غذاهای مضر و مفید برای نعوظ در مردان

غذاهای مضر و مفید برای نعوظ در مردان

فهرست مطالب

برخی افراد بیان دارند که آلت تناسلی مردانه عملکردی مستقل از مغز دارد. این جمله یعنی افراد همواره نمی توانند یک نعوظ خوب داشته باشند. برخی مواد غذایی و نوشیدنی ها با تغییر در سطوح هورمون های بدن می توانند عملکرد جنسی مردان را مختل کنند. آلت تناسلی برای داشتن عملکردی مناسب به تستوسترون وابسته است.

غذاهایی که باعث کاهش نعوظ در مردان می شوند

هر عاملی که سطح تستوسترون را کاهش دهد، نعوظ را نیز با مشکل مواجه می سازد.

در این مطلب 13 مورد از بد ترین مواد خوراکی برای نعوظ بیان شده است:

?? 1 – سویا

در صورتی که قصد مصرف غذایی همچون سوشی را دارید بهتر است پیش غذا را هوشمندانه انتخاب کرده و ادامام (سویای سبز و تازه) را به عنوان یک مواد غذایی نامطوب برای عملکرد جنسی در نظر بگیرید. یک مطالعه منتشر شده در مجله سرطان بیان دارد که مصرف 2 پیمانه از پودر پروتئین خالص سویا در روز می تواند پس از 4 هفته سطح تستوسترون را 19 درصد کاهش دهد.

?? 2- آرد سفید و قند های فرآوری شده

مصرف بیش از حد قند های ساده می تواند به افزایش وزن منجر شود. افزایش وزن میزان استروژن خون را در مردان بالا برده و تسوتسرون را کاهش می دهد. در مطالعه دانشگاه بافلو، در 40 درصد از بیماران چاق غیر دیابتی سطح تستوتسرون خون کمتر از حد طبیعی بود.

?? 3- مصرف زیاد مشروبات الکلی

جای تعجبی ندارد که الکل حساسیت را کاهش داده و زمان واکنش بدن را بیشتر می کند. مصرف بیش از حد الکل می تواند بر سطوح هورمون ها موثر باشد.

زیاده روی در نوشیدن الکل نه تنها سبب ابتلا به چاقی الکلی می شود بلکه محققان به تازگی بیان کرده اند که نوشیدن روزانه 5 پیک الکل یا بیشتر تولید تستوسترون را نیز سرکوب می کند. البته، به نظر می رسد که مقادیر کمتری همچون 1 یا 2 پیک در روز تاثیری فوری بر تسوتسرون نداشته یا تاثیر آن اندک است. در نتیجه، بهتر است افراد در مصرف الکل میانه روی (2 پیک در روز) کنند.

13 غذای نا مناسب برای نعوظ

?? 4- گوشت دام هایی که علف نخورده اند

افراد باید در هنگام افزودن منابع پروتئینی همچون گوشت به رژیم غذایی خود همواره گوشت حیواناتی را انتخاب کنند که از علف تغذیه کرده اند. دام پروران اغلب به حیوانات هورمون های مصنوعی و دارو های آنتی بیوتیک می دهند که این مورد می تواند سبب اختلال در سطح تستوسترون مصرف کنندگان شود.

?? 5- آب بطری

در این موارد آب مشکل نبوده و بطری پلاستیک آسیب رسان است. بیس فنول A که معمولا با نام BPA نیز شناخته می شود، یک ترکیب شیمیایی است که در اغلب ظروف غذایی پلاستیکی یافت می شود. مصرف این ماده شیمیایی تاثیرات نا مطلوبی بر باروری زنان و مردان خواهد داشت.

یک مطالعه در اسلواکی دریافت که بین غلظت BPA ادرار مردان و کاهش تعداد، تراکم و کیفیت اسپرم ها ارتباط معنا داری وجود دارد. همچنین، مطالعه دیگری در دانشگاه هاروارد بیان داشت زنانی که سطح BPA در بدن آن ها بالاست 27 درصد کمتر از زنان دیگر تخمک سالم تولید می کنند.

?? 6- کنسرو ها

سوپ ها و وعده های غذایی کنسرو شده سرشار از سدیم غذایی هستند. افزایش مقدار سدیم در بدن می تواند سبب افزایش فشار خون و کاهش جریان خون رونده به برخی بخش های بدن از جمله نواحی تناسلی شود.

13 غذای نا مناسب برای نعوظ

?? 7- نوشابه های طعم دار

طبق یک مطالعه اروپایی محققان یافتند که شربت ذرت غنی از فروکتوز با افزایش سطح کلسترول خون و آسیب به شریان های آلت تناسلی سبب اختلال نعوظ می شود. شربت ذرت یک ماده خوراکی مضر و شیرین کننده اصلی در نوشیدنی های غیر الکلی است که متاسفانه توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است.

?? 8- ماهی های پرورشی

در هنگام خرید ماهی همواره باید ماهی های آب های آزاد را به انواع پرورشی ترجیح داد. ماهی های پرورشی اغلب سرشار از مواد آلاینده هستند. محققان در یک مطالعه 700 ماهی خریداری شده در شهر های بزرگ همچون سیاتل امریکا را بررسی کرده و دریافتند که مقدار 13 آلاینده به طرز چشم گیری در ماهی های پرورشی بیشتر بود. از جمله این آلاینده ها می توان به یک ماده سرطان زای صنعتی (PCB) اشاره کرد که استفاده از آن در سال 1979 ممنوع شد. دیگر مواد شیمیایی موجود در ماهی های پرورشی دیوکسین ها و علف کش ها بودند. مصرف PCB ها و دیوکسین ها با کاهش سطح تستوسترون در بدن ارتباط دارد.

?? 9 – ذرت های قابل پخت در مایکروویو

این ذرت ها یکی از مضر ترین غذا ها برای نعوظ و عملکرد جنسی به شمار آمده و مشکل اساسی در پوشش بسته بندی آن هاست. پوشش این بسته ها با ماده ای به نام اسید پر فلورو اکتانویک (PFOA) یا همان C8 ساخته شده است. مصرف مواد غذایی که در معرض مقادیر زیاد PFOA قرار گرفته اند، می تواند سبب کاهش سطح تستوسترون خون شود.

?? 10- گوشت های فرآوری شده (سوسیس و کالباس)

گوشت های فرآوری شده حاوی سطوح بالایی از کلسترول و چربی های اشباع هستند. این چربی ها به دلیل کوچک بودن و توانایی تشکیل سریع پلاک، شریان های آلت تناسلی را مسدود می کنند.

13 غذای نا مناسب برای نعوظ

?? 11- لبنیات

پنیر یکی از مواد غذایی است که بیشترین چربی اشباع را داشته و می تواند به انسداد شریان ها منجر شود. گاو ها اغلب با هورمون های مصنوعی تغذیه شده و مصرف شیر و پنیر حاصل از آن ها می تواند سبب اختلالات هورمونی شود. یک مطالعه در دانشگاه روچستر بیان داشت تحرک اسپرم های مردانی که لبنیات بیشتری مصرف می کنند به طرز چشم گیری کمتر از افراد با مصرف لبنیات کمتر است.

?? 12- پیتزا

هنگامی که صحبت از پنیر و قند های تصفیه شده به میان می آید، مصرف پیتزا خطری دو برابر برای عملکرد نعوظ مردان به شمار می رود. پیتزا دومین عامل مصرف چربی های اشباع در آمریکاست. مصرف بیش از حد پیتزا، سبب اختلال در عملکرد جنسی و نعوظ مردان می شود. به همین دلیل، بهتر است به جای پیتزا، به دنبال مصرف موادی بود که برای سلامت جنسی مفید هستند.

?? 13- نعناع

نعناع تند می تواند به طرز چشم گیری سطح هورمون موثر در میل جنسی (تستوسترون) را کاهش دهد. در یک مطالعه، محققان به یک گروه از موش ها آب و به گروه دیگر چای نعناع تند دادند.

در نهایت، میزان تستوسترون در موش های مصرف کننده چای پایین تر بود. البته، در صورت تمایل به مصرف این چای، لازم به اجتناب نبوده و مصرف متعادل آن مشکلی ندارد.

غذاهای تقویت نعوظ در مردان

?? هندوانه

این میوه شیرین و خوش طعم دارای ترکیباتی است که می توانند اثری همچون دارو های ضد اختلال نعوظ بر عروق خونی داشته باشند. همچنین، برخی مطالعات اظهار دارند که مصرف این میوه سبب افزایش میل جنسی نیز می شود. هندوانه بیشتر از آب تشکیل شده و سرشار از لیکوپن است. لیکوپن آنتی اکسیدانی مفید برای سلامت قلب، پروستات و پوست است.

هندوانه مناسب برای نعوظ

?? صدف خوراکی

صدف ها سرشار از روی بوده و مصرف آن ها سطح تستوسترون و میل جنسی را افزایش می دهد. البته، باید جهت پیشگیری از ابتلا به بیماری صدف ها را به خوبی پخته و از محل زندگی آن ها اطلاع یافت.

غذاهای تقویت نعوظ در مردان

?? قهوه

قهوه صبحگاهی بیشتر از یک روتین صبحگاهی بوده و می تواند کیفیت زندگی عاطفی افراد را نیز بهبود بخشد. مردانی که 2 یا 3 فنجان قهوه در روز مصرف می کنند کمتر از دیگر به اختلال نعوظ مبتلا می شوند. کافئین در افزایش جریان و گردش خون مفید است. در صورت عدم تمایل به مصرف قهوه می توان از چای ها، نوشیدنی ها و نوشابه هایی استفاده کرد که حاوی کافئین هستند.

غذاهای تقویت نعوظ در مردان

?? شکلات تلخ

مصرف چندین بار شکلات تلخ در هفته علاوه بر داشتن مزایای قلبی برای دیگر نواحی بدن نیز مفید است. شکلات سرشار از فلاوانول است. فلاوانول یک ماده گیاهی و مغذی است که جریان و فشار خون را به ترتیب افزایش و کاهش می دهد.

غذاهای تقویت نعوظ در مردان

دسته بندی

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

دکتر عباس انتظاری

از دکتر سوال دارید؟

دکتر عباس انتظاری

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. کد رهگیری خود را یادداشت کنید یا از آن عکس بگیرید (طی 48 تا 72 ساعت آینده منتظر پاسخ دکتر باشید)

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر روشنک یکشنبه ۳۱ خرداد ۹۴( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 219 مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید,ممنون از اینکه وقت میزارید و به سوال های ما جواب میدید
  من دختری بیست ساله هستم به خاطر استفاده از عینک طبی نمیتونم عینک آفتابی بزنم خواستم ازتون راهنمایی بخوام که یه کرم ضد آفتاب مخصوص دور چشم بهم معرفی کنید واینکه آیا میشه ضد آفتاب صورت رو به دور چشم هم زد؟؟؟؟؟میشه یه مارک خوب معرفی کنید,در حال حاضر دکتر ژیلا استفاده میکنم اما دور چشمم نمیزنم چون نمیدونم میشه زد یا نه
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۳۱ خرداد ۹۴( 6 سال پیش)
   سلام روشنک جان
   البته ضد آفتاب های دور چشم خیلی موثر هستند.
   فعلا از کرم درمدن دور چشم روز SPF 50 استفاده کن
   موفق
 • تصویر کاربر مهدیه پنجشنبه ۷ خرداد ۹۴( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 103 مشاهده پرسش
  باسلام
  جناب دکتر انتظاری عزیز، همسر من در سه ماه اخیر دو تا خال گوشتی روی آلت تناسلی اش در آورده. یکی از اونها هم چند وقت پیش افتاد و به اندازه یه خال خونریزی کرد ،منظورم اینه که توش رگ خونی داشت. .من هم دو ماه پیش پاپسمیر انجام دادم و خدا رو شکر دکترم گفت که همه چی خوبه. میخواستم بدونم امکان داره که اون خال گوشتی ها زگیل تناسلی باشند؟ ممنون.
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری پنجشنبه ۷ خرداد ۹۴( 6 سال پیش)
   سلام مهدیه جان
   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد
   ولی خال های گوشتی روی آلت باید از نظر سیتوپاتولوژیک بررسی بشه
   اگر همسر عزیزت تهران هست بگو در اولین فرصت بیاد تا یک نمونه برداری براش انجام بشه
   البته زگیل های تناسلی اشکال مختلفی دارند ولی بیماری های متعددی ممکن است به شکل خال گوشتی در این ناحیه تظاهر کنند
   موفق
 • تصویر کاربر هما جمعه ۲۵ اردیبهشت ۹۴( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 72 مشاهده پرسش
  سلام و وقت بخیر
  من ده سال پیش روی زبانم جوش همانژیم ظاهر شد و با عمل باز خارج شد تست های آزمایشگاهی هم همانژیم را تایید کرد، متاسفانه هر 2 سال یکبار دوباره این جوش دوباره روی زبانم ایجاد میشه و خونریزی میکنه، و من هربار با لیزر درمانی معالجه میشم، که آخرین بار سال قبل انجام شد و بعد از سه ماه من باردار شدم
  الان که هفته 36 بارداری هستم دوباره این عارضه برگشته و خونریزی هم پیدا کرده، میخواستم بدونم برای جنینم مشکلی ایجاد میکنه یا نه؟ آیا بلافاصله بعد از زایمان میتونم لیزر انجام بدم؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری جمعه ۲۵ اردیبهشت ۹۴( 6 سال پیش)
   سلام هما جان
   البته بدون معاینه و بررسی های آزمایشگاهی نمی توان نظر دقیقی داد
   ولی اصولا برای جنین مشکلی پیش نخواهد آمد اما به هر حال بهتره در این مورد با پزشک زنان و زایمان خودت نیز بیشتر مشورت کنی
   پس از زایمان امکان استفاده از لیزر هست
   موفق
 • تصویر کاربر زهرا دوشنبه ۲۴ فروردین ۹۴( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 161 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید من ۲۷ سالمه با سابقه ریزش موی ارثی الن درقسمت(مثل مردا ) مرکز وجلوی مو کامل کف سرم دیده میشه به طوری که از دور مشهود ولی شقیقه هام خوبه می خواستم ببینم درمان میشه وطول درمانش چه مقدار طول میکشه با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۲۴ فروردین ۹۴( 6 سال پیش)
   سلام زهرا جان
   ریزش مو در زنان علل متعددی دارد و مهمترین اقدام شناسایی عامل زمینه ساز آن است
   درمان نیز نیازمند صبر و تحمل و پیگیری طولانی مدت است و همواره باید تا حد امکان عامل زمینه ساز نیز کنترل گردد
   اگر تهران هستی با کلیه سوابق دارویی و آزمایشگاهی بیا مطب تا ببینمت
   موفق
 • تصویر کاربر علی پنجشنبه ۲ بهمن ۹۳( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 218 مشاهده پرسش
  سلام دکتر خسته نباشید پسری بیست ساله هستم از اصفهان قبلاها صورتم خیلی جوش میزد ومن چون بدم میاد با ناخن اونا رو میکندم الان جوش زدن صورتم نسبت به قبل خیلی کمتر وبهتر شده اما توی صورتم جای جوش هام مثه حالت لکه باقی مونده وروی گونه هامم از سن 15 سالگیم یه حالت سوراخ سوراخ مانند ریز پیدا شد وهنوزم هست من میخوام یه پوست صاف داشته باشم برا از بین بردن جای جوشام وپرشدن اون سوراخ های ریز چیکار باید بکنم
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری پنجشنبه ۲ بهمن ۹۳( 6 سال پیش)
   سلام علی جان
   گرچه بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد اما معمولا در اینگونه موارد یک دوره طولانی مدت درمانی نیاز است. لیزر عموما نتایج امیدوار کننده ای دارد
   علی الحساب ضد آفتاب بزن و روزی 2 بار با صابون کلیندا صورتت را شستشو بده. هر موقع تونستی بیا مطب ببینمت
   موفق
 • تصویر کاربر سمیرا. سه شنبه ۲۰ آبان ۹۳( 7 سال پیش) تعداد بازدید: 89 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر عزیز. خسته نباشید.
  26 ساله هستم و ناحیه زیربغلم تیرگی تقریبا زیادی داره. تا کنون کرم های زیادی برای برطرف کردن تیرگی زیربغل استفاده کردم که تاثیری نداشتن. به فکر لیزر افتادم که تیرگی زیربغلمو کمتر کنه. اما میخواستم بپرسم که لیزر برای رفع تیرگی زیربغل موثر هست یا خیر؟ و اینکه لیزر کیوسوییچ تیرگی زیربغلُ کمتر میکنه؟ و در آخر اینکه کدام لیزر برای رفع تیرگی زیربغل مناسب میباشد؟
  پیشاپیش ممنون از راهنمایی شما.
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۲۰ آبان ۹۳( 7 سال پیش)
   سلام سمیرا جان
   بهتره معاینه بشی.
   در بسیار از موارد با درمان دارویی و لیزر اوضاع بهتر خواهد شد اما در بعضی از موارد ممکن است حتی با لیزر قابل درمان نباشد
   لیزرهای کیوسوئیچ نیز ممکن است کاربرد داشته باشد
   موفق
 • تصویر کاربر شهرام سه شنبه ۲۹ مهر ۹۳( 7 سال پیش) تعداد بازدید: 268 مشاهده پرسش
  با سلام به آقای دکتر
  میخواستم بدونم کرم رژودرم تاثیر مطلوب و واقعی روی جای جوش داره یا نه؟
  چون من یک بار این کرم رو گرفتم واستفاده کردم و تاثیری نداشت .
  چه کرم دیگه ای شما برای جای جوش خوب میدونید و اینکه کلا جای جوش رو به غیر عمل لیزر به چه روش دیگه ای میشه برطرف کرد؟
  خیلی ممنون.
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۲۹ مهر ۹۳( 7 سال پیش)
   سلام شهرام جان
   راستش کرم رژیودرم روی جای جوش خیلی تاثیر ندارد.
   اقدامات درمانی گوناگونی ممکن است به غیر از لیزر نیاز باشد ولی موفق بودن درمان به پیگیری و صبر فراوان نیاز دارد
   موفق
 • تصویر کاربر نگار سه شنبه ۱۵ مهر ۹۳( 7 سال پیش) تعداد بازدید: 174 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشی
  اقای دکتر من 3سال پیش موهایی زاید صورتم خیلی زیادتر شده البته تو قسمت چونم با لب بالام وزیر چونم...در موردش خیلی تو اینترنت خوندم فکر میکنم هیرسوتیسم...پریودیم مشکلی نداره فقط 2و3روز زودتر یا دیرترپریود میشم...پریودیم هم منظمه
  رفتم پیش دکتر زنان زایمان چندتا ازمایش واسم نوشت ولی نرفتم اخه گفت که باید برم یه شهر دیگه ازمایش بدم اخه شهرمون امکاناتش کمه
  بعدش 100قرص فینایند1 واسم تجویز کرد فقط60تاشو خوردم چون ترسیدم نازایی بیاره
  دیگه مصرفشون نکردنم
  حالا به نظرتون لیزر باعث نازایی میشه ؟؟؟یا من باخیال راحت برم لیزر
  وایا اون قرصی که مصرف کردم اثر بدی روم نزاره ؟؟؟ایا زنی که این موهای زائد مردانه رو داشته باشه ممکنه که بچه دار نشه؟؟؟
  یه دنیا ممنون میشم اگه جواب سوالامو بدین
  خواهش میکنم راهنماییم کنید.ممن.م میشم جوابمو واسم میل کنید
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۱۵ مهر ۹۳( 7 سال پیش)
   سلام نگار جان
   لیزر هیچگونه عوارض دراز مدت نظیر نازائی و یا سرطان و نظائر آن ایجاد نمی کند
   با خیال راحت لیزر را انجام بده
   اما کنترل اختلال هورمونی زمینه ای نیز باید پیگیری گردد
   موفق
 • تصویر کاربر fahime سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۳( 7 سال پیش) تعداد بازدید: 103 مشاهده پرسش
  سلام آقاي دكتر ممنون ازاينكه سرع جواب سوالاتم رو ميديد- دكتر عزيز من در چالوس زندگي ميكنم و متاسفانه اينجا دكتر پوست خوبي سراغ ندارم پيش يكي رفتم اما نتجش رضايت بخش نبود- من 1 ماه ديگه دارم نامزد ميكنم و براي ايشون هم زيبايي خيلي مهمه و دوس دارن در برخورد اول پيش فاميل من چهرم خيلي زيبا باشه- و در حال حاضر نميتونم بيام تهران تا بتونم بيام مطب شما- ميخواستم ببينم براتون امكان داره كه اينترنتي منو يه راهنمايي كنيد و يه جورايي ويزيتك كنيد؟؟؟؟؟ من پوستم خيلي چرب شده و جوش ميزنه= تازگي ها احساس مي كنم پوستم كمي چروك شده- البته من خيلي هم حساس و بعضي اوقات عصبي ميشم- در صورت لزوم ميتونم از پوست صورتم براتون عكس بفرستم- من حاضرم هزينه ويزيت رو بپردازم و شما بصورت اينترنتي منو ويزيت كنيد- تو رو خدا كمكم كنيد- برام خيلي مهمه
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۳( 7 سال پیش)
   سلام فهیمه جان
   راستش بدون معاینه و بررسی دقیق شرایط زمینه ای نمی توان داروی مناسبی را توصیه کرد یا اقدام مناسبی انجام داد
   با توجه به شرایطی که ذکر می کنی پیشنهاد می کنم علاوه بر اقدامات قبلی روزی 3 بار صورتت را با صابون کلیندا شستشو بدی
   از کرم Q10 نیوا روزی یک بار به صورتت بزن (البته خیلی کم)
   ضد آفتاب فراموشت نشه
   روزی یک بار هم از دم کرده آویشن به صورتت بزن
   موفق
 • تصویر کاربر اسفتدیار پنجشنبه ۱۱ اردیبهشت ۹۳( 7 سال پیش) تعداد بازدید: 147 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من 4 ماه دیگه 18 سالم می شه نزدیکه یه ساله ریش در می یارم اقای دکتر تا نزدیک زیر چشمام مو در می یاد و من می زنم البته رشدش از ریشام کمتره به نظر شما باید چیکار کنم؟
  خیلی ممنون موفق باشین
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری پنجشنبه ۱۱ اردیبهشت ۹۳( 7 سال پیش)
   سلام اسفندیار جان
   چیز مهمی نیست
   اما اگر خیلی اذیتت می کنه بهتره با چند جلسه لیزر موها را از بین برد
   موفق
درحال دریافت اطلاعات

مقالات مرتبط

با ما در تماس باشید

ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه ۲ واحد ۱۲

آدرس مطب

ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه ۲ واحد ۱۲

شماره تماس

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

پرسش از دکتر