آدرس : ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه 2 واحد 12
02122704076
drentezari@

لیزر میخچه |چسب میخچه | جراحی میخچه پا

میخچه پا ضایعه‌ ای پینه ‌‌ای ‌شکل از پوست مرده است که معمولا در سطوح نازک و بدون موی پوست به خصوص در قسمت پشتی پنجه پا یا انگشتان یا در قسمت ضخیم‌ تر پوست کف دست و پا ایجاد می ‌شود.

میخچه پا چیست

میخچه به عنوان یک ضایعه پوستی، نوعی واکنش طبیعی بدن برای حفاظت از خود است. پوست یکی از حساس ‌ترین مناطق بدن به شمار می‌ رود و با کوچک ترین فشاری، عکس‌العمل نشان می‌دهد و این واکنش‌ها به صورت‌های مختلفی همچون تورم، قرمزی، تاول و … بروز می‌کنند.

این حالت زمانی به وجود می‌آید که فشار وارده بر پوست حالتی بیضوی یا شبیه بیضی در پوست ایجاد کند که مرکز آن کانون فشار است و به مرور زمان گسترده می ‌شود. اگر تحریک به طور مستمر روی بافت‌های تولید کننده میخچه ادامه یابد، حتی پس از حذف آن، پوست مجددا تولید ضایعه می‌کند.

میخچه نرم و میخچه سخت پا

میخچه نرم و میخچه سخت پا

 انواع میخچه

میخچه پا را به دو نوع کلی تقسیم بندی می کنند:

میخچه سخت

شایع ترین شکل ضایعه است و همانطور که از اسم آن برمی آید سخت و خشک است. عمدتا روی انگشتان و بین آنها و زیر سر استخوان های بند انگشتان و پاشنه بوجود می آید و غالبا با زگیل کف پا اشتباه می شود.

میخچه نرم

در فضای بین انگشتان به ویژه بین انگشت چهارم و پنجم دیده می شود. معمولا سفید رنگ بوده، ابعاد آن از سه تا نه میلیمتر متغیر است و قوامی لاستیکی دارد. این ضایعات دردناک تر از میخچه سخت هستند و بخصوص وقتی از طرفین به انگشتان فشار وارد شود، درد بیشتر خواهد شد.

درمان میخچه پا

درمان میخچه پا براساس نوع میخچه متفاوت است و پزشک ممکن است یکی از روش های درمانی زیر را برای فرد تجویز کند. در ادامه درمان میخچه پا را توضیح داده ایم.

چسب میخچه پا

چسب میخچه پا

وقتی که فشار و تماس بر روی بیشتر میخچه ها و پینه‌های موجود بر سطح پوست کم شود، اندکی کوچکتر می شوند، اما پزشک ممکن است سطح ضخیم آن را بردارد تا دردناک بودن ضایعه کمتر شود. استفاده از بعضی پدهای طبی مخصوص میخچه باعث کاهش فشار وارده بر ضایعه می‌شود. اکثر پزشکان استفاده از دارو های بدون نسخه مانند آسپیرین را به بیماران پیشنهاد میکنند. در صورتی که از پد های مخصوص به درستی استفاده نشود، می تواند باعث ایجاد سوختگی و زخم در بافت سالم اطراف میخچه شود و این عوارض در افرادی که دیابت و یا مشکلات گردش خون دارند، می تواند مشکل زا باشد.

چگونه از چسب میخچه استفاده کنیم

ناحیه آسیب دیده را بشویید و کاملاً خشک کنید. کاغذ پشت آن را برداشته و چسب را با دقت قرار دهید تا میخچه را احاطه کند. بایستی به دقت چسب را بزنید تا ثابت بماند. هنگامی که چسب به درستی زده شود، نباید حرکت کند یا بلغزد. پس از حداقل 48 ساعت و یا دو روز، چسب میخچه را بردارید. ممکن است میخچه را به مدت 5 دقیقه در آب گرم خیس نگه دارید تا در کندن چسب کمک کند.

بعد از کندن چسب میخچه

در عکس زیر می‌توانید ظاهر میخچه بعد از کندن چسب میخچه را مشاهده کنید.

بعد از کندن چسب میخچه

جراحی میخچه پا

برای درمان میخچه می‌توان از جراحی استفاده کرد، اما هیچ تضمینی نیست که بعد از جراحی ضایعه عود نکند. در ابتدا بهتر است سعی کنید برای درمان، تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنید.

سعی کنید پاهای خود را خشک نگه دارید و از ساییدن آن جلوگیری کنید. در خانه از کفش های مناسب و جوراب های نرم کتانی استفاده کنید. دقت کنید که استفاده از بافت های پلی استری و یا پشمی میتواند موجب آسیب و قرمزی پا شود. اگر پزشک شما با مشورت با یک ارتوپد تشخیص دهد که میخچه پای شما به علت اختلالات ساختاری پا و اشکالات هنگام راه رفتن و یا ضایعاتی که باعث ایجاد این اشکالات می شوند، به وجود می آید، جراحی ارتوپدی مناسب می تواند به شما کمک کند تا از عود های مکرر میخچه در پاهای خود خلاص شوید.

درمان میخچه با لیزر

در این روش به وسیله لیزر پر انرژی، ضایعه میخچه را می سوزانند. لیزر میخچه پا به وسیله پزشک آموزش دیده، انجام می شود و تمام روند درمانی در یک جلسه انجام می شود. در این روش معمولا نتیجه درمانی سریعتر حادث می شود

بهتر است بخوانید   زگیل یا زیگیل چیست؟ (تشخیص و درمان)

فریز کردن میخچه پا

در داروخانه ها داروی های زیادی برای درمان دارویی میخچه وجود دارد. شایع ترین درمان بدون نسخه میخچه، پدهای پوستی است که روی سطح آن اسیدی است و این خاصیت اسیدی باعث سوزاندن میخچه می شود. این درمان خیلی زود باعث از بین رقتن میخچه می شود اما امکان عود آن زیاد است. یکی از درمان هایی که پزشکان انجام می دهند، کرایوتراپی و یا فریز کردن میخچه پا است. اما باید بدانید که این روش درمانی نیز برای طولانی مدت خوب نیست.

دلیل اینکه فریز میخچه کف پا و یا پدهای اسیدی هیچ کدام به صورت دائمی ضایعه را از بین نمی برند این است که برای درمان دائمی ضایعه باید برآمدگی استخوانی موجود زیر پوست از بین برود.

درمان‌ خانگی میخچه پا

بهتر است برای پاسخ‌‌‌گویی بهتر و به موقع از درمان‌های پزشکی بهره ببرید. با این حال می‌توانید از راهکارهای خانگی زیر برای پیشیگیری و بهبود میخچه پا استفاده کنید.

توجه: نکته ای که باید در نظر داشته باشید استفاده نکردن از هیچ گونه تیغ و چاقویی است. بسیاری از مردم می پندارند با استفاده از تیغ و چاقو می توان میخچه را خارج کرد. این کار تنها درد بی امان برای شما دارد.

پیشگیری از میخچه پا

بهتر است در مرحله اول از ایجاد میخچه پیشگیری کنید. به این منظور کارهای زیر را انجام دهید:

 • هر روز، پای خود را با آب و صابون بشویید و سپس با کرم مرطوب کنند، پای خود را مرطوب کنید.
 • برای جلوگیری از عرق کردن از پور تالک استفاده کنید.
 • از کفش و جوراب طبی و مناسب استفاده کنید.
 • هر روز جورابتان را پس از استفاده بشورید.

استراحت

در اولین گام بهتر است به استراحت بپردازید و کمتر راه بروید چرا که ممکن است ضایعه بیش از پیش رشد کند و پای شما را بیش از حد به درد آورد همچنین استراحت به درمان آن بیشتر کمک خواهد کرد.

سیر برای درمان خانگی میخچه انگشت پا

یکی دیگر از درمان‌ هایی که موثر بودن آن به اثبات رسیده است، استفاده از درمان سنتی سیر است. در این روش توصیه می ‌شود یک حبه سیر را له کرده و به صورت مرهم روی ضایعه قرار دهید و این کار را چندین بار انجام دهید. در صورت تداوم این عمل، ضایعه به کلی از بین می ‌رود.

درمان میخچه با سنگ پا

درمان میخچه با سنگ پا

سنگ پا یکی از بهترین گزینه ها برای در آوردن میخچه های پا است. در هنگامی که در حال استحمام هستید 10 دقیقه پای خود را در آب گرم قرار دهید و سپس با سنگ پا روی میخچه بکشید. تکرار این عمل برای 3 تا 4 بار در طول دوره درمان به راحتی ضایعه را از پای شما خارج می کند.

سرکه سیب و سنگ پا

 • تشت پر از آب گرم و یک فنجان سرکه سیب آماده کنید. به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیق اجازه دهید پای شما خیس بخورد.
 • وقتی میخچه پا نرم شد، از سنگ پا برای کندن آن استفاده کنید. (سنگ پا را روی آن بسابید)

درمان میخچه با زردچوبه و عسل

درمان میخچه با زردچوبه و عسل

 

زرد چوبه خواص شیمیایی و ضد میکروبی دارد و می‌تواند برای درمان میخچه پا موثر باشد. برای این کار:
 • یک قاشق مربا خوری را با یک قاشق غذا خوری عسل ترکیب کنید تا خمیر شود و آنرا روی میخچه بمالید. در این مدت بگذارید روی خمیر باز بماند تا خشک شود.
 • بعد از اینکه خشک شد، آن را با آب گرم بشویید. و این کار را ۲ مرتبه در روز تکرار کنید.

درمان میخچه با روغن کرچک

یک تکه پنبه را با چند قطره روغن کرچک خیس کنید و آنرا روی میخچه بمالید. بهتر است برای اینکه روغن کرچک روی پا باقی بماند یک جوراب بپوشید. این کار را حداقل ۱۰ روز تکرار کنید.

درمان میخچه با جوش شیرین

برای درمان میخچه با جوش شیرین، خمیری به کمک آب و آبلیمو درست کنید و آن را روی میخچه بگذارید و یک شب بگذارید بماند. این کار باعث از بین رفتن سلولهای مرده پا شده و ضدعفونی می‌کند. برای موثر واقع شدن این روش درمانی این کار را به مدت ۵ تا ۷ شب به طور مداوم تکرار کنید.

درمان میخچه پا با اسید سالیسیلیک

درمان میخچه با محلول سالیسیلیک اسید انجام می شود که اگر اندازه ضایعه بزرگ باشد استعمال آن نیازمند مدت زمان زیادی است. چسب میخچه هم برای درمان بیماری استفاده می شود که ترکیب اصلی آن سالیسیلیک اسید است.

بهتر است بخوانید   زگیل یا زیگیل چیست؟ (تشخیص و درمان)

علت میخچه پا

موارد زیر از جمله عوامل زمینه ساز میخچه است:

– کفش نامناسب ( سایش بیش از حد پوست پا با قسمت هایی از کفش، طراحی نامناسب کفش، اندازه نبودن آن)

– ایستادن یا راه رفتن طولانی برروی سطوح سخت

– تغییر شکل های خاص در پا بعلت اختلالات استخوانی ( بزرگ شدن یا بدقرارگرفتن استخوانها)

– تغییرات در بیومکانیک پا به طوری که فشار برروی برخی نقاط بیشتر شود.

– افزایش وزن یا حاملگی

– ادم محیطی که طی آن پا ورم کرده و فشار بیشتری از طرف کفش برآن وارد می شود.

عکس ریشه میخچه پا

در زیر عکس ریشه میخچه پا را آورده ایم، که با مراجعه به پزشک می توانید درمان خود را شروع کنید، هرگز از درمان های خود سرانه استفاده نکنید.

عکس ریشه میخچه پا

عکس ریشه میخچه پا

چه افرادی بیشتر به میخچه مبتلا می‌ شوند؟

میخچه در میان زنان شایع ‌تر از مردان است. زن ‌ها به دلیل پوشیدن کفش ‌های نوک ‌تیز و پاشنه‌ بلند و تحت فشار قرار گرفتن پاها و انگشتان بیشتر به این ضایعه مبتلا می ‌شوند.

این ضایعه معمولا با درد و تورم همراه است. پوشیدن کفش‌ های تنگ یا شل هم به دلیل سایش پا با کفش ممکن است باعث بروز میخچه شود.

افرادی که دچار ناهنجاری‌ های استخوانی هستند هم در معرض خطر ابتلا به میخچه قرار دارند.

افراد دیابتی در مقابل مشکلات پوستی بسیار آسیب ‌پذیرند و به سرعت از این ناحیه دچار دردسر می‌ شوند. پس توصیه می ‌شود این بیماران از کفش‌ های مناسب و اندازه پای خود استفاده کنند و همیشه مراقب بهداشت پای خود باشند.

پای دیابتی

علاوه بر این، ورزشکاران از جمله فوتبالیست‌ها، کوهنوردان و نیز کسانی که دچار انحراف کف پا هستند، استعداد بیشتری برای ابتلا به میخچه دارند.

چه کنیم تا به میخچه مبتلا نشویم؟

میخچه از آن دست بیماری ‌هایی است که اگر مراقب باشید هیچ وقت به سراغ تان نمی‌ آید. میخچه در اثر قرار گرفتن در معرض فشار و سایش ایجاد می ‌شود پس در اولین قدم سعی کنید از پوشیدن کفش‌ های تنگ و نوک تیز و پاشنه بلند خودداری کنید.

همیشه جوراب مناسب به پا کنید و پاهای خود را با نرم‌ کننده‌ ها و مرطوب‌ کننده‌ ها نرم نگه دارید. شستن مرتب پاها و خشک کردن آن ها را فراموش نکنید. این راهکارها شاید در ظاهر بسیار ساده و پیش پا افتاده به نظر برسند، ولی نقش بسیار موثری هم در پیشگیری و هم در درمان میخچه دارد.

برای میخچه پا پیش چه دکتری باید رفت

برای درمان میخچه پا می‌توانید به متخصصین طب پیشگیری مانند دکتر انتظاری مراجعه کنید.

در صورت باقی ماندن ضایعه و دردناک شدن آن، باید هرچه سریع تر به پزشک مراجعه کنید تا از خطر عفونت آن جلوگیری شود. پزشک در مطب، میخچه را با روش جراحی یا لیزر برمی ‌دارد.

به عنوان یکی از درمان‌  های موثر ضایعه به فریز کردن می ‌توان اشاره کرد که در این روش پزشک میخچه را با نیتروژن مایع فریز می ‌کند که ممکن است به خاطر انجماد پا، کمی دردناک باشد. با توجه به نوع ضایعه و شدت آن باید روش درمانی انتخاب گردد.

اما بهترین روش درمانی میخچه لیزر است. در این روش با استفاده از یک بی حسی موضعی و معمولا بدون درد یا خونریزی ضایعه در مدت زمان کوتاهی درمان می گردد.

بهتر است بخوانید   درمان خانگی زگیل پا در کودکان

البته در کنار همه این درمان ‌ها، اصلاح راه رفتن، استفاده از کفش مناسب و رعایت بهداشت پاها هم به درمان میخچه کمک می ‌کند.

علاوه بر این، در صورتی که پس از مدتی، درمان صورت نگیرد، با ضخیم شدن پوست، به تدریج بدن، محل ضایعه را بیگانه تلقی می‌ کند و باعث ایجاد زخم‌ هایی در آن ناحیه می‌ شود و در نهایت منجر به عفونت آن می ‌گردد. پس بهتر است تا کار به جاهای وخیم ‌تر نرسیده است، دست به کار شوید.

در بسیاری از موارد زگیل پا با این بیماری کاملا شبیه هم هستند و معمولا درمان زگیل پا بسیار دشوار تر است و لیزر بهترین روش درمان زگیل پا است

بهتر است بخوانید   درمان صد در صد زگیل تناسلی، دست، صورت و کف پا

 

توصیه های ضروری دکتر انتظاری درباره میخچه

در صورتی که مبتلا به میخچه هستید و مایل به درمان آن می باشید:

آخرین پرسش ها

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. کد رهگیری خود را یادداشت کنید یا از آن عکس بگیرید

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر A پنجشنبه ۸ خرداد ۹۹( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من در قسمت مقعدی زگیل داشتم الان اطراف مقعد چیزی نیست و رفع شده فقط یکی قسمت داخلی مقعدم دارم, رابطه واژنی برام مشکلی داره؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری پنجشنبه ۸ خرداد ۹۹( 1 ماه پیش)

   سلام جانم

   در صورتیکه ضایعه زگیل مقعدی وجود نداشته رابطه جنسی با محافظت منعی ندارد در غیر اینصورت هرنوع رابطه جنسی می تواند باعث تشدید ضایعات یا انتقال گردد

   موفق

 • تصویر کاربر سیده دوشنبه ۵ خرداد ۹۹( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید آقای دکتر
  دو سه ماه پیش کف شست پای چپم یه دونه زرد رنگ زد و اوایل چون درد نداشت توجهی بهش نمیکردم که تعدادش روی شست پام بیشتر شد و کف پاشنه پای راستم هم ظاهر شد و الان روی پای چپم تعدادش خیییلی زیاد شده و روی همه انگشتام هست
  بخاطر اینکه میگفتند با جراحی ممکن هست خوب نشه روش های خونگی رو امتحان کردم و روی پام پیاز گذاشتم و دو الی سه بار با سرکه شست و شو دادم و الان اون دونه های زرد داخلش دونه های سیاه در اومده و من هم کم کم وقتی پوست اون قسمت نرم هست روی اون رو میکنم و یکی از دونه ها قسمت سیاه رنگش افتاده و خوب شده
  اما هنوز داره تعداد دونه ها بیشتر میشه به صورتی که روی هر انگشت پام دو سه تا دونه در میاد
  همین روند پیاز و سرکه رو ادامه بدم یا روش موفق و مفید دیگه ای وجود داره؟
  ممنون از شما
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۵ خرداد ۹۹( 1 ماه پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی بر اساس شرح حالی که ذکر کردی به احتمال زیاد زگیل کف پا مطرح است

   معمولا درمان های خانگی کمک چندانی نخواهد نمود و حتی ممکن است به دلیل رفع نشدن مشکل بعضا باعث تشدید بیماری و دشوارترنمودن درمان گردد

   معمولا نیاز به روش های مختلف درمانی از قبیل ترکیبات اسید سالیسیلیک، کرایوتراپی و حتی لیزر نیز می باشد

   ممکن است دوره درمان طولانی باشد لذا باید صبور بود

   نگران نباش و در اولین فرصت ممکن برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کن

   موفق

 • تصویر کاربر شیما شنبه ۳ خرداد ۹۹( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  حدود سه هفته است که در کف پا ، پاشنه و انگشتانم ضایعه ای دردناک ایجاد شده که احتمال می دهم میخچه باشد و این ضایعه در هر دو کف پا ایجاد شده برای یک مورد از چسب میخچه استفاده کردم ولی همچنان دردناک است با توجه به شرایط کرونا به دکتر مراجعه نکرده ام ولی چون تعدادشان زیاد است اذیت کننده می باشند
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۳ خرداد ۹۹( 1 ماه پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی بر اساس عکس ارسالی به احتمال زیاد زگیل مطرح باشد

   معمولا در مراحل اولیه ترکیباتی از اسید سالیسیلیک کمک کننده است

   البته چنانچه ضایعات متعدد باشد بهتره از لیزر استفاده شود

   توصیه می کنم برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

 • تصویر کاربر ایمان یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۹۹( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر وقتتون بخیر من چند ماهی هست که زیر پلکم زائده گوشتی درومده که خیلی کوچیک بود و به مرور بزرگتر شد . یکبار هم هنگام خواب یک قسمتی ازش جدا شد .مجددا کمی بزرگتر و گردتر شد . گاهی احساس خارش خفیفی روش دارم .بخاطر شیوع کورونا پیگیری نکردم تا با سایت شما آشنا شدم . لازم به ذکره که من قبلا زگیل تناسلی داشتم ( سال 95 ) و لیزر کردم و دیگه موردی نداشتم . متاهل هستم خانمم پارسال تست پاپ اسمیر اچ پی وی دادن منفی بوده . من ظاهر این زائده رو میبینم یاد اون زگیل می افتم . تصاویر با کیفیتی ازش گرفتم که در ادامه خدمتتون ارسال می کنم و خواستم نظرتون رو بدونم که چکار باید بکنم اگر لیزر نیاز داره یا هر درمان دیگری ممنون میشم راهنمایی بفرمایید و وقتی به من بدید که خدمت برسم . متشکرم
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ۹۹( 2 ماه پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی احتمال سبوریک کراتوزیس یا زگیل وجود دارد که برای تشخیص نهایی نیاز به نمونه برداری و بررسی های سیتوپاتولوژیک می باشد

   روش های محتلف درمانی نظیر کرایوتراپی الکتروکوتر. پلاسماجت و حتی لیزر قابل استفاده است

   ولی در هر صورت بهتره همزمان یا قبل از درمان یک نمونه برداری نیز انجام شود

   برای ویزیت در مطب از طریق بخش نوبت دهی می تونی به راحتی برای خودت وقت بگیری

   لینک بخش نوبت دهی را برات می فرستم

   https://drentezari.com/appointment

   موفق

 • تصویر کاربر روشنک چهارشنبه ۱۳ فروردین ۹۹( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  حدود ۳ماهه پیش متوجه زایده ای که سمت چپ و به صورت جدا و بزرگتر دیده میشود شدم و به تصور اینکه جوش یا دانه ایست سهل انگاری کردم ولی از شروع شرایط قرنطینه دانه های دیگری هم اضافه شدند که در عکس مشخص میباشند.ممنون میشوم اگر نظرتان را درمورد زایده ها لطف کنید و اینکه چه کارهایی انجام بدهم تا تعدادشان زیاد نشود.با حدس زگیل بودن زایده ها پماد الدارا استفاده میکنم به صورت یک شب در میان.آیا این پماد را کنار مجرای ادرار هم میشود استفاده کرد؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۱۳ فروردین ۹۹( 3 ماه پیش)

   علیکم السلام

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی  براساس شرح حالی که ذکر کردی و عکس ارسالی احتمال زگیل تناسلی بسیار زیاد است

   استفاده از کرم آلدرا مناسب است و فعلا ادامه بده

   سعی کن از هر نوع رابطه جنس پرهیز کنی

   به هیچ عنوان از تیغ یا اپیلاسیون استفاده نکن

   روزانه یک بار با بتادین ضد عفونی کن

   بهترین و سریعترین روش درمانی که کمترین میزان عود را دارد لیزر است که فیلم لیزر را هم برات گذاشتم تا ببینی

   پس از درمان ضایعات برای کنترل بار ویروسی معمولا مهمترین اقدام در اینگونه موارد تقویت سیستم ایمنی بدن است

   واکسن گارداسیل ممکن است کمک کننده باشد

   سعی کن از سیگار و الکل و استرس پرهیز کنی از مصرف غذاهای چرب پرهیز کن میوه و سبزیجات تازه مصرف کن

   ویدئو زیر را با دقت ببین چون به صورت خلاصه روند بیماری و درمان را توضیح دادم

   معاینات ادواری و ارزیابی های مکرر سالانه بسیار کمک کننده است

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی. ممکنه نیاز به نمونه برداری باشد 

 • تصویر کاربر مژده دوشنبه ۱۱ فروردین ۹۹( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب اقای دکتر..سال نو شمامبارک شادو سلامت باشید
  مدتی هست که بی دلیل به میخچه کف پا دچار شدم...یکبار به دکتر مراجعه کردم گفتن عامل میخچه ویروسه وقرص و پماد اسیکلوویر دادن برای ۳ هفته بی نتیجه بود ..با این شرایط وخیم کرونا گفتم عمل رو عقب بندارم و به خاطر درد رفتم دکتر سنتی .و گفت سیاهدانه رو پودر کن و با سرکه ضماد و به موضع بمال..راستش یکم بهتر شد ولی باز درد اروم نشد..تا الان که هیچ کاری براش نمیکنم ولی درد دارم.‌واقعا اگر بخوام بیرون برم اونم برای مدت کم حتما باید قبلش مسکن بخورم...بفرمایین لطفا الان باید چکار کنم که درد نداشته باشم؟
  در ضمن به توصیه یک پزشک اشنا از دیروز سفالکسین ۵۰۰ روزی ۴ تا میخورم گفتن شاید دردش به خاطر عفونت باشه چون گفتم کمی تو اون محل احساس داغی دارم
  ممنون میشم راهنماییم بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۱۱ فروردین ۹۹( 3 ماه پیش)

   سلام جانم

   راستش بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی بر اساس شرح حال و عکس ارسالی زگیل کف پا مطرح است

   بهترین اقدام درمانی برای اینگونه ضایعات لیزر است که در حال حاضر به هیچ عنوان امکان انجام آن وجود ندارد

   مصرف سفالکسین مناسب است ولی صبح و شب پماد موپیروسین بزن

   صبح و شب کپسول سلککسیب 200 بخور

   روزانه 2 بار پا را در آب گرم ماساژ بده

   کفش گشاد بپوش

   بعد از عادی شدن شرایط بحرانی کشور از نظر کرونا بهتره برای ارزیایب دقیقتر به پزشک مراجعه کنی

   نگران نباش

 • تصویر کاربر فایزه سه شنبه ۶ اسفند ۹۸( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر
  من ابان ماه عفونت واژن داشتم که با قرص و شیاف برطرف شده
  از دیشب اینارو دیدم نمیدونم از قبل بوده یا نه هیچ درد و خارشی نداره ایا زگیل هست
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۶ اسفند ۹۸( 4 ماه پیش)

   سلام جانم 

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی بر اساس شرح حالی که ذکر کردی و عکس ارسالی شواهدی از زگیل تناسلی مشاهده نمی شود 

   در موارد مشکوک تست HPV PCR کمک کننده است 

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود 

   نگران نباش 

 • تصویر کاربر پارسا دوشنبه ۷ بهمن ۹۸( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام پسرم دانشجو در خارج از کشور می‌باشد. مدتی است زیر انگشت پایش برآمدگی بوجود آمده که احتمالا میخچه می‌باشد. چون امکان جراحی و لیزر را ندارد بخاطر هزینه های بالا. لطفا موثرترین داروی درمانی را تجویز بفرمایید تا برایش ارسال کنم. سپاسگزارم.
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۷ بهمن ۹۸( 5 ماه پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معابنه نمی توان نظز دقیقی داد ولی با شرایطی که ذکر کردی احتمالا قطره اسید سالیسیلیک 10 درصد موثر باشد

   در برخی کشورهای اروپایی نیز قطره ورومال در دسترس است که کم هزینه است

   امیدوارم کمک کننده باشد

   موفق

 • تصویر کاربر Hani چهارشنبه ۲۰ آذر ۹۸( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  اقای دکتر سلام ،پسرمن ۱۵ سالشه و فوتبالیسه مدام کفش باشگاه پاشه ،الان وسط ناخن شست پاش میخچه دراورده و ما از این موضوع خیلی اذیت میشیم میشه راه درمان رو بفرمایین ؟ممنونتون میشم
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۲۰ آذر ۹۸( 6 ماه پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی بر اساس عکس ارسالی احتمالا زگیل کف پا مطرح باشد

   مهمترین اقدام شناسایی و تا حد امکان حذف یا کنترل عامل زمینه ساز و تقویت سیستم ایمنی بدن است.

   برای درمان علاوه بر کنترل عوامل زمینه ساز ممکن است نیاز به مصرف داروهای خوراکی یا موضعی و حتی لیزر باشد

   ممکن است دوره درمان طولانی باشد. در اینگونه موارد باید صبور بود

   نگران نباش و برای معاینه دقیقتر به پزشک مراجعه کن ممکنه نیاز به بررسی های تکمیلی باشد

   موفق

 • تصویر کاربر ت یکشنبه ۱۷ آذر ۹۸( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام دکتر خسته نباشید، میخواستم ببینم اگه خال رو دماغم رو بردارم آیا جای زخم میمونه؟ اگه هم بمونه در حدی هست که زیاد تو چشم باشه؟ حدود هزینه برداشتن خال هم چقدر میشه؟ خیلی ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۱۷ آذر ۹۸( 6 ماه پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معاینه نم یتوان نظر دقیقی داد ولی درمان استاندارد خال ها جراحی است که معمولا جای آن باقی می ماند

   در صورت امکان انجام روش های جدیدتر نظیر ردایوسرجری یا لیزر شانس بروز اسکار (جای خال) بسیار ناچیز خواهد بود

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی

   موفق

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر