غذاهای مضر و مفید برای نعوظ در مردان

غذاهای مضر و مفید برای نعوظ در مردان

فهرست مطالب

برخی افراد بیان دارند که آلت تناسلی مردانه عملکردی مستقل از مغز دارد. این جمله یعنی افراد همواره نمی توانند یک نعوظ خوب داشته باشند. برخی مواد غذایی و نوشیدنی ها با تغییر در سطوح هورمون های بدن می توانند عملکرد جنسی مردان را مختل کنند. آلت تناسلی برای داشتن عملکردی مناسب به تستوسترون وابسته است.

غذاهایی که باعث کاهش نعوظ در مردان می شوند

هر عاملی که سطح تستوسترون را کاهش دهد، نعوظ را نیز با مشکل مواجه می سازد.

در این مطلب 13 مورد از بد ترین مواد خوراکی برای نعوظ بیان شده است:

?? 1 – سویا

در صورتی که قصد مصرف غذایی همچون سوشی را دارید بهتر است پیش غذا را هوشمندانه انتخاب کرده و ادامام (سویای سبز و تازه) را به عنوان یک مواد غذایی نامطوب برای عملکرد جنسی در نظر بگیرید. یک مطالعه منتشر شده در مجله سرطان بیان دارد که مصرف 2 پیمانه از پودر پروتئین خالص سویا در روز می تواند پس از 4 هفته سطح تستوسترون را 19 درصد کاهش دهد.

?? 2- آرد سفید و قند های فرآوری شده

مصرف بیش از حد قند های ساده می تواند به افزایش وزن منجر شود. افزایش وزن میزان استروژن خون را در مردان بالا برده و تسوتسرون را کاهش می دهد. در مطالعه دانشگاه بافلو، در 40 درصد از بیماران چاق غیر دیابتی سطح تستوتسرون خون کمتر از حد طبیعی بود.

?? 3- مصرف زیاد مشروبات الکلی

جای تعجبی ندارد که الکل حساسیت را کاهش داده و زمان واکنش بدن را بیشتر می کند. مصرف بیش از حد الکل می تواند بر سطوح هورمون ها موثر باشد.

زیاده روی در نوشیدن الکل نه تنها سبب ابتلا به چاقی الکلی می شود بلکه محققان به تازگی بیان کرده اند که نوشیدن روزانه 5 پیک الکل یا بیشتر تولید تستوسترون را نیز سرکوب می کند. البته، به نظر می رسد که مقادیر کمتری همچون 1 یا 2 پیک در روز تاثیری فوری بر تسوتسرون نداشته یا تاثیر آن اندک است. در نتیجه، بهتر است افراد در مصرف الکل میانه روی (2 پیک در روز) کنند.

13 غذای نا مناسب برای نعوظ

?? 4- گوشت دام هایی که علف نخورده اند

افراد باید در هنگام افزودن منابع پروتئینی همچون گوشت به رژیم غذایی خود همواره گوشت حیواناتی را انتخاب کنند که از علف تغذیه کرده اند. دام پروران اغلب به حیوانات هورمون های مصنوعی و دارو های آنتی بیوتیک می دهند که این مورد می تواند سبب اختلال در سطح تستوسترون مصرف کنندگان شود.

?? 5- آب بطری

در این موارد آب مشکل نبوده و بطری پلاستیک آسیب رسان است. بیس فنول A که معمولا با نام BPA نیز شناخته می شود، یک ترکیب شیمیایی است که در اغلب ظروف غذایی پلاستیکی یافت می شود. مصرف این ماده شیمیایی تاثیرات نا مطلوبی بر باروری زنان و مردان خواهد داشت.

یک مطالعه در اسلواکی دریافت که بین غلظت BPA ادرار مردان و کاهش تعداد، تراکم و کیفیت اسپرم ها ارتباط معنا داری وجود دارد. همچنین، مطالعه دیگری در دانشگاه هاروارد بیان داشت زنانی که سطح BPA در بدن آن ها بالاست 27 درصد کمتر از زنان دیگر تخمک سالم تولید می کنند.

?? 6- کنسرو ها

سوپ ها و وعده های غذایی کنسرو شده سرشار از سدیم غذایی هستند. افزایش مقدار سدیم در بدن می تواند سبب افزایش فشار خون و کاهش جریان خون رونده به برخی بخش های بدن از جمله نواحی تناسلی شود.

13 غذای نا مناسب برای نعوظ

?? 7- نوشابه های طعم دار

طبق یک مطالعه اروپایی محققان یافتند که شربت ذرت غنی از فروکتوز با افزایش سطح کلسترول خون و آسیب به شریان های آلت تناسلی سبب اختلال نعوظ می شود. شربت ذرت یک ماده خوراکی مضر و شیرین کننده اصلی در نوشیدنی های غیر الکلی است که متاسفانه توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است.

?? 8- ماهی های پرورشی

در هنگام خرید ماهی همواره باید ماهی های آب های آزاد را به انواع پرورشی ترجیح داد. ماهی های پرورشی اغلب سرشار از مواد آلاینده هستند. محققان در یک مطالعه 700 ماهی خریداری شده در شهر های بزرگ همچون سیاتل امریکا را بررسی کرده و دریافتند که مقدار 13 آلاینده به طرز چشم گیری در ماهی های پرورشی بیشتر بود. از جمله این آلاینده ها می توان به یک ماده سرطان زای صنعتی (PCB) اشاره کرد که استفاده از آن در سال 1979 ممنوع شد. دیگر مواد شیمیایی موجود در ماهی های پرورشی دیوکسین ها و علف کش ها بودند. مصرف PCB ها و دیوکسین ها با کاهش سطح تستوسترون در بدن ارتباط دارد.

?? 9 – ذرت های قابل پخت در مایکروویو

این ذرت ها یکی از مضر ترین غذا ها برای نعوظ و عملکرد جنسی به شمار آمده و مشکل اساسی در پوشش بسته بندی آن هاست. پوشش این بسته ها با ماده ای به نام اسید پر فلورو اکتانویک (PFOA) یا همان C8 ساخته شده است. مصرف مواد غذایی که در معرض مقادیر زیاد PFOA قرار گرفته اند، می تواند سبب کاهش سطح تستوسترون خون شود.

?? 10- گوشت های فرآوری شده (سوسیس و کالباس)

گوشت های فرآوری شده حاوی سطوح بالایی از کلسترول و چربی های اشباع هستند. این چربی ها به دلیل کوچک بودن و توانایی تشکیل سریع پلاک، شریان های آلت تناسلی را مسدود می کنند.

13 غذای نا مناسب برای نعوظ

?? 11- لبنیات

پنیر یکی از مواد غذایی است که بیشترین چربی اشباع را داشته و می تواند به انسداد شریان ها منجر شود. گاو ها اغلب با هورمون های مصنوعی تغذیه شده و مصرف شیر و پنیر حاصل از آن ها می تواند سبب اختلالات هورمونی شود. یک مطالعه در دانشگاه روچستر بیان داشت تحرک اسپرم های مردانی که لبنیات بیشتری مصرف می کنند به طرز چشم گیری کمتر از افراد با مصرف لبنیات کمتر است.

?? 12- پیتزا

هنگامی که صحبت از پنیر و قند های تصفیه شده به میان می آید، مصرف پیتزا خطری دو برابر برای عملکرد نعوظ مردان به شمار می رود. پیتزا دومین عامل مصرف چربی های اشباع در آمریکاست. مصرف بیش از حد پیتزا، سبب اختلال در عملکرد جنسی و نعوظ مردان می شود. به همین دلیل، بهتر است به جای پیتزا، به دنبال مصرف موادی بود که برای سلامت جنسی مفید هستند.

?? 13- نعناع

نعناع تند می تواند به طرز چشم گیری سطح هورمون موثر در میل جنسی (تستوسترون) را کاهش دهد. در یک مطالعه، محققان به یک گروه از موش ها آب و به گروه دیگر چای نعناع تند دادند.

در نهایت، میزان تستوسترون در موش های مصرف کننده چای پایین تر بود. البته، در صورت تمایل به مصرف این چای، لازم به اجتناب نبوده و مصرف متعادل آن مشکلی ندارد.

غذاهای تقویت نعوظ در مردان

?? هندوانه

این میوه شیرین و خوش طعم دارای ترکیباتی است که می توانند اثری همچون دارو های ضد اختلال نعوظ بر عروق خونی داشته باشند. همچنین، برخی مطالعات اظهار دارند که مصرف این میوه سبب افزایش میل جنسی نیز می شود. هندوانه بیشتر از آب تشکیل شده و سرشار از لیکوپن است. لیکوپن آنتی اکسیدانی مفید برای سلامت قلب، پروستات و پوست است.

هندوانه مناسب برای نعوظ

?? صدف خوراکی

صدف ها سرشار از روی بوده و مصرف آن ها سطح تستوسترون و میل جنسی را افزایش می دهد. البته، باید جهت پیشگیری از ابتلا به بیماری صدف ها را به خوبی پخته و از محل زندگی آن ها اطلاع یافت.

غذاهای تقویت نعوظ در مردان

?? قهوه

قهوه صبحگاهی بیشتر از یک روتین صبحگاهی بوده و می تواند کیفیت زندگی عاطفی افراد را نیز بهبود بخشد. مردانی که 2 یا 3 فنجان قهوه در روز مصرف می کنند کمتر از دیگر به اختلال نعوظ مبتلا می شوند. کافئین در افزایش جریان و گردش خون مفید است. در صورت عدم تمایل به مصرف قهوه می توان از چای ها، نوشیدنی ها و نوشابه هایی استفاده کرد که حاوی کافئین هستند.

غذاهای تقویت نعوظ در مردان

?? شکلات تلخ

مصرف چندین بار شکلات تلخ در هفته علاوه بر داشتن مزایای قلبی برای دیگر نواحی بدن نیز مفید است. شکلات سرشار از فلاوانول است. فلاوانول یک ماده گیاهی و مغذی است که جریان و فشار خون را به ترتیب افزایش و کاهش می دهد.

غذاهای تقویت نعوظ در مردان

دسته بندی

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

دکتر عباس انتظاری

از دکتر سوال دارید؟

دکتر عباس انتظاری

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. کد رهگیری خود را یادداشت کنید یا از آن عکس بگیرید (طی 48 تا 72 ساعت آینده منتظر پاسخ دکتر باشید)

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر امیر دوشنبه ۱۹ مهر ۹۵( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 73 مشاهده پرسش
  باسلام
  من ۳۴ سال سن دارم. مدتی است در زیر آلتم زمانی که آلتم راست میشود حس میکنم و اخیرا روی آلتم از جایی که چسبیده به بدنم هست تا سر آلتم توده های ریز ی که به صورت ذنجیره ای که انگار داخل رگ میباشند حس میکنم ولی دردناک نیستند و من مدتهاست که سوزش ادرار دارم ولی در ادرار من عفونتی یافت نمیشود و گه گاهی زیر بیضه چپم ورم میکند. تشخیص شما چیست. لطفا راهنمایی کنید. با سپاس فراوان
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۱۹ مهر ۹۵( 5 سال پیش)
   سلام جانم
   راستش این علائم برای هیچگدام از بیماری های معمول جنبه تشخیصی ندارد
   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی
   موفق
 • تصویر کاربر رضا سه شنبه ۱۳ مهر ۹۵( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 51 مشاهده پرسش
  با عرض سلام وادب خواهرزاده ام با یک خال گوشتی صورتی رنگ روی گونه بدنیا اومده می خواستم بدونم چه زمانی برای درمان باید اقدام کرد و این چه نوع خالی هست و شیوه درمانی که پیش میگیرید چطور هست ممنون میشم راهنمایی کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۱۳ مهر ۹۵( 5 سال پیش)
   سلام جانم
   حتما با پزشک جراح اطفال مشورت کن
   موفق
 • تصویر کاربر سمیه یکشنبه ۱۱ مهر ۹۵( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 102 مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید .من داشتم تو اینترنت دنبال درمان یه ضایعه پوستی که روی ساق پای شوهرم چند ساله ایجاد شده که خارش داره میگشتم که عکسی از زگیل تناسلی دیدم که روی الت شوهرم و بود که چند ساله وجود داره و فکر نمیکردم یزه مهمی باشه .مطالب رو دنبال کردم و متوجه شدم که ممکه خطر ناک باشه خیلی میترسم که باعث سرطان در من بشه چون سابقه سرطان سینه خونوادگی داریم دو سال پیش نمونه برداری کردم از سینم که خطر ناک نبود و هر سال سونو میگیرم .نمیدونم الان لاید چیکار کنم چندتا درمان گیاهی واسه زگیل دیدم مبخواستم ببینم میتونم برا همسرم انجام بدم یا حتما باید قبلش به پزشک مراجعه کنه و اینکه من هم با اینکه هیچ زگیلی ندارم مبتلا شدم یا نه . یه سر پنج ساله دارم ممکنه اونم گرفته باشه .باید پسرمم ازمایش بده یا نه . خواهش میکنم راهنماییم کنید الان چیکار کنم .خیلی میترسم با اینکه سزارین شدم پسرم هم از من رفته باشه .با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۱۱ مهر ۹۵( 5 سال پیش)
   سلام جانم
   در صورتی که زگیل تناسلی مطرح باشد بهتره درمان هرچه سریعتر آغاز گردد
   در ضمن بهتره یک پاپ اسمیر برای خودت انجام شود
   در مورد پسرت انشالله جای نگرانی نیست
   موفق
 • تصویر کاربر اکرامی سه شنبه ۶ مهر ۹۵( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 95 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر دوروز هس سوزش خال دارم اما مداومت نداره تو جستجو ها نوشته بود علامت خوبی نیس خالم از نوع اکتسابی هستش ممنون میشم جواب بدید راستی اگه امکانش هس میخوام برش دارم
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۶ مهر ۹۵( 5 سال پیش)
   سلام جانم
   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی بهتره در اولین فرصت نسبت به برداشتن ضایعه و بررسی سیتوپاتولوژیک آن اقدام گردد
   هرچه سریعتر به پزشک مراجعه کن
   موفق
 • تصویر کاربر ص دوشنبه ۵ مهر ۹۵( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 68 مشاهده پرسش
  با سلام من 5 ماهه حامله ام قبل حاملگی ازمایش اسمیر دادم هیچ مشکلی نداشتم 3 روز مسافرت رفتم وقتی برگشتم خارش شدید و کنار لبه بزرگ الت تناسلی برجستگی ایجاد شد دکتر زنان رفتم معاینه نکرد وقتی خارش شنید گفت قارچ است کرم کلوتریمازول مدیفارم داد هر شب استفاده کنم خارش خوب شده اما برجستگی ها هست لطفا راهنمایی کنید چکار کنم؟بخاطر حاملگیم نگرانم با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۵ مهر ۹۵( 5 سال پیش)
   سلام جانم
   حتما با از پزشک معالجت در مورد این ضایعات نظر خواهی کن و خواهش کن تا حتما معاینه انجام شود
   انشالله مورد خاصی نباشه
   موفق
 • تصویر کاربر امیر سه شنبه ۳۰ شهریور ۹۵( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 77 مشاهده پرسش
  با سلام آقای دکتر.میخواستم بدونم آیا تست آزمایشگاهی مثل آزمایش خون برای تشخیص hpvدر بدن وجود داره؟من به شدت آدم وسواسی هستم و تاب و تحمل ندارم منتظر بمونم ببینم آیا قراره بعد از دوسال زگیل میزنم یا نه؟کلا روی زندگیم تاثیر گذاشته..آقای دکتر راستشو بخواین من فقط یکبار درتمام عمرم یه رابطه جنسی با نامزدم داشتم که اون بنده خدا هم هیچ مشکلی نداشت وهر6ماه پیش دکتر زنان هم میره برای معاینه رحم وسینه و بقیه مواردومشکلی نداشته.حتی بنده خدارو بردمش تست hiv هم ازش گرفتن ومنفی شد.ولی من خودم انقد وسواس دارم وهر روز یه چیز جدید توی اینترنت میخونم پیش خودم میگم نکنه مبتلا شده باشم..حتی تصمیم گرفتم برم هم تست hivوهم هپاتیتbوcوهم تست hpv بدم..ای خدااا چکار کنم..آقای دکتر آزمایش خون وجود داره برای تستhpvکه من مطمعن بشم?توروخدا کمکم کنین..
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۳۰ شهریور ۹۵( 5 سال پیش)
   سلام جانم
   HPV PCR از طریق نمونه بافتی انجام می شود
   امکان شناسایی ویروس از طریق آزمایش خون وجود ندارد
   موفق
 • تصویر کاربر محمود دوشنبه ۲۹ شهریور ۹۵( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 136 مشاهده پرسش
  باسلام به دکتر عزیز
  از داروها استفاده میکنم و لیکن وقتی ازپادوفلین روی نقطه زگیل استفاده میکنم البته اطرافشو هم پماد مزنم با توجه به اینکه مدتی صبر میکنم تا کا ملا خشک شود امروز صبح به علت همجواری با بیضه ام ، قسمتی از بیضه دچار التهب کمی شده. دستور بفرمایین چه کارکنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۲۹ شهریور ۹۵( 5 سال پیش)
   سلام جانم
   الیته این حالت جزء عوارض دارویی است
   بهتره چند روز دارو قطع گردد
   2 هفته پس از قطع دارو مجددا برای معاینه و ارزیابی مراجعه شود
   موفق
 • تصویر کاربر زانیارابراهینی یکشنبه ۲۸ شهریور ۹۵( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 89 مشاهده پرسش
  باسلام آقای دکتر من یک پسر ۲۵ساله هستم من به مدت دوهفته هست که سه عدد زگیل را بر روی آلت تناسلی مشاهده میکنم زگیل های بدن من زیاد نیست من اگه به دکتر مراجعه نکنم با استفاده از پماد پودوفیلین از شر این ضایعات خلاص بشم؟البته من ۷ماه پیش سکس داشتم ولی هفته پیش آزمایش HIVو هپاتیت دادم خوشبختانه منفی بود،یه راه حل جلوی مای من بذارید آقای دکتر عذر میخام من این مورد رو یادم رفت خدمتتون عارض بشم،من الان با صابون گوگرد در حال تمیز کردن آن قسمت هستم،ولی فعلا هیچ تغییری روءیت نشده،این موضوع به طرز وحشتناکی فکر من رو درگیر خودش کرده کلاً ذوق و شوق قبل رو که تو زندگیم برای ادامه داشتم دارم از دست میدم بسیار به گمک شما محتاجم تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۲۸ شهریور ۹۵( 5 سال پیش)
   سلام جانم
   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی
   ممکنه با پدوفیلین بهبود یابد
   موفق
 • تصویر کاربر هادی پنجشنبه ۱۸ شهریور ۹۵( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 108 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر
  خسته نباشی
  اقای دکتر تورو خدا کمک
  یه زحمت بکشید عکس هارو چک کنید
  ببینید مشکل چیه و چه کنم
  مرسی اقای دکتر
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری پنجشنبه ۱۸ شهریور ۹۵( 5 سال پیش)
   سلام جانم
   البته عکس ها وضوح خوبی ندارد ولی در صورتی که زگیل تناسلی مطرح باشد بهتره هرچه سریعتر درمان گردد
   سایر مواردی که ممکن است مطرح باشد کراتوز سبوریک یا مولوسکوم است
   در اولین فرصت به پزشک مراجعه کن
   موفق
 • تصویر کاربر مهسایزدانی دوشنبه ۱۵ شهریور ۹۵( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 63 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر مامان من 7 سالیه که یک خال در سرش وجود داشته و حدود 1ماهی هست که سوزش و خارش داره رفتیم نمونه برداری انجام شد که نتیجه رو بصورت عکس فرستادم براتون دکترش میگه باید سریعا برداشته بشه بدخیمه . سوال من اینه که پس از برداشت خطری هم داره یا نه؟؟ چند درصد خطر جانی وجود داره ؟؟؟؟؟ آیا این خال ملانومای بدخیمه؟؟؟؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۱۵ شهریور ۹۵( 5 سال پیش)
   سلام جانم
   حتما با پزشک معالج مادر مشورت کن
   در اولین فرصت بهتره کل ضایعه برداشته شود
   در صورت درمان سریع، نتایج درمانی خوب است و خطر جانی نخواهد داشت
   موفق
درحال دریافت اطلاعات

مقالات مرتبط

با ما در تماس باشید

ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه ۲ واحد ۱۲

آدرس مطب

ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه ۲ واحد ۱۲

شماره تماس

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

پرسش از دکتر