زگیل تناسلی در دختر مجرد و راه های پیشگیری و درمان آن

زگیل تناسلی در دختر مجرد و راه های پیشگیری و درمان آن

فهرست مطالب

زگیل تناسلی در دختر مجرد

زگیل تناسلی در دختر مجرد یک بیماری ویروسی است که ممکن است به دنبال رابطه جنسی ناکامل و حتی باز یهای جنسی در دختران ایجاد شود. البته امکان دارد از طریق استخر، توالت فرنگی، اشتراک لباس های زیر، اشتراک بازیجه های جنسی نیز ایجاد شود. این بیماری ضایعات پوستی به شکل برآمدگیهای توپر یا شبیه خال های گوشتی کوچک در پوست یا مخاط ناحیه تناسلی ایجاد میکند که فاقد درد یا خارش هستند ولی در اکثر موارد این بیماری باعث بروز عوارض روحی و روانی در فرد می شود

بر اساس مطالعاتی که در مورد زگیل تناسلی در دختر بچه ها روی دختران مجرد مبتلا به این بیماری ( در سنین 9 تا 21 سال ) در بیمارستان اطفال دانشگاه سینسیناتی آمریکا و بیمارستان اطفال دانشگاه ریودوژانیرو برزیل انجام شد مشخص شد که حدود 60 درصد دختران مبتلا به زگیل تناسلی هرگز هیچگونه تماس جنسی یا تجربه جنسی نداشته اند

بر اساس یافته های جدید زگیل تناسلی در دختر مجرد الزاما ناشی از رابطه جنسی نیست و ممکن است از طریق تماس دست آلوده یا لباس آلوده نیز شانس آلوده شده به این ویروس وجود دارد

علت زگیل تناسلی در دختر مجرد چیست؟

برخی رفتارهای جنسی که علت زگیل تناسلی در دختر مجرد بوده و باعث زگیل تناسلی دختر مجرد می شود و جزء رفتارهای پرخطر محسوب می شوند:

 1. روابط جنسی مقعدی
 2. آمیزش جنسی زن با زن
 3. آمیزش جنسی به زور و فشار و تجاوز جنسی
 4. اشتراک بازیچه های جنسی
 5. روابط جنسی دهانی بدون کاندوم

سایر عوامل خطر برای انتقال بیماری زگیل تناسلی در دختر باکره عبارتند از: آغاز رابطه جنسی از سنین پایین، روابط جنسی پرخطر نظیر رابطه جنسی دهانی و رابطه جنسی مقعدی، شرکای جنسی متعدد، داشتن شریک جنسی که شرکای جنسی متعدد دارد، عفونت کلامیدیایی یا انگلی همزمان، سیگار، مشروبات الکلی، شرایط نامناسب اقتصادی اجتماعی و بهداشتی، نقص سیستم ایمنی نظیر آلودگی به HIV یا مصرف طولانی مدت داروهای کورتیکواستروئیدی یا آنابولیک (داروهای بدنسازی)

با توجه به اینکه ویروس HPV به راحتی از طریق تماس پوستی منتقل می شود در اکثر موارد معمولا زگیل تناسلی دختر مجرد ناشی از تماس های غیر مستقیم پوستی از طریق دست ، پوشیدن لباس آلوده و ….. است

انتقال زگیل تناسلی در دختر مجرد

انتقال ویروس از طریق تماس مستقیم با زگیل تناسلی صورت می گیرد که حاوی ویروس است که عموما از طریق ارتباط جنسی می باشد. همچنین تماس با ترشحات تناسلی و لباس آلوده و همچنین از طریق مادر به نوزاد در هنگام تولد منتقل شود.

تا قبل از این تنها روش شناخته‌شده انتقال این ویروس، روش تماس جنسی بود، اما مطالعات جدید نشان داده است که تماس پوست با پوست نیز می‌تواند زگیل تناسلی در دختران را منتقل کند. کارهایی مانند اپیلاسیون، رفتن به اماکن عمومی مثل استخر، توالت فرنگی مشترک، سونا و جکوزی و استفاده از تیغ مشترک که در آن دستگاه تناسلی ممکن است ارتباط مستقیم با ویروس پیدا کند، می‌تواند باعث ابتلا به زگیل تناسلی شود.

زگیل تناسلی معمولا علامت بالینی‌ به صورت درد، سوزش و ترشح ندارد و معمولا وارد خون نمی‌شود و به صورت موضعی رشد می‌کند. این زگیل می‌تواند روی هر بافت مخاطی و پوستی که خراشیده شده باشد، بنشیند و وارد سلول و هسته آن شده و تکثیر شود

بسیاری از مبتلایان به زگیل تناسلی دختران از ظهور ضایعاتی شبیه خال روی آلت (خال گوشتی در ناحیه تناسلی) که ناگهانی ایجاد شده و روز به روز نیز بر تعداد و اندازه آنها افزوده می شود شکایت دارند. همانگونه که اشاره شد این بیماری در دختران معمولاً بدون علامت است و بیماری خود به خود و بدون اینکه مشکل جدی ازنظر سلامتی ایجاد کند، خوب میشود. به همین دلیل امکان دارد فرد آلوده به این ویروس شده باشد، ولی خود به خود بهبود یابد. یا بدون اینکه از وجود آن خبر داشته باشد، باعث آلوده شدن شریک جنسی یا نامزد خود شود. البته به وجود آمدن گوشت اضافه در ناحیه تناسلی یا اطراف مقعد می تواند از علائم اولیه ابتلا به زگیل تناسلی در دختر باکره باشد.

آیا ممکن است زگیل تناسلی در دختر مجرد در نواحی دیگری نیز مشاهده شود؟

بله. این امکان وجود دارد که زگیل تناسلی باعث آلوده کردن سایر نواحی نظیر دهان و زیر زبان نیز گردد و ضایعاتی شبیه زیگیل در دهان ایجاد کند. معمولا اینگونه موارد نیازمند بررسی بیشتر می باشد. این افراد معمولا در معرض خطرات بدخیمی های دهان، حلق و حنجره می باشند.

زگیل تناسلی در دختر باکره
زگیل تناسلی در دختر باکره

عموما زگیل تناسلی در دختر باکره در کشاله ران، آلت تناسلی خارجی و یا در اطراف مقعد به وجود می آیند. این زائده های پوستی می توانند از لحاظ اندازه و شکل با هم متفاوت باشند. برخی از آنها شبیه به لکه های صاف سفید رنگ هستند و برخی دیگر به شکل برآمدگی هایی شبیه به خوشه های کوچک گل کلم ظاهر می شوند. زگیل تناسلی در دختر باکره می توانند از چند هفته تا چند ماه بعد از تماس با فرد آلوده ایجاد شوند.

در برخی موارد زگیل تناسلی اصلا با چشم دیده نمی شود.

خطرات زگیل تناسلی در دختر مجرد چیست؟

در نوع پرخطر این بیماری، احتمال تبدیل شدن آن به سرطان گردن رحم یا سرطان های دیگر آلت تناسلی وجود دارد. البته این احتمال در صورتی که رابطه جنسی کامل وجود نداشته باشد بسیار ضعیف خواهد بود ولی در صورت بروز ضایعات مقعدی احتمال بروز عواقب جدی تر زیاد خواهد بود. چنانچه زگیل تناسلی در دختر باکره به شکل خال گوشتی روی آلت باشد معمولا زندگی را به مخاطره نمی اندازد و در صورتی که سیستم ایمنی فردد عملکرد مناسبی داشته باشد حتی بدون درمان نیز در 10 تا 15 درصد موارد ممکن است خود به خود از بین برود.

در بسیاری از موارد زگیل تناسلی در دختر باکره و یا زگیل تناسلی در مردان ممکن است آنقدر کوچک باشد که اصلا فرد متوجه آن نشود اما اگر ضایعه باقی بماند یا از نظر تعداد و سایز رشد کند و زیاد شود باید حتما نمونه برداری و بررسی شود و فقط در موارد کمی ممکن است به سمت تغییرات بدخیمی پیشرفت کند. بنابراین بهتر است بررسی های دقیقتر برای ارزیابی ضایعات مشکوک به عمل آید.

زگیل تناسلی در دختر مجرد
زگیل تناسلی در دختر مجرد حتی با یک تماس ساده پوستی نیز منتقل می شود

آیا دختر مجرد هم زگیل تناسلی میگیرد؟

بسیاری از والدین و حتس دختران مجرد در موقع بروز مشکل با این سوال مواجه هستند که ایا دختر باکره زگیل تناسلی می گیرد ؟

در پاسخ به این سوال باید گفت بله ” بیماری زگیل تناسلی ممکن است بدون هیچگونه رابطه جنسی نیز ایجاد شود ولی متاسفانه هنوز آگاهی خانواده ها و نوجوانان از این بیماری بسیار ناچیز است.

ویروس اچ پی وی که عامل زگیل تناسلی دختران است عمدتا از طریق تماس پوستی منتقل می شود و کاملا بر عکس ویروس تبخال و اچ آی وی که حتما نیاز به تماس جنسی برای انتقال دارد

محل های شایع ضایعات دختران عبارتند از: دستگاه تناسلی خارجی، زگیل مقعد، کشاله ران ها و دهان است. این ضایعات ممکن است اشکال متعدد، رنگ های متفاوت داشته باشد. گاهی افراد از گوشت اضافه در ناحیه تناسلی به دنبال تیغ زدن موهای این ناحیه شکایت دارند. در بسیاری از موارد این بیماری فاقد علامت ظاهری است. این درحالی است که حتی در موارد بدون علامت نیز شانس انتقال و آلوده کردن شرکای جنسی وجود دارد.

ما چند عکس مختلف از انواع زگیل تناسلی را برای شما گردآوری کرده ایم تا شکل زگیل در زنان را از نزدیک ببینید. برای مشاهده عکس های زگیل بر روی عکس زگیل تناسلی در زنان کلیک کنید.

درمان زگیل تناسلی در دختر باکره چیست؟

زگیل تناسلی در دختر باکره اگر خیلی کوچک باشد و سیستم ایمنی فرد نیز عملکرد خوبی داشته باشد، بدون درمان نیز پس از مدتی خود به خود از بین خواهند رفت اما از آنجا که این بیماری می تواند زمینه ساز بدخیمی باشد باید در پی درمان و پیگیری بود. احتمال عود بیماری نیز زیاد است.

متاسفانه هنوز درمان قطعی زگیل تناسلی در دختر باکره شناسایی نشده است و برای از بین بردن ویروس HPV  هیچ راه قطعی و دائمی وجود ندارد. اما اکثر عفونت‌های HPV در واقع به مرور زمان و توسط سیستم دفاعی بدن برطرف می‌شوند یا به اندازه‌ای ضعیف می‌شوند که بر بدن تأثیری نمی‌گذارند. عفونتی که فعال نمی‌باشد ممکن است، هنگامی‌که دستگاه ایمنی شخص به دلیل درمان بیماری‌های دیگر مانند: سرطان ضعیف می‌شود، به صورت فعال درآید.

روش درمان زگیل تناسلی دختر باکره توسط پزشک و با توجه به محل درگیری و اندازه ضایعات تعیین می شود. بسته به نظر پزشک ممکن است از داروهای موضعی مثل پودوفیلین یا سایر روشها مانند لیزر، نیتروژن مایع و فتودینامیک تراپی با آمینولولونیک اسید ‌باشد. میزان عود ضایعات بالاست.

1- کرایوتراپی زگیل (منجمد کردن)

این روش معمولا دردناک بوده و میزان عود ضایعه زگیل تناسلی نسبتا بالاتر نیز دارد و در ضایعات کوچک کاربرد دارد. این روش معمولا به صورت سرپایی انجام می شود و ابتدایی ترین روش درمانی است. میزان عود بیماری پس از فریز کردن حدود 60 درصد است.

درمان خانگی زگیل تناسلی در دختر باکره و مجرد

– محلول موضعی پودوفیلین

این محلول برای ضایعات کوچک و با تعداد کم به صورت سرپایی تجویز می شود و معمولا میزان عود آن کمتر از فریز کردن است. این روش به دلیل اینکه دردناکه بوده و امکان آسیب به بافت های سالم پوست نیز وجود دارد. معمولا در ضایعات کوچک و به تعداد کم کاربرد دارد.

-کرم ایمی کیمود یا آلدرا

کرم با تقویت سیستم دفاعی به صورت موضعی عمل می کند. برای اثر بخشی حداقل باید 30 هفته از این دارو استفاده گردد. آلدرا معمولا برای درمان اولیه استفاده نمی شود مگر ضایعات بسیار منتشر و بسیار ریز باشند یا امکان انجام لیزر وجود نداشته باشد. اما معمولا برای دوره هایی پس از درمان لیزر کاربرد دارد.

3- لیزر CO2 در درمان زگیل تناسلی در دختر

لیزر سریعترین و کارآمدترین روش درمان زگیل تناسلی در دختر باکره است. لیزر برای تمای ضایعات زگیل تناسلی در دختر باکره قابل استفاده است. حتی ضایعات بسیار بزرگ نیز با لیزر قابل درمان هستند. میزان درد و خونریزی بعد از لیزر بسیار پائینن است و میزان عود ضایعه زگیل تناسلی در دختر باکره نیز بسیار کم است و هیچگونه اسکار یا عوارضی ایجاد نمی کند.

در ویدئو زیر روند درمان زگیل تناسلی در دختر مجرد با لیزر نشان داده شده است.

4- کوتر یا الکتروسرجری

زگیل تناسلی که به درمان مقاوم بوده یا بزرگ باشد را باید با یکی از روش‏ های جراحی نظیر الکتروسرجری (کوتر) یا رادیوسرجری (آر اف جراحی) یا لیزر درمان کرد. کوتر با استفاده از جریان برق زگیل تناسلی را سوزانده و از بین می برد اما اسکار بسیار زیادی برجای می گذارد. لذا امروزه کمتر از این روش استفاده می گردد. خونریزی بسیار کم بوده ولی میزان درد نسبتا بالا است.

5- آر اف در درمان زگیل تناسلی

آر اف برای زگیل تناسلی  که بزرگ و با تعداد کم باشد قابل استفاده است. معمولا اسکار خیلی کمی برجای می گذارد و درد یا خونریزی بسیار کمی دارد.

جوش تناسلی در دختر مجرد و باکره

جوش تناسلی در دختر مجرد می تواند در اثر اصلاح، اپیلاسیون، استفاده از شستشوی شدید یا بعد از تجمع عرق در ناحیه تناسلی ایجاد شود. مواد شستشوی بدن که از مواد قوی  استفاده می کنند و pH نامناسبی دارند نیز می توانند باعث واکنش پوستی و ایجاد جوش تناسلی شوند. pH  مناسب واژن بین 3/5 تا 4/5 است و بهترین درمان این است که به دنبال محصولی در همان محدوده باشید.

درمان جوش تناسلی و تبخال تناسلی در دختر باکره

بهترین روش برای درمان جوش تناسلی در دختر مجرد این است که بدانید علت آن چیست و از آن پیشگیری کنید. تفاوت بین یک جوش واژن در مقابل موهای زائد، کیست سباسه یا زگیل تناسلی می تواند بسیار کم  و چالش برانگیز باشد. استفاده از آینه می تواند به شما کمک کند تا تشخیص دهید واقعا جوش زده‌اید و یا مشکل دیگری وجود دارد اما ممکن است این کار دشوار باشد. بنابراین وقتی که شک دارید، حتما با یک متخصص مشورت کنید.

✅ اگر به مواد شوینده ی خاصی حساسیت دارید، از آنها استفاده نکنید.

✅ جوش های خود را به هیچ عنوان فشار ندهید. این همان قانون احتیاطی است که شما به طور مداوم در مورد جوش های عادی در صورت می شنوید. اما هنگامی که ناحیه واژن شما جوش می‌زند، این نکته حتی مهمتر است. فشار دادن جوش واژن می تواند منجر به عفونت در این ناحیه شده و مشکلات جدی تری را برای شما ایجاد کند.

✅ واژن خود را خشک نگه دارید. عرق، یکی از دلایل اصلی ایجاد جوش در ناحیه واژن است؛ بنابراین حتماً از پوشیدن هرگونه لباس مرطوب یا پلاستیکی که منجر به عرق کردن می شود، خودداری کنید و محل را تا حد ممکن خشک نگه دارید.

✅ بعد از دستشویی به کمک دستمال کاغذی، ناحیه تناسلی خود را خشک کنید تا از مرطوب نگه داشتن این ناحیه جلوگیری کرده باشید.

پیشگیری از زگیل تناسلی بدون رابطه

1- از رابطه جنسی دهانی خودداری کنید (فقط ار زاه دخول زگیل انتقال پیدا نمیکند)

2- استفاده از کاندوم در سایر مواقع احتمال ابتلا را کاهش می دهد اما پیشگیری کامل نیست؛ چون نمیتواند تمام ناحیه آلت مردانه را پوشش دهد.

3- از خراشیدن و دستکاری ضایعات که موجب انتقال بیشتر آلودگی می شود، خودداری کنید.

4- تمیز وخشک نگه داشتن محل ضایعات به بهبودی کمک می کند.

5- از رابطه ی جنسی با افرادی که علائم بیماری های مقاربتی را دارند، اکیدا خودداری گردد.

دکتر عباس انتظاری متخصص زگیل تناسلی

دسته بندی

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

دکتر عباس انتظاری

از دکتر سوال دارید؟

دکتر عباس انتظاری

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و کد رهگیری دریافت فرمائید.  سوالات طی 3 تا 7 روز آینده پاسخ داده خواهند شد

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر الهام چهارشنبه ۲۱ دی ۱( 4 هفته پیش) تعداد بازدید: 12 مشاهده پرسش
  سلام.من مجردم و‌تاحالا هیچ رابطه جنسی نداشتم ایا امکانش هس ک من به زگیل مبتلاشم؟اینا زگیل هستن یانه؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۲۱ دی ۱( 4 هفته پیش)

   سلام جانم

   معمولا شانس آلوده شدن بسیار بسیار ناچیز است

   نگران نباش در ادامه سوال عکس از ضایعات ارسال گردد

   موفق

 • تصویر کاربر ایناززز دوشنبه ۵ دی ۱( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 20 مشاهده پرسش
  سلام دکتر. وقتتون بخیر
  ممنون میشم بگین که من زگیل دارم یا نه
  خیلی خارش دارم آقای دکتر
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۵ دی ۱( 1 ماه پیش)

   سلام جانم

   در عکس ارسالی شواهدی از زگیل تناسلی واضح دیده نمی شود

   ممکن است وستیبولار پاپولوزیس مطرح باشد

   نگران نباش ولی بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

 • تصویر کاربر ستایش دوشنبه ۵ دی ۱( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 45 مشاهده پرسش
  سلام دکتر خسته نباشید
  دکتر زگیل مقعدی خطرناکه؟ بعد زیاد نیست. یکی هست ۲۰ ساله هستم مجرد.
  خیلی نگرانم. ینی اگه زگیل مقعدی داشته باشیم به ویروس hpv مبتلا شدیم؟ چجوری میتونم از بین ببرمش. شده کابوس برام
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۵ دی ۱( 1 ماه پیش)

   سلام جانم

   در ادامه سوال عکس از ضایعات ارسال گردد ولی بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

 • تصویر کاربر رجایی دوشنبه ۲۱ آذر ۱( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 44 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر چند وقتی هست‌ متوجه این لکه ها روی التم شدم ایا این ها زگیل تناسلی هستند یا خال ؟
  عکس ها زوم شده هستند
  1. تصویر کاربر رجایی دوشنبه ۲۱ آذر ۱( 1 ماه پیش)
   عکس بیشتر
  2. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۲۱ آذر ۱( 1 ماه پیش)

   سلام جانم

   پماد کالندولا کمک کننده است

   نگران نباش ولی بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر مرجان دوشنبه ۲۱ آذر ۱( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 25 مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر.من ۲۴سالمه و رابطه از جلو داشتم دو روزه که در ناحیه واژن خارش خیلی شدیدی دارم و امروز وقتی نگاه کردم دیدم که کنار واژنم دونه های خیلی ریز قرمز رنگی زده. سرکه سیب رو روی پنبه زدم و روی دونه ها زدم حالا خارشش یکم بهتره. میخواستم بدونم برای درمان چیکار کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۲۱ آذر ۱( 1 ماه پیش)

   سلام جانم

   علی الحساب روزانه یک بار با بتادین ضد عفونی کن

   روزانه 2 بار ژل موضعی مترونیدازول بزن

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

 • تصویر کاربر ف دوشنبه ۲۱ آذر ۱( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 29 مشاهده پرسش
  با سلام من مجردم و تابحال رابطه نداشتم از بچگی ک یادم میاد این نقاط ریز برروی ناحیه واژنم است چندین ساله و نه درد دارم ن سوزش ممنون میشم عکس هارو ببینید و بگید ایا زگیل هستن
  یا چیز غیر طبیعی که براش دگتر برم
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۲۱ آذر ۱( 1 ماه پیش)

   سلام جانم

   در عکس ارسالی زگیل تناسلی دیده نمی شود

   فقط فوردایس آلت مطرح است که کاملا طبیعی است

   نگران نباش

 • تصویر کاربر مریم سه شنبه ۱۵ آذر ۱( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 30 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر خوبید وقتتون بخیر
  من ی چند مدته که متوجه شدم زاعده هایی دور نواحی مقعدم هست بعضی وقتا میسوزه و میخاره شبیه خال گوشتی هست من دختری باکره هستم خیلی میترسم که به کسی بگم یا برم دکتر چیکار کنم که کاملا از بین بره و نابود بشه
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۱۵ آذر ۱( 2 ماه پیش)

   سلام جانم

   علی الحساب روزانه یک بار با بتادین ضد عفونی شود

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی

   نگران نباش

 • تصویر کاربر ماری شنبه ۲۸ آبان ۱( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 51 مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر
  دکتر من ابان سال قبل فعالیت جنسی داشتم و از کاندوم هم استفاده نکردم، ۵ ماه بعد متوجه یه بکه سفید در حلقم شدم ک دکتر گفت سنگ لوزه است و دکتر زنان هم معابنه کردن و گفتن زگیلی نمیبینند و من پریود های نامنظم و خون ریزی بین قائدگی داشتم ک قرص دادن توی اردیبهشت ماه و موقتا خوب شد و توی روز ۵ قائدگی ک خونریزی هم نداشتم تست hpv دادم اردیبهشت امسال ک منفی شد،
  چند روزی هست کل ناخیه تناسلی پاپول های ریزی داره که همه جا هست و نمیره نه درد داره نه جیزی
  روی زبونم هم یه زائده گوشتی هست که نمیره چندماهی هست، البته من قبلا متوجهش نشدم
  در ادامه عکسی ک میذارم میشه بگید اینا وستیبولار پاپیلوماتوز هست یا من hpv دارم
  1. تصویر کاربر ماری یکشنبه ۲۲ آبان ۱( 2 ماه پیش)
   دکتر من عکس های دیگه هم براتون اپلود کردم ممنون میشم پتسخ بدید چون خیلی استرس دارم
  2. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۲۸ آبان ۱( 2 ماه پیش)

   سلام جانم

   بر اساس عکس های ارسالی احتمال زگیل تناسلی ناچیز است احتمالا وستیبرولار پاپولوزیس مطرح باشد

   در موارد مشکوک تست HPV PCR کمک کننده است

   موفق

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر المیرا یکشنبه ۸ آبان ۱( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 37 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر
  من دختر مجردم که برای معاینه مشکل ناحیه مقعدم پیش متخصص زنان رفتم‌ که ایشون ناحیه تناسلی منو با دستکش یک بار مصرف نایلونی معاینه کردن،سوالم اینه احتمال انتقال زگیل با دستکش نایلونی وجود داره؟
  چون قبل من بیماران زیادی رو معاینه کرده بودن
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۸ آبان ۱( 3 ماه پیش)

   سلام جانم

   نگران نباش

 • تصویر کاربر رضایی یکشنبه ۱ آبان ۱( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: 35 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر من در ناحیه مقطع دچار زگیل تناسلی شدم و بعضی اوقات سوزش دارم میخواستم ببینم راه حل برای درمانش چجوری‌ هست و الان تقریبا یک الی ۲ سال این مشکل رو دارم و نمیتونم به خانواده بگم اگه راه های درمانی با کرم و.. هست میشه راهنمایی کنین تا کرم رو تهیه کنم یا باید حضوری حتما مراجعه کنم به پزشک
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۱ آبان ۱( 3 ماه پیش)

   سلام جانم

   در ادامه سوال عکس از ضایعه ارسال گردد ولی بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

درحال دریافت اطلاعات

مقالات مرتبط

با ما در تماس باشید

ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه ۲ واحد ۱۲

آدرس مطب

ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه ۲ واحد ۱۲

شماره تماس

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

پرسش از دکتر