آدرس : ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه 2 واحد 12
02122704076
drentezari@

زیگیل تناسلی بسیار مسری است

زیگیل تناسلی و آلودگی به ویروس HPVرایجترین عفونتی است که از طریق آمیزش جنسی انتقال مییابد. در نقاط مختلف دنیا، میزان آلودگی به انواع شایع این ویروس در افراد سالم، از ۵تا ۴۰درصد متفاوت است.

زگیل تناسلی و عفونت HPV، در بسیاری از زنانی که دچار آن هستند در نهایت برطرف میشود اما در برخی از آنها عفونت به صورت دائمی (طولانی مدت) در می آید که این عفونت دائمی یکی از عوامل خطر ایجاد سرطان گردن رحم و آلت تناسلی و مقعد است.

سوال یکی از بیماران: من دختر باکره هستم .که رابطه داشتم و اینو بگم که من حدود شاید دوسال‌پیش روی دستم زیگیل دراومده بود .و متوجه نشده بودم و اصلاح کردم و هردودستم پخش شده بود .که من پیش دکتر عمومی رفتم و با پماد و صابون خوب شد چند وقته یعنی خیلی وقته که اطراف باسن و واژنم دچار زائده پوستی شده بود که بین جوش و زیگیل بود۶ ماه پیش رفتم پیش ماما و گفتن که جوشه و منم خیالم راحت شد .و اینکه بعده اصلاح بیشتر شد تا دوروز پیش فکر نمیکردم چیزه مهمی باشه که بعد از پخش برنامه ماه عسل و سرچ تو اینترنت مشکوک به زیگیل تناسلی شدم و رفتم پیش دکتر زنان و گفتن که زیگیله و دکتر از من پرسید رابطه داشتی؟و منم ترس از خانوادم‌گفتم نه .و بعدش گفت باید فریز کنی و واکسن بزنی و من همون روز یک جلسه رفتم واسه فریز(کرایو) و انجام دادم سواله من اینه که ممکنه زیگیله‌من به خاطر‌ این باشه که شاید از تیغ استفاده شده از دستم روی اندام تناسلی استفاده کردم یا اینکه زمانی که دستم‌زیگیل داشت در اثر شست وشو واژن ؟میتونه واسه این باشه؟ و اینکه‌من شنیدم واکسن اچ پی وی برای کسایی که رابطه داشتن شاید اثر نکنه و شایدم احتمال سرطان رو بیشتر کنه و شنیدم‌عوارض بیهوش شدن و تشنج داره .ایا این درسته؟ و اینکه من قصد رفتن به دکتر‌عفونی رو دارم‌که اگه بشه واسم‌ازمایش‌یا نمونه برداری بنویسه . اینکه من به دکتر بگم رابطه ای نداشتم‌میتونه تاثیر بذاره روی چیزی که تجویز میکنه؟ ممکنه من نوع بدخیمشو گرفته باشم یا اینکه سرطان دهانه رحم‌گرفته باشم؟ و اینم بگم که زمان پریودی من نوار بهداشتی رو دیر به دیر عوض‌میکردم‌. و اینکه توپولم خیلی وقتا به خاطر‌ساییده شدن‌رونم دچار عرق سوز شدم ممکنه‌زیگیل واسه اینا هم‌باشه؟ اگه‌میشه‌راه حلی بگید . برای ترس از خانوادم نمیتونم بگم‌رابطه داشتم . و این مشکل الان چند روزه منو به شدت نگران‌کرده و دچار استرس شدید شدم و اینم یادم رفت بگم‌که‌من قبلا دچار استرس خیلی زیاد میشدم‌طوری که پیش دکتر میرفتم .و الان‌واقعا خودم‌حس‌میکنم‌که ایمنی بدنم‌اونده پایین

بهتر است بخوانید   زگیل تناسلی و خال گوشتی در ناحیه تناسلی - افزایش خطر سونامی سرطان

شکل زیگیل تناسلی در زنان متفاوت است

شکل زگیل تناسلی در زنان متفاوت است

زگیل تناسلی در مردان به شدت مسری بوده و حتی با یک بار تماس جنسی شانس آلوده شدن بسیار بالا است. متاسفانه آلودگی به این ویروس در مراحل ابتدایی هیچگونه علامتی ندارد.

بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت، در سال ۲۰۰۸ تعداد ۵۲۹۰۰۰ مورد آلودگی جدید زیگیل تناسلی مشاهده شده است. همچنین ۲۷۴۰۰ نفر به دلیل عوارض دراز مدت زیگیل تناسلی نظیر سرویکس فوت نموده اند. در مجموع ۱۳ درصد سرطان های زنان ناشی از آلودگی به این ویروس است.

سوال یکی از بیماران: بنده پسری ۲۳ساله هستم و روی کشاله‌ی رانم یک زیگیل دارم که دقیق خاطرم نیست از چه سنی (شاید از کودکی)همراهم بوده است مدتی است نگرانم که زیگیل تناسلی باشد از طرفی حدود یک ماه است که روی کلاهک الت تناسلی یک سری برامدگیهای شبیه به جای زخمی که سوخته باشد و خوب شده باشد،ایجاد شده است مطابق عکس ممنون میشم بفرمایید چقدر احتمال دارم مبتلا به ویروس اچ پی وی باشم

بهتر است بخوانید   از درمان زگیل تناسلی مردان تا احتمال سرطان و ایدز!

اکثر بیماران آلوده به ویروس زگیل تناسلی بدون علامت هستند و همچون کوه یخ فقط بخش کوچکی از بیماری نمایان می شود

اکثر بیماران آلوده به ویروس زیگیل تناسلی بدون علامت هستند و همچون کوه یخ فقط بخش کوچکی از بیماری نمایان می شود

اصولا باید بیماری های جنسی  به خصوص زیگیل تناسلی را مانند کوه یخ دانست زیرا آنچه از بیماری های جنسی دیده می شود نمودار قسمت کوچکی از مبتلایان است و از آنجا که به دلیل شرایط خاص فرهنگی کشور ما، مردم مسائل شخصی و مربوط به مسائل جنسی را تا حد امکان بیان نمی کنند از این رو آمار دقیقی از میزان آنها در دست نیست

از سوی دیگری این بیماری وقتی علامت دار می شود مانند قله یک کوه یخی فقط بخش کوچکی از مشکلات را نشان خواهد داد و بخش عمده مشکلات اصلا در مراحل ابتدایی قابل شناسایی نیست.

بهتر است بخوانید   زگیل تناسلی در زنان

زیگیل تناسلی زائده هایی شبیه خال گوشتی کوچکی هستند که ممکن است  در هر قسمتی از ناحیه تناسلی زن یا مرد ظاهر شوند. این پدیده توسط ویروسی به نام ویروس پاپیلوم انسانی HPV ایجاد می شود. بیش از ۶۱ نوع مختلف از این نوع ویروس وجود دارد. برخی از آنها باعث رشد زگیل در ناحیه تناسلی شده و بعضی هم سبب رشد زگیل در دیگر قسمتهای بدن مانند دستها می شوند.

سوال یکی از بیماران: من ۴۱ ساله هستم ،همسر من معتاد بود و دوران مجردی سکس داشتن روی ناحیله تناسلی چند تا زیگیل داشت ک خودش بابستن بند زیگیلها رو از بین برد بعد از مدتی دور مقعد من چند تا زیگیل بوجود اومد ک خیلی منو آزار میداد مجبور شدم ب روش همسرم زیگیلها رو از بیپ ببرم مشکلی نداشتم ولی مدت یک ساله ک هر از گاهی ناحیه مقعد درد خیلی شدیدی میگیره بعد خوب میشه قبلا بشتر بود الان کمتر درد میگیره سوالم این ک آیا این درد مربوط ب زیگیلها میشه یا عفونت در حال حاضر هیچ زیگیلی ندارم ولی کنار ناحیه تناسلی یک جوش زیر پوستی خیلی کوچک رو حس میکنم ممنون میشم راهنمایی کنید

علایم و نشانه ها

بهتر است بخوانید   عکس زگیل تناسلی در زنان

پس از ابتلا به ویروس زگیل تناسلی معمولا بین یک تا سه ماه طول می کشد تا زیگیل تناسلی ظاهر شوند. شما یا همسرتان ممکن است  متوجه یکسری برآمدگی هاییی کوچک به شکل گل کلم و به رنگ سفید یا صورتی در ناحیه تناسلی شوید. 

گاهی مواقع به شکل یک خال گوشتی به رنگ صورتی یا یک دانه سفت روی آلت تظاهر می کند.

بهتر است بخوانید   درمان زگیل تناسلی - لیزر زگیل تناسلی

توصیه می کنم ویدئو زیر را با دقت مشاهده فرمائید

زیگیل تناسلی می تواند در اطراف ناحیه تناسلی، آلت ، بیضه ها یا مقعد به صورت منفرد یا چند تایی ظاهر شود. آنها ممکن است خارش داشته باشند ولی معمولاً بدون درد هستند. غالبا هیچ گونه علام  دیگری از خود بروز نداده و مشاهده زگیلها هم ممکن است  دشوار باشد.

زگیل تناسلی در دختر باکره

زگیل تناسلی در دختر باکره

در خانمها امکان دارد زیگیل تناسلی درون مهبل و گردن رحم نیز ایجاد شود. چنانچه زیگیل تناسلی بر روی دهانه رحم ایجاد شده باشد امکان دارد خونریزی خفیفی نیز داشته و یا در موارد بسیار نادری، ترشحات مهبلی به رنگ غیر عادی داشته باشد. البته زیگیل تناسلی در همه افرادی که در معرض تماس با این ویروس قرار می گیرند ایجاد نمی شود.

بیماری زگیل تناسلی عامل خطر سرطان دهانه رحم

آیا زگیل تناسلی واگیردار است؟

زیگیل تناسلی از طریق تماس پوست با پوست  منتقل می شوند. بنابراین با انجام آمیزش یا تماس اندام جنسی با فرد دارای زیگیل تناسلی مکان سرایت  آن وجود دارد.

این بیماری بسیاری واگیر دار است و شانس انتقال آلودگی به شریک جنسی حتی با یک بار تماس جنسی نیز بسیار بالا است

در بسیاری از موارد پزشک تنها با بررسی سوابق بالینی و شرح حال و مشاهده و معاینه بالینی می تواند وجود زیگیل تناسلی را تشخیص دهد . گاهی مواقع ممکن است نیاز به نمونه برداری و بررسی های سیتوپاتولوژیک به منظور ارزیابی ریسک بیماری باشد

سوال یکی از بیماران: زیگیل تناسلی به سینه ام منتقل میشه ینی اگه کسی تو دهنش داشته باشه با مکیدن سینه به طرف مقابل منتقل می کنه ینی ممکنه که سینه ام زیگیل بزنه؟ من با کسی فرنچ کیس داشتم که تو دهنش داشته بعد ۱ ماه زیر زبونم یه چیزایی زد که تست دادم گفتن hpv 6 دارم از ناحیه تناسلی مشکلی ندارم دکتر زنانم رفتن معاینه کرد گفت چیزی نیست حالا اگر یه زمانی ناحیه تناسلیمم بزنه از همون نوع ۶ می‌زنه یا امکان داره که از یه نوع دیگه بزنه مثه ۱۶ یا ۱۸

بهتر است بخوانید   درمان زگیل تناسلی در زنان و علائم آن از روی عکس

هر زمان که فکر می کنید در معرض تماس با ویروس قرار داشته اید می توانید برای بررسی و معاینه به پزشک مراجعه کنید. در برخی از افراد امکان دارد که وجود ویروس تایید شده ولی هنوز زیگیل رشد نکرده باشد، لذا احتمالا از وی خواسته می شود که بعداً برای انجام معاینه مجدد مراجعه کند.

تشخیص و درمان از آنجا که زگیل تناسلی توسط ویروس ایجاد شده و نه باکتری، با آنتی بیوتیکها نمی توان آن را معالجه کرد.

داروی عمومی آن یک مایع قهوه ای رنگ به نام پودوفیلین است  که بر روی زیگیلها مالیده شده و باید بعد از ۱ ساعت  و یا در صورت ایجاد سوزش، زودتر شسته شود.

دیگر روشهای متداول درمان عبارتند از انجماد زیگیلها یا مداوای با لیزر. در غالب موارد برای برطرف شدن زیگیلها از چندین روش درمان استفاده می شود.

بهتر است بخوانید   درمان زگیل تناسلی - لیزر زگیل تناسلی

جوانان در رابطه جنسی باید طرف مقابلشان؛ خانواده؛ سابقه وی و سابقه بیماری و سلامت او را بشناسند و خود را در موقعیت های حساس و خطرناک قرار ندهند چراکه ریشه بسیاری از بیماری های مهلک ممکن است تنها با یک تماس جنسی  ایجاد گردد که بعضا نیاز به درمان های متعدد و پیگیری های مستمر دارد.

زیگیل تناسلی یک بیماری مقاربتی بسیار شایع و مسری است

زیگیل تناسلی یک بیماری مقاربتی بسیار شایع و مسری است

مراقبت  از خود و همسرتان  در صورت داشتن زیگیل تناسلی

۱-ناحیه تناسلی خود را تمیز و خشک نگه دارید .

۲-از صابونهای معطر و روغن های حمام یا ضد عرق تناسلی استفاده نکنید زیرا ممکن است باعث تحریک و سوزش زگیلها شود.

۳-همسرتان نیز باید برای معاینه به پزشک مراجعه کند چرا که ممکن است  زیگیل هایی داشته باشد که قابل مشاهده نباشند.

۴-برای پیشگیری از زگیل تناسلی می توانید از آمپول زگیل تناسلی استفاده کنید.

تا زمان بر طرف شدن زیگیل ها، لازم است  به طور منظم برای درمان مراجعه کنید تا پزشک روند پیشرف  درمان را بررسی کرده و در صورت لزوم تغییراتی در روش معالجه اعمال کند. گاهی ممکن اس  معالجه زمان زیادی ببرد. در بسیاری از افراد که زیگیل آنها برای بار اول بر طرف می شود امکان عود مجدد آن وجود دارد. البته امکان عود بیماری با روش های مختلف درمانی متفاوت است.

بهتر است بخوانید   زگیل تناسلی و خال گوشتی در ناحیه تناسلی - افزایش خطر سونامی سرطان

 

پیشگیری از زگیل تناسلی ساده است

پیشگیری از زیگیل تناسلی ساده است

 

در صورتی که خود یا شریک جنسی شما مبتلا به زگیل تناسلی یا ضایعه مشکوک روی آلت تناسلی بوده یا مشکوک به آلودگی با HPV هستید:

 1. حتما با تیم درمانی خود مشورت کنید.
 2.  به هیچ عنوان خودسرانه اقدام به درمان یا کندن خال گوشتی روی آلت نکنید.
 3. به هیچ عنوان از تیغ برای از بین بردن موهای زائد این ناحیه استفاده نکنید.
 4. از تماس جنسی بدون محافظ اجتناب کنید.
 5. حتما برای تشخیص نوع ضایعه و بررسی ریسک سرطان زائی بیماری به پزشک مراجعه کنید.
 6. ممکن است نیاز به نمونه برداری و ارزیابی آزمایشگاهی باشد.

دکتر عباس انتظاری متخصص طب پیشگیری و دکتر زگیل تناسلی

در صورتی که مایل به طرح سوال و مشاوره با دکتر و یا مراجعه به مطب هستید، از طریق زیر اقدام فرمائید:

برای درخواست نوبت فوری با تلگرام : 

برای دریافت نوبت فوری، نام خود را ارسال کنیدشماره ۰۹۰۳۹۷۸۹۶۸۲ را به نام مطب دکتر انتظاری در گوشی خود ذخیره نمائید یا اینجا را کلیک کنید سپس نام خود را از طریق تلگرام  ارسال کنید تا اولین نوبت آزاد توسط منشی مطب برای شما اختصاص یابد 

 

درمان زگیل تناسلی اولین گام پیشگیری از سرطان است

آخرین پرسش ها

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما حداکثر تا 24 ساعت آینده از طریق  ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد حتما ایمیل خود را با دقت وارد کنید

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل برای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر ا پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  حدود یک سالی در ناحیه تناسلی به مقدار کم دانه های گوشتی مانند پوست که کم کم در حال زیاد شدن میباشن.
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۷( 1 سال پیش)
   سلام جانم
   متاسفانه به دلیل اشکال در ثبت سوال یا اشکال در ای میل ، سوال تو توسط سیستم به عنوان اسپم شناسایی شده است
   لذا پیشنهاد می کنم مجددا نسبت به ثبت سوال (البته با دقت) اقدام کنی یا مقالات زیر را در مورد زگیل تناسلی در مردان و روش های درمان زگیل تناسلی مطالعه کنی
   http://yon.ir/usNqK
   همچنین مقاله زیر در مورد زگیل تناسلی در زنان را با دقت مطالعه کن
   http://yon.ir/Xi375
   امیدوارم کمک کننده باشد
   موفق
 • تصویر کاربر ناصر چهارشنبه ۲۷ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر وقت شما بخیر. من سی سالمه وتقریبا دوسالی هست ک فهمیدم اطراف الت تناسلیم یکی دوتا زگیل کوچک هست ک متاسفانه از وقتی فهمیدم افسرده شدم و بهیچ عنوان بخاطد ابروریزی حاظرنشدم ب مطب دکتر برم.محلول پودوفیلین رو تهیه کردم و استقده کردم ک متاسفانه اولش از بین میرن ولی دوماه بعد دوباره یه جای دیگه یکی دیگه ظاهرمیشه. بدبختانه من الان پنج ماهی هست ک متوجه شدم اطراف مقعد هم یکی دوتا کوچیک ظاهرشده.من بهیچ عنوان تماس مقعدی دهانی با طرف مقابم نداشتم متعجبم چرا اونجا الوده شده.فقط یکی دوبار از ژیلت واسه شیو کردن استفاده کردم که فکرمیکنم ژیلت الوده شده و خودم باعث شدم اون ناحیه هم درگیر بشه. الان وضع من حادنیس.و زگیل ها یکی و نهایتا دوتا هستن ک اونم با پودوفیلین خودم برطرف میکنم.خیلی وقته دیگه سکس نمیکنم و توبه کردم. الان باید چیکار کنم.افسرده شدم و نمیتونم ازدواج کنم و بعدا باعث ابروریزی و حتی انتقال ب طرفم بشه. لطفا راهنماییم کنید من اوضاع روحی خوبی ندارم. ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۲۷ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   سلام جانم
   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی معمولا مهمترین اقدام در اینگونه موارد تقویت سیستم ایمنی بدن است
   واکسن گارداسیل برای همسر آینده تو حتما باید تزریق شود
   مقاله زیر را در مورد تاثیر واکسن گارداسیل با دقت مطالعه کن
   https://goo.gl/KbNdf1
   سعی کن از سیگار و الکل و استرس پرهیز کنی
   از مصرف غذاهای چرب پرهیز کن
   میوه و سبزیجات تازه مصرف کن
   ویدئو زیر را با دقت ببین چون به صورت خلاصه روند بیماری و درمان را توضیح دادم

   معاینات ادواری و ارزیابی های مکرر سالانه بسیار کمک کننده است
   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی. ممکنه نیاز به نمونه برداری باشد
   مقاله زیر را که در مورد زگیل تناسلی مقعدی گذاشتم با دقت مطالعه کن
   https://goo.gl/1VCMCr
   بهترین و سریعترین روش درمانی که کمترین میزان عود را دارد لیزر است که فیلم لیزر را هم برات گذاشتم تا ببینی
   موفق
 • تصویر کاربر هاشم دوشنبه ۲۷ آذر ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  دانه ای صورتی رنگ در انتهایی آلت تناسلی من در زیر پوست زده که با فشار دادن آن متورم میشه ولی چیزی خارج نمیشه آیا نیازبه پیگیری یا درمان داره؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۲۷ آذر ۹۶( 1 سال پیش)
   علیکم السلام
   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی ممکنه زگیل تناسلی یا لیکن پلام یا اگزما مطرح باشه.
   مقاله زیر را با دقت مطالعه کن
   https://goo.gl/hjRDRf
   بهتره برای معاینه دقیقتر به پزشک مراجعه کنی. ممکنه نیاز به نمونه برداری یا ارزیابی های تکمیلی باشد
   موفق
 • تصویر کاربر مليكا یکشنبه ۲۶ آذر ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام من ٢١ سالم هست و داراي ويروس hpv هستم،كه بعد از مبتلا شدن اقدام به واكسيناسيون كردم البته آزمايش هم دادم و نوع بعد خيم رو مبتلا نشدم،به تازگي قصد ازدواج دارم و ميخوام اين موضوع رو با نامزدم تا قبل از رابطه جنسي مطرح كنم،سوالم اينجاست كه با استفاده از كاندم ميشه از انتقال جلوگيري كرد اما اگر خواستيم بچه دار شويم چي؟ در اين زمان او مبتلا خواهد شد؟؟؟،ايشون ٣١ سالشون هست.ممنون
  از تماس دهان فرد سالم با واژن فردِ مبتلا امكان انتقال hpv هست؟ آيا هرگونه تماس پوستي حتي دست شخص سالم با ناحيه واژن بيمار hpv را انتقال مي دهد؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۲۶ آذر ۹۶( 1 سال پیش)
   سلام جانم
   در صورتی که ضایعات فعال وجود نداشته باشد شانس انتقال کاهش خواهد یافت
   تزریق واکسن برای همسرت کمک کننده است
   در صورت غیر فعال بودن بیماری حاملگی بلامانع است
   هرگونه تماس جنسی در صورت وجود بیماری فعال، حتی با کاندوم، امکان انتقال ویروس را خواهد داشت
   مقاله زیر را با دقت مطالعه کن
   https://goo.gl/xyizua
   موفق
 • تصویر کاربر م سه شنبه ۲۱ آذر ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام من یک زاعده خال مانند داشتم در پاین شکم که چند ماهی بود احساس میکردم بزرگ شده و یکی دیگر بر روی التم درامده خیلی ریز بود ولی الان بزرگ شده اول فکر میکردم خال هست تا امروز که رفتم دکتر پوست گفت زگیل تناسلی هست و نوبت داد برای جراهی ودر اوردن زگیل اول خواستم بدانم بجز جراهی درمان دیگری دارد یا نه دوم من متاهل هستم احتمال اینکه او هم گرفته باشد هست یا نه به عرض برسانم که خانم من هیچ علاعمی ندار
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۲۱ آذر ۹۶( 1 سال پیش)
   سلام جانم
   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی در صورتی که زگیل تناسلی مطرح باشد می توان از روش های درمان دارویی یا کرایوتراپی (فریز) لیزر و حتی جراحی استفاده نمود
   انتخاب روش درمانی بر اساس صلاحدید پزشک و با در نظر گرفتن شرایط بیمار خواهد بود
   احتمال درگیر شدن همسرت نیز وجود دارد و بهتر است یک ارزیابی دقیقتر و تست پاپ اسمیر براش انجام شود
   در اکثر موارد درگیری در خانم ها بدون علامت بوده ولی در 10 درصد موارد و در صورت وجود ویروس های پرخطر امکان عوارض جدی تر وجود دارد
   مقاله زیر را با دقت مطالعه کن
   https://goo.gl/xyizua
   موفق
 • تصویر کاربر محمد سه شنبه ۳۰ خرداد ۹۶( 2 سال پیش) مشاهده پرسش
  چند وقت پيش بابت زگيل تناسلي به شما مراجعه كردم و يه قطه به من تجويز كردي ، الا بعد از گذشت دو هفته من اين قرن رو زياد استفدا كردم و الان قيمت هاي ديگه تناسلي كه دچار زگيل اصلا نبوده دچار سوختگي شده! چيكار بايد انجام بدم ؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۳۰ خرداد ۹۶( 2 سال پیش)
   علیک سلام
   در صورت عجله در مصرف قطره پدوفیلین یا عدم رعایت توصیه هایی که گفته بودم؛ سوختگی ایجاد خواهد شد
   در این شرایط فقط کرم زینک اکساید باید روزی ۶ بار استفاده شود
 • تصویر کاربر حسین شنبه ۱۱ دی ۹۵( 2 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و وقت به خیر خدمت جناب آقای دکتر انتظاری
  حدودا چند ماهی است که چند عدد لک قهوه ای رنگ روی بیضه ها ظاهر شده است که با توجه به اطلاعات درج شده در سایت ، احتمالا زگیل تناسلی هست . که تصویر این لک هارو به پیوست خدمتتان ارسال کردم. آیا با دارو قابل درمان هست یا نیاز به معاینه و درمان بیشتر دارد .با تشکر از شما
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۱۱ دی ۹۵( 2 سال پیش)
   سلام جانم
   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی احتمالا زگیل تناسلی مطرح باشد
   معمولا مهمترین اقدام در اینگونه موارد تقویت سیستم ایمنی بدن است
   واکسن گارداسیل ممکن است کمک کننده باشد
   سعی کن از سیگار و الکل و استرس پرهیز کنی
   از مصرف غذاهای چرب پرهیز کن
   میوه و سبزیجات تازه مصرف کن
   معاینات ادواری و ارزیابی های مکرر سالانه بسیار کمک کننده است
   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی. ممکنه نیاز به نمونه برداری باشد
   لیزر بهترین روش درمانی است
   موفق
 • تصویر کاربر احمد پنجشنبه ۴ آذر ۹۵( 3 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  حداکثر مخارج درمان زگیلهای تناسلی توسط لیزر چه مقدار می باشد
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری پنجشنبه ۴ آذر ۹۵( 3 سال پیش)
   سلام جانم
   هزینه ها مشخص نیست و از حداقل ۳۰ هزار تومان تا چندین میلیون در نوسان است
   موفق
 • تصویر کاربر ا.ح یکشنبه ۱۱ مرداد ۹۴( 4 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر.با تشکرازتوضیحات خوبتون.35ساله ام متاهل.10سال ازدواج کردم و هیچ رابطه جنسی مشکوک نداشتم .روی بدنه آلت تناسبی ودورتا دور محل ختنه گاه مدتی است دانه های ریزی ظاهرشده وبیشتر شد.با توجه به توضیحات شما بنظر پاپول مرواریدشکل باشه.بنظرشما چه عارضه ایست.آیا قابل سرایت به همسرم هست.یاباید رابطه جنسیمو کنترل کنم.یابیشتر منتظر بمونم ببینم بیشتر میشه یانه؟ خواهش میکنم راهنمایی کنیدخیلی نگرانم.نمیتونم حضوری باکسی مطرح کنم.عکسوبراتون میفرستم.
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۱۱ مرداد ۹۴( 4 سال پیش)
   سلام جانم
   راستش بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی به نظر می رسد که ضایعه پاپول مرواریدی مطرح نیست
   بهتره توسط یک پزشک معاینه برات به عمل بیاد
   ممکنه نیاز به نمونه برداری نیز باشد
   تا اطلاع ثانوی از تماس جنسی محافظت شده استفاده کن
   موفق
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر