علت تغییر رنگ ناحیه تناسلی در مردان

علت تغییر رنگ ناحیه تناسلی در مردان

فهرست مطالب

در هنگام تحریک جنسی، آلت تناسلی مرد می تواند به دلیل افزایش جریان خون در عروق و غدد، رنگی مایل به قرمز، تقریباً بنفش به خود بگیرد. اما دلایل جدی دیگری نیز وجود دارد که ممکن است سبب تغیر رنگ آلت تناسلی گردد.

تغییر رنگ آلت تناسلی مردان به چه علت است؟

دلایل تغییر رنگ آلت تناسلی می تواند از کبودی ناشی از برخورد با زیپ تا سرطان آلت تناسلی، یک بیماری نادر که نشان دهنده کمتر از 1 درصد سرطان ها در مردان ایالات متحده است، متغیر باشد. در برخی موارد، تغییر در رنگ آلت تناسلی مردان نشانه ای از بیماری مقاربتی (STD) یا بیماری پوستی غیر مسری و بی خطر است.

تغییر رنگ آلت تناسلی مرد تقریباً همیشه نیاز به معاینه پزشکی دارد. ممکن است در نهایت موقتی و نسبتاً خوش خیم باشد، اما نباید خودتان سعی کنید آن را تشخیص دهید.

در ادامه با دلایل احتمالی و گزینه های درمان تغییر رنگ آلت تناسلی مردانه آشنا می شوید.

کبودی یا آسیب دیدگی آلت تناسلی در مردان

کبودی در هر نقطه از بدن بخاطر پارگی مویرگ های خونی ریزی که دقیقاً در زیر سطح پوست قرار دارند، رخ می دهد. در اثر برخورد با زیپ، مقاربت شدید یا استمنا، یا در اثر نیشگون (فشار) و ضرب دیدگی، ممکن است آلت تناسلی مرد کبود شود.

یک کبودی ملایم در هنگام بهبودی رنگ تیره تری پیدا می کند و سپس از بین می رود و ممکن است به هیچگونه مراقبت پزشکی نیاز نداشته باشد.

کبودی های شدیدتر و کبودی هایی که به خودی خود بهبود نیابد، باید توسط پزشک معاینه شوند.

برای جلوگیری از آسیب دیدگی آلت تناسلی مرد، حتما هنگام ورزش از تجهیزات محافظ استفاده کنید و هنگام بستن زیپ شلوار مراقب باشد.

کبودی یا آسیب دیدگی آلت تناسلی در مردان

ملانوز آلت تناسلی مرد

ملانوز آلت تناسلی، که  یک بیماری بی ضرر پوستی ست، باعث می شود تکه های کوچکی از پوست تیره روی شفت یا سر آلت تناسلی شما ظاهر شود که اصطلاحاً به آن گلنس نیز گفته می شود. این حالت وقتی اتفاق می افتد که ملانین به صورت رسوبات غلیظ روی سطح پوست شما تجمع یابد.

ملانوز آلت تناسلی یک بیماری STD و مسری نیست.

معمولاً برای این عارضه نیازی به درمان نیست، اگرچه برداشتن تکه ها از طریق جراحی در برخی موارد ممکن است. این روش ممکن است جای زخم های قابل توجهی ایجاد کند

اگزما تماسی (درماتیت تماسی) آلت تناسلی

اگزما تماسی (درماتیت تماسی) آلت تناسلی

درماتیت تماسی نوعی واکنش پوستی در تماس با یک ماده محرک است. برخی از صابون ها یا شوینده ها می توانند این واکنش را در هر نقطه از بدن ایجاد کنند.

درماتیت تماسی در آلت تناسلی مردان، اغلب توسط کاندوم لاتکس ایجاد می شود. تا زمانی که دچار واکنش آلرژیک نشوید ممکن است ندانید که به لاتکس آلرژی دارید. در این حالت پوست می تواند قرمز و خارش دار شود. بروز یک واکنش جدی همچنین می تواند باعث پارگی پوست و ایجاد خونابه شود.

موارد خفیف را اغلب می توان با کرم کورتیکواستروئید و بدون نسخه درمان کرد. اگر پوست دچار پارگی شد، برای جلوگیری از ایجاد عفونت به پزشک مراجعه کنید. اگر به لاتکس آلرژی دارید، کاندوم های Nonlatex (بدون لاتکس) در دسترس هستند.

از سایر علل احتمالی درماتیت تماسی، می توان حساسیت به صابون ها یا مواد شوینده را نام برد.

اگزمای دستگاه تناسلی در مردان

بیماری لیکن اسکلروز و بروز آن در تغییر رنگ آلت تناسلی

تکه های سفید رنگی که روی آلت تناسلی ایجاد می شود می تواند نشانه لیکن اسکلروز باشد. این یک بیماری پوستی است که در کسانی که ختنه نمی شوند بیشتر دیده می شود.

علاوه بر لکه های سفید که با پیشرفت بیماری بزرگتر می شوند، پوست آلت تناسلی نیز می تواند خارش دار و نازک شود. علائم دیگر شامل نعوظ دردناک و کاهش جریان ادرار است.

درمان معمولاً شامل یک پماد استروئیدی قوی است که مستقیماً روی پوست آسیب دیده قرار می گیرد. اگر فقط پوست ختنه گاه تحت تأثیر قرار گرفته باشد، ممکن است ختنه کردن توصیه شود.

لیکن اسکلروز یک بیماری دائمی است که می تواند دوره های بهبودی و عود مکرر داشته باشد.

اگر شما به لیکن اسکلروز مبتلا هستید، ممکن است در معرض خطر بیشتری برای سایر اختلالات خود ایمنی مانند بیماری تیروئید یا ویتیلیگو قرار داشته باشید.

بیماری لیکن اسکلروز

ویتیلیگو یا بیماری پیسی در ناحیه تناسلی

بیماری ویتیلیگو هنگامی ایجاد می شود که سلول های پوست دیگر ملانین، رنگدانه ای که رنگ طبیعی پوست را ایجاد می کند، تولید نکنند. ویتیلیگو به طور معمول مناطقی مانند آرنج و زانو را تحت تأثیر قرار می دهد، اما ممکن است در هر نقطه از بدن، از جمله آلت تناسلی، ایجاد گردد. این بیماری دردناک یا مسری نیست. و معمولا بافت پوست را تحت تأثیر قرار نمی دهد.

ویتیلیگو ممکن است به صورت یک لکه کوچک مایل به سفید ظاهر شود یا ممکن است ناحیه بسیار بزرگتری را پوشش دهد. برخی از درمان های استروئیدی، و برخی از داروها که روی سیستم ایمنی بدن اثر می گذارند، ممکن است به بازیابی رنگ در مناطق کوچک یا خفیف آسیب دیده کمک کنند.

سفلیس یک بیماری مقاربتی است

سفلیس یک بیماری مقاربتی است که در صورت عدم درمان به موقع و موثر در نهایت می تواند بر مغز، قلب و سایر اندام ها تأثیر بگذارد.

اولین علامت آن معمولاً زخمی سفید یا قرمز در آلت تناسلی مردانه است که در ابتدا معمولاً دردناک نیست. اگر این بیماری درمان نشود، بثورات خارش دار می تواند در نقاط بیشتری از آلت تناسلی و بدن مرد ظاهر شوند. علائم دیگر آن می تواند شامل سردرد، تب و خستگی باشد.

سایر بیماری های مقاربتی، مانند زگیل تناسلی در مردان ، می توانند باعث ایجاد برجستگی، ضایعه و سایر تغییرات ظاهری شوند.

انجام تست منظم STD به تشخیص و درمان به موقع این بیماری در صورت ابتلای مجدد، کمک می کند. همچنین جلوگیری از شیوع بیماری نیز مهم است. برقراری رابطه جنسی محافظت شده نیز به شما کمک می کند تا شانس خود را برای جلوگیری از ابتلا به بیماری های مقاربتی افزایش دهید.

بیماری های مقاربتی (آمیزشی) کدامند؟

سرطان آلت تناسلی در مردان

اگرچه سرطان آلت تناسلی در مردان نادر است، اما شناختن علائم آن برای انجام سریعتر اقدامات لازم، مهم است.

یکی از اولین علائم سرطان آلت تناسلی مردانه که در مراحل اولیه بیماری رخ می دهد، تغییر رنگ است. در این حالت ناحیه شفت یا گلنس ممکن است تحت تأثیر قرار گیرد. در این حالت آلت تناسلی ممکن است رنگی مایل به قرمز یا لکه های قهوه ای تخت داشته باشد. پوست آلت تناسلی نیز ممکن است ضخیم شده و دردناک گردد.

گزینه های درمانی شامل پرتودرمانی یا جراحی برای از بین بردن بخشهای کوچکی از بافت سرطانی از سطح پوست است. ماهیت سرطان و میزان شیوع آن، به تعیین بهترین روش درمانی کمک خواهد کرد.

دکتر عباس انتظاری متخصص طب پیشگیری

دسته بندی

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

دکتر عباس انتظاری

از دکتر سوال دارید؟

دکتر عباس انتظاری

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. کد رهگیری خود را یادداشت کنید یا از آن عکس بگیرید (طی 72تا 96 ساعت آینده منتظر پاسخ دکتر باشید)

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر زهرا یکشنبه ۲۴ آبان ۹۴( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 210 مشاهده پرسش
  سلام من بار اول پیش یه خانم دکتر رفتم برای لیزر اون قسمتایی ک موهاشو لیزر کردن درنیمده هنوز و این دفه پیش یه خانم دکتر دیگه رفتم و موها بعد دوروز یا یه روز دراومده تفاوت چیه؟ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۲۴ آبان ۹۴( 6 سال پیش)
   سلام زهرا جان
   معمولا جلسات اولیه لیزر نتایج بهتری دارند ولی در این مورد حتما با پزشک معالجت بیشتر مشورت کن
   موفق
 • تصویر کاربر امیرسام شنبه ۲۳ آبان ۹۴( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 193 مشاهده پرسش
  پسر 3 ساله ای دارم. در یک سال و نیمی بعد از خوردت بادام زمینی دچار کهیر هایی خطی شد که تا بر روی پوست ظاهر میشد بعد از چند دقیقه محو میشد، آزمایش خون داد معلوم شد به سویا و سفیده تخم مرغ حساسیت داره. اما بعد از 40 روز خوب شد. اما الان نوع کهیری که زده به صورت جوش های ریز هست. و بر روی ساق پای راست و پشت رانش میباشد که مرتبا کم و زیاد میشود. خیلی ناراحت و نگرانم. در حال حاضر هیدروکسید زین میخورد . آیا نیاز مجدد به تست خون میباشد؟ در ضمن پسرم ورزش میکند اما خیلی سخت نیست، ورزش را کنار بگذارد؟ لطفا راهنمایی کنید؟؟ چون سن کمی دارد خیلی نگرانم، در ضمن من هم در نو جوانی کهیر میزدم اما زمانی که عصبی بودم و بع سرعت رفع میشد. آیا برای فرزندم نیاز به آزمایش کبد هست؟ لطفا راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۲۳ آبان ۹۴( 6 سال پیش)
   سلام امیر جان
   سعی کن شازده پسرت را آموزش بدی تا از مواد محرک پرهیز کند
   ورزش ملایم اشکالی نداره ولی ورزش سنگین و طولانی مدت ممکنه باعث تشدید کهیر شود
   سعی کن تا با همسرت طوری برنامه ریزی کنید که اصولا موادی که باعث تشدید علائم می شود اصلا خریداری نشود
   حتما با پزشک اطفال پسرت بیشتر مشورت کن. ممکنه نیاز به ارزیابی های سالانه باشه
   نگران نباش
   موفق
  2. تصویر کاربر امیرسام شنبه ۲۳ آبان ۹۴( 6 سال پیش)
   ممنون از وقتی که گذاشتید، آقای دکتر یعنی به خاطر مصرف هیدروکسی زین کهیر کم و زیاد میشه؟الان 4 روزهست که مصرف دارو را شروع کرده. چند وقت طول میکشه خوب بشه؟ آزمایش سالیانه خون بابت حساسیتهایی که داره باید بدم،؟یعنی باز ببرم تست خون و پوست؟ داروهای گیاهی که میگن استفاده کنم مثل خاک شیر و آب سیب و.... یا نه؟
   ممنون از شما واقعا ممنون!
  3. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۲۳ آبان ۹۴( 6 سال پیش)
   بهتره با نظر پزشک معالج اطفال، سالانه آزمایشات تکرار گردد. استفاده از میوه تازه کمک کننده است
   موفق
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۲۰ آبان ۹۴( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 85 مشاهده پرسش
  با سلام. ۲۶سالمه و تازه نامزد کردم. از حدود اواسط نوجوانی روی آلتم پاپول ایجاد شد که البته زیاد برجسته نیست و شاید یک ردیف بیشتر نیست و زیاد محسوس و قابل رویت نیست. آیا نیاز به درمان داره؟ و ایا برای همسرم ممکنه خطر داشته باشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۲۰ آبان ۹۴( 6 سال پیش)
   سلام محمد جان
   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی چنانچه پاپول مرواریدی آلت تناسلی مطرح باشد اصلا نیاز به درمان نداشته و هیچگونه خطری نیز برای همسرت ندارد
   ولی به هر حال بهتره توسط یک پزشک معاینه بشی
   موفق
 • تصویر کاربر مریم جمعه ۱۵ آبان ۹۴( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 167 مشاهده پرسش
  28سالمه و گاهی جوش های بزرگ و دردناک میزنم و جوش های خیلی ریز روی پیشابی و اطراف لب میزنم روزنه های پوستم بازه و رنگ پوستم خیلی کدره کیست داشتم که درمان کردم نزدیک به دو سال زیر نظر پزشک بودم اما هنوز جوش و جای جوش ازارم میدهد و تازگی اطراف چشمم و روی گونه هام لک های قهوه ای ظاهر شده. توروخدا راهنماییم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری جمعه ۱۵ آبان ۹۴( 6 سال پیش)
   سلام مریم جان
   البته مهمترین اقدام شناسایی عامل زمینه ساز جوش ها است در غیر اینصورت اکثر درمان ها نتایج کوتاه مدتی به همراه خواهند داشت
   ممکنه نوعی اختلال هورمونی برات مطرح باشه
   اگر تهران هستی با کلیه سوابق دارویی و ازمایشگاهی بیا مطب تا ببینمت
   موفق
 • تصویر کاربر الهام جمعه ۱۵ آبان ۹۴( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 78 مشاهده پرسش
  سلام دکتر درعرض3 هفته یک چیزی شبیه زگیل روی کشاله ران پام بوجود اومد که رفتم دکتر زنان مشاهده کرد و گفت بنظر میرسه زگیل تناسلی باشه بعد از چند روز از توش 2تا موی خیلی بلند زیر پوستی که بهم گره خورده بود درومد و اون زایده نصف شد و هر روز کوچکتر میشه ولی هنوز بعده یک هفته که مو ازش درومده رنگش قهوه هست و کاملا محو نشده بنظر شما امکان داره این زگیل باشه؟ از کجا مطمن شم که زگیل بوده یا نه؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری جمعه ۱۵ آبان ۹۴( 6 سال پیش)
   سلام الهام جان
   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی بیماری های متعددی ممکن است به این شکل تظاهر یابند. چنانچه تا کنون رابطه جنسی نداشتی زگیل تناسلی بسیار بعید به نظر می رسد در غیر اینصورت بهتره یک نمونه برداری و ارزیابی دقیقتر برات انجام شود
   موفق
 • تصویر کاربر مهسا سه شنبه ۵ آبان ۹۴( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 168 مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشید..من یک خال مادر زادی در ران پایم دارم که مدتیست بزرگتر شده است و رتگ ان تغیر کرده است...خیلی نیترسم..جرعت رفتن به دکتر هم ندارم..ترو خدا کنکم کنید..
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۵ آبان ۹۴( 6 سال پیش)
   سلام مهسا جان
   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی هر گونه تغییر در شکل یا اندازه یا ماهیت خال نیاز مند بررسی است. این علائم الزاما نگران کننده نیستند ولی باید ارزیابی شود
   توصیه می کنم در اولین فرصت به پزشک مراجعه کنی
   نگران نباش. با یک معاینه ساده و احتمالا نمونه برداری از خال تشخیص قطعی داده خواهد شد
   موفق
 • تصویر کاربر سهیلا سه شنبه ۵ آبان ۹۴( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 191 مشاهده پرسش
  با اهدای سلام و عرض خسته نباشید و با تشکر از پاسخ های ایده آل و زود شما.
  پوست صورتم دارای خال های زیادی شده است و احساس می کنم هر روز بیشتر می شود و صورتم دیگر صاف و درخشان نیست و دارای خال های زیرپوستی که مشابه کک و مک است می باشد یک سال پیش آزمایش کبد هم انجام دادم ولی همه چیز نرمال بود به دکتر پوست مراجعه کردم گفت زمینه پوستت خال ساز است و با برداشتن هر یک از خال ها ممکن است آن طرف ترش دوباره به وجود آید آیا چاره ای برای صاف شدن و درخشان شدن پوست صورتم وجود دارد.؟ لطفا راهنمایی فرمایید.
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۵ آبان ۹۴( 6 سال پیش)
   سلام سهیلا جان
   مرسی از ابراز لطفت
   راستش بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی حدس می زنم مشکلی که اشاره می کنی بیشتر کک و مک باشد تا خال واقعی
   در اینگونه موارد مهمترین اقدام برای پیشگیری از ایجاد این لکه ها استفاده منظم و مداوم از ضد آفتاب است
   برای ضایعات موجود نیز ممکن است طی چندین مرحله استفاده از لیزر بهبودی را شاهد بود
   در صورتی که خال نیز وجود داشته باشد معمولا لیزر بسیار کمک کننده است
   نگران نباش. ضد آفتاب را منظم استفاده کن.
   با پزشک معالجت بیشتر مشورت کن
   موفق
 • تصویر کاربر محسن چهارشنبه ۱۵ مهر ۹۴( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 79 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشید . ببخشید خلاصه وار توضیح میدم . من الان 24 سالمه تو دوازده سالگی به ی بیماری پوستی دچار شدم که اولش میگفتن قارچ هستش چند سال قبل گفتن سه صدفعه چند ماه پیش هم رفتم پیش ی دکتری گفت که چربی زیر پوستیه . دکتر جاهایی از پوست من اولش میخاره بعدش پوسته میده بعدش قرمز و زخم میشه این موارد در سر و صورت و ران هستش . به هر دکتر هم رفتم درمان نشده . یه پامد یا شربتی میدن هر وقت میزنم خوب میشه اگه یه روز نزنم همونجوری میشه . البته خیلی ببخشید یه چیزی هم رو باسنم هستش مثل خاله اما خارش داره ی وقتایی از بین میره ی وقتایی هم میاد این بیماری باعث میشه ی وقتایی اعصبانی بشم . بخاطر این بیماری هم نمیتونم ازدواج کنم متاسفانه . لطفا کمک کنید ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۱۵ مهر ۹۴( 6 سال پیش)
   سلام محسن جان
   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی با اوضاعی که توصیف می کنی ممکنه بیماری پسوریازیس مطرح باشه
   گاهی مواقع برای تشخیص قطعی بیماری نیاز به نمونه برداری و ارزیابی های سیتوپاتولوژیک است
   این بیماری به شدت به مسائل عصبی و استرس وابسته است و در صورت تشدید استرس, علائم بیماری نیز آزار دهنده خواهد بود
   علت دقیق بیماری شناخته شده نیست و متاسفانه هنوز درمان قطعی برای ان شناخته نشده است
   با کنترل استرس و برخی داروهای موضعی می توان علائم را کاهش داد
   موفق
 • تصویر کاربر امیر چهارشنبه ۸ مهر ۹۴( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 182 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت استاد محترم جناب آقای دکتر انتظاری:
  1)آیا هر خال گوشتی در روی آلت تناسلی دلیل وجودزگیل تناسلی می باشد؟
  2)چند سالی هست که یک خال گوشتی کوچک روی الت تناسلی بنده وجود داشت و هیچ تغییر اندازه هم ندارد و به رنگ پوست بدنم میباشد
  3)اخیرا بدلیل مطالعه مطالبی در خصوص زگیل تناسل بسیار حساس شدم و با نخل دور این خال را محکم بستم تا بدلیل عدم خونرساتی از بین برود آیا اینکار عارضه ای ایجا می کند؟ چون گره ای که زدم دیگر امکان باز کردنش برایم مقدور نمی باشد
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۸ مهر ۹۴( 6 سال پیش)
   سلام امیر جان
   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی معمولا ضایعاتی که شبیه خال گوشتی روی آلت یا کیسه بیضه هستند بیشتر زگیل تناسلی است که نیاز به درمان دارد
   البته در گروهی از موارد ممکن است کیست اپی درمال مطرح باشد که اصلا نیاز به درمان ندارد. در گروهی از موارد نیز اسکین تگ دیده می شود که آنها نیز نیاز به درمان ندارد
   ولی به هر حال بستن نخ از نظر پزشکی خیلی توصیه نمی شود. توصیه می کنم در اولین فرصت (تا هنوز خیلی دیر نشده) به پزشک مراجعه کنید. ممکنه نیاز به نمونه برداری باشه
   موفق
 • تصویر کاربر مصيبي دوشنبه ۳۰ شهریور ۹۴( 6 سال پیش) تعداد بازدید: 178 مشاهده پرسش
  سلام دكتر. دختري 23 ساله و اهل شيراز هستم . رنگ پوستم گندمي روشن هست و موهاي بدنم مشكي و تقريبا ضخيم هست. قصد دارم تمام موهاي زائد بدن خودم رو ليزر كنم .
  1.بهترين ليزر موجود در ايران كه مناسب پوست من باشه چيه ؟
  2.ممكنه از همكاران خوبتون (در زمينه ليزر موهاي زائد) در شيراز به من معرفي كنيد؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۳۰ شهریور ۹۴( 6 سال پیش)
   سلام جانم
   راستش این سوال که بهترین نوع دستگاه برای لیزر کدام است شبیه این است که از شما بپرسیم بهترین کلید برای باز کردن قفل ها چیست؟ آیا می توان پاسخ درستی به این سوال داد
   برای موهای ضخیم و نواحی کوچک می توان از لیزر الکساندریت استفاده نمود
   برای موهای کرکی در زمینه پوست سبزه و در سطوح بزرگ می توان از IPL استفاده نمود
   راستش شناخت دقیقی از همکاران فعال در زمینه لیزر در شیراز ندارم. می تونی از دانشگاه علوم پزشکی شیراز بررسی کنی
   موفق
درحال دریافت اطلاعات

مقالات مرتبط

با ما در تماس باشید

ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه ۲ واحد ۱۲

آدرس مطب

ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه ۲ واحد ۱۲

شماره تماس

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

پرسش از دکتر