ارضا جنسی زنان با دخول و رابطه واژینال

ارضا جنسی زنان با دخول و رابطه واژینال

فهرست مطالب

این فرضیه گیج‌کننده که «ارگاسم واژینال، تجربه معمول رضایت جنسی افراد است»؛ به زیگموند فروید نسبت داده می‌شود (حداقل بخشی از آن). فروید معتقد بود که رسیدن به ارگاسم از طریق تحریک واژینال (مانند تجربه ارگاسم واژینال) بسیار پخته‌تر از رسیدن به ارگاسم از راه تحریک کلیتوریس است.

این باور فروید از این‌جا نشأت می‌گرفت که کلیتوریس یک اندام «مردانه» است (به دلیل شباهت ساختاری به آلت تناسلی). به نظر او احساس نیاز یا اشتیاق به تحریک این نواحی «مردانه» برای احساس لذت، عملی پخته و زنانه محسوب نمی‌شود.

امروزه می‌دانیم که عقاید فروید درباره لذت جنسی مبتنی بر منطق ناقص و فرضیه‌های دگرجنس‌گرا سالاری بوده است. پژوهش‌ها نشان داده‌اند که برخی افراد از راه تحریک کلیتوریس به ارگاسم می‌رسند و برخی دیگر از راه ارگاسم واژینال. روش‌های رسیدن به ارگاسم بسیار متنوع است.

ارگاسم واژینال تنها راه رسیدن به ارگاسم نیست و میزان بلوغ آن دسته از افرادی که از طریق تحریک واژن به ارگاسم نمی‌رسند؛ کمتر یا بیشتر از افراد دیگری نیست که از این راه ارضا می‌شوند. ارگاسم واژینال افسانه نیست. ممکن است تعداد افرادی که تنها از طریق تحریک واژن به ارگاسم می‌رسند؛ زیاد نباشد اما به‌هرحال چنین افرادی هم وجود دارند.

ارگاسم یا ارضا جنسی چیست؟

از آن‌جایی که تجربه جنسی انسان‌ها بسیار متفاوت است؛ لذت جنسی هم به شکل‌های متنوعی خودش را نشان می‌دهد. البته پاسخ‌های بسیار زیادی هم برای تعریف رابطه جنسی وجود دارد. از برخی جهات تعریف کلمه ارگاسم نیز به همان سختی است.

معمولا ارگاسم این‌گونه تعریف می‌شود: مجموعه‌ای از انقباض‌های موزون ماهیچه‌های دستگاه تناسلی و سست شدن این ماهیچه‌ها. این حالت در مردان به صورت انزال مشاهده می‌شود اما ممکن است همراه با ارگاسم واژینال و/یا کلیتوریس زنان هیچ ترشحی از بدن خارج نشود.

همه چیز درباره ارگاسم در مردان و ارضا شدن

ممکن است فرد در طول یک رابطه جنسی چند بار به ارگاسم برسد یا تنها یک بار ارضا شود یا اصلا این اتفاق نیفتد. هم‌چنین ممکن است بدون هیچ‌گونه تحریک جنسی ارگاسم اتفاق بیفتد یا تنها در پاسخ به انواع خاصی از تحریک، این حالت پیش آید.

ذکر این نکته اهمیت دارد که بسیاری از زبان‌های مرتبط با ارگاسم و عملکرد جنسی، رفتارهای دگرجنس‌گرایانه و هم‌سوگرایانه را  محترم می‌شمارند. این موضوع نشان‌دهنده این نکته است که پژوهش‌های مرتبط با سلامت جنسی به بررسی سنتی چگونگی واکنش جنسی زنان هم‌سوگرا نسبت به مردان هم‌سوگرا پرداخته است (به طور کلی در زمینه مقاربت دخولی واژینال).

بخش بزرگی از مطالعات مرتبط با سکس‌درمانی بر مقاربت دخولی واژینال و رسیدن به ارگاسم برای هر دو جنس تمرکز کرده است. این موضوع به قشر مردان و زنان هم‌جنس‌گرا و افراد دوجنس‌گرا و تراجنسی آسیب می‌زند چون رابطه جنسی این افراد لزوما با موضوع این تحقیق‌ها مرتبط نیست.

با هدف گرفتن دستیابی به ارگاسم از دیگر لذت‌ها و رضایت‌های جنسی بازمی‌مانید. این‌ها مواردی هستند که حتی در غیاب ارگاسم هم می‌توان از آن‌ها لذت برد.

انواع ارگاسم در زنان

انواع ارگاسم در زنان

وقتی بحث انواع ارگاسم‌هایی که یک زن می‌تواند تجربه کند به میان می‌آید؛ در برخی موارد افراد بین ارگاسم کلیتوریس و ارگاسم واژینال تمایز قائل می‌شوند.

رسیدن به ارگاسم حین دخول واژینال

معمولا وقتی مردم می‌پرسند که آیا داشتن ارگاسم واژینال طبیعی است؛ دغدغه‌شان این است که آیا طبیعی است که در حین برقراری مقاربت دخولی واژینال نیاز به تحریک کلیتوریس داشته باشند یا نه. بدون هیچ شکی جواب این سوال مثبت است.

گزارش شده است که با تحریک کلیتوریس در حین مقاربت دخولی واژینال؛ احتمال بیشتری وجود دارد که فرد به ارگاسم برسد (البته طبیعی است که با تحریک واژینال صرف هم می‌توان به ارگاسم رسید اما احتمال پیشامد این موضوع بسیار پایین است).

به طور کلی کیفیت داده‌های نشان‌دهنده رسیدن به ارگاسم حین مقاربت دخولی واژینال نسبتا پایین است. پژوهش‌های کمی هستند که چگونگی برقراری رابطه جنسی واژینال را بررسی می‌کنند. این پژوهش‌ها بین تحریک کلیتوریس هم‌زمان، مقاربت دخولی بدون تحریک کلیتوریس و مقاربت دخولی همراه با تحریک کلیتوریس تمایز قائل نشده‌اند.

انواع ارگاسم در زنان

در سال 2018 پژوهشی انجام شد که سعی داشت با دقت تفاوت میان انواع آمیزش‌ها را بررسی کند.

این پژوهش نشان داد که زنان هم‌سوگرایی که هنگام برقراری رابطه جنسی، کلیتوریس خود را تحریک می‌کردند؛ بیشتر گزارش کرده‌اند که به ارگاسم رسیده‌اند (بیش از نصف افراد). از سوی دیگر کمتر از یک سوم نمونه‌های این پژوهش بدون تحریک کلیتوریس حین برقراری رابطه جنسی، ارگاسم را تجربه کرده‌اند.

یکی از کامل‌ترین پژوهش‌های انجام‌شده بر رابطه جنسی زنان هم‌سوگرا در فنلاند تکمیل شد. این پژوهش از داده‌های نزدیک به 50 سال تحقیق و نظرسنجی بهره برده بود. این تحقیق نشان داد که تنها حدود 40 تا 50% ارگاسم‌های تجربه‌شده در حین برقراری رابطه جنسی تجربه شده است. با افزایش سن نمونه‌ها، این درصد کاهش یافته است.

یکی دیگر از نتایج این پژوهش هم این بود که بیش از نصف نمونه‌ها از هر دو طریق تحریک واژینال و کلیتوریس به ارگاسم می‌رسیدند، حدود یک سوم آن‌ها از راه تحریک کلیتوریس ارضا می‌شدند و تنها حدود 6% آن‌ها از راه تحریک واژینال این حس را تجربه می‌کردند.

با ده فایده جسمی رابطه جنسی آشنا شوید

برای ارگاسم واژینال چه کاری کنیم؟

برای همه افراد مهم نیست که حین مقاربت دخولی واژینال به ارگاسم برسند (یا به طور کلی این حالت را تجربه کنند) اما به‌هرحال برای افرادی که دوست دارند هنگام دخول واژینال ارضا شوند؛ نتایج تحقیقات انجام‌شده مشخص است.

اگر هم‌زمان با دخول از تماس دستی شریک جنسی استفاده کرده و کلیتوریس خود را تحریک کنید؛ احتمال رسیدن به ارگاسم بالا می‌رود. با تغییر پوزیشن‌های جنسی یا افزایش میزان فشار بر کلیتوریس یا تحریک دستی این ناحیه یا استفاده از اسباب‌بازی‌های جنسی می‌توان این احتمال را افزایش داد.

به‌هرحال به خاطر داشته باشید که باید راجع به این موضوع با شریک جنسی خود صحبت کنید. برای برخی از افراد تحریک شدید کلیتوریس ناراحت‌کننده یا حتی دردآور است. این دستورالعمل برای همه افراد قابل اجرا نیست.

آنورگاسمی یا ارگاسم مهار شده چیست؟

اگر تا به‌حال با برقراری رابطه جنسی یا خودارضایی، ارگاسم را تجربه نکرده‌اید و دوست دارید چنین حسی را تجربه کنید؛ امید خود را از دست ندهید. اگرچه ساختمان واژن درصد بسیار کمی از افراد به گونه‌ای است که هرگز ارگاسم را تجربه نمی‌کنند اما گروه بزرگ‌تری هم هستند که تا میان‌سالی خود این حس را تجربه نمی‌کنند.

چرا؟ ترکیبی از عوامل روحی و جسمی مختلف موجب می‌شوند که یافتن روشی تحریک‌برانگیز و لذت‌بخش برای تجربه ارگاسم بسیار دشوار باشد.

انواع ارگاسم در زنان

بهتر است اگر دچار آنورگاسمی یا دیگر اختلالات جنسی هستید؛ با یک فرد متخصص راجع به این موضوع صحبت کنید. به عنوان مثال می‌توانید با متخصص زنان یا درمان‌گر رابطه جنسی مشورت کنید.

متخصص زنان می‌تواند با بررسی مولفه‌های پزشکی مرتبط با احساس ارگاسم به شما بگوید که آیا این اختلال منشأ جسمانی دارد یا نه اما درمان‌گر رابطه جنسی می‌تواند پیشنهادها و توصیه‌های مفیدی در این رابطه به شما ارائه دهد.

با انجام خودارضایی می‌توانید راجع به چگونگی رسیدن به ارگاسم آگاهی کسب کنید. البته ممکن است انجام این کار برای افرادی که با زمینه‌های مذهبی، فرهنگی یا دیگر زمینه‌های  مرتبط تربیت شده‌اند؛ مشکل باشد.

به‌هرحال هر چقدر با بدن خود راحت‌تر باشید؛ راحت‌تر می‌توانید واکنش‌هایتان را نسبت به تماس‌های شریک جنسی خود بررسی کنید و متوجه شوید که کدام نوع تماس‌ها منجر به احساس لذت بیشتر برایتان می‌شود و کدام نوع تماس‌ها برایتان آزاردهنده است.

دکتر عباس انتظاری متخصص طب پیشگیری

دسته بندی

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

دکتر عباس انتظاری

از دکتر سوال دارید؟

دکتر عباس انتظاری

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. کد رهگیری خود را یادداشت کنید یا از آن عکس بگیرید (طی 48 تا 72 ساعت آینده منتظر پاسخ دکتر باشید)

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر هومن چهارشنبه ۱۷ شهریور ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 12 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر میخواستم ببینم این جوش که رو آلتم هست زگیلن یا جوش .
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۱۷ شهریور ۰( 1 ماه پیش)

   سلام جانم

   کیفیت عکس خیلی بد است ولی احتمال زگیل تناسلی مطرح است

   موفق

 • تصویر کاربر Fati دوشنبه ۱۵ شهریور ۰( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: 10 مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر من 20سالمه و تا الان هیچ گونه رابطه جنسی ای نداشته ام و از وقتی بیکینیمو شیو کردم متوجه یه زائده خیلی ریز روی بیکینی ام شدم که فکر میکردم خب خال هستش و چیزی در مورد زگیل تناسلی نمیدونستم و الان 2سال میگذره و من به تازگی متوجه همچین بیماری ای شدم و خیلی نگرانم امکان داره زگیل تناسلی باشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۱۵ شهریور ۰( 1 ماه پیش)

   سلام جانم

   نگران نباش ولی در ادامه همین سوال عکس از ضایعه ارسال شود

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

 • تصویر کاربر علیرضا شنبه ۱۵ خرداد ۰( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 33 مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر وقتتون بخیر
  چند ماه پیش روی آلتم جوش سفیدی ایجاد شد و بهبود پیدا کرد ولی بعد اون مدام روی آلتم لکه های قرمز ایجاد میشه و پوسته پوسته میشه و با کوچکترین سایشی عود میکنه، آیا لکه ها با اون جوش ارتباطی داره؟ چه آزمایشی بدم؟ سپاسگزارم
  1. تصویر کاربر علیرضا شنبه ۱۵ خرداد ۰( 4 ماه پیش)
   این ضایعات سوزش و خارش ندارند
  2. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۱۵ خرداد ۰( 4 ماه پیش)

   سلام جانم

   پیشنهاد من 

   Anti HSV I-II IgG , IgM

   می باشد

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر ارتین سه شنبه ۱۱ خرداد ۰( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: 31 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر خسته نباشید مدتیه متوجه زائده ای روی‌پوشتم هستم که بعد‌از استفاده از تیغ متوجه شدم‌اصلا خارش‌ندارم و نمیدونم چه مدتیه روی التم به وجود امده ،من چند سال پیش واکسن گارداسیل‌را زدم نمیدونم تبخال هست یا زگیل یا چه چیزی لطفا راهنمایی کنین ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۱۱ خرداد ۰( 4 ماه پیش)

   سلام جانم

   با توجه به عکس ارسالی احتمال مولوسکوم یا زگیل مطرح است

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

 • تصویر کاربر نازنین دوشنبه ۴ اسفند ۹۹( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: 59 مشاهده پرسش
  سلام دکتر وقتتون بخیر
  سوالی داشتم از حضورتون
  میخواستم ببینم درسته که کسی که به زگیل تناسلی دچار بشه همیشه بدنش الوده به ویروس هست و بقیه رو هم میتونه الوده کنه و اینکه بعد درمان هم خطر ابتلای مجدد خودش و شریکش رو داره؟ هیچ درمان قطعی برای ریشه کردنش وجود داره؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۴ اسفند ۹۹( 7 ماه پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی معمولا مهمترین اقدام در اینگونه موارد تقویت سیستم ایمنی بدن است واکسن گارداسیل ممکن است کمک کننده باشد سعی کن از سیگار و الکل و استرس پرهیز کنی از مصرف غذاهای چرب پرهیز کن میوه و سبزیجات تازه مصرف کن ویدئو زیر را با دقت ببین چون به صورت خلاصه روند بیماری و درمان را توضیح دادم

   معاینات ادواری و ارزیابی های مکرر سالانه بسیار کمک کننده است بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی. ممکنه نیاز به نمونه برداری باشد بهترین و سریعترین روش درمانی که کمترین میزان عود را دارد لیزر است که فیلم لیزر را هم برات گذاشتم تا ببینی موفق

 • تصویر کاربر بهنام شنبه ۲۸ مهر ۹۷( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 89 مشاهده پرسش
  سلام. آقای دکتر وقتتون بخیر!
  من ۲۹ سال سن دارم و مدت تقریباً دو سالی هست که وقتی در معرض گرما یا نور خورشید قرار می گیرم به یکباره کل بدنم خارش شدید پیدا می کنه حتی امروز که سوال رو می نویسم به مدت ۱۰ دقیقه بیرون از خونه رفتم و موقع برگشتن کل بدنم خارش داشت نمی تونم جایی که بخاری یا وسایل گرمایشی هست کار کنم کل بدنم خارش پیدا می کنه.
  ممنون میشم منو راهنمایی کنید.
  با تشکر از شما
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۲۸ مهر ۹۷( 2 سال پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی بر اساس شرح حالی که ذکر می کنی اگزمای کلینرژیک مطرح است

   ممکن است نیاز به درمان های طولانی مدت باشد مهمترین اقدام در اینگونه موارد پرهیز از گرما و آفتاب است

   . همچنین در برخی از موارد ممکن است ضایعات پس از بهبودی مجددا عود کند بهتره برای معاینه دقیقتر به پزشک مراجعه کنی. ممکنه نیاز به نمونه برداری یا ارزیابی های تکمیلی باشد

   موفق

 • تصویر کاربر سمانه چهارشنبه ۱۵ فروردین ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 145 مشاهده پرسش
  با سلام من 23سال سن دارم تقریبن3سال هست ک دو طرف صورتم جوش های قرمز و چرکی و متورم در میاره و چندبار ب دکتر مراجعه کردم ولی داروها هیچ اثری نداشتن با توجه ب نامنظم بودن عادت ماهیانه ازمایش و سونو هورمونی دادم ومشکلی هم نبود ولی هر چی دارو مصرف میکمپ روزبرور بیشتر و بدتر میشن ایا لیزر برای من جواب میده تا ب پوست اولیه خودم برسم پوستی شفاف و یکدست داشتم ولی الان متاسفانه نابود شده
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۱۵ فروردین ۹۷( 3 سال پیش)
   سلام جانم
   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی مهمترین اقدام شناسایی و تا حد امکان حذف یا کنترل عامل زمینه ساز است.
   برای درمان علاوه بر کنترل عوامل زمینه ساز ممکن است نیاز به مصرف داروهای خوراکی یا موضعی و حتی لیزر باشد
   ممکن است دوره درمان طولانی باشد. در اینگونه موارد باید صبور بود
   نگران نباش و برای معاینه دقیقتر به پزشک مراجعه کن ممکنه نیاز به بررسی های تکمیلی باشد
   موفق
 • تصویر کاربر پانته شنبه ۲۳ دی ۹۶( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 145 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید
  اقای دکتر دخترمن رو لبش همانژیوم داره
  میخواستم بپرسم باید چیکارکنم؟پیخوام زودتر بره؟عمل انجام میدین شما؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۲۳ دی ۹۶( 3 سال پیش)
   سلام جانم
   همانژیوم مادرزادی معمولا نیاز به درمان ندارد و به مرور زمان برطرف خواهد شد
   در صورت نیاز به درمان سریعتر می توانی به بیمارستان رازی تهران مراجعه کنی
   موفق
 • تصویر کاربر علی سه شنبه ۵ دی ۹۶( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 127 مشاهده پرسش
  سلام دکتر حضرتعالی ما را به اوج اسمانها بردید واز انجا رها کردین جواب به سوال اول وپاسخ ندادن به سوال دوم امروز بعد از سه سال به ازمایشگاه خصوصی رفتم گزارش هپاتیت ب اچ بی اس هپاتیت سی واچ ای وی هرسه منفی گزارش شده بود اما زیر کلمه unitبرای هرسه مورد کلمهQUALنوشته بود لطفا بفرمایید ایا معنای کلمه به معنای کیفی هست یا این کلمه اصلا چی هست بابا ما را از این سردر گمی بیرون بیاورید.با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۵ دی ۹۶( 3 سال پیش)
   سلام جانم
   تفسیر نتایج آزمایشات به عهده پزشک معالج است
   هرگونه تفسیر از طریق اطلاعات اینترنتی یا شبکه های اجتماعی از نظر علمی کاملا خطا است و چیزی جز سرگردانی و آسیب های روحی بیشتر برای بیمار به همراه نخواهد داشت.
   به همین دلیل (برای کاهش آسیب به بیمار) هرگز یه سوالاتی از این جنس نباید پاسخ داد
   اکیدا توصیه می کنم برای ارزیابی دقیقتر به پزشک معالجت مراجعه کنی
   موفق
 • تصویر کاربر اميد یکشنبه ۵ شهریور ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 135 مشاهده پرسش
  سایر موضوعات
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۵ شهریور ۹۶( 4 سال پیش)
   سلام جانم
   همانگونه که قبلا هم گفتم بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی ممکنه آنژیوکراتوم یا انژیوسارکوم یا فیبرواپیتلیوما مطرح باشه.
   ممکن است نیاز به درمان های طولانی مدت باشد. همچنین در برخی از موارد ممکن است ضایعات پس از بهبودی مجددا عود کند
   اگر تهران هستی با کلیه سوابق دارویی و آزمایشگاهی به اتفاق مادر محترم بیا تا ببینمت
   نگران نباش معمولا جای نگرانی زیادی نیست
   موفق
درحال دریافت اطلاعات

مقالات مرتبط

با ما در تماس باشید

ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه ۲ واحد ۱۲

آدرس مطب

ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه ۲ واحد ۱۲

شماره تماس

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

پرسش از دکتر