غذاهای مضر و مفید برای نعوظ در مردان

غذاهای مضر و مفید برای نعوظ در مردان

فهرست مطالب

برخی افراد بیان دارند که آلت تناسلی مردانه عملکردی مستقل از مغز دارد. این جمله یعنی افراد همواره نمی توانند یک نعوظ خوب داشته باشند. برخی مواد غذایی و نوشیدنی ها با تغییر در سطوح هورمون های بدن می توانند عملکرد جنسی مردان را مختل کنند. آلت تناسلی برای داشتن عملکردی مناسب به تستوسترون وابسته است.

غذاهایی که باعث کاهش نعوظ در مردان می شوند

هر عاملی که سطح تستوسترون را کاهش دهد، نعوظ را نیز با مشکل مواجه می سازد.

در این مطلب 13 مورد از بد ترین مواد خوراکی برای نعوظ بیان شده است:

?? 1 – سویا

در صورتی که قصد مصرف غذایی همچون سوشی را دارید بهتر است پیش غذا را هوشمندانه انتخاب کرده و ادامام (سویای سبز و تازه) را به عنوان یک مواد غذایی نامطوب برای عملکرد جنسی در نظر بگیرید. یک مطالعه منتشر شده در مجله سرطان بیان دارد که مصرف 2 پیمانه از پودر پروتئین خالص سویا در روز می تواند پس از 4 هفته سطح تستوسترون را 19 درصد کاهش دهد.

?? 2- آرد سفید و قند های فرآوری شده

مصرف بیش از حد قند های ساده می تواند به افزایش وزن منجر شود. افزایش وزن میزان استروژن خون را در مردان بالا برده و تسوتسرون را کاهش می دهد. در مطالعه دانشگاه بافلو، در 40 درصد از بیماران چاق غیر دیابتی سطح تستوتسرون خون کمتر از حد طبیعی بود.

?? 3- مصرف زیاد مشروبات الکلی

جای تعجبی ندارد که الکل حساسیت را کاهش داده و زمان واکنش بدن را بیشتر می کند. مصرف بیش از حد الکل می تواند بر سطوح هورمون ها موثر باشد.

زیاده روی در نوشیدن الکل نه تنها سبب ابتلا به چاقی الکلی می شود بلکه محققان به تازگی بیان کرده اند که نوشیدن روزانه 5 پیک الکل یا بیشتر تولید تستوسترون را نیز سرکوب می کند. البته، به نظر می رسد که مقادیر کمتری همچون 1 یا 2 پیک در روز تاثیری فوری بر تسوتسرون نداشته یا تاثیر آن اندک است. در نتیجه، بهتر است افراد در مصرف الکل میانه روی (2 پیک در روز) کنند.

13 غذای نا مناسب برای نعوظ

?? 4- گوشت دام هایی که علف نخورده اند

افراد باید در هنگام افزودن منابع پروتئینی همچون گوشت به رژیم غذایی خود همواره گوشت حیواناتی را انتخاب کنند که از علف تغذیه کرده اند. دام پروران اغلب به حیوانات هورمون های مصنوعی و دارو های آنتی بیوتیک می دهند که این مورد می تواند سبب اختلال در سطح تستوسترون مصرف کنندگان شود.

?? 5- آب بطری

در این موارد آب مشکل نبوده و بطری پلاستیک آسیب رسان است. بیس فنول A که معمولا با نام BPA نیز شناخته می شود، یک ترکیب شیمیایی است که در اغلب ظروف غذایی پلاستیکی یافت می شود. مصرف این ماده شیمیایی تاثیرات نا مطلوبی بر باروری زنان و مردان خواهد داشت.

یک مطالعه در اسلواکی دریافت که بین غلظت BPA ادرار مردان و کاهش تعداد، تراکم و کیفیت اسپرم ها ارتباط معنا داری وجود دارد. همچنین، مطالعه دیگری در دانشگاه هاروارد بیان داشت زنانی که سطح BPA در بدن آن ها بالاست 27 درصد کمتر از زنان دیگر تخمک سالم تولید می کنند.

?? 6- کنسرو ها

سوپ ها و وعده های غذایی کنسرو شده سرشار از سدیم غذایی هستند. افزایش مقدار سدیم در بدن می تواند سبب افزایش فشار خون و کاهش جریان خون رونده به برخی بخش های بدن از جمله نواحی تناسلی شود.

13 غذای نا مناسب برای نعوظ

?? 7- نوشابه های طعم دار

طبق یک مطالعه اروپایی محققان یافتند که شربت ذرت غنی از فروکتوز با افزایش سطح کلسترول خون و آسیب به شریان های آلت تناسلی سبب اختلال نعوظ می شود. شربت ذرت یک ماده خوراکی مضر و شیرین کننده اصلی در نوشیدنی های غیر الکلی است که متاسفانه توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است.

?? 8- ماهی های پرورشی

در هنگام خرید ماهی همواره باید ماهی های آب های آزاد را به انواع پرورشی ترجیح داد. ماهی های پرورشی اغلب سرشار از مواد آلاینده هستند. محققان در یک مطالعه 700 ماهی خریداری شده در شهر های بزرگ همچون سیاتل امریکا را بررسی کرده و دریافتند که مقدار 13 آلاینده به طرز چشم گیری در ماهی های پرورشی بیشتر بود. از جمله این آلاینده ها می توان به یک ماده سرطان زای صنعتی (PCB) اشاره کرد که استفاده از آن در سال 1979 ممنوع شد. دیگر مواد شیمیایی موجود در ماهی های پرورشی دیوکسین ها و علف کش ها بودند. مصرف PCB ها و دیوکسین ها با کاهش سطح تستوسترون در بدن ارتباط دارد.

?? 9 – ذرت های قابل پخت در مایکروویو

این ذرت ها یکی از مضر ترین غذا ها برای نعوظ و عملکرد جنسی به شمار آمده و مشکل اساسی در پوشش بسته بندی آن هاست. پوشش این بسته ها با ماده ای به نام اسید پر فلورو اکتانویک (PFOA) یا همان C8 ساخته شده است. مصرف مواد غذایی که در معرض مقادیر زیاد PFOA قرار گرفته اند، می تواند سبب کاهش سطح تستوسترون خون شود.

?? 10- گوشت های فرآوری شده (سوسیس و کالباس)

گوشت های فرآوری شده حاوی سطوح بالایی از کلسترول و چربی های اشباع هستند. این چربی ها به دلیل کوچک بودن و توانایی تشکیل سریع پلاک، شریان های آلت تناسلی را مسدود می کنند.

13 غذای نا مناسب برای نعوظ

?? 11- لبنیات

پنیر یکی از مواد غذایی است که بیشترین چربی اشباع را داشته و می تواند به انسداد شریان ها منجر شود. گاو ها اغلب با هورمون های مصنوعی تغذیه شده و مصرف شیر و پنیر حاصل از آن ها می تواند سبب اختلالات هورمونی شود. یک مطالعه در دانشگاه روچستر بیان داشت تحرک اسپرم های مردانی که لبنیات بیشتری مصرف می کنند به طرز چشم گیری کمتر از افراد با مصرف لبنیات کمتر است.

?? 12- پیتزا

هنگامی که صحبت از پنیر و قند های تصفیه شده به میان می آید، مصرف پیتزا خطری دو برابر برای عملکرد نعوظ مردان به شمار می رود. پیتزا دومین عامل مصرف چربی های اشباع در آمریکاست. مصرف بیش از حد پیتزا، سبب اختلال در عملکرد جنسی و نعوظ مردان می شود. به همین دلیل، بهتر است به جای پیتزا، به دنبال مصرف موادی بود که برای سلامت جنسی مفید هستند.

?? 13- نعناع

نعناع تند می تواند به طرز چشم گیری سطح هورمون موثر در میل جنسی (تستوسترون) را کاهش دهد. در یک مطالعه، محققان به یک گروه از موش ها آب و به گروه دیگر چای نعناع تند دادند.

در نهایت، میزان تستوسترون در موش های مصرف کننده چای پایین تر بود. البته، در صورت تمایل به مصرف این چای، لازم به اجتناب نبوده و مصرف متعادل آن مشکلی ندارد.

غذاهای تقویت نعوظ در مردان

?? هندوانه

این میوه شیرین و خوش طعم دارای ترکیباتی است که می توانند اثری همچون دارو های ضد اختلال نعوظ بر عروق خونی داشته باشند. همچنین، برخی مطالعات اظهار دارند که مصرف این میوه سبب افزایش میل جنسی نیز می شود. هندوانه بیشتر از آب تشکیل شده و سرشار از لیکوپن است. لیکوپن آنتی اکسیدانی مفید برای سلامت قلب، پروستات و پوست است.

هندوانه مناسب برای نعوظ

?? صدف خوراکی

صدف ها سرشار از روی بوده و مصرف آن ها سطح تستوسترون و میل جنسی را افزایش می دهد. البته، باید جهت پیشگیری از ابتلا به بیماری صدف ها را به خوبی پخته و از محل زندگی آن ها اطلاع یافت.

غذاهای تقویت نعوظ در مردان

?? قهوه

قهوه صبحگاهی بیشتر از یک روتین صبحگاهی بوده و می تواند کیفیت زندگی عاطفی افراد را نیز بهبود بخشد. مردانی که 2 یا 3 فنجان قهوه در روز مصرف می کنند کمتر از دیگر به اختلال نعوظ مبتلا می شوند. کافئین در افزایش جریان و گردش خون مفید است. در صورت عدم تمایل به مصرف قهوه می توان از چای ها، نوشیدنی ها و نوشابه هایی استفاده کرد که حاوی کافئین هستند.

غذاهای تقویت نعوظ در مردان

?? شکلات تلخ

مصرف چندین بار شکلات تلخ در هفته علاوه بر داشتن مزایای قلبی برای دیگر نواحی بدن نیز مفید است. شکلات سرشار از فلاوانول است. فلاوانول یک ماده گیاهی و مغذی است که جریان و فشار خون را به ترتیب افزایش و کاهش می دهد.

غذاهای تقویت نعوظ در مردان

دسته بندی

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

دکتر عباس انتظاری

از دکتر سوال دارید؟

دکتر عباس انتظاری

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. کد رهگیری خود را یادداشت کنید یا از آن عکس بگیرید (طی 48 تا 72 ساعت آینده منتظر پاسخ دکتر باشید)

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر محمد سه شنبه ۱۹ مرداد ۹۵( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 94 مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید،من مدتی قبل حدود چند سال پیش یه دانه ی روی انتهای ناحیه ی تناسلیم میدیدم که فکر میکردم جوشه،الان که این متن رو خوندم به شک افتادم و میخوام مطمئن شم که چیز خاصی نیست،چون الان دیگه میشه گفت نمیبینمش
  من الان 17 سالمه،و هنیشه هم از تیغ برای رفع موهای زائد استفاده میکنم
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۱۹ مرداد ۹۵( 5 سال پیش)
   سلام جانم
   ممکنه فولیکولیت مطرح باشد
   معمولا جای نگرانی نیست
   در صورت بروز مجدد بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی
   موفق
 • تصویر کاربر علی دوشنبه ۴ مرداد ۹۵( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 76 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر خسته نباشید
  من انروز متوجه یه خال گوشتی ته آلت تناسلی م شدم
  کوچیکه تازه در اومده خیلی پکر م کرده
  چطور میتونم برطرفش کنم
  2 روز قبل نبود
  ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۴ مرداد ۹۵( 5 سال پیش)
   سلام جانم
   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی ممکنه زگیل تناسلی یا فولیکولیت مطرح باشد
   در صورتی که زگیل مطرح باشد بهتره در اولین فرصت برای درمان اقدام گردد
   برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کن
   موفق
 • تصویر کاربر نیما شنبه ۲۶ تیر ۹۵( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 66 مشاهده پرسش
  سلام. برای درمان جوش زیر پوستی درناحیه الت تناسلی چیکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۲۶ تیر ۹۵( 5 سال پیش)
   سلام جانم
   مقاله زیر را با دقت مطالع کن
   https://drentezari.com/%D8%AC%D9%88%D8%B4-%D8%AA%D9%86%D8%A7%D8%B3%D9%84%DB%8C-%D8%A2%DA%A9%D9%86%D9%87/
   موفق
 • تصویر کاربر فاطمه جمعه ۲۵ تیر ۹۵( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 82 مشاهده پرسش
  سلام،خسته نباشید
  من مطالب شما رو درباره ی پوست مرغی و درمان اون خوندم،من دختر 30 ساله ای هستم که از بچگی این بیماری رو دارم،البته خارش ندارم،ولی روی بازوها،ران ها و باسن این مشکل رو دارم،مدتی روی بازوها از کرم کراتوز پیلار استفاده کردم که تغییر خاصی نکرد و استفاده از کرم برای تمام این نواحی هم سخته هم گرون،هیچ دارویی تا حالا نتونسته قرمزی آزاردهنده ی این پوست مرغی رو حتی یه مقدار کم از بین ببره،به نظر شما چه کار کنم؟؟؟
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری جمعه ۲۵ تیر ۹۵( 5 سال پیش)
   سلام جانم
   کراتوز پیلار معمولا نیاز به درمان ندارد
   استفاده از کرم های مرطوب کننده می تواند تا حدودی موثر باشد
   موفق
 • تصویر کاربر F چهارشنبه ۱۶ تیر ۹۵( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 65 مشاهده پرسش
  من زگیل هایی که اطراف واژن زده اند،پراکنده و کم هستند..راه درمان چیست؟فقط با لیزر درمان میشود؟امکان درمان با دارو یا ژل هست؟بعد از درمان ممکن است دوباره عود کند؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۱۶ تیر ۹۵( 5 سال پیش)
   علیک سلام
   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی ممکنه درمان دارویی نیز موثر باشد
   لیزر بهترین روش درمانی است
   موفق
 • تصویر کاربر حمیدرضا سه شنبه ۱۵ تیر ۹۵( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 89 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر. وقت بخیر. بنده مدتی هست که ترشحات زرد رنگی از نوک التم بیرون میاد و‌هنگام ادرار سوزش شدیدی دارم. البته فکر میکنم مبتلا ب سوزاک شدم
  .به هنگام نعوض هم درد خیلی شدیدی احساس میکنم. با اینکه یک هفته اریترومایسین و سیپروفلوکساسین استفاده کردم ولی عملا هیچ اثری از بهبودی نیست.ممنون میشم رهنمایی بفرمایین که چه انتی بیوتیکی مصرف کنم؟ متشکرم
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۱۵ تیر ۹۵( 5 سال پیش)
   سلام جانم
   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی ممکنه سوزاک یا برخی عفونت های مقاربتی برات مطرح باشه.
   ممکن است نیاز به درمان های طولانی مدت باشد. توصیه می کنم از هرگونه خود درمانی و اقدامات غیر پزشکی پرهیز کنی
   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی
   موفق
 • تصویر کاربر علاقه دوشنبه ۱۴ تیر ۹۵( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 95 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر تو رو خدا راهنماییم کنین خیلی میترسم من اچ پی وی نوع 16 و 35 دارم چند روز پیش دهانه رحممو با همل مخروطی شکل تراشیدن گفتن شش ماه دیگه بیا چکاب ببینیم برطرف شده یا نه. من سکس دهانی هم داشتم با شوهرم الان ته زبانم یه چندتا برامدگی زده همرنگ زبانمه ولی برجسته مانند جوشه ولی رنگ زبانمه گوش درد و گلو درد هم دارم. من المان زندگی میکنم راستش دکترای خودمو قبول دارم اینجا رو دوست ندارم
  تو رو خدا بگین نظرتون اینه که اچ پی وی در دهانمم شده ؟؟ یعنی سرطان زبان گلو ممکنه شده باشه؟؟ دارم سکته میکنم
  تو رو خدا راهنمایی کنین اگر باشه درمانش چیه من چکاررر کنم
  من هنوز بچه ندارم33 سالمه ولی دیگه امید به زندگیمو از دست دادم
  تو رو خدااااا راهنمایی کنین
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۱۴ تیر ۹۵( 5 سال پیش)
   سلام جانم
   نگران نباش. در صورتی که سیستم ایمنی بدن تقویت گردد احتما حذف ویروس توسط بدن زیاد است
   سعی کن از استرس پرهیز کنی
   میوه و سبزیجات تازه را مصرف کن
   مکمل های زینک و امگا3 مصرف کن
   ضایعات ته زبان به احتمال خیلی زیاد پرزهای چشایی طبیعی زبان است ولی بهتره یک معاینه دقیقتر برات انجام شود
   بین 60 تا 80 درصد موارد امکان حذف ویروس از بدن وجود دارد
   کارهایی که تا الان انجام شده خوب هست
   نگران نباش
 • تصویر کاربر راضیه شنبه ۱۲ تیر ۹۵( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 72 مشاهده پرسش
  دکتر جان ممنون از راهنمایی خوب شما . واقعا ممنونم ازتان.... خیلی محبت کردید خدمتگزارتان هستم همیشه و دعا گوی شما ..خوشحالم دکتر خوبی مثل شما است باعث دلگرمی ماها هستید واقعا از صمیم قلبم ازتان ممنونم و ازخداوند سلامتی و موفقیت بسیار ارزومندم .
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۱۲ تیر ۹۵( 5 سال پیش)
   سلام و سپاس
   امیدوارم همواره شاد و پیروز باشید
 • تصویر کاربر راضیه پنجشنبه ۱۰ تیر ۹۵( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 71 مشاهده پرسش
  آقای دکتر باسلام وخسته نباشید وممنون ازجواب سوالات مردمی تان با شلوغی کار مهمتان .یک سوال دیگه نیز داشتم درمورد پسر 6ساله ام فکر میکنم ریزیش موهاش بیشتر شده وخیلی خارش دارد با توجه به داروهای ساختنی که استفاده میکند باز بیشتر شده ولیزر هم زده ام براش چیکارکنم از چه شامپویی برای شستشویش استفاده کنم تمام ویتامین ها بهش میدم .... ضمنا برای موهای خیلی خشک وشوره دار چه شامپویی پیشنهاد میدهید ممنون به خاطر اب وهوای یزد میباشد. باتشکراز شما دکتر مهربان من دفترفروش بلیط هواپیمایی یزد کار میکنم بلیط خواستید درخدمتتان هستم .تنها کاری از دستم بر میاد برای شما دکتران بزرگ مملکتم ......این مشکل پسرم سه ماه است بوجود امده خیلی نگرانشم .....بازم ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری پنجشنبه ۱۰ تیر ۹۵( 5 سال پیش)
   سلام جانم
   از ابراز لطفت بی نهایت ممنونم
   برای پسر گلت ممکنه شامپوی رینفولیتیل کمک کننده باشد ولی بهتره توسط پزشک معاینه بشه. می تونی به دکتر ثوابی نسب در بلوار طالقانی یزد مراجعه کنی
   در ضمن شامپوی Anti Dandruff Rexol برای موهای خشک و شوره دار کمک کننده است
   موفق
 • تصویر کاربر هادی دوشنبه ۷ تیر ۹۵( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 87 مشاهده پرسش
  باسلام
  من پسرم و 27 سال دارم و تا به امروز هیچ رابطه جنسی نداشتم
  چند روز قبل موقع استحمام و اصلاح موهای زاید اطراف آلت تناسلیم متوجه یه چیزی شبیه یه جوش با سرش قرمز رنگ توی ته آلت تناسلیم شدم و با توجه به اینکه به بهداشت فردیم همیشه اهمیت میدم این موضوع یکم ناراحتم کرد حالا بعد از 3 روز اون قرمزیش کم شده ولی تورم و حجمش افزایش پیدا کرده بیشتر شبیه قارچ میمونه
  با توجه به شغلم که 40روز تو منطقه م و 5 روز شهر فعلا نمیتونم به پزشک مراجعه کنم
  لطفا راهنماییم کنین
  عکس هم قرار دادم
  خیلی ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۷ تیر ۹۵( 5 سال پیش)
   سلام جانم
   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی بر اساس عکس ارسالی ممکنه کورک مطرح باشد
   کمپرس گرم کمک کننده است
   شستشوی روزانه با بتادین کمک کننده است
   در اولین فرصت به پزشک مراجعه کن
   موفق
درحال دریافت اطلاعات

مقالات مرتبط

با ما در تماس باشید

ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه ۲ واحد ۱۲

آدرس مطب

ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه ۲ واحد ۱۲

شماره تماس

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

پرسش از دکتر