، تاول و … بروز می‌کنند.

این حالت زمانی به وجود می‌آید که فشار وارده بر پوست حالتی بیضوی یا شبیه بیضی در پوست ایجاد کند که مرکز آن کانون فشار است و به مرور زمان گسترده می ‌شود. اگر تحریک به طور مستمر روی بافت‌های تولید کننده میخچه ادامه یابد، حتی پس از حذف آن، پوست مجددا تولید ضایعه می‌کند.

میخچه نرم و میخچه سخت پا

میخچه نرم و میخچه سخت پا

 انواع میخچه

میخچه پا را به دو نوع کلی تقسیم بندی می کنند:

میخچه سخت

شایع ترین شکل ضایعه است و همانطور که از اسم آن برمی آید سخت و خشک است. عمدتا روی انگشتان و بین آنها و زیر سر استخوان های بند انگشتان و پاشنه بوجود می آید و غالبا با زگیل کف پا اشتباه می شود.

میخچه نرم

در فضای بین انگشتان به ویژه بین انگشت چهارم و پنجم دیده می شود. معمولا سفید رنگ بوده، ابعاد آن از سه تا نه میلیمتر متغیر است و قوامی لاستیکی دارد. این ضایعات دردناک تر از میخچه سخت هستند و بخصوص وقتی از طرفین به انگشتان فشار وارد شود، درد بیشتر خواهد شد.

درمان میخچه پا

درمان میخچه پا براساس نوع میخچه متفاوت است و پزشک ممکن است یکی از روش های درمانی زیر را برای فرد تجویز کند. در ادامه درمان میخچه پا را توضیح داده ایم.

چسب میخچه پا

چسب میخچه پا

وقتی که فشار و تماس بر روی بیشتر میخچه ها و پینه‌های موجود بر سطح پوست کم شود، اندکی کوچکتر می شوند، اما پزشک ممکن است سطح ضخیم آن را بردارد تا دردناک بودن ضایعه کمتر شود. استفاده از بعضی پدهای طبی مخصوص میخچه باعث کاهش فشار وارده بر ضایعه می‌شود. اکثر پزشکان استفاده از دارو های بدون نسخه مانند آسپیرین را به بیماران پیشنهاد میکنند. در صورتی که از پد های مخصوص به درستی استفاده نشود، می تواند باعث ایجاد سوختگی و زخم در بافت سالم اطراف میخچه شود و این عوارض در افرادی که دیابت و یا مشکلات گردش خون دارند، می تواند مشکل زا باشد.

چگونه از چسب میخچه استفاده کنیم

ناحیه آسیب دیده را بشویید و کاملاً خشک کنید. کاغذ پشت آن را برداشته و چسب را با دقت قرار دهید تا میخچه را احاطه کند. بایستی به دقت چسب را بزنید تا ثابت بماند. هنگامی که چسب به درستی زده شود، نباید حرکت کند یا بلغزد. پس از حداقل 48 ساعت و یا دو روز، چسب میخچه را بردارید. ممکن است میخچه را به مدت 5 دقیقه در آب گرم خیس نگه دارید تا در کندن چسب کمک کند.

بعد از کندن چسب میخچه

در عکس زیر می‌توانید ظاهر میخچه بعد از کندن چسب میخچه را مشاهده کنید.

بعد از کندن چسب میخچه

جراحی میخچه پا

برای درمان میخچه می‌توان از جراحی استفاده کرد، اما هیچ تضمینی نیست که بعد از جراحی ضایعه عود نکند. در ابتدا بهتر است سعی کنید برای درمان، تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنید.

سعی کنید پاهای خود را خشک نگه دارید و از ساییدن آن جلوگیری کنید. در خانه از کفش های مناسب و جوراب های نرم کتانی استفاده کنید. دقت کنید که استفاده از بافت های پلی استری و یا پشمی میتواند موجب آسیب و قرمزی پا شود. اگر پزشک شما با مشورت با یک ارتوپد تشخیص دهد که میخچه پای شما به علت اختلالات ساختاری پا و اشکالات هنگام راه رفتن و یا ضایعاتی که باعث ایجاد این اشکالات می شوند، به وجود می آید، جراحی ارتوپدی مناسب می تواند به شما کمک کند تا از عود های مکرر میخچه در پاهای خود خلاص شوید.

درمان میخچه با لیزر

در این روش به وسیله لیزر پر انرژی، ضایعه میخچه را می سوزانند. لیزر میخچه پا به وسیله پزشک آموزش دیده، انجام می شود و تمام روند درمانی در یک جلسه انجام می شود. در این روش معمولا نتیجه درمانی سریعتر حادث می شود

فریز کردن میخچه پا

در داروخانه ها داروی های زیادی برای درمان دارویی میخچه وجود دارد. شایع ترین درمان بدون نسخه میخچه، پدهای پوستی است که روی سطح آن اسیدی است و این خاصیت اسیدی باعث سوزاندن میخچه می شود. این درمان خیلی زود باعث از بین رقتن میخچه می شود اما امکان عود آن زیاد است. یکی از درمان هایی که پزشکان انجام می دهند، کرایوتراپی و یا فریز کردن میخچه پا است. اما باید بدانید که این روش درمانی نیز برای طولانی مدت خوب نیست.

دلیل اینکه فریز میخچه کف پا و یا پدهای اسیدی هیچ کدام به صورت دائمی ضایعه را از بین نمی برند این است که برای درمان دائمی ضایعه باید برآمدگی استخوانی موجود زیر پوست از بین برود.

درمان‌ خانگی میخچه پا

بهتر است برای پاسخ‌‌‌گویی بهتر و به موقع از درمان‌های پزشکی بهره ببرید. با این حال می‌توانید از راهکارهای خانگی زیر برای پیشیگیری و بهبود میخچه پا استفاده کنید.

توجه: نکته ای که باید در نظر داشته باشید استفاده نکردن از هیچ گونه تیغ و چاقویی است. بسیاری از مردم می پندارند با استفاده از تیغ و چاقو می توان میخچه را خارج کرد. این کار تنها درد بی امان برای شما دارد.

پیشگیری از میخچه پا

بهتر است در مرحله اول از ایجاد میخچه پیشگیری کنید. به این منظور کارهای زیر را انجام دهید:

 • هر روز، پای خود را با آب و صابون بشویید و سپس با کرم مرطوب کنند، پای خود را مرطوب کنید.
 • برای جلوگیری از عرق کردن از پور تالک استفاده کنید.
 • از کفش و جوراب طبی و مناسب استفاده کنید.
 • هر روز جورابتان را پس از استفاده بشورید.

استراحت

در اولین گام بهتر است به استراحت بپردازید و کمتر راه بروید چرا که ممکن است ضایعه بیش از پیش رشد کند و پای شما را بیش از حد به درد آورد همچنین استراحت به درمان آن بیشتر کمک خواهد کرد.

سیر برای درمان خانگی میخچه انگشت پا

یکی دیگر از درمان‌ هایی که موثر بودن آن به اثبات رسیده است، استفاده از درمان سنتی سیر است. در این روش توصیه می ‌شود یک حبه سیر را له کرده و به صورت مرهم روی ضایعه قرار دهید و این کار را چندین بار انجام دهید. در صورت تداوم این عمل، ضایعه به کلی از بین می ‌رود.

درمان میخچه با سنگ پا

درمان میخچه با سنگ پا

سنگ پا یکی از بهترین گزینه ها برای در آوردن میخچه های پا است. در هنگامی که در حال استحمام هستید 10 دقیقه پای خود را در آب گرم قرار دهید و سپس با سنگ پا روی میخچه بکشید. تکرار این عمل برای 3 تا 4 بار در طول دوره درمان به راحتی ضایعه را از پای شما خارج می کند.

سرکه سیب و سنگ پا

 • تشت پر از آب گرم و یک فنجان سرکه سیب آماده کنید. به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیق اجازه دهید پای شما خیس بخورد.
 • وقتی میخچه پا نرم شد، از سنگ پا برای کندن آن استفاده کنید. (سنگ پا را روی آن بسابید)

درمان میخچه با زردچوبه و عسل

درمان میخچه با زردچوبه و عسل

 

زرد چوبه خواص شیمیایی و ضد میکروبی دارد و می‌تواند برای درمان میخچه پا موثر باشد. برای این کار:
 • یک قاشق مربا خوری را با یک قاشق غذا خوری عسل ترکیب کنید تا خمیر شود و آنرا روی میخچه بمالید. در این مدت بگذارید روی خمیر باز بماند تا خشک شود.
 • بعد از اینکه خشک شد، آن را با آب گرم بشویید. و این کار را ۲ مرتبه در روز تکرار کنید.

درمان میخچه با روغن کرچک

یک تکه پنبه را با چند قطره روغن کرچک خیس کنید و آنرا روی میخچه بمالید. بهتر است برای اینکه روغن کرچک روی پا باقی بماند یک جوراب بپوشید. این کار را حداقل ۱۰ روز تکرار کنید.

درمان میخچه با جوش شیرین

برای درمان میخچه با جوش شیرین، خمیری به کمک آب و آبلیمو درست کنید و آن را روی میخچه بگذارید و یک شب بگذارید بماند. این کار باعث از بین رفتن سلولهای مرده پا شده و ضدعفونی می‌کند. برای موثر واقع شدن این روش درمانی این کار را به مدت ۵ تا ۷ شب به طور مداوم تکرار کنید.

درمان میخچه پا با اسید سالیسیلیک

درمان میخچه با محلول سالیسیلیک اسید انجام می شود که اگر اندازه ضایعه بزرگ باشد استعمال آن نیازمند مدت زمان زیادی است. چسب میخچه هم برای درمان بیماری استفاده می شود که ترکیب اصلی آن سالیسیلیک اسید است.

علت میخچه پا

موارد زیر از جمله عوامل زمینه ساز میخچه است:

– کفش نامناسب ( سایش بیش از حد پوست پا با قسمت هایی از کفش، طراحی نامناسب کفش، اندازه نبودن آن)

– ایستادن یا راه رفتن طولانی برروی سطوح سخت

– تغییر شکل های خاص در پا بعلت اختلالات استخوانی ( بزرگ شدن یا بدقرارگرفتن استخوانها)

– تغییرات در بیومکانیک پا به طوری که فشار برروی برخی نقاط بیشتر شود.

– افزایش وزن یا حاملگی

– ادم محیطی که طی آن پا ورم کرده و فشار بیشتری از طرف کفش برآن وارد می شود.

عکس ریشه میخچه پا

در زیر چندین عکس ریشه میخچه پا را آورده ایم، که با مراجعه به پزشک می توانید درمان خود را شروع کنید، هرگز از درمان های خود سرانه استفاده نکنید.

چه افرادی بیشتر به میخچه مبتلا می‌ شوند؟

میخچه در میان زنان شایع ‌تر از مردان است. زن ‌ها به دلیل پوشیدن کفش ‌های نوک ‌تیز و پاشنه‌ بلند و تحت فشار قرار گرفتن پاها و انگشتان بیشتر به این ضایعه مبتلا می ‌شوند.

این ضایعه معمولا با درد و تورم همراه است. پوشیدن کفش‌ های تنگ یا شل هم به دلیل سایش پا با کفش ممکن است باعث بروز میخچه شود.

افرادی که دچار ناهنجاری‌ های استخوانی هستند هم در معرض خطر ابتلا به میخچه قرار دارند.

افراد دیابتی در مقابل مشکلات پوستی بسیار آسیب ‌پذیرند و به سرعت از این ناحیه دچار دردسر می‌ شوند. پس توصیه می ‌شود این بیماران از کفش‌ های مناسب و اندازه پای خود استفاده کنند و همیشه مراقب بهداشت پای خود باشند.

پای دیابتی

علاوه بر این، ورزشکاران از جمله فوتبالیست‌ها، کوهنوردان و نیز کسانی که دچار انحراف کف پا هستند، استعداد بیشتری برای ابتلا به میخچه دارند.

چه کنیم تا به میخچه مبتلا نشویم؟

میخچه از آن دست بیماری ‌هایی است که اگر مراقب باشید هیچ وقت به سراغ تان نمی‌ آید. میخچه در اثر قرار گرفتن در معرض فشار و سایش ایجاد می ‌شود پس در اولین قدم سعی کنید از پوشیدن کفش‌ های تنگ و نوک تیز و پاشنه بلند خودداری کنید.

همیشه جوراب مناسب به پا کنید و پاهای خود را با نرم‌ کننده‌ ها و مرطوب‌ کننده‌ ها نرم نگه دارید. شستن مرتب پاها و خشک کردن آن ها را فراموش نکنید. این راهکارها شاید در ظاهر بسیار ساده و پیش پا افتاده به نظر برسند، ولی نقش بسیار موثری هم در پیشگیری و هم در درمان میخچه دارد.

برای میخچه پا پیش چه دکتری باید رفت

برای درمان میخچه پا می‌توانید به متخصصین طب پیشگیری مانند دکتر انتظاری مراجعه کنید.

در صورت باقی ماندن ضایعه و دردناک شدن آن، باید هرچه سریع تر به پزشک مراجعه کنید تا از خطر عفونت آن جلوگیری شود. پزشک در مطب، میخچه را با روش جراحی یا لیزر برمی ‌دارد.

به عنوان یکی از درمان‌  های موثر ضایعه به فریز کردن می ‌توان اشاره کرد که در این روش پزشک میخچه را با نیتروژن مایع فریز می ‌کند که ممکن است به خاطر انجماد پا، کمی دردناک باشد. با توجه به نوع ضایعه و شدت آن باید روش درمانی انتخاب گردد.

اما بهترین روش درمانی میخچه لیزر است. در این روش با استفاده از یک بی حسی موضعی و معمولا بدون درد یا خونریزی ضایعه در مدت زمان کوتاهی درمان می گردد.

البته در کنار همه این درمان ‌ها، اصلاح راه رفتن، استفاده از کفش مناسب و رعایت بهداشت پاها هم به درمان میخچه کمک می ‌کند.

علاوه بر این، در صورتی که پس از مدتی، درمان صورت نگیرد، با ضخیم شدن پوست، به تدریج بدن، محل ضایعه را بیگانه تلقی می‌ کند و باعث ایجاد زخم‌ هایی در آن ناحیه می‌ شود و در نهایت منجر به عفونت آن می ‌گردد. پس بهتر است تا کار به جاهای وخیم ‌تر نرسیده است، دست به کار شوید.

در بسیاری از موارد زگیل پا با این بیماری کاملا شبیه هم هستند و معمولا درمان زگیل پا بسیار دشوار تر است و لیزر بهترین روش درمان زگیل پا است

 

توصیه های ضروری دکتر انتظاری درباره میخچه

در صورتی که مبتلا به میخچه هستید و مایل به درمان آن می باشید:

آخرین پرسش ها

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. کد رهگیری خود را یادداشت کنید یا از آن عکس بگیرید

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر حسین دوشنبه ۳ آذر ۹۹( 1 روز پیش) تعداد بازدید: 3 مشاهده پرسش
  زگیل انگشت کوچک پادارم
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۳ آذر ۹۹( 1 روز پیش)

   علیک سلام

   بهتره به پزشک مراجعه شود

 • تصویر کاربر m یکشنبه ۲ آذر ۹۹( 3 روز پیش) تعداد بازدید: 3 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشی حدود دو ماهه پیش یه چیزی تقریبا نزدیک دهانه رحمم حس کردم ولی کوچیک بود و فک کردم جوشه چون به ژیلت حساسیت دارم و فکر میکردم به خاطر اونه پس جدی نگرفتم تا اینکه هی بزرگتر شد
  چند روز پیش یدونه مثل اول همون نزدیک مقعدم حس کردم، هنوز کوچیک بود
  یه چیزایی راجب به زگیل تناسلی شنیده بودم
  چند ماه پیش متاسفانه بهم تجاوز شد و با فکر اینکه نکنه از اون قضیه بهم منتقل شده باشه یخ کردم، خانواده نمیدونن و شرایط ندارم که تنهایی به متخصص مراجعه کنم میشه لطفم کمکم کنید بدونم که دقیقا چی هست این مشکل؟ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۲ آذر ۹۹( 3 روز پیش)

   سلام جانم

   نگران نباش

   علی الحساب روزانه یک بار با بتادین ضد عفونی کن

   روزانه 2 بار ژل موضعی مترونیدازول بزن 

   لباس گشاد نخی بپوش

   از طریق لینک زیر یک ویزیت از راه دور انجام بده

   https://drentezari.com/visitonline/

   به احتمال بسیار زیاد زگیل مطرح نباشد

   نگران نباش

 • تصویر کاربر M.sh چهارشنبه ۲۸ آبان ۹۹( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 5 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر ،حدود ۲ماه پیش روی آلت تناسلی من یه چیزی مثل جوش زد که من اهمیت ندادم میخاستم بکنمش که نشد و الان بعد مدت زیادی بزرگتر شده میخاستم ببینم اگه زگیل تناسلی هست راه درمانش چی هست ممنون.
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۲۸ آبان ۹۹( 1 هفته پیش)

   سلام جانم

   با توجه به عکس ارسالی زگیل تناسلی بیشترین احتمال را دارد

   در موارد خفیف محلول موضعی پدوفیلین کمک کننده است

   سایر روش های درمانی عبارتند از کرایوتراپی، الکتروکوتر یا لیزر 

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

 • تصویر کاربر بهار یکشنبه ۲۵ آبان ۹۹( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 2 مشاهده پرسش
  سلام و خدا قوت
  من‌ سینه پام و انگشت شصتم چیزی شبیه به میخچه زده نمیدونم واقعا میخچه هست یا نه و اینکه چطور درمانش کنم البته چسب میخچه زدم اما فایده نداشته
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۲۵ آبان ۹۹( 1 هفته پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی بر اساس عکس ارسالی احتمال زگیل کف پا مطرح است که باید هر چه سریعتر درمان گردد

   معمولا زگیل کف پا با توجه به ماهیت ویروسی آن هم به سرعت به سایر نواحی منتقل می شود و هم به سختی به درمان پاسخ می دهد

   معمولا لیزر موثرترین و سریعترین روش درمانی است

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

 • تصویر کاربر آذین یکشنبه ۱۸ آبان ۹۹( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 8 مشاهده پرسش
  سلام دکتر وقتتون بخیر دوتا زایده بین مثعد و واژن زدم ک نمیدونم جوش یا زگیل . پارسال یه دونه داشتم در ناحیه مقعد کرایو کردم. اما الان شبیه مال پارسال نیست گفتم شاید جوش باشه با دو انگشت م فشار دادم اما خبری م از جوش نبود . این موضوع خیلی منو مگران کرده
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۱۸ آبان ۹۹( 2 هفته پیش)

   سلام جانم

   بر اساس عکس ارسالی شواهدی از زگیل تناسلی دیده نمی شود

   در موارد مشکوک تست HPV PCR کمک کننده است

   موفق

 • تصویر کاربر ناهید شنبه ۱۹ مهر ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 8 مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشید اقای دکتر.انشالله با این وضع کرونا همیشه سالم باشین.چند وقته خونمون سوسک پیدا شده راحت برا خودشون از سنگ توالت میرن به اتاق خواب بچم خیلی حالم بده من زگیل مقعدی دارم اگه تو مدفوع باشن و بعد بالش بچه شیرخواره و بعد بچم زبون بزنه بالشش رو وای تصورشم وحشتناکه
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۱۹ مهر ۹۹( 1 ماه پیش)

   سلام جانم

   احتمال انتقال از طریق سوسک وجود ندارد

   نگران نباش

 • تصویر کاربر زهرا جمعه ۱۱ مهر ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 8 مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر من خانم۲۱ساله هستم چندماه بود که hpv داشتم وبی خبربودم بازیادشدن زیگیل ها به دکتر مراجعه کردم وزیگیل هارو سوزاندن برام حالا انتهای زبانم هم چندتا زیگیل زده نمیدونم باید چکار کنم راه درمانش چیه یعنی باید عمل کنم؟یاممکنه ازبین بره خودبه خود
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری جمعه ۱۱ مهر ۹۹( 1 ماه پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی معمولا مهمترین اقدام در اینگونه موارد تقویت سیستم ایمنی بدن است واکسن گارداسیل ممکن است کمک کننده باشد سعی کن از سیگار و الکل و استرس پرهیز کنی از مصرف غذاهای چرب پرهیز کن میوه و سبزیجات تازه مصرف کن ویدئو زیر را با دقت ببین چون به صورت خلاصه روند بیماری و درمان را توضیح دادم

   معاینات ادواری و ارزیابی های مکرر سالانه بسیار کمک کننده است بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی. ممکنه نیاز به نمونه برداری باشد بهترین و سریعترین روش درمانی که کمترین میزان عود را دارد لیزر است که فیلم لیزر را هم برات گذاشتم تا ببینی موفق

 • تصویر کاربر سینا چهارشنبه ۹ مهر ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 4 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر قبلا هم پیام دادم
  من روی بیضم و التم خال دارم مثل همون خال های طبیعی که روی دست و ... میزنه و اینو پارسال بعد از رفتن پیش متخصص مطمن شدم حالا میخواستم بدونم که این خال ها رو میشه برداشت روشی هست که بشه اینارو برداشت بدون اینکه جاشون بمونه رنگ پوست تغییر پیدا کنه و... از نظر روانی یکم اذیتم میکنه دیگه لطفا راستشو بگین که اگه نمیشه برشون داشت بدون اینکه جاشون بمونه باهاشون کنار بیام ولی اگه میشه لطفا بگین که میشه و اسم روششم بگین و بگین که ممکنه خطری هم برای آلت یا بیضه داشته باشه یا نه؟
  مچکر از وقتی که میزارید سلامت باشید همیشه
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۹ مهر ۹۹( 1 ماه پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی احتمالا بتوان با لیزر مشکل را برطرف نمود

   در صورتیکه تهران هستی با کلیه سوابق دارویی و آزمایشگاهی بیا مطب تا ببینمت

   موفق

 • تصویر کاربر MahD سه شنبه ۱۸ شهریور ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 4 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  مدت ۲ ماه است جوش کوچک زیر پوستی نزدیک استخوان کتف (کمر) زده بود ک چند روز قبل یکدفعه رشد کرد و متورم شد بصورتی ک وقتی لمس میشد درد هم میگرفت. چه جور جوشی هست بنظرتون و ایا نیاز به جراحی داره یا خودبخور بمرور از بین میره؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۱۸ شهریور ۹۹( 2 ماه پیش)

   سلام جانم

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی

   موفق

 • تصویر کاربر Mm جمعه ۷ شهریور ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 5 مشاهده پرسش
  ببخشید من تو الت تناسلیم گوشت اضافه هس باید جیکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری جمعه ۷ شهریور ۹۹( 2 ماه پیش)

   علیک سلام

   در موارد مشکوک تست HPV PCR کمک کننده است

   موفق

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر