آدرس : ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه 2 واحد 12
02122704076
drentezari@

عکس زگیل تناسلی خفیف در زنان

زگیل تناسلی زنان در واقع یک بیماری خاموش و تهدید جدی سلامت خانواده محسوب می شود. در اینجا سعی خواهیم کرد تا به صورت اجمالی به صورت تصویری با نشان دادن گالری عکس زگیل تناسلی در زنان و از طریق فیلم، آموزش های لازم در خصوص شیوع بیماری، علائم اولیه، روش های تشخیص زودرس و درمان زگیل تناسلی و همچنین پیشگیری از این بیماری را ارائه کنیم.

اقدام به موقع سارا در پیشگیری از سرطان دهانه رحم با مشاهده عکس زگیل تناسلی در زنان

سارا یک خانم 32 ساله است که به صورت کاملا اتفاقی پس از تیغ زدن موهای ناحیه تناسلی خود متوجه وجود ضایعات متعدد بسیار ریز و قهوه ای رنگ روی آلت تناسلی خود شده است. آنگونه که سارا اشاره می کند ضایعات مذکور طی چند هفته گذشته نبوده است و ناگهان ایجاد شده است.

عکس زگیل تناسلی در زنان

عکس زگیل تناسلی در زنان

سارا پس از بررسی های متعدد با مشاهده عکس زگیل تناسلی در زنان از طریق وب سایت، به این بیماری مشکوک شده و بلافاصه برای معاینه و بررسی به مطب مراجعه می کند. پس از معاینه اولیه تشخیص بیماری زگیل تناسلی به عنوان یکی از تشخیص های افتراقی مطرح می شود. پس از بررسی های مقدماتی و آزمایشات اولیه، اقدام به بیوپسی و نمونه برداری و همچنین HPV PCR از ضایعات می گردد. همچنین با توجه به تعدد ضایعات اقدامات درمانی با لیزر انجام می شود.

نتایج HPV PCR مثب گزارش می گردد و ویروس HPV 16 که در واقع یک ویروس پر خطر است در ضایعه مشاهده می شود. خوشبختانه ضایعات بیرونی با توجه به اقدام به موقع و سریع درمانی از بین رفتند ولی برای بررسی ضایعات دهانه رحم نیاز به PAP Smear و HPV PCR به صورت همزمان بود که این اقدام نیز انجام گردید. HPV PCR از ترشحات دهانه رحم نشان دهنده حضور ویروس های سروتیپ 16، 18، 39، 58 و 68 (همگی از انواع پر خطر ویروس) بود.

با توجه به اینکه هیچگونه تغییر سلولی به شکل بدخیمی یا پیش بدخیم در پاپ اسمیر مشاهده نشده بود اقدامات دارویی جهت تقویت سیستم ایمنی و تجویز واکسن گارداسیل به عمل آمد. در مورد سارا پاپ اسمیر منظم و HPV PCR هر 6 ماه یکبار تا 3 سال باید انجام شود که خوشبختانه در اکثر موارد طی بررسی های ادواری ویروس به مرور از بین خوهد رفت.

علائم زگیل تناسلی در زنان

در زنان امکان دارد زگیل تناسلی درون مهبل و گردن رحم نیز ایجاد شود، چنانچه زگیل بر روی دهانه رحم ایجاد شده باشد امکان دارد خونریزی خفیفی نیز داشته و یا در موارد بسیار نادری، ترشحات مهبلی به رنگ غیر عادی داشته باشد. البته زیگیل در همه افرادی که در معرض تماس با این ویروس قرار می گیرند ایجاد نمی شود.

زگیل تناسلی زنان از طریق تماس پوست با پوست منتقل می شوند بنابراین با انجام آمیزش یا تماس اندام جنسی با فرد دارای بیماری، امکان سرایت  آن وجود دارد.

پزشک با معاینه بالینی و مشاهده اندام تناسلی و اطراف مقعد، اغلب می تواند زگیل مقعدی و دیگر نواحی را تشخیص دهد. ممکن است پزشک در مورد علائم بیماری و همچنین عوامل خطر سازی مانند رابطه جنسی محافظت نشده و یا هر چیز دیگری که خطر ابتلا به بیماری را افزایش دهد، سوالاتی بپرسد.

در بسیاری از موارد، پزشک جهت انجام آزمایش سیتوپاتولوژی و PCR جهت بررسی نوع ویروس، از بافت زگیل نمونه برداری می کند.

همچنین اگر تست پاپ اسمیر زنان غیر طبیعی باشد، پزشک آزمایش تشخیص زگیل تناسلی در زنان را تجویز می کند.

زگیل ناحیه تناسلی زنان چه عوارضی دارد؟

زگیل تناسلی زنان به شکل جدی بر وضعیت روحی و روانی فرد تأثیر گذار است؛ چرا که علاوه بر شانس ابتلا به سرطان دهانه رحم، زنان مبتلا به زگیل تناسلی در اولین رابطه جنسی، سبب ابتلای نفر مقابل خود به زگیل خواهند شد. از طرف دیگر رشد سریع و انتشار زگیل ها، ظاهر ناخوشایندی به ناحیه تناسلی زنانه خواهد داد.

زگیل تناسلی بسیار مسری است

زگیل تناسلی زنان و عفونت ژنیتال وارت، در بسیاری از زنانی که دچار آن هستند، در نهایت بر طرف می شود، اما در برخی از آنها عفونت به صورت دائمی یا طولانی مدت در  می آید که این عفونت دائمی یکی از عوامل خطر ایجاد سرطان گردن رحم در زنان و سرطان آلت، یا سرطان دهان و حلق است بنابراین هرگونه ضایعه ای، باید سریعا تحت درمان قرار گیرد.

نوع ۱۶ و ۱۸ ویروس زگیل تناسلی، شایع ترین نوع موثر در ایجاد سرطان سرویکس هستند و نوع ۱۶ در ۶۰ درصد همه سرطان های سرویکس و نوع ۱۸ در ۱۰ تا ۲۰ درصد از موارد دیده  می شود.

نکته مهم تر این است که ژنیتال وارت در ۳۰ درصد سرطان های حلق و حنجره، ۴۵ تا ۹۵ درصد سرطان ناحیه مقعد، ۶۰ تا ۶۵ درصد سرطان های واژن و ۶۰-۴۰ درصد سرطان های آلت تناسلی خارجی زنان نقش دارد.

از فاکتورهای خطر مستقل دیگر در بروز سرطان دهانه رحم، سن پائین زن در اولین نزدیکی، زایمان های متعدد، وجود چندین شریک جنسی، سیگار و عفونت HIV (ویروس نقص ایمنی انسانی) به شمار میرود.

عکس واضح از زگیل تناسلی زنان

در تصاویر زیر می توانید گالری عکس زگیل تناسلی را مشاهده کنید:

ما 47 عکس مختلف از انواع زگیل تناسلی را برای شما گردآوری کرده ایم تا شکل زگیل را از نزدیک ببینید. برای مشاهده عکس های زگیل بر روی زگیل تناسلی مردان کلیک کنید.

سرطان دهانه رحم در زنان

سرطان دهانه رحم دومین بیماری بدخیم زنان در دنیا می باشد.  سـالیانه حدود 500000مورد بیماری جدید در جوامع مختلف گزارش شده است. بیش از %80 مـرگ های ناشی از سرطان دهانه رحم در کشورهای در حال توسعه اتفاق می افتد.

عکس زگیل تناسلی زنان

این بیماری کاملا قابل پیشگیری است و یکی از راه های بسیار موثر آن آموزش زنان و دختران در مورد بیماری های آمیزشی به خصوص آموزش تصویری از طریق عکس زگیل تناسلی در زنان می باشد.

سوال یکی ازبیماران: همسر من زگیل تناسلی داشتن حدود 8 ماه میشه که اطلاع پیدا کردیم و فریز کردن دکترشون راجب جلوگیری که من هم نگیرم چیزی نگفتن تا اینکه حدود 3 ماه تو بدن من سه تا زگیل در اومد شکل ظاهریش مثل مال شوهرم نیست تا اینکه رفتم متخصص زنان و تشخیص دادن زگیل و جواب پاپ اسمیرم هم مثبت شد دکتر م هم گفتن برم بیمارستان امام hpv انجام بدم و گارداسیل به منو همسرم بزنن فوقالعاده ترسیدم و نمیدونم چیکار کنم لطفا راهنماییم کنید چیکار کنم خودتون حضوری پیشتون بیام مشکلم حل میشه هزینه های درمانش چجوریه

تشخیص زگیل تناسلی خانمها

در اکثر موارد، زنان آلوده به این ویروس بدون علامت هستند اما ممکن است ضایعات شبیه خال گوشتی روی آلت زن ایجاد شود که معمولا خوش‌ خیم بوده و به رنگ صورتی مایل به لکه های قهوه ای یا کاملا هم رنگ پوست باشد.

در زگیل تناسلی زنان، ضایعات پوستی به شکل بر آمدگی های تو پر و کوچک در پوست یا مخاط ناحیه تناسلی یا جوش های زیر پوستی یا موهای زیر پوستی در ناحیه تناسلی ایجاد می کند که فاقد درد یا خارش می باشند. گاهی مواقع به شکل جوش تناسلی در زنان تظاهر می کند.

عکس واضح از زگیل تناسلی زنان

عکس واضح از زگیل تناسلی زنان

خال گوشتی در ناحیه تناسلی زنان

بسیاری از بیماران که به بیماری ژنیتال وارت (زگیل تناسلی زنان) مبتلا می شوند، در صورتی که علامت دار شوند، از ظهور ضایعاتی شبیه خال گوشتی روی آلت تناسلی زنان که ناگهانی ایجاد شده و روز به روز نیز بر تعداد و اندازه آنها افزوده می شود شکایت دارند.

حتی در ابتدا ممکن است ضایعات تناسلی بسیار کوچک بوده و افراد به اشتباه آنها را هنگام تراشیدن موهای زائد بیکینی یا وکس کردن، آسیب زده و این اتفاق باعث تشدید و افزایش ناگهانی تعداد زگیل تناسلی زنان گردد.

عموما زیگیل تناسلی زنان در کشاله ران، روی اندام تناسلی، لب بزرگ یا لب کوچک آلت تناسلی و یا در اطراف مقعد به وجود می آید.

گاهی زگیل های تناسلی در نواحی غیر قابل مشاهده نظیر داخل واژن یا روی دهانه رحم نیز ایجاد می شوند. چنانچه یک زن هیچگونه علامت ظاهری نداشته باشد ولی به دنبال تماس جنسی دچار خونریزی یا لکه بینی یا احساس ناخوسایند شود، باید به زگیل تناسلی زنان با درگیری روی دهانه رحم مشکوک شد، در اینگونه موارد حتما باید یک معاینه و ارزیابی داخلی انجام شود.

آنچه که باید از زگیل تناسلی زنان بدانید!

 زگیل تناسلی یک بیماری ویروسی و به شدت مسری و بیماری کمتر شناخته‌ شده ای است و عموما از طریق روابط جنسی به افراد منتقل می شود. در اکثر موارد مبتلایان به زگیل تناسلی انگ بزرگ بی‌بند و باری و بدنامی را برای آنها به همراه دارد. به‌ دلیل فشار ناشی از این مشکل افسرده و منزوی می‌شوند. از همه بدتر اگر فرد مبتلا، ازدواج کند می‌تواند ویروس اچ پی وی را منتقل کند. لذا آگاهی‌دادن به جوانان و خانوادها نقش بسیار مهمی در پیشگیری از عواقب جدی این بیماری دارد.

⛔ زگیل تناسلی در اکثر موارد به خصوص در بانوان بدون علامت بوده و فرد از آلودگی خود بی‌خبر می‌ماند ولی ممکن است به شکل دانه ها و ضایعات برجسته و توپر به شکل خال گوشتی یا گوشت اضافه روی آلت دیده شود.

عکس زگیل تناسلی در زنان - زگیل در سقف دهان

عکس زگیل تناسلی در زنان – زگیل در سقف دهان

⛔ در 90 درصد موارد ویروس مسبب زگیل تناسلی از نوع کم خطر (سروتیپ 6 و 11) بوده و در 8 تا 10 درصد نیز از نوع پرخطر (سروتیپ 16 و 18) می باشد که می تواند زمینه ساز سرطان آلت تناسلی ، سرطان دهانه رحم، سرطان دهان و سرطان مقعد گردد.

⛔ بهترین راه پیشگیری از زگیل تناسلی تزریق واکسن و پرهیز از روابط جنسی غیر ایمن است.

⛔ کاندوم از بروز زگیل تناسلی به طور کامل پیشگیری نمی کند.

⛔ زگیل تناسلی باید هرچه سریعتر تحت درمان قرار گیرد. انتخاب نوع درمان با در نظر گرفتن نوع ضایعه، محل درگیری زگیل تناسلی، سن و جنس و سایر پارامتر ها می باشد. ممکن است از داروی موضعی، کرایو، کوتر یا لیزر و جراحی استفاده گردد.

دکتر عباس انتظاری متخصص زگیل تناسلی در تهران

برای درخواست نوبت فوری با تلگرام : 

برای دریافت نوبت فوری، نام خود را ارسال کنیدشماره 09039789682 را به نام مطب دکتر انتظاری در گوشی خود ذخیره نمائید یا اینجا را کلیک کنید سپس نام خود را از طریق تلگرام  ارسال کنید تا اولین نوبت آزاد توسط منشی مطب برای شما اختصاص یابد 

درمان زگیل تناسلی اولین گام پیشگیری از سرطان است

آخرین پرسش ها

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. کد رهگیری خود را یادداشت کنید یا از آن عکس بگیرید

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر سام سه شنبه ۲۴ تیر ۹۹( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام . من يكسال پيش طي نشستن طولاني مدت دچار يبوست شدم و بعد از آن بواسير پيدا كردم كه بهد از گذشت شش هفت ماه و درمان هاي خانگي بواسير تقريبا از بين رفت و دچار بريدگي يا همون شقاق شدم كه هميشه با مدفوع خونريزي داشتم بازم با درمان هاي سنتي شقاق خوب شد ولي يه تيكه گوشت اضافه پيدا شده به همراه تورم توي اون ناحيه ،
  درمانش چي هست !؟
  من نميدونم اصلا بايد چه دكتري برم ميشه بگيد چه دكتري مناسبه !؟
  اگه شما درمانشو انجام ميديد ميشه هزينشو بگيد
  چونكه من تهران نيستم و صرفا يك روزي رو ميتونم بيام ، كارم با يه روز تموم ميشه !؟
  اگه ممكنه لطف كنيد يه توضيحي بديد !؟
  و اگه شما انجام نميديد ميشه بگيد چه دكتري براي اين كار مناسبه
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۲۴ تیر ۹۹( 2 ماه پیش)

   سلام جانم

   با همکاران جراح کولوذکتال مشورت کن

   موفق

 • تصویر کاربر ساسان جمعه ۲۰ تیر ۹۹( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر توروخدا یه جواب درست حسابی بهم بدین 4 دفعه کرایو شدم
  ولی باز زگیلم برمیگرده دیگه خسته شدم یه راهنمایی بکنین اینترنت ازسرطان نوشته ذهنم درگیره
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری جمعه ۲۰ تیر ۹۹( 2 ماه پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی معمولا مهمترین اقدام در اینگونه موارد تقویت سیستم ایمنی بدن است

   بهترین و سریعترین روش درمانی که کمترین میزان عود را دارد لیزر است که فیلم لیزر را هم برات گذاشتم تا ببینی

   واکسن گارداسیل ممکن است کمک کننده باشد سعی کن از سیگار و الکل و استرس پرهیز کنی

   از مصرف غذاهای چرب پرهیز کن میوه و سبزیجات تازه مصرف کن

   ویدئو زیر را با دقت ببین چون به صورت خلاصه روند بیماری و درمان را توضیح دادم

   معاینات ادواری و ارزیابی های مکرر سالانه بسیار کمک کننده است

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی. ممکنه نیاز به نمونه برداری باشد

    

 • تصویر کاربر علی شنبه ۱۴ تیر ۹۹( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما جناب دکتر
  میخواستم بدونم وجود دانه های ریز که کمی از رنگ پوست روشن تر هست روی ناحیه تناسلی، بیماری هست؟
  طبق مطالعاتم توی اینترنت و ... متوجه شدم به این دانه ها فوردایس گفته میشه!
  آیا این ها خطری دارند؟ علل پیدایش آنها چیست؟
  با تشکر از جنابعالی
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۱۴ تیر ۹۹( 2 ماه پیش)

   سلام جانم

   چنانچه فوردایس آلت مطرح باشد معمولا نیاز به درمان ندارد و زمینه ژنتیکی دارد

   در صورتی که از نظر ظاهری آزار دهنده باشد لیزر بهترین روش درمانی است.

   امکان از بین بردن این حالت با دارو وجود ندارد. 

   نگران نباش

 • تصویر کاربر نسرین شنبه ۱۴ تیر ۹۹( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام .من 30سالمه از10سال پیش ریزش نازکی وشکنندگی موهام شروع شده ازوسط سر وهی عقبترمیره دلیلیش پلی کیستیک بودن وریزش هورمونی چ دارویی مناسب برای من ؟؟؟ممنون ازپاسختون
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۱۴ تیر ۹۹( 2 ماه پیش)

   سلام جانم

   درمان استاندارد در اینگونه موارد محلول موضعی مینوکسیدیل است

   داروهای خوراکی نیز ممکن است کمک کننده باشد که معمولا پس از ارزیابی هورمونی باید تصمیم گیری نمود

   موفق

 • تصویر کاربر hesam دوشنبه ۹ تیر ۹۹( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  پیرو پاسخ شما در وبسایت ، من ترجیح دادم در تلگرام مزاحم بشم . شما فرمودید کرم پرمترین ۵ شب پشت سر هم استفاده کنم و هفته بعد تکرار که مجموع میشه ۱۰ بار استفاده، ولی دکتر اینجا(آلمان) این کرم پرمترین ۵٪ در وزن ۶۰ گرم داد و گفت نصف امشب استفاده کن و نصف هفته آینده ، حالا این کرم فقط ۶۰ گرم هست وبرای ۱۰ شب جواب نمیده و داروخانه اینجا فقط ۱ دونه میده و بدون نسخه نمیده . هیچ لوسیون یا دستور اضافه ای هم دکتر نداده . ممنون میشم راهنمایی کنید 🙏
  سلام آقای دکتر ، من یک ماه هست مسافرتی پیش دوستم امدم و اون خودش را زیاد میخاروند بعد از مطالعه و مراجع به دکتر معلوم شد گال هست و یک کرم استفاده کرد ، از این کرم ۲ نوبت به فاصله یک هفته استفاده شد و شب تا صبح کل بدن . من هم برای پیش گیری استفاده کردم الان ۲ هفته از اخرین نوبت کرم می گذره و من خارش دارم و به تازگی روی آلتم اثرات گال دیده میشه . به نظر شمت چه باید کرد ؟ من کرم زود استفاده کردم و نیاز هست یک دوره دیگه بردارم یا چه باید کد؟ ممنون از پاسختون
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۹ تیر ۹۹( 3 ماه پیش)

   سلام جانم

   پیشنهاد می کنم حداقل یک دوره دیگر دارو را استفاده کنی

   در صورت عدم بهبودی بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک خانواده خود در آلمان مراجعه کنی

   موفق

 • تصویر کاربر مهدی شنبه ۷ تیر ۹۹( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکترعزیزمدتی است این ضایعه روی الت من هست ممنون میشم راهنماییم کنیدزگیل هست یانه
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۷ تیر ۹۹( 3 ماه پیش)

   سلام جانم

   بر اساس عکس ارسالی شواهدی از زگیل تناسلی مشاهده نمی شود

   در موارد مشکوک تست HPV PCR کمک کننده است

   موفق

 • تصویر کاربر رضا یکشنبه ۱ تیر ۹۹( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام یه سری جوش به صورت لخته خون دور آلتم زده و یه سری جوش های ریز هم وجود دارد آیا زگیل تناسلی است؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۱ تیر ۹۹( 3 ماه پیش)

   سلام جانم

   چنانچه آنژیوکراتوم مطرح باشد معمولا نیاز به درمان ندارد ولی در صورتی که از نظر ظاهری آزار دهنده باشد لیزر بهترین روش درمانی است.

   امکان از بین بردن این حالت با دارو وجود ندارد. بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی

   موفق

 • تصویر کاربر محمد شنبه ۳ خرداد ۹۹( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر
  من قبلا بابت رفع زیگیل تناسلی خدمت شما دو بار آمدم و شما یکی از روش ها رو بهم دادین
  روش قطره پدوفلین 5%
  ولی امشب متوجه شدم که لکه های سفید رنگی روی پوست همسر به وجود آمده یکم که دقت کردم دیدم شبیه زیگیل هست
  برای همین تصمیم گرفتم با شما مشورت کنم تا راه حلی بهم پیشنهاد بدید
  چون طبق مقالاتی که خوندن تاثیر این بیماری برای زنان خطرات بد تری دارد تا مردان
  چون همسر با دکتر آقا مشکل داره و خجالتی هستن و نمی خواد دکتر مرد معاینه انجام بدهد
  چنتا عکس گرفتم و بدون اجازش فرستادم که شما ببینید که آیا زیگیل هست یا نه
  و لطفا اگر تشخیص به زیگیل هست
  راهنماییم کنید پیش یه دکتر خانم متخصص و کار درست برم تا با معاینه یه راحل درست و سریع در اختیارم بزار تا خیلی سریع از شر این ویروس خلاص بشیم
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۳ خرداد ۹۹( 4 ماه پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی بر اساس عکس ارسالی شواهدی از زگیل تناسلی مشاهده نمی شود

   ممکنه مولوسکوم مطرح باشد برای درمان می توان از کرایوتراپی یا لیزر استفاده نمود

   همچنین درمان دارویی نیز در برخی موارد کمک کننده است

   نگران نباش و به پزشک متخصص زنان مراجعه شود

   موفق

 • تصویر کاربر Ahmad شنبه ۳ خرداد ۹۹( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام دکتر مدتی که کنار آلت تناسلیم یه ورم ریز با کمی درد مشاهده کردم که رفته رفته بزرگتر شده کمی از بند انگشت کوچکتر همراه با درد چه مشکلی داره
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۳ خرداد ۹۹( 4 ماه پیش)

   سلام جانم

   ممکنه آبسه زیر جلدی مطرح باشد بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

 • تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ۹۹( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  منشا کییت اپیدرمال چیه؟علت ایجاد ان چیست؟ایا علتش hpv هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ۹۹( 4 ماه پیش)
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر