لیزر میخچه بهتر است یا چسب میخچه

لیزر میخچه بهتر است یا چسب میخچه

فهرست مطالب

میخچه پا ضایعه‌ ای پینه ‌‌ای ‌شکل از پوست مرده است که معمولا در سطوح نازک و بدون موی پوست به خصوص در قسمت پشتی پنجه پا یا انگشتان یا در قسمت ضخیم‌ تر پوست کف دست و پا ایجاد می ‌شود.

میخچه پا چیست

برای خیلی از افراد سوال است که میخچه چیست، باید بگوییم میخچه به عنوان یک ضایعه پوستی، نوعی واکنش طبیعی بدن برای حفاظت از خود است. پوست یکی از حساس ‌ترین مناطق بدن به شمار می‌ رود و با کوچک ترین فشاری، عکس‌العمل نشان می‌دهد و این واکنش‌ها به صورت‌های مختلفی همچون تورم، قرمزی، تاول و … بروز می‌کنند.

این حالت زمانی به وجود می‌آید که فشار وارده بر پوست حالتی بیضوی یا شبیه بیضی در پوست ایجاد کند که مرکز آن کانون فشار است و به مرور زمان گسترده می ‌شود. اگر تحریک به طور مستمر روی بافت‌های تولید کننده میخچه ادامه یابد، حتی پس از حذف آن، پوست مجددا تولید ضایعه می‌کند.

میخچه نرم و میخچه سخت پا
میخچه نرم و میخچه سخت پا

 انواع میخچه

میخچه پا را به دو نوع کلی تقسیم بندی می کنند:

میخچه سخت

شایع ترین شکل ضایعه است و همانطور که از اسم آن برمی آید سخت و خشک است. عمدتا روی انگشتان و بین آنها و زیر سر استخوان های بند انگشتان و پاشنه بوجود می آید و غالبا با زگیل کف پا اشتباه می شود.

میخچه نرم

در فضای بین انگشتان به ویژه بین انگشت چهارم و پنجم دیده می شود. معمولا سفید رنگ بوده، ابعاد آن از سه تا نه میلیمتر متغیر است و قوامی لاستیکی دارد. این ضایعات دردناک تر از میخچه سخت هستند و بخصوص وقتی از طرفین به انگشتان فشار وارد شود، درد بیشتر خواهد شد.

درمان میخچه پا

درمان میخچه پا براساس نوع میخچه متفاوت است و پزشک ممکن است یکی از روش های درمانی زیر را برای فرد تجویز کند. در ادامه درمان میخچه پا را توضیح داده ایم.

چسب میخچه پا

چسب میخچه پا

وقتی که فشار و تماس بر روی بیشتر میخچه ها و پینه‌های موجود بر سطح پوست کم شود، اندکی کوچکتر می شوند، اما پزشک ممکن است سطح ضخیم آن را بردارد تا دردناک بودن ضایعه کمتر شود. استفاده از بعضی پدهای طبی مخصوص میخچه باعث کاهش فشار وارده بر ضایعه می‌شود. اکثر پزشکان استفاده از دارو های بدون نسخه مانند آسپیرین را به بیماران پیشنهاد میکنند. در صورتی که از پد های مخصوص به درستی استفاده نشود، می تواند باعث ایجاد سوختگی و زخم در بافت سالم اطراف میخچه شود و این عوارض در افرادی که دیابت و یا مشکلات گردش خون دارند، می تواند مشکل زا باشد.

چگونه از چسب میخچه استفاده کنیم

ناحیه آسیب دیده را بشویید و کاملاً خشک کنید. کاغذ پشت آن را برداشته و چسب را با دقت قرار دهید تا میخچه را احاطه کند. بایستی به دقت چسب را بزنید تا ثابت بماند. هنگامی که چسب به درستی زده شود، نباید حرکت کند یا بلغزد. پس از حداقل 48 ساعت و یا دو روز، چسب میخچه را بردارید. ممکن است میخچه را به مدت 5 دقیقه در آب گرم خیس نگه دارید تا در کندن چسب کمک کند.

بعد از کندن چسب میخچه

در عکس زیر می‌توانید ظاهر میخچه بعد از کندن چسب میخچه را مشاهده کنید.

بعد از کندن چسب میخچه

جراحی میخچه پا

برای درمان میخچه می‌توان از جراحی استفاده کرد، اما هیچ تضمینی نیست که بعد از جراحی ضایعه عود نکند. در ابتدا بهتر است سعی کنید برای درمان، تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنید.

سعی کنید پاهای خود را خشک نگه دارید و از ساییدن آن جلوگیری کنید. در خانه از کفش های مناسب و جوراب های نرم کتانی استفاده کنید. دقت کنید که استفاده از بافت های پلی استری و یا پشمی میتواند موجب آسیب و قرمزی پا شود. اگر پزشک شما با مشورت با یک ارتوپد تشخیص دهد که میخچه پای شما به علت اختلالات ساختاری پا و اشکالات هنگام راه رفتن و یا ضایعاتی که باعث ایجاد این اشکالات می شوند، به وجود می آید، جراحی ارتوپدی مناسب می تواند به شما کمک کند تا از عود های مکرر میخچه در پاهای خود خلاص شوید.

درمان میخچه با لیزر

در این روش به وسیله لیزر پر انرژی، ضایعه میخچه را می سوزانند. لیزر میخچه پا به وسیله پزشک آموزش دیده، انجام می شود و تمام روند درمانی در یک جلسه انجام می شود. در این روش معمولا نتیجه درمانی سریعتر حادث می شود

فریز کردن میخچه پا

در داروخانه ها داروی های زیادی برای درمان دارویی میخچه وجود دارد. شایع ترین درمان بدون نسخه میخچه، پدهای پوستی است که روی سطح آن اسیدی است و این خاصیت اسیدی باعث سوزاندن میخچه می شود. این درمان خیلی زود باعث از بین رقتن میخچه می شود اما امکان عود آن زیاد است. یکی از درمان هایی که پزشکان انجام می دهند، کرایوتراپی و یا فریز کردن میخچه پا است. اما باید بدانید که این روش درمانی نیز برای طولانی مدت خوب نیست.

دلیل اینکه فریز میخچه کف پا و یا پدهای اسیدی هیچ کدام به صورت دائمی ضایعه را از بین نمی برند این است که برای درمان دائمی ضایعه باید برآمدگی استخوانی موجود زیر پوست از بین برود.

درمان‌ خانگی میخچه پا

بهتر است برای پاسخ‌‌‌گویی بهتر و به موقع از درمان‌های پزشکی بهره ببرید. با این حال می‌توانید از راهکارهای خانگی زیر برای پیشیگیری و بهبود میخچه پا استفاده کنید.

توجه: نکته ای که باید در نظر داشته باشید استفاده نکردن از هیچ گونه تیغ و چاقویی است. بسیاری از مردم می پندارند با استفاده از تیغ و چاقو می توان میخچه را خارج کرد. این کار تنها درد بی امان برای شما دارد.

پیشگیری از میخچه پا

بهتر است در مرحله اول از ایجاد میخچه پیشگیری کنید. به این منظور کارهای زیر را انجام دهید:

 • هر روز، پای خود را با آب و صابون بشویید و سپس با کرم مرطوب کنند، پای خود را مرطوب کنید.
 • برای جلوگیری از عرق کردن از پور تالک استفاده کنید.
 • از کفش و جوراب طبی و مناسب استفاده کنید.
 • هر روز جورابتان را پس از استفاده بشورید.

استراحت

در اولین گام بهتر است به استراحت بپردازید و کمتر راه بروید چرا که ممکن است ضایعه بیش از پیش رشد کند و پای شما را بیش از حد به درد آورد همچنین استراحت به درمان آن بیشتر کمک خواهد کرد.

سیر برای درمان خانگی میخچه انگشت پا

یکی دیگر از درمان‌ هایی که موثر بودن آن به اثبات رسیده است، استفاده از درمان سنتی سیر است. در این روش توصیه می ‌شود یک حبه سیر را له کرده و به صورت مرهم روی ضایعه قرار دهید و این کار را چندین بار انجام دهید. در صورت تداوم این عمل، ضایعه به کلی از بین می ‌رود.

درمان میخچه با سنگ پا

درمان میخچه با سنگ پا

سنگ پا یکی از بهترین گزینه ها برای در آوردن میخچه های پا است. در هنگامی که در حال استحمام هستید 10 دقیقه پای خود را در آب گرم قرار دهید و سپس با سنگ پا روی میخچه بکشید. تکرار این عمل برای 3 تا 4 بار در طول دوره درمان به راحتی ضایعه را از پای شما خارج می کند.

سرکه سیب و سنگ پا

 • تشت پر از آب گرم و یک فنجان سرکه سیب آماده کنید. به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیق اجازه دهید پای شما خیس بخورد.
 • وقتی میخچه پا نرم شد، از سنگ پا برای کندن آن استفاده کنید. (سنگ پا را روی آن بسابید)

درمان میخچه با زردچوبه و عسل

درمان میخچه با زردچوبه و عسل

زرد چوبه خواص شیمیایی و ضد میکروبی دارد و می‌تواند برای درمان میخچه پا موثر باشد. برای این کار:
 • یک قاشق مربا خوری را با یک قاشق غذا خوری عسل ترکیب کنید تا خمیر شود و آنرا روی میخچه بمالید. در این مدت بگذارید روی خمیر باز بماند تا خشک شود.
 • بعد از اینکه خشک شد، آن را با آب گرم بشویید. و این کار را ۲ مرتبه در روز تکرار کنید.

درمان میخچه با روغن کرچک

یک تکه پنبه را با چند قطره روغن کرچک خیس کنید و آنرا روی میخچه بمالید. بهتر است برای اینکه روغن کرچک روی پا باقی بماند یک جوراب بپوشید. این کار را حداقل ۱۰ روز تکرار کنید.

درمان میخچه با جوش شیرین

برای درمان میخچه با جوش شیرین، خمیری به کمک آب و آبلیمو درست کنید و آن را روی میخچه بگذارید و یک شب بگذارید بماند. این کار باعث از بین رفتن سلولهای مرده پا شده و ضدعفونی می‌کند. برای موثر واقع شدن این روش درمانی این کار را به مدت ۵ تا ۷ شب به طور مداوم تکرار کنید.

درمان میخچه پا با اسید سالیسیلیک

درمان میخچه با محلول سالیسیلیک اسید انجام می شود که اگر اندازه ضایعه بزرگ باشد استعمال آن نیازمند مدت زمان زیادی است. چسب میخچه هم برای درمان بیماری استفاده می شود که ترکیب اصلی آن سالیسیلیک اسید است.

علت میخچه پا

موارد زیر از جمله عوامل زمینه ساز میخچه است:

– کفش نامناسب ( سایش بیش از حد پوست پا با قسمت هایی از کفش، طراحی نامناسب کفش، اندازه نبودن آن)

– ایستادن یا راه رفتن طولانی برروی سطوح سخت

– تغییر شکل های خاص در پا بعلت اختلالات استخوانی ( بزرگ شدن یا بدقرارگرفتن استخوانها)

– تغییرات در بیومکانیک پا به طوری که فشار برروی برخی نقاط بیشتر شود.

– افزایش وزن یا حاملگی

– ادم محیطی که طی آن پا ورم کرده و فشار بیشتری از طرف کفش برآن وارد می شود.

عکس ریشه میخچه پا

در زیر چندین عکس ریشه میخچه پا را آورده ایم، که با مراجعه به پزشک می توانید درمان خود را شروع کنید، هرگز از درمان های خود سرانه استفاده نکنید.

چه افرادی بیشتر به میخچه مبتلا می‌ شوند؟

میخچه در میان زنان شایع ‌تر از مردان است. زن ‌ها به دلیل پوشیدن کفش ‌های نوک ‌تیز و پاشنه‌ بلند و تحت فشار قرار گرفتن پاها و انگشتان بیشتر به این ضایعه مبتلا می ‌شوند.

این ضایعه معمولا با درد و تورم همراه است. پوشیدن کفش‌ های تنگ یا شل هم به دلیل سایش پا با کفش ممکن است باعث بروز میخچه شود.

افرادی که دچار ناهنجاری‌ های استخوانی هستند هم در معرض خطر ابتلا به میخچه قرار دارند.

افراد دیابتی در مقابل مشکلات پوستی بسیار آسیب ‌پذیرند و به سرعت از این ناحیه دچار دردسر می‌ شوند. پس توصیه می ‌شود این بیماران از کفش‌ های مناسب و اندازه پای خود استفاده کنند و همیشه مراقب بهداشت پای خود باشند.

پای دیابتی

علاوه بر این، ورزشکاران از جمله فوتبالیست‌ها، کوهنوردان و نیز کسانی که دچار انحراف کف پا هستند، استعداد بیشتری برای ابتلا به میخچه دارند.

چه کنیم تا به میخچه مبتلا نشویم؟

میخچه از آن دست بیماری ‌هایی است که اگر مراقب باشید هیچ وقت به سراغ تان نمی‌ آید. میخچه در اثر قرار گرفتن در معرض فشار و سایش ایجاد می ‌شود پس در اولین قدم سعی کنید از پوشیدن کفش‌ های تنگ و نوک تیز و پاشنه بلند خودداری کنید.

همیشه جوراب مناسب به پا کنید و پاهای خود را با نرم‌ کننده‌ ها و مرطوب‌ کننده‌ ها نرم نگه دارید. شستن مرتب پاها و خشک کردن آن ها را فراموش نکنید. این راهکارها شاید در ظاهر بسیار ساده و پیش پا افتاده به نظر برسند، ولی نقش بسیار موثری هم در پیشگیری و هم در درمان میخچه دارد.

برای میخچه پا پیش چه دکتری باید رفت

برای درمان میخچه پا می‌توانید به متخصصین طب پیشگیری مانند دکتر انتظاری مراجعه کنید.

در صورت باقی ماندن ضایعه و دردناک شدن آن، باید هرچه سریع تر به پزشک مراجعه کنید تا از خطر عفونت آن جلوگیری شود. پزشک در مطب، میخچه را با روش جراحی یا لیزر برمی ‌دارد.

به عنوان یکی از درمان‌  های موثر ضایعه به فریز کردن می ‌توان اشاره کرد که در این روش پزشک میخچه را با نیتروژن مایع فریز می ‌کند که ممکن است به خاطر انجماد پا، کمی دردناک باشد. با توجه به نوع ضایعه و شدت آن باید روش درمانی انتخاب گردد.

اما بهترین روش درمانی میخچه لیزر است. در این روش با استفاده از یک بی حسی موضعی و معمولا بدون درد یا خونریزی ضایعه در مدت زمان کوتاهی درمان می گردد.

البته در کنار همه این درمان ‌ها، اصلاح راه رفتن، استفاده از کفش مناسب و رعایت بهداشت پاها هم به درمان میخچه کمک می ‌کند.

علاوه بر این، در صورتی که پس از مدتی، درمان صورت نگیرد، با ضخیم شدن پوست، به تدریج بدن، محل ضایعه را بیگانه تلقی می‌ کند و باعث ایجاد زخم‌ هایی در آن ناحیه می‌ شود و در نهایت منجر به عفونت آن می ‌گردد. پس بهتر است تا کار به جاهای وخیم ‌تر نرسیده است، دست به کار شوید.

در بسیاری از موارد زگیل پا با این بیماری کاملا شبیه هم هستند و معمولا درمان زگیل پا بسیار دشوار تر است و لیزر بهترین روش درمان زگیل پا است

توصیه های ضروری دکتر انتظاری درباره میخچه

در صورتی که مبتلا به میخچه هستید و مایل به درمان آن می باشید:

 • اکیدا توصیه می کنم از اقدامات غیر پزشکی و خودسرانه پرهیز کنید.
 • حتما با تیم درمانی خود مشورت کنید.
 • حتما برای تشخیص نوع ضایعه و بررسی ریسک احتمالی به پزشک مراجعه کنید.

دکتر انتظاری متخصص میخچه

در صورتی که مایل به طرح سوال و مشاوره با دکتر و یا مراجعه به مطب هستید از طریق زیر اقدام فرمائید.

درخواست نوبت

از دکتر بپرسیددرخواست نوبت با واتساپ

درخواست نوبت با تلگرام

دسته بندی

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

دکتر عباس انتظاری

از دکتر سوال دارید؟

دکتر عباس انتظاری

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. کد رهگیری خود را یادداشت کنید یا از آن عکس بگیرید (طی 48 تا 72 ساعت آینده منتظر پاسخ دکتر باشید)

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر محمد سه شنبه ۲۸ بهمن ۹۹( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 10 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من چند روزی است که میخچه در آوردم عکسشو هم براتون فرستادم که از درد خلاصشم
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۲۸ بهمن ۹۹( 1 هفته پیش)

   سلام جانم

   در موارد خفیف ترکیبات اسید سالیسیلیک کمک کننده است

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

 • تصویر کاربر ژیلوان دوشنبه ۲۷ بهمن ۹۹( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 8 مشاهده پرسش
  سلام....خسته نباشید
  ببخشید دکتر من حدودا سه ماهی هست که پام میخچه درآوورده در ناحیه زیر انگشت سوم پا، از نوع میخچه نرم هستش ولی در اوایل خیلی بهش اهمیت ندادم و کفتم شاید خودش از یین بره الان بزرگتر شده و ساختاری مثل ریشه زده بیرون یکی دوتا ازین ریشه ها رو چند وخت پیش قطع کردم الان سر اون ریشه هذ سیاه شده فک کنم بخاطر تحمع خون باشه چون وقتی قطعشون کردم ازش خون میومد؛ امروز در کنار انگشت پام احساس خارش دارم و فک میکنم داره بیشتر ریشه میزنه تو انگشته.درد هم نداره ولی اگه دست بزنی و یکم فشار بدی درد داره وگرنه در حالت عادی دردی حس نمیکنم.
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۲۷ بهمن ۹۹( 1 هفته پیش)

   سلام جانم

   بر اساس عکس ارسالی زگیل کف پا مطرح است

   بهتره برای درمان، هرچه سریعتر به پزشک مراجعه کنی

   موفق

 • تصویر کاربر مژده یکشنبه ۲۶ بهمن ۹۹( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 7 مشاهده پرسش
  جوش سر سیاه رو بینیم و گونه هام میزنه ک باعث سواراخ رو پوست صورتم شده چرا و چیکار میتونم بکنم
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۲۶ بهمن ۹۹( 1 هفته پیش)

   علیک سلام

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی مهمترین اقدام شناسایی و تا حد امکان حذف یا کنترل عامل زمینه ساز است. برای درمان علاوه بر کنترل عوامل زمینه ساز ممکن است نیاز به مصرف داروهای خوراکی یا موضعی و حتی لیزر باشد ممکن است دوره درمان طولانی باشد. در اینگونه موارد باید صبور بود نگران نباش و برای معاینه دقیقتر به پزشک مراجعه کن ممکنه نیاز به بررسی های تکمیلی باشد

   موفق

 • تصویر کاربر سعید پنجشنبه ۹ بهمن ۹۹( 4 هفته پیش) تعداد بازدید: 22 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر وقت بخیر
  از شمال تماس میگیرم . من زگیل مقعدی داشتم همکارتون زحمت کشیدن سوزوندن الان دو سه هفته ای گذشته . دو سه روز پیش متوجه چنتا دونه تیره رنگ شدم . حالا نمیدونم از قبل جا مونده یا جدید هست ؟ بنظرتون زگیل هست ؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری پنجشنبه ۹ بهمن ۹۹( 4 هفته پیش)

   سلام جانم

   عکس ارسالی نشان دهنده زگیل تناسلی است

   بهتره برای درمان به پزشک معالج مراجعه شود

   موفق

 • تصویر کاربر سارا چهارشنبه ۱ بهمن ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 23 مشاهده پرسش
  سلام من ۲۰ سالمه و حدود ۱ماه پیش پام میخچه زد و رفتم جراحی کردم و باز کنارش داره میخچه در پیاد انگشت وسطی دستمم میخچه بزرگی زده و دکتر گفت راهی جز جراحی نیست اگه فیریز کنم و باز میخچه بزنم باید چی کار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۱ بهمن ۹۹( 1 ماه پیش)

   سلام جانم

   معمولا در اینگونه شرایط لیزر بسیار کارآمد است

   جراحی نیز موثر است اما فریز خیلی اثری ندارد

   موفق

 • تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۲۴ دی ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 30 مشاهده پرسش
  سلام
  خسته نباشید
  من دیشب از ناحیه ختنه گاه تقریبا از یه سوراخ کوچک ریز مقداری دیدم چرک داره بعد فشار دادم چرک آمد بیرون بوی بعدی میداد
  وقتی که فشار دادم آخرش یه قلمبه قرمز مانند زگیل قلمبه در آمد نگران شدم
  این چیه
  نیازی هست برم دکتر لطفا جواب بدید.
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۲۴ دی ۹۹( 1 ماه پیش)

   سلام جانم

   بهتره در اولین فرصت برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

 • تصویر کاربر میثم یکشنبه ۱۴ دی ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 28 مشاهده پرسش
  آقای دکتر حدود یک سال میشد دوتا دونه جوش سفید کوچیک و سفت زیر آلت در اومده و الان مدتی میشه چنتا دیگه بهش اضافه شد چکار باید بکنم
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۱۴ دی ۹۹( 1 ماه پیش)

   علیک سلام

   چنانچه پاپول مرواریدی آلت یا کیست اپیدرمال مطرح باشد معمولا نیاز به درمان ندارد ولی در صورتی که از نظر ظاهری آزار دهنده باشد لیزر بهترین روش درمانی است. امکان از بین بردن این حالت با دارو وجود ندارد. بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی

   موفق

 • تصویر کاربر حسنا شنبه ۱۳ دی ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 28 مشاهده پرسش
  سلام یه سوال گذاشتم تو سایت هر بار کدرهگیری رو زد اشتباهه.با اینکه درست هست.بار سومه دارم با دل نگران مینویسم.بچم داره دندون در میاره و لثش لخته خونی شده بالاشم یه شیاری ایجاد شده برای جا باز کردن دندون.۱۵ماهش هست.ابجیم زگیل داره و لباساشو میریزه رو صندلی اشپزخونه مادرم بشوره.قاطی لباساش لباس زیری بود از قسمت داخلی که ادم میپوشه افتاد بود رو صندلی‌.مادرم همه رو کمتر از دو دقیقه انداخت تو لباسشویی.بعد بچم رفت لثش رو تسکین بده چسپوند به صندلی خنک پلاستیکی اشپزخونه.میخوام بدونم لباس زیره که با زگیلا تماس داشته تو اون دو دقیقه با این وضعیت لثه بچم کار خودشو کرده؟؟؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۱۳ دی ۹۹( 1 ماه پیش)

   سلام جانم

   به احتمال بسیار زیاد مشکلی برای بچه پیش نمی آید

   نگران نباش

 • تصویر کاربر jimi سه شنبه ۹ دی ۹۹( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 27 مشاهده پرسش
  با درود. جناب آقای دکتر : من با مراجعه به کلینیک تامین اجتماعی ، نزد دکتر جراح عمومی برای مشکل میخچه پا مراجعه کردم. و ایشان پس از ویزیت بنده رویت میخچه بای من. فرمودند:بعلت بزرگی میخچه ، امکان جراحی ندارد. چون پس از جراحی نمیتوان پوست دو طرف میخچه را بخیه کرد.(به هم نمی‌رسند)که متعاقبا امکان عفونت استخوان وجود دارد. از اینرو بنده را به پزشک متخصص پوست ارجاع دادند. تا احتمالا فریز کند. حال سوالم اینجاست:آیا پس از فریز کردن ، قادر به پوشیدن کفش و حضور در محل کارم میباشم؟ به پیوست عکس میخچه پایم را تقدیم مینمایم. پیشاپیش از پاسخ‌گویی جنابعالی سپاسگزارم.
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۹ دی ۹۹( 1 ماه پیش)

   سلام جانم

   معمولا فریز باعث بروز درد یا تورم در ناحیه می شود

   ممکنه نیاز به استراحت باشد

   حتما با پزشک معالجت بیشتر مشورت کن

   موفق

 • تصویر کاربر مبین جمعه ۲۸ آذر ۹۹( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 36 مشاهده پرسش
  سلام دکتر این عکس زگیله
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری جمعه ۲۸ آذر ۹۹( 2 ماه پیش)

   سلام جانم

   احتمال بسیار کمی وجود دارد

   توصیه می کنم تست HPV PCR انجام شود

   موفق

درحال دریافت اطلاعات

مقالات مرتبط

با ما در تماس باشید

ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه ۲ واحد ۱۲

آدرس مطب

ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه ۲ واحد ۱۲

شماره تماس

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

پرسش از دکتر