قرص سیالیس یا تادالافیل : درمان اختلال نعوظ

قرص سیالیس یا تادالافیل : درمان اختلال نعوظ

فهرست مطالب

تادالافیل برای درمان مشکلات عملکرد جنسی مردان (ناتوانی جنسی یا اختلال نعوظ –  ED) مورد استفاده قرار می گیرد. تادالافیل در ترکیب با تحریک جنسی با افزایش جریان خون به آلت به مرد کمک می کند که نعوظ پیدا کند یا آن را حفظ کند.

این دارو دربرابر بیماری های مقاربتی (همچون  HIV، هپاتیت ب، گونوره آ، سفلیس) محافظت ایجاد نمی کند. انجام “رابطه ی جنسی ایمن” همچون استفاده از کاندوم های لاتکس را تجربه کنید. با پزشک یا داروساز برای جزئیات بیشتر مشورت کنید.

نحوه استفاده از قرص سیالیس

برگه اطلاعات بیمار تهیه شده توسط داروساز را قبل از مصرف تادالافیل بخوانید. اگر شما هرگونه سؤالی دارید، از دکتر یا داروساز سؤال کنید.

این دارو را به صورت خوراکی همراه با غذا یا بدون آن مطابق با تجویز پزشک می توانید مصرف کنید. این دارو را بیش از یک بار در روز نمی توانید بخورید.

برای درمان علام  BPH، این دارو را طبق راهنمای های پزشک خود، معمولاً یک بار در هفته مصرف کنید. اگر شما داروی فیناستراید را همراه با این دارو برای درمان علائم  BPH مصرف می کنید، با پزشک خود درباره ی مدت زمانی که این دارو را باید مصرف کنید، صحبت کنید.

قرص سیالیس

برای درمان اختلال نعوظ  ED ، 2 روش وجود دارد که تادالافیل ممکن است تجویز شود. پزشک شما بهترین روش را برای مصرف تادالافیل توصیه خواهد کرد. راهنمایی های پزشک خود را به طور دقیق دنبال کنید چرا که دوز داروی مصرفی شما بستگی به نحوه مصرف شما دارد. اولین روش برای مصرف این دارو طبق نیاز، معمولا حداقل 30 دقیقه قبل از فعالیت جنسی می باشد. تأثیر تادالافیل بر توانایی جنسی ممکن است تا 36 ساعت طول بکشد.

دومین روش برای درمان اختلال نعوظ، مصرف منظم تادالافیل، یک بار در روز می باشد. اگر شما این دارو را به این شیوه مصرف کنید، شما ممکن است بخواهید فعالیت جنسی را در هر زمانی بین مصرف دوزهای دارو تجربه کنید.

اگر شما تادالافیل را هم برای درمان اختلال نعوظ و هم برای  BPH مصرف می کنید، طبق  راهنمایی های پزشک، معمولاً یک بار در روز آن را مصرف کنید. شما ممکن است بخواهید فعالیت جنسی خود را در هر زمانی بین مصرف دوزهای دارو تجربه کنید.

اگر داروی تادالافیل را یک بار در روز برای  BPH یا برای  ED یا برای هر دو مصرف می کنید، آن را به طور منظم مصرف کنید تا از بیشترین مزایای آن بهره مند شوید. برای کمک به یادآوری، آن را در ساعت مشخصی در روز مصرف کنید.

عوارض جانبی قرص سیالیس برای نعوظ

سردرد، ناراحتی معده، کمر درد، درد عضلانی، آبریزش، گرگرفتگی یا سرگیجه ممکن است رخ دهد. اگر هریک از این عوارض جانبی تداوم داشته باشند یا بدتر شوند، فوراً به پزشک یا داروساز اطلاع دهید.

برای کاهش خطر سرگیجه یا سبکی سر، وقتی می خواهید از حالت خوابیده یا نشسته بلند شوید، به آرامی این کار را انجام دهید.

به خاطر داشته باشید که پزشک شما به این دلیل این دارو را تجربه کرده است که می داند این دارو مزایای بیشتری نسبت به عوارض خود دارد. بسیاری از افرادی که این دارو را مصرف می کنند دچار عوارض جانبی جدی نمی شوند.

قرص سیالیس

فعالیت فیزیکی موجب اعمال فشار مضاعفی بر قلب می شود، به ویژه اگر دارای مشکلات قلبی باشید. اگر شما مشکلات قلبی داشته باشید و اگر هر یک از این عوارض جانبی جدی را در حین رابطه ی جنسی تجربه کنید، متوقف شوید و فوراً به دنبال کمک پزشکی باشید: سرگیجه، غش، درد بازوی چپ، فک، قفسه سینه، حالت تهوع.

به ندرت، کاهش دید ناگهانی، از جمله نابینایی موقت در یک یا هردو چشم (NAION) ممکن است رخ دهد. اگر این مشکل جدی رخ دهد، مصرف تادالافیل را متوقف کنید و فوراً به دنبال مراقبت های پزشکی باشید.

اگر شما دارای بیماری دیابت، کلسترول بالا، بیماری چشمی خاص، فشار خون بالا باشید یا بیشتر از 50 سال سن داشته باشید یا اگر سیگار می کشید، ممکن است احتمال بروز مشکل  NAION در شما اندکی بیشتر باشد.

به ندرت، کاهش ناگهانی یا از دست دادن شنوایی، گاهی اوقات با زنگ زدن در گوش یا سرگیجه ممکن است رخ دهد. مصرف تادالافیل را متوقف کنید و در صورت بروز این اتفاقات سریعاً به دنبال کمک پزشکی باشید.

قرص سیالیس

واکنش آلرژیک بسیار جدی به این دارو بسیار نادر است. گرچه، اگر متوجه هرگونه علائمی از واکنش آلرژیک شامل موارد زیر شدید، سریعاً به دنبال کمک پزشکی باشید: راش پوستی، خاری/تورم (به ویژه در صورت/زبان/گلو)، سرگیجه شدید،  تنفس دشوار.

این فهرست کاملی از عوارض جانبی احتمالی نیست. اگر شما متوجه عوارض دیگری شدید که در فهرست بالا ذکر نشده است، با پزشک یا داروساز خود صحبت کنید.َ

موارد احتیاط قرص سیالیس 100

پیش از مصرف تادالافیل، در صورت آلرژی به آن یا داشتن هر نوع آلرژی دیگر به پزشک یا داروساز خود بگویید.

این محصول ممکن است حاوی مواد غیر فعالی باشد که می توانند موجب واکنش های آلرژیک یا دیگر مشکلات شوند. در مورد جزئیات بیشتر با داروساز خود صحبت کنید.

پیش از مصرف این دارو، سابقه ی پزشکی خود، به ویژه در مورد مشکلات قلبی (از جمله حمله قلبی یا ضربان قلب نامنظم تهدید کننده به مرگ در طول  6 ماه گذشته، درد قفسه سینه /آنژین، نارسایی قلبی)، حمله  قلبی در 6 ماه گذشته، بیماری کلیه، بیماری کبد یا فشار خون بالا یا پایین، از دست دادن شدید آب بدن (دی هیدراسیون)، مشکلات آلت تناسلی (همچون انحراف زاویه آلت تناسلی/فیبروزیس/زخم، بیماری پیرونی)، سابقه ی نعوظ دردناک/طولانی (پریاپیسم)، شرایطی که ممکن است احتمال خطر پریاپیسم را افزایش دهند (مانند کم خونی سلولی، لوسمی، میلومای چندگانه)، مشکلات چشم (همانند رتینیت پیگمنتوزا ، تاری دید ناگهانی، NAION)، اختلالات خونریزی، اولسرهای معده فعال را به پزشک خود اطلاع دهید.

تداخل دارویی قرص سیالیس

تداخل دارویی ممکن است نحوه ی تأثیر داروها را تغییر دهد یا خطر عوارض جانبی را افزایش دهد.

این مقاله تمامی تداخلات دارویی احتمالی را در بر نمی گیرد. فهرستی از تمام داروهای مصرفی خود (شامل داروهایی بدون نسخه و با نسخه و محصولات گیاهی) را تهیه کنید و آن را با پزشک و داروساز خود به اشتراک بگذارید. دوز داروی خود را بدون تأیید پزشک شروع یا متوقف نکنید و یا تغییر ندهید.

قرص ریوسیگوات

تادالافیل می تواند موجب افت جدی در فشار خون شما به هنگام استفاده به همراه نیترات شود که می تواند موجب سرگیجه و به ندرت موجب حمله یا سکته قلبی شود. از تادالافیل همراه با داروهای زیر استفاده نکنید: داروهای خاصی که برای درمان درد قفسه سینه/آنژین استفاده می شوند (نیترات هایی همچون نیتروگلیسرین، ایزوسوربید)، داروهای تفریحی به نام “پاپرها” حاوی آمیل یا بیوتیل نیتریت هستند.

قرص سیالیس

آیا با قرص سیالیس اُوردوز می کنند؟

اگر شخص این دارو را بیش از حد مصرف کند می تواند دچار عوارض جدی همچون مرگ یا تنفس دشوار شود. فوراً با مرکز مسمومیت های دارویی منطقه زندگی خود تماس بگیرید.

اگر شما در حال مصرف این دارو در یک برنامه منظم باشید و یک دوز دارو را از دست بدهید، به محض اینکه به یاد آوردید آن را مصرف کنید.  اگر نزدیک به زمان دوز بعدی دارو باشد، دوز از دست داده را مصرف نکنید. دوز بعدی داروی خود را در یک زمان منظم مصرف کنید.

دوز داروی خود را دو برابر نکنید.

دکتر انتظاری متخصص طب پیشگیری

دسته بندی

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

دکتر عباس انتظاری

از دکتر سوال دارید؟

دکتر عباس انتظاری

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. کد رهگیری خود را یادداشت کنید یا از آن عکس بگیرید (طی 48 تا 72 ساعت آینده منتظر پاسخ دکتر باشید)

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر پرسش شنبه ۲۴ مهر ۰( 2 روز پیش) تعداد بازدید: 21 مشاهده پرسش
  با سلام،

  مردی 48 ساله هستم . حدود دو سه ماهی هست که متوجه برجستگی کوچک روی پوست بیضه و نزدیک به کشاله ران خود شده ام . این برجستگی ،ابتدا کوچکتر بود و به مرور زمان بزرگتر شد .
  اکنون هنگام نشستن ، کمی درد احساس می کنم در این ناحیه . از آن عکس گرفته و برایتان ارسال می کنم . خواستم نظر شما را جویا شوم و اینکه بهترین درمان برای آن چیست و آیا نگرانی درباره آن ،داشته باشم یا خیر؟

  با تشکر از حسن توجه شما ،جناب دکتر .
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۲۴ مهر ۰( 2 روز پیش)

   سلام جانم

   با توجه به عکس ارسالی

   علی الحساب روزانه یک بار با بتادین ضد عفونی کن

   روزانه 2 بار ژل موضعی مترونیدازول بزن

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر هب پزشک مراجعه شود

   موفق

 • تصویر کاربر Zahra دوشنبه ۱۹ مهر ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 12 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من زگیل تناسلی اطراف مقعد زدم ودوهفته نشده لیزرانجام دادم باز ریشه کرده وبه داخل مقعدم رفته میشه راهنمایی کنید وبگید خطرناکه؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۱۹ مهر ۰( 1 هفته پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی معمولا مهمترین اقدام در اینگونه موارد تقویت سیستم ایمنی بدن است واکسن گارداسیل ممکن است کمک کننده باشد سعی کن از سیگار و الکل و استرس پرهیز کنی از مصرف غذاهای چرب پرهیز کن میوه و سبزیجات تازه مصرف کن ویدئو زیر را با دقت ببین چون به صورت خلاصه روند بیماری و درمان را توضیح دادم

   معاینات ادواری و ارزیابی های مکرر سالانه بسیار کمک کننده است بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی. ممکنه نیاز به نمونه برداری باشد بهترین و سریعترین روش درمانی که کمترین میزان عود را دارد لیزر است که فیلم لیزر را هم برات گذاشتم تا ببینی موفق

 • تصویر کاربر M شنبه ۱۷ مهر ۰( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: 9 مشاهده پرسش
  سلام من الان یه مدت کوتاهی هست که توی قسمت داخلی واژن دوتا لکه قهوه ایی در اوردم خال نیست و هیچ‌ درد یا.... ایی هم نداره نمیدونم باید نگرانش باشم یا نه.
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۱۷ مهر ۰( 1 هفته پیش)

   سلام جانم

   در ادامه سوال عکس ضایعات ارسال شود

   ولی بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

 • تصویر کاربر حسین جمعه ۹ مهر ۰( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: 9 مشاهده پرسش
  سلام
  ببخشید هزینه لیزر کیست اپیدرمال روی بیضه چقدر هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری جمعه ۹ مهر ۰( 2 هفته پیش)

   سلام جانم

   هزینه ها اصلا قابل پیش بینی نیست

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

 • تصویر کاربر محمدرضا یکشنبه ۴ مهر ۰( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: 7 مشاهده پرسش
  تعدادی جوش بر روی الت تناسلی زیر کلاهک زده شده و تا زمانی که به ان دست زده نشود نه در می کند و نه خارشی دارد و اگر هم دست بزنم تا تحریک نشود مانند خود ارضایی هیچ مشکلی ندارد رابطه جنسی تا به حال نداشته ام سن 28 است
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۴ مهر ۰( 3 هفته پیش)

   علیک سلام

   پماد کالندولا کمک کننده است

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

 • تصویر کاربر مسعود دوشنبه ۲۲ شهریور ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 8 مشاهده پرسش
  سلام.من مکمل ورزشی مصرف کردم صورت وبدنم خیلی جوش زده لطفا راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۲۲ شهریور ۰( 1 ماه پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی مهمترین اقدام شناسایی و تا حد امکان حذف یا کنترل عامل زمینه ساز است. برای درمان علاوه بر کنترل عوامل زمینه ساز ممکن است نیاز به مصرف داروهای خوراکی یا موضعی و حتی لیزر باشد ممکن است دوره درمان طولانی باشد. در اینگونه موارد باید صبور بود نگران نباش و برای معاینه دقیقتر به پزشک مراجعه کن ممکنه نیاز به بررسی های تکمیلی باشد

   موفق

 • تصویر کاربر رضا چهارشنبه ۱۷ شهریور ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 20 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر
  پزشک برای من پودر کلاژینو و وانا پرایم به همرای چند کرم برای شفافیت و روشن شدن پوست و همین طور لایه بردار و آکوتان و آزیترومایسین تجویز کردن و فرمودن که باید میکرودرم هم انجام بدم چون هزینه این نسخه برای من حدودا شش میلیون تومان بوده میخواستم بپرسم حتما مصرف این داروها باید با میکرودرم باشه یعنی اگر میکرودرم رو انجام ندم این داروها بی‌تأثیر هستند؟
  چند جای جوش قهوه‌ای رنگ(شاید ده‌تا) و حدودا چند تا فرورفتگی سطحی روی گونه‌م دارم.
  چون هزینه‌ش واقعا برام زیاده.
  و آیا این داروها برای من ضروری بوده مخصوصا کلاژینو؟
  و اینکه میکرودرم انجام ندم و فقط داروهارو مصرف کنم، جواب نمیگیرم؟
  ممنون میشم پاسخ بدید.
  سپاسگزارم.
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۱۷ شهریور ۰( 1 ماه پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی مهمترین اقدام شناسایی و تا حد امکان حذف یا کنترل عامل زمینه ساز است. برای درمان علاوه بر کنترل عوامل زمینه ساز ممکن است نیاز به مصرف داروهای خوراکی یا موضعی و حتی لیزر باشد ممکن است دوره درمان طولانی باشد. در اینگونه موارد باید صبور بود نگران نباش و برای معاینه دقیقتر به پزشک مراجعه کن ممکنه نیاز به بررسی های تکمیلی باشد

   موفق

 • تصویر کاربر محمد سه شنبه ۱۶ شهریور ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 16 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت دکتر گرامی.
  دکتر جان دو روزی می‌شه که درد شدید در ناحیه باسن دارم و در قسمت خط باسن یه بر امدگی ملتهب نرم همراه با چند جوش چرکی دارم..که در اطراف برآمدگی سفت میباشد..در مسافرت هستم ودسترسی به دکتر ندارم می‌شه لطفا بگید که باید چیکار کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۱۵ شهریور ۰( 1 ماه پیش)

   سلام جانم

   روزانه یک بار با بتادین ضد عفونی کن

   کمپرس گرم کمک کننده است

   روزانه 3 بار ژل موضعی مترونیدازول بزن

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

  2. تصویر کاربر محمد دوشنبه ۱۵ شهریور ۰( 1 ماه پیش)
   با تشکر از آقای دکتر عزيز ،فقط یک مورد ديگه این‌که از امروز دمل باز شده و مایع عفونی ازش خارج میشه..... این داروها رو بايد کماکان استفاده کنم‌؟
  3. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۱۶ شهریور ۰( 1 ماه پیش)

   در صورت عدم بهبودی بهتره به پزشک مراجعه شود

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر سعید جمعه ۱۲ شهریور ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 10 مشاهده پرسش
  سلام بغل سوراخ سمت راست التم برامدگی به صورت گوشت اضافی به رنگ‌صورتی هستش اگه امکان دارد راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری جمعه ۱۲ شهریور ۰( 1 ماه پیش)

   سلام جانم

   در ادامه همین سوال عکس از ضایعه ارسال شود

   ممکنه نوعی زگیل تناسلی مطرح باشد که باید هر چه سریعتر درمان شود

   موفق

 • تصویر کاربر ایوبی چهارشنبه ۱۰ شهریور ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 10 مشاهده پرسش
  سلام
  من ۲۳سالمه وازلکه های پشت بازو و وسط شانه هام خیلی ناراحتم تاالانم هردکتری وهردارویی استفاده کردم فایده ای نداشته
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۱۰ شهریور ۰( 1 ماه پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی مهمترین اقدام شناسایی و تا حد امکان حذف یا کنترل عامل زمینه ساز است. برای درمان علاوه بر کنترل عوامل زمینه ساز ممکن است نیاز به مصرف داروهای خوراکی یا موضعی و حتی لیزر باشد ممکن است دوره درمان طولانی باشد. در اینگونه موارد باید صبور بود نگران نباش و برای معاینه دقیقتر به پزشک مراجعه کن ممکنه نیاز به بررسی های تکمیلی باشد

   موفق

درحال دریافت اطلاعات

مقالات مرتبط

با ما در تماس باشید

ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه ۲ واحد ۱۲

آدرس مطب

ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه ۲ واحد ۱۲

شماره تماس

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

پرسش از دکتر