آدرس : ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه 2 واحد 12
02122704076
drentezari@

خال روی بیضه نشانه چیست؟

بروز لکه ها و یا خال بر روی کیسه بیضه آقایان می تواند یکی از عوامل نگران کننده باشد؛ اما بیشتر این نوع خال های گوشتی، خوش خیم هستند و ممکن است نیازی به درمان نداشته باشند.

با این حال…

برخی بیماری ها نیز میتوانند منجر به ایجاد این خال های سیاه بر روی بیضه ها شوند. در این مقاله پیرامون مشکلات و شرایط به وجود آورنده این لکه های سیاه روی کیسه بیضه صحبت کرده و همچنین گزینه های درمانی در دسترس را نیز بررسی خواهیم کرد.

علت خال سیاه در ناحیه تناسلی مردان چیست؟

خال گوشتی در ناحیه تناسلی

لکه در ناحیه تناسلی ممکن است به صورت موقت یا دائمی بر روی کیسه بیضه آقایان پدیدار شوند. در ادامه از جمله رایج ترین علل شکل گیری این لکه ها را با هم بررسی خواهیم کرد.

1- ضربه و کبودی

آسیب دیدگی فیزیکی و ضرب می تواند به رگ های خونی کوچک بدن آسیب برساند و در نتیجه خون در داخل این بافت ها جمع می شود. در نتیجه شاهد شکل گیری نواحی تیره و با پوست حساس هستیم که به آن ها کبودی گفته می شود. اکثر این کبودی ها در عرض دو هفته از بین می روند.

درمان کبودی و ضرب

بیشتر کبودی ها در صورت استفاده از بسته های یخ و یا گرمای متعادل بهبود پیدا می کنند. برخی کرم های موجود در بازار نیز برای کاهش درد و التهاب کارساز هستند.

2- پیاز موهای تیره یا درونی

معمولا پس از اصلاح موها به کمک وکس یا ژیلت، موهایی که بعدها رشد می کنند به نسبت قبل تیره تر هستند. اگر یک مو در مراحل اولیه از رشد خود در زیر پوست فرد گیر کند، شاهد ایجاد یک برآمدگی تیره و یا با رنگ خاص بر روی پوست خواهیم بود.  موهایی که در زیر پوست رشد می کنند معمولا دردناک بوده و ورم می کنند.

درمان پیاز موهای تیره

مشکل موهای رشد کرده در درون پوست را معمولا می توان با لایه برداری حل کرد. در این روش ، لایه سلول های مرده پوست را از بین می برند و در نتیجه موهای فرد دیگر مانعی جهت رشد عادی را نخواهند داشت.

3- جوش ها و جوش های سرسیاه

این مشکلات پوستی معمولا در اثر عفونت های ضعیف و یا منافذ بسته شده پوستی به وجود می آیند. جوش ها از جمله موارد بسیار شایع در بین افراد هستند و ممکن است به شکل لکه های تیره بر روی کیسه بیضه آقایان پدیدار شوند.

اکثر جوش های عادی و جوش های سر سیاه آسیبی به همراه ندارند. این موارد معمولا با خود مراقبتی های خانگی نظیر بهداشت مناسب و کمپرس های گرم در عرض چند ماه بهبود می یابند.

درمان جوش های سرسیاه

بهترین راه جهت درمان جوش سر سیاه تناسلی، لایه برداری ناحیه مورد نظر، تمیز و خشک نگه داشتن این منطقه است. جوش های بزرگتر نیز به کمپرس های گرم واکنش خوبی نشان می دهند. این کار به خون اجازه گردش هرچه بهتر در ناحیه مورد نظر را خواهد داد و در نتیجه برآمدگی های روی پوست متلاشی شده و جذب خواهند شد.

4- هایپرپیگمانتاسیون

مشکل هایپرپیگمانتاسیون زمانی رخ می دهد که برخی از نواحی پوست، رنگدانه های بیشتری داشته باشند. این مشکل می تواند خود را با انواع مختلفی از ضایعات پوستی نشان دهد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کک مک
 • خال ها
 • لکه های خورشیدی
 • علائم کش آمدن
 • لکه های در اثر بالا رفتن سن

ضایعات هایپرپیگمانتاسیون عموما آسیبی به فرد وارد نمی کنند و به جز تغییر رنگ پوست همراه با هیچ علائمی نیستند.

درمان هایپرپیگمانتاسیون

در بیشتر موارد، نیازی به درمان این مشکل در بیماران نیست. افراد ممکن است بخواهند ضایعات قابل توجه پوستی را به شکل جراحی از بین ببرند به خصوص زمانی که مشکل ساز باشند.

5- آنژیوکراتوما

آنژیوکراتوما

در این حالت شاهد گشاد شدن رگ های خونی کوچک زیر پوست هستیم و ضایعات پوستی غیر سرطانی به رنگ قرمز و یا آبی دیده خواهند شد. این ضایعات معمولا لبه های قابل مشاهده ای دارند:

 • اندازه یک الی ۸ میلی متری
 • ضخامت غیر نرمال
 • به شکل رندم بر روی کیسه بیضه پخش می شوند

اگر این ضایعات پوستی تحریک شوند، به عنوان مثال فرد آن ها را به شکل تصادفی خارش دهد احتمال خون ریزی آن ها وجود دارد و گاهی اوقات شاهد ایجاد تاول های خونی هستیم.

ضایعات مربوط به آنژیوکراتوما معمولا آسیبی به همراه ندارند و خبری از علائم در آن ها نیست. با این حال گاهی اوقات افراد آن ها را با بیماری های انتقالی از راه رابطه جنسی و سرطان اشتباه می گیرند.

ریسک ایجاد این ضایعات پوستی با بالا رفتن سن بیشتر می شود. پسران ۱۶ ساله با ریسک ۶ دهم درصدی شکل گیری ضایعات بر روی کیسه بیضه های خود روبرو هستند. این ریسک برای افراد بالای ۷۰ سال به ۱۷ درصد می رسد.

درمان آنژیوکراتوما

این موارد معمولا همراه با آسیب خاصی نیستند و در نتیجه نیازی به درمان ندارند. ممکن است در صورت ایجاد مشکل و یا جهت زیبایی ظاهر پوست افراد بخواهند به کمک عمل جراحی این موارد را بردارند. پزشک معمولا یک بیوپسی از ضایعات پوستی مورد نظر تهیه کرده تا از سرطانی نبودن آن اطمینان حاصل کند.

تکنیک های مورد استفاده در این حوزه لیزر درمانی، برش و یا تراشیدن هستند. همچنین برخی افراد ممکن است بخواهند ضایعات پوستی آن ها منجمد یا به کمک جریان الکتریکی سوزانده شود.

6- درماتیت اسکروتوم

درماتیت نوعی التهاب مزمن پوستی در افراد است. پوست کیسه بیضه ها در آقایان بسیار باریک است و در نتیجه خیلی زود تحریک شده و با التهاب مواجه می شود. قرار گرفتن در معرض موادی که به آن آلرژی دارید و تحریک کننده ها ، به خصوص به شکل مکرر و ادامه دار ، می تواند منجر به ایجاد درماتیت در این ناحیه از بدن شود.

خارش، خاراندن و مالیدن پوست التهابی نیز منجر به تحریک رگ های خونی کوچک زیر پوست می شود. در نتیجه شاهد کبودی و ایجاد شدن لکه های تیره بر روی پوست کیسه بیضه ها خواهید بود.

با این که ممکن است هر فرد نسبت به مواد خاصی آلرژی داشته باشد و واکنش نشان دهد، برخی از مواد شیمیایی پتانسیل بیشتری در ایجاد درماتیت دارند.

از جمله علل رایج به وجود آمدن درماتیت تناسلی:

 • رنگ های پارچه لباس
 • مواد شیمیایی درون شوینده های لباس
 • اسپرم کش ها و روان کننده ها
 • ضد عفونی کننده های موضعی و آنتی بیوتیک ها
 • فشار به خاطر لباس زیر یا وسایل ورزشی محافظتی

به شکل بسیار نادر، ممکن است لکه های سیاه بر روی بیضه ها نشانه مشکلات شدید و جدی بدنی باشند که از جمله این مشکلات می توان به ایدز و یا سرطان پوست اشاره کرد.

پزشک معالج آزمایشی های متعددی را انجام می دهد تا علت اصلی ایجاد لکه های روی کیسه بیضه را مشخص کند. ممکن است بتوان علت اصلی را تنها با معاینه اولیه مشخص کرد اما در برخی موارد باید از آزمایش های پیچیده و تخصصی استفاده شود.

از جمله تست هایی که برای تشخیص علت بروز لکه ها روی کیشه بیضه تجویز می شوند میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آزمایش شمارش کامل خون
 • آزمایشات مربوط به عملکرد کبد و کلیه
 • غربالگری برای عفونت های انتقالی جنسی ، مانند ایدز و هپاتیت B و C
 • آزمایش میزان رسوب گلبول های قرمز ( که می تواند میزان التهاب را نشان دهد)
 • بیوپسی ، که شامل گرفتن نمونه ای از پوست برای مطالعه و بررسی خواهد بود
 • سونوگرافی از ناحیه پایین شکم و دستگاه تناسلی

درمان درماتیت کیسه بیضه

بهترین راهکار جهت درمان درماتیت کیسه بیضه ها جلوگیری از قرار گرفتن در معرض تحریک کننده ها و موادی است که به آن آلرژی دارید. در نتیجه علت اصلی به وجود آمدن التهاب پوستی مورد هدف قرار گرفته می شود.

جهت کاهش علائم ، پوست را چند بار در روز به آرامی با صابون و آب نسبتا گرم شست و شو دهید. نشستن در وان آب گرم حمام که نمک اپسوم یا جوی دو سر در آن باشد، نیز کمک حال شما خواهد بود.

در صورتی که مشکل درماتیت جدی بوده و تا طولانی مدت پایدار باشد، پزشک معالج می تواند کرم های استروئید را جهت کم شدن میزان خارش پوست تجویز کند.

7- خال گوشتی روی بیضه

خال گوشتی روی دستگاه تناسلی می تواند یک خال معمولی و یا زگیل تناسلی باشد. دلیل ایجاد زگیل های تناسلی، ویروس اچ پی وی است.

زگیل های تناسلی از جمله رایج ترین عفونت های انتقالی از راه تماس جنسی به شمار می روند. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها ( سی دی سی ) در گزارش خود تخمین زده است که از هر صد فردی که در ایالات متحده آمریکا زندگی جنسی دارند، یک نفر با مشکل زگیل تناسلی روبرو است.

زگیل های تناسلی ممکن است به شکل برآمدگی های سفید یا به رنگ پوست ظاهر شوند و در برخی افراد شبیه به گل کلم هستند. با این حال ، برخی دیگر ممکن است تیره بوده و وسط آن ها سیاه باشد.

درمان زگیل تناسلی

درمان عفونت های انتقالی از راه ارتباط جنسی معمولا به اندازه و ناحیه شکل گیری ضایعات پوستی بستگی دارد. درمان های عادی و بدون نیاز به تجویز برای زگیل های عادی برای زگیل های تناسلی مناسب نیستند.

در حالی که هنوز هیچ درمانی برای زگیل های تناسلی وجود ندارد، اما افراد می توانند آن ها را از بدن خود بردارند:

– لیزر زگیل تناسلی

– منجمد کردن یا کرایوتراپی زگیل ها

– سوزاندن زگیل های تناسلی با یک دستگاه خاص

– بریدن آن ها به کمک چاقوی جراحی

– استفاده از کرم ها و یا سایر داروهای تجویزی

واکسن گارداسیل می تواند مقاومت لازم در مقابل دو نوع از ویروس اچ پی وی را در حدود ۹۰ درصد افراد فراهم آورد.

عکس خال گوشتی در ناحیه تناسلی

فرق گوشت اضافه و زگیل

زیگیل تناسلی به صورت خال گوشتی در ناحیه تناسلی یا اطراف مقعد نمایان می شود. زگیل ها، برآمدگی های پوستی‌ توپر و شبیه خال گوشتی با ابعاد متنوع از یک میلی متر تا چندین سانتی متر هستند که‌ ممکن است به صورت متعدد و حتی خوشه‌ ای باشند. این ضایعات معمولا فاقد درد، سوزش و خارش بوده و مسری تر از زگیل معمولی سایر نواحی بدن هستند.

عموما زگیل تناسلی در کشاله ران، ناحیه تناسلی و یا در اطراف مقعد به وجود می آید. این زائده های پوستی می توانند از لحاظ اندازه و شکل با هم متفاوت باشند. برخی از آنها شبیه به لکه های صاف سفید رنگ هستند و برخی دیگر به شکل برآمدگی هایی شبیه به خوشه های کوچک گل کلم ظاهر می شوند.

در برخی موارد زگیل تناسلی اصلا با چشم دیده نمی شود.

دکتر عباس انتظاری متخصص زگیل تناسلی در تهران

برای درخواست نوبت فوری با تلگرام : 

برای دریافت نوبت فوری، نام خود را ارسال کنیدشماره 09039789682 را به نام مطب دکتر انتظاری در گوشی خود ذخیره نمائید یا اینجا را کلیک کنید سپس نام خود را از طریق تلگرام  ارسال کنید تا اولین نوبت آزاد توسط منشی مطب برای شما اختصاص یابد 

آخرین پرسش ها

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما حداکثر تا 24 ساعت آینده از طریق  ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد حتما ایمیل خود را با دقت وارد کنید

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل برای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر علي سه شنبه ۱۸ آبان ۹۵( 3 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام دكتر
  وقت بخير
  عذر ميخوام باز مزاحم شدم
  من با نامزدم رابطه جنسي داشتم، و اتفاقي كمي از التم رفت در واژن و مقداري خون اومد، رفتيم دكتر گفت قسمت شيش و نه پرده پارگي داره، ميخواستم ببينم ايا شب زفاف هم باز خونريزي داره با اين وجود؟ چون پارگي كامل نبوده، مهم براي ما اين هست كه ايا شب زفاف خونريزي باز داره يا نه؟ حتي در حد چند قطره
  ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۱۸ آبان ۹۵( 3 سال پیش)
   سلام جانم
   جتما با پزشک معالج بیشتر مشورت کنید
   موفق
 • تصویر کاربر فراز سه شنبه ۲۷ مهر ۹۵( 3 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام خدمت اقاي دكتر
  بنده از زماني كه بچه بودم تا الان چيزهايي روي الت بنده هست كه نميشود اسمش رو جوش يا زگيل گذاشت
  سال بيش به دكتر مراجعه كردم ولي دكتر گفت اين جاي رويش مو است و عادي است
  مال بعضي افراد معمولي و بعضي افراد متورم است مثل مال من
  حالا بنده از شما سوال دارم اين ضاعيه عادي است ؟ عكسش رو براتون ميفرستم
  ممنون از لطف و كمك شما
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۲۷ مهر ۹۵( 3 سال پیش)
   سلام جانم
   این ضایعات فوردایس آلت است که اصلا نیازی به درمان ندارد
   موفق
 • تصویر کاربر بیصدا پنجشنبه ۲۲ مهر ۹۵( 3 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر.
  بنده نزدیک دوسال هست شهوت خودم را از دست داده ام والان روی مثانه خال گوشتی قهوه ای رنگ دارم پشت آلت قسمت پایین خالهای قهوه ای شایدم مشکی رنگ به ابعاد مختلف ایجاد شده ایا برم دکتر؟سرطان دارم؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری پنجشنبه ۲۲ مهر ۹۵( 3 سال پیش)
   سلام جانم
   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی در صورتی که زکیل تناسلی مطرح باشد بهتره هرچه سریعتر درمان آغاز گردد
   معمولا لیزر بهترین روش درمانی است
   ممکنه نیاز به نمونه برداری باشد
   موفق
 • تصویر کاربر حسن دوشنبه ۱۹ مهر ۹۵( 3 سال پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشید. جناب دکتر امروز ناگهان متوجه توده نوار مانند غضروفی اطراف آلت تناسلیم شدم و مطمئنم تا چند ساعت قبل وجود نداشته .این توده به صورت هلال کمی عقب تر از کلاهک است. کمی احساس خارش و خیلی کم درد وجود دارد.هیچ آثاری از التهاب هم وجود ندارد. راه درمان بیماری چیست؟ آیا نیاز به جراحی دارد؟ با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۱۹ مهر ۹۵( 3 سال پیش)
   سلام جانم
   صبور باش احتمالا نوعی واکنش آلرژیگ مطرح باشد
   ولی بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی
   موفق
 • تصویر کاربر رضا شنبه ۱۷ مهر ۹۵( 3 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام و وقت بخیر
  ممنون بابت وقتی که صرف ما میکنین
  من 22 سالمه ، دیشب بعد از استفاده از کاندوم یه جوش چرکی خیلی بزرگ تقریبا به عرض یک سانت روی آلتم به وجود اومد که با ا دست زدن بهش درد داشت ولی در حالت عادی اصلا درد نداشت ، این جوش زرد و سفید بود ، زیر پوستم مثل یه غده سفت بود ، و اینکه خیلی ناگهانی به وجود اومد ، یعنی قبل از استفاده از کاندوم اصلا نبود ولی بعدش به وجود اومد ، جایی خوندم ممکنه از کاندوم باشه ، من تاحالا دو بار بیشتر کاندوم استفاده نکردم
  امروز صبح که بیدار شدم تو سرویس دیدم که ترکیده و یه مقدار خون و چرک ازش بیرون زده ، یکم فشار که دادم کلی چرک بیرون زد ازش ، و تقریبا شد یک سوم دیشب و دیگه اون تورمش و زردیش اینا رفت ، اما هنوزم زیرپوستم طوری که به بدنه آلتم نچسبیده و میتونم حسش کنم یه مقدار از اون سفتی و خیلی کم از اون برآمدگی مونده که عکسشم فرستادم ، یکی از دوستانم هم گفت جوش داشته که بعد از ترکیدن از بین رفته و بعد هم مشکلی به وجود نیومده ، مطالبتون رو تو بخش بیماری ها خوندم و اینکه جوش مشکل زا نیست برام جای خوشحالیه اما اندازه بزرگ و کاملا یهویی پیدا شدنش نگرانم کرد ، الان لازمه کاری بکنم؟ اون سفتی برطرف میشه یا باید تخلیه کنم یا راه خاصی داره که حضوری مزاحم بشم؟ بازم ممنون از وقتی که میدارین
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۱۷ مهر ۹۵( 3 سال پیش)
   سلام جانم
   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی ممکنه آبسه زیر جلدی مطرح باشد
   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی
   موفق
 • تصویر کاربر مریم سه شنبه ۱۳ مهر ۹۵( 3 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام مجدد خدمتتون
  قبل از هرچیز واقعا ازتون تشکر میکنم که انقدر برا پاسخگویی به اونایی قطعا سوال دارند و نگرانند وقت میذارید.
  من در کدپیگیری b39g08408 شما اشاره کردی که اثبات نشده واکسن گارداسیل روی آزمایش vdrl تاثیر بذاره.منتها خواستم بدونم که آیا واکسن گارداسیل روی جواب آزمایش هپاتیت تاثیر داره یا نه؟من 2بار به فاصله یک ماه آزمایش هپاتیت دادم که منفی بود آیا میشه باقطعیت گفت جوابش درسته؟ اولین آزمایش 4ماه و نیم بعد رابطه بود و دومی 5ماهو 28 روز
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۱۳ مهر ۹۵( 3 سال پیش)
   سلام جانم
   با این شرایط نگران نباش ولی در کل نتایج آزمایشات همواره ممکن است با درصدی خطا همراه باشند
   موفق
 • تصویر کاربر داریوش جمعه ۹ مهر ۹۵( 3 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام

  چه زمان زگیل تناسلی تبدیل به سرطان میشه؟
  و سوال بعد اینکه نقاط سفید روی نوک آلت تناسلی در مردان نشان دهنده بیماری خاصی است ؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری جمعه ۹ مهر ۹۵( 3 سال پیش)
   سلام جانم
   90 درصد مواقع چنین اتفاقی نخواهد افتاد
   در مورادی که ویروس های پرخطر مسبب احتمال بدخیمی افزیش خواهد یافت
   موفق
 • تصویر کاربر موسوي سه شنبه ۶ مهر ۹۵( 3 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشيد دكتر
  من صفحه مربوط به جوش چركي در... رو ديدم
  سوال دارم كه يكم باد كرده كم كم خيلي كم باد كرده همون قسمت بالاي مثانه و يك جوش قرمز كه سرش چرك بود فكر كنم سياه مانند كندم ولي درد بسيار كمي دارم
  مشكل خاصي نيست؟؟؟ و به خود خود بهبود ميابد؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۶ مهر ۹۵( 3 سال پیش)
   سلام جانم
   بهتره در اولین فرصت برای معاینه دقیقتر به پزشک مراجعه کنی
   ممکنه نیاز به یک دوره داروهای خوراکی باشد
   موفق
 • تصویر کاربر مژگان دوشنبه ۲۲ شهریور ۹۵( 3 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر ...از چند سال پیش اطراف بینیم هرچند ماه یکبار دچار خارش و کمی هم سوزش میشد...ولی تو چند ماه اخیر این حالت گاهی کل روز ادامه داره گاهی هم کمتر ،بعد خود به خود از بین میره اما چند روز بعد مجددا تکرار میشه...خیلی برام آزار دهنده شده
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۲۲ شهریور ۹۵( 3 سال پیش)
   سلام جانم
   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی مهمترین اقدام شناسایی عامل زمینه ساز است.
   برای درمان علاوه بر کنترل عوامل زمینه ساز ممکن است نیاز به مصرف داروهای خوراکی یا موضعی و حتی تزریقی باشد
   ممکن است دوره درمان طولانی باشد. در اینگونه موارد باید صبور بود
   نگران نباش و برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کن

   در صورتی که به هر دلیل امکان مراجعه حضوری به پزشک را نداری می توانی از را دور و به صورت آنلاین با بهره مندی از برنامه Skype از طریق گوشی تلفن همراه مورد معاینه قرار بگیری تا در صورت امکان توصیه های دقیقتر و در صورت لزوم دارو نیز تجویز گردد
   کافی است از طریق لینک زیر نسبت به دریافت کد رهگیری نوبت ویزیت آنلاین اقدام شود
   لینک ثبت نوبت برای ویزیت از راده دور و آنلاین: http://online.drentezari.com

   آدرس مطب : تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک ملت، روبروی باشگاه خبرنگاران جوان، برج جم، طبقه 2، واحد 3
   تلفن : 22023107

   موفق
 • تصویر کاربر سهیل دوشنبه ۱۵ شهریور ۹۵( 3 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من رابطه جنسی نداشتم منتها عادت به خود ارضایی به مدت طولانی دارم چند وقتیه برجستگی هایی در اطراف ناحیه ختنه گاه و زیر آلت تناسلی مشاهده میکنم میخواستم بدونم اصلا زیگیل تناسلی از راه خود ارضایی یا غیر تماس جنسی انتقال پیدا میکنه و اینکه مشکل من چیه و چیکار باید بکنم
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۱۵ شهریور ۹۵( 3 سال پیش)
   سلام جانم
   معمولا زگیل تناسلی مطرح نیست .چنانچه پاپول مرواریدی آلت مطرح باشد معمولا نیاز به درمان ندارد
   ولی در صورتی که از نظر ظاهری آزار دهنده باشد لیزر بهترین روش درمانی است.
   امکان از بین بردن پاپول مرواریدی آلت با دارو وجود ندارد.
   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی

   در صورتی که به هر دلیل امکان مراجعه حضوری به پزشک را نداری می توانی از را دور و به صورت آنلاین با بهره مندی از برنامه Skype از طریق گوشی تلفن همراه مورد معاینه قرار بگیری تا در صورت امکان توصیه های دقیقتر و در صورت لزوم دارو نیز تجویز گردد
   کافی است از طریق لینک زیر نسبت به دریافت کد رهگیری نوبت ویزیت آنلاین اقدام شود
   لینک ثبت نوبت برای ویزیت از راده دور و آنلاین: http://online.drentezari.com
   آدرس مطب : تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک ملت، روبروی باشگاه خبرنگاران جوان، برج جم، طبقه 2، واحد 3
   تلفن : 22023107

   موفق
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر