آدرس : ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه 2 واحد 12
02122704076
drentezari@

با انواع راه های درمان هموروئید آشنا شوید

هموروئید که بواسیر نیز نامیده می شود، رگ های متورم در مقعد و قسمت تحتانی رکتوم بوده که شبیه به وریدهای واریسی می باشند. راه درمان هموروئید بسته به میزان شدت آن می تواند متفاوت باشد. این روش ها می توانند شامل روش های خانگی، درمان دارویی و یا عمل جراحی باشند.

علت ایجاد هموروئید  یا بواسیر چیست؟

نشستن طولانی مدت و زور زدن یکی از دلالیل ایجاد بواسیر است

هموروئید علت های زیادی دارد، گرچه اغلب آن ها ناشناخته هستند. هموروئید ممکن است ناشی از کشش زیاد در طی حرکات روده (زور زدن) یا افزایش فشار روی این ورید ها در دوران بارداری باشد. دیگر علل می توانند شامل موارد زیر باشد:

# نشستن طولانی مدت در توالت

# اسهال یا یبوست مزمن

# چاقی

# مقاربت مقعدی

# رژیم کم فیبر

# هموروئیدها با افزایش سن بیش تر ایجاد می شوند، زیرا بافت هایی که از عروق رکتوم و مقعد حمایت می کنند می توانند ضعیف شده و کش بیایند.

انواع هموروئید

۱- هموروئید یا در داخل رکتوم قرار می گیرد (هموروئید داخلی)

۲-ممکن است زیر پوست در اطراف مقعد (هموروئید خارجی) ایجاد شود.

۳- گاهی اوقات ممکن است در هموروئید یک لخته ایجاد شود (هموروئید ترومبوز دار) که خطرناک نیستند، اما می توانند بسیار دردناک بوده و گاهاً نیاز به تخلیه داشته باشند.

خوشبختانه، گزینه های موثر بسیاری برای درمان هموروئید ها در دسترس هستند. بسیاری از افراد می توانند با استفاده از درمان های خانگی و تغییر شیوه زندگی علائم خود را تسکین دهند.

عکس هموروئید داخلی و خارجی

علائم و نشانه های هموروئید چیست؟

علائم و نشانه های هموروئید می توانند شامل موارد زیر باشند:

✅ خونریزی بدون درد در طی حرکات روده – ممکن است مقادیر کمی خون قرمز روشن را در مدفوع خود مشاهده کنید.

✅ خارش یا سوزش در ناحیه مقعد

✅ درد یا احساس ناراحتی

✅ تورم در اطراف مقعد

✅ توده ای در نزدیکی مقعد که ممکن است حساس یا دردناک باشد. (ممکن است هموروئید با ترومبوز باشد)

علائم هموروئید معمولاً به محل آن بستگی دارد.

علائم هموروئید داخلی: در داخل رکتوم قرار دارند. این هموروئید معمولاً دیده و لمس نشده و به ندرت ایجاد ناراحتی می کنند اما زور زدن یا تحریک کردن در هنگام اجابت مزاج می تواند باعث آسیب به سطح آن و خونریزی شود. گاهی اوقات، زور زدن می تواند یک هموروئید داخلی را به دهانه ی مقعد فشار دهد که تحت عنوان هموروئید پرولاپس شده شناخته و می تواند باعث درد و تحریک شود.

علائم هموروئید خارجی: زیر پوست در اطراف مقعد قرار دارد. به هنگام تحریک، هموروئید خارجی می تواند ایجاد خارش یا خونریزی کند.

عکس هموروئید خارجی

علائم هموروئید ترومبوزه: گاهاً ممکن است در یک هموروئید خارجی خون وارد شده و یک لخته (ترومبوز) ایجاد کند که می تواند باعث درد شدید، تورم، التهاب و یک توده سفت در نزدیکی مقعد شما شود.

چه زمانی برای درمان هموروئید به پزشک مراجعه کنیم ؟

خونریزی در طی حرکات روده شایع ترین علامت هموروئید است. پزشک می تواند با انجام معاینه فیزیکی و سایر آزمایش ها بیماری های جدی و خطرناک تر را رد کرده و تشخیص هموروئید را تایید کند. اگر هموروئیدی دارید که باعث درد، خونریزی متناوب یا بیش از حد می شود یا با درمان های خانگی بهبود نمی یابد ، با پزشک صحبت کنید.

خونریزی مقعدی ممکن است در سایر بیماری ها، از جمله سرطان کولورکتال و سرطان مقعد نیز رخ دهد. اگر خونریزی همراه با تغییرات بارز در عادات روده ای دارید یا اگر مدفوعتان دچار تغییر رنگ یا انسجام شده است، با پزشک خود مشورت کنید. اگر خونریزی مقعدی با حجم زیاد، سرگیجه یا ضعف دارید، به اورژانس مراجعه کنید.

تشخیص هموروئید

پزشک به راحتی با مشاهده می تواند وجود هموروئید خارجی را تشخیص دهد. برا تشخیص هموروئید داخلی ممکن است تست ها و روش های تشخیصی دیگر که شامل بررسی کانال مقعد و رکتوم است انجام شوند از جمله :

معاینه انگشتی: پزشک با استفاده از دستکش انگشت را وارد مقعد کرده و هرگونه مورد مشکوک از جمله رشد غیر طبیعی را حس می کند.

مشاهده بصری: از آنجایی که هموروئید داخلی اغلب بسیار نرم است و در طول معاینه ی رکتوم احساس نمی شود، پزشک می تواند بخش تحتانی روده بزرگ و رکتوم را با آندوسکوپ، پروکتوسکوپ یا سیگموئیدوسکوپ بررسی کند.

درمان هموروئید

 • درمان خانگی

اغلب موارد می توان با درمان خانگی درد، تورم و التهاب هموروئید را تخفیف داد.

مصرف زیاد فیبر: مطالعات نشان داده اند که مکمل های بدون نسخه فیبر موجب بهبود علائم کلی و خونریزی از هموروئید می شوند. اگر از مکمل های فیبر استفاده می کنید، حداقل هشت لیوان آب یا مایعات دیگر روزانه بنوشید. در غیر این صورت، این مکمل ها می توانند باعث یبوست شوند.

نشستن در آب گرم: نشستن در آب گرم سه مرتبه در روزبه مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه باعث کاهش التهاب هموروئید می‌شود. پس‌ازآن نیز موضع مقعد باید به‌طور کامل خشک شود تا رطوبت باقی محلی برای رشد مجدد باکتری نباشد.

نشستن در لگن آب گرم درد ناشی از هموروئید را کاهش می دهد.

ناحیه مقعد را تمیز نگه دارید: برای این کار از دستمال مرطوب یا ضدعفونی کننده حاوی الکل اجتناب کنید.

برای تسکین تورم: پک فشرده ی یخ را روی مقعد قرار دهید.

 • درمان دارویی

برخی داروها که برای درمان بکار می‌رود را می‌توان بدون نسخه از داروخانه تهیه کرد. این داروها شامل موارد زیر می‌گردد:

 • پماد
 • کرم
 • ژل
 • شیاف
 • فوم
 • پد بهداشتی

پماد، کرم و ژل مواردی هستند که باید به‌صورت لایه‌نازکی روی موضع مالیده شود. درصورتی‌که باید در داخل سوراخ مقعد استفاده شود توصیه می‌شود از لوله‌های مخصوص استفاده گردد.

اگر فقط درد خفیف دارید می توانید از کرم ها، پماد ها، شامپوها یا پد های حاوی هیدروکورتیزون و لیدوکائین استفاده کنید که حداقل به طور موقت درد و خارش را از بین ببرند. از کرم استروئیدی بیش از یک هفته استفاده نکنید زیرا می تواند پوست شما را نازک کند. همچنین شما می توانید از استامینوفن ، آسپرین یا ایبوبروفن به طور موقت برای کمک به تسکین درد استفاده کنید.

داروهای نرم‌کننده مدفوع: این داروها اگرچه باعث سهولت در هنگام دفع مدفوع می‌شوند اما زمانی که التهاب این ناحیه بیشتر شود ممکن است چندان اثری نداشته باشد. در مورد مصرف این داروها توصیه می‌شود با پزشک خود مشورت کنید.

برای خونریزی مداوم یا هموروئید های دردناک، روش های زیر توصیه می شوند.

 • نوارهای لاستیکی

در این روش توده هموروئید به کمک نوارهای لاستیکی به‌صورت محکم بسته می‌شود. در اثر نرسیدن خون، بافت هموروئید به‌اصطلاح می‌میرد و کنده می‌شود.این نوع درمان هموروئید معمولاً نیازی به بیهوشی ندارد. اگرچه ممکن است این روش با ایجاد زخم همراه باشد اما موجب بهبود هموروئید است. این روش یکی از روش‌های قدیمی دیگر است که توسط یونیان قبل از میلاد مسیح برای درمان هموروئید استفاده می‌شده است. در آن زمان توده هموروئید به‌وسیله نخ‌های ضخیم از جنس پشم بسته می‌شده و تا زمانی که هموروئید کنده نمی‌شده، این نخ را باز نمی‌کردند. این روش درمان هموروئید در اغلب افراد موفق است.

این روش برای درمان هموروئید نوع یک، دو و سه به کار می‌رود. اگرچه ممکن است علائم هموروئید پس از گذشت چند سال از درمان دوباره ظاهر گردد اما دوباره از طریق این روش قابل‌درمان است. از عوارض این روش درد شدید و خون‌ریزی تا یک الی دو هفته پس از بستن است. همچنین التهاب بافت‌های موضع هموروئید نیز ممکن است اتفاق افتد.

 • تزریق اسکلوتراپی

اسکلوتراپی یکی از قدیمی‌ترین روش‌های درمان هموروئید است. درروند اسکلوتراپی مایعی به پایه هموروئید تزریق می‌شود. انعقاد خون، التهاب و اسکار پس از تزریق آشکار می‌گردد. سپس اسکلوتراپی موجب بهبود هموروئید می‌شود. درد موضعی پس از اسکلوتراپی آشکار می‌شود اما پس از گذشت ۲۴ ساعت برطرف خواهد شد. این روش هم معمولا نیازی به بیهوشی ندارد. علائم هموروئید پس از درمان ممکن است دوباره ظهور کند و نیاز به درمان مجدد داشته باشد.با اینکه این روش درد نداشته و یا درد کمی دارد، از روش قبلی معمولاً کم تر موفق است.

 • گرما درمانی

درروش گرما درمانی به وسیله گرما هموروئید را از بین می‌برند. این روش به شکل موارد زیر است:

 • حرارت دوقطبی
 • برق‌درمانی
 • اشعه مادون‌قرمز
 • لیزر

برخی از موارد بالا باعث از بین رفتن بافت هموروئید و ایجاد زخم در محل هموروئید می‌شود. برای درمان هموروئید نوع یک، دو و سه این روش مؤثر است هرچند درد و خونریزی را نیز به دنبال دارد. روش‌های بدون جراحی مانند لیزر و موارد یادشده بیشتر در مورد درمان هموروئید نوع یک و دو و در معدودی موارد نوع سه استفاده می‌شود. برای استفاده از هرگونه از روش‌ها باید با پزشک خود مشورت کرد.

 • ترومبکتومی هموروئید خارجی

اگر لخته خون دردناک در داخل هموروئید خارجی تشکیل شده باشد، پزشک می تواند لخته را برش و داده و آن را تخلیه کند. این روش اگر در عرض ۷۲ ساعت پس از تشکیل لخته انجام شود موثرتر است.

 • عمل جراحی

جراحی هموروئید تاریخچه‌ای بس گسترده دارد و متعلق به زمان‌های روم و یونان و هند باستان است. این روش‌ها در قرن سیزدهم رشد بسیاری کرد و در قرن نوزدهم عمل جراحی بسیار رواج پیدا کرد.

روش‌های بدون عمل جراحی به دلیل درد و عوارض کمتری که نسبت به عمل جراحی دارند بیشتر موردتوجه است. در مواردی اما در صورت عدم رعایت برخی موارد توسط بیمار برای درمان باید متوسل به عمل جراحی شد. عمل جراحی هموروئید برداری برای افرادی است که مبتلابه هموروئید نوع سه و چهار هستند.

اگر سایر راه های درمان هموروئید موفق نبودند یا هموروئید بزرگ باشد روش جراحی توصیه می شود. این جراحی ممکن است سرپایی یا به صورت یک شب بشتری باشد. دو روش عمده جراحی به شرح زیر است:

برداشت هموروئید: این روش هموروئیدکتومی نام داشته و در آن بافت اضافه ی هموروئید که باعث خونریزی می شود توسط جراح خارج می گردد. موثرترین و کامل ترین راه درمان موارد شدید یا عود کننده است. از طریق هموروئید برداری، بافت هموروئید داخلی و خارجی به کمک عمل جراحی برداشته می‌شود. زخم‌های ناشی از عمل جراحی ممکن است به‌صورت بخیه بسته و ممکن است نیازی به بخیه نداشته باشد. دردهای ناشی از جراحی نیز پس از عمل جراحی خود را بروز می‌دهند.

استاپلینگ هموروئید: که عموماً در درمان هموروئید های داخلی کاربرد دارد.

جلوگیری از هموروئید

رژیم غذایی: افراد مبتلابه هموروئید باید از طریق جذب فیبر غذایی به نرم شدن تر شدن مدفوع کمک کنند تا در هنگام دفع آن با مشکل کمتری مواجه شوند. فیبرها در مواد غذایی مختلفی ازجمله موارد زیر یافت می‌شود:

 • میوه‌های تازه و خشک‌شده
 • سبزی‌ها
 • غلات

به‌طورکلی مصرف روزانه ۲۰ الی ۳۰ گرم فیبر در روز برای هر فرد توصیه می‌شود. این در حالی است که میانگین مصرف فیبر توسط افراد معمولاً کمتر از ۱۵ گرم است. مکمل‌های فیبر همچنین منبع غنی از فیبر هستند و نیاز بدن را تأمین می‌کنند. این مکمل‌ها عبارت‌اند از:

 • پسیلیوم
 • متیل سلولوز
 • کلسیم پلی کربوفیل

مصرف فیبرهای طبیعی، مکمل‌ها و همچنین نوشیدن زیاد مایعات (روزانه شش تا هشت لیوان آب و مایعات دیگر غیر الکلی) در نرم شدن مدفوع بسیار مؤثر است.

 زور نزنید: زور زدن و تنفس در هنگام اجابت مزاج باعث فشار شدید بر عروق رکتوم تحتانی می گردند.

ورزش: برای کمک به پیشگیری از یبوست و کاهش فشار روی ورید ها، فعال باشید. همچنین ورزش می تواند به کاهش وزن کمک کرده که به نوبه ی خود باعث جلوگیری از هموروئید می شود.

اجتناب از نشستن طولانی مدت: به ویژه در توالت ؛ زیرا می تواند فشار روی ورید های مقعدی را افزایش دهد.

آخرین پرسش ها

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما حداکثر تا 24 ساعت آینده از طریق  ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل برای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر فرزانه چهارشنبه ۶ بهمن ۹۵( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام وخسته نباشید من ۶ هفته پیش خال های صورت و دستهام رو لیزر کردم،دستهام کمی قرمزی هنوز مونده ولی صورتم قرمزیش از بین رفته و جای زخم ها به اندازه خال های قبلیم باقی مونده،آیا این جاها از بین میره؟
  سوال دوم اینکه حتی چنتا از خال هام باقی موندن،آیا خال هستن یا به مرور زمان از بین میرن؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۶ بهمن ۹۵( 1 سال پیش)
   سلام جانم
   نگران نباش به مرور زمان اصلاح خواهد شد
   حتما با پزشک معالجت هم مشورت کن
   موفق
 • تصویر کاربر سید سه شنبه ۱۴ دی ۹۵( 2 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام.خسته نباشید
  روی آلت تناسلی زائده ای رگ مانند (که شاید رگ باشد)وجود دارد که زیر پوست میباشد که از لوله ادرار زیر کلاهک شروع میشود و طول ۳سانتی و قطر کمتر از ۲میلی متردارد.این مشکل قبلا وجود نداشته است.
  از مراجعه به پزشک خجالت میکشم
  لطفا کمک کنید موجب نگرانی شده
  درضمن بنده متعهل میباشم
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۱۴ دی ۹۵( 2 سال پیش)
   سلام جانم
   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی احتمالا مورد نگران کننده ای مطرح نباش
   ولی بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی
   موفق
 • تصویر کاربر امیر چهارشنبه ۲۴ آذر ۹۵( 2 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشین آقای دکتر چند تا لکه خاکستری بالای پوست آلت بنده وجود داره که البته خیلی وقته دارمشون خواستم ببینم چی هستن؟و آیا نرمال هست یا چیز خاصی مشاهده میفرمایین؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۲۴ آذر ۹۵( 2 سال پیش)
   سلام جانم
   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی معمولا جای نگرانی نیست و بیشتر ناشی از اگزما یا واکنش های آلرژیک است
   نگران نباش اما در صورت گسترش ضایعات برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کن
   موفق
 • تصویر کاربر احمد شنبه ۲۹ آبان ۹۵( 2 سال پیش) مشاهده پرسش
  یک خال گوشتی در ناحیه گردن رو با روش کوتر برداشتم محل خال به رنگ سیاه درآمده آیا این باقیمانده خال بوده یا اینکه از اثرات کوتر است میخواستم راهنمایی‌ کنید
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۲۹ آبان ۹۵( 2 سال پیش)
   علیک سلام
   نگران نباش و با پزشک معالجت مشورت کن
   موفق
 • تصویر کاربر لیلا پنجشنبه ۲۷ آبان ۹۵( 2 سال پیش) مشاهده پرسش
  با عرض سلام و خسته نباشید
  من خانمی 40 ساله هستم مختصری افتادگی صورت و خط خنده ( البته از چندین سال پیش خط خنده مختصری دارم ) دارم میخواستم ببینم آیا طب سوزنی در مورد رفع موارد فوق الذکر نتیجه خوبی دارد و فاقد عوارض می باشد ؟و ضمنا آیا واقعا متخصصان طب سنتی در ایران مثل ژاپن و چین تخصص کافی در این مورد را دارند با توجه به اینکه جنابعالی پزشک حاذقی هستید می توانید در این زمینه همکاران مجرب در این رشته را معرفی بفرمایید
  با سپاس فراوان از اینکه وقت خودرا در این مورد در اختیار بیماران قرار می دهید
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری پنجشنبه ۲۷ آبان ۹۵( 2 سال پیش)
   سلام جانم
   از ابراز لطف شما خیلی متشکرم ولی متاسفانه من اطلاعات کافی در زمینه طب سوزنی یا طب سنتی ندارد
   بهتره از همکاران دیگر مشورت بگیری
   موفق
 • تصویر کاربر زهرا پنجشنبه ۲۷ آبان ۹۵( 2 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام .اقای دکتر من از بچگی لکه های شیر قهو ه ای زیاد روبدنم بود تا اینکه موقعی که 18 ساله شدم توده های زیاد ی روی بدنم بود رفتم پیش دکتر پوست نمونه برداری کرد گفت نوروفیبر ماتوز داری تا الان که این توده ها زیاد شدن بخصوص که روی سر دوتا بزرگ هست میخواستم که ازتون این سوال رو بکنم که ایا روی سرم دراومده مشکلی ایجاد میکنه یانه ممنون میشم جوابمو بدی
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری پنجشنبه ۲۷ آبان ۹۵( 2 سال پیش)
   سلام جانم
   بهتره برای برداشتن ضایعات هرچه سریعتر به پزشک مراجعه کنی
   ولی معمولا جای نگرانی نیست
   موفق
 • تصویر کاربر حنیف دوشنبه ۲۴ آبان ۹۵( 2 سال پیش) مشاهده پرسش
  باسلام وعرض خسته نباشید
  آیا برای ساییدگی سر آلت مردان بر اثر تداوم خود انزالی درمانی وجود داری؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۲۴ آبان ۹۵( 2 سال پیش)
   سلام جانم
   در اینگونه موارد پرهیز از رابطه جنسی موثر است
   موفق
 • تصویر کاربر کیوان دوشنبه ۲۴ آبان ۹۵( 2 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و احترام
  چند تا جوش زیر پوستی زیر بیضه هام زده ( نه روی خود آلت تناسلی و بیضه ) و روی بیضه که عکسشم براتون میفرستم یکی دوبار اشتباه کردم و ترکوندمشون ولی باز ایجاد شده . و من هر روز باشگاه میرم و بعدشم دوش میگیرم و موهای کل بدنمم هم میزنم . من تا الان فکر میکردم طبیعی هستند و توجه هی نمیکردم. ( اینم بکم که من کلاً بدنم جوش زیاد میزنه -روی صورت-پشت کمر زیاد) لطفاً راهنمایی کنید. باتشکر-95/08/20
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۲۴ آبان ۹۵( 2 سال پیش)
   سلام جانم
   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی ممکنه فولیکولیت یا مولوسکوم مطرح باشد
   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی
   ممکنه نیاز به یک دوره داروی خوراکی نیز باشد
   موفق
 • تصویر کاربر ترنم پنجشنبه ۲۰ آبان ۹۵( 2 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  قبل از سوالم تشکر میکنم ازاینکه علمتون و در اختیار ماها میزارید تا استفاده کنیم خدا خیرتون بده و سلامتی
  بعد از عقدم برای معاینه به دکتر زنان رفتم و بعد معاینه هال کوچیک بین مقعد و واژن منو زگیل تشخیص داد و بعد پاتالوژی نوع اون و 18 با ریسک بالا (همون روز پودفیلین برام زدن بعد دو روز هم محو شد کاملا)
  بعد اون پلوسکپی انجام دادم و دکترم گفتن جوابش خیلی خوبه فقط هر شش ماه باید پاپ اسمیر بدم همسرم هیچ علایمی از زگیل نداره و ازمایش اچ پی وی تو خوم نشون داده نمیشه
  ولی ما رابطه بدون کاندوم داشتیم ما فرض برا این میگیریم که ایشونم مبتلا باشه
  1. ما میتونیم بچه دار شیم ؟
  2.اگه همسرم مبتلا باشه به اسپرم انتقال پیدا نمیکنه؟
  3.امکان داره من سرطان بگیرم؟
  و اینکه سرایت ویروس به بچه هنگام زایمان حتمیه ؟ چیکار باید کرد ؟حتی با سزارین هم شنیدم مبتلا میشه
  بعد از تشخیص پاتولوژی ما رابطمون فقط از طریق کاندوم بوده من حساسم و همسرمم بی حس میکنه کلا ارتباط عاطفیمون کم شده میترسم کلا این سردی بینمون بمونه لطفا کمی اطلاعات بدین چون اینقدر مطالب مختلف خوندم گیج شدم ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری پنجشنبه ۲۰ آبان ۹۵( 2 سال پیش)
   سلام جانم
   در صورتی که کولپوسکوپی طبیعی باشد معمولا بارداری مشکلی نخواهد داشت
   فقط بهتره موقع زایمان، سزارین انجام گردد
   نگران نباش و هرچه سریعتر و زیر نظر پزشک زنان اقدام به باردار شدن کن
   موفق
 • تصویر کاربر علیرضا یکشنبه ۱۶ آبان ۹۵( 2 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام خدمت دکتر انتظاری
  من نزدیک به یک سال میشه که زیر نظر اساتید دانشگاه شیراز مشغول درمان میخچه کف هستم در این مدت برای من روش کرایوتراپی همراه با استفاده از داروهای حاوی اسید سالیسیلیک استفاده شده در ابتدای درمان تعداد 7 عدد از میخچه ها به طور کامل از بین رفت ولی تعداد5 عدد نزدیک 1 سال است که درمان نمی شود و اساتید با توجه به ویروسی بودن نوع میخچه اصرار به ادامه کرایو دارند و از لیزر کردن امتناع میکنند(به گفته ایشان باعث پخش شدن ویروس میشود) لطفا اینجانب را راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۱۶ آبان ۹۵( 2 سال پیش)
   سلام جانم
   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی ممکنه جراحی یا لیزر نیز کمک کننده باشد
   ولی بهتره تا حد امکان درمان دارویی پیگیری شود
   موفق
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر
از بین بردن چین و چروک پیشانی
آنژیوگرافی
تنگی مجرای ادراری
جوانسازی پوست
متخصص ارتوپد
رژیم لاغری
اتوماسیون مالی تحت وب
درمان واریس
درمان پروستات
لیزر موهای زائد
درمان زگیل تناسلی
درمان فشار خون
درمان زگیل تناسلی زنان
ناباروری
مرکز پزشکی هسته ای
اصلاح طرخ لبخند