منو

ارضا جنسی زنان با دخول و رابطه واژینال

ارضا جنسی زنان با دخول و رابطه واژینال

فهرست مطالب

این فرضیه گیج‌کننده که «ارگاسم واژینال، تجربه معمول رضایت جنسی افراد است»؛ به زیگموند فروید نسبت داده می‌شود (حداقل بخشی از آن). فروید معتقد بود که رسیدن به ارگاسم از طریق تحریک واژینال (مانند تجربه ارگاسم واژینال) بسیار پخته‌تر از رسیدن به ارگاسم از راه تحریک کلیتوریس است.

این باور فروید از این‌جا نشأت می‌گرفت که کلیتوریس یک اندام «مردانه» است (به دلیل شباهت ساختاری به آلت تناسلی). به نظر او احساس نیاز یا اشتیاق به تحریک این نواحی «مردانه» برای احساس لذت، عملی پخته و زنانه محسوب نمی‌شود.

امروزه می‌دانیم که عقاید فروید درباره لذت جنسی مبتنی بر منطق ناقص و فرضیه‌های دگرجنس‌گرا سالاری بوده است. پژوهش‌ها نشان داده‌اند که برخی افراد از راه تحریک کلیتوریس به ارگاسم می‌رسند و برخی دیگر از راه ارگاسم واژینال. روش‌های رسیدن به ارگاسم بسیار متنوع است.

ارگاسم واژینال تنها راه رسیدن به ارگاسم نیست و میزان بلوغ آن دسته از افرادی که از طریق تحریک واژن به ارگاسم نمی‌رسند؛ کمتر یا بیشتر از افراد دیگری نیست که از این راه ارضا می‌شوند. ارگاسم واژینال افسانه نیست. ممکن است تعداد افرادی که تنها از طریق تحریک واژن به ارگاسم می‌رسند؛ زیاد نباشد اما به‌هرحال چنین افرادی هم وجود دارند.

ارگاسم یا ارضا جنسی چیست؟

از آن‌جایی که تجربه جنسی انسان‌ها بسیار متفاوت است؛ لذت جنسی هم به شکل‌های متنوعی خودش را نشان می‌دهد. البته پاسخ‌های بسیار زیادی هم برای تعریف رابطه جنسی وجود دارد. از برخی جهات تعریف کلمه ارگاسم نیز به همان سختی است.

معمولا ارگاسم این‌گونه تعریف می‌شود: مجموعه‌ای از انقباض‌های موزون ماهیچه‌های دستگاه تناسلی و سست شدن این ماهیچه‌ها. این حالت در مردان به صورت انزال مشاهده می‌شود اما ممکن است همراه با ارگاسم واژینال و/یا کلیتوریس زنان هیچ ترشحی از بدن خارج نشود.

همه چیز درباره ارگاسم در مردان و ارضا شدن

ممکن است فرد در طول یک رابطه جنسی چند بار به ارگاسم برسد یا تنها یک بار ارضا شود یا اصلا این اتفاق نیفتد. هم‌چنین ممکن است بدون هیچ‌گونه تحریک جنسی ارگاسم اتفاق بیفتد یا تنها در پاسخ به انواع خاصی از تحریک، این حالت پیش آید.

ذکر این نکته اهمیت دارد که بسیاری از زبان‌های مرتبط با ارگاسم و عملکرد جنسی، رفتارهای دگرجنس‌گرایانه و هم‌سوگرایانه را  محترم می‌شمارند. این موضوع نشان‌دهنده این نکته است که پژوهش‌های مرتبط با سلامت جنسی به بررسی سنتی چگونگی واکنش جنسی زنان هم‌سوگرا نسبت به مردان هم‌سوگرا پرداخته است (به طور کلی در زمینه مقاربت دخولی واژینال).

بخش بزرگی از مطالعات مرتبط با سکس‌درمانی بر مقاربت دخولی واژینال و رسیدن به ارگاسم برای هر دو جنس تمرکز کرده است. این موضوع به قشر مردان و زنان هم‌جنس‌گرا و افراد دوجنس‌گرا و تراجنسی آسیب می‌زند چون رابطه جنسی این افراد لزوما با موضوع این تحقیق‌ها مرتبط نیست.

با هدف گرفتن دستیابی به ارگاسم از دیگر لذت‌ها و رضایت‌های جنسی بازمی‌مانید. این‌ها مواردی هستند که حتی در غیاب ارگاسم هم می‌توان از آن‌ها لذت برد.

انواع ارگاسم در زنان

انواع ارگاسم در زنان

وقتی بحث انواع ارگاسم‌هایی که یک زن می‌تواند تجربه کند به میان می‌آید؛ در برخی موارد افراد بین ارگاسم کلیتوریس و ارگاسم واژینال تمایز قائل می‌شوند.

رسیدن به ارگاسم حین دخول واژینال

معمولا وقتی مردم می‌پرسند که آیا داشتن ارگاسم واژینال طبیعی است؛ دغدغه‌شان این است که آیا طبیعی است که در حین برقراری مقاربت دخولی واژینال نیاز به تحریک کلیتوریس داشته باشند یا نه. بدون هیچ شکی جواب این سوال مثبت است.

گزارش شده است که با تحریک کلیتوریس در حین مقاربت دخولی واژینال؛ احتمال بیشتری وجود دارد که فرد به ارگاسم برسد (البته طبیعی است که با تحریک واژینال صرف هم می‌توان به ارگاسم رسید اما احتمال پیشامد این موضوع بسیار پایین است).

به طور کلی کیفیت داده‌های نشان‌دهنده رسیدن به ارگاسم حین مقاربت دخولی واژینال نسبتا پایین است. پژوهش‌های کمی هستند که چگونگی برقراری رابطه جنسی واژینال را بررسی می‌کنند. این پژوهش‌ها بین تحریک کلیتوریس هم‌زمان، مقاربت دخولی بدون تحریک کلیتوریس و مقاربت دخولی همراه با تحریک کلیتوریس تمایز قائل نشده‌اند.

انواع ارگاسم در زنان

در سال 2018 پژوهشی انجام شد که سعی داشت با دقت تفاوت میان انواع آمیزش‌ها را بررسی کند.

این پژوهش نشان داد که زنان هم‌سوگرایی که هنگام برقراری رابطه جنسی، کلیتوریس خود را تحریک می‌کردند؛ بیشتر گزارش کرده‌اند که به ارگاسم رسیده‌اند (بیش از نصف افراد). از سوی دیگر کمتر از یک سوم نمونه‌های این پژوهش بدون تحریک کلیتوریس حین برقراری رابطه جنسی، ارگاسم را تجربه کرده‌اند.

یکی از کامل‌ترین پژوهش‌های انجام‌شده بر رابطه جنسی زنان هم‌سوگرا در فنلاند تکمیل شد. این پژوهش از داده‌های نزدیک به 50 سال تحقیق و نظرسنجی بهره برده بود. این تحقیق نشان داد که تنها حدود 40 تا 50% ارگاسم‌های تجربه‌شده در حین برقراری رابطه جنسی تجربه شده است. با افزایش سن نمونه‌ها، این درصد کاهش یافته است.

یکی دیگر از نتایج این پژوهش هم این بود که بیش از نصف نمونه‌ها از هر دو طریق تحریک واژینال و کلیتوریس به ارگاسم می‌رسیدند، حدود یک سوم آن‌ها از راه تحریک کلیتوریس ارضا می‌شدند و تنها حدود 6% آن‌ها از راه تحریک واژینال این حس را تجربه می‌کردند.

با ده فایده جسمی رابطه جنسی آشنا شوید

برای ارگاسم واژینال چه کاری کنیم؟

برای همه افراد مهم نیست که حین مقاربت دخولی واژینال به ارگاسم برسند (یا به طور کلی این حالت را تجربه کنند) اما به‌هرحال برای افرادی که دوست دارند هنگام دخول واژینال ارضا شوند؛ نتایج تحقیقات انجام‌شده مشخص است.

اگر هم‌زمان با دخول از تماس دستی شریک جنسی استفاده کرده و کلیتوریس خود را تحریک کنید؛ احتمال رسیدن به ارگاسم بالا می‌رود. با تغییر پوزیشن‌های جنسی یا افزایش میزان فشار بر کلیتوریس یا تحریک دستی این ناحیه یا استفاده از اسباب‌بازی‌های جنسی می‌توان این احتمال را افزایش داد.

به‌هرحال به خاطر داشته باشید که باید راجع به این موضوع با شریک جنسی خود صحبت کنید. برای برخی از افراد تحریک شدید کلیتوریس ناراحت‌کننده یا حتی دردآور است. این دستورالعمل برای همه افراد قابل اجرا نیست.

آنورگاسمی یا ارگاسم مهار شده چیست؟

اگر تا به‌حال با برقراری رابطه جنسی یا خودارضایی، ارگاسم را تجربه نکرده‌اید و دوست دارید چنین حسی را تجربه کنید؛ امید خود را از دست ندهید. اگرچه ساختمان واژن درصد بسیار کمی از افراد به گونه‌ای است که هرگز ارگاسم را تجربه نمی‌کنند اما گروه بزرگ‌تری هم هستند که تا میان‌سالی خود این حس را تجربه نمی‌کنند.

چرا؟ ترکیبی از عوامل روحی و جسمی مختلف موجب می‌شوند که یافتن روشی تحریک‌برانگیز و لذت‌بخش برای تجربه ارگاسم بسیار دشوار باشد.

انواع ارگاسم در زنان

بهتر است اگر دچار آنورگاسمی یا دیگر اختلالات جنسی هستید؛ با یک فرد متخصص راجع به این موضوع صحبت کنید. به عنوان مثال می‌توانید با متخصص زنان یا درمان‌گر رابطه جنسی مشورت کنید.

متخصص زنان می‌تواند با بررسی مولفه‌های پزشکی مرتبط با احساس ارگاسم به شما بگوید که آیا این اختلال منشأ جسمانی دارد یا نه اما درمان‌گر رابطه جنسی می‌تواند پیشنهادها و توصیه‌های مفیدی در این رابطه به شما ارائه دهد.

با انجام خودارضایی می‌توانید راجع به چگونگی رسیدن به ارگاسم آگاهی کسب کنید. البته ممکن است انجام این کار برای افرادی که با زمینه‌های مذهبی، فرهنگی یا دیگر زمینه‌های  مرتبط تربیت شده‌اند؛ مشکل باشد.

به‌هرحال هر چقدر با بدن خود راحت‌تر باشید؛ راحت‌تر می‌توانید واکنش‌هایتان را نسبت به تماس‌های شریک جنسی خود بررسی کنید و متوجه شوید که کدام نوع تماس‌ها منجر به احساس لذت بیشتر برایتان می‌شود و کدام نوع تماس‌ها برایتان آزاردهنده است.

دکتر عباس انتظاری متخصص طب پیشگیری

دسته بندی

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

دکتر عباس انتظاری

از دکتر سوال دارید؟

دکتر عباس انتظاری

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و کد رهگیری دریافت فرمائید.  سوالات طی 5 تا 10 روز آینده پاسخ داده خواهند شد

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر علی جمعه ۱۴ مهر ۲( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: 31 مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر
  چند وقتیه کرایو تراپی انجام میدم و جای سوختگی روی پوستم و التم وجود داره
  باید چیکار کنم جاش بره؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری جمعه ۱۴ مهر ۲( 2 ماه پیش)

   سلام جانم

   این حالت به دنبال کرایوتراپی طبیعی است

   نگران نباش و مطابق فرمایش پزشک معالج اقدام کن

   موفق

 • تصویر کاربر رضا یکشنبه ۲۱ خرداد ۲( 5 ماه پیش) تعداد بازدید: 40 مشاهده پرسش
  سلام دکتر .
  چند روز بود احساس خارش در انتهای آلت تناسلی داشتم که فکر میکردم برای استفاده از ژیلت هست ولی دو روزه هم دردآور شده هم ظاهرش شبیه زگیل . البته عکس هم فرستادم . ممنون میشم راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۲۱ خرداد ۲( 5 ماه پیش)

   سلام جانم

   در ادامه سوال عکس از ضایعه ارسال گردد ولی بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

 • تصویر کاربر مينا شنبه ۱۶ مهر ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 109 مشاهده پرسش
  سلام دكتر
  من حدود ١٠روز پيش رابطه اورال داشتم از سلامت طرف مقابل اطلاعى ندارم چيزى هم رو آلت نديدم ، الان حدود ٧-٨ روز سوزش گلو دارم و يكمم غدد جلو گردنم درد داره وقتى آب گلوم قورت مى دم
  خودم داخل دهانم چيزى نمى بينم
  امكانش هست كه hpv-دچار شده باشم يا با وجود آب منى به hiv ؟ مى تونم مراجعه كنم به دكتر زنان ؟
  و اين كه روى پام و زيربغلم يه چيزشبيه جوش زده مى تونه مربوط به بيمارى باشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۱۶ مهر ۱( 1 سال پیش)

   سلام جانم

   در اکثر موارد جای نگرانی نیست ولی بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

 • تصویر کاربر کلور پنجشنبه ۱۹ خرداد ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 150 مشاهده پرسش
  یک ماه پیش پوسته پوسته شدن قسمت کوچکی از سر آلت تناسلی به رنگ صورتی شروع شد و حالا گسترش پیدا کرده! خارش و درد نداره و به نظر میرسه اون قسمت برجسته و ضخیم هست
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری پنجشنبه ۱۹ خرداد ۱( 1 سال پیش)

   علیک سلام

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی ممکنه پسوریازیس یا لیکن پلان یا اگزما مطرح باشه. در ویدئو زیر سعی کردم این موضوع را برات بیان کنم

   ممکن است نیاز به درمان های طولانی مدت باشد. همچنین در برخی از موارد ممکن است ضایعات پس از بهبودی مجددا عود کند بهتره برای معاینه دقیقتر به پزشک مراجعه کنی. ممکنه نیاز به نمونه برداری یا ارزیابی های تکمیلی باشد

   موفق

 • تصویر کاربر En دوشنبه ۲۲ فروردین ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 144 مشاهده پرسش
  دونه های در کشاله ی ران دارم ک خیلی شبیه زگیل تناسلیه
  میخوام از شهرستان بیام پیشتون جهت درمان سوالم اینه که درمان از همون جلسه ی اولی ک معاینه میکنید شروع میشه یا نوبت جلسات درمانی جداست؟
  و با توجه به ماه رمضان و اینکه از شهرستان (حدود ۳۰۰ کیلومتر)میام تو ی جلسه معاینه و درمان انجام میشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۲۲ فروردین ۱( 1 سال پیش)

   علیک سلام

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی معمولا مهمترین اقدام در اینگونه موارد تقویت سیستم ایمنی بدن است واکسن گارداسیل ممکن است کمک کننده باشد سعی کن از سیگار و الکل و استرس پرهیز کنی از مصرف غذاهای چرب پرهیز کن میوه و سبزیجات تازه مصرف کن ویدئو زیر را با دقت ببین چون به صورت خلاصه روند بیماری و درمان را توضیح دادم

   معاینات ادواری و ارزیابی های مکرر سالانه بسیار کمک کننده است بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی. ممکنه نیاز به نمونه برداری باشد بهترین و سریعترین روش درمانی که کمترین میزان عود را دارد لیزر است که فیلم لیزر را هم برات گذاشتم تا ببینی موفق

 • تصویر کاربر هومن چهارشنبه ۱۷ شهریور ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 226 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر میخواستم ببینم این جوش که رو آلتم هست زگیلن یا جوش .
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۱۷ شهریور ۰( 2 سال پیش)

   سلام جانم

   کیفیت عکس خیلی بد است ولی احتمال زگیل تناسلی مطرح است

   موفق

 • تصویر کاربر Fati دوشنبه ۱۵ شهریور ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 195 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر من 20سالمه و تا الان هیچ گونه رابطه جنسی ای نداشته ام و از وقتی بیکینیمو شیو کردم متوجه یه زائده خیلی ریز روی بیکینی ام شدم که فکر میکردم خب خال هستش و چیزی در مورد زگیل تناسلی نمیدونستم و الان 2سال میگذره و من به تازگی متوجه همچین بیماری ای شدم و خیلی نگرانم امکان داره زگیل تناسلی باشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۱۵ شهریور ۰( 2 سال پیش)

   سلام جانم

   نگران نباش ولی در ادامه همین سوال عکس از ضایعه ارسال شود

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

 • تصویر کاربر علیرضا شنبه ۱۵ خرداد ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 216 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر وقتتون بخیر
  چند ماه پیش روی آلتم جوش سفیدی ایجاد شد و بهبود پیدا کرد ولی بعد اون مدام روی آلتم لکه های قرمز ایجاد میشه و پوسته پوسته میشه و با کوچکترین سایشی عود میکنه، آیا لکه ها با اون جوش ارتباطی داره؟ چه آزمایشی بدم؟ سپاسگزارم
  1. تصویر کاربر علیرضا شنبه ۱۵ خرداد ۰( 2 سال پیش)
   این ضایعات سوزش و خارش ندارند
  2. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۱۵ خرداد ۰( 2 سال پیش)

   سلام جانم

   پیشنهاد من 

   Anti HSV I-II IgG , IgM

   می باشد

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر ارتین سه شنبه ۱۱ خرداد ۰( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 200 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر خسته نباشید مدتیه متوجه زائده ای روی‌پوشتم هستم که بعد‌از استفاده از تیغ متوجه شدم‌اصلا خارش‌ندارم و نمیدونم چه مدتیه روی التم به وجود امده ،من چند سال پیش واکسن گارداسیل‌را زدم نمیدونم تبخال هست یا زگیل یا چه چیزی لطفا راهنمایی کنین ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۱۱ خرداد ۰( 2 سال پیش)

   سلام جانم

   با توجه به عکس ارسالی احتمال مولوسکوم یا زگیل مطرح است

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

 • تصویر کاربر نازنین دوشنبه ۴ اسفند ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 244 مشاهده پرسش
  سلام دکتر وقتتون بخیر
  سوالی داشتم از حضورتون
  میخواستم ببینم درسته که کسی که به زگیل تناسلی دچار بشه همیشه بدنش الوده به ویروس هست و بقیه رو هم میتونه الوده کنه و اینکه بعد درمان هم خطر ابتلای مجدد خودش و شریکش رو داره؟ هیچ درمان قطعی برای ریشه کردنش وجود داره؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۴ اسفند ۹۹( 2 سال پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی معمولا مهمترین اقدام در اینگونه موارد تقویت سیستم ایمنی بدن است واکسن گارداسیل ممکن است کمک کننده باشد سعی کن از سیگار و الکل و استرس پرهیز کنی از مصرف غذاهای چرب پرهیز کن میوه و سبزیجات تازه مصرف کن ویدئو زیر را با دقت ببین چون به صورت خلاصه روند بیماری و درمان را توضیح دادم

   معاینات ادواری و ارزیابی های مکرر سالانه بسیار کمک کننده است بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی. ممکنه نیاز به نمونه برداری باشد بهترین و سریعترین روش درمانی که کمترین میزان عود را دارد لیزر است که فیلم لیزر را هم برات گذاشتم تا ببینی موفق

درحال دریافت اطلاعات

با ما در تماس باشید

ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه ۲ واحد ۱۲

آدرس مطب

ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه ۲ واحد ۱۲

شماره تماس

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

پرسش از دکتر