آدرس : ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه 2 واحد 12
02122704076
drentezari@

جوش زیر پوستی در ناحیه تناسلی (تشخیص و درمان)

بسیاری از زنان و مردان از بروز جوش تناسلی یا جوش زیر پوستی در ناحیه تناسلی و اطراف آن شکایت دارند. جوش سر سفید در ناحیه تناسلی زنان بسیار شایع بوده و معمولا باعث اضطراب و نگرانی های زیادی در بیماران به خصوص در زنان می گردد.

جوش ناحیه تناسلی چیست؟

یکی از انواع جوش های زیر پوستی در ناحیه تناسلی  آکنه ژنیتال است که در واقع یک بیماری منتقله از راه تماس جنسی نیست و بیشتر نوعی التهاب یا عفونت فولیکول های موی ناحیه آلت و انسداد مجاری غدد سباسه و غدد عرق در ناحیه آلت  می باشد. جوش تناسلی به خصوص در دوران نوجوانی بسیار شایع است و بیشتر در دختران و زنان جوان دیده می شود و ارتباطی با فعالیت جنسی یا زگیل تناسلی ندارد. حتی در دختران و پسرانی که هرگز رابطه جنسی ندارند نیز دیده می شود.

جوش تناسلی در مردان نیز دیده می شود ولی علائم خفیفتری دارد. جوش سر سفید در ناحیه تناسلی زنان بسیار شایع بوده و بیشتر ناشی از الگوی مو زدایی خشن یا تیغ زدن است.

جوش زیر پوستی در ناحیه تناسلی گاهی مواقع ممکن است بسیار شدید باشد و حتی باعث ترشحات چرکی گسترده نیز گردد.

عکس جوش ناحیه تناسلی

در زیر عکس جوش روی آلات تناسلی مردان را مشاهده می کنید که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

عکس جوش ناحیه تناسلی در مردان

چه بیماری هایی با جوش زیر پوستی اشتباه می شوند؟

 • کیست اپیدرمال آلت تناسلی
 • زگیل تناسلی
 • فوردایس آلت تناسلی
 • آنژیوکراتوم
 • مولوسکوم عفونی

الف- کیست اپیدرمال آلت تناسلی

کیست اپیدرمال آلت تناسلی (برجستگی های کوچک روی کیسه  بیضه در مرد و لب بزرگ آلت تناسلی زن) ممکن است به شکل جوش زیر پوستی در ناحیه تناسلی باشد.

کیست اپیدرمال همراه روی کیسه بیضه و آلت تناسلی زن

کیست اپیدرمال همراه روی کیسه بیضه و آلت تناسلی زن

یکی از ضایعات پوستی آلت تناسلی که بر روی کیسه بیضه ها یا لب بزرگ آلت تناسلی زن ظاهر میشود، کیست اپیدرمال و گاهی اوقات شامل مواد پنیری مانند هستند. ندول ها بزرگتر از پاپول ها می باشند و به قسمتهای عمقی تر پوست که حاوی ساختمان های محافظت کننده پوست هستند، نفوذ کرده و باعث ایجاد جوشگاه (اسکار) می گردند.

یک احتمال این عارضه کیست است. کیست اپیدرمال ممکن است منفرد یا متعدد باشد. آنها عفونی نیستند و نیاز به درمان ندارند. این پدیده نیاز به درمان ندارد هر چند برخی از مردان و زنان به لحاظ زیبایی ترجیح میدهند تا آنها را بوسیله جراحی یا لیزر بردارند در اینگونه از افراد بهترین اقدام درمانی استفاده از لیزر است که معمولا با یک یا دو جلسه لیزر و با بی حسی موضعی ضایعات به خوبی درمان می گردند.

ب- زگیل تناسلی

بیماری زگیل تناسلی (دانه ها و برجستگی صورتی مایل به قهوه ای یا به رنگ پوست و شبیه خال گوشتی) ممکن است به شکل جوش زیر پوستی در ناحیه تناسلی تظاهر نماید. یکی از ضایعات پوستی آلت تناسلی که به خصوص در مردان دیده می شود بروز ناگهانی ضایعاتی شبیه خال گوشتی و گاهی مواقع شبیه گل کلم روی آلت تناسلی است. این حالت عموما در بیماری زگیل تناسلی دیده می شود البته برخی از بیماری های دیگر نیز نظیر کراتوز سبورئیک آلت ممکن است به این شکل تظاهر کند.

ایجاد ناگهانی خال های گوشتی به رنگ قهوه ای یا صورتی یا کاملا شبیه پوست بر روی اندام تناسلی مرد، ران، ناحیه شرمگاه (منطقه بالای پایه آلت تناسلی) و یا قسمت تحتانی شکم یا روی لب بزرگ آلت تناسلی زن، کشاله ران، اطراف مقعد و حتی زیر ناف نیاز به ارزیابی دقیقتر و حتی نمونه برداری دارد. باید هر چه سریعتر درمان آغاز گردد ‼️

ما 47 عکس مختلف از انواع زگیل تناسلی را برای شما گردآوری کرده ایم تا شکل زگیل را از نزدیک ببینید. برای مشاهده عکس های زگیل بر روی زگیل تناسلی مردان کلیک کنید.

خال های گوشتی ناشی از زگیل ناحیه تناسلی شایع ترین بیماری آمیزشی است. معمولا این خال های گوشتی روی آلت باید هر چه سریعتر تحت درمان قرار گیرند. البته خوشبختانه در اکثر موارد ریسک سرطان زائی پائین بوده ولی در 10 درصد از موارد می تواند به سرطان های آلت تناسلی در مردان و زنان تبدیل شود.

ضرورت بررسی تکمیلی: تعدادی از انواع مختلف زگیل شبیه خال گوشتی ممکن است بر روی آلت تناسلی ظاهر شود. آنها ممکن است  شبیه گل کلم یا قارچ بوده و از یک یا چند عدد باشند و به شکل رنگ پوست، صورتی یا قهوه ای با یک سطح مرطوب ظاهر شوند. عامل بیماری یک ویروس به نام HPV است عفونت HPV با توسعه سرطان دهانه رحم و مقعد همراه است.

این بیماری با برخی از بیماری های دیگر نظیر خال ساده، مولوسکوم، کراتوز سبورئیک، پاپول های مرواریدی شکل و گاهی مواقع نقاط فوردایس اشتباه می شود. پزشک با معاینه و در صورت لزوم نمونه برداری و ارزیابی های سیتوپاتولوژیک به تشخیص قطعی می رسد. مهمترین بخش نیز شناسایی سروتیپ های با ریسک بالای سرطانزایی ویروس HPV است.

کیست اپیدرمال همراه با زگیل تناسلی

سطح زگیل با اندک تحریکی شروع به خونریزی جزئی می‌کند. عارضه در هر سنی و در هر شرایطی ممکن است دیده شود. سیر رشد آنها متفاوت است گاهی ماهها و گاهی سالها ثابت می‌مانند یا افزایش و کاهش میابند و گاه خیلی زودتر و خود بخود خوب می‌شوند و از بین می‌رود.

لیزر بهترین روش درمانی است. زگیل‌های‌ کوچک‌ را می‌توان‌ با داروهای‌ موضعی‌ و یا درمان خانگی زگیل تناسلی درمان‌ کرد. برای‌ زگیل‌های‌ بزرگتر، نیتروژن‌ مایع‌ به‌ کار می‌رود (کرایوتراپی‌). برخی‌ زگیل‌های‌ بزرگتر نیازمند درمان‌ با لیزر، الکتروکوآگولاسیون‌ یا برداشت‌ جراحی‌ هستند

عوامل زمینه ساز جوش زیر پوستی

برای بسیاری از افراد این سوال پیش می آید که علت جوش در ناحیه تناسلی مردان چیست؟ با ما همراه باشید تا در ادامه پاسخ سوال را دریافت کنید.

1- عرق کردن

تعریق یکی از شایعترین عوامل زمینه ساز جوش زیر پوستی در ناحیه تناسلی و آکنه ژنیتال است. عرق کردن زیاد موجب تحریک بافت زمینه ای می شود. همچنین باعث تجمع باکتری ها شده و سبب ایجاد بیماری یا تشدید علائم می گردد. در این بیماران استفاده از لباس های زیر نخی به منظور کاهش تعریق توصیه می شود. لباس های نایلونی یا ابریشمی باعث بدتر شدن وضعیت بیماری می گردد.

2- لباس های تنگ

پوشیدن لباس های تنگ باعث کاهش تخلیه عرق شده و در نتیجه تجمع مایعات در مجاری غدد عرق زمینه را برای رشد و تکثیر باکتری ها فراهم می نماید. این پدیده باعث تشدید جوش زیر پوستی در ناحیه تناسلی می گردد.

جوش زیر پوستی در ناحیه تناسلی

جوش زیر پوستی در ناحیه تناسلی

3- موهای زیر پوستی

رشد نامناسب موها و موهای زیر پوستی در ناحیه آلت تناسلی زمینه را برای ایجاد آکنه ژنیتال و جوش های چرکی آلت تناسلی و جوش زیر پوستی فراهم می کند. معمولا با هر بار تراشیدن موهای این ناحیه به دلیل آسیب ها و خراش های پوستی زمینه برای رشد باکتری ها در بافت اسیب دیده پوست فراهم شده و باعث ایجاد و تشدید جوش زیر پوستی در ناحیه تناسلی و آکنه ژنیتالو جوش چرکی می گردد.

یکی از بهترین اقدامات برای رهایی از این پدیده لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی است.

4- اختلالات هورمونی در زنان

اکثر بانوانی که با اختلالات قاعدگی به شکل عقب انداختن سیکل ها مواجه هستند معمولا به دلیل اثرات نامناسب هورمون پروژسترون گرفتار جوش های چرکی در صورت و کمر و حتی جوش زیر پوستی در ناحیه تناسلی می شوند.

بررسی شرایط هورمونی: در اینگونه موارد معمولا باید عوامل زمینه ساز هورمونی تا حد امکان کنترل شود

5- رژیم غذایی

بعضی از مواد غذایی نظیر مایونز، تخم مرغ، شکلات ممکن است باعث تشدید یا ایجاد آکنه و جوش های چرکی روی آلت و جوش زیر پوستی در ناحیه تناسلی گردند. در اینگونه موارد بیماران به تدریج در می باند که خوردن مواد غذایی خاص باعث تشدید آکنه ژنیتال می گردند.

6- واکنش های آلرژیک

زگیل تناسلی مردان - ضایعات متعدد و کوچک در قاعده آلت تناسلی

زگیل تناسلی مردان – ضایعات متعدد و کوچک در قاعده آلت تناسلی

یکی دیگر از عوامل تشدید کننده آکنه ژنیتال و جوش زیر پوستی در ناحیه تناسلی واکنش های حساسیتی و آلرژی موضعی یا سیستمیک است. در اینگونه موارد علاوه بر جوش های چرکی و آکنه ژنیتال، معمولا قرمزی و التهاب منتشر نیز در این ناحیه دیده می شود

برای درمان معمولا باید تا حدامکان عامل زمینه ساز شناسایی و کنترل شود. استفاده از آنتی بیوتیک های موضعی یا خوراکی با صلاحدید پزشک می تواند بسیار کمک کننده باشد.

در صورتی که خود یا همسرتان مبتلا به جوش تناسلی و یا جوش های چرکی روی آلت یا جوش زیر پوستی در ناحیه تناسلی هستید:

 1. حتما با تیم درمانی خود مشورت کنید.
 2. به هیچ عنوان جوش ها فشار ندهید یا نترکانید زیرا این اقدام باعث تشدید آسیب به بافت های مجاور و گسترش عفونت می گردد.
 3. از لباس های زیر کشاد و نخی استفاده کنید.
 4. شستشوی مداوم و خشک کردن مناسب ناحیه آلت تناسلی و کشاله ران بسیار کمک کننده است.
 5. به هیچ عنوان خودسرانه اقدام به درمان یا کندن جوش ها نکنید. 
 6. به هیچ عنوان از تیغ برای از بین بردن موهای زائد این ناحیه استفاده نکنید.
 7. از تماس جنسی بدون محافظ اجتناب کنید.
 8. حتما برای تشخیص نوع ضایعه و بررسی ریسک احتمالی به پزشک مراجعه کنید. ممکن است برخی بیماری های مشابه نظیر زگیل تناسلی مطرح باشد. 
 9. ممکن است نیاز به نمونه برداری و ارزیابی آزمایشگاهی باشد. 

دکتر عباس انتظاری متخصص طب پیشگیری

در صورتی که مایل به طرح سوال و مشاوره با دکتر و یا مراجعه به مطب هستید، از طریق زیر اقدام فرمائید.

برچسب ها :
پرسیدن سوال از دکتر

در صورت نیاز به مشاوره آنلاین با کلیک بر روی دکمه “از دکتر بپرسید” سوالات خود را مطرح کنید

دریافت نوبت اینترنتی

برای مشاوره و معاینه بالینی در مطب دکتر، با کلیک روی دکمه “نوبت دهی اینترنتی” وقت خود را برای مراجعه حضوری رزرو کنید

مشاوره آنلاین و از راه دور

اگر امکان مراجعه حضوری به مطب را ندارید و مایل به مشاوره از راه دور به صورت تصویری با گوشی موبایل خودبا دکتر انتظاری هستید، می توانید زمان مورد نظر خود را هم اکنون تائید فرمائید

متاسفانه چیزی پیدا نشد
دکتر عباس انتظاری

دکتر عباس انتظاری پس از قریب 20 سال طبابت خدمات علمی و آموزشی و پژوهشی متعددی در سطح ملی و بین المللی انجام داده است

آخرین پرسش ها

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما حداکثر تا 24 ساعت آینده از طریق  ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد حتما ایمیل خود را با دقت وارد کنید

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل برای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر جوکر شنبه ۳ خرداد ۹۹( 14 ساعت پیش) مشاهده پرسش
  عرض درود و خسته نباشید، بنده از خیلی وقت پیش یسری جوش های ریز سفید بدون برآمدگی شدید و خارش و یا حتی درد بر روی بدنه ی آلت و خصوصا بیضه هام دارم، تعدادشون به نسبت زیاده. ممنون میشم آقای دکتر بفرمایید آیا خطرناک هستند و راهی برای از بین بردنشون هست؟!
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۳ خرداد ۹۹( 14 ساعت پیش)

   سلام جانم

   چنانچه فوردایس یا هیپرپلازی سباسه مطرح باشد معمولا نیاز به درمان ندارد

   ولی در صورتی که از نظر ظاهری آزار دهنده باشد لیزر بهترین روش درمانی است.

   امکان از بین بردن این حالت با دارو وجود ندارد.

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی

   موفق

 • تصویر کاربر احسان دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۹۹( 4 روز پیش) مشاهده پرسش
  سلام .ممنون از جوابتون
  عکس براتون فرستادم گفتید احتمالا زگیل تناسلی دارم و باید به دکتر مراجعه کنم
  آقای دکتر من شهرستان هستم و با وجود بیماری کرونا نمیتونم بیام مطب شما در تهران
  میخواستم بپرسم در شهر خودمون پیش دکتر با چه تخصصی باید برم
  دکتر پوست یا اورولوژی ؟؟؟ و اینکه باید تخصص در این زمینه بخصوص داشته باشن مثلا هر دکتر پوستی اینگونه بیماری هارو ویزیت یا درمان میکنه یا هر دکتر اورولوژی ؟؟؟؟ با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۹۹( 4 روز پیش)

   سلام جانم

   پیشنهاد اول من برای تو با توجه به شرایطی که ذکر کردی یک ویزیت از راه دور است

   می تونی از طریق لینک زیر اقدام کنی

   https://drentezari.com/visitonline

   همچنین می تونی به هر دو گروه از تخصص ها نیز مراجعه کنی

   موفق

 • تصویر کاربر Ajn پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ۹۹( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب چند روزیست که روی لبه های بزرگ ناحیه تناسلی جوش های بزرگ دردناکی مشاهده میکنم که چرکی نیستندو فقط خیلی سفت و بزرگ هستند . طی همین چند روز از ژل بهداشتی فیروز استفاده کرده ام. ممنون میشم راهنمایی کنید بشدت نگرانم
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ۹۹( 1 هفته پیش)

   سلام جانم

   بهتره روزانه 2 بار ژل موضعی مترونیدازول بزنی

   روزانه یک بار با بتادین ضد عفونی کن

   در صورت عدم بهبودی طی 5 روز آینده بهتره برای معاینه به پزشک مراجعه کنی

   یا از طریق لینک زیر یک ویزیت مجازی بشی

   https://drentezari.com/visitonline

   موفق

 • تصویر کاربر سوگند شنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۹( 1 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام من حدود یه هفته هست که برجستگیهایی روی پوستم هست که درد و خارش و سوزش نداره شبیه به جوشه ولی مطمئن نیستم که جوش باشه .
  لطفاً بگید جوش هست یا خیر ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۹( 1 هفته پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی بر اساس عکس ارسالی سه حالت ممکن است مطرح باشد

   شایعترین حالت همان جوش ساده (فولیکولیت) است که با مصرف موضعی بتادین طی 3 تا 5 روز از بین می رود

   دومین حالت که ممکن است مطرح باشد و با اقدام فوق از بین نخواهد رفت بیماری مولوسکوم است و باید با اقدامات شدیدتری درمان شود

   سومین حالت نیز زگیل است که باید در سریعترین زمان ممکن به پزشک مراجعه شود

   علی الحساب روزانه یک بار با بتادین ضد عفونی کن

   روزانه 2 بار ژل موضعی مترونیدازول بزن

   لباس گشاد نخی بپوش

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی یا از راه دور ویزیت بشی

   لینک بخش مربوطه را برات می فرستم

   https://drentezari.com/visitonline

   موفق

 • تصویر کاربر پارسا شنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۹( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر ای دو جوش روی الت تناسلی بنده ایجاد شده و میخواستم بدونم که ایا بیماری خاصی است. همچنین بدون هیچ گونه خارش و دردی هستند و ایا خطرناک هستند راه درمان ان چیست اگر جواب بدین خیلی ممنون میشم چون خیلی نگرانم
  در ضمن تاحالا رابطه جنسی نداشتم
  متشکرم
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۹( 2 هفته پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی بر اساس عکس ارسالی چنانچه پاپول مرواریدی آلت یا آنژیوکراتوم مطرح باشد معمولا نیاز به درمان ندارد

   ولی در صورتی که از نظر ظاهری آزار دهنده باشد لیزر بهترین روش درمانی است.

   امکان از بین بردن این حالت با دارو وجود ندارد.

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی

   موفق

 • تصویر کاربر احمد سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۹( 2 هفته پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  مردی 30 ساله و متاهل هستم.
  دو ماه هست ازدواج کردم
  این ضایعات که در عکس ها مشخص کردم بعد از مدتی در قسمت زیر آلتم ایجاد شدند.(البته ابتدا بدلیل برخورد با لباس زیر زبر آلتم ملتهب و بنوعی زخم شد و بعد این آثار بجا موند)
  تجربه رابطه دیگری نداشتم.
  احساس خارش زیاد و کمی هم سوزش داشتم ولی با گذشت حدود دو سه هفته کمتر شده. ضمنا پوستم خیلی خشک شده.
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید این ضایعات چی هستند؟
  مسری هستند؟ منشاء چی بوده؟
  درمان دارویی چی هست؟
  با تشکر فراوان
  1. تصویر کاربر احمد سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۹( 2 هفته پیش)
   .
  2. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۹( 2 هفته پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی بر اساس شرح حالی که ذکر کردی و عکس ارسالی:

   پاپول مرواردیدی در زیر کلاهک آلت تناسلی مشاهده می شود که مسری نیست و یک التهاب ناشی از اگزما (یا نوعی حساسیت پوستی) نیز وجود دارد که این نیز مسری نیست

   علی الحساب روزانه 2 بار پماد کالندولا بزن و لباس گشاد نخی بپوش

   هر شب پماد کلوتریمازول بزن

   از شامپو بچه برای شستشو استفاده کن

   چنانچه طی 5 تا 14 روز آینده مشکل برطرف نشد بهتره برای ارزیابی دقیقتر و نمونه برداری احتمالی به پزشک مراجعه شود

   موفق

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر شادی پنجشنبه ۱۱ اردیبهشت ۹۹( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر، مدتیه که جوشی در ناحیه تناسلیم هستش. یک بار بعد از دستکاری آن کمی چرک و خون ازش خارج شد.
  کمی نگرانم کرده.
  منتظر توصیه های پزشکی شما هستم.
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری پنجشنبه ۱۱ اردیبهشت ۹۹( 3 هفته پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی بهتره 

   روزانه 2 بار محلول کلینداماسین 1 درصد بزنی

   روزانه 2 بار  ژل موضعی مترونیدازول بزن

   در صورت عدم بهبودی طی 3 تا 5 روز آینده بهتره یک ویزیت از راه دور داشته باشی 

   لینک بخش مربوطه را برات می فرستم

   https://drentezari.com/visitonline

   موفق

 • تصویر کاربر z.a چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت ۹۹( 3 هفته پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر
  خانم ۲۱ساله هستم ومتاهل ،تقریباازحدودنه ماه قبل هرچندماه یکباریسری جوش های قسمت های مختلف ناحیه تناسلی ایجاد میشه وفقط یکم همراه با التهاب وخارش هست وبعدچندروز خودش خشک میشه وازبین میره...از نظر روانی خیلی اذیتم میکنه میخواستم بدونم ممکنه هرپس باشه.وقتایی که بیشترگرمم میشه یاپریودمیشم بیشترظاهرمیشه ،نیازهست آزمایش خاصی انجام بدم.عکسی که واستون فرستادم تظاهرات اولیه هست که بصورت گروهی هم هست.تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۱۰ اردیبهشت ۹۹( 3 هفته پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی بر اساس شرح حالی که ذکر کردی احتمال هرپس نیز مطرح است

   همچنین ممکنه اگزما یا حتی پسوریازیس مطرح باشد

   در موارد مشکوک تست Anti HSV IgG-IgM کمک کننده است

   نگران نباش ولی بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کن

   همچنین می توانی از راه دور یک ویزیت مجازی داشته باشی

   لینک بخش مربوطه را برات می فرستم

   https://drentezari.com/visitonline

   موفق

 • تصویر کاربر وحید سه شنبه ۲۶ فروردین ۹۹( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  دکتر سلام
  وقتتون بخیر،من یه مدت هست که متوجه سدم در قسمت بالای آلت و کنارش یه سری جوش غیر چرکی هست که مقداری متورم هستش ولی خارش و سوزش نداره ولی تعدادشون با اصلاح با تیغ یه مقدار بیشتر شده،میخواستم بدونم چی هستش،اگر امکانش هست کمکم کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۲۶ فروردین ۹۹( 1 ماه پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی بر اساس عکس ارسالی مولوسکوم مطرح است

   مولوسکوم یک بیماری ویروسی و بسیار مسری است

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   با توجه به بحران کرونا پیشنهاد من ویزیت از راه دور است نه ویزیت حضوری

   لینک بخش مربوطه را برات می فرستم

   https://drentezari.com/visitonline

   دوره درمان معمولا طولانی است و باید علاوه بر حذف فیزیکی ضایعات سیستم ایمنی بدن نیز تقویت گردد

   موفق

 • تصویر کاربر عرشیا جمعه ۲۲ فروردین ۹۹( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر خدا قوت .من پسر ۱۵ ساله ای دارم که چند وقته دو تا جوش روی استوانه التش در اورده خواستم راهنمایید کنید ؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری جمعه ۲۲ فروردین ۹۹( 1 ماه پیش)

   سلام جانم

   چرا ایمیل را اشتباه وارد کردی. چطوری می خواهی جواب سوالت را بعدا پیدا کنی.

   در مورد پسرت احتمالات متعددی مطرح است. بعضا ممکن است خطرناک باشد. در پسر 15 ساله انتظار ضایعات روی آلت نداریم

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر