غذاهای مضر و مفید برای نعوظ در مردان

غذاهای مضر و مفید برای نعوظ در مردان

فهرست مطالب

برخی افراد بیان دارند که آلت تناسلی مردانه عملکردی مستقل از مغز دارد. این جمله یعنی افراد همواره نمی توانند یک نعوظ خوب داشته باشند. برخی مواد غذایی و نوشیدنی ها با تغییر در سطوح هورمون های بدن می توانند عملکرد جنسی مردان را مختل کنند. آلت تناسلی برای داشتن عملکردی مناسب به تستوسترون وابسته است.

غذاهایی که باعث کاهش نعوظ در مردان می شوند

هر عاملی که سطح تستوسترون را کاهش دهد، نعوظ را نیز با مشکل مواجه می سازد.

در این مطلب 13 مورد از بد ترین مواد خوراکی برای نعوظ بیان شده است:

?? 1 – سویا

در صورتی که قصد مصرف غذایی همچون سوشی را دارید بهتر است پیش غذا را هوشمندانه انتخاب کرده و ادامام (سویای سبز و تازه) را به عنوان یک مواد غذایی نامطوب برای عملکرد جنسی در نظر بگیرید. یک مطالعه منتشر شده در مجله سرطان بیان دارد که مصرف 2 پیمانه از پودر پروتئین خالص سویا در روز می تواند پس از 4 هفته سطح تستوسترون را 19 درصد کاهش دهد.

?? 2- آرد سفید و قند های فرآوری شده

مصرف بیش از حد قند های ساده می تواند به افزایش وزن منجر شود. افزایش وزن میزان استروژن خون را در مردان بالا برده و تسوتسرون را کاهش می دهد. در مطالعه دانشگاه بافلو، در 40 درصد از بیماران چاق غیر دیابتی سطح تستوتسرون خون کمتر از حد طبیعی بود.

?? 3- مصرف زیاد مشروبات الکلی

جای تعجبی ندارد که الکل حساسیت را کاهش داده و زمان واکنش بدن را بیشتر می کند. مصرف بیش از حد الکل می تواند بر سطوح هورمون ها موثر باشد.

زیاده روی در نوشیدن الکل نه تنها سبب ابتلا به چاقی الکلی می شود بلکه محققان به تازگی بیان کرده اند که نوشیدن روزانه 5 پیک الکل یا بیشتر تولید تستوسترون را نیز سرکوب می کند. البته، به نظر می رسد که مقادیر کمتری همچون 1 یا 2 پیک در روز تاثیری فوری بر تسوتسرون نداشته یا تاثیر آن اندک است. در نتیجه، بهتر است افراد در مصرف الکل میانه روی (2 پیک در روز) کنند.

13 غذای نا مناسب برای نعوظ

?? 4- گوشت دام هایی که علف نخورده اند

افراد باید در هنگام افزودن منابع پروتئینی همچون گوشت به رژیم غذایی خود همواره گوشت حیواناتی را انتخاب کنند که از علف تغذیه کرده اند. دام پروران اغلب به حیوانات هورمون های مصنوعی و دارو های آنتی بیوتیک می دهند که این مورد می تواند سبب اختلال در سطح تستوسترون مصرف کنندگان شود.

?? 5- آب بطری

در این موارد آب مشکل نبوده و بطری پلاستیک آسیب رسان است. بیس فنول A که معمولا با نام BPA نیز شناخته می شود، یک ترکیب شیمیایی است که در اغلب ظروف غذایی پلاستیکی یافت می شود. مصرف این ماده شیمیایی تاثیرات نا مطلوبی بر باروری زنان و مردان خواهد داشت.

یک مطالعه در اسلواکی دریافت که بین غلظت BPA ادرار مردان و کاهش تعداد، تراکم و کیفیت اسپرم ها ارتباط معنا داری وجود دارد. همچنین، مطالعه دیگری در دانشگاه هاروارد بیان داشت زنانی که سطح BPA در بدن آن ها بالاست 27 درصد کمتر از زنان دیگر تخمک سالم تولید می کنند.

?? 6- کنسرو ها

سوپ ها و وعده های غذایی کنسرو شده سرشار از سدیم غذایی هستند. افزایش مقدار سدیم در بدن می تواند سبب افزایش فشار خون و کاهش جریان خون رونده به برخی بخش های بدن از جمله نواحی تناسلی شود.

13 غذای نا مناسب برای نعوظ

?? 7- نوشابه های طعم دار

طبق یک مطالعه اروپایی محققان یافتند که شربت ذرت غنی از فروکتوز با افزایش سطح کلسترول خون و آسیب به شریان های آلت تناسلی سبب اختلال نعوظ می شود. شربت ذرت یک ماده خوراکی مضر و شیرین کننده اصلی در نوشیدنی های غیر الکلی است که متاسفانه توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است.

?? 8- ماهی های پرورشی

در هنگام خرید ماهی همواره باید ماهی های آب های آزاد را به انواع پرورشی ترجیح داد. ماهی های پرورشی اغلب سرشار از مواد آلاینده هستند. محققان در یک مطالعه 700 ماهی خریداری شده در شهر های بزرگ همچون سیاتل امریکا را بررسی کرده و دریافتند که مقدار 13 آلاینده به طرز چشم گیری در ماهی های پرورشی بیشتر بود. از جمله این آلاینده ها می توان به یک ماده سرطان زای صنعتی (PCB) اشاره کرد که استفاده از آن در سال 1979 ممنوع شد. دیگر مواد شیمیایی موجود در ماهی های پرورشی دیوکسین ها و علف کش ها بودند. مصرف PCB ها و دیوکسین ها با کاهش سطح تستوسترون در بدن ارتباط دارد.

?? 9 – ذرت های قابل پخت در مایکروویو

این ذرت ها یکی از مضر ترین غذا ها برای نعوظ و عملکرد جنسی به شمار آمده و مشکل اساسی در پوشش بسته بندی آن هاست. پوشش این بسته ها با ماده ای به نام اسید پر فلورو اکتانویک (PFOA) یا همان C8 ساخته شده است. مصرف مواد غذایی که در معرض مقادیر زیاد PFOA قرار گرفته اند، می تواند سبب کاهش سطح تستوسترون خون شود.

?? 10- گوشت های فرآوری شده (سوسیس و کالباس)

گوشت های فرآوری شده حاوی سطوح بالایی از کلسترول و چربی های اشباع هستند. این چربی ها به دلیل کوچک بودن و توانایی تشکیل سریع پلاک، شریان های آلت تناسلی را مسدود می کنند.

13 غذای نا مناسب برای نعوظ

?? 11- لبنیات

پنیر یکی از مواد غذایی است که بیشترین چربی اشباع را داشته و می تواند به انسداد شریان ها منجر شود. گاو ها اغلب با هورمون های مصنوعی تغذیه شده و مصرف شیر و پنیر حاصل از آن ها می تواند سبب اختلالات هورمونی شود. یک مطالعه در دانشگاه روچستر بیان داشت تحرک اسپرم های مردانی که لبنیات بیشتری مصرف می کنند به طرز چشم گیری کمتر از افراد با مصرف لبنیات کمتر است.

?? 12- پیتزا

هنگامی که صحبت از پنیر و قند های تصفیه شده به میان می آید، مصرف پیتزا خطری دو برابر برای عملکرد نعوظ مردان به شمار می رود. پیتزا دومین عامل مصرف چربی های اشباع در آمریکاست. مصرف بیش از حد پیتزا، سبب اختلال در عملکرد جنسی و نعوظ مردان می شود. به همین دلیل، بهتر است به جای پیتزا، به دنبال مصرف موادی بود که برای سلامت جنسی مفید هستند.

?? 13- نعناع

نعناع تند می تواند به طرز چشم گیری سطح هورمون موثر در میل جنسی (تستوسترون) را کاهش دهد. در یک مطالعه، محققان به یک گروه از موش ها آب و به گروه دیگر چای نعناع تند دادند.

در نهایت، میزان تستوسترون در موش های مصرف کننده چای پایین تر بود. البته، در صورت تمایل به مصرف این چای، لازم به اجتناب نبوده و مصرف متعادل آن مشکلی ندارد.

غذاهای تقویت نعوظ در مردان

?? هندوانه

این میوه شیرین و خوش طعم دارای ترکیباتی است که می توانند اثری همچون دارو های ضد اختلال نعوظ بر عروق خونی داشته باشند. همچنین، برخی مطالعات اظهار دارند که مصرف این میوه سبب افزایش میل جنسی نیز می شود. هندوانه بیشتر از آب تشکیل شده و سرشار از لیکوپن است. لیکوپن آنتی اکسیدانی مفید برای سلامت قلب، پروستات و پوست است.

هندوانه مناسب برای نعوظ

?? صدف خوراکی

صدف ها سرشار از روی بوده و مصرف آن ها سطح تستوسترون و میل جنسی را افزایش می دهد. البته، باید جهت پیشگیری از ابتلا به بیماری صدف ها را به خوبی پخته و از محل زندگی آن ها اطلاع یافت.

غذاهای تقویت نعوظ در مردان

?? قهوه

قهوه صبحگاهی بیشتر از یک روتین صبحگاهی بوده و می تواند کیفیت زندگی عاطفی افراد را نیز بهبود بخشد. مردانی که 2 یا 3 فنجان قهوه در روز مصرف می کنند کمتر از دیگر به اختلال نعوظ مبتلا می شوند. کافئین در افزایش جریان و گردش خون مفید است. در صورت عدم تمایل به مصرف قهوه می توان از چای ها، نوشیدنی ها و نوشابه هایی استفاده کرد که حاوی کافئین هستند.

غذاهای تقویت نعوظ در مردان

?? شکلات تلخ

مصرف چندین بار شکلات تلخ در هفته علاوه بر داشتن مزایای قلبی برای دیگر نواحی بدن نیز مفید است. شکلات سرشار از فلاوانول است. فلاوانول یک ماده گیاهی و مغذی است که جریان و فشار خون را به ترتیب افزایش و کاهش می دهد.

غذاهای تقویت نعوظ در مردان

دسته بندی

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

دکتر عباس انتظاری

از دکتر سوال دارید؟

دکتر عباس انتظاری

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. کد رهگیری خود را یادداشت کنید یا از آن عکس بگیرید (طی 48 تا 72 ساعت آینده منتظر پاسخ دکتر باشید)

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر الهام چهارشنبه ۷ تیر ۹۶( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 370 مشاهده پرسش
  با سلام و احترام
  دختر من یکسالشه.دوتا دستش رو روی بخاری داغ گذاشته و کف دستاش کاملا سوخته الان حدود 2ماه از این حادثه میگذره و متاسفانه هنوز در قسمتهایی از کف دستاش حالت برجسته و قرمزی که خشک هم هست وجود داره.ایا احتمال بهبودی کامل وجود دارد؟بدلیل اسکار انگشت کوچک دست چپ کمی به حالت خم قرار گرفته و موقع باز کردن دست انگشت بطور کامل باز نمیشود
  مراحل درمان به این صورت بود که حدود 3 هفته اول از پماد سیلور استفاده شد و هر روز پانسمان عوض شد بعد از آن از پماد آلفا استفاده شد و بدلیل تاثیر ناچیز این پماد حذف و پماد فیبرینولیزین تجویز شد
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۷ تیر ۹۶( 4 سال پیش)
   سلام جانم
   اقداماتی که تا کنون انجام شده خوب است ولی به نظر می رسد کافی نیست
   توصیه می کنم با یکی از همکاران جراح پلاستیک یا جراح عمومی نیز مشورت کنی
   گاهی نیاز له اقدامات متعددی است لذا نگران نباش و صبور باش
   موفق
 • تصویر کاربر فهیمه یکشنبه ۳ بهمن ۹۵( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 122 مشاهده پرسش
  در ناحیه واژنم 4تا جوش سفید و صورتی زده شده که مشخص و اینه خیلی سفت هستش میخواستم ببینم مشکل از چیه؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۳ بهمن ۹۵( 4 سال پیش)
   علیک سلام
   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی ممکنه پسوریازیس یا لیکن پلان یا اگزما برات مطرح باشه.
   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی. ممکنه نیاز به نمونه برداری باشد
   موفق
 • تصویر کاربر میثم سه شنبه ۵ بهمن ۹۵( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 119 مشاهده پرسش
  یا سلام
  سال 1388که از خدمت سربازی برگشتم،متوجه شدم که روی گردن،زیر بغل،کشاله ران، یه چیزی شبیه به زیگیل تو این قسمتها ظاهر شد، گفتم شاید بخاطر گرمای اون منطقه و نظافت کم در زمان خدمت، یا عرق سوزبوجود الان چند سال هست که همین جور روی پوستم هستن،خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۵ بهمن ۹۵( 4 سال پیش)
   سلام جانم
   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی
   در صورتی که اسکین تگ مطرح باشد معمولا هیچگونه خطری دارد ولی بهتره در اولین فرصت از بین برود
   موفق
 • تصویر کاربر ندا چهارشنبه ۶ بهمن ۹۵( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 74 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر من یه مدته به رنگ مو الرژی پیدا کردم...چندین دکتر هم مراجعه کردم وجوابی نگرفتم....میخواستم بدونم الرژی به رنگ مو که یه مدته من پیداکردم درمان قطعی دارد یا نه؟ و ایا خطرناک است؟ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۶ بهمن ۹۵( 4 سال پیش)
   سلام جانم
   متاسفانه این حالت درمان قطعی ندارد
   سعی کن از رنگ موی آلرژن پرهیز کنی
   موفق
 • تصویر کاربر مارال جمعه ۳ دی ۹۵( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 139 مشاهده پرسش
  سلام و ممنون از سایت خوبتون
  صورت من کمی زبر و قرمز رنگ شده و در بعضی نقاط پوسته میده
  یه دکتر پوست قبلا گفته بود که اگزما هست
  آیا برای من استفاده از میکرودرم میتونه مفید باشه؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری جمعه ۳ دی ۹۵( 4 سال پیش)
   سلام جانم
   میکرودرم در اگزما مفید نیست
   موفق
 • تصویر کاربر سعید یکشنبه ۲۱ آذر ۹۵( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 111 مشاهده پرسش
  سلام دکتر، از شهرستان هستم امکان حضوری برسم خدمتتون رو ندارم ممنون میشم جواب سوالمو بدید 32 سالمه و آقا، مدتیه دچار درماتیت سبوریک شدم در صورت کنار بینی _ ابرو _ چانه و سر و جناق سینه ، (درمانهایی از جمله کپسول فلوکونازول و کرم درموفیکس و کرم کلوتریمازول استفاده کردم و بی اثر بود)،سوالم اینه میتونم هر شب از کرم الیدل استفاده کنم برا ناحیه صورت طولانی مدت تا وقتی این اگزما سبوریک هست؟؟ ( با نظرات مختلف همکاران مواجه میشم خواستم نظر شما رو هم بدونم) از لحاظ سرطان زا بودن و تاثیرش رو غدد لنفاوی. سپاسگزارم در مورد استفاده هر شب و طولانی مدت از کرم الیدل رو بگید.سپاس
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۲۱ آذر ۹۵( 4 سال پیش)
   سلام جانم
   کرم الیدل سرطان زا نیست
   موفق
 • تصویر کاربر حسین سه شنبه ۱۶ آذر ۹۵( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 102 مشاهده پرسش
  با سلام اقای دکتر روی لبام نقاط ریزی هست که نمیدونم پی هستن فک کنم غدد فوردایسن داخل لپ هم هست پیکار کنم هی زیاد میشه ؟ با کرمی میشه جلوشو گرفت؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۱۶ آذر ۹۵( 4 سال پیش)
   سلام جانم
   فوردایس معمولا نیازی به درمان ندارد
   موفق
 • تصویر کاربر مریم سه شنبه ۱۸ آبان ۹۵( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 127 مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشید آقای دکتر اینجانب 45 ساله دارای بیماری روزاسه خفیف هستم (5 سال است)
  و مایل هستم برای پیشگیری از چروک و افتادگی صورتم از لیزر u استفاده کنم آیا انجام این کار برای من با توجه به بیماری روزاسه امکان پذیر هست یا نه؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۱۸ آبان ۹۵( 5 سال پیش)
   سلام جانم
   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی ممکنه لیزر کمک کننده باشد
   موفق
 • تصویر کاربر سعيد شنبه ۱۵ آبان ۹۵( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 83 مشاهده پرسش
  با سلام من چند وقتي ميشه كه بعضي وقتها يك جوش روي بدنم در آلت تناسلي قسمتي كه به بدن وصل شده به وجود مياد درد داره و اين سري خون ميومد ولي بد از چند روز كاملا از بين ميره ميخواستم بدونم علت چيه
  با تشكر
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۱۵ آبان ۹۵( 5 سال پیش)
   سلام جانم
   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی در صورتی که آنژیوکراتوم مطرح باشد معمولا نیازی به درمان نیست
   ولی برای اطمینان بیشتر بهتره به پزشک مراجعه کنی
   موفق
 • تصویر کاربر محمد یکشنبه ۲ آبان ۹۵( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 79 مشاهده پرسش
  روز بخیر آقای دکتر ممنون از پاسختون شما گفتین با توجه به عکس زیگیل تناسلی روی آلت من زده و لی من هیچ نوع ارتباط جنسی تا بکنون نداشتم میشه لطف کنین بگین عوامل دیگرش چیه که باعث زیگیل تناسلی میشه آیا خطر ناکه ؟ به جز لیزر درمان دیگری ندارد ؟ ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۲ آبان ۹۵( 5 سال پیش)
   سلام جانم
   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی
   سایر راه ها عبارتند از شنا، جکوزی؛ استفاده از توالت فرنگی آلوده، سالن ماساژ و نظائر آن
   موفق
درحال دریافت اطلاعات

مقالات مرتبط

با ما در تماس باشید

ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه ۲ واحد ۱۲

آدرس مطب

ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه ۲ واحد ۱۲

شماره تماس

در این مقاله مطالعه می‌کنید:

پرسش از دکتر