منو

Search
Close this search box.

زگیل تناسلی در دختر مجرد و راه های پیشگیری و درمان آن

زگیل تناسلی در دختر مجرد و راه های پیشگیری و درمان آن

فهرست مطالب

زگیل تناسلی در دختر مجرد

زگیل تناسلی در دختر مجرد یک بیماری ویروسی است که ممکن است به دنبال رابطه جنسی ناکامل و حتی باز یهای جنسی در دختران ایجاد شود. البته امکان دارد از طریق استخر، توالت فرنگی، اشتراک لباس های زیر، اشتراک بازیجه های جنسی نیز ایجاد شود. این بیماری ضایعات پوستی به شکل برآمدگیهای توپر یا شبیه خال های گوشتی کوچک در پوست یا مخاط ناحیه تناسلی ایجاد میکند که فاقد درد یا خارش هستند ولی در اکثر موارد این بیماری باعث بروز عوارض روحی و روانی در فرد می شود

بر اساس مطالعاتی که در مورد زگیل تناسلی در دختر بچه ها روی دختران مجرد مبتلا به این بیماری ( در سنین 9 تا 21 سال ) در بیمارستان اطفال دانشگاه سینسیناتی آمریکا و بیمارستان اطفال دانشگاه ریودوژانیرو برزیل انجام شد مشخص شد که حدود 60 درصد دختران مبتلا به زگیل تناسلی هرگز هیچگونه تماس جنسی یا تجربه جنسی نداشته اند

بر اساس یافته های جدید زگیل تناسلی در دختر مجرد الزاما ناشی از رابطه جنسی نیست و ممکن است از طریق تماس دست آلوده یا لباس آلوده نیز شانس آلوده شده به این ویروس وجود دارد

علت زگیل تناسلی در دختر مجرد چیست؟

برخی رفتارهای جنسی که علت زگیل تناسلی در دختر مجرد بوده و باعث زگیل تناسلی دختر مجرد می شود و جزء رفتارهای پرخطر محسوب می شوند:

 1. روابط جنسی مقعدی
 2. آمیزش جنسی زن با زن
 3. آمیزش جنسی به زور و فشار و تجاوز جنسی
 4. اشتراک بازیچه های جنسی
 5. روابط جنسی دهانی بدون کاندوم

سایر عوامل خطر برای انتقال بیماری زگیل تناسلی در دختر باکره عبارتند از: آغاز رابطه جنسی از سنین پایین، روابط جنسی پرخطر نظیر رابطه جنسی دهانی و رابطه جنسی مقعدی، شرکای جنسی متعدد، داشتن شریک جنسی که شرکای جنسی متعدد دارد، عفونت کلامیدیایی یا انگلی همزمان، سیگار، مشروبات الکلی، شرایط نامناسب اقتصادی اجتماعی و بهداشتی، نقص سیستم ایمنی نظیر آلودگی به HIV یا مصرف طولانی مدت داروهای کورتیکواستروئیدی یا آنابولیک (داروهای بدنسازی)

با توجه به اینکه ویروس HPV به راحتی از طریق تماس پوستی منتقل می شود در اکثر موارد معمولا زگیل تناسلی دختر مجرد ناشی از تماس های غیر مستقیم پوستی از طریق دست ، پوشیدن لباس آلوده و ….. است

انتقال زگیل تناسلی در دختر مجرد

انتقال ویروس از طریق تماس مستقیم با زگیل تناسلی صورت می گیرد که حاوی ویروس است که عموما از طریق ارتباط جنسی می باشد. همچنین تماس با ترشحات تناسلی و لباس آلوده و همچنین از طریق مادر به نوزاد در هنگام تولد منتقل شود.

تا قبل از این تنها روش شناخته‌شده انتقال این ویروس، روش تماس جنسی بود، اما مطالعات جدید نشان داده است که تماس پوست با پوست نیز می‌تواند زگیل تناسلی در دختران را منتقل کند. کارهایی مانند اپیلاسیون، رفتن به اماکن عمومی مثل استخر، توالت فرنگی مشترک، سونا و جکوزی و استفاده از تیغ مشترک که در آن دستگاه تناسلی ممکن است ارتباط مستقیم با ویروس پیدا کند، می‌تواند باعث ابتلا به زگیل تناسلی شود.

زگیل تناسلی معمولا علامت بالینی‌ به صورت درد، سوزش و ترشح ندارد و معمولا وارد خون نمی‌شود و به صورت موضعی رشد می‌کند. این زگیل می‌تواند روی هر بافت مخاطی و پوستی که خراشیده شده باشد، بنشیند و وارد سلول و هسته آن شده و تکثیر شود

بسیاری از مبتلایان به زگیل تناسلی دختران از ظهور ضایعاتی شبیه خال روی آلت (خال گوشتی در ناحیه تناسلی) که ناگهانی ایجاد شده و روز به روز نیز بر تعداد و اندازه آنها افزوده می شود شکایت دارند. همانگونه که اشاره شد این بیماری در دختران معمولاً بدون علامت است و بیماری خود به خود و بدون اینکه مشکل جدی ازنظر سلامتی ایجاد کند، خوب میشود. به همین دلیل امکان دارد فرد آلوده به این ویروس شده باشد، ولی خود به خود بهبود یابد. یا بدون اینکه از وجود آن خبر داشته باشد، باعث آلوده شدن شریک جنسی یا نامزد خود شود. البته به وجود آمدن گوشت اضافه در ناحیه تناسلی یا اطراف مقعد می تواند از علائم اولیه ابتلا به زگیل تناسلی در دختر باکره باشد.

آیا ممکن است زگیل تناسلی در دختر مجرد در نواحی دیگری نیز مشاهده شود؟

بله. این امکان وجود دارد که زگیل تناسلی باعث آلوده کردن سایر نواحی نظیر دهان و زیر زبان نیز گردد و ضایعاتی شبیه زیگیل در دهان ایجاد کند. معمولا اینگونه موارد نیازمند بررسی بیشتر می باشد. این افراد معمولا در معرض خطرات بدخیمی های دهان، حلق و حنجره می باشند.

زگیل تناسلی در دختر باکره
زگیل تناسلی در دختر باکره

عموما زگیل تناسلی در دختر باکره در کشاله ران، آلت تناسلی خارجی و یا در اطراف مقعد به وجود می آیند. این زائده های پوستی می توانند از لحاظ اندازه و شکل با هم متفاوت باشند. برخی از آنها شبیه به لکه های صاف سفید رنگ هستند و برخی دیگر به شکل برآمدگی هایی شبیه به خوشه های کوچک گل کلم ظاهر می شوند. زگیل تناسلی در دختر باکره می توانند از چند هفته تا چند ماه بعد از تماس با فرد آلوده ایجاد شوند.

در برخی موارد زگیل تناسلی اصلا با چشم دیده نمی شود.

خطرات زگیل تناسلی در دختر مجرد چیست؟

در نوع پرخطر این بیماری، احتمال تبدیل شدن آن به سرطان گردن رحم یا سرطان های دیگر آلت تناسلی وجود دارد. البته این احتمال در صورتی که رابطه جنسی کامل وجود نداشته باشد بسیار ضعیف خواهد بود ولی در صورت بروز ضایعات مقعدی احتمال بروز عواقب جدی تر زیاد خواهد بود. چنانچه زگیل تناسلی در دختر باکره به شکل خال گوشتی روی آلت باشد معمولا زندگی را به مخاطره نمی اندازد و در صورتی که سیستم ایمنی فردد عملکرد مناسبی داشته باشد حتی بدون درمان نیز در 10 تا 15 درصد موارد ممکن است خود به خود از بین برود.

در بسیاری از موارد زگیل تناسلی در دختر باکره و یا زگیل تناسلی در مردان ممکن است آنقدر کوچک باشد که اصلا فرد متوجه آن نشود اما اگر ضایعه باقی بماند یا از نظر تعداد و سایز رشد کند و زیاد شود باید حتما نمونه برداری و بررسی شود و فقط در موارد کمی ممکن است به سمت تغییرات بدخیمی پیشرفت کند. بنابراین بهتر است بررسی های دقیقتر برای ارزیابی ضایعات مشکوک به عمل آید.

زگیل تناسلی در دختر مجرد
زگیل تناسلی در دختر مجرد حتی با یک تماس ساده پوستی نیز منتقل می شود

آیا دختر مجرد هم زگیل تناسلی میگیرد؟

بسیاری از والدین و حتس دختران مجرد در موقع بروز مشکل با این سوال مواجه هستند که ایا دختر باکره زگیل تناسلی می گیرد ؟

در پاسخ به این سوال باید گفت بله ” بیماری زگیل تناسلی ممکن است بدون هیچگونه رابطه جنسی نیز ایجاد شود ولی متاسفانه هنوز آگاهی خانواده ها و نوجوانان از این بیماری بسیار ناچیز است.

ویروس اچ پی وی که عامل زگیل تناسلی دختران است عمدتا از طریق تماس پوستی منتقل می شود و کاملا بر عکس ویروس تبخال و اچ آی وی که حتما نیاز به تماس جنسی برای انتقال دارد

محل های شایع ضایعات دختران عبارتند از: دستگاه تناسلی خارجی، زگیل مقعد، کشاله ران ها و دهان است. این ضایعات ممکن است اشکال متعدد، رنگ های متفاوت داشته باشد. گاهی افراد از گوشت اضافه در ناحیه تناسلی به دنبال تیغ زدن موهای این ناحیه شکایت دارند. در بسیاری از موارد این بیماری فاقد علامت ظاهری است. این درحالی است که حتی در موارد بدون علامت نیز شانس انتقال و آلوده کردن شرکای جنسی وجود دارد.

ما چند عکس مختلف از انواع زگیل تناسلی را برای شما گردآوری کرده ایم تا شکل زگیل در زنان را از نزدیک ببینید. برای مشاهده عکس های زگیل بر روی عکس زگیل تناسلی در زنان کلیک کنید.

درمان زگیل تناسلی در دختر باکره چیست؟

زگیل تناسلی در دختر باکره اگر خیلی کوچک باشد و سیستم ایمنی فرد نیز عملکرد خوبی داشته باشد، بدون درمان نیز پس از مدتی خود به خود از بین خواهند رفت اما از آنجا که این بیماری می تواند زمینه ساز بدخیمی باشد باید در پی درمان و پیگیری بود. احتمال عود بیماری نیز زیاد است.

متاسفانه هنوز درمان قطعی زگیل تناسلی در دختر باکره شناسایی نشده است و برای از بین بردن ویروس HPV  هیچ راه قطعی و دائمی وجود ندارد. اما اکثر عفونت‌های HPV در واقع به مرور زمان و توسط سیستم دفاعی بدن برطرف می‌شوند یا به اندازه‌ای ضعیف می‌شوند که بر بدن تأثیری نمی‌گذارند. عفونتی که فعال نمی‌باشد ممکن است، هنگامی‌که دستگاه ایمنی شخص به دلیل درمان بیماری‌های دیگر مانند: سرطان ضعیف می‌شود، به صورت فعال درآید.

روش درمان زگیل تناسلی دختر باکره توسط پزشک و با توجه به محل درگیری و اندازه ضایعات تعیین می شود. بسته به نظر پزشک ممکن است از داروهای موضعی مثل پودوفیلین یا سایر روشها مانند لیزر، نیتروژن مایع و فتودینامیک تراپی با آمینولولونیک اسید ‌باشد. میزان عود ضایعات بالاست.

1- کرایوتراپی زگیل (منجمد کردن)

این روش معمولا دردناک بوده و میزان عود ضایعه زگیل تناسلی نسبتا بالاتر نیز دارد و در ضایعات کوچک کاربرد دارد. این روش معمولا به صورت سرپایی انجام می شود و ابتدایی ترین روش درمانی است. میزان عود بیماری پس از فریز کردن حدود 60 درصد است.

درمان خانگی زگیل تناسلی در دختر باکره و مجرد

– محلول موضعی پودوفیلین

این محلول برای ضایعات کوچک و با تعداد کم به صورت سرپایی تجویز می شود و معمولا میزان عود آن کمتر از فریز کردن است. این روش به دلیل اینکه دردناکه بوده و امکان آسیب به بافت های سالم پوست نیز وجود دارد. معمولا در ضایعات کوچک و به تعداد کم کاربرد دارد.

-کرم ایمی کیمود یا آلدرا

کرم با تقویت سیستم دفاعی به صورت موضعی عمل می کند. برای اثر بخشی حداقل باید 30 هفته از این دارو استفاده گردد. آلدرا معمولا برای درمان اولیه استفاده نمی شود مگر ضایعات بسیار منتشر و بسیار ریز باشند یا امکان انجام لیزر وجود نداشته باشد. اما معمولا برای دوره هایی پس از درمان لیزر کاربرد دارد.

3- لیزر CO2 در درمان زگیل تناسلی در دختر

لیزر سریعترین و کارآمدترین روش درمان زگیل تناسلی در دختر باکره است. لیزر برای تمای ضایعات زگیل تناسلی در دختر باکره قابل استفاده است. حتی ضایعات بسیار بزرگ نیز با لیزر قابل درمان هستند. میزان درد و خونریزی بعد از لیزر بسیار پائینن است و میزان عود ضایعه زگیل تناسلی در دختر باکره نیز بسیار کم است و هیچگونه اسکار یا عوارضی ایجاد نمی کند.

در ویدئو زیر روند درمان زگیل تناسلی در دختر مجرد با لیزر نشان داده شده است.

4- کوتر یا الکتروسرجری

زگیل تناسلی که به درمان مقاوم بوده یا بزرگ باشد را باید با یکی از روش‏ های جراحی نظیر الکتروسرجری (کوتر) یا رادیوسرجری (آر اف جراحی) یا لیزر درمان کرد. کوتر با استفاده از جریان برق زگیل تناسلی را سوزانده و از بین می برد اما اسکار بسیار زیادی برجای می گذارد. لذا امروزه کمتر از این روش استفاده می گردد. خونریزی بسیار کم بوده ولی میزان درد نسبتا بالا است.

5- آر اف در درمان زگیل تناسلی

آر اف برای زگیل تناسلی  که بزرگ و با تعداد کم باشد قابل استفاده است. معمولا اسکار خیلی کمی برجای می گذارد و درد یا خونریزی بسیار کمی دارد.

جوش تناسلی در دختر مجرد و باکره

جوش تناسلی در دختر مجرد می تواند در اثر اصلاح، اپیلاسیون، استفاده از شستشوی شدید یا بعد از تجمع عرق در ناحیه تناسلی ایجاد شود. مواد شستشوی بدن که از مواد قوی  استفاده می کنند و pH نامناسبی دارند نیز می توانند باعث واکنش پوستی و ایجاد جوش تناسلی شوند. pH  مناسب واژن بین 3/5 تا 4/5 است و بهترین درمان این است که به دنبال محصولی در همان محدوده باشید.

درمان جوش تناسلی و تبخال تناسلی در دختر باکره

بهترین روش برای درمان جوش تناسلی در دختر مجرد این است که بدانید علت آن چیست و از آن پیشگیری کنید. تفاوت بین یک جوش واژن در مقابل موهای زائد، کیست سباسه یا زگیل تناسلی می تواند بسیار کم  و چالش برانگیز باشد. استفاده از آینه می تواند به شما کمک کند تا تشخیص دهید واقعا جوش زده‌اید و یا مشکل دیگری وجود دارد اما ممکن است این کار دشوار باشد. بنابراین وقتی که شک دارید، حتما با یک متخصص مشورت کنید.

✅ اگر به مواد شوینده ی خاصی حساسیت دارید، از آنها استفاده نکنید.

✅ جوش های خود را به هیچ عنوان فشار ندهید. این همان قانون احتیاطی است که شما به طور مداوم در مورد جوش های عادی در صورت می شنوید. اما هنگامی که ناحیه واژن شما جوش می‌زند، این نکته حتی مهمتر است. فشار دادن جوش واژن می تواند منجر به عفونت در این ناحیه شده و مشکلات جدی تری را برای شما ایجاد کند.

✅ واژن خود را خشک نگه دارید. عرق، یکی از دلایل اصلی ایجاد جوش در ناحیه واژن است؛ بنابراین حتماً از پوشیدن هرگونه لباس مرطوب یا پلاستیکی که منجر به عرق کردن می شود، خودداری کنید و محل را تا حد ممکن خشک نگه دارید.

✅ بعد از دستشویی به کمک دستمال کاغذی، ناحیه تناسلی خود را خشک کنید تا از مرطوب نگه داشتن این ناحیه جلوگیری کرده باشید.

پیشگیری از زگیل تناسلی بدون رابطه

1- از رابطه جنسی دهانی خودداری کنید (فقط ار زاه دخول زگیل انتقال پیدا نمیکند)

2- استفاده از کاندوم در سایر مواقع احتمال ابتلا را کاهش می دهد اما پیشگیری کامل نیست؛ چون نمیتواند تمام ناحیه آلت مردانه را پوشش دهد.

3- از خراشیدن و دستکاری ضایعات که موجب انتقال بیشتر آلودگی می شود، خودداری کنید.

4- تمیز وخشک نگه داشتن محل ضایعات به بهبودی کمک می کند.

5- از رابطه ی جنسی با افرادی که علائم بیماری های مقاربتی را دارند، اکیدا خودداری گردد.

دکتر عباس انتظاری متخصص زگیل تناسلی

دسته بندی

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

دکتر عباس انتظاری

از دکتر سوال دارید؟

دکتر عباس انتظاری

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر سارا دوشنبه ۲۵ تیر ۳( 3 روز پیش) تعداد بازدید: 2 مشاهده پرسش
  من مبتلا به hpv بدون علایم ظاهری شدم تایپ ۳۱-
  گارداسیل ۴ زدم و پاورفیت و هگزایم هم مصرف میکنم
  شما تو ویدیو گفتین واگسن ۴ نوع ویروس رو پوشش میده

  من برای درمان بهتر چه کار دیگه ای باید انجام بدم
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۲۵ تیر ۳( 3 روز پیش)

   سلام جانم البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی معمولا مهمترین اقدام در اینگونه موارد تقویت سیستم ایمنی بدن است واکسن گارداسیل ممکن است کمک کننده باشد سعی کن از سیگار و الکل و استرس پرهیز کنی از مصرف غذاهای چرب پرهیز کن میوه و سبزیجات تازه مصرف کن ویدئو زیر را با دقت ببین چون به صورت خلاصه روند بیماری و درمان را توضیح دادم

   معاینات ادواری و ارزیابی های مکرر سالانه بسیار کمک کننده است 

 • تصویر کاربر فاطمه چهارشنبه ۲۰ تیر ۳( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 4 مشاهده پرسش
  سلام من ۱۷ سالمه هیچ رابطه ای نداشتم
  اما ی چن ماه پیش ی چیز سیاه لبه لابیا دراومد خیلی کوچیک بودم و سرچ کردم ک نوشته بود مولوسکوم هست
  بعد ی مدت خودش رفت حتی لبه دهنمم زده بود اونم رف
  ی چن حفته ای میشه ک فهمیدم ک چیزای جوش مانند اطراف واژن ینی فقط قسمتای داخلی لابیا ی چیز جوش مانند و صورتی رنگ پوست زده اما هیچ منفذی نداره
  حس میکنم یکم بزرگ شدن
  من اصلا شرایط دکتر رفتن ندارم اما حتی نمیدونم مشکلم دقیقا چیه و دارم افسردگی میگیرم تروخدا کمکم کنید
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۲۰ تیر ۳( 1 هفته پیش)

   سلام جانم علی الحساب روزانه یک بار با بتادین ضد عفونی کن روزانه 2 بار ژل موضعی مترونیدازول بزن بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود موفق

 • تصویر کاربر ... یکشنبه ۱۰ تیر ۳( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 13 مشاهده پرسش
  سلام برامدگی های قهوه ای رنگ هم در ناحیه واژن میتونه نشانه زگیل تناسلی باشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۱۰ تیر ۳( 2 هفته پیش)

   سلام جانم در ادامه سوال عکس از ضایعه ارسال گردد ولی بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود موفق

 • تصویر کاربر ... جمعه ۸ تیر ۳( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 8 مشاهده پرسش
  سلام ،ای زگیل تناسلی در دختر مجرد میتونه باعث خارش اون ناحیه بشه ؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری جمعه ۸ تیر ۳( 2 هفته پیش)

   سلام جانم

   معمولا خارش ندارد

   موفق

 • تصویر کاربر S پنجشنبه ۷ تیر ۳( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 26 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  بنده یه دختر 22 ساله هستم هیچ‌ گونه رابطه با هدف ارضایی و ... نداشتن حتی از دستشویی فرنگی هم استفاده نکردم
  حدودا یک هفته هست که سوزش داشتم و فکر کردم مثل چندین ماه پی شخپدش خوب میشه اما نشد به دکتر متخصص زنان مراجعه کردم و امروز متوجه شدم که مبتلا به زگیل تناسلی هستم و داخل ناحیه تناسلی هم حالت زخم و انکار گوشت اضافه شده
  دکتر احتمال قارچ هم داد و گفت خیلی سریع داره پخش میشه و نمونه برداری کردن برای آزمایش hpv گفتن حدودا دو هفته طول می‌کشه تا جواب بیاد
  من خیلی نگرانم که خوب میشه یا نه اگر جواب آزمایش+یا- باشه چیکار باید کرد؟
  و اینکه اصلا چطور مبتلا به این بیماری شدم ؟ خیلی برام سواله چون من حتی از لوازم شخصی خودم فقط استفاده میکنم فقط این چند وقت که احساس سوزش داشتم از روغن نارگیل و روغن استفاده کردم با خودم گفتم حتما خوب میشه ...که نشد.....
  حتی روی گردنم هم چند ماهه یه زگیل خیلی خیلی کوچیکه به وجود اومده که سال های قبل اصلا نبوده
  ممکنه خانواده هم توسط من مبتلا بشن؟ راه های پیشگیریش چیه؟
  و اینکه من آسم دارم ممکنه دارها تداخل پیدا کنه و بدتر بشم؟
  سوال آخر اینکه دکتر یه قرص و پماد داده به اسم آسیکلوویر
  و گفته داخل رحم زده نشه یعنی حتی جایی که زخم شده؟ فقط بیرون ؟ چقدر؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری پنجشنبه ۷ تیر ۳( 3 هفته پیش)

   سلام جانم

   با توجه به شرایطی که ذکر کردی احتمال ابتلا به زگیل تناسلی عملا وجود ندارد

   آسیکلوویر معمولا ضرورتی ندارد

   توصیه می کنم در اولین فرصت واکسن گارداسیل تزریق گردد

   موفق

 • تصویر کاربر A چهارشنبه ۶ تیر ۳( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 10 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر خسته نباشین
  من امروز برای معاینه رفتم و متوجه شدم که زگیل تناسلی دارم و دکتر مطمئن نگفت ولی مثل اینکه قارچ هم هست و خیلی هم سریع داره پخش میشه انگار قسمتی از رحم حالتی مثل زخم با گوشت داره که البته قابل مشاهده است دکتر آزمایش hpv نوشتن گفتن دو هفته طول می‌کشه تا جوابش بیاد من خیلی نگرانم که ممکنه خوب بشه یا نه؟
  من دخترم و تاحالا هیچ نوع رابطه ایی یا خودارضایی نداشتم و فقط و فقط از لوازم شخصی خودم استفاده کردم از سرویس فرنگی هم استفاده نکردم و همش فکرم درگیر اینکه چطوری مبتلا شدم ؟
  و اینکه یه سری دارو نوشتن من نمی‌دونم این پماد آلوویر(آسیکلوویر) چطور باید بزنم؟گفتن داخل رحم نه یعنی حتی جایی که داخل رجوع و زخمه پماد و روش نزنم؟
  و سوال آخرم من چطور باید رعایت کنم ممکنه اعضای خانواده هم مبتلا بشن؟
  لازمه عکس‌ پیوست کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۶ تیر ۳( 3 هفته پیش)

   سلام جانم

   با توجه به شرایطی که ذکر کردی احتمال ابتلا به زگیل تناسلی عملا وجود ندارد

   آسیکلوویر معمولا ضرورتی ندارد

   توصیه می کنم در اولین فرصت واکسن گارداسیل تزریق گردد

   موفق

 • تصویر کاربر سحر سه شنبه ۵ تیر ۳( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 10 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر من نواحی ناحیه تناسلی حالت یسری ضایعه میبینم که فک میکنم شبیه به زیگیل هست دختر ام هستم باید چیکار کنم میشه راهنمایی کنید ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۵ تیر ۳( 3 هفته پیش)

   سلام جانم البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی در ویدئو زیر سعی کردم این موضوع را برات بیان کنم

   بهتره برای معاینه دقیقتر به پزشک مراجعه کنی. ممکنه نیاز به نمونه برداری یا ارزیابی های تکمیلی باشد موفق

 • تصویر کاربر فاطمه چهارشنبه ۳۰ خرداد ۳( 4 هفته پیش) تعداد بازدید: 12 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید
  من دختر باکره ای هستم و اصلا رابطه جنسی نداشتم ۱۷ سالمه همین الان یک خال گوشی خیلی کوچیک خیلی کوچیک تو ناحیه بیکینی دیدم و حس میکنم زگیل باشه ولی در عین حال من اصلا رابطه جنسی نداشتم میخواستم ببینم چیکار باید بکنم
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۳۰ خرداد ۳( 4 هفته پیش)

   سلام جانم در اکثر موارد جای نگرانی نیست ولی بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود موفق

 • تصویر کاربر مژده چهارشنبه ۳۰ خرداد ۳( 4 هفته پیش) تعداد بازدید: 15 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من خودم زگیل تناسلی دارم دخترم این چند وقته لاغر شده پریودش هم نامنظمه میترسم نکنه لباسی از من پوشیده باشه یا به شکل دیگه از من گرفته باشه
  چطور میتونم متوجه بشم که مشکلش چیه دخترم ۱۴ سالشه
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۳۰ خرداد ۳( 4 هفته پیش)

   سلام جانم در اکثر موارد جای نگرانی نیست ولی بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود موفق

 • تصویر کاربر n سه شنبه ۲۹ خرداد ۳( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 11 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر توروخدا کمک کنید ...من زائده گوشی قسمت پایین واژنم زدم اولش یکی بود بعد کم کم زیاد شده این میتونه زیگیل باشه؟مجردم...عکسم پیوست کردم ...روم نمیشه برم دکتر تو شهر کوچیکی ام بنظرتون زیگیله؟اگر هست چ راه درمانی هست
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۲۹ خرداد ۳( 1 ماه پیش)

   سلام جانم البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی معمولا مهمترین اقدام در اینگونه موارد تقویت سیستم ایمنی بدن است واکسن گارداسیل ممکن است کمک کننده باشد سعی کن از سیگار و الکل و استرس پرهیز کنی از مصرف غذاهای چرب پرهیز کن میوه و سبزیجات تازه مصرف کن ویدئو زیر را با دقت ببین چون به صورت خلاصه روند بیماری و درمان را توضیح دادم

   معاینات ادواری و ارزیابی های مکرر سالانه بسیار کمک کننده است بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی. ممکنه نیاز به نمونه برداری باشد بهترین و سریعترین روش درمانی که کمترین میزان عود را دارد لیزر است که فیلم لیزر را هم برات گذاشتم تا ببینی موفق

درحال دریافت اطلاعات

با ما در تماس باشید

ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه ۲ واحد ۱۲

آدرس مطب

ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه ۲ واحد ۱۲

شماره تماس

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

پرسش از دکتر