آدرس : ولیعصر روبروی صدا و سیما برج جم طبقه 2 واحد 3
02122023107
drentezari@

درمان جوش زیر پوستی صورت

درمان جوش زیر پوستی صورت

درمان جوش زیر پوستی صورت همواره یکی از معضلات گروه زیادی از زنان و مردان جوان می باشد. حتی بسیاری از افراد میانسال نیز دچار جوش زیر پوستی می شوند و باعث کاهش اعتماد به نفس و سرخوردگی و افسرگی می شود. اکثر این گروه اقدامات گوناگونی برای درمان جوش زیر پوستی صورت خود انجام داده اند که بعضا نا موفق بوده یا اثرات کمی دارد.

در اینجا سعی داریم تا با شناخت انواع جوشهای  و علل زمینه ساز آن، جدیدترین و بهترین روش های درمان جوش زیر پوستی صورت را برای هر گروه معرفی کنیم.

بهتر است بخوانید   از بین بردن جوش و درمان آکنه

جوش زیر پوستی صورت در اثر آکنه 

جوش زیر پوستی صورت در اثر آکنه

جوش زیر پوستی صورت در اثر آکنه

جوش زیر پوستی صورت در واقع شایعترین مشکل پوستی در همه دنیا است. جوش زیر پوستی صورت بیشتر در صورت زنان دیده می شود و معمولا برای درمان جوش زیر پوستی صورت در زنان (ناشی از آکنه) نیاز به اقدامات متعددی می باشد و گاهی مواقع نیز درمان جوش زیر پوستی صورت بسیار دشوار خواهد بود.

بیماری آکنه درحقیقت التهاب مزمن غدد سباسه پوست می باشد که ازسنین نوجوانی آغاز می شود شروع آن به شکل جوش زیر پوستی همرنگ پوست و گاهی جوش برجسته و سرسیاه یا سرسفید می باشد کهه این ها می تواند تبدیل به جوشهای التهابی برجسته قرمز یا چرکی شود وحتی کیستهای بزرگ چرکی هم ایجاد گردد .

محل این نوع از جوش و ضایعات آکنه ای بیشتر در صورت و گاهی درتنه می باشد. شدت این نوع از جوش از انواع بسیار خفیف که نیازی به درمان ندارد تا انواع بسیار شدید متفاوت است . در موارد شدید بیماری میی توان شدت بیماری را با درمان جوش زیر پوستی صورت به موقع کم نمود واز ایجاد جای جوش روی صورت نیز پیشگیریی نمود .

بهتر است بخوانید   درمان جوش صورت

مهمترین نکته در بیماری آکنه به جا گذاشتن فرورفتگی ها و برجستگی هایی برروی پوست فرد مبتلا پس از بهبودی ضایعات می باشد حتی گاهی جای جوش باقی مانده به شکل ضایعات قرمز یا قهوه ای روی پوست باقی می ماند. به همین علت درمان جوش زیر پوستی صورت از این نوع، باید هر چه سریعتر انجام شود تا از ایجاد جای جوش و بد شکلی های صورت جلوگیری شود.

طبقه بندی این نوع از جوشها و آکنه بر اساس شدت بیماری

آکنه خفیف:

این نوع شایعترین نوع از جوش زیر پوستی است و حدود ۸۰ درصد مبتلایان را تشکیل می دهد و خوشبختانه معمولا بدون هر گونه عارضه یا ایجای جای جوش با درمان های موضعی یا لیزر بهبود خواهد یافت. پاسخ درمان جوش زیر پوستی صورت در این گروه بسیار عالی است

آکنه خفیف

آکنه خفیف

آکنه متوسط:

حدود ۱۰% افراد دچار نوع آکنه متوسط می شوند در این نوع از بیماری تعداد جوشهای متورم بیشتر از جوشهای سطحی است که تمایل به بزرگ شدن دارند و گاهی این جوشهای متورم و غیر چرکی به جوشهای متورم و چرکی تبدیل می شوند . اگر جوشها را فشار ندهیم یا آنها را از جا نکنیم پوست کاملاً سالم و طبیعی می ماند و با درمان های موضعی یا لیزر بدون ایجاد هرگونه جای جوش بهبود می یابد. درمان جوش زیر پوستی صورت در این گروه ضروری می باشد

بهتر است بخوانید   جوش صورت و روش های پیشگیری از ایجاد آن

آکنه متوسط- در صورت دستکاری جای این جوش ها باقی می ماند

آکنه متوسط- در صورت دستکاری جای این جوش ها باقی می ماند

آکنه شدید

درصد بسیار کمی از افراد دچار جوش زیر پوستی از نوع آکنه شدید می شوند و تعداد آنها از ۲ تا ۳ درصد تجاوز نمی کند و معمولا جوشها زیادتر و مقاومتر و به نواحی بیشتر بدن از قبیل وسط و حتی پائین پشت تا بالای بازوها گسترش می یابند.

آکنه شدید

آکنه شدید

متاسفانه این نوع از ضایعات در صورت عدم درمان، ایجای جای جوش و بد شکلی های ناراحت کننده ای در صورت می گردند بنابراین باید هر چه سریعترر این ضایعات تحت درمان قرار گیرد. برای درمانن جوش زیر پوستی صورت از این نوع، علاوه بر کرم های موضعی معمولا داروهای خوراکی نظیر رواکوتان و برخی آنتی بیوتیک ها نظیر داکسی سیکلین لازم است. در گروهی از موارد در صورت عدم مصرف رواکوتان می توان از لیزر نیز استفاده کرد.

بهتر است بخوانید   جوش های صورت در دختران و زنان - تفاوت ها و شباهت ها

در ایجاد این بیماری چندین عامل نقش دارند انسداد مجرای خروجی غده سباسه و وجود باکتری خاص روی پوست نقش اصلی را ایفا می کنند. معمولا در افرادی که اختلالات هورمونی دارند یا برخی از الگوهای غذایی خاص را دنبال می کنند به دلیل تغییر ماهیت و PH غدد سباسه پوست، محیط مناسب تری برای رشد باکتری های بیماری زا فراهم می گردد و در اینگونه موارد این نوع از جوشها شدیدتر بوده و درمان جوش زیر پوستی صورت از این نوع نیز با دشواری همراه می باشد.

عواملی که در ایجاد جوشهای آکنه دخالت دارند ، عبارتند از :

 • سن : جوشهای آکنه بیشتر در سنین جوانی و بلوغ دیده می شود .
 • ارث : عوامل ژنتیک می تواند در ایجاد جوشهای زیر پوستی صورت از نوع آکنه موثر باشند .
 • عوامل هورمونی و غددی: هورمون تستوسترون (هورمون مردانه ) عاملی است که باعث تحریک ترشح غدد سباسه پوست شده و این چربی های اضافی منافذ پوست را می بندند و در نتیجه آکنهبه وجود می آید به همین دلیل پسران دچار جوشهای شدیدتر می شوند . عوامل هورمونی یکی از مهمترین علل زمینه ساز جوش صورت به خصوص در زنان و دختران می باشد
 • عدم رعایت اصول بهداشت فردی معمولاً در ایجاد جوشهاموثر است .
 • آب و هوا : آب وهوا تا حدودی بر جوش زیر پوستی صورت از نوع آکنه اثر می گذارد و معمولاً در هوای سرد شخص بیشتر دچار ناراحتی جوشهامی گردد تا هوای گرم . جوشها در تابستان قدری بهبود می یابد
 • شغل : بعضی مشاغل موجب تشدید جوش هامی شوند . مثلاً کوره پزها و نانواها ، هنگام کار کردن گرمشان می شود و عرق می کنند و مجرای پیاز مو بسته می شود و سبب تشدید آکنه می گردد.
 • تغذیه : گر چه در ایجاد جوشها و آکنه عوامل دیگر تاثیر بیشتری دارند ولی عده ای از متخصصین برآنند که استفاده از موادی مانند آجیل ، شکلات و چاشنی ها باعث تحریک و فعالیت غدد چربی شده و می توانند در ایجاد بیمارینقش داشته باشند .
 • نابسامانی های روانی : جوشهای صورت و بدندر افرادی که به طور مکرر دچار استرس و اضطراب می باشند بیشتر از کسانی که از یک روحیه آرام برخوردارند ، دیده شده است .
درمان جوش زیر پوستی صورت: پاسخ درمانی به لیزر و کرم های موضعی و داروی خوراکی در یک درختر 24 ساله با آکنه مقاوم (قبل و 6 هفته پس از آغاز درمان)

درمان جوش زیر پوستی صورت: پاسخ درمانی به لیزر و کرم های موضعی و داروی خوراکی در یک درختر ۲۴ ساله با آکنه مقاوم (قبل و ۶ هفته پس از آغاز درمان)

برای درمان جوش زیر پوستی صورت از نوع آکنه، مهمترین اقدام شناسایی عامل زمینه ساز بیماری است در غیر اینصورت اکثر  موارد درمان جوش زیر پوستی صورت نتایج کوتاه مدتی را به همراه خواهد داشت. البته برخی موارد جوشها و آکنه علت مشخص خارج از بدن دارند مثلا جوش زیر پوستی صورت  و آکنه دارویی بعلت داروهای استروییدی یا آکنه بعلت فشار روی پوست ، صابونها ، گرما ورطوبت ، مواد آرایشی چرب که می توان با رفع آن علت دربهبودی بیماری موثر بود .

در درمان جوش زیر پوستی صورت از نوع آکنه، اقدامات گوناگونی نظیر استفاده از کرم های موضعی، صابون، محلول های حاوی آنتی بیوتیک و همچنین فتوتراپی و لیزر کاربرد دارد. معمولا نتایج مناسب درمان جوش زیر پوستی صورت از این نوع نیازمند صبر و حوصله و پیگیری فراوان است.

 

جوش زیر پوستی از نوع میلیاجوش های سفید زیر پوستی

میلیا در واقع جوشهای سفید و غیر چرکی زیر پوستی است که ناشی از تجمع کراتین در درون کیست های کوچک زیر پوست می باشد. اندازه این نوع جوشها بین نیم تا ۱ میلیمتر بوده و معمولا این نوع از جوشها متعدد بوده و درر کنار هم تشکیل می شوند. ضایعات گاهی شبیه دانه های بسیار ریز مرواریدی شکل در کنار هم قرار دارند.. این نوع جوشها هیچگونه خطری نداشته و اصولا حتی نیاز به درمان جوش زیر پوستی صورت از نوع میلیا نیز نمی باشد و در اکثر موارد درمانها صرفا جنبه زیبایی دارد.

جوشهای زیر پوستی سفید (میلیا) در هر دو جنس دیده می شود و بیشتر روی گونه ها و زیر چشم ایجاد می گردد. این نوع از جوشهای زیر پوستی ممکن است کاملا به صورت ناگهانی و در عرض مدت بسیار کوتاهی ایجاد شوند.

بهتر است بخوانید   درمان سریع جوش صورت - آیا واقعیت دارد؟

جوشهای سفید زیر پوستی (میلیا) ممکن است به دنبال ضربه، میکرودرم، تابش اشعه و رادیوتراپی، تابش نور خورشید و اشعه فرابنفش، یا مصرف کورتون به صورت ناگهانی ایجاد گردد که نیاز مند مداخلات درمانی مناسب می باشد

طبقه بندی جوش های سفید زیر پوستی (میلیا)

بیماری میلیا ممکن است با بیماری آکنه، سیرنگوما و تریکو اپی تلیوما شباهت زیادی داشته باشد و با آنها تشخیص افتراقی دارد. لذا در صورتی که پزشک به این بیماری ها شک داشته باشد ممکن است نیاز به نمونه برداری و بیوپسی و ارزیابی های دقیقتر آزمایشگاهی باشد.

سیرنگوما در واقع نوعی تومور خوش خیم مجاری غدد عرق پوست می باشد که به شکل جوش زیر پوستی و گاهی هم برجسته تظاهر می کند. این بیماری خوشبختانه هیچگونه خطری نداشته ولی از نظر ظاهری و زیبایی خوشایند نیست. برای درمان جوش زیر پوستی صورت از نوع سیرنگوما معمولا لیزر یا الکتروسرجری کمککک کننده است.

جوش زیر پوستی - سیرنگوما (لیزر بهترین روش درمان جوش زیر پوستی صورت است)

جوش زیر پوستی – سیرنگوما (لیزر بهترین روش درمان جوش زیر پوستی صورت است)

تریکواپی تلیوما نیز یک تومور خوش خیم پوستی است که معمولا صورت را درگیر می کند و ممکن است با بیماری میلیا و جوش های زیر پوستی شباهت زیادی داشته باشد. درمان جوش زیر پوستی صورت در این بیماری معمولا با جراحی یا الکتروسرجری و لیزر انجام می شود.

لیزر بهترین درمان جوش زیر پوستی صورت از نوع تریکو اپی تلیوما است

لیزر بهترین درمان جوش زیر پوستی صورت از نوع تریکو اپی تلیوما است

 

 • در صورتی که خود یا یکی از بستگانتان مبتلا به آکنه یا جوش های زیر پوستی یا جای جوش روی صورت و بدن هستید:
 • حتما با تیم درمانی خود مشورت کنید
 • به هیچ عنوان جوش ها فشار ندهید یا نترکانید زیرا این اقدام باعث تشدید آسیب به بافت های مجاور و گسترش عفونت می گردد  
 • بهداشت پوست خود را رعایت کنید
 • الزما شستشوی مداوم با صابون کمک کننده نیست
 • از میوه و سبزیجات تازه به صورت منظم در رژیم غذایی استفاده کنید
 • به هیچ عنوان خودسرانه اقدام به درمان یا کندن جوش ها نکنید 
 • حتما برای تشخیص و شناسایی عامل زمینه ساز جوش ها و آکنه به پزشک مراجعه کنید
 • ممکن است نیاز به نمونه برداری و ارزیابی آزمایشگاهی باشد 
 • در صورتی که مایل به طرح سوال و مشاوره با دکتر و یا مراجعه به مطب هستید از طریق زیر اقدام فرمائید

آخرین پرسش ها

سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل یا SMSبرای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید

پیگیری سوال قبل

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما حداکثر تا 24 ساعت آینده از طریق  ایمیل و SMS به شما اطلاع داده خواهد شد.

ثبت سوال جدید

امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیار سیستم

1
خال
مهم

سلام آقای دکتر .
من دختری 18 ساله هستم و در طرف راست بدنم متمایل به کمر و نزدیک کلیه ها ولی در سمت پشت بدنم یک خال بیضی شکل قهوه ای رنگ بدون مو و برجسته دارم که نوک این خال کمی کم رنگه و اندازه شم به اندازه ی نوک انگشت کوچیکم میشه البته کمی کوچکتر از اون و این تنها خال برجسته ای که دارم و اینکه سفید پوستم و نمیدونم این خال مادر زادی بوده یا اکتسابی ولی یادم مییاد در که این خال تازه به وجود نیومده و بوده این خال نیازی به جراحی دارد ؟؟ من دانشجوی پزشکی هستم ولی اصلا نمی تونم تشخیص بدم لطفا کمکم کنید ! با تشکر فراوان
مشاهده پاسخ دکتر
2
Pcos
مهم

Hello doctor
Sorry I'm not good at Farsi ,before 4 month the doctor told me that I have pcos from that day I lost half of my hair,Also I have lack of vitamin d3 and iron , also my hdl is high ,by the way I'm 24 years old single ,the doctor just gave me loestrin20!! But I'm afraid to take these tablets ! he told me you can use (tranexamic acid500)with(medenamic acid) im confused
I had very long strong hair ?But until now I lost half of my hair I really need ur advice
I will be thankful if u could tell me what is the best Solution for my hair I need my hair back!
مشاهده پاسخ دکتر
3
زگیل
مهم

سلام،من مبتلا به زگیل های زیادی روی دستم هستم که به درمان خیلی مقاوم هستن،جواب آزمایشم هم سالم بود و 27 سال هم سن دارم،سوال من اینه که داروی خوراکی برای زگیل هست که استفاده کنم،با تشکر مشاهده پاسخ دکتر
4
عوارض لیرز برای دختران مجرد
مهم

سلام وقت بخیر من یه دختر ۲۲ ساله و مجرد هستم میخواستم بدونم انجام لیزر برای من عوارضی نداره مثل نازایی و این مسائل؟؟ممنون میشم پاسخگو باشید مشاهده پاسخ دکتر
5
پاپول مروارید
مهم

سلام بنده پیش دکتر ارولوژی و پوست رفتم معاینه شدم تشخصی پاپول بود و گفتن مشکلی نداره دست نرن هیچ راهی به من نگفتن من شریک زندگیم راضی نیست بعد دور التم جاهایی که پاپول هست خشکه حالا لیزر هزینش چنده و دردش زیاد با پماد یا کرم قابل درمان نیست؟ مشاهده پاسخ دکتر
6
مو زائد
مهم

سلام آقای دکتر ممنونم از پاسخ و توجهتون.
من عکس آزمایش هورمونی ام رو براتون فرستادم.
من تو منطقه محروم هستم.
متاسفانه دکترمتخصص نداریم ک برم برام دارو تجویزکنن.فقط 1دکتر هست لیزر میکنه.قبلا3جلسه لیزر انجام دادم اما باز برگشتن.مشکل اصلیم حل نمیشه.اگرممکنه با توجه به شرایطم برام دارو تجویز کنید که لیزرم جواب بده.
فقط بخاطر کیستم قر ال دی میخورم 3روزه هست .قبلش دارویی مصرف نمیکردم مجددا آزمایشمو میفرستم.
مشاهده پاسخ دکتر
7
خال گوشتی
مهم

سلام خسته نباشید ...مادرمن یه خال گوشتی داشت ک چندروزه این حالت متورم شدنو سوزش داره میخواستم ببینم علتش چیه؟؟؟؟ممنون میشم راهنمایی کنید مشاهده پاسخ دکتر
8
پوست چرب .جای جوش .
مهم

با سلام خدمت دکتر عزیز.خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید منو.من پسر بیست ساله ای هستم که از سن پونزده سالگی پوستم هیچ مشکلی نداشت .اما به خاطر داروهای هورمونی بدنسازی از همون سن صورتم شروع کرد به جوش زدن زیاد طوری که دو گونه ام مثل ابکش شده .فرورفته های زیادی هستش که عذابم میده .الان جای جوش هام مونده.صورتم فقط جوش زیر پوستی میزنه .پوستم بدنم به خصوص صورتم به حدی چربه که با دستمال کاغذی پاک میکنم دستمال خیس میشه به حدی که چربی از پوستم میره تو چشمم.کلافه شدم.موها هم همینطوره .موهامو با شامپو مخصوص موهای چرب میشورم اما یک روز بعد تمام سرم چربه.دکتر های زیادی رفتم اما گفتن ما با هورمون هات که باعث شده این جوری شه کاری نمیتونیم بکنیم فقط میتونیم شامپو و صابون بدیم همش باید یه دستمال بگیرم صورتمو پاک کنم.تو رو خدا شما بگید چی کارکنم. دارم عذاب میکشم..در ضمن جای جوش هام زیاده ولی نسبتا سطحی لیزر بهتره یا میکرودرم.در ضمن لطف بفرمایید هرینه شو بفرمایید .با تشکر فراوان مشاهده پاسخ دکتر
9
چین و چروک زیر چشم
مهم

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما.ازتون یک سوالی داشتم. من 23 سالمه ولی زیر چشمام خیلی چین و چروک شده از چه روش های درمانی به جز بتاکس و روشهای تزریقی میتونم استفاده کنم؟ مشاهده پاسخ دکتر
10
ایدز

باسلام خدمت شما جناب دکار یک موضوعی بشدت نگرانم کرده از شما تقاضا دارم دراسرع وقت جوابم را لطف بفرمایید,دیروز با دختر هفت ساله ام رفتیم روی یک لباس سنجاق ته گرد بود وگوشه صورتش را خراش داد درحد خراش ناخن روی پوست دست طوری که یه کم خون فقط روی پوستش نه اینکه بیرون بریزه پیدا شد وفروشنده مرتب این سنجاق راباز میکرد ولباس را به مشتری ها میداد حال امکان دارد این سوزن دردست فروشنده یا کسی فرورفته باشد وصورت دخترم راخراش داده باشد ودور ازجون به بیماری اچ ای وی مبتلا شود مثلا اگر بلافاصله همون موقع سوزن داخل دستش رفته باشد وما از کنارش رد شده باشیم وبه صورت دخترم خورده باشد با تشکرفراوان ازشما,لطفا خیالم را راحت بفرمایید مشاهده پاسخ دکتر
11
تبخال

دکتر خانمم hpvمثبت بوده ولی علائم زگیل نداشته الان روی آلت تناسلی چند تاول مثل تبخال زده این مربوط به این بیماری میشه مشاهده پاسخ دکتر
12
تبخال تناسلی

سلام دکتر خانمم hpvمثبته ممکنه تبخال تناسلی بگیره؟؟ مشاهده پاسخ دکتر
13
زگیل تناسلی

با سلام و احترام
خانمی 32 ساله هستم.
من دوستی داشتم که ایشون حدود دوسال پیش با همسرشون برای مدت نه ما رفتند روسیه. بعد از برگشت متوجه شدند که مبتلا به ویروس hpv شدن و زبونشون درگیر شده بود و متاسفانه یک سال بعدش فوت شدن.
الان همسر من حدود یکساله که دارن به همون شهر رفت و آمد میکنن و دوستاشون گفتن اون ویروس اونجا زیاده و انواع مختلفی داره و فقط هم از طریق تماس جنسی منتقل نمیشه بطوریکه یکی از دوستاشون اونجا دختر سه سالش مبتلاست.
من اواسط مرداد میخوام برم اونجا. آیا خطری ممکنه واسم داشته باشه؟ باتوجه به سنم واکسنشو میتونم بزنم؟ از کجا میتونم واکسنشو تهیه کنم؟
مشاهده پاسخ دکتر
14
راهنمایی

با سلام . اینجانب روی پیشانی دارای خال مادرزادی قرمز رنگ می باشم. چندبار هم در تبریز برای کمک رنگ شدن و از بین رفتن توسط لیزر اقدام کردم ولی نتیجه خاصی حاصل نشد. می خواستم بدونم امکان برداشتن خال از طریق های دیگری وجود دارد. یک عکس هم برای مشاهده ارسال می کنم. ممنون مشاهده پاسخ دکتر
15
زگیل تناسلی

سلام اقای دکتر
من یه خواستگاری دارم که ایشون به من گفتن 10 سال پیش زگیل روی دست و الت تناسلیشون زده بوده که فهمیدن hpv هست و لیزرکردن وتاالان دیگه عودنکرده،خواستم بپرسم چطوری میشه فهمیداین ویروس هنوزدربدن این اقا هست یانه،من 25 ساله هستم ومیخوام واکسن بزنم،باتوجه به این مشکل من بایدچه کارکنم،نمیتونم بااین اقاازدواج کنم؟ باتوجه به اینکه این اقا مردخوبی هستن ومیدونم که این ویروس روازطریق رابطه جنسی نگرفتن وخودشون موضوع ویروس روبه من گفتن،من الان واقعاسردرگمم که بایدچه تصمیمی بگیرم،لطفا راهنمایی کنید،اگه لازم حضوری بیایم مطبتون
باتشکر
مشاهده پاسخ دکتر
16
كيست در بيضه

سلام اقاي دكتر من در داخل بيضه خود احساس كردم كيستي به بالاي رگهاي متصل به بيضه چسبيده با مراجعه به پزشك تجويز سونوگرافي كرد و اكنون جواب سونوگرافي اومده كه براتون ارسال ميكنم ميخواستم نظرتونو بدونم
ممنون از لطف شما
مشاهده پاسخ دکتر
17
سوختگي

چند وقت پيش بابت زگيل تناسلي به شما مراجعه كردم و يه قطه به من تجويز كردي ، الا بعد از گذشت دو هفته من اين قرن رو زياد استفدا كردم و الان قيمت هاي ديگه تناسلي كه دچار زگيل اصلا نبوده دچار سوختگي شده! چيكار بايد انجام بدم ؟ مشاهده پاسخ دکتر
18
خال Ota

جناب آقای دکتر
بیمار من یه خال Ota در زیر چشم راست دارن آیا امکان درمان بدون بازگشت با لیزر امکان پذیر هست ؟
مشاهده پاسخ دکتر
19
جوش

ببخشید مجدداً مزاحمتون شدم من رابطه با کسی نداشتم همسرم هم بارداره البته این برآمدگی ارتفاعش خیلی کم شده خارش درد هم نداره ممکنه بخاطر تحریک پوستی باشه و آیا رابطه مشکلی داره و مواردی که فرمودید خطرناک ن مشاهده پاسخ دکتر
21
من داروی که برای زیگیل داده بود را استفاده کردم زیگیل ازبین برده دارو راباز استفاده کنم الان دو هفته شده

من داروی که برای زیگیل داده بود را استفاده کردم زیگیل ازبین برده دارو راباز استفاده کنم الان دو هفته شده مشاهده پاسخ دکتر
22
Zegil maghad

A L:
A L:
A L:
ببخشید اقای دکتر من رو دستگاه تناسلیم اول زگیل زده بود بعد انتقال پیدا کرد تو مقعدم رو دستگاه تناسلیم سوزوندمش از بین رفت خودم با هوویه برقی دیگه هیچی نموند برا مقعدم چکار باید بکنم در مقعدم بود اونجا با هوویه سوزوندم رفت بدا داخل مقعدم چکار کنم از شیراز
مشاهده پاسخ دکتر
23
زگیل یا وستیبولار؟

سلام آقای دکتر عزیز امیدوارم خوب باشید. میخواستم بدونم این زگیل تناسلیه یا وستیبولار؟ با توجه به اینکه یه عکس مربوط به منه یه عکس خواهر دوقلوم. جفتمون یه جا لیزر میریم ولی هیچ وقت دستگاه لیزر با این قسمت برخورد نکرده! مشاهده پاسخ دکتر
24
جاي اسكار جراحي

از بين بردن جاي اسكار جراحي كه گوشت اضافه داره مشاهده پاسخ دکتر
25
احتمال زگیل

سلام اقای دکتر،این عکسی که فرستادم به نظرتون زگیل تناسلیه یا بقایای ختنس؟بنده 20 ساله و مجردم ممنون میشم پاسخ بدین مشاهده پاسخ دکتر
26
برجستگی گوشتی بالای مقعد

آقای دکتر انتظاری، با سلام، من یکی از بیماران شما با شماره پرونده 4811 هستم، چند ماه پیش به دلیل خارش مقعد و همچنین ایجاد یک برجستگی گوشتی کوچک زیر مقعد به شما مراجعه کردم که معاینه کردید و همچنین پماد و شامپو برای شستشو دادید و فرمودید که مورد خاصی نیست. با مصرف شامپو و همچنین قرص ضد حساسیت که داده بودید خارش رفع گردید. غرض از مزاحمت اینکه آن برجستگی گوشتی زیر مقعد (بین مقعد و بیضه) به نظرم تغییر شکل داده است و شاید که بیشتر شده است از نظر تعداد، همچنین در گوشه آن نقطه سفید رنگی مشاهده می شود. همچنین الان حدود دو ماه هست که به هنگام طهارت و شستشوی مقعد، این نقطه قدری حالت درد یا سوزش دارد. من عکس واضحی از محل عارضه بالای مقعد گرفته ام که خدمتتان می فرستم. لطفا راهنمایی کنید. آیا نیاز به عمل جراحی دارد یا برای گرفتن دارو خدمت برسم؟ با تشکر فراوان مشاهده پاسخ دکتر
27
بهترین دستگاه لیزر کدام است؟

با سلام
برای لیزر موهای صورت چه دستگاهی بهتره؟
الکساندرایت یا الکس سرد؟
نوع پوست سفید و لک ساز.
ممنون
مشاهده پاسخ دکتر
28
کمبود مو

سلام من پسری 19 ساله ام و بالا تنه و صورتم مو نداره 19 سال دارم به نطر شما مشکل چیه؟ایا در مانی داره؟تو رئ خدا بگین چیکار کنم؟ مشاهده پاسخ دکتر
29
جوش الت تناسلی

سلام الان مدتی هست الت تناسلی من .جوش های ریز ریز زده باید چی کار کنم از چه دارویی استفاده کنم مشاهده پاسخ دکتر
30
ریزش مو

سلام من جوانی هستم 17 ساله که قسمت عقب سرم موهایم در یک قسمت سکه ای ریخته است . دی ماه پارسال بعد از امتحاناتم به اینصورت ریخته و الان 6 ماه تغییری نکرده .باید چه کار کنم .مرسی مشاهده پاسخ دکتر
31
بوسه عمیق

سلام ، من 3 ماه پیش آقایی رو بوسیدم .. ( دوست هستیم) بوسه هم از نوع عمیق بوده .. بعد از 3 روز من تبخال زدم ..هم رو لبم هم رو چونه ام ..اولا فکر کردم از استرس و هیجان و ترسه ...اما الان از اچ پی وی مطلع شدم ... خیلی ناراحتم ، آیا اچ پی وی شبیه تبخاله؟ دقیقا تاول های تبخالی زدم که پماد تبخال زدم خشک شد ...خوب شدم :( ایا باید ازمایش خاصی بدم؟ مشاهده پاسخ دکتر
32
شوره و ریزش مو

با سلام و خسته نباشی من مدتی است که شوره دارم و الان هم بیشتر شده به متخصص پوست هم مراجه کردم و برایم شامپوی پسوریازیس تجویز کرد هفته ای ۳بار این شامپو رو میزنم ولی شوره هنوز برطرف نشده و حتی بعد از حمام که موهام خشک شده و شانه میکنم مقداری از موهام هم ریزش میکنه نمی دونم چکار کنم مشاهده پاسخ دکتر
33
منم دچار زگیل تناسلی دهانی شدم؟

2ساله نامزد دارم..ولی هنوز از جلو باهاش رابطه جنسی ندارم..نامزدم زگیل تناسلی دارد و من رابطه دهانی باهاشون برقرار کردم..حدود 3روز گلوم وقتی آب دهنم را قورت میدم درد میکند و میسوزد..و یه لایه. سفید در گلوم دیده میشه..امکان انتقال زگیل دهانی می باشد؟ مشاهده پاسخ دکتر
34
واكسن گارداسيل

با سلام وً خسته نباشيد،واكسن گارداسيل روً كسي كه برا باره اول فقط رابطه جنسي داشته نيز ميتونه تزريق كنه؟!و در طول دوره واكسيناسيون ميتونن رابطه داشته باشن يا نه؟با تشكر مشاهده پاسخ دکتر
35
بهترین دستگاه برای پوست من و هزینه لیزر کل بدن

سلام
من کل بدنم رو میخام لیزر کنم
رنگ پوستم روشن ولی خیلی سفید نیست میشه گفت گندمی
سبزه هم نیست
موهای زائد مشکی تیره
کدوم دستگاه مناسب؟
و هزینه کل بدن چقدر؟
مشاهده پاسخ دکتر
36
لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی در دوره مصرف قرص سیپروترون کامپاند

من کیست تخمدان دارم، PCO هستم، قرص سیپروارون کامپاند مصرف میکنم، حدودا 5 عدد قرص خورده بودم که هفته قبل اولین جلسه لیزر موهای ناحیه تناسلی رو انجام دادم، میخواستم بدونم باتوجه ب مصرف سیپروترون کامپاند، لیزر جواب میده? فعلا هم نمیتونم مصرف قرص رو کنار بذارم مشاهده پاسخ دکتر
37
جای جوش

سلام آقای دکتر توی سوال قبل در مورد جای جوش گفتم و جواب هم گرفتم ممنون
فقط آقای دکتر اگر جای جوش های باستنم رو لیز کنم هزینش چقدر میشه ممنون میشم اگر هزینشو بگید
مشاهده پاسخ دکتر
38
ریزش مو سکته ای

با سلام
من فردی 24ساله هستم که در حین خدمت سربازی دچار ریزش مو در ناحیه ریش شدم و با مراجعه به پزشک عمومی پادگان تشخیص به وجود قارچ داد پماد کلوتر یمازول داد بعد خدمت متوجه حفره مو در پشت سر سرم شدم به سرعت در سه سه ناحیه در کنار هم دچار سکته مویی شدم استرس در خدمت زیاد داشتم چون منطقه عملیاتی (صفرمرزی)بودم و بعد خدمت هم در گیری های خانوادگی زیاد دارم اگر راهنمایی کنید ممنون میشم من اهل خوزستان هستم اگر دکتر خوبی در این زمینه هست لطفا معرفی کنید ممنونم
مشاهده پاسخ دکتر
39
پلاسما تراپی

سلام آقای دکتر خسته نباشید
طاعات و عباداتتون قبول حق باشه
پلک بالای چشم من چربی داره و ب صورت پف دیده میشه و من اصلا از این موضوع راضی نیستم
میخواستم بدونم با این عمل درست میشه؟
در مورد عمل بلفارو خیلی خوندم ولی از تیغ و جراحی میترسم
ممنونم
مشاهده پاسخ دکتر
40
لیزر موهای زائد

سلام خسته نباشید
من 24 سالمه، پوست صورت و بدنم سفید هست و موهای بدنم سیاه و ضخیم هستن
موهای صورتم رو با دستگاه الکساندرایت لیزر میکنم و نتیجه خوبی هم میده
ازونجایی که لیزر موهای صورتم تا حدودی درد زیادی داره
اول اینکه میخواستم بپرسم بنظرتون چه نوع لیزری برای من بهتر هستش؟
و اینکه آیا لیزر بدن هم مانند صورت درد داره یا خیر؟
و درد کدام لیزر کمتر هست؟
اگر بشه هزینه ی تقریبی رو هم بگین ممنون میشم
با توجه ب اینکه موهای بدنم زیاد هستن.
خیلی ممنون
مشاهده پاسخ دکتر
41
همانژیوم

سلام خسته نباشید...دکتر من 23 ساله هستم و از چند هفته بعد از تولد دچار همانژیوم توت فرنگی روی لبم شدم کلی هم لیزر و جراحی انجام دادم و الان کاملا کوچیک شده و مشکلی ندارم اما باردارم ممکنه این عارضه رو بچم داشته باشه؟ مشاهده پاسخ دکتر
42
جراحی پلاستیک جای جوش یا آکنه صورت

آیا جای جوش یا جای آکنه صورت با جراحی پلاستیک صاف میگردد؟ مشاهده پاسخ دکتر
43
زگيل تناسلى

سلام وقت بخير
آقاى دكتر چند عدد جوش سياه ريز در اين عكس مشاهده ميكنيد كه روى ناحيه بيكنيم زده ايا امكان دارد زگيل تناسلى باشد ؟
مشاهده پاسخ دکتر
44
زگیل تناسلی

با سلام. آیا اگه کسی زگیل تناسلی کوچک در دهان داشته باشد با بوسیدن مثلا بچه ویروس به طرف مقابل منتقل میشود؟ مشاهده پاسخ دکتر
45
زگیل تناسلی

سلام، اگر شخصی به این بیماری دچار شده باشد میتواند ازدواج کند؟ مشاهده پاسخ دکتر
46
شروع مصرف راكوتان

سلام دكتر عزيز. بنده ٨ روزه با تجويز پزشك دارم راكوتان ميخورم روزى يه كپسول ٢٠ ميلى اما جوشام خيلى زياد شده و چركى ميخواستم بدونم اين موضوع طبيعيه تا چه زمانى ادامه داره سپاسگزارم بچه اهوازم يه سر به ما هم بزنيد در خدمتيم مشاهده پاسخ دکتر
47
درمان صورت

با عرض سلام و خسته نباشد
من برای درمان جوش های صورتم چند حبه سیر رنده کردم و بر روی صورت گذاشتم از شب تا صبح و فردای آن روز هم به مدت 2 ساعت گذاشتم حالا روی پوست صورتم جای حبه های سیر مانده و زخم شده به حالت سوختگی ولی سطحی الان باید چه کاری انجام بدم یا چه کرمی بزنم برا خوب شدنشون لطفا راهنمایی کنید ممنون
مشاهده پاسخ دکتر
48
جوش

سلام دکتر من 20 سالمه وصورتم جوش های زیر پوستی قرمز میزنه چندتا دکترم رفتم داروم بهم دادن یه کم خوب شد ولی بازم جوش میزنم، الان راکوتان رو برام تجویز کردن من میترسم از عوارضش به نظرشما مصرف کنم،؟وطریقه ی مصرفش چطوریه مشاهده پاسخ دکتر
49
دانه های زیر پوستی روی آلت

با سلام بنده حدود یک ماه است که حدود 20عدد جوش زیر پوستی خیلی ریز روی آلت تناسلی ام هم به وجود آماده جوش ها نه ترکیده میشنود نه خارش دارد نه سوزش رابطه هم داشتم اما خیلی وقته پیش که با کاندوم بوده
بنده خیلی وقتها اصلاح با تیغ انجام میدادم و لباس زیرم تنگ حالا به نظر شما چرا این دانه ها به وجود آمده
مشاهده پاسخ دکتر
50
بيماري ملانومي .. فوري

سلام دكتر .. ما توي منطقه اي هستيم كه دسترسي به پزشك متخصص سخته و نزديكمون نيست ، مشكلي در بدنم حس ميكنم ك الان براتون توضيح ميدم و امروز ميخوام پيش پزشك عمومي برم ، لطفا شما هم نظرتون رو بگيد كه خيلي مهمه برام ، من ١٨ سالمه و يكي دو هفته اي ميشه كه يه لكهسياه خيلي كوچيك روي پاشنه پام ديدم و داره بزرگتر ميشه و الان حدودا اندازه ي پاكن ته مداد هستش ، و مشكي شده در صورتي ك شبيه خال معمولي نيست و قبلا هم روي پاشنه ام خال نبوده ، حس ميكنم شايد ملانوما باشه و ناخن انگشت پام هم نصفش يه هاله ي تيره شده ، به نظرتون چكار كنم ؟ ممكنه ملانوما باشه ؟ البته كناره هاي نا متقارن هم نداره ، ممنون دكتر .. مشاهده پاسخ دکتر
51
جوشهای گوشتی و خونی شکل به رنگ قرمزتیره مایل به مشکی رو تخمهای همسرم

سلام ، خسته نباشید ، چند وقته روی تخمهای همسرم جوش های بوجو آمده که هنگام اصلاح با تیغ خون زیادی ازشون راه می افته ، جوش ها توشون خون تیره رنگه که دارن زیاد می شن ، ممنون می شم راهنمایی کنید مشاهده پاسخ دکتر
52
کمبود مو

سلام من بالاتنه و صورتم مو نداره و 19 سال سن دارم چیکار باید بکنم؟به نطر شما مشکل از چیه؟ مشاهده پاسخ دکتر
53
لیزر و موهای زائد

سلام من 3جلسه لیزر خط ریش انجام دادم از جلسه آخرم 3هفته گذشته اما موها زائد همچنان در اومدن اما نازکتر این نا امیدم کرده از لیزر آیا ادامه بدم ؟ مشاهده پاسخ دکتر
54
خوارش،بدن

کل بدنم خوارش داره و حالت تاول نیش پشه میشه مشاهده پاسخ دکتر
55
زگیل تناسلی

باسلام و عرض ادب.بابک علیمحمدی 28 ساله و مجردهستم.رابطه جنسی ندارم.اطلاع ندارم که قبلا واکسنHPVدریافت کردم یا نه.چطوری میتونم از خودم‌در برابر این بیماری مراقبت کنم(منظورم پیشگیریه)؟ چه واکسنی لازمه بزنم؟ مشاهده پاسخ دکتر
56
کیست اپیدرمال

سلام
من دیروز مقاله ای رو که درباره کیست اپیدرمال گزاشته بودین رو خوندم و فک کردم منم همین نوع جوش رو دارم و ی جورایی خیالم ازش راحت شد ولی الان متوجه شدم که این کیست ترکیده داره ازش خون میاد میشه راهنماییم کنین واقعا نگرانم من 18 سالمه و تابه حال هم رابطه جنسی نداشتم
مشاهده پاسخ دکتر
57
میخچه پا

درمان خانگی میخچه پا؟بنده 13 تا میخچه در هر دوپای در آمده است چکار کنم مشاهده پاسخ دکتر
58
جوش زیر پوستی

با سلام پسر 4 ساله دارم ک دوتا جوش سفید زیر پوستی (میلیا)درست زیر پلک چشمهای چپ و راستش داره،ک سمت راستی به مراتب بزرگتر از چپی هست باید چکارش کنم و اینکه هزینه و طول درمانش چقدر هست مشاهده پاسخ دکتر
59
جوش گونه دختر 4 ساله

Sina Mohagheghian:
به نام خدا
جناب آقای دکتر انتظاری
سلام و احترام
پیش از این در مورد دخترم که الان 4 سال دارد با حضرتعالی مشورت کرده بودم موضوع از این قرار بود که روی بازو و روی پهلو و شکم دخترم دانه های سفید رنگی به همراه خارش ایجاد شده بود و رو به گسترش بود از روی تصاویری که خدمتتان ارسال کردم تشخیص مولوسکوم کنتاژیوم دادید و فرمودید نیاز به درمان خاصی ندارد و به مرور بهبود می یابد ( تنها از پماد الیدل 10 در حدود دو هفته استفاده کردیم که تاثیری هم ظاهرا نداشت) ؛ کمی طول کشید ولی خدا را شکر نهایتا بعد از 11 ماه مولوسکوم ها ناپدید شدند الان حدود دو ماه است که اثری از مولوسکوم ها نیست ولی نگرانی فعلی ما دانه ای است که روی گونه دخترم به وجود آمده ؛ این دانه در ابتدا بسیار بسیار ریز بود که اصلا به چشم قابل اهمیت نبود و ما فکر می کردیم به خاطر بوسه دیگران به گونه دخترم ایجاد شده در حدود سه تا چهار ماه به همین صورت بسیار ریز بود ولی ناگهان از حدود یک هفته پیش رشد کرد و الان به وضعیتی است که ما را نگران کرده است ؛ تصویر وضعیت فعلی او را خدمتتان ارسال می کنم لطفا همچون قبل ما را راهنمایی فرمایید.
بی نهایت از لطف و محبت شما سپاس گذارم.
مشاهده پاسخ دکتر
60
جوش روی سطح سر

سلام جناب دکتر
من پسری 26 ساله هستم که حدودا 2-3 سال هست فقط روی سرم جوش های دردناک و متعددی میزنه ، با مراجعه به پزشک ابتدا تا 2 ماه قرص داکسی سایکلین ، لوسیون دست ساز و کارخانه ای و شامپوی مخصوص تجویز شد اما به توجه به اینکه جوش ها مهار نشد و تغییری در بهبود ایجاد نکرد برام قرص راکوتان تجویز کردن ابتدا به صورت روزانه یک عدد ، بعد یک روز در میان ، 2 روز در میان و 3 روز در میان
بعد از اخرین ازمایشم و مراجعه به پزشک ظاهرا به علت مکمل های ورزشی ( غیر استروید ) و مصرف راکوتان یک مقدار انزیم های کبدم کمتر از حد نرمال بیشتر بوده و دکتر دستور به قطع راکوتان و مصرف مجدد چرک خشک کن داد ، اما متاسفانه بعد از مدت کوتاهی دوباره جوش های سرم به همون حالت ابتدای دوره درمان برگشته و خیلی نا امید و تاراحت از این قضیه هستم
سوالم خدمت شما پزشک محترم‌ این هست واقعا دلیل اینکه این جوش ها فقط روی سطح سرم ظاهر میشه چی هست ؟؟
مساله دوم اینکه ایا روش درمان قطعی برای این مشکل وجود نداره و باید باهاش کنار بیام ؟؟
اگر درمان راکوتان هست تا چه مدت باید مصرف کنم ؟؟

خواهش میکنم ازتون به سوالات من جواب بدید
و پیشاپیش تشکر میکنم برای وقتی‌ که میزارید
مشاهده پاسخ دکتر
61
لیکن پلان دهانی

با سلام و عرض خسته نباشید. چند ماه پیش دچار بیماری لیکن پلان تناسلی شدم که با مشاوره با شما و مراجعه به پزشک اورولوژی مشکلم حل شد. اما حدودا دو هفته ای است که مجددا اثاری بر روی الت تناسلیم مشاهده میکنم و همچنین در دهانم چیزی شبیه به آفت دیدم و با مراجعه به پزشک عمومی لیکن پلان دهانی نیز تشخیص داده شد. در حال حاضر میخواستم در مورد نحوه درمان لیکن پلان دهانی راهنمایی ام کنید و ایا این بیماری خطرناک است؟ در ضمن بنده داروی پروپرانول مصرف میکردم. ایا بین این دارو و لیکن پلان ارتباطی هست؟ممنون از شما مشاهده پاسخ دکتر
62
دانه سفید روی واژن

سلام خسته نباشید میخواستم بدونم دانه های سفید روی واژن که شبیه جوش ولی درشت تر و سفید و شبیه غده چربی شده و سفته چیه؟ اول دوتا کوچیک بود الآن 4 تا درشت و سفت تر شده مشاهده پاسخ دکتر
63
هرپس

ایا هرپس تناسلی است؟ مشاهده پاسخ دکتر
64
زایده گوشتی

Mah-comm:
با سلام این زایده گوشتی سالهاست که بر روی کشاله ران وجود داره
آیا جای نگرانی هست ؟
جنسش عین پوست می مونه
مشاهده پاسخ دکتر
65
زگیل تناسلی

سلام.دوماهه ک تشخیص دادن مبتلا ب زگیل تناسلی ام و سه با فریز انجام دادم .میخواستم ببینم تنها راه ابتلا تماس جنسیه یا راه های دیگه ام باعث انتقال میشه.من واکسن دوره ی اول و دومو زدم.هنوز امکان انتقال ب کس دیگه هست یا نه.تا کی من باید تحت درمان باشم مشاهده پاسخ دکتر
66
زگیل در حلق

با عرض سلام و خسته نباشید..من 8 ماه مبتلا به زگیل تناسلی بودم و خبر نداشتم...توی ناحیه ی مقعد..و این که خب توی این مدت من به شدت منطقه رو میخواروندم و دستامو نمیشستم اکثرا...الان در حال درمان اونا هستم..اما امروز خودمو بررسی کامل کردم..توی حلقم چیزای مشکوکی دیدم و ترس منو برداشت..آیا اینا زگیل هستن؟؟من رابطه دهانی نداشتم..عکسش رو براتون میفرستم..اگر زگیل باشه درمانی داره؟علایمی هم ندارم..هیچی نه درد نه خارش نه سرفه هیچی..ممنونم.. مشاهده پاسخ دکتر
67
زيگيل

ازمايش خون براي تشخيس زيگيل تناسلي در مردان وجود دارد اسم ازمايش چي هست مشاهده پاسخ دکتر
68
زگیل تناسلی روی لب

روی لب بالایی من وهمسرم بصورت یک خط دونه های سفید ریز صاف بدون برجستگی وجود داره متخصص پوست گفتن مشکلی نداره، اینو بگم که ما زگیل تناسلی داریم،میخاستم بدونم دونه هایی که رولبمون هست زگیل هست یا نه، چون اصلا شبیه زگیلی که دوقسمت تناسلی هست نیست، باتشکر مشاهده پاسخ دکتر
69
تاول یا تبخال تناسلی

من با خانمی رابطه داشتم بدلیلل سوزش و درد وی مشاهده کردم که برروی لب داخلی مهبل اثاری از زخم و تاول های خوشه ای وجود دارد میخواهم ببینم مبتلا به چه ویروسی شدم ودچه کار باید بکنم مشاهده پاسخ دکتر
70
پوست صورت و کرم ترتینویین

خسته نباشی‌. من 7 روزه دارم از کرم ترتینویین 25 صدم درصد ایتفاده میکنم. پوستم پوسته ریزی میکنه و قرمز شده. یک ناحیه کناره های چونه خیلی قرمز شده و هر بار ک کرم رو میزنم بیشتر از جاهای دیگه میسوزه. حتی کرم رو یک شب در میان میزنم. ولی باز سوزشش رو داره. این طبیعیه یا ن؟
بعدا اینجاها لک نمیشه؟
البته در طول روز کرم ضد افتاب هم میزنم
مشاهده پاسخ دکتر
71
روی لبم زگیل بسیار کوچکی تشکیل شده هزینه لیزر چقدر است ؟

روی لبم زگیل بسیار کوچکی تشکیل شده
هزینه لیزر چقدر است ؟
مشاهده پاسخ دکتر
72
جوش

پاپول نشانه ی چیست مشاهده پاسخ دکتر
73
زگيل روى زبان

با عرض سلام، وقت بخير.
آقاى دكتر، من حدوداً مدت يك سال ( شايد هم بيشتر ) هستش كه متوجه يه دونه شبيه جوش در انتهاى زبانم شدم، اول فكر نميكردم موضوع مهمى باشه، تا اينكه اخيراً متوجه شدم اين ضايعات ممكنه دلايل مختلفى باشه مثل غده هاى خوش خيم و بد خيم يا زگيل زبان... امروز به يه آسيب شناس فك و دهان مراجعه كردم كه گفتن نه چيز مهمى نيست ممكنه جوانه هاى چشايى شما باشن كه تحريك شدن و ملتهب و قرمز شدن، و شما بريد تا سه هفته آينده از دهان شويه هم استفاده نكنيد در اين مدت و فقط سطح اون رو دست كشيدن! ولى من خيلى نگران شدم و استرس دارم كه مشكل ديگه اى مثل زگيل باشه، توى اينترنت تحقيق زيادى كردم كه متأسفانه زگيل بيشترين راهش از طريق تماس جنسى بود، ولى من مجرد هستم و متأسفانه اين ديدگاه كه ممكنه من از طريق رابطه جنسى به اين ويروس مبتلا شده باشم بيشتر من رو آزار ميده.
سوأل اول اينكه ممكنه اگه تشخيص دكتر اشتباه باشه در مورد جوانه هااى چشايى و من دچار زگيل شده باشم اين زگيل از طريق آلودگياى ديگه به من منتقل شده باشه؟! مثل استفاده از ظروف مشترك غذا؟ منظور از طريق همون بزاق دهان هستش؟
سوأل دوم اينكه من اگه واسه اطمينان خاطر خودم مايل باشم تست يا آزمايش اوليه روى زبانم انجام بدم اون آزمايش چه جور آزمايشى هست و آيا مثل همون تست hpv هزينه بر هستش؟ هزينه اون به چه صورته؟
و سوال آخر اينكه اگه لازم باشه خود شما ميتونيد اين آزمايش رو انجام بديد يا بايد به جاى ديگه مراجعه كنم؟
خيلى استرس اين موضوع رو دارم با اينكه دكتر خيلى به من اطمينان خاطر داد كه مشكلى نيست! ممنون ميشم راهنمايى كنيد.
مشاهده پاسخ دکتر
74
زگیل تناسلی

آیا ویروس زگیل تناسلی از طریق ترشحات و مخاط و بزاق دهان قابل انتقال است؟ مشاهده پاسخ دکتر
75
اسکار های ناشی از جوش

1.اگه فرورفتگی جای جوش به نسبت سطحی باشد بطوریکه در زیر نور مستقیم دیده شود ایا امکان درمان کامل ان با روش های موجود ممکن میباشد؟
2.اسکار های برامده که بصورت گوشت اضافه درامده اند تا چه حد قابل درمانند؟
3.ایا پس از درمان امکان دارد دوباره در صورت بر اثر جوش اسکار ایجاد شود؟
4.هزینه های درمانی (لیزر و سابسیژن و...)در چه رنجی هستند؟
مشاهده پاسخ دکتر
76
هزینه لیزر

سلام.هزینه لیزر صورت برای از بین بردن لک و جوش و خال چقدر میشه؟؟پوستم هم سفیده مشاهده پاسخ دکتر
77
قرص راکوتان

سلام خسته نباشید
قرص راکوتان باعث ایجاد سرطان میشود در آینده؟من 120عدد خوردم میخواستم ببینم آیا صحت داره این موضوع؟چه آزمایش هایی باید بعد خوردن این قرص داد؟
مشاهده پاسخ دکتر
78
سلام حدود سه سال پیش بعد از یک تب و لرز و متورم شدن غدد لنفاوی و دانه های تناسلی با مراجعه به پزشکم تشخیص دادن که سیستم ایمنی بدن من پایین اومده حتی در نمونه برداری ازمایشگاه به من نگفتند دچار تبخال شدم یا تا اخر عمر با من هست اون زمان من با نامزدم دچار م

سلام حدود سه سال پیش بعد از یک تب و لرز و متورم شدن غدد لنفاوی و دانه های تناسلی با مراجعه به پزشکم تشخیص دادن که سیستم ایمنی بدن من پایین اومده حتی در نمونه برداری ازمایشگاه به من نگفتند دچار تبخال شدم یا تا اخر عمر با من هست اون زمان من با نامزدم دچار مشکل بودم و برادر جوونمم فوت کرده بود فک میکردم همه اینها به خاطر اعصاب هست تا اینکه بعد سه سال بررسی زیادی کردم که چرا من اینهمه مشکل دارم الان فهمیدم این دونه هایی که مثل افت هست دقیقا عین افت تبخال تناسلی هست خیلی ناراحتم من از اون اقا جدا شدم و اینقد برای ازدواج مجدد و اینکه کسی این موضوع رو بفهمه نگران و ناراحتم که امید به زندگی من الان صفره هر شب کابوس میبینم و حال خیلی وحشتناکی و تجربه میکنم هیچوقت جتی یک درصد فک نمیکردم با این همه وسواس و حساسیت با داشتن رابطه فقط با نامزدم دچار همچین چیز وحشتناکی بشم
ضمنا ما تو خونه یک نوزاد کوچیک داریم که بچه حواهرم هست حتی از بوسیدن عوض کردن پوشک یا بقل کردن و حموم بردن که خواهرم به من میگه وحشت دارم دچار حملات پنیک هم شدم مدام میترسم این بچه رو به لوازم شخصی من اطاق من مزدیک کنند شب تا صبح گریه میکنم که اگه یک وقت این بچه براش اتفاقی بیافته من خودمو میکشم حتی الان تلفنم رو از رو خواستگارم که خیلی هم دوستش داشتم خاموش کردم چطور میتونم همچین چیز وحشتناکی و برا اون بگم صد در صد هر کی بدونه میزاره میره کاش یک راهی برای این بیماری وجود داشت یا حداقل ردهی برای عدم انتقال به دیگران...
مشاهده پاسخ دکتر
79
زگیل تناسلی

با عرض سلام و ادب محضر آقای دکتر
بنده حدود 4 ماه پیش با خانمی آشنا شدم که بر اثر اپیلاسیون و فقدان بهداشت به زگیل ناحیه تناسلی مبتلا شده بودند
و من اطلاع داشتم و به هیچ عنوان بنده به ناحیه تناسلی و مقعدی ایشون تماسی نداشتم حتی از طریق دست ها
و سکس هم نداشتم
فقط 2-3 بار ایشون سکس دهانی داشتن
که حدود 3 ماه ازین اتفاق میگذرد و رابطه ام رو با ایشون قطع کردم
ناحیه تناسلی بنده هم به هیچ عنوان علائمی وجود ندارد و اصلا تغییری دیده نشده و کاملا طبیعی است و هیچ لکی دیده نمیشه
اما استرس و دغدغه اینکه مبتلا به این ویروس شدم بنده رو آزار میده که نکند حتی با همان 2-3 مرتبه سکس دهانی ایشون بنده مبتلا شده باشم
ممنون میشم با پاسختون بنده رو از نگرانی در بیارین
واقعا ممنون شما هستم آقای دکتر
مشاهده پاسخ دکتر
80
فوردايس

سلام آقاي دكتر خسته نباشيد،فرموده بوديد براي درمان فوردايس بايد ليزر انجام بشه،خواستم بدونم هزينه ليزر و تعداد جلساتش چقدر هست و فاصله جلسات باهم چند روزه،همچنين من بيمه طلايي دارم آيا شما بيمه قبول ميكنيد؟
با تشكر فراوان بخاطر وقتي كه گذاشتيد
مشاهده پاسخ دکتر
81
ویروس اچ پی وی

باسلام.
در خصوص سوال قبلی که داشتم:
آیا همسر من که اچ پی وی نوع 53 دارد درمان راحت وقطعی دارد؟
آیا امکان اشتباه توسط آزمایشگاه هست؟
آیامیتواند اقدام به بارداری کند؟
وهیچ علایم ظاهری روی آلت تناسلی وی وجود ندارد.
ممنون میشم بیشتر راهنمایی بفرمایید.
مشاهده پاسخ دکتر
82
ویروس اچ پی وی

سلام.همسر من آزامیش انجام داده جوابش ویروس اچ پی وی نوع 53 را مبتلا دیدن.
آیا من هم به این ویروس مبتلا هستم ؟
آیا برای بارداری نیازی به تزریق آمپول هست؟
آیا امکان تشخیص مبتلا وجود دارد؟
آیا من بعنوان آقا علایم باید داشته باشم؟
درصورتی که روی آلت تناسلی من چیزی نیست.
لطفا راهنمایی بفرمایید.
بااحترام
مشاهده پاسخ دکتر
83
خودارضایی نوجوان

سلام وعرض ادب دکترجان پوزش از مزاحمت
پسر 10 ساله ای دارم که شبانه روز 3الی 4بار که دستشویی میره شیر آب کاملا داغ رو باز میکنه وبه مقعدش میگیره گویا خودارضایی میکنه که صداش میکنیم عصبی میشه یا آب داغ رو ببندیم عصبی میشه لازم به ذکره به خاطر یک سری علائم وتیک عصبی نصف قرص آسنترا 50 و6قطره هالوپریدول میخوره لطفا راهنمایی کنید صلاح دونستید مطب خدمت برسیم.
مشاهده پاسخ دکتر
84
پماد ایورمکتین برای درمان رزاسه

سلام
آیا برای درمان رزاسه میتوان پماد ایورمکتین را خرید من هرچی در داروخانه ها میگردم نمیتوانم پیدا کنم اگه امکانش هست راهنماییم کنید با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
85
ويروس

سلام جناب دكتر
سوال من اين هست كه اگر مردي هيچ علامتي به صورت زائده و زگيل تناسلي رو نداشته باشه و ظاهرا فاقد بيماري بوده و اقدام به رابطه جنسي با ٢ نفر كرده باشه كه يكي به صورت كامل و دومي به صورت تماس آلت تناسلي بدون دخول، و آن خانم كه دخول كامل داشته بعد از 4 سال اين بيماري رو از آقا نگرفته باشه، آيا امكان اين هست كه شخص دوم كه رابطه كامل نداشته اين ويروس رو از آقا گرفته باشه؟! ممنون
مشاهده پاسخ دکتر
86
تشخیص ویروس hpv

سلام آقای دکتر.
وقتتون بخیر.
می‌خواستم بپرسم در صورتی که هیچ علامتی از وجود زگیل در ناحیه تناسلی وجود نداشته باشه آیا آزمایشی وجود داره که بشه تشخیص داد فرد ناقل بیماری هست یا خیر؟
مشاهده پاسخ دکتر
87
واکسن گارداسیل

سلام من 27 ساله و مجردم واکسن گارداسیل رو چجوری تزریق کنم با چه فواصل زمانی مشاهده پاسخ دکتر
88
سلام، در خصوص آزمایش خون من که توسط شما نسخه نوشته شده بود

سلام دکتر
خسته نباشید
متاسفانه برای نشان دادن آزمایش، من نتوانستم خدمت شما برسم. اما خدمت شما رسیده بودم و معاینه شده بودم.
آزمایش من پیوست میباشد. سئوال من این است که آیا من دچار تبخال تناسلی هستم یا خیر؟
پس از استفاده از داروهای شما، من کاملا خوب شدم و دیگر مبتلا به چیزی نشدم. شک خودم استفاده از جکوزی در استخر بوده در دفعات قبلی،
حال آزمایش من و تشخیص شما مهم است. لطفا بررسی و به من نتیجه را بگویید.
با تشکر از لطف شما
مشاهده پاسخ دکتر
89
رفع و پیشگیری از گوشت اضافه

Sara Nazari:
من عمل ترمیم بکارت انجام دادم و گوشت اضافه آورده بود که چند روز پیش لیزر کردم ميخواستم ببینم از چه کرمی استفاده کنم که دوباره گوشت اضافه بر نگرده
مشاهده پاسخ دکتر
90
زگیل بر روی سر الت مرد

سلام اقای دکتر ببخشید من جوانی هستم 20 ساله که حدود دو سه ساله روی کلاهک التم جوش های ریز و نوک قرمز میزند اول فک کردم خوب میشه ولی وقتی بیشتر شدن نگران شدم خواستم ببینم که آیا زگیل تناسلیه یا خیر؟ آیا نیاز به درمان دارد یا خیر؟ عکس گرفتم براتون میفرستم. با تشکر لطفا با sms جواب بدین اگه میشه مشاهده پاسخ دکتر
91
رفع موهای زائد بدن

سلام اقای دکتر...خسته نباشید...
من 19سالمه...وقتی17ساله بودم از روی جاهلیت بدن خود را تماما باتیغ اصلاح کردم الان کل دست و پا وشکم و سینه ام پر ازمو شده..ک خیلی ناراحت و خجالت زده ام کرده است...حتی پیش خانواده ام هم خجالتی شده ام...خواستم از شما سوال کنم ک چاره کار من چیست؟؟؟ممنون میشم اگه جواب بدید
مشاهده پاسخ دکتر
92
زیگیل تناسلی

من زگیل تناسلی خود را با پودوفیلین برداشته چند ماه بعد دوباره مشاهده شد و درمان تکرار شد آیا زخم ناشی از پودوفیلین هم به انتشار ویروس کمک میکند؟ .. واگر زیگیل مشاهده نشود رابطه جنسی مجاز میباشد ؟ مشاهده پاسخ دکتر
93
تبخال تناسلی زن

سلام خسته نباشی من تبخال میزنم هروقت بعدازنزدیکی باشوهرم الان سومین باره تبخال میزنم میخاستم بدونم دلیل اصلیش چیه وتاکی ادامه داره؟هروقت نزدیکی کنم تبخال میزنه؟راه درمان نداره مشاهده پاسخ دکتر
94
زگیل تناسلی

با سلام.
میخواستم بپرسم با اینکه جواب آزمایش پاپ اسمیر از نظر hpv من منفی شده ممکنه ضایعات گوشتی من زگیل باشه؟توروخدا راهنماییم کنید.من تو یه شهر کوچیک بدون پزشک مناسب هستم
مشاهده پاسخ دکتر
95
گودی وقرمزی ناشی از خالبرداری

یکماه پیش خالبرداری بادستگاه rfانجام دادم 7 تا ریز در گونه ها و بینی،برای بهبود جای زخم از پماد سیکالفیت استفاده کردم بهترشده اما کاملا نه دوتاش هنوز حالت گوددارد و بقیه هم صاف شده اما قرمز رنگ است، درمان را با این پمادادامه بدم یا از درمان دیگری استفاده کنم که گودی و قرمزی کامل ازبین برود؟ مشاهده پاسخ دکتر
96
هرپس

با سلام و عرض ادب خدمت جناب دکتر عزیز
من مبتلا به هرپس هستم،قبلا با خودتون مشورت کردم و پیش دکتر هم رفتم،آسیکلوویر خوراکی و پماد موپیروسین برام تجویز کرد،هر وقت که تاولها بیرون میزنه استفاده میکنم خوب میشه ولی بعد حدود دو هفته دوباره تاول میزنه،چطوری میتونم به سلامت کامل برسم؟
با تشکر فراوان از لطفتون
مشاهده پاسخ دکتر
97
درمان لک های ناشی از اگزما

سلام, لطفا میشه یه کرم لایه بردار برای لک های به جا مونده از اگزما معرفی کنید که کورتون هم نداشته باشه, و اینکه میگن لک هایی که در اثر خارش به وجود اومده به لیزر جواب نمیدن, و اینکه لکایی که بیشتر از یک ساله که ایجاد شدن هرگز از بین نمیرن, ممنون میشم جواب بدید مشاهده پاسخ دکتر
98
سوال

سلام آقای انتظاری خسته نباشید
بنده مازیار هستم 17 سالمه
و چون موهای بدنم رو به دفعات زیادی با ژیلت شیو کردم موها ضخیم و زیاد شده و فکر کنم به مشکل پرمویی دچار شدم
آیا با استفاده از لیزری که شما دارید میتونم جواب بگیرم یا نه
و اینکه توی این سن و شرایط من مشکلی ایجاد میشه یا نه
مشاهده پاسخ دکتر
99
زخم و جوش ناحیه تناسلی

اقای دکتر سلام ازتون درباره جوش که در ناحیه تناسلیم زده بود سوال پرسیدم البته الان روی لبه های الت تناسلی حالت افت ک داخل دهان میزنه ب وجود امده و خیلی سوزش دارم مخصوصا موقع ادرار
واون جوش هم کماکان در قسمت داخل ناحیه تناسلی هست
اصلا شرایط ندارم ک بخوام به پزشک مراجعه کنم اگر ممکن هست یه چیزی تجویز کنین
مشاهده پاسخ دکتر
100
عوارض لیزر

سلام من لیزر موهای زاید انجام دادم و در جلسه هفتم لیزر درجه رو زیاد کردن و با اینکه بی حسی زده بود م وقتی شات دو میزدن درد شدیدی داشتم از همون روز زیر پوستم میسوخت و نقطه های سفید روی پوستم ایجاد شده و زیر پوستم گاهی تیر میکشه و درد میگیره. به همون دکتر پوست که گفتم میگن لیزر عوارض نداره و پوست نمیسوزه و قرص گاباتینین دادن. مشاهده پاسخ دکتر
101
ليزر صورت

سلام.خسته نباشيد.خانمي هستم ٣٢ ساله ساكن بوشهر.صورتم مقداري بخاطر افتاب و گرما تيره شده (البته پوستم سبزه هست)و مقداري كمي لك داره و جاي جوش تو صورتمه.پوستم چرب ولي جوش نميزنه.اين جاي جوشا براي قبلا هستش.ميخواستم پوستم كمي روشنتر و جاي لك و جوشهاي صورتم كم رنگ شه و به نوعي صورتم صاف شه؟صورتم جاي اسكار و تو رفتگي نداره.بايد چيكار كنم؟چه روشي از همه ي روشها بهتره براي صورت من كه مشكل خيلي جدي نداره؟اخه اطرافيانم خيلي منو از ليزر ميترسونن.ميگن خطرناكه.ميگن اولش خيلي خوبه ولي بعد از چند ماه مشكلات پوستيت برميگرده .خيلي نگران و مرددم.خواهش ميكنم راهنماييم كنيد.ممنون مشاهده پاسخ دکتر
102
لیزر

سلام آقای دکتر
حدود ده روز است که عمل جراحی
دیسک گردن انجام داده ام جای عمل کمی
گوشت اضافه آورده آیا الان وقت مناسبی برای لیزر است ؟
مشاهده پاسخ دکتر
103
زگیل تناسلی زنان

با سلام و عرض خسته نباشید
اقای دکتر دختری 24 ساله و مجرد هستم.واقعیت من اطلاعی از زگیل تناسلی نداشتم میخاستم بدونم وقتی بخشی از یک سمت لب داخلی الت تناسلی حالت چروکیده پیدا میکنه جز زگیل تناسلی محسوب میشه ؟تقریبا چند سالی هس که متوجه این موضوع شدم ولی نمیشه عنوان کرد ممنون میشم پاسخ سوال ایمیل بفرمایید.
با سپاس
مشاهده پاسخ دکتر
104
زگیل تناسلی

با سلام.
من حدودا یک ماهه که بنا به گفته پزشکم زگیل تناسلی دارم.ولی جواب ازمایش hpvتایپینگ من که از دهانه رحم من چک شده منفی بوده.آیا واقعا زایده های من زگیل هست؟برا درمان مرکز مجهز به اتاق عمل زگیل تو کشور هست،کجاست؟لطفا کمکم کنید من خیلی نگرانم
مشاهده پاسخ دکتر
106
زائده پوستی

سلام وقت بخیر جناب دکتر عکس از التم میفرستم میخواستم بدونم این چیه به من زده؟ایا این زگیل تناسلیه؟چه بیماریه به من زده من تابه حالا رابطه جنسی نداشتم مشاهده پاسخ دکتر
107
زگيل

سلام ببخشيد من دانشجوي پزشكي هستم و قبلا چندتا مريض براتون فرستادم فكر نميكردم گذر خودمم اونورا بيفته اقاي دكتر من متاهل هستم و كمتر از يك هفته پيش يك رابطه خارج خانواده داشتم كه متوجه شدم مبتلا بهhpv هستن كه اتفاقا ايشون رو هم فرستادم پيش شما كه گويا گفتيد هم شهري هستيد و... سوال من در رابطه با خودمه كه چند درصد ممكنه گرفته باشم و اگه به اين زودي واكسن بزنم ممكنه نگيرم و چند دوز؟؟ همسرم چي ممكنه بگيره؟؟ و اينكه ممكنه راه ديگه اي جز std براي انتقالش باشه براي اينكه اگه همسرم فهميد حرفي واسه گفتن باشه اين اولين و بزرگترين اشتباه من بود مشاهده پاسخ دکتر
108
واكسن گارداسيل

در زمان قاعدگي(پريود) ميتوان تزريق را انجام داد؟ مشاهده پاسخ دکتر
110
جوش

سلام.. خداقوت.. من در سال شاید یک الی دوبار در قسمت بالای آلت تناسلی یدونه تکی نه بیشتر جوش ریز پدیدار بشه و بعد یک هفته یا چند روز از بین بره.. آیا نیاز به پیگیری یا آزمایش هست...این متن ها رو دیدم حساس شدم.. ممنون میشم راهنمایی کنید.. الان چیزی نبود که عکس بندازم مشاهده پاسخ دکتر
111
زكيل تناسلي

سلام اقا دكتر ممنون ازپاسختون به سوالم يه سوال ديگم داشتم ممنون ميشم پاسخ بديد من توسايتا كه ميخوندم زده بود خاله گوشتي كه براي من شيري رنگه وشماالان پاسخ داديداحتمالا هموروءيده يعني زگيل تناسلي به احتمال زيادنيست چون خيلي ترسيدم واينكه من اصلا رابطه نداشتم تاحالا كه بخوام ااينجوري بشم والبته الان ١سال هست كه مدفوع خيلي سختي دارم ممكنه اين خال هاي گوشتي كه دورمقعدم ايجادشده كه البته ٣تادونه كوچيك بيشترنيست وعلاءميم برام نداشته بخاطر فشار پي درپي بخاطر مدفوع باشه واينكه خطرناك نيست؟ممنون ميشم پاسخ بديد مشاهده پاسخ دکتر
112
نیاز به کمک

سلام و خسته نباشید عرض میکنم دکتر .
من یه علامت روی قسمت تناسلی ام چند روزه ظاهر شده که بدجوری نگرانم کرده .
در مورد نشانه هاش باید بگم مقداری درد داره و ورم زیادی هم کرده ( در عکس هایی که براتون فرستادم مشخصه )
در توضیح مربوطه هم باید بگم من تا به حال هیچ نوع رابطه ی جنسی نداشته ام و فقط حدود دو ماه پیش موهای زاید اون قسمت رو با تیغ اصلاح کردم که تیغ هم مشکلی نداشت.
شاید هم رعایت نظافت به حد کافی نکردم .
تشخیصتون چیه دکتر ؟
مشاهده پاسخ دکتر
113
ایا جای تاولهای ایجاد شده و التهاب و قرمزی روی پرست صورتم ب دلیل گذاشتن سیر رنده شده به صورت لکه باقی می ماند اگر باقی می ماند راه درمان چیست?

ایا جای تاولهای ایجاد شده و التهاب و قرمزی روی پوست صورتم ب دلیل گذاشتن سیر رنده شده به صورت لکه باقی می ماند اگر باقی میمانده راه درمان چیست? مشاهده پاسخ دکتر
114
سوزش التهاب وتاول صورت ب دلیل استفاده از سیر رنده شده

سلام خسته نباشید .پوست صورتم ب دلیل گذاشتن سیررنده شده وعسل بسیار ملتهب.قرمزو تاول زده.وضعیت ظاهریم خوشایند نیست.گل ختمی.تشاسته.خیار بصورت جداگانه روی صررتم گذاشتم ولی تاثیر نداشت لطفا منو راهنمایی بفرمایید چی استفاده کنم تا سوزش قرمزی و التهاب پوستم کمتر شه.با تشکر مشاهده پاسخ دکتر
115
سلام .من پوست سفيد دارم با موهاي مشكي و قبلا براي صورتم ليزر الكساندرايت انجام دادم البته از نوع قديميش حدود ٨ سال پيش و به نظرم خوب بود.و الان تبليغاتي به عنوان دستگاهاي تركيبي الكس دايود ميبينمً كه هزينهي پايين تري نسبت به الكساندراين كندلا دارند.واسم س

سلام .من پوست سفيد دارم با موهاي مشكي و قبلا براي صورتم ليزر الكساندرايت انجام دادم البته از نوع قديميش حدود ٨ سال پيش و به نظرم خوب بود.و الان تبليغاتي به عنوان دستگاهاي تركيبي الكس دايود ميبينمً كه هزينهي پايين تري نسبت به الكساندراين كندلا دارند.واسم سوال بود چون دوستانم كه كشور هاي پيشرفته زندگي ميكنن الكساندرايت كندلا رو به عنوان بهترين دستگاه معرفي ميكننمن
سوالي كه دارم ايا اين جور كه ادعا ميكنن اين دستگاه تركيبي قدرت همون كندلا زو داره ضعيف تره ممنون
مشاهده پاسخ دکتر
116
رفع موهاي دست

با سلام بنده پسري 14 ساله دارم كه ميخواهد موهاي دستش را ز بين ببرد .آيا در اين سن امكان پذير است مشاهده پاسخ دکتر
117
سوختگی پوست صورت در اثر مالیدن سیر

با سلام و خسته نباشید .دیشب روی صورتم سیر رنده شده و عسل به مدت ربع ساعت گذاشتم متاسفانه دچار سوختگی شده مشاهده پاسخ دکتر
118
قرمزي الت تناسلي

سلام من چهارده سالمه و دو سه روزه تحساس ميكنم كه الت تناسليم زبر شده الانم كه رفتم حموم خط هاي قرمز روي الت تناسليم ديم مشاهده پاسخ دکتر
119
زگيل تناسلي

سلام
من ٣٦ سالمه،حدودا ٨ ساله كه گاهي وقتا يه دونه زگيل بالاي ناحيه تناسلي ميبينم،اولين بار رفتم دكتر پوست دارويي به من دادن و من براي دفعات بعد استفاده كردم،خوب ميشه ولي زود برميگرده،همسرم ميگه نگران نباش ولي من خيلي ميترسم دارم افسرده ميشم آقاي دكتر هر بار فقط يه دونه زگيل در مياد،چيكار كنم؟من شيراز هستم ميخوام اين مريضي كامل خوب بشه،من بچه دارم و لباسهاي دخترم رو با لباسهاي خودمون تو ماشين شستم ممكنه با اين كار دخترم مبتلا بشه،ممنون
مشاهده پاسخ دکتر
120
زگيل تناسلى

سلام
نامزد من مبتلا به زگيل تناسلى هست
ميخواستم بدونم براى داشتن رابطه از لباس هاى زير مردانه كه قسمت جلوش باز است و فقط الت تناسلى خارج ميشه ميتونيم استفاده كنيم
كه پوست بدنمون به هم برخوردى نداشته باشه و الت كه از لباس بيرون هست با كاندوم پوشش داده بشه
كه تماس مستقيمى با هم نداشته باشيم
مشاهده پاسخ دکتر
121
زونا

همسرم پارسال مبتلا به زونا شدن. ایا امکان دارد دوباره مبتلا به این بیماری شوند؟
چون در همان محل قبل چندتا نقطه قرمز رنگ مانند عرق سوز شدن به وجود امده. سوزش دارد.
مشاهده پاسخ دکتر
122
جو ش سرآلت تناسلی

باعرض سلام وادب وخسته نباشید وتبریک سال نو جناب آقای دکتر جسارتا یک مدتی هست من سرآلت تناسلی میسوزه ووچنددانه ریز در سرآلت زده وسوزش خیلی کمی داره البته در ناحیه بیضه حدود یک سال پیش چند دانه قرمز رنگ زده البته من آزمایش گرفتن عفونت ادار داشتم ودوباره آزمایش گرفتن دکتر گفتند عفونت دیگه ندارم وبعد از آن روی پوست وکلاهک خشک شده حالا موندم اینها تنها که روی سرآلت هست چیه در ضمن دکتر پوست رفتم گفتن چیزی نیست ولی از زمانی که عکسهای اینترنت را دیدم خیلی ناراحت هستم چون شباهت به ایپوراک است ممنون میشم راهنمایی کنید مشاهده پاسخ دکتر
123
زگیل تناسلی

جناب دکتر مرسی از پاسختون.من خودم پس باید سیستم ایمنی خودمو تقویت کنم تا خارشام دوباره منجر به زگیل نشه.اما همسرم که ظاهرا زگیلی ندارن رو چکار باید کرد؟ من هر بار از همسرم آلوده میشم.......چون بعد ازدواجم اینطوری شدم قبلا حتی یه عفونت ساده هم نداشتم ولی الان متاسفانه خارش مقعد خیلی دارم و احساس میکنم مجدد درمیاد مثل دفعه اولی که خارش گرفتم و دراومدن بعد سه ماه الان مث همون بار اول شدم و خارش دارم و میترسم که باز دربیاد.... مشاهده پاسخ دکتر
124
ⓜⓔⓗⓓⓘ: آیا کلویید قابل انتقال از طریق رابطه جنسی است؟

آیا کلویید قابل انتقال از طریق رابطه جنسی است؟ مشاهده پاسخ دکتر
125
جدا شدن ناخن

سلام دکتر
روی ناخن پام سنگینی افتاد و از بستر جدا شده هیچ خونی ام ازش نیومد چیکار باید بکنم؟
مشاهده پاسخ دکتر
126
تشخیص ابتلا به بیماری زگیل تناسلی

سلام خسته نباشید . متاهل هستم. یک هفته است که ضایعه ی گوشتی در زیر الت تناسلی ام دیده ام. و همچنین یک دانه ی بسیار کوچک روی بیضه ی خود دیدم. با انجام چه ازمایشی امکان تشخیص بیماری زگیل وجود دارد؟
ایا امکان ارسال عکس یا فیلم از ضایعه برای شما وجود دارد؟
مشاهده پاسخ دکتر
127
زگيل تناسلي

سلام ممنونم از پاسخگويي
اقاي دكتر بعد از واكسن مرحله سوم هم بايد رابطه با كاندوم باشه؟ هميشه؟
و اينكه اين ويروس امكان داره كلا از بدن بيرون بره اخه من شنيدم ميگن سيستم ايمني بدن رو بالا ببري و بهداشت رو رعايت مني بدن ميتونه اين ويروس رو از بين ببره؟
واينكه چطوري ميتونيم بدونيم اين واقعا hpv يا نه؟ازمايشه خون ميتونه معلوم كنه نوعش رو؟
مشاهده پاسخ دکتر
128
جوش چرکی و تبخال تناسلی

سلام.وقت بخیر آقای دکتر تقریبا ۲ هفته قبل خدمتتون رسیدم بابت جوش روی آلت تناسلی که فرمودین تبخال تناسلی هست و دارو تجویز کردید که تقریبا رفع شده.چند باری پیش اومده که جوش چرکی با درد روی پا و باسنم زدم توی اینترنت چندتا مطلب خوندم که این تبخال تناسلی یا جوشهای چرکی از عوامل ایدز میتونه باشه که منو به شدت نگران کرده میخواستم نظر شما رو هم بدونم.ممنون از توجه شما مشاهده پاسخ دکتر
129
سلام اقای دکتر من با نامزدم رابطه جنسی سطحی داشتم نه رابطه کامل .ایشون میگن شش سال پیش زگیل داشته رو ناحیه تناسلیش و لیزر کرد و از بین رفت و دیگه ژگیل رو پوستش نیست من بعد رابطه سطحی بدون رابطه کامل مبتلا به زگیل تناسلی سدم . حالا ایشون می گن از من نگرفتی

سلام اقای دکتر من با نامزدم رابطه جنسی سطحی داشتم نه رابطه کامل .ایشون میگن شش سال پیش زگیل داشته رو ناحیه تناسلیش و لیزر کرد و از بین رفت و دیگه ژگیل رو پوستش نیست من بعد رابطه سطحی بدون رابطه کامل مبتلا به زگیل تناسلی سدم . حالا ایشون می گن از من نگرفتی ؟ولی من قبلا هم رابطه جنسی نداشتم .این منطقی که من از ایشون گزفته باشم در صورتی که رابطه ما کامل نبوذه و شش سال پیش هم لیزر کرده و پوستش زگیلی نداشت .چطور می تونم ثابت کنم از خوذش گرفتم و اینکه ایشون اگه خودس به من منتقل کزده با من دوباره رابطه برقرار کنه زگیلاش عود می کنه ؟یعنی ویروس در بدنس تازه میسه و مجددا زگیلاش عود می کنه یا نه تاثیری نداره ؟ مشاهده پاسخ دکتر
130
زگيل تناسلي

سلام اقاي دكتر خسته نباشين من چندين بار با سوالايي كه پرسيدم مزاحمتون شدم واقعا ممنونم از راهنمايي هاتون
طبق گفته هاي قبلم كه الت تناسلي شوهر من خيلي كم وكوچيك زگيل درمياره سالي يه بار و ما از طريق دكتر پوست اونارو رفع ميكنيم و ميسوزونيم و من بخاطر اينكه خيالمون راحت باشه واكسن گارداسيل رو اولين مرحلش رو تزريق كردم دكتر پوست گفت نيازي نيست چون زگيل شوهرت تيپ خطرناكي نداره اما اگه ميخواين خيالتون راحت بشه واكسن رو ميتوني بزني و من مرحله اولش رو زدم الان هيچگونه زگيلي شوهرم نداره و من ٢ ارديبهشت واكسن رو زدم با اين حال ما تا مرحله دوم واكسن نميتونيم رابطه داشته باشيم؟ ؟ يا ميتونيم؟ و اينكه الان شوهر من چه كاري ميتونه بكنه براي رفع كلي اين ويروس؟
مشاهده پاسخ دکتر
131
خال

سلام.من یه خال روی دستم دارم و روی آن تاتو کردم... آیا مشکلی پیش میاید؟ مشاهده پاسخ دکتر
132
زگيل مقعدى

سلام خسته نباشيد. خواستم اول هزينه ى واكسم زد زيگيل تناسليتون رو بدونم هر وعدش از سه وعدش چه قدر ميشه و براى من كه ١٨ سالمه به چه صورت وعده بندى ميشه و البنه هزينه ى ليزر براى زگيل هايى كه عكسشو براتون پيوست ميكنم هم حدوداً لطف كنيد بگيد تا من وقت بگيرم مشاهده پاسخ دکتر
133
کرایوتراپی زگیل مقعد

میخواستم بپرسم ایا امکان اینکه کلویید در اطراف مقعد دراثر کرایوی زگیل تناسلی به وجود بیاد هست؟ من درون مقعدم چند زگیل داشتم که نزد پزشک پوست مراجعه کردم و با اسپری واسم کراسو نکردن یه کپسول بود و یه دستگاه که گفتن این دستگاه مخصوص زگیل مقعدی هست.که درون مقعدم کردن دستگاه رو .اما همون دستگاه رو برای زگیل های خارج مقعد که اطراف مقعد بودن استفاده کردن به طوریکه همون شب برگشتم خونه متوجه تاول های بزرگی در اون نواحی شدم که الان پس از گذشت یک هفته یه برجستگی روی پوست اطراف مقعدم وجود داره خیلی نگرانم که این برجستگی چیه و اینکه ایا برطرف میشه یا نه. جلسه دوم کرایوم مراجعه کردم اما جواب واضحی ازشون نشنیدم و گفتن شاید زگیلت بوده در حالی که من اصلا زگیل تو اون ناحیه ندیده بودم.و ازشون پرسیدم نگرانم گوشت اضافه باشه گفتن نه اصلا گوشت اضافه در اون نواحی به وجود نمیاد. از نظر شما چی میتونه باشه. تو رو خدا کمکم.کنید خیلی ناراحتم مشاهده پاسخ دکتر
134
ضایعات تناسلی

M Pp:
با سلام
وجود دانه ها ریز مثل پاپول که در سایت توضیح داده اید بر روی کلاهک الت تناسلی نه درد دارد نه سوزش خارش تا جای یادمه هم وجود داشته
مشاهده پاسخ دکتر
135
زخم روی بیضه

سلام. من قبلا هم از شما این سوالو پرسیده بودم مجددا عرض میکنم روی بیضه دو تا زخم 2 تا 3 میلیمتری به شکل بیضی بوجود اومده که کمی خوارش داشت و بدون درد و کمی سوزش داشت. وقتی آب بهش میخوره (زمان حمام) سفید رنگ میشن. این زخمها بعد از خوردن 6 تا آنتی بیوتیک داکسی سایکلین بوجود اومد. این زخمها از 5شنبه هفته گذشته بوجود اومده و الان خیلی بهتر شده عکسهاشم میفرستم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید مشاهده پاسخ دکتر
136
نیاز به راهنمایی دکتر

سلام دکتر . ازتون تقاضا دارم سوالم رو با دقت تمام بخونید چون مدتی است دچار استرس شدید هستم .
آیا احتمال بیماری زگیل تناسلی یا بیماری خطرناک دیگری بدون داشتن هیچ گونه رابطه ی جنسی و فقط بر اثر اصلاح موهای زاید با تیغ و زخم شدن وجود دارد ؟
با فرض اینکه تیغ توسط فرد بیمار هرگز استفاده نشده است .
اگر نیاز هست عکس مربوطه را ارسال میکنم .
مشاهده پاسخ دکتر
137
دانه زير پوستي

سلام و خسته نباشيد
مدتي هست براي درمان اگزما دستم از كرم دست ساز داروخانه استفاده ميكنم
بعد دو هفته از استفاده انگشتان دستم دانه زير پوستي كوچك به رنگ سفيد مايل به قرمز در اورده و تعدادش بيشتر شده..خارش و دردي هم نداره
خواستم بپرسم ايا اين دانه ها خطرناك هستن؟ ممنون
مشاهده پاسخ دکتر
138
ویروس مولوسکوم

پسرم روی صورتش جوشهای ریزی ظاهر شدند که دو پزشک نظر دادند که ویروس مولوسکوم هست تقریبا 4ماه هست که ظاهر شدن لطفا برای درمان راهنمایی کنید مشاهده پاسخ دکتر
139
عوارض راکوتان

پائیز ۹۵ مدت سه ماه یک روز در میون با تجویز پزشک راکوتان خوردم .الان بعد از سه ماه قطع مصرف متوجه شدم ناخواسته باردارم! مشکلی جنبن رو تهدید میکنه؟ مشاهده پاسخ دکتر
140
لكه و برجستگي روي آلت و بيضه

برجستگي ها و لكه هايي روي پوست آلت و روي كيسه بيضه دارم اينها بيماري هست يه نه مشاهده پاسخ دکتر
141
ریزش موی سکه ای

شیوه درمان ریزش مو سکه ای مشاهده پاسخ دکتر
142
زگیل تناسلی

علائم زگیل تناسلی مشاهده پاسخ دکتر
143
میخچه

سلام و خسته نباشید
علت کاملا سیاه شدن میخچه چیه؟ایا خطرناکه؟
مشاهده پاسخ دکتر
144
زگیل تناسلی

سلام خسته نباشید
من یه پسر 6 ماهه دارم که سزارین شدم چون طبیعی به دنیا نیودم حدود پنج ساعت بعد پاره کردن کیسه ابم توسط ماما چون تو دهانه رحمم از 7 سانت بیشتر باز نشد به دنیا نیومد و سزارین سشدم حالا حدود ی ماهیی یچندتا چوش مانند سر سفید خوشه رو لپش دراومده حدود یه هفته ایم هست که انگاری اب دهنش تو گلوش میمونه سرفه میکنه درضمن تو سه ماهگیش من ی بار که خودم از ناحیه تناسلی خاروندم دستم برد تو دهنش ومک زد امکان داره مبتلا شده باشه وره درمان دارهخاهش میکنم جواب بدین
ممنون
مشاهده پاسخ دکتر
146
لیزر موهای زائد

سلام من امروز در یک مرکز لیزر موهای زائد ناحیه ی بیکینی انجام دادم ، از وقتی که برگشتم همه اش ترس این رو دارم که مبادا از این طریق مبتلا به بیماری ایدز شده باشم ، امکان انتقال با دستگاه لیزر موهای زائد وجود دارد یا خیر ؟ و اینکه تا حدود 15 دقیقه قبل از من هیچ مراجعی وجود نداشت یعنی دستگاه حدودا 15 دقیقه یا بیشتر استفاده نشده بود . مشاهده پاسخ دکتر
148
جوش و خال گوشتی در الت تناسلی

با سلام
مدت 1 ماه است که در قسمت پایین الت تناسلی یک چیزی مثل خال گوشتی یا پوست اضافه زده در کنا ان هم چند جوش قرمز رنگ با سر سفید گه گاهی درد هم دارد و گاهی هم در قسمت جوشها تورم دارد ایا باید به پزشک مراجعه کنم یا خطرناک نیست عسک در پیوست است و اگر پزشک نیاز دارد چه متخصصی باید برم پوست یا مجاری یا پزشک دیگری چون ایران نیستم لطفا از طریق ایمیل راهنماییم کنید ممنون میشوم
مشاهده پاسخ دکتر
149
ریزش مو

با سلام من مدت ۵روز است یک تیکه از موهایم سکه ای ریخته البته یک ضربه شدید روحی داشتم من۳۷سال دارم چه مشکلی میتونه باشه مشاهده پاسخ دکتر
150
قرص pure skin suppliment دكتر مورد و حاملگي

باسلام با مصرف قرص pure skin supplimentدكتر مورد ، منعي براي بارداري وجود دارد؟ در صورت استفاده ، عوارضي مانند راكوتان براي جنين دارد?متشكرم مشاهده پاسخ دکتر
152
زگیل

پس من الان زگیل دارم میتونم واکسن بزنم؟واکسن اسمش چیه؟ مشاهده پاسخ دکتر
153
تبخال تناسلی

با سلام.
من تست hsv igg و igm دارم جواب igm منفی بود ولی igg 27.1 بود ایا این خطرناکه خیلی فکرم در گیره ممنون میشم اگه راهنمایم کنین که چکار باید بکنم .
با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
154
چگونگی ویزیت انلاین

سلام شبتون بخیر ..
سوالم این بود که منظور از ویزیت انلاین چیه یعنی من که الان توی شهر اههواز زندگس میکنم از این طریق مشکلم رو میگم و شما از این طریق برام دارو تجویز میکنید و نسخه رو میفرستید؟؟
مشاهده پاسخ دکتر
155
لیزر خالهای صورت

با سلام و خسته نباشید
من دیروز جهت لیزر خالهای صورتم خدمت رسیدم و نوبت گرفتم
میخواستم ببینم با توجه به اینکه بنده سرباز هستم و ساعات زیادی در معرض نور مستقیم خورشید قرار دارم و با توجه به گرمی هوا و همچنین شرایط مراقبت های پس از لیزر و... آیا شما در زمان فعلی پیشنهاد به انجام لیزر میکنید یا مشکلی نیست؟
ممنون میشم توضیح دهید
مشاهده پاسخ دکتر
156
جوش صورت

پسر 1ماه ام روي صورتش دونه هاي قرمز و خيلي خوشکي زده مشاهده پاسخ دکتر
157
زگیل تناسلی

سلام آقا دکتر خسته نباشین آقا دکتر باید در رابطه یکی الوده به زگیل باشه که دیگریم بگیره یا ربطی نداره زگیل بعد چند بار رابطه ایجاد میشه بعد این که ازمایش خون نشون میده ایذر داری یا نه قطعیه؟؟ مشاهده پاسخ دکتر
158
پیدایش لک سفید درصورت نوزاد

سلام وعرض ادب خدمت شمادکتر، همسربنده چندمرتبه ای مطب تشریف اورده بودن برای عارضه پوستیشان وبهبود پیداکردند خداروشکر ب لطف شما ،در حال حاضر صاحب فرزند شدیم ،یک ماهشه و از زیرچانه تازیرگوشش یک لکه سفید رنگ امتداد پیداکرده ودرحال گسترشه امکان داره برص باشه؟ مشاهده پاسخ دکتر
159
زیگیل تناسلی

سلام اقای دکتر روز بخیر. من28 سالمه مجرد موضوع راجب زیگل تناسلی شما را خوندم . من روی بیضم یه سری چیزهای سفید رنگ سفت هست مثل جوش های سفید(ولی اصلا نمیترکه با فشار) حالت گوشتی نیست شکل عکس های که شما گزاشتین .بعضی وقتام روی بیضم جوش های سفید کوچک میزنه . میخواستن بدونم که این زیگل هست ترسیدم که یه وقت زیگل نباشه چون خیلی وقت من این مشکل دارم. یه مورد دیگه هم هست که من موقع رابطه جنسی وقت دخول التم از نعوظ کامل در میاد نیم نعوض میشه ممکن ربط داشته باشه بهم ؟ ممنون میشم جواب بدید . شرمنده طولانی . مشاهده پاسخ دکتر
160
زگيل تناسلي

با سلام .من مبتلا به زگيل تناسلي شدم ازمايش دادم از نوع ٥٨ ميخوام بدونم اين نوع سرطان زاست .من چه اقدامي بايد بكنم كه سرطان نگيرم خيلي نگرانم خواهش ميكنم راهنماييم كنيد .ايا بعد از ابتلا ميتونم واكسن بزنم مشاهده پاسخ دکتر
161
زگيل تناسلي

سلام
ممنوم آقاي دكتر بينهايت سپاسگزارم
من فردا خودم دوز اول واكسن رو تزريق ميكنم
سوال اصلي و آخرم اينه كه ما از چه طريق ميتونيم آزمايش كنيم و بدونيم فرد بيمار كه شوهرمه ويروس hpv يا نه؟ آزمايش خاصي داره؟ اسم آزمايشش چيه؟
مشاهده پاسخ دکتر
162
زگیل

درود برشما
آقای دکتر به غیر از قطره ای که بنده هفته ای دو بار باید استفاده کنم.....آیا دارویی هم برای تضعیف یا ریشه کن شدن. ویروس موجود است؟
دکتر زنان در رابطه با بافت شناسی از همسرم سؤال نموده اند..آیا به نظر جنابعالی اجرای این برنامه برای بنده نیاز میباشد...لازم تذکر است که هیچگونه عوارضی در معاینه همسرم دیده نشد...
سپاس از شما
مشاهده پاسخ دکتر
163
زگيل

سلام
وقتتون بخير
واقعا ممنونم از راهنماياتون
الان هـيچگونه ضايعاتي روي آلت تناسلي نداره و تازه رفع شده
تو اين حالت كه ضايعات نداره و من بدون واكسن هستم در صورت داشتن رابطه خطري تهديدم ميكنه؟
مشاهده پاسخ دکتر
164
تشخیص قطعی زگیل تناسلی

باسلام و عرض ادب
بنده حدود ۲ ماه پیش ۱۰ روز بعد از shave متوجه یک برآمدگی زیر penis شدم.و هفته گذشته دکتر متخصص تشخیص زگیا دادند اما هنگام برداشت با لیزر گفتند که تا به حال این نوع بافت رو ندیدند و اصلا به هیچ کدوم از زگیل تنسلی یا بیماری های دیگه نمیخوره و احتمالا بافت فیبروزه هست.با این نکته که بنده در طول عمرم هیچ گونه رفتار پر خطری نداشتم...و الان میخواستم ببینم الان که بافت براشته شده میتونم برای انجام آزمایش pcr اقدام کنم...
مشاهده پاسخ دکتر
165
برداشتن خال داخل چشم

با سلام،
آیا برای برداشتن خال داخل سفیدی چشم میتوان از لیزر استفاده کرد؟ نحوه عمل، بی حسی، درد و جای خال بعد از عمل به چه صورات خواهد بود؟
درصورت استفاده نکردن از لیزر چطور؟
بسیار متشکر
مشاهده پاسخ دکتر
166
زگيل

ممنونم اقاي دكتر واقعا ممنونم
اين مورد اگه وجود داشته باشه در شوهر من در بارداري مشكل ايجاد ميكنه ؟ براي مادر و جنين؟
مشاهده پاسخ دکتر
167
ضایعات آلت مردان

سلام
حدود1سال و خورده ای هست که در ناحیه ختنه گاه آلت،ضایعتی گرد مانندولی بدون برجستگی وباحاشیه برجسته که بنظر بنفش تیره هم هست ایجاد شده.دردخاصی هم نداره ولی زمانی که تشکیل شدن بصورت زخم شروع شدن و رو به بهبودی رفتن تاالان که مدت1سال ونیمه بدون تغییر باحاشیه برجسته باقی مانده اند.قطر حدود1سانت و کمترداشته باسطحی صاف
مشاهده پاسخ دکتر
168
زگیل

با سلام خدمت شما
من زگیل تناسلی داشتم 4ماه پیش سوزوندم الان روی التم هیچ زگیلی نیست از 3 دوز واکسنم 2 دوز را زدم حالا 2سوال داشتم ازتون من روی صورتم جوش یا زگیل زده نمیدونم عکسش رو براتون میفرستم ایا اگه جوش یا زگیل باشد اگر دستم بهش بخورد باعث انتقال میشود و سوال دوم زگیل صورت هم مانند زگیل تناسلی خطرناک و باعث انتقال است مثلااگر به زگیل تناسلی دست بزنی و به شخص بزنی ان فرد مبتلا میشود وایا اگر دست به زگیل صورت بز نی و به کسی بزنی باعث انتقال زگیل تناسلی میشود؟؟؟؟
با سپاس
مشاهده پاسخ دکتر
169
زگيل تناسلي

ممنونم از پاسختون به سوال اولم
من براي پيشگيري راهكارهاي زيادي بهم گفتين ممنونم ازتون
اما شوهرم چي ؟ از كجا بدونيم ايا اين زگيل hpv است يا نه؟ به متخصص چي مراجعه كنيم؟ پوست؟ من بيشتر نگران شوهرم هستم كه ٢٩ سالشه و نميدونم اينم با من واكسينه بشه يا نه؟
ممنون ميشم به اين چندتا سوالم هم جواب بدين
واقعا ممنون
مشاهده پاسخ دکتر
170
زخم در ناحیه تناسلی

با سلام
چند وقتی است که در زیر آلت تناسلی در ناحیه ختنه گاه , یک لکه به حالت زخم بوجود آمده.
درد - خارش - ترشح هم ندارد
مشاهده پاسخ دکتر
172
لک های پوستی رو شکم و سینه و پهلو

سلام آقای دکتر، خسته نباشید، ببخشید یکی از دوستانم یک مشکل پوستی داره که یک سری لکهای پوستی هسش در ناحیه شکم و سینه و پهلو.... در حدود یک سالی هسش که باهاش درگیر هسش و آزمایش هم داده و نوع بیماریش مشخص شده، من عکس از آزمایش و پوستش رو برای شما میفرستم، فقط چند تا سوال از شما دارم، چون هر چی تو نت گشتم متاسفانه اطلاعات همگون و یک دستی پیدا نکردم و بیشتر دچار سردرگمی شدم، ممنون میشم اگه شما راهنمایی بکنین، پزشک خودش برایش فوتوتراپی نوشته در 20 جلسه، این بیماری با بیست جلسه فتوتراپی قابل درمان قطعی میباشد؟
بیماری خطرناکی است؟
ممکنه ب صورت بیمار هم برسد؟
فتو تراپی عوارض خطرناک و کلا روش درمان خطرناکی است؟ از همه مهمتر اینه که تا چند ماه دیگه دوستم میتونه ازدواج کنه؟ خواهش میکنم پاسخ بدین، واقعا دوستم خیلی نگران هسش و استرس شدیدی گرفتن
مشاهده پاسخ دکتر
173
از بين بردن لكه هاى بعد از پسوريازيس

سلام
خسته نباشيد
من يك سوال راجب پسوريازيس داشتم كه متاسفانه جز اين ايميل محلي براى پرسيدن سوال پزشكى پيدا نكردم
من فك كنم دچار اين بيماري بودم و روى سر الت تناسليم لكه هايي تاول شكل بوجود امده بود(عكس موجود است)
بعد از مدتي كه فقط بهداشت فردي خود را بيشتر رعايت ميكردم اين تاول ها خشك شد و تبديل به لكه هاى تيره شد كه چند ماه است از بين نرفته(عكس موجود است)
براي از بين رفتن لكه ها هم از كرم هاى استروئيدى بايد استفاده بشه يا داروى خاصى براى از بين بردن اثر لكه ها وجود دارد؟
لطفا پاسخ بديد
ممنون
مشاهده پاسخ دکتر
174
تبخال تناسلي

سلام دكتر ، مدتي دور الت من جوش ميزنه دكتر رفتم قرص اسيكلووير بمن داد ميگفت تبخال تناسلي گرفتي خوردم خوب شدم باز دوباره جوش زد بعد ويرابكس 5٠٠ خوردم قرص ول ميكردم باز دوباره ميزد، دكترم عوض كردم اين دكتر ميگه حساسيت پيدا كردي تبخال نيست حساسيت به كاندوم يا چيز ديگه اين يه ويتامين س داد خوردم روزي يكي تا دوهفته خوب بودم كاندوم مصرف نكردم دوباره جوش زد بعد دوهفته، گرفتار شدم مشاهده پاسخ دکتر
175
zigil

age kasi ke zigil tanasoli dashte bashe va dar hale darman bashe ro sexe dahani bash dashte bashi yani age sak zade bashe on bimari be dahanesh vagir peyda mikone?yani momkene dahanesh zigil bezane?akhe ye alaemaei ro hes mikonam saghfe dahanam varam karde galom dard migire hodode do mahe injori shodam az tarsam pishe pezeshk ham naraftam faghad yeki az dandon pezeshka did goft chizi nist dahan shoye kon khob mishe vali nashod مشاهده پاسخ دکتر
176
اين جي هست

سلام وقت بخير من متأهل هستم وبه تاركي روي لُب كوجك ناحيه تناسليم متوجه يه جسم سفت شدم كه همرنك با اون ناحيست ميخواستم بدونم مشكل خاصيه مشاهده پاسخ دکتر
177
Josh va rizeshe mooye Hormoni

Slm Drjan vaghtetun bekheyr,man dar hale hazer sakene iran nistam va hudude chand mahe ke ba moshkelati mese rizeshe moo,jooshe soorat,gor gereftegi,movajeh hastam...albate in sharayet daemi nist...masalan gahan ke steressam ziad mishe docharesh misham,ama khob moteasefane jaye jooshha baghi mimune va hajme mooham kheyli kamtar shode...man ehsas mikonam momkene moshkelam hormoni bashe ama be dalile ashna nabudan ba sharayete mohiti o pezeshkie keshvari ke varedesh shodam nemidunam abayad asan be che Dri moraje konam ...ine ke mikhastam shoma lotf konid va rahnamaim konid ke agar moshk l hormoni hast shoma masrafe ghorse اسپرینولاکتونro tosie mikonid??

Ba tavajoh be in ke man bi nazmi ya ekhtelal dar periodim nadaram??


Lotfan az tarighe mail pasokh bedin chon shomare mobile ro systemetun bekhatere codesh ghabool nemikone ,majbur shodam shomare shakhse dige ro az iran bezaram
مشاهده پاسخ دکتر
178
زگيل تناسلي

Salam.khaste nabashid.khastam bedoonam zahere zegile tanasoli mesle zegile ghesmataye dgeye badan hast va aya kharesh ham dare? Age zegil mesle joosh bashe be range soorati hamrah ba kharesh, aya zegile tanasolie? Merc مشاهده پاسخ دکتر
179
واكسن

سلام
آيا واكسن براي مرد٣٨سال موثر مي باشد؟
مشاهده پاسخ دکتر
180
زيگيل تناسلي

سلام آقاي دكتر من شاهين هستم ٢٣ سالم سنم هست
از سن كم با اينكه رابطه جنسي نداشتم زير آلتم يه زيگيل داشت. منتها نزديك به ١ ماهي هست دور آلت تناسليم زيگيل هاي ريزي زده.
خواستم بدونم كامل از بين ميره؟! و امروز هم ديدم زير شكمم يه جوش بزرگ زده. آيا عوارضي دارد؟! در آخر هزينش چقدر هست؟!
مشاهده پاسخ دکتر
181
در ادامه سوال قبل

دکتر ممنونم بابت پاسخگویی سریعتون .
توضیحاتی که دادید کامل بود.
به نظرتون احتمال زگیل تناسلی بودن با توجه به عکس و با توجه به اینکه تا به حال رابطه جنسی نداشته ام هست ؟
در مقالاتتون خوندم بعضی وقتا عفونت بر اثر اصلاح با تیغ در ریشه های مو به وجود میاد .
مشاهده پاسخ دکتر
182
زگیل تناسلی زنان

سلام دکتر من می خوام ازمایش اچ پی وی به شیوه پی سی ار تمام تایپهای پرخطر و‌کم خطر از ترشحات انجام بدم اما دوماه پیش یک دوز واکسن گاردازیل زدم می خوام بدونم اگر این ارمایش انجام بدم اگر من قبل از دوماه مبتلا به اون چهارنوع بوده باشم حالا با دادن این ازمایش اچ پی وی مشاهده پاسخ دکتر
183
درد و برجستگی سینه(سوال دیگه )

سلام دکتر این سوال رو ازتون پرسیدم :: کد پیگیری سوال قبل:e06k316992
در انتها یه سوال جدید پرسیدم


سلام دکتر خسته نباشید من پسری 19 ساله هستم ( شهریور امسال میشم 20 ساله) سینه سمت راست من چند وقتیه که بزرگ شده و وقتی دست میزنم بهش یا لمس میشه درد میگیره ولی در حالت عادی درد نمیکنه
البته خیلی وقت پیش سونوگرافی دادم شاید 4 یا 5 سال پیش و چیزی نبود
و تازگیا هم ازمایش خون دادم که هیچ مشکلی نداشت
خواستم ببینم این دردش طبیعیه ؟؟
میدونم شاید به تخصص شما مربوط نباشه ولی اگه میشه راهنمایی کنید به هر حال مربوط به پوست هم میشه !!
ممنون)))

خواستم ببینم اگه بیخیالش بشم مشکلی پیش میاد؟؟؟
من فقط به خاطر دردی که موقع لمس و بعضی مواقع استرس پیش میاد کمی نگران بودم
حالا اگه بیخیالش بشم و کاری باهاش نداشته باشم مشکلی هست یا حتما باید درمان بشه؟؟؟؟؟
خطرناکه یا نه؟؟؟؟؟
ممنون
البته مجبور شدم 5 هزار دیگه بدم چون دیگه نمیشد تو سوال قبلی این رو بپرسم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
مشاهده پاسخ دکتر
184
زگیل تناسلی

با سلام
بنده 5 سوال مهم دارم که خیلی ممنون میشم به ترتیب پاسخ بدهید
1.برای شستشوی لباس های زیر از چه روشی استفاده شود.؟ آیا ریختن ابجوش روی لباس ها موثر است یا استفاده از محلول های ضد عفونی مانند دتول همراه با شوینده ها یا هر دو
2.احتمال انتقال ویروس از طریق ژیلتی که 2 روز قبل با خون فرد مبتلا هنگام اصلاح صورت تماس داشته وجود دارد و تا چه اندازه ؟
3.چنانچه پس از گذشت 4 ماه پس از لیزر وارت در مجرای ادراری همچنان احساس سوزش و قرمزی در محل وجود دارد آیا نیاز به استفاده از دارویی مانند آیسکلویربرای کمک به رفع عفونت و سوزش میباشد یا خیر؟
4.ویروس چه مدت خارج از بدن روی ژیلت زنده می ماند؟
5.قارچ شیتاکه یا ahcc برای کسانی که بطور خفیف لیکن پلان دارند منعی برای مصرف دارد؟
مشاهده پاسخ دکتر
186
برداشتن خال صورت

با سلام دوست من در اكراين زندگي ميكند بنام حسين ******* *** خود ايشان نتوانست برايتان ايميل كند خالي در صورت دارد كه مادر زادي است و ميخواهد انرا بر دارد و از شنبه بمدت يك هفته درتهران است لطفا بفرماييد چكاري بايد انجام شود عكس برايتان ارسال ميكنم منتظر دستو شما هشتم مشاهده پاسخ دکتر
187
طاسی سر بهمراه لکه های قهوه ای پررنگ

Elham:
با عرض سلام و خسته نباشید.من مادربزرگی دارم که به تازگی متوجه شدم قسمتی از موهای سرش حدودا دایره ای به قطر 4سانتی متر ریخته و طاس شده اون قسمت،و توی همین قسمت لکه های قهوه ای پر رنگ متمایل به سیاه رنگ برجسته ای هم شکل گرفته،شبیه خال ولی مطمین نیستم که خال هست یانه.لکه هاانداره هاشون متفاوت بعضی ازاونا به 1-2سانتی متر هم میرسن.میخواستم ببینم چه احتمالاتی برای این لکه ها هست،و اینکه خطرناک و یا مسری نیستن؟
مشاهده پاسخ دکتر
188
نیاز به کمک شما

سلام دکتر عصرتون بخیر .
دکتر علامت هایی روی آلتم هست که بدجوری استرس بهم وارد کرده است .
به هیچ وجه رابطه جنسی تا به حال نداشته ام . و شاید شاید بر اثر اصلاح موهای اضافی این اتفاق افتاده باشد .
نمیدونم زگیل تناسلی است یا حساسیت یا جوش چون مستعد جوش هم هستم .
کی در صورت نیاز به دکتر به صورت حضوری مراجعه کنم ؟ بعد از چه مدت ؟
چون شهرستانی هم هستم .
مشاهده پاسخ دکتر
189
زگیل تناسلی یا آنژیوکراتوم

سلام آقای دکتر، خسته نباشین
بیش از یک ساله روی پوست نزدیک آلت این ضایعات که عکسشو براتون ارسال میکنم وجود دارن که بعضی وقتا موقع شییو کردن سطحشون خونی و زخمی میشه و کوچک تر میشن ولی بعد از مدتی دوباره به شکل اولشون بر میگردن.
از لحاظ مساحت و تعداد تغییری نداشتن .درد و سوزش و خارش ندارن
رنگشون قرمز تیره متمایل به بنفش هست و سطحشون زبر نیست. مرتب هم سرکه سیب روشون گذاشتم شب تا صبح به مدت حداقل 4 روز ولی هیچ تغییری نداشتن.
به نظرتون زگیل تناسلی هست؟ تشخیص یکی از پزشکان آنژیوکراتوم بود.
ضمنا روی بدنم دو سه مورد تقرببا همین شکلی ولی به رنگ قرمز روشن هم دارم.
مشاهده پاسخ دکتر
190
لکه قرمز روی کلاهک

مدتی است روی قسمتی از سر آلت تناسلیم قرمز شده و هیچ درد یا سوزش یا خارشی ندارد ٬ قبلأ یه دونه به شکل دایره و کوچک بوده ، اما الان لکه بزرگتر شده و تعدادشون هم چند تا شده . لکه مورد نظر بصورت قرمز و روشن تر و براق تر از بقیه سر آلت میباشد. یکی دوبار هم پوسته روی آن دیده ام. عکس آن را ضمیمه سوال کرده ام. نظر شما چیست و چه باید کرد؟
روش درمان چیست ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید .
با تشکر فراوان
مشاهده پاسخ دکتر
191
خال مادر زادی

عرض سلام و خسته نباشید
اقای دکتر من یک خال مادر زادی به طول 10 سانت روی ساق پام دارم که رنگ مشکی و حاشیه نا منظم داره از ابتدا به نظرم تغییری نکرده. برای جراحی بیمارستان رازی رفتم دکتر گفت اگر جراحی کنید ممکنه پوست اضافه بیاره به خاطر همین لیزر رو پیشنهاد دادن ولی توی سایتتون نوشتید که لیزر برای خال های بزرگ خوب نیست. فعلا نمونه برداری کردن ولی جوابش مشخص نشده. من راجب ملانوم هم پرسیدم ولی گفتن فرق داره و از اون نوع نیست. خالم کاملا سطحی است و برجستگی نداره. میتونم نظر شمارو هم بدونم راجب روش درمان . امکان جراحی هست بدون پوست اضافه یا برداشتن پوست از یه ناحیه دیگه?
مشاهده پاسخ دکتر
192
غده چربی

Sahar:
سلام خسته نباشید.دور چشم و پیش بینی ام یک چیزای برجسته ای مثل کیست درومده!نمیدانم آنها چی هستند.میخواستم ببینم چی هستند و درمان یا داروی آن چیست؟
مشاهده پاسخ دکتر
193
زگیل تناسلی

سلام
اقای دکتر منظورم اینه که اگر بعدداز 18ماه پی سی ار منفی بود بازم امکان انتقال هست به کسی یا امکان انتقالش کمه یا اصلا منتقل نمیشه ؟و اگر منفی بود جواب ازمایشم اگر ذوزی ایمنی بدنم صعیف سه در اثر هر نوع بیماری باز عود می کنه ویروس یا نه ؟یعنی اگر من مبتلا به ویروس اچ‌پی وی بعد از یک سال پی سی ار دادم منفی بوذ دیگه هرگز در من عود نمی کنه حتی اگر بدنم ضغیف سه و هرگز از من به همسرم منتقل نمیشه ؟
سوال دیگه ام اینه که اگر بیوپسی از صایعات بگیرم جواب همان خواهد بود که نمونه از مخاط رحم بگیرم ؟
مشاهده پاسخ دکتر
194
زیگیل تناسلی نوع کم خطر

سلام
اقای دکتر من از ضایعات روی ناحیه تناسلی ازمایش پی سی ار دادم جواب نوع شش بود و بقیه موارد منفی بود و چون مجردم بعلت پرده بکارت نمی تونم نمونه داخل رحم بگیرم .حالا دقیقا اگر نمونه ازرداخل رحم بگیرم بازم همون نوع شش خواهد بود ؟منظورم اینه میشه با بیوپسی از ضایعات نوع کم خطر نشون بوده ازمایش پی سی ار و لی در داخل واژن و‌دهانه رحم نوع پر خطر باشه ،؟بعدشم ایا این نوع کم خطر امکان پاک شدن داره ؟ و اگر پاک شه دیگه به کسی منتقل نمیشه ؟
مشاهده پاسخ دکتر
195
جوش صورت

من از19 سالگی اولین اصلاحی که کردم جوش زدم یه دوره راکوتان خوردم بهترشدم دوباره برگشت والان که35 سال دارم همچنان صورتم جوش میزندبعضی ازجچسهام هم خیلی بزرگه دکترزیادرفتم.خسته شدم نمیدونم چیکارکنم.لطفاراهنماییم کنید.چندتاازدکترای پوست گفتن ازدواج کنم جوشام رفع میشه.من چندسالی هست که ازهمسرم جداشدم.باتشکر مشاهده پاسخ دکتر
196
نیاز به راهنمایی

سلام آقای دکتر جوانی 20 ساله هستم که نیاز به راهنماییهای شما دارم .
حدود 29 روز پیش موهای روی آلت تناسلی خود را با تیغ کوتاه کردم در ابتدا یک سری مناطق فقط قرمز شدن ولی حالا بعد از بیست روز بر اثر فشاری که در خواب ( به حالت دمر ) به آلتم وارد شده این نقاط به صورت سیاه در آمده اند که برآمدگی یا دردی ندارند و فکر میکنم خونمردگی باشند .
اما با این حال ترس از خطرناک بودنشان دارم
مشاهده پاسخ دکتر
197
بارداری

سلام در چهار سال گذشته به دلایل مختلف سه سقط سر خود با آمپول و شیاف در ماه اول و نیمه دوم بارداری داشته ام که باعث شده پریود شدید شود و از 7روز به3 روز برسد همراه با بوی بد و ترشحات بد بو ،آلان میخواهم باردار شوم سیکل پریود دو دوره قبلیم 12/12/95 و 6/1/96بوده هیچ گونه راه جلوگیری تاکنون نداشته ام ولی باردار نیز نمی شوم چرا؟وراه درمان چیست مشاهده پاسخ دکتر
198
تيرگي قسمتي از رنگ پوست الت

سلام قسمت زير الت حدودا دايره اي ب قطر ٢ سانتيمتر ب رنگ قهوه اي تيره شده ك تمايز رنگ بسيار مشهود است بدون درد و عوارض لطفا دليلش رو بفرماييد مشاهده پاسخ دکتر
200
سوزاك

كسي كه مبتلا به سوزاك هست، احتمال اينكه اچ اي وي داشته باشد چقدر؟ مشاهده پاسخ دکتر
201
زگیل

با سلام و عرض ادب مردی 29 ساله هستم زیر زبانم دانه های وجود دارد که به طور اتفاقی متوجه انها شدم می خاستم بدانم انها چی هستن ایا زگیل هستند و یا چیز دیگری ویا طبیعی هستند و یا نشانه سرطان دهان است .
من در هیچ جای بدن زگیل چه تناسلی و معمولی ندارم اگر زگیل هست درمان دارد ؟ هیچ گونه درد و ناراحتی ندارد 2 عکس همراه این پرسش ارسال می کنم که یکی از عکس ها از فلش دوربین استفاده شده است
مشاهده پاسخ دکتر
202
لیزر خالهای صورت

با سلام و خسته نباشید
آقای دکتر خالهای صورت من از نوع مادرزادی و عمیق و به رنگ سیاه و مودار است. آیا میشود با لیزر و آر اف آنها رو از بین برد؟
مشاهده پاسخ دکتر
203
خارش ساق دست و پای پدرم

با سلام.پدرم 85 ساله چند ماهی هست که دچار خارش شدید پوستی سده است.به چند پزشک هم مراجعه کردیم.درمان موقتی بوده.لازم به ذکر است که فقط دستها و ساق پاهایش دچار خارش شده اند.ممنون مشاهده پاسخ دکتر
204
مقاربت جنسى

سلام مجدّد
يه مواردى جا موند بگم خدمتتون
و اينكه بى ادبى نباشه نتونستم عكساى بيشترى بفرستم براتون ميفرستم اگر نيازى هست راهنمايى بيشترى بكنيد
يكى اينكه مدتى قبل بعد از باز هم مقاربت نه اين بيمارى ، ولى سوزش شديد در ادرار داشتم كه به پزشك مراجعه كردم و آزمايش دادم و وجود باكتريو در ادرارم مشاهده كردن و قرص فنازوپيريدين و تجويز كردن به همراه آنتى بيوتيك (الان يادم نمياد )كه بعد از مصرف چند روز خوب شدم
الان دو تا نكته مطرحه
يكى وجود جوشهاى ريز در روى تنه و نوك آلته
و ديگرى
سوزش ادرار مث دفعه قبل
اگه ممكنه داروييو تجويز بفرماييد كه مشكل سوزش ادرارم هم خوب شه
آيا همون فنازوپيريدينو مصرف كنم با يه آنتى بيوتيك؟
جسارتاً با عكس هاى بيشترى معضلِ دوّمو مطرح ميكنم و براى عرض اوّل بنده ممنون ميشم راه حل كاملتريو مرقوم بفرماييد
سپاسگزارم
مشاهده پاسخ دکتر
205
زیگیل تناسلی یا مولوسکوم عفونی

سلام خسته نباشید جناب دکتر من چند ماه پیش با شریک جنسیم رابطه داشتم که ایشون مبتلا بودن و من اول نمیدونستم بعد که متوجه شدم ایشون مبتلا هستن کار از کار گذشته بود اما بعد از رابطه تقریبا بلافاصله الت و اطرافشو شستشو دادم اما بعد چند ماه چند تا جوش کوچیک کنار هم که راحت هم دیده نمیشن و به رنگ پوست هستن بالاتر از التم در اومده که بین زیگیل تناسلی و مولوسکوم مشکوکم که کدوم یکی ازایناست چون شباهتزیادی به هردوی اینا داره تشخیص سخته اگر لازم باشه میتونم عکسش رو هم بفرستم براتون مشاهده پاسخ دکتر
206
سوال

دو تا جوش ریز روی آلتم زده میخواستم بدونم از کجا باید بفهمم زگیله یا نه مشاهده پاسخ دکتر
207
تبخال تناسلی

سلام من دچار تبخال تناسلی شدم آیا استفاده از پماد آسیکلوویر در روند درمان کمک کننده است؟
باسپاس
مشاهده پاسخ دکتر
208
کیست اپیدرمال

سلام آقای دکتر می بخشید دوباره مزاحم میشم
عکس از توده مذکوری که گفتم فکر کردم کیست اپیدرمال هست رو فرستادم اگر امکانش هست که بفرمایین که همینطور هست یا خیر و راهنماییم بفرمایین ممنونتون میشم
مشاهده پاسخ دکتر
210
Hpv

باسلام
مدتی هست که روی دهانه مقعد یک زائده ای مثل گوشت اضافه به وجود آمده که کمی باعث ترس شده. این مسئله به دو ماه پیش برمیگرده، زمانی که من چند روزی به خاطر یبوست اجابت مزاج برای من مشکل ساز شد که بعد از یک هفته این زائده شکل گرفت و روز به روز بزرگتر شد. از طرفی دیگر من سابقه رابطه پر خطر جنسی داشتم ( بدون محافظت) و با تعاریفی که از ویروس hpv شنیدم گمان میکنم که این زائده یک عفونت باشد.لطفا راهنمایی بفرمایید.
سپاسگذارم.
مشاهده پاسخ دکتر
211
زگیل تناسلی در دهان

دکتر این زگیل تناسلی در دهان است ؟ مشاهده پاسخ دکتر
212
زگیل تناسلی

Hana:
سلام
ببخشید اقای دکتر اگر سخصی در دهانش داری زگیل تناسلی باشد اگر دستش به دهانش بخوره بعد همون لحظه به یه میوه خیس بخوره و‌دقیقا همون لحظه نفر دیگه اون میوه رو برداره و سریع بزاره تو دهنش .اینطور اون شخص مبنلا میشه ؟
مشاهده پاسخ دکتر
213
زگیل تناسلی

با سلام.اقای دکتر من دو ماهه که عقد کردم و با همسرم رابطه دارم .بعد از چند وقت عفونت شدید گرفتم و دونه هایی مثله زگیل دور واژنم در اومد که خیلی دردناک بود دکتر رفتم و دارو دادن و یک پماد اسیکلوویر استفاده کردم و خوب شدم عفونتم رفع شد اما دوباره دونه ها در اومدن یا همون زگیلا چه باید کنم?ممنون میشم راهنماییم کنید مشاهده پاسخ دکتر
214
vizit kardan

salam aghaye doctor khaste nabashid..bbakhshid shoma khanom ham vizit mikonid???baraye moayeneye zigile tanasoli?? merc مشاهده پاسخ دکتر
215
زمان تاثیر واکسن گارداسیل

با سلام و احترام
میخواستم بدونم امکان یک رابطه امن بعد از تزریق کدام مرحله از واکسن گارداسیل امکان پذیر است؟ در صورتی که پارتنر زگیل ها رو با محلول درمان کرده باشد و 5 ماه از درمان گذشته باشد و علایمی وجود نداشته باشد!
متشکرم
مشاهده پاسخ دکتر
216
واکسن گارداسیل

سلام اقای دکتر، میخواستم سوال کنم اگه ویروس اچ پی وی ار نوع خطرناک تو بدنمون باشه ، زخم هم داشته باشیم ولی زخم سطحی باشه، بازم زدن واکسن تاثیر داره، ومیتونه تو اینده از بروز سرطان دهانه رحم پیشگیری کنه؟ 28سالمه مشاهده پاسخ دکتر
217
بیماری مقاربتی

همسرم بعد از یک مقاربت جنسی بیرون از خونه . سوزاک گرفته . و بدون قرص خوردن خوب شد .‌پزشک قرص داده ولی ایشون قرص نمیخوره .
الان من علائمی ندارم .
ولی ایا سوزاک گرفتم ؟
ایا از قرص هایی که پزشک به همسرم داده من بخورم عیب نداره ؟
مشاهده پاسخ دکتر
218
زگیل تناسلی

من ۳۰ سالمه و مجرد هستم و تابحال هیچ رابطه جنسی نداشتم
میخام واکسن گارداسیل رو بزنم ولی پزشک زنان خیلی جدی برخورد نکرد
لطفا نظرتون رو بفرمایید
مشاهده پاسخ دکتر
219
رگه های قرمز روی پوست نوزاد

با سلام من یه بار این سوالمو مطرح کردم اما دقیق نپرسیدم راجع به خال همانژیوم . اینکه روی سرش از بدو تولد دقیقا همونجا که خال هست به اندازه کف دست بسیار کم پشته آیا این خال در این کم پشتی تاثیر داره؟ نوزادم 40روزشه آیا بعدا در این قسمت مو در میاره؟ من مازندرانم متاسفانه نمیتونم ببرمش بیمارستان رازی لطفا دقیق توضیح بدید خیلی نگرانشم.. این لکه های رگه مانند به چه مدت زمان نیاز دارند تا کامل از بین بروند؟ روی سرش علاوه بر رگه یه توده 3سانتی انگار پر خون هم هست آیا اینم به مرور از بین میرود؟ اگر زخم شوند این خال های همانژیوم خطرناک است؟ و سوال آخر اینکه من تصاویر این لکه هارو فرستادم آقای دکتر شما دیدیدشون؟
با سپاس فراوان
مشاهده پاسخ دکتر
220
سوختگی صوت بادکلره

باعرض سلام وتبریک بمناسبت سال جدید
من صورتم رو دکلره زدم متا"سفانه سوخت وحالت خشکی وزخم کل صورتم رو گرفته وباتوجه به تعطیلات فقط پزشک داروخانه ترمیم کننده اون (سیکال فت) بهم دادن وضدآفتاب .اما هنوز هم تا"ثیری نداشته لطفا" راهنمایی بفرمایید چه کنم تا زودتر به بود حاصل شود نگران ماندن جای آنها هستم. باتشکر
مشاهده پاسخ دکتر
221
عوارض راکوتان

سلام، همسر من 3 سال پیش راکوتان مصرف کرده، سال پیش آزمایش خون داده و آنزیم های کبدیش زیاد بود، در صمن چربیشم بالا بود، بعد مصرف داریوهایی که پزشک داده بود انزیم ها به حد نرمال رسید و چربی یه مقدار کاهش پیدا کرد، ایشون متولد 70 هستند.
سوال من اینه که عوارض راکوتان بوده که این موارد پیش اومده یا تغذیه نامناسب؟
مشاهده پاسخ دکتر
222
چگونگی تشخیص این بیماری

من هیچ گونه علائمی بر روی آلت تناسلی ام مبنی داشتن زگیل ندارم . می خواهم بدونم از چه طریقی می توانم مطمئن شوم که این ویروس در بدن من هست یا نه مشاهده پاسخ دکتر
223
براداشتن خال

سلام آقای دکتر آیا برای برداشتن خال مادرزادی ملانوستیک بزرگ مودار هشتاد درصد پشت بدن از کتف تا انتهای کمر چه روش هایی وجود دارد؟ مشاهده پاسخ دکتر
224
واكسن گارداسيل

سلام خسته نباشيد من دچار زگيل بودم در حاليكهً قصد بارداري داشتم اما به تعويق انداختم ، اين ماه اخرين واكسنم ( گرداسيل) ميزنم ميتونم همين ماه براي بارداري اقدام كنم؟ تاريخ واكسن ٢٦ ام و تاريخ تخمگ گذاري ١٤ ام مشاهده پاسخ دکتر
226
سوختگی پوست ناشی از سیر

سلام آقای دکتر
من قسمتی از صورتم مو نداشت
شنیده بودم سیر بمالم خوبه منم سیر رو رنده کردم و گذاشتم اونجا بعد ده بیست دقیقه شستم که دیدم قرمز شده فرداش هم که بیدارشدم دیدم تاول زده عین سوختگی شده الان باید چیکار کنم خواهش میکنم راهنمایی کنید
مشاهده پاسخ دکتر
227
با توجه به عکس فرستاده ه شده

درمان درماتیت تماسی صورت بالای گونه قسمت جلوی گوش سمت چپ مشاهده پاسخ دکتر
228
زگيل تناسلي

سلام من مبتلا به hpv ام نميدونم از چه نوعيه تازه فهميدم
ميشه بگيد اين مريضي درمان ميشه ؟؟
اگه زيگيل ها از رويه پوست برداشته بشه منتقل ميشه ؟؟يعني ديگه نميشه ازدواج كرد؟؟ با هر كس كه رابطه داشته باشي بهش منتقل ميشه؟
مشاهده پاسخ دکتر
229
لك ناشي از ليزر

سلام
من حدود يك ماه و نيم پيش ليزر موهاي زائد انجام دادم و پوستم هم روشن و بدون برنزه شدن بود اما متاسفانه كنار كشاله ران به سمت زانو پر از لك هاي قهوه اي جاي شات ليزر شده.. اين لك ها درمان داره؟ اينجوري واقعا ناراحت كننده است
خيلي ممنون ..
مشاهده پاسخ دکتر
230
انگشت شست پا

دختری 27 ساله هستم تا جاییکه یادم می اید دو انگشت شست پایم مثل هم نبودند
میخواستم ببینم درمانی برای انگشت پای راستم که انگار کمی بزرگتر و پهن تر از پای چپم هس وجود دارد
چند سال پیش استخوانش یکبار شکسته اما این مشکل و هم اندازه و متقارن نبودن از کودکی ام وجود داشته است
مشاهده پاسخ دکتر
231
زگیل و سیفلیس

آیا دانه های ریز روی سر آلت زگیل هست؟یک سری خال سیاه تخت و خطوط سیاه رنگ پایین کلاهک آلت وجود دارد آیا نشانه ی بیماری ست؟ علائم سیفلیس چیست؟ مشاهده پاسخ دکتر
232
جوش صورت

جوش صورت وبدن مشاهده پاسخ دکتر
233
بعد از واکسینه شدن چطور این ویروس به طرف مقابل انتقال میابد؟

عرض ادب اقای دکتر.
ببخشید من یک سوال دیگه دارم اینکه من با دختری اشنا شدم ک سالم هستش و قرار شد ک باهم ازدواج کنیم ولی من شرایط خودمو گفتم سوال من اینه ک اگه واکسن بزنه احتمال انتقال بیماری وجود داره؟اگه انتقال پیدا نمیکنه واسه بچه دار شدن مشکلی نخواهیم داشت؟
مشاهده پاسخ دکتر
234
مبتلا شدن بعد واکسینه شدن وجود دارد؟

اگه شریک جنسی من واکسینه شده باشد بعد رابطه جنسی احتمال اینکه به بیماری مبتلا شود وجود دارد؟ مشاهده پاسخ دکتر
235
زگيل تناسلي

با سلام ببخشيد دكتر شما به من قطره داديد دو هفته هست استفاده كردم زيگيل ها تقريبا از بين رفته و جاش زخم شده و يكم ميسوزه با توجه به اين كه فرموديد شيش هفته دوره درمانش هست خاستم بپرسم دوباره ادامه بدم و براي زخم شدن چيزي نيازي نيست بروي زخم بزنم مشاهده پاسخ دکتر
236
زگيل در دهان

با سلام،اقاي دكتر مي خواستم ببينم ضايعه دهان اگر درمان نكنم چه اتفاقي مي افتد؟نمونه برداري چه فايده اي غير از ايجاد اضطراب دارد؟ اگر سيستم دفاعي بدنم رو قوي كنم احتمال دارد برطرف شود؟درمان خانگي زگيل دهاني هم سركه سيب است؟ مشاهده پاسخ دکتر
237
علایم و تشخیص و درمان اچ پی وی در زن و مرد

با سلام. من خانومی 34 سالم که باکره نیز هستم. ولی حدوده یک ماه هست با پسری آشنا شدم که احساس می کنم مولتی پارتنر بوده و با خانومهای زیادی در ارتباطه همچنین بر روی آلت تناسلیشون یک چیزی شبیه خال یا شایدم زگیل دیدم. البته من با ایشون رابطه جنسی کامل نداشتم و فقط دو مرتبه از طریق پوست با هم تماس جنسب داشتیم. در حال حاضر بیم آن را دارم که شاید به اچ پی وی مبتلا شده باشم یا از طریق دهانی یا از طریق پوستی می تونم بپرسم علایم این بیماری در زن و مرد چیست و راههای تشخیص و درمانش به چه شکل است
ممنون
مشاهده پاسخ دکتر
239
زگیل تناسلی

h azimi:
حدودا 1هفته است که یک خال گوشتی مانند روی التم پیدا شده .از انجایی که همسرم جدیدا تست پاپ اسمیر دادن و نتیجه hpv منفی بوده امکان ابتلای من وجود داره ؟
مشاهده پاسخ دکتر
241
زگيل تناسلي

من يك عدد زگيل تناسلي در ناحيه اطراف مقعد داشتم كه ليزر كردم الان بعد از يك ماه اطراف واژن هم زگيل در آمده، با توجه به تعطيلات و دسترسي نداشتن به شما، چه كاري ميتوانم تا بعد از تعطيلات انجام دهم؟ مشاهده پاسخ دکتر
242
ريزش مو در عسلويه

سلام دکتر من تو شهر عسلويه مشغول بکار هستم. از بدو ورود به اين شهر زماني که دوش ميگيرم شاهد ريزش موهايم هستم. يکي از دايي هام قسمتي از سرشون کچل شده و دو تا ديگه نه تو خونواده خودمون تقريبا داداشاييم که مثل خود من عسلويه شاغل هستن دچار ريزش مو شدن و موهاي کم پشتي دارن. الان موهام کم پشت شده. و اين ريزش رو بيشتر به دليل آلودگي ميبينم تا ارثي. جنس موهايم چرب و به رنگ بور است مشاهده پاسخ دکتر
243
افزایش سطح ایمنی جهت مقابله با ویروس احتمالی

تا چه زمان پس از آمیزش با فرد مبتلا به زگیل تناسلی استفاده از واکسن مفید میباشد؟
اگر رابطه دهانی هم بوده باشد چه باید کرد
برای افزایش سطح ایمنی جهت مبارزه با ویروس احتمالی چه باید مصرف کرد!؟
مثلا قارچ شیتاکه یا قرص یا....!؟
مشاهده پاسخ دکتر
244
جنسی

سلام خسته نباشید. من یه مدته کلا میل جنسیمو از دست دادم و نعوظ ندارم. تازه ازدواج کردم و همش مجبورم از قرص تیافیل استفاده کنم نمیدونم چرا اینجوری شدم. ممنون میشم کمکم کنین مشاهده پاسخ دکتر
245
هزینه لیزر جای جوش

سلام خسته نباشید هزینه لیزر کل صورت برای از بین بردن فرورفتگی های ناشی از اکنه و جوش چقدر هست و معمولا چند جلسه به طول می انجامد؟ مشاهده پاسخ دکتر
246
لك ناگهاني قهوه اي صورت

با عرض سلام خدمت جناب دکتر.بنده دو سال پیش یه سوال ضروری برام پیش اومد و اینترنتی ازتون پرسیدم و هنوز هم دعاگوتون هستم.الان به خاطر تعطیلات هیچ دکتری نیست و فکرم فقط به برقراری ارتباط با شما رسید.از دیشب ساعت 9 به صورت ناگهانی یه لک قهوه ای تقریبا بزرگ گوشه لبم زد و من توجه نکردم اما چند دیقه بعد منتشر شد و الان هم حس میکنم پیشروی کندی داره.بدون سوزش و خارش و هیچ علامتی.همه نگرانیم اینه که تا اخر عید کل صورتمو بگیره.اورژانس رازی هم رفتم دیشب اما یه رزیدنت اونجا بود که هیچ کمکی نکرد نه دارو نه توصیه و نه سوال.من چند روزه ژل شست شوی نیوا و تونر نیوا میزنم البته کمتر از 5 بار زدم و دیروز هم کلا چیزی به صورتم نزده بود و دو بار هم ماسک آب چایی سبز گذاشتم رو صورتم هفته ی قبل.خودم احتمال میدم حساسیت به یکی از اینها بوده باشه.حالا اگه حساسیت باشه لک میمونه یا به مرور میره؟تو عکس واضح نیس هرچی سعی کردم اما لک قهوه ای شبیه لک جای جوش یا کک و مک هست اما تو سطح وسیع تر. شبيه التهاب افتاده اما اصلا ملتهب نيس روشن کننده ی فیس دوکس رو دارم اما گفتم دستکاری نکنم و اول بپرسم.حالا شما توصیه یا کرم و ... پیشنهاد میکنین که حداقل تو این دو هفته منتشر نشه یا رنگش تیره تر نشه؟و اینکه من اون کرم رو استفاده کنم یا نه؟ مشاهده پاسخ دکتر
247
تیرگی روی ناخن

سلام جناب دکتر. خسته نباشید. پسری هستم 24 ساله. متوجه یک خط روی ناخن شست پام شدم.
سوال کردم از دوستان گفتند باید از متخصص پوست سوال کنی
جناب دکتر این ملانماست ؟ یا یک تیرگی سادست به خاطر استرس ها و ورزش ( دوندگی )
دردی نداره. ( سمت راست ناخن )
ممنون میشم جواب بدید.
مرسی
سال نو هم پیشاپیش مبارک
مشاهده پاسخ دکتر
248
واكسن گارداسيل

سلام آقاي دكتر. وقتتون بخير

من براي تزريق واكسن گارداسيل بدون هيچ علائمي به دكتر زنان مراجعه كردم. ايشون پس از تزريق به من گفتن چون رابطه كامل داشتم بايد تست پاپ اسمير بدم و ازم نمونه گرفتم ولي متأسفانه نتيجه آزمايش hpv مثبت شد. امكان خطا وجود داره؟ با توجه به اينكه ايشون پس از تزريق واكسن از من نمونه گرفتن و من بعد از ٢ روز نمونه رو به آزمايشگاه دادم؟
مشاهده پاسخ دکتر
249
بیماری پوستی و تورم ناحیه تناسلی

با سلام
مدتی است در ناحیه تناسلی یک سری لکه های پوستی ایجاد شده و امروز صبح متوجه شدم که در قسمت بالایی اندام تناسلیم تورم ایجاد شدا و رگ بالایی آن ورم کرده و یه خارش خیلی کمی داره خیلی نگرانم کرده و شدیدا استرس گرفتم
خواهشا کمکم کنید
مرسی
مشاهده پاسخ دکتر
250
زیگیل

سلام .من 30ساله ومجردم.دوماه پیش با علائم خارش و درد نسبی در مقعد خیلی اذیت میشدم تا اینکه یک ماه پیش ب دکترزنان مراجعه کردم و گفتن ک ب زیگیل مقعدی دچارهستم و باید حتما فریز کنم و ی معرفی نامه بهم دادن ک ببرم پیش متخصص جراح ولی متخصص جراح گفتن ک نیاز ب فریز نیست و با پماد آلدرو رفع میشه.مجدد پیش دکترزنان رفتم و تشخیص دکتر جراح رو بهشون گفتم اما ایشون گفتن ک پماد چاره ساز نیست و فقط باید فریز کنی.منم ب متخصص پوست ک یه اقا بودم رفتم و دستیارش ک یه خانوم بودن زیگیلها رو فریز کرد.من از دستیاردکتر خاستم ک از زیگیلها برام نمونه بردارن ک ببرم واسه ازمایش و فهمیدن نوع زیگیل و اینکه سرطان دهانه رحم گرفتم یا نه ک ایشون در جواب گفتن ک همچین زیگیلهایی زمینه ساز سرطان نیستن.
بنده دوروزه ک فریز کردم اما چهارروز قبل فریز و الان ک دارم ب شما پیام میدم تو قسمت سقف دهانم تا چندساعت پیش یه چیزایی بودن ب رنگ سفید ک دردم میکرد و باعث گلو و گوش دردمم شده ولی الان دیگه اون ناحیه سفیدرنگ نیست و انگار جای اونا سوراخ شده و حفره ماننده ولی همچنان درد داره و گلودرد و گوش دردمم پابرجاست.من میترسم ک این زیگیل دهانی باشه.توروخدا جواب بدین.کمکم کنین.استرس شدید دارم
مشاهده پاسخ دکتر
251
پاپیلکس

با سلام،،سوالم رو قبلا پرسیده بودم اما فقط جواب بخش اول سوالم رو محبت فرمودیید،،نحوه و تعداد مصرف قرص پاپیلکس،،ناشتا یا غیر ناشتا؟و‌چند عدد‌در هرشبانه روز؟باتشکر فراوان از اینکه هستید مشاهده پاسخ دکتر
252
مشکوک به زگیل تناسلی

سلام... چند تا جوش مانند کنار آلت تناسلی من بوجود اومده،اول فکر میکردم جوش هستن ولی امروز احساس کردم حالت گوشتی دارن،میتونم عکسش رو براتون ارسال کنم که اگر مشکوک به زگیل تناسلی هست حضوری مراجعه کنم
من ساکن جزیره کیش هستم
مشاهده پاسخ دکتر
253
ضدآفتاب و کرمهای آرایشی

سلام و خسته نباشید ... دختری 33 ساله با پوست صورت چرب و با جوشهای زیرپوستی و نزدیک ماهیانه جوشهای قرمز می زنم و پوستی فوق العاده حساس دارم پوست بدنم بسیار خشک است که حتما باید از لوسیون بدن استفاده کنم و مشکل اصلیم تو انتخاب کرم ضدافتاب هستش نمیدوم کدوم برند بهتر است ..سی گل و سینره و اوریاژ استفاده کردم ولی راضی نیستم با اینکه فاقد چربی بودند ولی در تابستان باز عرق می کنم ضدافتاب نمیزدم راحتر بودم و در صورتم احساس سنگینی می کنم و چون پوستم حساس هست و ازآلرژی تنفسی و پوستی هم رنج میبرم و دارو استفاده می کنم همیشه احتیاط کردم و تا به همین سن از کرمهای آرایشی استفاده نکردم و حتی پنکیک هم نزدم 20 سال پیش زدم جوش زدم و پوستم سنگین و پوسته یوسته شد و دیگه استفاده نکردم و ازتون ممنون میشم راهنمایی کنید چه ضدآفتاب و کرم پودر ارایشی استفاده کنم که خیلی محتاجم ... بهار و تابستان نردیک است و منم ضدافتابی ندارم و زیر نور آفتاب گونه هام سرخ میشه و میسوزه و رنگ پوستم گندمی هستش .... خواهش می کنم پیشنهاد بدید ...چند سال پیش به همین طریق صابون صورت کلیندا بهم پیشنهاد دادید هنوز استفاده می کنم و راضی هستم ... ممنون میشم در این زمینه هم راهنمایی کنید .... با سپاس و آرزوی سالی خوش و موفقیت و پول دارم ... مشاهده پاسخ دکتر
254
جوش و بر امدگی کوچک روی الت

سلام من 18 سالمه و رویه التم حس میکنم ی جوشه زیر پوستیه و کوچیک چند وقته منو فکر برداشته ک این چیه ایا زیگیله یا نه.
ن درد داره ن چیزی فقط ی نقطه کوچیک سفت ایا مشکلی داره؟لطفا راهنمایی کنید خیلیی مهمه
مشاهده پاسخ دکتر
255
مولوسکوم

سلام جناب دکتر
چند باری هست راجع به مولوسکوم مزاحمتون میشم
من به مولوسکوم دچار شدم در ناحیه تناسلی و بعد از کرایو تراپی این جوشها از بین رفت بعد از چند وقت یک یا دو عدد کوچکتر ظاهر شد که با پماد زینک اکساید برطرف شد
نگرانی من برا ازدواج چون چند وقت دیگه ازدواج میکنم،نگرانم از بابت ابتلای خانومم به این موضوع،یعنی با توجه به شرایط من خانومم مبتلا میشه؟ یا راهی وجود داره برا مبتلا نشدن؟
راهنماییم کنید ممنون میشم
مشاهده پاسخ دکتر
256
نقش قرص پاپیلکس در درمان و نحوه مصرف

من دچار زگیل تناسلی شدم که بعد از جلسات متعدد لیزر درمانی و نتیجه نگرفتن با پدوفیلین در منزل مشغول درمانم،که بهتر شده ام بر اساس شنیده ها از امریکا برایم‌ ۶۰عدد پاپیلکس فرستادن سوالم اینه نقش پاپیلکس در درمان من چیه و نحوه و تعداد مصرف ان در روز چطوریه.با تشکر مشاهده پاسخ دکتر
257
اگزماي نوزاد 5 ماهه

فرزند پنج ماهه اي دارم كه به اگزما دچار است
روي گونه ها و پيشاني
روي ساق پا و پشت زانو و
روي سينه اش قرمز و پوسته پوسته ميشود
از پماد لينولا اف و ركوبيزول استفاده كردم ولي تاثير چنداني ندارد
جديدا چند كرم پيدا كردم
كرم آبرسان QV
كرم اگزوملا derma
كرم استوپيلا mustela
ميخواستم بدونم كدوم يكي از اين كرمها بهترن
مشاهده پاسخ دکتر
258
اسكين تگ

سلام من يه زائده گوشتي كوچك نزديك الت تناسليم دارم هم رنگ پوست كه حدود ٧يا٨ سال هست چند بار با نخ بستم و افتاده يا حتا خون امده ولي نه انتقال پيدا كرده نه زياد شده فقط انقدر باهاش ور رفتم يه كم بزرگتر شده فقط همين يك دانه هم هست لازمه بدونين من خيلي چاق بودم و لاغر كردم و پدرم هم ديابت داره يعني ريشه ژنتيكي ديابت داريم
ميشه با اين شرايط تا حدودي تشخيص داد كه اين زائده اسكين تگ هست يا زيگيل تناسلي؟ ممنون ميشم پاسخ بدين
مشاهده پاسخ دکتر
259
وجود انگل در مجاری ادراری اقایان

با سلام. سوالم شاید کمی عجیب به نظر برسه ولی میخواستم بپرسم ایا امکان وجود کیست انگلی در مجاری ادراری اقایان وجود دارد یا نه؟ مثلا اگه فرض کنیم به طریقی منتقل شود ایا میتوان گفت چون داخل مجاری ادراری اسیدی هست انگل در ان محیط از بین خواهد رفت یا نه؟ اگر نه باید از قرص خاصی استفاده کرد یا نه؟ ممنون میشم جواب بدین. مشاهده پاسخ دکتر
260
پوسته شدن سر آلت تناسلی

سلام خدمت دکتر بزرگوار
مدت سه ماه است سر آلت تناسلی پوسته پوسته خفیف سفید رنگ می شود هنگام آمیزش سر آلت قرمز و گاهی صورتی مانند ساییدگی همراه با درد خفیف میشود و با زدن پماد آ د بر طرف میشود که دوباره با آمیزش مجدداً ایجاد میشود لطفا راهنمایی بفرمایید. با تشکر فراوان
مشاهده پاسخ دکتر
261
از بین بردن خال سطحی در صورت

ببخشید من روی صورتم تعداد زیادی خالهای سطحی و کوچک دارم
چون پوستم خیلی بدزخمه و جای زخمای کوچیکم حتی گوشت اضافه میاره و جاش میمونه.بخاطر همین میترسم واسه برداشتن خالهام جراحی یا لیزر بکنم.میترسم جاش بمونه یا بدتر بشه
از شما مشورت میخواستم که چجوری خالامو از بین ببرم؟
چون تعدادشون زیاده.دوست دارم از بین برن تا پوستم یکدست بشه
مشاهده پاسخ دکتر
262
زگیل تناسلی

سلام.اینکه در جواب سوال قبل به من گفتید واکسن برنم.من سنم 29 ساله.ایا واکسن تاثیری داره؟؟؟و اینکه امکان داره چون 6 ساله زگیل در نیومده بدنم ویرووسو دفع کرده باشه؟؟؟ مشاهده پاسخ دکتر
263
زگيل

باسلام .حدودا١ماه ميشود كه روي الت بنده يه زخم مانندبوجودامده،ودوربرالتم١٠،٢٠تا جوش مانند كه ههوزشبيه زگيل نيستن،اين چيه؟؟ودرمانش چيه؟؟ مشاهده پاسخ دکتر
264
راه دقیق تشخیص زگیل تناسلی چیست؟

من خانمی 28 ساله ام حدود سه هفته پیش متوجه جوشهایی حدود هفت تادر اطراف ناحیه تناسلی شدم اما چون خودبخود رفع نشدن نگران شدم زگیل باشن هفته پیش به پزشک متخصص زنان مراجعه کردم ایشون گفتن فقط جوشه و قرص تتراسایکلین و محلول اریترومایسین دادن و گفتن نگران نباشم ظاهر زگیل متفاوته و این جوشه اما خواستم تست پاپ اسمیر هم انجام بدن نتیجه تست هیچ مشکلی رو نشون نداد اما بعد یک هفته استفاده از دارو جوشها هیچ تغییری نکردن یکیشون حالت جوش چرکی و بقیه همرنگ پوست و کوچیک هستن اما مثل زائده گوشتی کوچیکن تو اینترنت خیلی عکس از زگیل دیدم اما شبیه زگیل نبودن اما خیلی نگرانم چون خوب نشدن آیا ممکنه چون پزشک جوانی بودن کم تجربه بودن و زگیل رو تشخیص ندادن؟ اصلا بهتر نیست به پزشک متخصص زنان دیگه ای یا متخصص پوست مراجعه کنم؟ راه تشخیص اینکه زگیل هست یا جوش یا هرچیز دیگه ای چیه؟ چون تو پاپ اسمیر مشکلی نبود آزمایش مخصوص hpv وجود داره؟ چطور مطمئن بشم؟ خیییییلی نگرانم خواهشا راهنماییم کنید.در ضمن من شهرستان رشت هستم نمیدونم باید چکار کنم؟! مشاهده پاسخ دکتر
265
لیزر موهای زائد آلت تناسلی آقایان

با عرض سلام و خسته نباشید

میخواستم بدونم آلت تناسلی آقایان و همچنین بیضه ها هم میشه لیزر کرد؟
با چه نوع لیزری؟
ممنون میشم راهنمایی بفرماید
مرسی
مشاهده پاسخ دکتر
266
نحوه مصرف داروهای تجویز شده و مشکل التهاب

سلام جناب دکتر انتظاری
من ******* هستم بیمار شما که هفته پیش مراجعه کردم. یک سوال در مورد نحوه مصرف داروهایی که به من دادید داشتم.
با توجه به اینکه ضایعات اچ پی وی روی سطح پوست من خیلی منتشر و ریز هست من مجبورم محلول پودوفیلین را روی سطح پوست پخش کنم و نمیتوانم از پماد زینک اکساید همزمان استفاده کنم, در حال حاضر پوستم دچار التهاب و سوزش خفیف شده و من تصمیم گرفتم روزهایی که پودوفیلین نمیزنم از پماد استفاده کنم آیا این روش صحیح است؟و اینکه آیا میتونم قبل از استفاده از پودوفیلین مقداری وازلین روی پوستم پخش کنم؟
ممنون از توجه شما
مشاهده پاسخ دکتر
267
زگیل مقعدی

سلام خسته نباشید.من حدود 6 سال پیش دچار زگیل تناسلی شدم از ناحیه مقعد.ازمایش دادم نوع 16 و 18 منفی بود.دکتر برام واکسن تجویز نکرد.الان بعد از گذشت 6 سال من رابطه ای نداشتم و زگیل دوباره در نیومده.ایا امکان داره بدنم ویروسو دفع کرده باشه؟؟؟؟و اینکه شنیدم یه قرصی هست از یه قارچ ژاپنی که این ویروسو از بین میبره.قرص قارچ شیتاکه.ایا حقیقت داره؟؟؟ مشاهده پاسخ دکتر
268
بيماري پوستي

با سلام خانمي ٣٤ ساله هستم. از دوران نو جواني جوشهاي چركي و دردناكي به صورتم ميزده بخصوص روي چانه و كناره گونه ها كه جاي اونها همه هست. ولي در ده سال اخير از شدت جوشها كم شده و بجاي اون پوست صورتم قرمز شده بخصوص روي گونه ها و هميشه پوستم ظاهري بسيار نا مطلوب داره يعني تمام روزنه هاي پوستم باز و شفافيت و لطافت خودش را از دست داده و با اينكه پوستي چرب دارم ولي ظاهر پوستم خشك و پوسته پوستست. اخيرا دكتر هم كه رفتم به من داكسي سايكلين و كرم هاي ضد قرمزي ميدن كه كمك چنداني نكرده. ميخواستم بدونم ايا راهي براي درمان هميشگي و داشتن پوستي سالم براي من هست. با تشكر. مشاهده پاسخ دکتر
269
جوش روی آلت تناسلی

سلام بنده یه چند وقتی میشه که جوش هایی رو آلت تناسلی پیدا کردم .اکثر در ریشه موها احساس سوزش دارم خیلی رو اعصابمه اشتباها از الکل استفاده کردم الان جوش ها زیاد شدن .تشخیص شما چیه؟و آیا راه درمانی داره .و اینکه باید به چه دکتری مراجعه کنم چه تخصصی؟ممنون مشاهده پاسخ دکتر
270
تبخال تناسلی ناحیه مقعد

مقاربت جنسی از طریق مقعد داشتم
البته نمیدوم ناقل بوده و تبخال داشته یا نه ولی دو روز بعد از رابطه تبخال در ناحیه مقعد زدم
دکتر زنان رفتم قرص و پماد آسیکلوویر 200 داده الان سه روز دارم میزنم
مشاهده پاسخ دکتر
271
Leila Milad: عرض سلام و خسته نباشید دارم آقای دکتر من متأسفانه بخاطر داشتن رابطه با یه نفر مبتلا به این ویروس شدم میخوام بدونم اگر فقط یک بار رابطه مقعدی بدون دخول پیش بیاد امکان انتقال به شخص دیگه وجود داره یا خیر فقط در حد سطحی به مدت چند ثانیه

Leila Milad:
عرض سلام و خسته نباشید دارم
آقای دکتر من متأسفانه بخاطر داشتن رابطه با یه نفر مبتلا به این ویروس شدم
میخوام بدونم اگر فقط یک بار رابطه مقعدی بدون دخول پیش بیاد امکان انتقال به شخص دیگه وجود داره یا خیر فقط در حد سطحی به مدت چند ثانیه؟؟
مشاهده پاسخ دکتر
272
Mehdi Tayebi: در زیر آلت در محلی که پوست ختنه بهم جوش خورده، چیزی شبیه سوراخی وجود دارد.شبیه کیسه خیلی کوچک. هر چند وقت یکبار داخل آن ماده ای سفید رنگ و تقریبا سفت شبه چرک بوجود می‌آید. که با کمی فشار از این سوراخ بیرون می آید. و تقریبا راحت کنده میشود. و

Mehdi Tayebi:
Mehdi Tayebi:
در زیر آلت در محلی که پوست ختنه بهم جوش خورده، چیزی شبیه سوراخی وجود دارد.شبیه کیسه خیلی کوچک. هر چند وقت یکبار داخل آن ماده ای سفید رنگ و تقریبا سفت شبه چرک بوجود می‌آید. که با کمی فشار از این سوراخ بیرون می آید. و تقریبا راحت کنده میشود. ولی چند وقت بعد باز همون جور میشود. مشکل چه میتواند باشد ؟؟
مشاهده پاسخ دکتر
273
زگیل تناسلی

سلام،میخواستم علل ایجاد زگیل تناسلی در مردان رو بدونم؟
فقط از طریق رابطه جنسی منتقل میشه یا ممکن علت دیگه ای هم داشته باشه؟
منتظر پاسختون هستم
مشاهده پاسخ دکتر
274
تبخال تناسلي

سلام. من هفته پيش به شدت در ناحيه تناسلي خارش و سوزش داشتم. سه روز بعد دكتر رفتم و تشخيص ايشون تبخال تناسلي بود و گفتن از همسرم گرفتم. معاينه داخلي نكردن و گفتن تبخال معاينه داخلي نداره چون به داخل هم سرايت ميكنه.من فردا مسافر هستم و نگران عود مشكلم. تاولها تركيدن و جاشون رو به بهبوده. پماد اسيكلووير رو مرتب ميزنم و اكسيدوزنگ روي جاي تاولها. قرص بيسيكلووير هم هر ٦ ساعت ميخورم. ديروز رفتم بيمارستان صارم سوال بپرسم در مورد وضعيتم. دكتر معاينه داخلي كرد و از ديشب من دوباره كمي در ناحيه بيروني احساس خارش دارم. ايا احتمال انتقال ويروس به داخل هست يا عود مجدد مشكل؟ ممنون ميشم كمك كنيد. من فردا مسافر هستم و واقعا نگران اين مسئله مشاهده پاسخ دکتر
275
سلام . دکتر من امروز صب موقع ادرار کردن متوجه چیزی شبیه جوش در نوک آلتم دقیقا زیر مجرای دفع ادرارم شدم . الان خیلی نگران شدم چون نه دردی داره نه هیچی

سلام . دکتر من امروز صب موقع ادرار کردن متوجه چیزی شبیه جوش در نوک آلتم دقیقا زیر مجرای دفع ادرارم شدم . الان خیلی نگران شدم چون نه دردی داره نه هیچی. میخاستم بدونم مشکلم چیه چرا اینجوری شدم . خطرناکه ؟ مشاهده پاسخ دکتر
276
نازك شدن مو سندرم تخمدان pcoدارم

نازك شدن مو سندرم تخمدان pcoدارم براى ضخيم شدن ساقه مو چكار بايد كنم؟ مشاهده پاسخ دکتر
277
ازمایش خون تشخیص بیماری سوزاک

سلام
اقای دکتر من می خوام ازمایش خون جهت تشخیص سوزاک انجام بدم دقیقا باید چه ازمایشی رو بگم به ازمایشگاه انجام بده ؟
مشاهده پاسخ دکتر
278
واکسن

هزینه واکسن گاردسیل چقدر است؟ مشاهده پاسخ دکتر
279
تبخال تناسلب

برای تشخیص تبخال تناسلی چه ازمایشی باید انجام داد
Cmv (1gm)یا hsv pcr ?
مشاهده پاسخ دکتر
280
بیماری مرفه آآ

سلام من الان به مدت 18 ساله که مرفه آآ دارم و همیشه ناحیه بدنم درگیر بوده اما الان صورتم هم یه کوچولو زده میخاستم بدونم میتونم جراحی پلاستیک انجام بدم و سوال دوم این که آیال این بیناری ربطی به آنزیم کبدی دارد مشاهده پاسخ دکتر
282
خارش بیضه

Mr Reza:
با سلام خدمت شما.من یک سالی میشه در ناحیه بیضه و کنار آلت تناسلی و بخصوص زیر بیضه هام خارش شدید دارم و حالا متوجه یه سری برجستگی های قرمز کم رنگ زیر بیضه هام شدم.اول از همه میخوام ببینم زیگیله و بعد اینکه باید چیکار کنم برا تموم شدن خارش و همچنین اگه زیگیله به چه دکتری مراجعه کنم یا خودش خوب میشه.تشکر.
مشاهده پاسخ دکتر
283
جوش روی آلت

با عرض سلام و خسته نباشيد
حدود ٨ ماه قبل بنده ضايعه اي در پايين آلت تناسلي مشاهده كردم كه هنگام شيو نمودن، روي ضايعه كنده شد و من فكر كردم جوش است و پس از دستكاري متوجه پايه دار بودن اين ضايعه شدم، پس از مدتي قرينه همين ضايعه بر روي پوست شكم و آلت ضايعه هايي شبيه به جوش سفيد تخت ايجاد شد و الان تعدادشون بيشتر شده است.
چند روز پيش مشاهده كردم ضايعه اصلي كه در اين مدت بزرگ شده بود قسمتي از پوستش كنده شده و مايع ترشح ميكند در صورتي كه هيچ خراشيدگي و اتفاقي در آن ناحيه نيوفتاده بود.
با تحقيقاتي كه كردم فكر ميكنم شبيه به مولوسكوم باشد.
اگر نيازي است عكس ناحيه را بفرستم و بفرماييد درمان به چه روشي تاثير گذار است.
همچنين حدود هزينه درمان را لطف بفرماييد
سپاسگذارم
مشاهده پاسخ دکتر
284
زگيل در سر آلتم

من همسرم در اطراف ناحيه تناسليش اضافه گوشت زياد زده بعد رفتيم دكتر اسيد براش نوشت و پاپ اسمير داد گفت مشكلي نداره فقط يه كم عفونت داره
خودمم رو گردنم و روي پلكم دارم جديدن رو آلتم حساس شدم احساس ميكنم سرش داره ميزنه
مشاهده پاسخ دکتر
285
نگرانی از داشتن ویروس

سلام من چند ماه پیش عفونت قارچی ناحیه تناسلی گرفته بودم و با مراجعه به متخصص زنان و اعمال پماد خوب شدم ولی برای چک آپ نرفتم پیش دکترم. الان شریک جنسیم گفته که یه زیگیل زیر ناحیه تناسلیش دیده و به دکتر مراجعه کرده در این مورد منم این ویروسو گرفتم؟ مشاهده پاسخ دکتر
286
طخم پوستی و بارداری

سلام .اقای دکتر . خانم من هفته 29 بارداری است و بیش از دو ماه است زخمی بر سر و دستان ایشان ایجاد شد که متاسفانه دکتر پوست در ایلام اول قارچ تشخیص داد و تعدادی دارو و پماد تجویز کرد اما متاسفانه بهبود نیافت و بعد از یکماه بشدت بزرگتر و دو دست ایشان سرایت کرد در مچ دست که تصویر ارسال شده است . دو نفر از پزشکان پوست کرمانشاه هم عنوان داشتند زرد زخم است و انتی بیوتیک اریترومایسین تجویز کردند که هنوز تاثیری نداشته بیش از سه هفته است در این مدن پلاکت خون ایشان بدلیل بارداری نوسان زیاد پایینی داشت . اقای دکتر سوال ما اینست نوع زخم و نیز بهبودی آن و آیا تاثیری بر جنین گذاشته است و خانم من بشدت نگران تاثیر این زخم هاست بر بچه .ممنون میشم فوری راهنمایی بفرمایید.یکی از پزشکان خون عنوان داشت فورا به متخصص بیماریهای عفونی مراجعه کنیم لطفا راهنمایی فرمایید مشاهده پاسخ دکتر
287
مشاهده خال سیاه در کشاله ران

چند ماهی هست که هنگام نظافت آلت تناسلی توده گوشتی در ناحیه کشاله ران برام ملموس بود که امروز به دلیل رشد آن کنجکاو شده و مشاهده کردم که خالهای سیاه وجود دارد. در اینترنت جستجو و سایت جنابعالی رو ملاحظه کرده و پس از مطالعه از این طریق مزاحمت ایجاد کردم، امیدوارم راهنمایی های جنابعالی نگرانی و این بیماری رو از بین ببره،
متشکرم
مشاهده پاسخ دکتر
288
زگیل تناسلی

سلام جناب دکتر . خسته نباشید. ایا این زگیل تناسلی هست؟ یا زخم ختنه؟
ممنون میشم جواب بدید.
یک سوال دیگه اگه دست به زگیل بخوره و بعد 1 بار با صابون گلیسرینه شسته شه و بعد به دهان بخوره. امکان انتقال هست ؟
فقط با اب , دست شسته بشه چطور؟
مشاهده پاسخ دکتر
289
عارضه گوشتي

سلام
وقت بخير
حدود ٣ماه كه يك عارضه گوشتي روي ناحيه آلت تناسلي شكل گرفته كه از لحاظ روحي تاثيرات منفي برام داشته و ميخوام درمان كنم،سوالم اينه كه چقدر زمان ميبره تا درمان بشه و ميخوام بدونم حدودا چقدر هزينه ميبره تا كامل درمان بشه، هزينه لطفا ذكر شود.
مشاهده پاسخ دکتر
290
زگیل روی دست

سلام وقت بخیر اقای دکتر.همسر بنده چندتا زگیل روی دست راستشون داشتن چند روز پیش اونارو برشون داشتن.بعد از برداشتن ردش قرمز شده و خونریزی هم داشت.بهشون گفتن باید تا 2 هفته اب نخوره زیاد بهش و ... و وقتی ازش کار میکشن درد میگیره خیلی.الانم گفتن واسهداینکه بهتر بشه و خشک بشه با بتادین هر وقت تونستی بشور.سوالم اینه. چیکاکنیم زودتر خوب بشه؟چه اقداماتی؟ و ایا بتادین زدن کار درستیه؟ مشاهده پاسخ دکتر
291
هرپس تناسلی

سلام خدمت شما.من حدود 8ماه پیش روی التم قرمزی و خارش شدید داشتم که رفتم دکتر گفت هرپس تناسلی که ویروسی هست گرفتم.قرص و پماد اسیکلوویر مصرف کردم بعد از 2 هفته حدودا خوب شد.دوشنبه هفته پیش عمل شقاق انجام دادم و مترونیدازول و سلکسیب میخوردم.و از روز 4 شنبه دوباره روی التم قرمز شده و ترشح کرم رنگ داره.دوباره ازون داروها استفاده کردم ولی از روز جمعه داخل دهانم یه چیز وحشتناکی شبیه برفک که ابسه های سفید و خونریزی کم مشاهده کردم.کلا قرصهامو قطع کردم.امروز یه دکتر دیگه رفتم گفت حستسیت دارویی و فقط تحمل کن و دارو نزن.حالا موندم چی کنم.می خوام ویزیت راه دور ازتون بگیرم.میشه راهنماییم کنید. مشاهده پاسخ دکتر
292
برای درمان جوشهای آلت تناسلی که ایجاد شده سوال داشتم وبرای درمان چه باید کرد؟

چند وقت است چند تا جوش روی آلت ایجاد شده است برای درمان چه باید کرد مشاهده پاسخ دکتر
293
مولوسکوم کونتاژیوم

با سلام، من مدت 4 ماه است به مولوسکوم عفونی در ناحیه تناسلی مبتلا شده ام و تعداد ضایعات من حدود 30 عدد است. در این مدت از روش کرایوتراپی برای درمان استفاده کرده ام اما با اینکه تعدادی از ضایعات من بهبود یافته و حتی کوچکتر شده است اما اکثر ضایعات همچنان باقی است و حتی تعدادی ضایعات جدید نیز ایجاد شده است. با توجه به اینکه این موضوع کاملا زندگی شخصی مرا تحت تاثیر قرار داده است لطفا بفرمایید بهترین و سریع ترین راه درمان برای من چیست؟ و بهبودی در روش درمانی شما چقدر طول می کشد و آیا این روش اسکار باقی می گذارد یا نه؟ با توجه به اینکه من در شرف ازدواج هستم باید هر چه سریعتر درمان یابم. لطفا راهنمایی بفرمایید. با سپاس. مشاهده پاسخ دکتر
294
زگیل تناسلی زنان

سلام
ببخشید من 31سالم هست ومتاهل می باشم ویه فرزند دارم متاسفانه دچار زگیل تناسلی شدم با کرایو همش ازبین رفته دکترم گفتن واکسن نمیخواد بزنم می خواستم بدونم مشکلی نداره واکسن نزدم
مشاهده پاسخ دکتر
295
جوش

سلام یه چند روزی دونه های سفید در پایه ی آلت تناسلیم مشاهده کردم میخواستم ببینم دلیلی و نوع بیماری چیه؟ مشاهده پاسخ دکتر
296
ميخچه

ميخچه كف پا و درد زياد آن مشاهده پاسخ دکتر
297
ضايع اى مشكوك بر روى لُب كوچك آلت

سلام جناب دكتر ، مدت ٣ روزه كه در ناحيه لُب كوچك ( الت تناسلي) يك چيزى شبيه جوش خيلى ريز مشاهده كردم كه دردناك هستش وقتى دست ميزنم ، عكسى ضميمه مى كنم خدمتتون سپاس گزارم و منتظر پاسختون هستم. مشاهده پاسخ دکتر
298
آ زمایش اسپرم دادم میخوام بدونم جوابش چیه عکس رو براتون میفرستم

آ زمایش اسپرم دادم میخوام بدونم جوابش چیه عکس رو براتون میفرستم مشاهده پاسخ دکتر
299
زگیل

سلام خسته نباشید به نظرتون اینها زگیل تناسلین مشاهده پاسخ دکتر
300
زگیل صورت

راه درمان دارویی زگیل روی بینی چیست مشاهده پاسخ دکتر
301
جوش صورت و بدن

سلام آقای دکتر
جوش های سر سفید و دردناکی طبق عکسی که ضمیمه کردم روی چونم درمیاد، همینطور دور لب هم هست. عکس جوش های روی گونه و روی کتفم رو هم فرستادم، مثل جوش های روی کتفم روی باسنم هم هست.
میشه بفرمایید علت این جوش ها چیه و راه درمانش چیه.ممنون
مشاهده پاسخ دکتر
302
زگیل نناسلی

سلام اقای دکتر. من حدود ۵ماه پیش به پزشک پوست مراجعه کردم و متوجه زگیل تناسلی که چند لکه سیاه بود شدم.همون موقع لیزر کردم و نمونه برداری انجام شد که ازمایشگاه ویروس شناسی تشخیص داد که زگیل سرطانی نیست واکسن گارداسیل هم تزریق شد که فقط مرحله اخرش باقی مونده. بعد اژ یک ماه مراجعه مجدد و شیو موها متوجه شدم که چند لکه سیاه هنوز بلقی مونده. دیگه نمی دونم ازقبل بوده و لیزر نشده یا تازه دراومده.دیگه به خاظر مشکل مالی و اینکه من شهرستان هستم نتونستم لیزر کنم و از اون موقع هم به توصیه پزشک شیو نکردم و با قیچی کوتاه کردم که اون هم مشکلات خاص خودشو داره.از یه مدت قبل هم بعضی وقتا احساس خارش شدید در ناحیه زیر وکنار بیضه راستم می کنم.لظفا بفرمائید هزینه لیزر ور مطب شما برای حدود ۱۰لکه سیاه چقدره و ایا می تونم که به روش دیگه ای غیر از کوتاه کردن شیو کنم؟ مشاهده پاسخ دکتر
303
oral sex

با سلام اگر زوجی سابقه هیچگونه ارتباط جنسی پیش از ازدواج را نداشته باشند و علائمی مبنی بر ابتلا به بیماری هایی همچون زگیل تناسلی را نیز نداشته باشند آیا خطری در oral sex آنها را تهدید میکند مشاهده پاسخ دکتر
304
برداشتن خال از روی صورت

روند برداشتنش با کدوم روشه. چقدر طول می کشه جاش خوب بشه ؟ یا اساسا جاش می مونه تا مدت ها ؟ مشاهده پاسخ دکتر
305
عدم جواب دهي به ليزر موي زائد

سلام،ينده ١٠جلسه ليزر موي زائد انجام داده ام كه فقط و فقط باعث نازك شدن موها شده است،آيا راه حلي دارد؟مقاله درباره ليزر را خواندم،شما چه راه كاري را پيشنهاد مي دهيد؟موهاي بدنم بسيار ضخيم و مشكي بود كه الان بسيار نازك و بي رنگ شده ولي از بين نرفته است مشاهده پاسخ دکتر
306
سلام چند عدد برجستگی روی آ لت تناسلیه من هست که نمیدونم زگیله یا گوشت اضافه ممنون میشم راهنمایی کنید. ایا پمادی هست برای درمان

سلام چند عدد برجستگی روی آ لت تناسلیه من هست که نمیدونم زگیله یا گوشت اضافه ممنون میشم راهنمایی کنید. ایا پمادی هست برای درمان مشاهده پاسخ دکتر
308
زیگیل تناسلی

سلام اقای دکتر ممنون از وقتی که میگذارین.میخواستم بدونم با ازمایش پاپ اسمیر میشه نوع زیگیل تناسلی رو مشخص کرد .یا باید ازمایش خون هم بدیم .ضمنا عکس هم پیوست هستش .خالهای قهوه ای همسطح پوست دراطراف ناحیه تناسلی وگوشتی نیستن .ایا میتونه زیگیل باشه مشاهده پاسخ دکتر
309
واکسن گارداسیل در بیمارانی که کورتون مصرف می کنند

سلام
دکتر من پنج سال کورتون مصرف می کنم زدن واکسن گارداسیل برام خطرناک نیست ؟
مشاهده پاسخ دکتر
310
Hpv16_18

یکی از آشناهامون زگیل نتاسلی گرفته بود منم به فکر افتادم پیگیر باشم.سکس کامل دارم . کشاله ران فقط یه برآمدگی کوچیک دارم رنگ پوستم که نمیدونم زگیل هست یا نه. رفتم دکتر نمونه برداری کردن از داخل واژنم و خودم بعد 1روز نمونه بردم آزمایشگاه در نمونه شل بود یکم بیرون ریخته بود نیاز به تکرار مجدد آزمایش هست؟
جواب آزمایش که گرفتم بردم به دکتر نشون دادم گفت hpv 16_18 داری که خیلی خطرناکه و هیچ کاری نمیشه انجام دادو اصلا قابل درمان و پیشگیری نیس.دنیا رو سرم خراب شد و هیچ قرص و دارویی به من نداد.من هنوز ازدواج نکردم و قصد ازدواج و بچه دار شدن در آینده دارم ولی با این شرایط.تو اینترنت کلی سرچ کردم و از صحبت های شما متوجه شدم که باید سیستم ایمنی و سطح گلبول سفید افزایش داد .واکسن از تشدید سرطان پیشگیری میکنه و رابطه باید با کاندوم باشه. خدا خیرتون بده راهنماییم کنید تو فکر خود کشی هستم چون پای آبروم در میون.
در ادامه سوالم. چجوری بفهمم که این ویروس چه مدت در بدن من هست؟ چون گفتین تا قبل 18ماه قابل درمان. در حال حاضر سکس با کاندوم میشه انجام داد؟ ضمنا من آبان ماه95 آزمایش پاپ اسمیر دادم فقط قارچ و باکتری بود که با مصرف دارو برطرف شد.اونجا چیزی از زگیل و اچ پی وی نزد دکتر یا مشکوک نشد
مشاهده پاسخ دکتر
311
تشخیص زگیل تناسلی

باسلام و سپاس از محبت جنابعالی. جناب دکتر در رابطه با سوال قبلیم ی عکس پیوست میکنم ک ببینم نظرتون چیه.ممنون مشاهده پاسخ دکتر
312
سلام من با نامزدم رابطه داشتم اون بعده رابطه گفت ٢ سال پيش زيگيل تناسلي گرفته درمان كرده امكانش هست من هم مبتلا شده باشم؟؟الان بايد واكسن بزنم؟

سلام من با نامزدم رابطه داشتم اون بعده رابطه گفت ٢ سال پيش زيگيل تناسلي گرفته درمان كرده امكانش هست من هم مبتلا شده باشم؟؟الان بايد واكسن بزنم؟ مشاهده پاسخ دکتر
313
میکرودرم

ایا با میکرو درم کردن منافذپوست بیشتر باز نمیشن؟
روزنه پوست من باز هستن ایا بامیکرودرم بیشتر بازنمیشن؟
مشاهده پاسخ دکتر
314
كيست اپيدرمال

با عرض سلام و خسته نباشي خدمتون
من جوان ٢4ساله هستم خيلي وقته تقريبا از١٧سالگي م روي كيسه ي بيضه هام به صورت جوش هاي سفيد اومده عفوني نيستن حالت گوشتي هستش ازچن تايي در اومده ولي دوتاشون يكم بزرگتر هستن بقيه ريز هستش
بايد چيكار كنم لطفا راهنمايي اقاي دكتر ممنون
مشاهده پاسخ دکتر
315
جوش روی آلت تناسلی

با سلام آقای دکتر
بعد از ازدواج روی آلتم دونه های ریزی میبینم که رنگشون شبیه پوسته. از یکی شروع شده الان حدود 8 عدد هستند
قدیمی ترین جوشبعد از مدتی نوکش به رنگ سفید دراومد که یکم فشارش دادم از داخلش یه مایع های سفید غلیظی بیرون اومد-که روز بعدش یکم متورم شده بود فشار دادم مایعی شبیه چرکی در اومد بعدش یکم بیشتر فشار دادم خون اومد
در ضمن حدود 5 تا که رنگشون روشنتره رو کلاهک آلت تناسلی هستن(از سمتی که حالت عادی دید ندارم)
احساس میکنم اطراف آلت تناسلی پوستش حساس شده
عکس ها پیوست شدن
میخواستم بدونم برای درمانشون چکارکنم ؟آیا خطرناک هستن؟واگیردار هستن؟
با تشکر فراوان
ممنون
مشاهده پاسخ دکتر
316
گوشت اضافه 4 عدد در ناحیه پایین آلت تناسلی

با سلام خدمت شما دکتر گرانقدر.بنده حدود 2 ماه قبل یک گوشت اضافه ریز در ناحیه پایین آلت تناسلی بنده ایجاد شد و به مرور زمان اینها به 4 یا 5 عدد رسیده که یکیشون یکم بزرگتر و بقیه ریز هستن و منو خیلی ترسونده دکتر بنده متاهل هستم و هیچ رابطه ی دیگر جنسی خارج از عرف نداشته ام لطفا منو راهنمایی کنید .عکس هم موجود است مشاهده پاسخ دکتر
317
برآمدگي در ناحيه مقعد

با سلام
مدت يك هفته هست كه در ناحيه مقعد همسرم يك برآمدگي به شكل جوش به وجود آمده كه همراه درد فراوان در حالت عادي و موقع نشستم ميباشد
بعد از يك هفته امروز متوجه شدم
متاسفانه ايشان به علت خجالت حاضر نيستند به پزشك مراجعه كنند
بنده از اين برآمدگي عكس هم گرفته ام
مشاهده پاسخ دکتر
318
لکه سفید رنگ روی بیضه که تا ناحیه اطراف مقعد ادامه دارد

عرض سلام مجدد
دارویی که فرمودید قبلا به مدت 1 هفته استفاده شده ولی جواب نگرفتم آیا مدت استفاده کم بوده ؟دارویی دومی هم برای درمان هست؟
مشاهده پاسخ دکتر
319
زگیل تناسلی زنان

آقای دکتر من مطمئن نیستم این برامدگی ها جوش زیر پوستین یا زگیل..بعضی به رنگ بدنن وقتی فشارشون میدم چرک ازشون میاد بعضی هاشونم نه مشاهده پاسخ دکتر
320
جوش های ریز روی آلت و تعدادی در کناره ها

من دوماه است که عقد کردم.متوجه رابطه همسرم با شخص دیگر شدم..الانم حدود بیست روز است بر اول در دونوبت از ناحیه دهان تبخال شدید زدم.و حدود ده روز است متوجه دانه هایی بر روی آلت خودم شدم.اگر نیاز به فرستادن عکس باشد.میتوانم انجام دهم.باتشکر مشاهده پاسخ دکتر
321
لیزر co2 فرکشنال

سلام آقای دکتر
ممنونم از اینکه وقت میذارید و سوالات من رو میخونید
من یک هفته پیش لیزر فرکشنال برای لکهای صورتم انجام دادم
1)تا چند مدت دیگ مجاز به استفاده از پماد کترل هستم؟
و اگر امکانش هست یک لایه بردار از کترل قوی تر بهم معرفی کنید؟
2)من یک شب از کترل و یک شب از ضد لک استفاده میکنم
میخاستم بدونم این شیوه مناسب هست ؟ یا اینکه شما لطفاروش بهتری بهم معرفی کنید
3) من از کرم C20 آردن - کرم ضد لک فیس دوکس - سرم ضد لک آردن و سرم ضد لک نلا
استفاده کردم شما کدوم یک رو بیشتر پیشنهاد میکنید ؟
یا اینکه لطف کنید و یک ضد لک مناسب تر بهم معرفی کنید
4) من از گلیکولیک اسید 70 درصد برای پیلینگ استفاده کردم
البته با احتیاط بسیار زیاد و تجربه ی لازم برای استفاده توی خونه رو دارم
آیا شما استفاده از این محلول رو ماهی یکبار توصیه میکنید یا خیر؟

ببخشید که اینقدر سوالاتم طولانی شد
و از اینکه وقتتون رو گرفتم واقعا معذرت میخام
اگر بهم پاسخ بدید لطف بزرگی در حقم کردید

عاقبتتون بخیر
خدانگهدار
مشاهده پاسخ دکتر
322
ايا اين ضايعه روي زبان زگيل تناسلي است

ايا اين ضايعه بروي زبان زگيل تناسلي است؟ مشاهده پاسخ دکتر
323
قرص راکوتان20 و قرص خشابی تاواناکس

سلام اقای دکتر خسته نباشید
ببخشید من حدود دو هفته هست که راکوتان و تاوانکس استفاده میکنم الان ستون فقراتم دردمیکنه درد که نه ولی یهو میگره همچنین کلیه ام - ولی صد در صدم نیست که مربوط به این قرص باشه - اقای دکتر این قرص میتونه منجر به بیماری های خطرناک و عوارض باشه و عوارضش در چه حده؟ و بنظرتون استفاده کنم یا نه؟ مرسی دکترر
مشاهده پاسخ دکتر
324
انژیوکراتوم 

سلام وخسته نباشید .بنده مدتیه متوجه عروقی روق بیضه خودم شدم .بعضی وقتا خارش داره و با سرچ تو اینترنت متوجه شدم انژیوکراتوم هستش.می خوام بدونم ضرری هم داره وبرا چی اینجوری شده تا جلو شو بگیرم با تشکر ممنون میشم راهنمایی کنید. مشاهده پاسخ دکتر
325
Ali A$@&P^R:چند وقته دونه های سفید خیلی ریزه زیر پوستی کل التمو فرا گرفته

زدن دونه های خیلی ریز. زیر پوستی سفید رویه التم حتی سره التم بیشتره تعدادش زیاد بعد خالهای گوشتی صفت روی بیضه هام تقریبا سفید کمی بزرگ مشاهده پاسخ دکتر
326
برامدگی در ناحیه واژن

Sara:
جناب دکتر انتظاری وقت بخیر
ممکنه بهم بگین چه بیماری های روماتولوژی ممکنه به این عارضه مربوط باشه؟؟؟
هرپس در اثر ارتباط با فرد الوده س و من رابطه مشکوکی نداشتم..
مشاهده پاسخ دکتر
327
طول عمر ویروس زیگیل تناسلی

سلام
می خوام بدونم وقتی شخص مبتلا به زیگیل تناسلی تو حمام خودسو بشوره بعد از چند دقیقه شخص دیگه بره تو حمام ممکنه از نفر قبل زیگل بگیره .اگر ترشحات الوده نفر قبل تو محیط حمام باشه مثلا رو زمین یا وسایل ...چقدر تو اون محیط زنده اند و اگر به نفر سالم بخوره اونم زیگیل می گییره .احتمال گرفتن زیگیل از طریق توالت فرنگی هست ؟
مشاهده پاسخ دکتر
328
جوش مانند روی آلت تناسلی

سلام خسته نباشيد آقاي دكتر از ديروز تا حالا فقط يه دونه جوش مانند روي آلتم ظاهر شده شبيه به جوش سر سفيد هستش
ميخواستم بدونم چيه و درمانش چي هستش؟
ممنون
مشاهده پاسخ دکتر
329
سلام خسته نباشید من امروز صبح ناحیه تناسلیم که نگاه کردم متوجه دونه های ریزی شدم. دکتر زنان نبود رفتم درمانگاه نگاه کردن گفتن زگیل نیست و انگار بُرده. خارشم داره ولی یکی از پزشکان عمومی گفتن احتمال این که زگیلم باشه هست. میخواستم شما راهنماییم کنید عکس

سلام خسته نباشید من امروز صبح ناحیه تناسلیم که نگاه کردم متوجه دونه های ریزی شدم. دکتر زنان نبود رفتم درمانگاه نگاه کردن گفتن زگیل نیست و انگار بُرده. خارشم داره ولی یکی از پزشکان عمومی گفتن احتمال این که زگیلم باشه هست. میخواستم شما راهنماییم کنید عکس از قسمتی که دونه زده بود به پزشک عمومی نشون دادم که شک کردن مشاهده پاسخ دکتر
330
زگيل تناسلى

سلام ، ايا امكان دارد زگيل تناسلى در چشم هم به وجود بيايد؟ و اگر هست علائم ان چيست؟ مشاهده پاسخ دکتر
331
آمیزش مقعدی بعد از دو روز معالجه

آزمایش من میکروب سوزاک را نشان میدهد و تقریبآ علامت سوزاک را ندارم دو روز قبل آنتی بیوتیک تزریقی از طریق سرم را زده و سه ساعت بعد دو اریترومایسین 200 را همزمان خورده ام و همسرم هم قرص افلو ساکساین را هر 12 ساعت گفته ام مصرف کند امروز از طریق مقعد بدون کاندوم آمیزش داشته ایم آیا مشکلی نداشته ؟ و اگر مشکلی داشته باید چکار کنیم ؟
با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
332
زگیل تناسلی

با سلام خدمت جناب دکتر
من روی آلت تناسلیم یه دونه جوش سر سفید ک معمولا روی صورت افراد در دوران بلوغ ظاهر میشه دیدم و با فشار دادنش ب راحتی مقدار کمی چرک سفید و خون بیرون اومد . میخواستم بدونم این جوش مربوط به زگیل میشه یا خیر؟؟؟؟؟؟و اینک زگیل مانند جوش هستش یا فقط یه توده کاملا گوشتیه .
و متاهلم و همسر بنده در ازدواج قبلیشون دچار زگیل شدن و پس از سه سال درمان بهبود کامل پیدا کرده بودن با پشت سر گذاشتن کلی ازمایش و جراحی
رابطه پر خطر هم نداشتم
ممنون میشم پاسخ دریافت کنم
مشاهده پاسخ دکتر
333
برداشت خال

سلام ممنون میشم سوالمو جواب بدید
من ۲۴ سالمه و از کودکی یادمه خالی تو ابروهام داشتم با افزایش سنم پر رنگتر و قطرش بیشتر شد حدود نیم سانت.
عکس خال براتون گزاشتم، به چه روشی باید برداشته بشه طوری که ابروهام اسیب نرسه اگه مجبور بشم با جراحی بردارم ابروهام ناجور میشه؟؟لطفا راهنماییم کنین تا از دستش راحت شم
مشاهده پاسخ دکتر
334
آیا پی سی آر از ضایعه دردناک است؟

آیا پی سی آر از ضایعه دردناک است؟ مشاهده پاسخ دکتر
335
زگیل ?

سلام خسته نباشید.
حدود 2-3 ماهه که هر از چند وقتی یه زائده ی جوش مانند بیرون میزنه خود به خود که بدون درد و ترشح هم وقتی تحت فشار قرار ميگيره داره که یه حالت بیرنگ مثل پلاسما می مونه.. 4-5 ماهی از آخرین رابطه ام میگذره .
میخواستم بپرسم خطر زگیل هست یا نه ?
مشاهده پاسخ دکتر
336
خطر ابتلا به ایدز و هپاتیت

سلام آقای دکتر خسته نباشید.
من چند وقت پیش تویه استخر پوست پام کشیده شد و خون نسبتا زیادی هم ازش اومد میخواستم ببینم در تمام این مدت که من تویه استخر بودم حالا چه تویه آب چه وقتی که از آب بیرون اومدم البته جایی آغشته به خون نبود ولی امکانش هست که یکی از این دو ویروس یعنی ایدز و هپاتیت سی وارد بدن من شده باشه خیلی نگرانم کرده این موضوع ممنون میشم اگه جواب بدید با تشکر از شما.
مشاهده پاسخ دکتر
337
با توجه به تشخيص هاي ريسك آزمايشگاه به نوع ٣5ويروسhpv آيا زدن واكسن گارداسيل بعد از آلودگي باعث جلوگيري از سرطانها در زن يا مرد ميشه يا نه؟و بعد از سوزاندن زگيلها و برطرف شدن عوارض آن آيا انتقال ويروس انجام ميشه؟ به نظر شما چقدر ويروس نوع ٣5پر خطره ؟

با توجه به تشخيص هاي ريسك آزمايشگاه به نوع ٣5ويروسhpv آيا زدن واكسن گارداسيل بعد از آلودگي باعث جلوگيري از سرطانها در زن يا مرد ميشه يا نه؟و بعد از سوزاندن زگيلها و برطرف شدن عوارض آن آيا انتقال ويروس انجام ميشه؟ به نظر شما چقدر ويروس نوع ٣5پر خطره ؟ مشاهده پاسخ دکتر
338
مولوسکوم یا فولیکولیت

مولوسکوم یا فولیکولیت خطرناك است؟ مشاهده پاسخ دکتر
339
زگيل تناسلى

با سلام خدمت آقاى دكتر
ميشه بفرماييد اين عكس پاپيلوما وستيبولار هست يا نه؟ مرسى
دختر ٢4 ساله مجرد
مشاهده پاسخ دکتر
340
تشخيص جوش از زگيل تناسلي

چجوري مي توانيم جوش در ناحيه تناسلي را از زگيل تشخيص بدهيم؟ مشاهده پاسخ دکتر
341
ایا زگیل تناسلی است؟

بیش از ده سال است که روی التم وجود داره، نه درد دارد نه خارش .. به جاهای دیگه بدنم هم منتقل نشده هیچ وقت هم رابطه جنسی نداشتم ...تو خانواده هم سابقه نداشته می خواستم بدونم میتونه زگیل باشه ؟ اگه نیست پس چی میتونه باشه ؟
تو عکس مشخصه
مشاهده پاسخ دکتر
342
خال

سلام
من چندتا خال هم سطح پوستی روی صورتم دارم که به مرور زمان بیشتر میشن به نظر شما چیکار باید کنم و برای برداشتنشون چه روشی مناسبتر هست
ممنون میشم اگه جوابمو بدید
مشاهده پاسخ دکتر
343
نه درد داره نه سوزش

شهرستانم نیازی به دارو داره بگین لطفا تا هزینشا کارت ب کارت کنم مشاهده پاسخ دکتر
344
شهروز: من 30 سال دارم باخانمی که زگیل تناسلی داشت رابطه داشتم، الان 3 ناحیه اطراف آلتم تقریبا ماهی یکبار ظاهر میشه دقیقا همونجا ها ،راستش دستکاریش هم میکنم اما همون نقاط خاص عود میکنه ، 1.چکارکنم که برای سایرین خطری نداشته باشه؟ 2.محلی معرفی کنید که بشه

شهروز:
شهروز:
من 30 سال دارم باخانمی که زگیل تناسلی داشت رابطه داشتم، الان 3 ناحیه اطراف آلتم تقریبا ماهی یکبار ظاهر میشه دقیقا همونجا ها ،راستش دستکاریش هم میکنم اما همون نقاط خاص عود میکنه ،
1.چکارکنم که برای سایرین خطری نداشته باشه؟
2.محلی معرفی کنید که بشه واکسن مطمئن تهیه کرداینترنتی؟
3من بزنم تاثیر داره؟کرم الدرا چطوره؟
4تهیه این داروها برای عموم بدون نسخه پزشک آزاد هست؟
هزینش چقدره5
6.عمر ویروس خارج از بدن چقدر هست؟
آزمایش پاپ اسمیر خانم گذاشتم نظرتون لطفا
مشاهده پاسخ دکتر
345
لک ناشی از پیلینگ شیمیایی

با سلام و خسته نباشید. بنده حدود 5هفته پیش نزد یکی از بهترین همکاران شما پیلینگ شیمیایی نقطه ای برای فرو رفتگی های جوش صورت انجام دادم. در حال حاضر جای زخم ها بهبود پیدا کرده ولی لک های قرمز به جا مانده.رنگ پوستم سفید است و قبلا هیچ لکی نداشتم.بنده تازه عقد کرده ام و این کل زندگی بنده را مختل کرده و با همسرم سر همین موضوع تنش دارم.ممنون می شم که راه حلی برای بهبودی صورتم و نجات زندگی ام پیشنهاد فرمایید.یک دنیا ممنون مشاهده پاسخ دکتر
346
offensive: روی آلت من یک جوش به مدت 4 روز است که ظاهر شده، موقعی که آن را فشار می دهم درد دارد اما حالت عادی خیر، میشه محبت بفرمایید راهنمایی کنید؟

روی آلت من یک جوش به مدت 4 روز است که ظاهر شده، موقعی که آن را فشار می دهم درد دارد اما حالت عادی خیر، میشه محبت بفرمایید راهنمایی کنید؟ مشاهده پاسخ دکتر
347
بیماری گال را چگونه تشخیص دهیم

دکتر بهم گفته گال دارم و من با کسی رابطه پوستی نداشتم که این بیماری را بگیرم به این دلیل مطمئن نیستم چطور میتونم مطمئن شم این بیماری و دارم یا نه؟ مشاهده پاسخ دکتر
348
من تصویر ارسال کردم حالا می خوام بدونم من این دایمی هست

دکتر من تصویر ارسال کردم گفتین احتمالا .چقدر احتمال میدین زیگیل تناسلی باشه .من باکره ام امکانش هست داخل هم زیکیل. بزنه ؟من ارتریت دارم داروی کورتون مصرف می کنم ایمنی بدنم پایینه به اندازه کافی .ممکنه اینا زیگیل معمولی باشه نه تناسلی ؟ مشاهده پاسخ دکتر
349
زگیل تناسلی

سلام آقای دکتر.من ۳ روز پیش درباره یه ضایعه جوش مانند روی ناحیه تناسلیم که باعث شده بود به زگیل HPV شک ‌کنم ازتون سوال کردم و عکس هم فرستادم که شما گفتید زگیل نیست و یه آبسه زیر پوستی یا فولیکولی هست.الان دوباره با یه جوش زیر پوستی بزرگ دیگه روی ناحیه تناسلیم مواجه شدم که باز نگرانم کرده و عکسشو اینجا آپلود کردم.اگه میشه بفرمایین این‌ هم فقط یک جوش زیر پوستیه یا چیز دیگه ایه؟
و آیا خطرناکه یا خیر؟ و همینطور اگه میشه دلیل بروز این آبسه های زیر پوستی و راه درمانشو بگید.
با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
350
تبخال تناسلی

با سلام و خسته نباشید
درصورتیکه همسر شخصی ویروس تبخال تناسلی داشته باشد ولی در زمان نزدیکی نهفته باشد و علایمی نداشته باشد ایا نزدیکی بدون کاندوم امکان دارد یا خیر و ایا ئر این حالتی که نهفته است ویروس را منتقل می کند یا خیر
با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
351
ویروس HPV

سلام.لطفا به همه ی سوالاتم ‌پاسخ بدید.
من در تاریخ ۶ دی یعنی ماه قبل با فردی که ۷ سال پیش با خانم دیگری رابطه جنسی کامل داشته و اون خانم هم از قبل با افراد دیگری در رابطه بوده، ارتباط اورال داشتم...همچنین آلت تناسلی ایشون در حالتی که داخل لباس زیر بود ولی لباسشون مرطوب شده بود با ناحیه تناسلی من که بدون لباس زیر بود چند بار نزدیکی و برخورد به مدت ۵ دقیقه داشت.
من از ۲ یا ۳ هفته پیش متوجه ضایعه ای مثل جوش روی ناحیه تناسلیم نزدیک کشاله رانم شدم‌ که ابتدا نسبت بهش بی اهمیت بودم ولی امروز که اونو کاملا بررسی کردم متوجه شدم چیزی فراتر از جوش معمولیه..مساحت تقریبا بزرگی داشت و پوسته روش بسیار نازک شده بود طوریکه انگار آب زیرش جمع شده بود و رنگش قرمز و کبود بود و بعد از چند دقیقه ازش مقدار زیادی خون خارج شد و به نسبت خارج شدن خون برآمدگیش کمتر میشد ولی پوست روش همچنان نازکه.البته کاملا تخلیه نشد طبق عکس که اپلود کردم.
میخواستم بدونم این مورد زگیل HPV است یا خیر؟ و اینکه این اقا در مدت ۷ سال گذشته هیچ نشانه ای از ویروس HPV نظیر زگیل نداشته و همچنین اخیرا تست HIV داده و منفی بوده.در این صورت تا چه حد امکان سلامتیشون از جهت این ویروس HPV وجود داره؟
سوال بعدیم اینکه من الان ۵ روزه دچار گلو درد شدم و همچنیم غدد لنفافی زیر گوشم کمی درد میکنه و تو گوشام‌ احساس خارش و فشار میکنم و حتی گلومو از بیرون فشار میدم درد می گیره و هیچ علامتی از سرماخوردگی هم ندارم.همچنین تنگی نفس و احساس فشار و تنگی هنگام بلع دارم و همش حس میکنم‌ چیزی داخل گلوم گیر کرده .البته به پزشک‌ عمومی ، متخصص گوش و حلق و بینی و متخصص ریه مراجعه کردم و هرسه گردن و غدد لنفافیمو معاینه کردند و داخل حلقمو دیدن و چیز خاصی نگفتن و البته یکیشون گفت ترشح پشت حلق دارم.حتی تست تنفس ریه دادم و نرمال بود.البته به متخصص گوارش هم مراجعه کردم و ایشون بعد آندوسکوپی،رفلاکس و ورم معده تشخیص دادن..ولی با این وجود خیلی خیلی نگرانم که نکنه گلو دردم و مشکل بلعم و تنگی نفسم نشانه سرطان گلو در اثر ویروس HPV باشه.نظر شما چیه؟
مشاهده پاسخ دکتر
352
تبخال تناسلي

سلام ، چندين سال است كه من در ناحيه تناسلي ( بالاي الت تناسلي يا روي الت تناسلي) دچار تب خال هستم ، قبلا هرچند هفته يا ماه ، عود ميكرد ولي به تازگي هر يك هفته يا ده روز عود مي كند مخصوصا وقتي با همسرم دو يا سه بار در يك هفته نزديكي دارم بلا فاصله عود ميكند ، از كرم تب خال استفاده مي كنم كه معمولا دو سه روزه خوب مي شود ، ولي باز بعد از نزديكي با همسرم نگران عود تبخال هستم ، چه توصيه اَي داريد ؟ مشاهده پاسخ دکتر
353
بیماری های مقاربتی

سلام بنده 23 سالمه و مجرد - برای عدم ابتلا به گناه هر از چندی ازدواج موقت انجام میدم البته با شرکای جنسی خیلی محدود. تاکنون هم فقط یک بار رابطه جنسی داشتم آن هم بدون دخول.
سوالاتم:
1- چه توصیه ای برای پیشکری از ابتلا به بیماری های مقاربتی برای شخصی در شرایط بنده دارید؟
2- آیا توصیه می نید واکسن گارداسیل را تزریق کنم؟ اگر بله هزینه و نحوه تهیه و تزریق اش چگونه است؟ واکسن هپاتیت چطور؟
متشکرم
مشاهده پاسخ دکتر
354
برداشتن خال پشت کردن

دکتر میخوام دوتا خالی که پشت گردنم هست را بردارم . راهنماییم کنید . در زیبایی حتی انقد اذیت میشم لباس یقه دار میپوشم همیشه . اهل قائمشهر هستم مشاهده پاسخ دکتر
355
لیزر مو

با سلام.من روی سر شونه هام و پشتم مو داره دقیقا مثل عکسی که تو سایتتون قرار دادید میخواستم ببینم هزینه لیزرش چقدر میشه و با چه لیزری انجام میدید.منتظر sms هستم به ایمیل دسترسی ندارم.باتشکر مشاهده پاسخ دکتر
356
مولوسکوم‌ کنتاژیوزوم‌

سلام جناب دکتر
چند وقت پیش در مورد مولوسکوم سوال کردم ازتون
دکتر رفتم و مشخص شد مولوسکوم هست مشکل من که در ناحیه تناسلی وجود داره
کرایو تراپی رفتم یک جلسه و پماد زینک اکساید زدم بعد از ۴ روز تقریبا داره از بین میره
سوال من که واقعا نگرانم کرده اینه که کلا از بین میره بعد مدت زمان خاصش یا بازم امکان رویش مجدد داره و اینکه چون در مرحله ازدواج هستم مشکلی واسه همسرم ایجاد میشه در هنگامی که آثاری از مولوسکوم نیست؟و اینکه خطرناکه این مشکل؟
اگه راهنماییم کنید راجع به مسئله زناشویی و وجود این مشکل ممنون میشم
مشاهده پاسخ دکتر
357
زگيل تناسلي

سلام خسته نباشيد اقاي دكتر من ٢هفتس فريز كردم اما جاي زخم ها خيلي ناجور هست و روحو روانمو ازار مييده ١هفتس پماد cicative ميزنم ميخواستم ببينم راهي نداره جاي اين زخما از بين بره خيلي ناراحتم ازين موضوع دچار افسردگي شدم مشاهده پاسخ دکتر
359
زگیل تناسلی

با سلام متاسفانه چند روز پیش متوجه شدم مبتلا به زگیل تناسلی هستم که آنرا فریز کردم و منتظر جواب آزمایش هستم به شریک جنسی سابقم هم اطلاع دادم و ایشون هم به متخصص مراجعه کردند و توضیح دادند که 2 ماه پیش با من رابطه داشتند. دکتر ایشون را فقط معاینه کرد و لی هیچگونه آزمایشی تجویز نکردند. خوشبختانه ایشون بر طبق معاینات مبتلا نیستند. اما آیا امکانش هست که در بدن ایشون وجود داره و به منتقل کردند. خواستم بدونم معمولا این علایم بعد از چه زمانی آشکار میشوند. چون در رابطه فعلی ام همیشه از کاندوم استفاده میکنیم. آیا این علایم بعد از 1 هفته یا 1 ماه خودشو نشان میدهد یا زمان طولانی تری مثلا 1 سال لازم هست؟ ممنون مشاهده پاسخ دکتر
360
ریزش مو

با سلام اقای دکتر مدتی است ک در ناحیه چانه و سبیل من ریزش مو ک بغدا دوباره رشد میکند و بدتر انکه ان قسمت پوست کاملا سفید میشود علت چیست و درمان ان چگونه است ///با تشکر مشاهده پاسخ دکتر
361
لیزر موهای زائد خط باسن

با سلام
من چند سال است فیشر دارم 8 ماه پیش عمل کردم اما علیرغم تمام درمانها و آزمایشهای صورت گرفته هنوز زخمم کامل خوب نشده است، از آنجایی که زخم در دهانه ی مقعد است، آیا لیزر موی زائد قسمت خط باسن برایم مشکلی ایجاد میکند؟
لیزر الکساندرایت می باشد
گفتنی است به تیغ حساسیت دارم اپلاسیون هم باعث کشیدن پوستم می شود این موهای زائد هم به دردهام اضافه شده است و برایم آزار دهنده است
مشاهده پاسخ دکتر
362
لیزر موهای روی آلت تناسلی

سلام دکتر
موهای زائد بر روی آلت تناسلی تا ختنه گاه امده و باعث اذیت میشه با لیزر میشه موهای اون قسمت رو برای همیشه از بین برد ؟ لیزر باعث ناباروری و ... نمیشه ؟
و میخواستم موهای پشت کمرم و روی شونه هام رو لیزر کنم
27 سالم هست
لطفا راهنمایی کنید
مشاهده پاسخ دکتر
363
زگیل تناسلی

سلام من دختری 23 ساله هستم که حدود یک ماه پیش متوجه دو زگیل کوچک بالای اندام تناسلیم شدم به دکتر مراجعه کردم و پیدوفیلین داد اما دوباره عود کرد آیا باید آزمایش پاپ اسمیر رو حتما انجام بدم؟ و اینکه نامزدم علایم این بیماری رو نداره و من میترسم بهش بگم , ممکنه از راهه دیگه غیر ازرابطه جنسی مبتلا شده باشم؟ ممکنه از طریقه اپیلاسیون باشه؟ مشاهده پاسخ دکتر
364
اختلال در نعوظ

سلام آقاي دكتر ، بابت تشخيص بسيار عالي شما ممنونم تمام لك هاي بدنم از بين رفتند كه فرموديد به علت پسوريازيس هستش ، متاسفانه بنده بالغ بر ٦ روزه كه دچار اختلال نعوظ شدم ، به طوري كه پس از اقدام به هم آغوشي به نعوظ مي رسم وليكن طي چند دقيقه به زودي نعوظ رو از دست ميدم ، دفعه آخر رو با نيمي از قرص اركتو ١٠٠ خاتمه دادم اما گفتم از شما پرسش كنم و چنانچه نياز هست مجدد خدمت برسم مشاهده پاسخ دکتر
365
زگیل تناسلی

سلام. آزمایش hpv دادم جواب آن hpv type 53 بوده است. معنی آن چیست و آیا از نوع سرطانی میباشد مشاهده پاسخ دکتر
366
من چندتا زگیل تناسلی داشتم و باردارهستم دکتر برام فریزش کرد تاکی این زگیل ها میفتن

bAhAr:
من چندتا زگیل تناسلی داشتم و باردارهستم
دکتر برام فریزش کرد
تاکی این زگیل ها میفتن
مشاهده پاسخ دکتر
367
حالت جوش زیر پوستی ریز و حالت سوختگی در درو ختنه گاه نشانه چیست ایا ربطی به بیماری ایدز دارد

حالت جوش زیر پوستی ریز و حالت سوختگی در درو ختنه گاه نشانه چیست ایا ربطی به بیماری ایدز دارد مشاهده پاسخ دکتر
368
زبزی و جوش ریز ریز ختنه گاه

جوش ریز و حالت سوختگی الت و دور ختنه گاه مشاهده پاسخ دکتر
369
جوش روی آلت تناسلی

با عرض سلام
چند سالی هست که یک یا دو بار در سال روی آلت یک جوش میزنه و بعد از مدتی از بین میره .حالت جوش چرکی نیست و اگر دست بزنم درد داره.میخواستم راهنمایی بفرمایید که مشکل چیه و برای درمانه زودتر از حالت طبیعی چه اقدامی باید انجام بدم.ضمنا فقط یک جوش هست و هر سال همون جای همیشگی میزنه. سپاس از جنابعالی
مشاهده پاسخ دکتر
370
لک پوست در اثر لیزر موهای زائد

سلام آقای دکتر، من اولین بار که لیزر موهای زائد انجام دادم، هر دو کشاله های رانم، اول دایره دایره (اندازه سکه کوچک) قرمز شد که گفتن طبیعی است و زینک بزن، من هم زدم. بعد از 2 الی 3 روز این دایره های قرمز به رنگ قهوه ای در آمد و مثل لک قهوه ای شد. در حال حاضز 15 روزی هست که سیکالفیت می زنم روی لک ها و فعلا تاثیری نداشته. خواهش می کنم بفرمایید چه کار کنم لک ها از بین بروند. (بعد از آن باز هم لیزر کردم 1 بار دیگه و دیگر لک دیگه ای اضافه نشد همه قسمت های پوستم قرمز می شود بعد از چند ساعت هم قرمزی ها می روند و پوستم عادی می شود). در تصویر با فلاش لک ها به نظر قرمز می آیند ولی قهوه ای هستند. مشاهده پاسخ دکتر
371
زگیل تناسلی

آقای دکتر سلام من براتون عکس فرستادم گفتی ممکنه بونویید یا زگیل باشه ایا بونویید بیماری بدیه؟دقیقا باید چه کار کنم؟ایا برا خانمم هم خطرناکه؟باید به چه متخصصی مراجعه کنم؟من اهل بندرعباسم یه دکتر بندر معرفی کنید لطفا کد رهگیری سئوال قبلم که عکس براتون فرستادم u98or311191 مشاهده پاسخ دکتر
372
پوست چرب.

باسلام خدمت دکترزحمت کش و مهربان. داخل شهرما متخصص پوست نیست و من چون پوستم چرب هست میخواستم برم پیش دکتر عمومی برام آزمایش بنویسه که ببینم اختلال هورمون دارم یا نه باید بهش بگم چه آزمایشی برام بنویسه لطفا اسم آزمایش رو برای من بگید .خیلی ممنون مشاهده پاسخ دکتر
373
زگیل

سلام دکتر من میخوام برم دانشگاه افسری و روی بیضه ی من یک چیزه سفیده مثل جوشی که روی صورته و زیرش چرکه سفیده آیا دارویی هم داره؟آیا برای این ردم میکنن؟اگ دارو داره اسمشو بهم بگید.میترسم واسه این ردم کنن ببخشید یک بیضه ی من عمودی و یکی هم تقریبا افقی که یکیش یکم از دیگری بیشتر کشیده تر به سمت پایینه آیا اینم مشکل ایجاد میکنه خواهش میکنم اگ این زگیله دارو داره معرفی کنید عکسشم گذاشتم مشاهده پاسخ دکتر
374
مولوسکوم‌ کنتاژیوزوم‌

درود بر شما
با عرض خسته نباشید خدمت جناب دکتر
حدود ۵ ماهه جوشهایی کوچک بین ۱ الی ۳ میل اطراف آلت تناسلی و روی بیضه و بعضی از قسمتهای ران که در تماس با محل هست ایجاد شده،قبلا خیلی کم بود و شاید ۳ یا ۴ تا میشد و خارش هم نداشت ولی به تازگی بیشتر شده شاید نزدیک به ۱۰ الی ۱۵ که هنگام خواب خارش زیاد داشته و اذیت کنندس،مطالب شما رو خوندم و دیدم نزدیک به مولوسکوم کنتاژیوزوم هست که ناف دار و بصورت جوشهاس سر سفید هستن که گاهی اوقات بعد مدت طولانی برطرف میشدن
جناب دکتر خیلی نگرانم چون من نزدیک به ازدواجم و از انتقال و از بین نرفتن یه مقدار واهمه دارم و میخوام بدونم از بین میرن یا نه
من محل کارم جنوب کشوره و اگه بتونید راهنماییم کنید واقعا ممنون میشم
مشاهده پاسخ دکتر
375
اریترومایسین 4%

سلام شما محلول اریترومایسین 4% رو برای درمان جای جوش و جوش موثر میدونید به صورتی ک هر 12 ساعت یکبار استفاده بشه؟ در صورتی ک گزینه بهتری ازین محلول موجود باشه رو لطفا بگید. عکس های جوش هام رو هم دوباره براتون میفرستم مشاهده پاسخ دکتر
376
سلام جناب دكتر ميخواستم از خدمتتون بپرسم كه آيا اين زائده ايجاد شده زگيل هست يا نه

سلام جناب دكتر
ميخواستم از خدمتتون بپرسم كه آيا اين زائده ايجاد شده زگيل هست يا نه
مشاهده پاسخ دکتر
377
تبخال تناسلی

باسلام
ممکنه بعداز گذشت مدت زمان 1ماه و نیم تبخال تناسلی پیش بیاید؟
مشاهده پاسخ دکتر
378
قارچ پوست

حدوداً يك سال اين قاچا هستن با چه دارو يا كرمي از بين ميروند؟ مشاهده پاسخ دکتر
379
يك سري جوش ريز زير كلاهك التم زده شده مي خواستم ببينم ايا زگيل تناسلي،؟؟؟

يك سري جوش ريز زير كلاهك التم زده شده مي خواستم ببينم ايا زگيل تناسلي،؟؟؟ مشاهده پاسخ دکتر
380
زگیل مقعد

سلام ببخشید من زگیل درناخیه مقعدم دارم رفتم دکتر فریز کرده میخاستم ببینم بعد چند ردز میوفته؟؟آزمایشی وجود داره که بفهمم دارم یان،؟؟یانوعه چنده؟؟؟ مشاهده پاسخ دکتر
381
دقیق ترین ازمایش جهت تشخیص اینکه دختر باکره که علایم زیگیل ندارد درراثر تماس با فرد الوده مبتلا شده یا نه ؟

ایا دختری که در تماس با فرد الوده بوده و‌الان علایم زیگیل را در ناحیه ......ندارد چگونه و‌با چه ازمایشی می تواند اطمینان حاصل کند که مبتلا نیست مشاهده پاسخ دکتر
382
دستگاه فوردایس الت و سیاهی زیر چشم

سلام.
1-فوردایس دارم روی الت و نوک سینه ها که درمانش با لیزر هست.از چه نوع دستکاه لیزری باید برای درمانش استفاده کرد؟
و اینکه شما اینکار انجام میدید؟

2-زیره چشمام گود شده برای درمانش چیکار باید کرد؟جراحی پلاستیک؟
ممنون
مشاهده پاسخ دکتر
383
درخواست مشاوره در مورد برداشتن خال و جای جوش

با سلام خدمت شما.
جناب دکتر، من روی گونه ام یه خال دارم که مادر زادی نیست و توی 7-8 سالگی روی صورتم ایجاد شده. خالم بنظر گوشتی هست و یخورده (خیلی کم) برامدگی داره. قبلا میخواستم برش دارم رفتم پیش یه دکتر گفت که ممکنه مشکل ایجاد کنه و یکی دو جای دیگه هم رفتم که بهم گفته شد مشکلی نداره.
میخواستم بدونم ایا میتونم این خال رو بردارم یا خیر؟
و اینکه به تشخیص شما نوع برداشت به چه صورت باید باشه و هزینه اش در چه حدود قیمتی میشه ؟
سوال بعدی هم اینه که روی گونه و بینی ام جای جوش هست و به شکل قرمز رنگ (البته کمرنگ) وجود داره اما به ظاهر دارای منافذ هست. برای از بین بردن این مشکل چه راه حلی پیشنهاد می دهید؟ طول دوره و حدود هزینه هم بفرمائید.
برای تشخیص بهتر شما چند عکس تهیه کردم که در پیوست تقدیم حضور میگردد.
با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
384
خشكي پوست الت

با سلام اقاي دكتر من ديروز سوال پرسيدم راجب خشكي پوست التم .اقاي دكتر من شديدا استرس دارم كه خدايي نكرده ايدز داشته باشم؟؟بخاطر همين خشكي پوست التم رفتم سه بار تا الان ازمايش ايدز دادم و هر سه بارم منفي بوده محض خدا شما راهنماييم كنيد؟؟ مشاهده پاسخ دکتر
385
زگیل تناسلی

با عرض سلام خدمت جناب دکتر
آیا با معاینه و بدون انجام نمونه برداری در آقایان و از شکل ظاهری میتوان تشخیص داد که ضایعه در قسمت تناسلی زگیل هست یا نه؟ ضمنا به پیوست تصویر ناحیه را که مربوط به خودم است را ارسال میکنم لطفا راهنمایی فرمایید . ضمنا بنده به به اورولوژیست مراجعه کردم که یه داروی ترکیبی تجویز کرده که تصویر آنرا هم ارسال کردم . میخواستم بفرمایید که من آن دارو رو استفاده کنم یا نه؟
مشاهده پاسخ دکتر
387
زگیل تناسلی

با سلام. پیرو سوال قبل ... چقدر احتمال دارد این خالها سرطانی باشد. و اگر سرطانی باشد راه درمان چیست؟ مشاهده پاسخ دکتر
388
وجود زايده ها اطراف مقعدم به چه علت ميباشد

سلام جناب دكتر
٢4ساعته متوجه ضايعات گوشتي در اطراف مقعدم شدم كه البته شباهت هيچكدوم از عكسايي كه در اينترنت مبتي بر زگيل تناسليست نداره
يك مورد ضايعه ي تيكه گوشت از بچگي در مقعدم داشتم خيلي طبيعيه ولي الان چند موردي گوشت نازك بلند اضفه شده امكانش هست زگيل باشه. خواهش ميكنم ازتون پاسخ منو بديد از ترس دارم سكته ميكنم . با تشكر
مشاهده پاسخ دکتر
389
ریسک سرطان

من پسری 24 ساله هستم...........جدیدا احساس می کنم پوست سر نوک سینم به داخل کشیده شده که در یک سایت خواندم علایم سرطان سینه است ... خواهش می کنم کمکم کنید چون خیلی ترسیدم ... و راهنمایی کنید ...که به چه دکتری و متخصصی مراجعه کنم...ممنون مشاهده پاسخ دکتر
390
میکرودرم

من یک بار میکرودرم انجام دادم و چن فهمیدم که پوست رو ناز ک میکنه پشیمون شدم ...یعنی با این‌یه جلسه هم پوستم نازک میشه ؟یا نه؟ مشاهده پاسخ دکتر
391
هزینه درمان

بهترین راه درمان و هزینه آن مشاهده پاسخ دکتر
392
چطوري ميتونم فرقه بين زگيل تناسلي از فوردايس را بدونم

پوست الت تناسلي من حالت پوست مرغيه و اين قضيه خيلي وقته با منه ولي تازگيها از زگيل تناسلي باخبر شدم ميخوام بدونم چطوري ميتونم بفهمم من دچار فوردايس هستم يا زگيل تناسلي
تفاوت اين دو بيماري رو چطوري ميتونم تشخيص بدم ؟
مشاهده پاسخ دکتر
393
يه لكه كوچك قهوه اى براى اولين بار كنار آلت تناسلي نمايان شده ميخواستم اگه ميشه كمكم كنيد و بگوييد نشانه چيست

يه لكه كوچك قهوه اى براى اولين بار كنار آلت تناسلي نمايان شده ميخواستم اگه ميشه كمكم كنيد و بگوييد نشانه چيست مشاهده پاسخ دکتر
394
زگيل تناسلي

سلام اقاي دكتر خسته نباشيد،با راهنمايي شما واكسن گارداسيل زدم و توي اين دوره خداروشكر هيچ مشكلي نبود و مجددا زگيل جديدي درنيومد،ولي الان كه نوبت واكسن سومم هست دوباره يكي دراومده همون جايي كه قبلا دراومده بود و ليزر كردم،خيلي اعصابم بهم ريخت يكساله كه درگيرشم با اينهمه درمان ليزر و واكسن بازم دراومد،من بايد چيكار كنم اقاي دكتر؟ قرص تقويتي هم خوردم اين مدت،لطفا كمكم كنيد من چه كار ديگه اي ازم برمياد واقعا خسته شدم هم خيلي هزينه كردم براي درمان هم واقعا اذيت ميشم از لحاظ روحي و جسمي مشاهده پاسخ دکتر
395
درمان جوش صورت

سنم23ساله صورتم از سن 14سالگی جوش دار شد هم جوش بدون چرک هم چرکی و هم خونی داره صورتم صبحها که از خواب بیدارمیشم چرب میشه خیلی اذیتم دارو داکسی سایکلین و روآکوتان خیلی استفاده کردم اما اثری نداشته پوستم منافذ باز خیلی داره خیلی رسواست و خیلی رنج میبرم خواهشا کمکم کنید مشاهده پاسخ دکتر
396
زگیل تناسلی

من دچار زگیل شدم و میترسم به همسرم منتقل شه چکار باید بکنم آیا واکسن مصون کنندست برای ایشون؟ و اینکه در حالی ک عنوان میکنن لیزر پخشش میکنن و کرایو تراپی امکان برگشت داره برای درمانش چه باید بکنم؟؟ مشاهده پاسخ دکتر
397
زگیل تناسلی

سلام .من دچار زگیل تناسلی شدم و از اینکه به همسرم منتقل بشه واهمه دارم آیا واکسن ممکنه مانع انتقال بیماریم بشه,و اینکه کدوم روش ممکنه زگیلم رو برای همیشه از بین ببره در صورتی ک دکترایی ک مراجعه کردم لیزر انجام نمیدن و اعتقاد دارن لیزر پخشش میکنه؟؟ دارم دیونه میشم خاهش میکنم زودتر جواب بدین مشاهده پاسخ دکتر
398
لیزر

سلام وخسته نباشید من ۶ هفته پیش خال های صورت و دستهام رو لیزر کردم،دستهام کمی قرمزی هنوز مونده ولی صورتم قرمزیش از بین رفته و جای زخم ها به اندازه خال های قبلیم باقی مونده،آیا این جاها از بین میره؟
سوال دوم اینکه حتی چنتا از خال هام باقی موندن،آیا خال هستن یا به مرور زمان از بین میرن؟
مشاهده پاسخ دکتر
399
زگيل تناسلى

سلام وقت بخير
آقاى دكتر ايا وقتى ضايعات زگيل هنوز از بين نرفته ميشه استخر رفت؟ يا خير
به علت انتقال به ديگران
تشكر
مشاهده پاسخ دکتر
400
زگیل های تناسلی

سلام آقای دکتر وقت بخیر دختری 27ساله ومجرد هستم در در قسمت زیرین لب های واژنم سه تا دونه هم رنگ پوستم دراومده اصلا نمیدونم از اول بوده یا بعدا دراومده یا نمیدونم زگیل هستن یانه بدون درد و سوزش هستن درضمن بگم که من رابطه جنسی نداشتم ولی در واحد تزریقات و پانسمان هستم امکان داره از مریضا گرفته باشم چون بدون دستکش گاهی اوقات کار میکنم وجدیدا روی سینه چپم دو سه تا حالت زگیل دارم مشاهده پاسخ دکتر
401
واکسن گارداسيل

با سلام و وقت بخیر، سوالی که داشتم از حضور شما این بود که برا کسانی که در صدد ازدواج هستن تزریق واکسن ضرورت داره و اینکه آیا رابطه دهانی با همسر از نقطه نظر این بیماری خطرناک است؟ و با تشکر مشاهده پاسخ دکتر
402
زگیل تناسلی

سلام‌وقتتون بخیر، من دوماهی هست دچار زگیل تناسلی شدم از سمت مقعد الان خیلی پیشروی کرده و تا سمت جولو اومده گوشتی شکل شده و خونریزی داره به شدت نگرانم میخواستم بدونم که خطرناکه؟و این ک روش درمان این حد از زگیل های من چه روشیه؟اگر زگیل ها داخل مقعد و رحم رفته باشن باید جراحی شه؟ و این که روش فریز کردن خیلی دردناکه؟؟ بی حس نمیکنن؟ مشاهده پاسخ دکتر
403
باسلام خدمت اقای دکتر من حودو بیست روز پیش با خانمی سکس داشتم بعد دورز از آلتم منی میومد بیضه سمت چپم درد میکرد و شکم درد هم داشتم رفتم دکتر گفتن سوزاک دارم دارو تجویز کردن بعد مصرف دارو ها اسهال گرفتم که با خوردن داروی اسهال خوب شدم بعد دورز از اسهال مسل

باسلام خدمت اقای دکتر من حدود بیست روز پیش با خانمی سکس داشتم که بعد دوروز از التم منی میومد بیضه سمت چپم درد میکرد وشکم درد هم داشتم رفتم دکتر گفتن سوزاک گرفتم که دارو تجویز کردن بعد مصرف دارو ها اسهال گرفتم و باخوردن داروی اسهال اسهام خوب شد ومسله اسهال رو بادکتر در میان گذاشتم که گفتن عوارض داروهاست امدم وبعد دوروز یکطرف زبانم سرخ شد و داخل لبم تب خال کوچکی زد ورفتم پیش پزشک گفتن عوارض داروهاست و دوباره دارو تجویز کردن الان خیلی استرس دارم اقای دکتر یعنی من ایدز گرفتم در غیر این صورت ایا سوزاک تبدیل به ایدز میشود مشاهده پاسخ دکتر
404
سلام من شکل ظاهری آلتم زگیل یا جوش نیست اما از میانه ی آلتم به صورت زیر پوستی یک دانه ای به اندازه لپه ظاهر شده که در اوایل دردی نداشت اما بعد از 9ماه اندازه ی آن تغییری نکرده ولی درد های خیلی ضعیفی دارد آیا مورد من خطرناک هست یا نه در قبل از این دودانه

سلام من شکل ظاهری آلتم زگیل یا جوش نیست اما از میانه ی آلتم به صورت زیر پوستی یک دانه ای به اندازه لپه ظاهر شده که در اوایل دردی نداشت اما بعد از 9ماه اندازه ی آن تغییری نکرده ولی درد های خیلی ضعیفی دارد آیا مورد من خطرناک هست یا نه در قبل از این دودانه ی دیگر به صورت زیر پوستی زده بود اما بعد از5یا6ماه از بین رفتاین دانه ها از ناحیه گردن و ران زده بود ممنون می شوم اگر به سوالم پاسخ بدید ومن رو از نگرانی دربیارید مشاهده پاسخ دکتر
405
زگیل

سلام خدمت دکترگرامی
چند روزی هست دانه های شیشه ای روی لبهام از طرف داخل زده که چون اذیتم میکرد با سوزن سوراخش کردم اما فقط کوچک شدو از بین نرفت و تقریبا سفت بود
آیا این میتواند زگیل باشد؟؟!!
مشاهده پاسخ دکتر
406
زیگیل تناسلی

با سلام
ایا فردی ک زیگیل روی التش هست و التش رو لای سینه زن بزاره و همونجا هم ارضا بشه و منیش رو سینه زن بریزنه ، اون زن لای سینش زیگیل میزنه ؟ یا فقط در صورتی الت اون مرد وارد مقعد یا دهان یا واژن زن بشه منتقل میشه ؟ و اگه یک سال و پنج ماه از رابطه مقعدیمون با مردی بگذره ک ب ظاهر التش سالم بوده و ما هم رو مقعدمون زیگیلی ندیدیم میشه کفت کاملا سالمیم دیگه ؟ میشه بفرمایید ما از طریق ازمایش خون میتونیم بفهمیم ک ویروس زیگیل رو داریم ولی رو بدنمون هیچی نزده ؟ با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
407
زگیل تناسلی

سلام اقای دکتر وقتتون بخیر
تقریبا دوماهی هست ک دچار زگیل تناسلی شدم از سمت مقعدم اما تازه متوجه شدم و الان خیلی پیشروی کرده و گوشتی هست و خونریزی داره و تا سمت جولو هم‌اومده به شدت نگران هستم و میترسم ک به داخل مقعدو رحمم رفته باشه میخواستم اول بدونم ک اگه به داخل رفته باشه بازم با فریز خوب میشه یا باید جراحی شه؟
جراحیش خیلی سخته؟من واقعا نگران هستم
و این که روش کرایو دردناکه؟
به نظر شما خیلی نگران کنندس؟؟
پیشاپیش ممنون از پاسختون
مشاهده پاسخ دکتر
408
چندعدد لک کوچک

باسلام
من چند عدد لک کوچک روی التم مشاهده کردم یکی در ناحیه ختنه گاه و دیگری روی پوست الت و لک سوم انتهای الت که هرسه لک صورتی هستن و دولک اخر خشکه سفید میزنن و با اب از بین می رود و فقط رنگ صورتی انها میماند با مشاهده مطالب شما ترسیدم گفتم شاید بیماری خطرناکی باشه و خاستم مشورت کنم تا شما کمکم کنید
مشاهده پاسخ دکتر
409
ضایعه پوستی

سلام سر آلت همسرم یه چیزی شبیه یه جوش ریز که پوست اطرافش خشک و ضخیمتر از حد نرمال شده.سالها قبل کنار ناخنهام دیدم گاهی پوستش ضخیمتر میشه البته اون خارش هم داشت و خودش خوب میشد اما ایشون میگه این خال هست و از اول بوده اما من ندیده بودم. آیا میشه بگین این بیماری است و از راه سکس دهانی آسیبی میزنه؟ درمانش چیه؟ مشاهده پاسخ دکتر
410
زگیل تناسلی

سلام و خسته نباشید
آقای دکتر عکسی برای شما ازسال کردم که نشان دهنده ی برجستگی های سفید رنگی در دهانه ی واژنم در داخل به وجود آمده اند،آیا این برجستگی ها زگیل تناسلی هستند؟
این برجستگی ها از چهار ماه پیش به وجود آمده اند،من جز با همسرم با هیچ شخص دیگری رابطه نداشته ام،لطفا راهنمایی کنید
مشاهده پاسخ دکتر
411
ضایعه روی پلک و ابرو

سلام جناب آقای دکتر عزیز
حدود 3 سالی است بر روی پلک و ابرو وپایین چشم پسرم ضایعه هایی رشد کرده که در همدان که به دکتر مراجعه کردیم و آزمایش دادیم علت را رسوب کلسیم تشخیص دادند و نمونه شبیه به این ضایعه که بر روی آرنجش بود را نمونه برداری کردند که به پیوست بریتان ارسال کردم عاجزانه درخواست راهنمایی و همیاری دارم . با تشکر کرمی ـ همدان ـ 09188182885
مشاهده پاسخ دکتر
412
دانه های ریز روی بیضه

سلام آقای دکتر من ۲۹ ساله هستم و در چند روز پیش توسط سوزش بیضه ام متوجه دانه های ریز و سفید روی بیضه هام شدم و با دستمال کاغذی سعی به خشک و تمیز نگهداشتن کردم امروز بعد از شستن دانه های کنده شدن و جای آن دانه ها زخم شد نمی دونم چکار کنم لطفا راهنماییم کنید ممنون. مشاهده پاسخ دکتر
413
دستگاه لیزر

با سلام و احترام
دکتر عزیز
دستگاه الکساندرلایتی که در نوشته هاتون برای پوست های سفید توصیه کردین، خودش اقسام متفاوت داره یا همین که این مارک باشه ینی کافیه و مناسب برای پوست های سفید؟
سپاس
مشاهده پاسخ دکتر
414
پوست صورت

سلام من روی صورتم خالهای بسیارریزکه همرنگ پوست و کمی برجسته هستند دارم که تعدادشان بسیار زیاد میشود روی بینی و اطراف چشمانم خیلی زیاد هستن لطفا منو راهنمایی کنید که اسم این خالهای ریز چی هست و چطوری درمان کنم ممنون مشاهده پاسخ دکتر
415
زخم اطراف آلت

ضمن عرض سلام و وقت بخیری خدمت حضرتعالی.بنده دو ماهی هستش که ناحیه تناسلی به شکل عکسی که فرستادم(ناحیه کشاله ران و اطراف آلت و بیضه) دراومده که خیلی هم خارش میکنه و همچنین دور این قرمزی ها رگ های ریزی وجود دارند که کاملا قابل لمس اند،خواهشا راهنماییم بفرمایید که چه بکنم و لطفا بفرمایید که چه نوع مریضی ای هستش و چرا ایجادشده و راه درمانش چیه؟بزرگواری میکنید که به سوالات بنده پاسخ بدهید.از صمیم قلب برای حضرتعالی سلامتی و طول عمر با برکت از خداوند منان خواهانم. مشاهده پاسخ دکتر
416
رفع خط پیشانی

باسلام خدمت شما پزشک محترم
من دختری ۳۴ ساله هستم،روی پیشانی ام دوخط افقی به وجود اومده،علاوه بر اون روی بینی و نواحی از صورت جوش های سر سیاه و بقیه صورت جوش زیر پوستی چرکی سفید و گاهی متورم دارم،پزشک به من لایه بردار noreva exfoliac تجویز کردن که بعد مصرف ۱ ماه فایده ای نداشته و با قطع آن دوباره پوستم به همان حالت برگشت.
برای خط پیشانی هم برای من تزریق بوتاکس تجویز کردن،ولی من علاقه ای به فلج کردن عضله ندارم،تحقیق کردم، تزریق هیالورونیک اسید هم وجود داره،میخواستم ببینم برای خطوط پیشانی من جوابگو هست یا نه و آیا درست میشه یا نه؟و برای جوش های پوست صورت هم میشه چیز دیگه ای امتحان کرد؟
آقای دکتر خیلی نگران اون خطوط هستم،ممنون میشم که راهنمایی کنین.
با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
417
زیگل الت تناسلی

سلام اقای دکتر خسته نباشین من ۱۸سالمه تقریبا دو هفته ای هست روی التم چندتا خال گوشتی بوجود امده قبلا کوچک بود اما الان بزرگتر شده خیلی نگرانم میشه توضیع بدین چه نوع بیماری هست ؟ ایا امکان درمانش هست ؟ ممنون و سپاس مشاهده پاسخ دکتر
418
زگیل تناسلی

باسلام خسته نباشید. پارسال بواسیر داشتم وبعد رفع آن بین مقعد و عورت جوش مانندی پیداشدوخیلی خارش داشت الان تقریبا ده روزی میشه که آون جوش مثل گوشت اضافه بیرون زده خیلی درد داره ممنون میشم که راهنماییم کنید مشاهده پاسخ دکتر
419
دانه روی بیضه سمت راست

با عرض سلام و خسته نباشید.
دکترجان من والان به مدت سه ماه متوجه دانه ای روی بیضه سمت راستم شدم و به شدت نگرانم و خیلی عصبی شده ام تو رو خدا کمکم کنید . دلیلش چیه ؟؟
مشاهده پاسخ دکتر
420
برامدگی ناگهانی

با سلام
به تازگی و کاملا یهویی در وسط الت بنده یک ورم (حدودا به قطر نیم سانت)ظاهر شده و درد دارد
روز بعد از این ماجرا هم در همین اندازه ولی در زیر پوست در انتهای محل رویش مو به سمت بالادر همان اندازه ایجاد شده و ان هم درد دارد
متاسفانه دچار خودارضایی هستم
15 سالم هست
تا حالا دچار چنین مشکلی نشده بودم والان هم خیلی نگران هستم
لطفا بگید که خطرناک است یا خیر...به پزشک مراجعه بشود یا خیر

با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
421
عدد esr در ازمایش خون

سلام خسته نباشید
ممنون میشم به سوالم پاسخ بدید چون خیلی استرس دارم

حقیقتش از یک ماه پیش متوجه شدم صورتم کمی ورم داره ناحیه چپ صورتم . اوایل پیش دکتر گوش و حلق و بینی رفتم و برام ازمایش سونو از پاراتوئید نوشت
ک بعد از انجام مشخص شد سنگ یا توموری این قسمت نیست و تنها ورم هست

خلاصه دکترای زیادی رفتم .اما نهایتا رفتم دندون پزشکی و از دندونم عکس گرفتن و گفتن ریشه ترک کرده و باعث عفونت شده . خلاصه دندونمو کشیدن .....
من با این امید هفته ی پیش دندونمو کشیدم که حالا ک فهمیدم دلیل چیه esr خونم بیاد پایین ...اما هنوز همون رنج 30 هست !
امروز دادم 28 بود

یه دکتر عمومی برام ازمایش سرطان نوشته بود تومور مارکر....اعصابم بهم ریخته و از نظر روحی آسیب دیدم . گرچه دکترای زیادی گفتن اصلا نیاز ب این ازمایش نیست .

esr:28
wbc 11/3
crp منفی
مشاهده پاسخ دکتر
422
واکسن گاردسیل

سلام.خسته نباشید.
من واکسن گاردسیل تزریق کردم.نوبت اول و دوم را به موقع زدم اما نوبت سوم را به جای 4 ماه بعد از نوبت دوم.6 ماه بعد از نوبت دوم تزریق کردم.میخواستم بپرسم این مشکلی ایجاد میکنه؟و من باید دوباره واکسن بزنم یا نه ایرادی ندارد.ممنون میشم راهنمایی کنید.
مشاهده پاسخ دکتر
423
سوزاک

سلام دکتر وقتتون بخیر من میخواستم بدونم اگه کسی به بیماری سوزاک قبلا دچار نشده باشه بعد رابطه مقعدی داشته باشه و مقداری از مدفوع وارد الت تناسلی مرد بشه این میتونه باعث ایجاد سوزاک بشه؟ممنون میشم جواب بدین خیلی حیاتیه مشاهده پاسخ دکتر
424
جوش

در ناحیه واژنم 4تا جوش سفید و صورتی زده شده که مشخص و اینه خیلی سفت هستش میخواستم ببینم مشکل از چیه؟ مشاهده پاسخ دکتر
425
گوشت اضافه الت تناسلی

سلام
روی سطح سر الت تناسلی من گوشت اضافه دارد الان 18 سالمه واز کودکی این مشکلو داشتم لطفا راهنماییم کنید
مشاهده پاسخ دکتر
426
دغدغه رابطه جنسی بخاطر بیماری آلت

باسلام خدمت آقای دکتر.ی سالی هس متوجه خال گوشتی ریز روی کلاهک آلتم شدم والان دردوران نامزدی بسر میبرم وفکرمو خراب کرده خیلی نگران رابطه مون هستم وباتوجه ب عکس های داخل سایت بیماری من پاپول مرواریدی است قطعا آیا نیاز هست دکتر مراجعه کنم و آیاخطری داردهم بخودم وهم جنس مقابل آخه یکم خجالت میکشم باتشکرفراوان ازگرگان مشاهده پاسخ دکتر
427
خال روی آلت تناسلی

با عرض سلام و خداقوت خدمت آقای دکتر این خالی که در تصویر پیوستی ارسال کردم چه نوع خالی هست آیا خطری دارد و بفرمایید چگونه باید درمانش کنم و به چه دکتری مراجعه کنم؟
لازم به ذکر هست که سالها این خال وجود داره و اندازش ثابت بوده
بنده نیز 27 ساله هستم
با تشکر فراوان
مشاهده پاسخ دکتر
428
لیزر خال

سلام من توی صورت و دستم خال های قهوه ای زیادی هست که کوچکند میخوام اونارو لیزر کنم میترسم بعدا ایجاد مشکل یا سرطان بشه الان توشکم که چیکار کنم ایا واقعا مشکلی پیش میاد یانه؟ مشاهده پاسخ دکتر
429
زخم روی آلت

با سلام
ممنون از مطالب آموزنده تون
من جوانی 28 ساله هستم که تا کنون هیچ تجربه رابطه جنسی نداشتم الان نامزد هستم . هفته قبل که از روی لباس با خانومم برای بار اول رابطه داشتم و در مرتبه سوم خیلی به خودم فشار آوردم به حدی که آلتم تا یکی دو روز سوزش داشت به دلیل اصطکاک زیاد. بعد از دو سه روز تجربه (که حتی بعد از انزال هم ادامه می دادم ) متوجه شدم که از سر آلتم خون میاید البته نه از داخل مجرای ادرار بلکه چند میلی متر پائین تر از آن وقتی برای استبراء سر آلتم را فشار میدادم خون میامد و نیز لکه های خونی روی آلتم ایجاد شد که بعد از چند روز احتیاط این لکه ها در حال خوب شدن و محو شدن است و تقریبا چیزی نمانده و خون نمیاید. امروز متوجه شدم که اطراف ختنه گاه هم نقاطی شبیه زگیل است که البته از نظر عکس به پاپول شبیه تر است. به نظر شما آیا لازم است به پزشک مراجعه کنم و چه پزشکی؟
مشاهده پاسخ دکتر
430
زگیل تناسلی یا انژیوکراتوم

با سلام و احترام
آقای دکتر حدود یکسال پیش شاید کمتر زائده ای روی قسمت انتهایی تنه آلت و تقریبا روی کیسه بیضه ام به وجود آمد.تا حدود یک ماه پیش بی توجه به این موضوع بودم.اما چون در استانه رابطه جدی قرار گرفتم پیش دکتر مجاری ادرار رفتم و ایشون تشخیص زگیل تناسلی دادن.یک داروی ترکیبی تجویز کردن و بعد از ۵ روز مصرف پوست به همراه ضایعه از بین رفت و زخم هم طی ۴،۵ روز خوب شد.حالا با توجه به عکس های موجود در سایت شما من ضابعه رو خیلی نزدیک به آنژیوکراتوم میبینم.سوالاتی که واسم مطرحه اینه که:
۱-با توجه به ازبین رفتن علایم،امکان تشخیص مجدد سلب شده است؟
۲-بعد از برطرف شدن خارش در این نقطه به وجود امده،ممکن است دلیلی بر رویش مجدد باشد؟
۳-چگونه میتوان نوع ویروس را تشخیص داد؟
۴-ایا هیچ وقت امکان از بین رفتن ویروس وجود دارد؟یا در هر صورت همسر مبتلا خواهد شد؟
مشاهده پاسخ دکتر
431
زگیل تناسلی

با سلام و تشکر از زحمات شما
من خانمی ۴۱ ساله متاهل و ساکن شهر رشت هستم حدود ۳ هفته پیش متوجه ضایعات خیلی ریزی شدم که بعد از پیگیری زگیل تناسلی نوع ۱۶ تشخیص داده شد . اولین جلسه فریز رو پیش متخصص پوست انجام دادم . خیلی نگران هستم و هر روز احساس میکنم مورد جدیدی ایجاد شده و نگران سرطان های وابسته به این مورد هستم . کولپوسکوپی انجام دادم و موردی نبوده آیا لازمه کولونوسکوپی هم انجام بشه ؟
برای مهار کردن این ویروس و تقویت سیستم ایمنی چه کاری میتونم انجام بدم ؟
مشاهده پاسخ دکتر
432
لیزرموهای زاید

سلام خانمی هستم 23 ساله ساکن خوزستان
من دیروز لیزر موهای زاعد بیکینی انجام دادم و امروز میبینم یه لکه های قهوه ی کم رنگی اطراف بعضی ریشه های مو وجود داره
این عارضه همیشگیه؟و اینکه اگه من به جلسات درمانی ادامه بدم بیشتر هم میشه؟
مشاهده پاسخ دکتر
433
تاول تناسلی

باسلام و احترام
اینجانب به مدت یک هفته متوجه شده ام که تاول های تناسلی متعددی بر روی آلت وجود دارد و برخی از آنها خیس و برخی هم به صورت دملهای سر سیاه رویت میشود. با توجه به اینکه بنده بیمار پیوند کلیه هستم و حدود دو سال است که داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی از جمله ساندیمون ، سلسپت و پردنیزولون استفاده میکنم لطفا راهنمایی فرمایید که برای درمان به چه پزشکی مراجعه نمایم.
مشاهده پاسخ دکتر
434
پوست انداختن آلت تناسلی

سلام آقای دکتر ببخشید من مدتی از رولباس آلت تناسلی خود را تحریک میکردم و خود ارضایی میکردم بعد مدتی یه قسمت ار سر آلت تناسلی بر اثر ساییدگی پوستشو از دست داد الان اون قسمت به صورت رنگ روشن تر از قسمتهای دیگره با اینکه میدونم کارم اشتباه بوده و الان پشیمونم میخواستم راهنمایی بفرمایید با چه کرمی یا دارویی میشه پوست از بین رفته سر آلت تناسلیمو بازیابی کرد ممنون. مشاهده پاسخ دکتر
435
لیزر موهای زائد

با سلام خدمت شما
میخواستم بدونم که لیزر زیر بغل بر روی غدد لنفاوی تاثیر بدی دارد ؟
و لیزر بیکینی باعث ناباروری میشود ؟
مشاهده پاسخ دکتر
436
میخچه

سلام و درود بر شما
آیا میخچه ببین دو انگشت فریز میشود یا نه
مشاهده پاسخ دکتر
437
لکه سطحی

سلام
دکتر بنده یک لکه خونی سطحی و چند خال ریز سطحی روی آلت تناسلی دارم، مشکلی هم برام ایجاد نکرده ولی میخوام از بین برن...
میخواستم ببینم با توجه به اینکه رفع این لک ها ضروری نیست شما این کار رو برام انجام میدین؟
۲۲ سال هم دارم...
مشاهده پاسخ دکتر
438
اچ پي وي ٦٦

ببخشيد من دوباره مي پرسم من ديروزم پرسيدم همونيم كه اچ پي وي ٦٦ دارم فقط مي خوام بدونم كه ممكنه كه كلا ديگه اين ويروس از بدنم بره و اينكه سرطان هاي ديگه مرتبط به اين هست يا خير و اينكه ممكنه خيلي زودتر علايم نشون داده بشه يعني حتي تو اين مدت ٦ ماه اخه شنيدم ميگن چند سال طول ميكشه و احتياج به چكاپ كلي هست اخه چون نگران هستم و مي خوام اگه چيزي هست بدونم مشاهده پاسخ دکتر
439
برآمدگی به شکل رگ روی آلت تناسلی

سلام
برآمدگی روی قسمت بالای آلت تناسلی بین خط ختنه و سر آلت تناسلی به صورت یک رگ نشانه چیست؟
مشاهده پاسخ دکتر
440
جوش شبیه خال یا گوشت اضافه

باسلام و خسته نباشید
اینجانب ۳۳ساله و متاهل هستم در دوره نامزدی می باشم و در بالای گلو و زیر چانه از سالها قبل یک ضایعه گوشتی شبیه خال داشتم که خودش داشت خشک می شد و سیاه رنگ می شد و من موی اطرافشو کندم که پوستش کنده شده و الان دست زدم بهش کلا ور داشته شد و یه جوری زخم شده و من خیلی میترسم و خونریزی و خارش هم ندارد فقط پوستش کنده شدم میترسم سرطان باشه تو رو خدا کمکم کنید. اون زخم خودش اگر دست نزنم خوب میشه؟
مشاهده پاسخ دکتر
441
بیماری جنسی

با سلام واحترام
اگر دختر و پسری که هیچگونه فعالیت جنسی نداشته اند باهم ازدواج کنند ایا در صورت داشتن رابطه جنسی ( مقعدی، واژینال و اورال) امکان ابتلا به بیماری های مقاربتی وجود دارد یا خیر؟
لطفا در صورت مثبت بودن جواب احتمال کدام بیماریها بیشتر است؟
مشاهده پاسخ دکتر
442
روش درمان مولوسکوم دختر 4 ساله

به نام خدا
جناب آقای دکتر انتظاری
سلام و احترام
پیش از این با ارسال تصاویر جوش هایی که روی بازو و سینه دختر 4 ساله ام ایجاد شده بود تشخیص مولوسکوم دادید و امر فرمودید در صورت نگرانی (همسرم خیلی نگران است) به پزشک کودک یا پزشک پوست مراجعه کنیم هم اکنون 11 ماه از بروز اولین جوش گذشته و این طور است که جوش ها رشد کرده قرمز می شوند و بعد از چند روز خارش معمولا در حمام سر باز می کنند و ماده پنیری شکلی از آن خارج و کمی هم خون می آید ولی باز جای دیگر یا کنار جوش قبلی موارد جدید ایجاد می شود ؛ پزشک متخصص پوست در اصفهان به ما توصیه کرد با فشار جوش ها را ترکانده و خارج کنیم و بتادین بزنیم و یا از رینوتویید یک درصد استفاده کنیم لذا سوال ما این است این دو روشی که اشاره کرده اند را به کار ببریم؟ با این زمینه که حضرتعالی در توضیحاتی که درج فرموده اید دستور داده اید که جوش ها دست کاری نشوند! و شما چه روشی را پیشنهاد می فرمایید؟
و در آخر خواهشمندم چنان چه توصیه ای برای سیستم ایمنی دختر من (4ساله) نیاز است (مثلا تغذیه خاص یا دارو و ...) اشاره فرمایید تا اقدام کنیم چون چند جا اشاره فرموده اید ممکن است سیستم ایمنی بدن ضعیف شده باشد.
پزشک گودکان برای او زینک پلاس تجویز کرده که بک شب در میان 5 میلی می خورد.
خیلی خیلی سپاس گذار و ممنونم .
روزگارتان شاد و سلامت باشید.
مشاهده پاسخ دکتر
443
کیست اپیدرمال

سلام
من کیست اپیدرمال دارم(نیازبه درمان ندارد«روی تصویر»)
میخواستم بدونم واگیردار است ؟(اعضای خانواده ازطریق توالت وحمام وتماس بدنی)

راه رهایی ودرمان چیست؟
خارش شدید همراه است!

باتشکراز وقت شما
مشاهده پاسخ دکتر
444
دستگاه shr

با عرض سلام خدمت اقای دکتر و تشکر بابت اطلاع رسانی جامع شما
من یک جلسه لیزر با دستگاه shrرفتم اما در موردش مطلبی نگفتید ،لطفا راهنمایی بفرمایید که این نوع لیزر چطوره و اینکه برای جلسات بعدی ادامه بدم یا اینکه به مرکز دیگه ای برم؟
ممنون از شما
مشاهده پاسخ دکتر
445
الت تناسلي

slm dr bebakhshid mojadadan mozahem misham dr pezeshke orolozhi nobat gereftam hanooz nobatam nashode 2ta soal dashtam mamnoon misham javab bedid aval inke in lakeha sefid roo alatam bishtar shode shoma goftin egzama ya pesoriazis ya pelane,hala nazareton chie axo miferstam dovom inke dr jan tabkhal tanasoli gereftam az ye nafar 6 mahe pish ke 1 bar bahash rabete dashtam ke alanam dge tabkhal e tanasoli nazadam dge harooz steres daram nakone ba hamin 1bar rabete idz gereftam oon tarafam ke behesh goftam nakone idz dari telefone qat kard behesh bar khord sang loze ham peyda kardam ta galom sefidak mizane ba hamin lakeha rooye alate tanasoli dr varzeshe herfei anjam midam hata ba in steres ke nakone idz gereftam ham az emtehanatam moondam ham tamrinatamm mamnoon misham rahnamayim konin ke ba 1bar rabete jensi dar hade 10 min bedoone kandom ehtemale idz gereftanam hast مشاهده پاسخ دکتر
446
الت تناسلي

سلام دكتر مجددا مزاحم ميشم ٢ تا سوال داشتم ممنون ميشم جواب بديد،دكتر وقت پزشك گرفتم هنوز نوبتم نشده خواستم ببينم اين لكه هاي سفيد بيشتر شده روي التم تو عكس واضح است چرا اين طور بايد شه!؟ گفتين يا اگزماست يا پسوريازيس ،بعد دكتر سوال بعديم اينه كه من ١ بار با كسي رابطه برقرار كردم كه ازش تبخال تناسلي گرفتم، و الان ٦ ماهي كه ديگه تبخال نگرفتم دكتر نكنه ايدز گرفتم با اين ١ بار رابطه كه به مدت ١٠ دقيقه رابطه از جلو بدون كاندوم داشتم خودش از ناراحتي كه بهش گفتم ايدز نكنه داشتي تلفون قطع كردالانم سنگ لوزه گرفتم با همين لكه ها روي التم كه نميدونم چيه از استرسي كه هروز دارم درسامم نميتونم بخونم ورزش حرفه اي انجام ميدم كه با اين اوضاع تمريناتم كم شده ممنون ميشم راهنماييم كني با تشكر مشاهده پاسخ دکتر
447
زگیل تناسلی

با عرض سلام خدمت شما
اقای دکتر بنده دختری هستم ۲۲ساله که در رابطه معاشقه با نامزدم بودم و هیچگاه تا کنون عمل دخول نداشتم و در حد معاشقه بوده به مدت ۲الی۳هفته بود که در اطراف رحم و معقدم زگیل هایی رو مشاهده کردم سریعا به پزشک زنان مراجعه کردم و ایشون با استفاده از روش فریز کردن و محلول زگیل هارو سوزوند ولی الان در حال حاضر که فقط ۲روز از این کار میگذره با خوندن مقالاتی در رابطه با سرطان رحم بسیار نگران هستم که ایا با وجود اینکه زود اقدام کردم و تحت درمان هستم باز خطر مبتلا به سرطان دهانه رحم در بدن من وجود دارد یا اصلا این عارضه به وجود امده خودش نشونه به وجود اومدن سرطان است یا خیر ؟؟ لطفا منو راهنمایی کنید که واسه اطمینان بیشتر نیاز به ازمایش‌hpv دارم یا نه؟؟
ممنون میشم به شدت نگرانم
مشاهده پاسخ دکتر
448
دانه گوشتی زانو

سلام
ببخشید من 6 یا 7 سال است دانه ای به قطر 1 تا 1.5 سانت که گوشتی است روی زانوام دارم که درد نیز ندارد میخواستم تشخیص شما را بدانم...
با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
449
فريز كردن زگيل

من امروز فريز كردم زگيل تناسلي رو مي خواستم بدونم كي زخم ميشه و مي افته؟ و از كي كرم ترميمي رو بايد استفاده كنم؟ از الان كه زگيل هنوز هست يا بعد از اينكه افتاد؟ ممنونم مشاهده پاسخ دکتر
450
واكسن زگيل

سلام
من ازدواج نكردم ولي متاسفانه نميدونم از كجا زگيل تناسلي گرفتم، الانم دارم كرايو انجام ميدم، ميتونم الان واكسن رو بزنم؟ تاثيري تو بهبود يا جلوگيري از تكثيرش داره؟
مشاهده پاسخ دکتر
451
زگیل پوستی

یا سلام
سال 1388که از خدمت سربازی برگشتم،متوجه شدم که روی گردن،زیر بغل،کشاله ران، یه چیزی شبیه به زیگیل تو این قسمتها ظاهر شد، گفتم شاید بخاطر گرمای اون منطقه و نظافت کم در زمان خدمت، یا عرق سوزبوجود الان چند سال هست که همین جور روی پوستم هستن،خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید
مشاهده پاسخ دکتر
452
این حالت رو در بیماری هایی که مطرح شده بود ندیدم

سلام از اونجایی که از مراجعه به دکتر خجالت دارم گفتم سوالم رو اینجا بپرسم چند سال هست که قسمت حشفه یک فرو رفتگی وجود داره وقتی فشارش میدم یه ضایعه ای میاد بیرون و قتی ان ضایعه رو فشار میدم یک چیزایی شبیه چرک میاد بیرون ولی وقتی فشار رو قطع میکنم دوباره بر میگرده داخل و چرک رو نمیشه برداشت مگر اینه در زمان فشار دادن با دست دیگر ان را جدا کنم ممنون میشم منو راهنمایی کنید عکس ها رو هم پیوست کردم مشاهده پاسخ دکتر
453
جلوگيري از ظهور مجدد زگيل تناسلي

با سلام، بعد از رفع زگيل تناسلي با پودوفيلين و يا ليزر، چه راهكار يا مراقبتي وجود دارد كه زگيل ها دوباره ظاهر نشوند؟ مراقبت هاي لازم چيست؟ مشاهده پاسخ دکتر
454
زگیل روی صورت

سلام اقای دکتر پسرمن ۱۰ ساله است وتقریبا از حدود ۵ سالگی روی صورت وگردنش زگیل در اورده که تقریبا هر ساله به روش کرایو از بین رفته ولی مجددا رویش پیدا کرده.برای از بین بردن دائم چه روشی روپیشنهاد میدهید؟متشکرم مشاهده پاسخ دکتر
455
تبخال آلت تناسلی

با سلام.با توجه به سوال قبلی بنده وپاسخ جنابعالی.آیا قرصهای اعصاب که به مدت سه سال است استفاده میکنم میتواند باعث بروز این عارضه شود؟چون بخاطر اعصاب وروان مشوش بنده همیشه دچار استرس هستم.قرصهای مصرفی من
سرترالین 100- والپروات سدیم- زولپیدم 10-وقرص تریا مترن اچ بخاطر ورم بدنم میخورم.با تشکر از لطف بی شائبه جنابعالی.
مشاهده پاسخ دکتر
456
کمک به تشخیص زگیل تناسلی

من مطالب سایت تون رو خوندم . بسیار کامل و شایسته ی تشکر و قدر دانی است . اما فقط درباره ی زگیل تناسلی خیلی خیلی خیلی نگران شدم چون تقریبا علایمی مث اون دارم . براتون عکسهارو فرستادم لطفا پاسخ بدید تا اگه هست زودتر برای درمانش اقدام کنم . کلا 19 سالمه و هیچگونه رفتار جنسی پرخطر هم نداشتم (سطح لک ها کاملا همسان با پوستم و بدون برآمدگی و بدون التهاب و خارش یا سوزش هست ). ممنون مشاهده پاسخ دکتر
457
زیگیل تناسلی

با سلام و خسته نباشید
آقای دکتر این ویروس در صورت وجود ضایعه زیگیل منتقل می شود یا نه اگر ضایعه زیگیل رو پوست نباشه از طریق تماس پوست به پوست منتقل می شود ؟؟ممنون
مشاهده پاسخ دکتر
458
دون دون شدن سر آلت تناسلی

سلام وقت بخیر
آقای دکتر من پسر 27 ساله هستم تا حالا هم رابطه جنسی نداشتم حالا تقریباً یک سالی میشه سر آلت تناسلیم دون دون شده نه خارش داره نه سوزش حالا نمی دونم چیکار کنم لطفاً راهنمایی کنین اگه امکانش هست یه کرم یا پماد معرفی کنید. با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
459
کمک در تشخیص

سلام
ممنونم از اطلاعات خوب تون توی سایت
من چند وقتی هست که یه زاعده پشتم احساس کردم که این زاعده معمولا خون و چرک ترشح می کنه
عکس ش رو ارسال می کنم لطفا بگید ایا این زگیل تناسلی هست یا نه
با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
460
جوشهای چرکی و دردناک روی ران

سلام دکتر خسته نباشید.من سوئد زندگی میکنم.چند سالی از جوشهای بزگ و دردناک روی رانم در عذاب هستم.وسط ران جوش در میارم و بعضی وقتها انقدر درد داره راه رفتنم سخت میشه برام.وقتی سر باز میکنن پر از چرک و خون هستن.زیر سینه هام جوش زیاد میزنم و اونها هم بعضی وقتها دردناک هستند.اینجا یک بار دکتر رفتم و آنتی بیوتیک دادن که اثری نداشت 10 روز استفاده کردم.لطفا بگین چی کار میتونم بکنم؟؟ مشاهده پاسخ دکتر
461
زگيل تناسلي

سلام
راه هاي انتقال زگيل تناسلي چه موارديه
ممكنه ك دختراي مجرد مبتلا باشن؟
اپيلاسيون تاثير داره يا خير
ممنونم
مشاهده پاسخ دکتر
462
Hpv

سلام ایا تست Hpv برای دختران باکره امکان پذیر است؟ مشاهده پاسخ دکتر
463
بیماری نوروفیبروماتوز

با سلام . من مبتلا به نوروفیبرو ماتوز هستم. میدونم که درمان قطعی و 100% نیست. اما میخوام بدونم چیکار کنم که جلو رشد اونها گرفته بشه و اینکه اگه راهی برای کمتر شدن اونها هست کمکم کنین. ممنون و مچکر مشاهده پاسخ دکتر
464
خال گوشتی زیر بغل

با سلا
زیر بغل من 3 عدد خال همرنگ پوست که دراز و کشیده هستندایجاد شده علت چیست؟
من زگیل تناسلی دارم آیا مربوط به زگیل تناسلی می باشد.
با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
465
جوش مانند روی آلت

سلام آقای دکتر، چند روزیست متوجه چیزهای جوش مانند روی آلتم شدم (عکس). میتونین نظرتونو بدین؟ چون بسیار نگران شده ام. چکار میتونم بکنم؟ مشاهده پاسخ دکتر
466
هرپس

سلام آقای دکتر
طبق مطالعاتی که بنده در سایت شما داشته ام و تصاویری ک در مورد هرپس گذاشته بودید،بنده مبتلا به هرپس هستم،البته هنوز بنده در این مورد به پزشک مراجعه نکردم،و هر بار ک تاولهای هرپس رو روی پوست خود مشاهده کردم،تاولها را ترکاندم و با آب وصابون محل زخم را شستشو دادم و با پماد تتراسایکلین۳درصد چرب کردم و روی زخم را می پوشانم که به اطراف سرایت نکند،ک زخم آن معمولا طی۲روز خوب میشود،ولی برای رهایی کامل از این نوع عفونت چه کاری لازم است انجام دهم؟آیا داروی خاصی لازم دارد یا خیر؟با تشکر از سایت پر محتوا و خوب شما.
مشاهده پاسخ دکتر
467
تشخیص عکس

با عرض سلام وخسته نباشید آقای دکتر
خدمت شما عرض کنم من پشت درد شدیدی در ناحیه سمت چب به طور ناگهانی گرفتم که غیر قابل تحمل بود به بیمارستان مراجعه کردم اونا عکس گرفتن گفتن ریه شما عفونت کرده میخواستم از جنابعالی نظرتون را در مورد این عکس بپرسم آیا مشکلی داره این عکس یا نه در ضمن عکس را نیز براتون فرستادم با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
468
سلام آقای دکتر من پسر 19 ساله هستم 3. یا 4 سال میشه دور سر آلتم دونه های سفید رنگ هسته ولی هیچ درد نمیکونه و سوزیش هم نداره میخواستم بیبینم چی مشکلی داره خواهش میمونم جواب بیدین خیلی نگرانم

سلام آقای دکتر من پسر 19 سالم هست و نزدیک 4 یا 5 سال میشه دور سر آلت م دونه های سفره رنگ هسته و هیچ درد ویا سوزیش هم نداره میخواستم بببینم چی مشکلی هست خواهش میکونم جواب بیدی ن. عکس شو. هم فرستادم خیلی نیگرانم ممنونم مشاهده پاسخ دکتر
469
برامدگی در ناحیه ختنه گاه

سلام و خسته نباشید. 
اقای دکتر من حدودا 2 هفته هستش که یک برامدگی خیلی کوچک روی ختنه گاهم دیدم که شبیه سوراخ شده وقتی پوستشو کنار میدم یک چیزی مثل داخل عکس دیده میشود. 
همچنین یک جوش خیلی کوچک سفید رنگ که نمیتوان ان را ترکاند در نزدیک ان قرار دارد.  من چکار باید انجام دهم.  
باید به دکتر مراجعه کنم یا مشکلی نیست؟  
اصلا خارشی و...  نداره 
در ضمن تا کنون رابطه ای هم نداشتم و به نظافت خودم هم میرسم
نمیدونم این چی هست
مشاهده پاسخ دکتر
470
جوش نهان کنار بینی م

با سلام و تشکر
کناره ی بینی م (در واقع ار جای شروع گونه) یک جوش زیرپوستی تقریبا بزرگ اندازه یک عدس دیده می شود که بصورت یک برامدگی ست و بروز بیرونی ندارد. چطور این جوش تخلیه می شود؟ چه کاری می توانم بکنم؟ عین یک حالت چربی گلوله شده زیر پوستم است
مشاهده پاسخ دکتر
471
بيماري مقاربتي

سلام آقاي دكتر
باتوجه به اين عكسي كه فرستادم جوش هاي ريزي كه دركشاله ران و ناحيه تناسلي دارم چي ميتونه باشه؟لطفا عكسي كه فرستادم رامشاهده كنيد
اگراگر مولوسكوم باشه ميتونم از داروي ايمي كيمود(aldara)يا رتينوييد استفاده كنم؟آيا تاثيري داره كه برجستگي ها كمتر بشه؟
ممنون از اطلاع رسانيتون
مشاهده پاسخ دکتر
472
پوست آلت تناسلی

با سلام
مدتی است که دچار خارش شدید زیر آلتم شدم و خشکی و پوست پوست شدن در این ناحیه باید چکار کنم!
برای زخم هایی ک روی التم بر اثر خودارضایی ایجاد شده باید چکار کنم؟
مشاهده پاسخ دکتر
473
مولوسكوم

سلام آقاي دكتر
من خانمي٢١ساله هستم كه ١ماه پيش جوش هاي ريزي درناحيه كشاله ران و تناسلي ديدم رفتم دكتر كه چون تخصصش نبود گفتن احتمالا مولوسكوم باشه .باتوجه به عكسي كه براتون فرستادم چي ميتونه باشه؟راه درمانش چيه؟ممكنه از شوهرم گرفته باشم يا چون توخوابگاه دانشجويي زندگي ميكنم بخاطر آلودگي ميتونه باشه؟چيكاركنم شوهرم مبتلا نشه؟
ممنون از اطلاع رساني و سايت خوبتون
مشاهده پاسخ دکتر
474
زگيل تناسلي در ناحيه داخلي واژن

خسته نباشيد
من ٧ ماهه باردار هستم
دو ماه هست كه متوجه زگيل تناسلي شدم
شدت سوزش ورودي واژنم خيلي زياد و غير قابل تحمل هست
كشت قارج و ادرار هم انجام دادم و پاسخ منفي بوده
شبها به گفته پزشك زنان كرم ميكونازول ٢٪‏ استفاده مي كنم
اما ساعتي از روز درد خيلي زياد ميشه
و فقط بايد روي دستگاه تناسلي آب بريزم تا كمي از دردم كم شود
در ضمن كرايو هم انجام دادم و خيلي درد داشتم
مي خوام بدونم اين سوزشهاي بي پايان از زگيل تناسلي هست؟ يا از چيزه ديگه؟
و اينكه مي تونم عمل كرايو رو بعد از بارداري انجام بدم؟
مشاهده پاسخ دکتر
475
ليزر براى بيكينى و لك پشت لب

سلام دكتر
من بار اول بدون آگاهى از كار شما به جايى براى ليزر بيكينى رفتم و بادستگاه الكساندرايت ٢٠١٦ ليزرو انجام دادم
الان براى بار هاى بعد ميخواستم بيام خدمت شما
بفرماييد چقدر از زمان ليزر اولم بيام؟؟؟
واينكه من پشت لبم لك بدى داره
آيا با ليزر از بين ميره يا نه؟؟ميخوام بدون عوارض هم باشه
مشاهده پاسخ دکتر
476
الرژی پوستی

سلام اقای دکتر من یه مدته به رنگ مو الرژی پیدا کردم...چندین دکتر هم مراجعه کردم وجوابی نگرفتم....میخواستم بدونم الرژی به رنگ مو که یه مدته من پیداکردم درمان قطعی دارد یا نه؟ و ایا خطرناک است؟ممنونم مشاهده پاسخ دکتر
477
پاپیلوماتوز

با سلام
دکتر چند سالی است که فیشر داشتم و 2 ضایعه ی گوشتی کنار مقعدم که آن را مرتبط با فیشر مزمن و شدید و هموروئید دانستند، عمل کردم اما برطرف نشد، و بعد عمل دکتر یکی از آنرا برداشت و نمونه برداری شد،نوشته شده«
اسکوامو ضخیم گردیده و آثار آکانتوز شدید در آن موجود است که همراه با پاپیلوماتوز می باشد آثار کندیلوما و بدخیمی موجود نیست
جناب دکتر من بیماریم چیه خیلی نگرانم یا زگیل تناسلی دارم؟
مشاهده پاسخ دکتر
478
تبخال تناسلی

سلام. ممکن تبخال تناسلی در بدن شخصی فعال و در بدن شخص دیگه غیر فعال و میتوان متوجه شد که در چه زمانی مبتلا شده شخص؟ و اگر به همسر الان نگیم آیا حتما متوجه میشود؟ راهکاری برای اینکه دوباره برنگرده هست؟ مشاهده پاسخ دکتر
479
زگیل و خال تناسلی

سلام،
یه مدتیه یه خال خیلی ریز و مسطحی روی قسمت بالایی آلتم ظاهر شده، ایا میشه روی آلت خال مسطح بوجود بیاد و زگیل نباشه ؟
از بچگی هم یه برامدگی خیلی ریز بالای ختنه گاهم بوده، نمیدونم گوشت اضافست یا زگیله، سایزش خیلی کمتر از تصویرایی هست که گذاشتید.
ممنون میشم نظرتونو بدونم
مشاهده پاسخ دکتر
480
ليزر اپدرمال

سلام
مي خواستم بپرسم هزينه ي ليزر كيست اپيدرمال روي بيضه حدودا چقدر است ؟
حدودا ٩تا كيست روي بيضه ام دارم
مشاهده پاسخ دکتر
481
کیست آلت تناسلی

با سلام خدمت جناب دکتر.بنده چند روزی متوجه وجود یک کیست زیر پوست الت و قسمت پایین آلت تناسلی خود شده ام.ولی دردی احساس نمیکنم.با دارو رفع می شود یا بهتر است خارج گردد؟ مشاهده پاسخ دکتر
482
موی زیرپوستی تناسلی

سلام دکتر عزیز
من چند وقتی هست که قسمت تناسلیم موی زیر پوستی درمیاد من از ژیلت استفاده میکنم،اما تند تند اصلاح نمیکنم صبر میکنم تا موها تقریبا بلند شن که موی زیر پوستی نشه ولی متاسفانه میشه فقط هم قسمت تناسلیم مثلا میبینم 5-6تا زده،بعضیاشم که جوش میشه،علتش چیه هورمونیه بخاطر دارو یا ژیلت. چندماهی میشه اینطوری شدم و واقعا عصبیم کرده نمیدونم چطور اصلاح کنم بهتره چون اپیلاسیون هم همین طور میشه
باتشکر
مشاهده پاسخ دکتر
483
لیزر صورت - میکرودرم - میکروئید لینگ

سوال اول : میکرودرم بهتر است یا میکروئید لینگ ؟
سوال دوم : چه فاصله زمانی باید رعایت شود برای کسی که لیزر صورت و یا میکرودرم و یا میکروئیدلینگ بر روی صورت انجام می دهد ؟ مثلا من امروز لیزر انجام دادم تا زمانی باید فاصله بگذارم برای میکرودرم یا هر تغییربر روی صورتم ؟ یعنی اصلا نیاز به زمان فاصله وجود دارد بین این سه روش ؟
پیشاپیش از پاسخگوئی شما مچکرم
مشاهده پاسخ دکتر
484
لیپوم

سلام دکتر
جوانی 27ساله هستم که ارثی تو بدنم لیپوم دارم. ولی تو این ماه های اخیرا تعداد این لیپوم ها درسطح بدنم زیادتر و بزرگتربزرگتر شده لطفا راهنمای کنید در اوردن این ها به کنار اما داروی هم داره جلوش گرفت واقعا ترسونده منو
ممنون از راهنمای
مشاهده پاسخ دکتر
485
سوختگي

در اثر ليزر سوختگي ايجاد شده و باعث تيره شدن پوست شده
راه درمان اين تيرگي رو لطف كنيد
مشاهده پاسخ دکتر
486
زگيل

سلام اقاي دكتر ببخشيد من دختري ٢٣ ساله هستم كه از وقتي دنيا اومدم كنار كشاله رانم ي چيزي شبيه زگيل يا ضايعه پوستي به شكل خط حدود دو سانتي متر به رنگ قهوه اي هست كه تو اين ٢٣ سال هيچ تغيير نكرده ، حالا ميخواستم بدونم اين خطرناك هست ؟؟؟ امكان داره كسي با زگيل دنيا بياد و علتش چي هست ؟ مشاهده پاسخ دکتر
487
فلج شدن صورت

با سلام و خسته نباشید دختری هستم 20 ساله که تقریبا 5 ساله که متوجه شدم سمت چپ صورتم خیلی بی حس هست وقتی خودم روتوی اینه میبینم لبم به سمت راست و بالا رفته ایا من مبتلا به فلج بز شدم ایا راه درمانی هست من توی اینترنت وقتی تحقیق کردم خوندم با طب سوزنی میشه درمان کرد . اما من جوش های زیادی روی صورتم دارم که فعال هستن اما هر درمانی که روش انجام دادم خوب نشد . فعلا این موضوع بی حسی صورتم برام مهمتره اقای دکتر تروخدا همین جا جواب منو بدین من نمیتونم دیگه خسته شدم مشاهده پاسخ دکتر
488
زگيل

باسلام روى آلت بنده زگيلهاى گوشتى وجوددارد که به رنگ روشن وپوست سفيداست ورىزودرشت داردآيادارويى بغيرازليزروجودداردکه بشودازداروخانه هاتهيه نمودممنون ميشم اگه راهنماييم کنيد مشاهده پاسخ دکتر
489
زیگیل تناسلی

با سلام و خسته نباشی
آقای دکتر میخواستم بپرسم ای ویروس از طریق دهان به دهان منتقل می شود اگر یک طرف حاوی این ویروس باشه ؟ یا نه حتما باید داخل دهان ضایعه زیگل باشه که از دهان به دهان منتقل بشه ؟ممنون بابت راهنمایی شما
مشاهده پاسخ دکتر
490
زیگیل تناسلی

با سلام و خسته نباشید
آقای دکتر تزریق واکسن گارداسیل چقدر می تواند موثر باشد در اینکه شریک جنسی دچار این ویروس نشه ؟داخل ایران به راحتی پیدا می شود یا خیر ؟ از کجا باید تهیه کنیم
برای تقویت سیستم دفاعی چه دارویی مناسب برای آقایان ؟ ممنون بابت جواب صریحتون
مشاهده پاسخ دکتر
491
ایا احتمال ایدز هست?

سلام جناب دکتر محترم من یک روز رفتم تو اتاق مامان و بابام یه وسیله ای روی تختشون بود نمیدونستم چیه اولین بار بود که میدیدم از سر کنجکاوی با دستام گرفتمش و یخورده باهش وررفتم یهو دوهزاریم افتاد فهمیدم کاندومه فور دستامو با اب و صابون سه بار شستم و با الکل سه بار خوب ضدعفونی کردم دستامو ایا احتمال داره که ایدز داشته باشم? ماه مهر این اتفاق افتاد من مطمئن نیستم که دستام سالم بودن یا نه ضمن اینکه اگزمایه 'ژنتیکی هم دارم ولی شنیدم ویروس تو هوای ازاد از بین میره اما یخورده توش به نظرم مرطوب بود شایدم جنس توش این مدلی بود خیلیییییی میترسم نمیدونم چیکارکنم ب والدینم هم نمیشه ک این موضوع رو بگم به نظرتوون چیکارکنم? تنها اجازه ی دکتر رفتن و ازمایش دادن هم که ندارم مشاهده پاسخ دکتر
492
حساسیت به کاندوم لاتکس و التهاب پوست

سلام و خسته نباشید
ممنون بابت سایت خوبتان و زحماتی که می کشید.
جناب دکتر تقریبا 3 سال پیش من برای اولین بار از کاندوم استفاده کردم، بلافاصله پس از استفاده روی الت لکه قرمز رنگ ملتهبی به وجود امد. بعد از ان زمان تا به حال از کاندوم استفاده نکردم چون فکر کردم حساسیت دارم. ولی جای اون قرمزی هنوز روی الت من هست. بعد از ان زمان گاه گاهی چیزی مثل پوست خشک شده روی التم ظاهر میشه و بعد از چند هفته از بین میره این قسمت خارش و یا هیچ نشامه دیگه ای به جز ظاهرش نداره. جای اون التهاب هنوز بعد از 3 سال در اثر نزدیکی که کمی خشک باشه ملتهب میشه.
ممنون میشم تشخیصتون رو بفرمایید.
مشاهده پاسخ دکتر
493
زگیل یا گو شت اضافه الت

سلام
میشه با تصویر ارسالی بفرمایید این زگیل ها با چه دارویی برطرف میشن؟ سه تا زگیل ( گوشت اضافه بسیار کوچک)
ممنون از مطالب خوبتون
مشاهده پاسخ دکتر
494
لیزر موهای زاید

با عرض سلام و خسته نباشید.
آقای دکتر بنده بر روی شفت آلت تناسلیم مقداری مو رشد کرده که باعث عدم اعتماد به نفس و نگرانی م شده. خواستم بدانم که آیا امکان لیزر کردن این موها وجود داره؟
اگه این امکان هست، عوارض جانبی مثل عقیم شدن و به وجود آمدن لکه ایجاد نمیشه؟
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
مشاهده پاسخ دکتر
495
دانه های قرمز خارش دار

سلام حدود ۱ ماه هست که دانه های قرمز روی بدنم پیدا شد و دو. لکه قهوای رو دستم که شروع به خارش شد به پزشک مراجعه کردم انتیبیوتیک ،صابون و. کرم دست ساز داد ۱ هفته مصرف کردم که دانه ها رو کم رنگ شدن میرفتن و. از نظر روحی حس خوبی داشتم اما بعد از تموم شدن دارو حدود ۴ روز بعد دوباره کم کم شروع شد به پیدا شدن این دانه های قرمز که من و خیلی مضطرب کرد اما الان شروع کردن به پیشرفت به سمت کمر و و پاهام همش فکر میکنم بیماری بد یا لا علاجی گرفتم کلا روان و اعصابم بهم ریخته علایم بعضی بیماری ها رو میخونم و. همش فکر میکنم به اونا دچار شدم حال روحیم خیلی خرابه لطفا کمک کنید مشاهده پاسخ دکتر
496
هرپس تناسلی

با سلام خدمت اقای دکتر
بنده دو سال پیش تب شدید داشتم که رفتم ازمایش دادم دکتر گفت هرپس تناسلی دارید.دقیقا همزمان با بیماری هرپس تیروئید پرکارم فعال شد.من معمولا هر دو ماه بیماری هرپسم عود میکنه و زیاد شدید نیست دقیقا دو تا سه جوش اطراف ختنه گاه میزنه و دردی هم نداره ولی قبل از زدن جوش خارش داره.بنده ازدواج کردم میخوام بدونم درمان داره و این بیماری اگه بچه دار شم به نوزاد میرسه؟همین.ممنون میشم جواب بنده را بدید....با تشکر خدمت دکتر انتظاری
مشاهده پاسخ دکتر
497
سوزاك

سلام و خسته نباشيد
حدود يك ماه هستش كه عقد كردم و هنوز زندگي مشترك رو شروع نكرديم
هر چند شب كه حدودا هر ١٠رو يك بار خصوصا شب و دير وقت ارضا ميشم احساس داشتن ادرار دارم ولي وقتي به دستشويي مراجعه ميكنم مقدار ادرار كمي خارج ميشه ولي احساس داشتن ادرار تا حدود يك ساعت برقراره
بايد با انجام كاري زمان رو سپري كنم كه اين حس برطرف بشه كه بتونم بخوابم
ممنون ميشم راجب اين موضوع توضيح بفرماييد و اگه لازم شد حضوري خدمت برسم براي انجام هر ازمايشي كه دستور ميفرماييد
سپاسگذارم از وقتي كه براي مطالعه گذاشتيد
مشاهده پاسخ دکتر
498
ضایعه دهان

سلام دکتر عزیز
نفرمودین این ضایعه سرطان میتونه باشه یا نه
و اگر هست به چه پزشکی مراجعه کنم
مرسی
مشاهده پاسخ دکتر
499
خال اطراف چشم

سلام آقای دکتر وقت بخیر، مهدی هستم، دو خال گوشتی کنار چشم دارم یکی تقریبا به قطر 4 میلیمتر و یکی 2 میلیمتر. نوع جراحی به چه شکلی است ، با بخیه است یا امکان لیزر وجود دارد؟ و اینکه هزینه ی این کار چقدر است. بنده ساکن یکی از روستاهای شهرستان اردبیل هستم و در تهران در حال تحصیل هستم. متشکرم مشاهده پاسخ دکتر
500
ارتباط خواراکیهای با طبع گرم و ایجاد جوش

با عرض سلام و خسته نباشید. میخواستم بدونم این باور که خواراکیها یا نوشیدنیهای با طبع گرم مثل چایی نعناع باعث ایجاد جوش میشه صحت داره یا نه!
یه مدته داره جوش میزنه صورتم نمیتونم دلیلش و بفهمم. دکتر هم رفتم بهم کرم و محلول شستشو و اسکراب و ژل جوش داده. ولی بازم جوش میزنم. در ضمن ازمایش هورمونی هم داده بودم نرمال بود.
مشاهده پاسخ دکتر
501
جوش صورت

باسلام چندروزی هست روی صورتوسینه جوشهای ریزقرمزوملتهب درامده ومنافذپوستم بازه چکارکنم که زودخوب بشه ممنون مشاهده پاسخ دکتر
502
پاپول

سلام دکتر
میخواستم بدونم پاپول چرا به وجود میاد و ایا ممکنه بعدا خودش خوب بشه؟
ممنون
مشاهده پاسخ دکتر
503
جوش سرسیاه روی بینی

با سلام خدمت دکترانتظاری
بنده روی بینی جوش سرسیاه دارم و چسب جوش هیچ کمکی نکرد چه باید بکنم و ایا یک نوع کرم سیاه رنگ که پس از چند دقیقه روی پوست خشک می شود و به صورت پلاستیکی در می اید می تواند کمک کند با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
504
نحوه استفاده محلول رفع زگيل

سلام جناب دكتر
به من محلولپدوفيلين وكرم زينك اكسايد داديد
هر بار كه زدم با توجه به اينكه داخل كشاله رانم هست چقدر بايد صبر كنم تا بتونم لباس بپوشم؟
مشاهده پاسخ دکتر
505
ضایعه زیر زبان

سلام دکتر عزیز
با تشکر از وقت و اهمیتی که به مشکلات مردم میدین
بنده 4 ماهه در دهانم یه ضایعه سفید رنگ دارم که البته درد نداره ولی قبلش خیلی آفت دهان دردناک میزدم ، سیگار میکشم و پیشه پزشک گوش حلق و بینی رفتم ماده شستشو داد که موثر واقع نشد
نگران شدم نکنه سرطان باشه
با تشکر و سپاس فراوان
مشاهده پاسخ دکتر
506
زگیل تناسلی

با عرض سلام و خسته نباشید؛ چند ماهی هست متوجه خال گوشتی بر روی خط ختنه گاهم شده ام؛ اندازه آن در ابتدا کوچکتر و مسطح بود (مانند زخم خشک شده)اما اکنون بزرگتر شده است (هیچ گونه خون ریزی ندارد) حدود یکسال پیش مبتلا به زگیل کف دست بودم که با قطره کاملا درمان شد. آیا این زگیل تناسلی هست؟ 23 سال سن دارم و تاکنون هیچ گونه رابطه جنسی هم نداشته ام. این خال تنها در همان یک نقطه است. عکس های آنرا برایتان ارسال کردم. ممنون میشم کمکم کنید. مشاهده پاسخ دکتر
507
عفونت الت تناسلي

سلام تصوير رو ببينيد . سفيد و چسبناكه فك كنم عفونت باشه. نميدونم بتادين يا الكل بايد بزنم يا نه. چي هست و راه درمانش چيه. خيلي ميترسم مشاهده پاسخ دکتر
508
زگیل

سلام اقای دکتر من اقا هستم و از طریق همسرم مبتلا به زگیل تناسلی شدم پبش چند پزشک رفتم و نگرانی خودم رو از بابت سرطان بیان کردم پزشکان گفتن که خطر اصلی سرطان این ویروس برای خانم هاست میخواستم ببینم شما هم همین نظر رو دارید ایا برای اقایون خطر کمتری نسبت به خانما از بابت سرطان داره یا خطرش چه در خانم چه در اقا برابره؟ مشاهده پاسخ دکتر
509
سوال قبلی

سلام خسته نباشید
من جوش زیر پوستی روی کیسه ی بیضه ام زده باید چی کار کنم
شما گفتین بهترین کار مراجعه به پزشکه ولی چه پزشکی من اطلاعاتی ندارم
این میتونه نگرن کننده باشه؟
تشکر از شما و سایتتو فوق‌العاده تون
مشاهده پاسخ دکتر
510
آلت تناسلی مرد

با سلام
35 سالمه مرد
تماس از عقب زن داشتم سر الت تناسلی ام ویه کم به طرف بدن جوشهای خیلی ریز و گل کلمی شکل پدید امده است درد ندارد فقط خارش دارد
مشاهده پاسخ دکتر
511
Bardasht khal

سلام دکتر
من دیروز خالی که بالای ابروم بود به روش RF برداشتم حدودا ۵ میلی بود قرمز بودن جاش طبیعی هست اما نقطه های قهوه ای داخلش هست. امکان بازگشتش هست؟
مشاهده پاسخ دکتر
512
اگزما

با سلام خدمت استاد ارجمند
اینجانب محمدرضا نقوی مدرس دانشگاه پیام نور گروه زمین شناسی هستم... نوزاد 5 ماه دارم که از 3ماهگی بر روی گونه اش علامتی حالت حساسیت یا کهیر ایجاد شده است... چند مرتبه به پزشک متخصص مراجع نموده ایم و پماد هیدروکورتیزون و کرم آتوپیکس مرطوب کننده دادند و بیان داشته اند که همسرم بعلت مصرف شیر و لبنیات گاوی عامل حساسیت نوزاد به پروتئین گاوی است و باید همسرم از شیر گوسفند استفاده نماید... اما یکماه از مصرف شیر و لبنیات گوسفندی هم می گذرد ولی فرزندم همان علامت قرمز رنگ بر روی گونه خود را دارد ...چند نمونه از عکس به پیوست جهت رویدتان ارسال نموده ام خواهشمندام راهنمایی فرمایید
با تشکر دکتر نفوی
مشاهده پاسخ دکتر
513
جوش صورت بعد از لیزر

با سلام و خسته نباشین خدمت جناب آقای دکتر
من دیروز جلسه ای اول لیزر واسه ی موهای زاید صورتم داشتم دکتر بهم گفت در صورت سوختگی که ب صورت لکه قهوه ایی هست از کرم زینک استفاده کنم
الان صورتم مخصوصا از بناگوش تا زیر گردن و چانه قرمز شده و کمی متورم
همراه با جوش و خارش شدید میخواستم ببینم ایا این طبیعی و اینکه اشکالی نداره از زینک استفاده کنم؟
و اینکه چیکار کنم که از بین برن
پوستم چرب هستش
لطفا راهنمایی کنید
مشاهده پاسخ دکتر
514
زائده رگ مانند

سلام.خسته نباشید
روی آلت تناسلی زائده ای رگ مانند (که شاید رگ باشد)وجود دارد که زیر پوست میباشد که از لوله ادرار زیر کلاهک شروع میشود و طول ۳سانتی و قطر کمتر از ۲میلی متردارد.این مشکل قبلا وجود نداشته است.
از مراجعه به پزشک خجالت میکشم
لطفا کمک کنید موجب نگرانی شده
درضمن بنده متعهل میباشم
مشاهده پاسخ دکتر
515
جای لیزر خال

سلام آقای دکتر، من 32 روز قبل دوسه تا خال ریز رو صورتم رو با لیزر برداشتم، دو تاش رو گونه ام بود که با اینکه پوستش ترمیم شده ولی جاش قهوه ایه، ولی خالی که روی نوک بینیم بود نه تنها رنگش قهوه ایه بلکه جاشم گوده و هنوز ترمیم نشده و من شدیدا نگرانم که این گودی چه مدت طول میکشه تا برطرف بشه، از طرفی دکتر به من پماد مدیلن تجویز کرد که هنوز هم دارم ازش استفاده میکنم و نمی دونم که باید قطعش کنم یا بهتره از پماد دیگه ای استفاده کنم. خیلی خیلی ممنون میشم از لطفتون اگه بنده رو راهنمایی کنید مشاهده پاسخ دکتر
516
گوشت اضافه

سلام دکتر خسته نباشید من تاحالا مقاربت نداشتم ولی از خیلی وقت پیش روی اندام تناسلیم گوشت اضافی مانند مثل زگیل داشتم بعد پیش چند دکتر عمومی و اورولوژی رفتم گفت زگیل تناسلی داری ولی رفتم پیش دکتر پوست با ذره بین نگاه کرد گفت گوشت اضافه است آخه چطور میشه چند تا دکتر میگن زگیل این دکتر گفت گوشت اضافه در ضمن من بد ختنه شده بودم الان با لیزر سوزوندمش و حتی چند بار ازش پرسیدم گفت 100%گوشت اضافه است


الان موندم حالا من ویروس دارم یا نه چیکار کنم دکتر کمکم کنین
مشاهده پاسخ دکتر
517
غضروف اضافی چسبیده به الت تناسلی

سلام اقای دکتر عزیز
امیدوارم منظورم رو درست برسانم و کمکم کنید
من 18 ساله از مشهدم
درست یک هفته پیش متوجه یک زایده ی غضروف مانند در کیسه بیضه ی خود شده ام که به آلت تناسلی ام چسبیده {قسمتی از آلت که به بدن متصل میباشد} و در کیسه بیضه اویزانه/درد یا التهاب نداره اقای دکتر فقط یه چیز اضافی در ضمن اعصاب داره چون میتونم حسش کنم
ایا این معمول در همه افراد هست یانه؟
مشاهده پاسخ دکتر
518
شکستگی پیشانی

باسلام من از کودکی یک شکستگی روی پیشانیم دارم که اون موقع بخیه اش نکرده بودن و اخیرا برای بهتر شدن اقدام به لیزر کردم که متاسفانه بدتر شد و رنگش کاملا بعد از گذشت شش ماه سفیده . آیا ممکن هست با جراحی پلاستیک بشه کاری کرد که بهتر بشه؟ با تشکر مشاهده پاسخ دکتر
519
جوش صورت

سلام . خسته نباشيد براي درمان جوش صورت دكترپوست قرص اسپيرونولاكتونً ٢٥ تجويز كرده . عوارض بدي داره!؟ واينكه پيش دكترگياهي برم بهتره! يامتخصص پوست مشاهده پاسخ دکتر
520
تکرار بیماری

سلام 29 سال دارم و به امیدخدا قصد بارداری دارم عموی بنده یک سال است که بیماری صدفک دارن احتمال داره که بچه ی من هم این بیماری رو داشته باشند؟ مشاهده پاسخ دکتر
521
زگیل تناسلی

سلام مدتی هتست که تعدادی دانه ریز هم رنگ پوست روی پایله آلتم هست ولی الان تعدادش خیلی زیاده و ریز و چسبیده به هم هستن و تو کل پایه آلتم قرار دارن لطفا راهنمایی کنین چکار کنم مشاهده پاسخ دکتر
522
زگيل تناسلي

سلام اقاي دكتر ميخواستم بدونم زگيل تناسلي كه شما گفتيد از طريق لب گرفتن هم منتقل ميشه اگر ويروس از طريق لب گرفتن منتقل بشه در خود دهان ضايعه زگيل ايجاد ميكنه يا در ناحيه تناسلي زگيل ايجاد ميشه ؟؟؟؟؟؟؟ مشاهده پاسخ دکتر
523
تفسیر ازمایش

سلام خدمت دکتر محترم
لطفا نگاهی به ازمایش بنده که راجع به زگیل تناسلی هست بیاندازید متشکرم
مشاهده پاسخ دکتر
524
زایده ی گوشتی

سلام من بعد خوندن مطلبتان در مورد خالی ها خیلی حساس شدم..من ۲۶سالمه از راهنمایی زائده ی گوشتی روی سرم بوده و الان فکر میکنم بزرگتر شده شبیه خال نیست زیاد.به رنگ قهوه ای و یذره قرمزه و اصلا به خال شبیه نیست با توجه به اینکه شهرمون دکتر پوست نداره من باید چیکارا کنم تو رو خدا بگین چکار کنم میتونم پیش دکتر جراح یا هر دکتر دیگه برم برای نمونه برداری؟ مشاهده پاسخ دکتر
525
پوست

با سلام چن ماه هست كه روي تنه التم اندازه پشت ناخن رنگش تغيير مرده به دكتر مراجعه مردم پماد ساختني كلوبتازول و هيدروكورتيزون تجويز كردن الان بهتر شده ولي رنگ پوستم تغيير كرده و مث اولش نشده ايا هنوز استفاده از كرم ها رو ادامه بدهم؟؟ مشاهده پاسخ دکتر
526
انتقال بيماري مقاربتي

آيا امكان دارد كه خانمي كه مبتلا به سوزاك است و با دو مرد در فاصله زماني دو تا سه روز بصورت جداگانه سكس داشته، يك نفر از آقايان فقط علايم بيماري (سوزش ادرار) از خود نشان بدهند و اقاي ديگر هيچ مشكلي نداشته باشد؟ خود خانم هم هيچگونه نشانه اي نداشته باشد مشاهده پاسخ دکتر
527
آلوپسی. ریزش مو سکه ای در حال پیشرفت

باسلام و وقت بخیر. آقای دکتر من 29 سال سن دارم و در حال حاضر تعداد زیادی از نقاط سرم به صورت نقطه ای دچار ریزش شده اند هم پشت سرم و هم جلو کنارها حدود 13/14نقطه از سرم خالی هست و همه نقاط با ریزش فراوان دارند به هم متصل میشوند. پشت سرم را طی دومرحله کورتن تزریق کردم و جلو را یک مرحله واین افزاش روند ریزش من را داره تا سرحد مرگ جلو میبره حتی دیگه توان رفتن به دکتر راهم ندارم . ناتوان شدم. باتشکر از شما. مشاهده پاسخ دکتر
528
زگیل تناسلی

سلام من 2سا پیش زگیل تناسلی داشتم سوزوندم الان یه چنتا لکه ایجاد شده روی التم میخاستم ببینم اینم زگیله تناسلیه؟ممنونم میشم راهنماییم کنین مشاهده پاسخ دکتر
529
زگيل تناسلي

سلام اقاي دكتر عزيز و دلسوز اقاي دكتر سهيل هستم امروز توي مطب سعادت ديدار با شمارو داشتم اقاي دكتر عزيز من از ميان فرمايشات شما چند سوال براي من پيش امد كه وقت نشد توي مطب بپرسم ا

اقاي دكتر شما فرموديد كه ويروس هاي كم خطر 5 درصد احتمال سرطانزايي دارن ولي ويروس هاي پر خطر 15 درصد يعني به خاطر همين 10 درصد اضافه ويروس هاي تيپ 16 18 جزو پر خطر حساب ميشن؟

سوال بعدي من اقاي دكتر خود ضايعات زگيل سرطاني ميشن يا ممكنه در جايي كه هيچ زگيلي وجود نداره هم ويروس سرطان ايجاد كنه
مشاهده پاسخ دکتر
530
جوش صورت و بدن

با سلام خدمت شما من چند هفته اس یه جوش چرکی زدم ولی زیر پوستمه قرمز بعد وقتی بهش دست میزنم معلومه زیرش پر قلمبه شده ولی جوری نیس که فشارش بدی چرکش بیاد بیرون چیزای خنکی میخورم صابونم میزنم ولی هیچ تغییری نکرده باید چی کارکنم؟؟ مشاهده پاسخ دکتر
531
جوش گونه

سلام وقتتون بخیر. مهتاب هستم 20 سالمه. پوست صورتم تا یک ماه پیش سالم بود و هیچ جوشی نمیزد شاید سالی دو سه تا . اما چند وقته که رو گونم برامدگی هایی به وجود میان که نمیتونم بگم جوشن یا نه چون هیچ التهابی ندارن و موقع شستن صورت یا دست زدن قرمز میشن چند وقته که تا یکیشون رفع میشه یه طرف دیگه باز ظاهر میشه این خیلی اذیتم میکنه.و احساس میکنم گونه سمت راستم رو هم داره درگیر میکنه. ممکنه بخاطر حساسیت به کافئین باشه ؟چون من به تازگی مصرف قهوه رو شروع کردم من تو شرایطی هستم که نمیتونم مصرف قهوه رو کنار بزارم یه مدت . اگهوبخاطر اون هست راه حلی داره که بشه جولوشو گرفت؟ و اینم بگم که هیچ مشکل تنفسی ندارم وسیگار ووالکل مصرف نمیکنم پوستم هم نسبتا معمولی متمایل به خشکه. ممنون میشم کمکم کنید. مشاهده پاسخ دکتر
532
برداشتن خال اطراف چشم

با سلام جناب دکتر من اطراف چشمم یک خال بزرگ و برجسته از بچگی بوده این خال بالای پلک چشم سمت راست نزدیک به ابرو هست ، جهت برداشتن آن چه روشی مناسب است و اینکه نیاز به انجام آزمایش قبل از برداشتن هست؟ ضمناً برداشتن آن باعث ایجاد خطرات دیگری نميشود مشاهده پاسخ دکتر
533
زگیل تناسلی

من تا حالا سکس نداشتم نمیدونم چجوری گرفتم من25 سال دارم پسرم حالم خیلی بد

آخه چجوری گرفتم رفتم دکتر پوست گفت زگیل داری گفتم خطرناک نیست گفت نه الان میخواد لیزر کنه پاپولم دارم از کجا بفهمم تو بدنم هست یا نیست دارم میمیرم دکتر بگید چکار کنم
مشاهده پاسخ دکتر
534
زگیل تناسلی

با سلام و وقت به خیر خدمت جناب آقای دکتر انتظاری
حدودا چند ماهی است که چند عدد لک قهوه ای رنگ روی بیضه ها ظاهر شده است که با توجه به اطلاعات درج شده در سایت ، احتمالا زگیل تناسلی هست . که تصویر این لک هارو به پیوست خدمتتان ارسال کردم. آیا با دارو قابل درمان هست یا نیاز به معاینه و درمان بیشتر دارد .با تشکر از شما
مشاهده پاسخ دکتر
535
لیزر

با سلام و تشکر از شما آقای دکتر که صبورانه به سوالات پاسخ میدین. قبلا از شما راجب گود شدن جای خال توی صورتم پرسیده بودم و الان نزدیک به هشت ماه است که من خالی از تو صورتم (بین گونه و بینی ) برداشتم و خالم اندازه یک عدس بود و الان با گذشت چند ماه جاش مثل جای ابله مرغان شده بنظرتون جاش با لیزر یا روش دیگه ای خوب میشه اگر آره چه لیزر یا روشی رو پیشنهاد میکنین؟ با تشکر فراوان مشاهده پاسخ دکتر
536
مشکل در آلت

سلام دکتر.من پریروز با همسرم سکس داشتم بعد از آن متوجه شدم یک خال مشکی رویه الت بود که قبلا نبود.با کشیدن دست و ناخن پاک شد و خونی شد ولی فهمیدم که این خال نیست یا هم نمیدونم چیه.دوروزه همین حالت مونده حموم هم رفتم مشاهده پاسخ دکتر
537
موهای زاید

سلام، من 19سالمه؛ موهای زائد آلت تناسلیمو با تیغ کوتاه میکنم اما هر دفعه چون محدوده دقیقی ندارن موها، به محدوده موهای زائدم افزوده شده، طوری که زیر آلت تناسلیم هم رشد مو دارم و حتی اخیرا روی آلتم هم چند مو رشد کردند که اگر با تیغ بزنم، دفعه بد بیشتر میشوند، من کلا مجبورم موهای آلتم و دور و برش(بیضه و...) رو کامل بزنم. من الان مشکلم اینه با این وضع پیش برم، روی آلت تناسلیمم مو دار میشه! حالا چیکار کنم؟ :( مشاهده پاسخ دکتر
538
جوش زیرپوستی

با سلام
در گذشته به دلیل مشغله طولانی کاری جوشهای زیر پوستی در ناحیه باسن داشتم که دردناک بود.که خوب می شدند. یکی از انها خوب نشد و بصورت گوشتی باقی موند.اما بدون درد. الان بعد از سه سال بزرگ شده و بصورت دمل تیره رنگ درامده است
راه حل و درمانش چی هست؟
با دارو از بین میره؟
نشستن زیاد هم درمواردی درد داره و سخت میشه
مشاهده پاسخ دکتر
539
دانه های فوردایس

با سلام و خسته نباشید اقای دکتر
خواستم بدونم برای لیزر دانه های فوردایس قسمت ناحیه تناسلی نیاز به دستگاه خاصی از لیزر هس (میکرو پانچ -اینو داخل یه سایتی خوندم)یا مراکزی که لیزردرمانی هس راحت میتونن این ضایعاتو بردارن!
با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
540
وجود لکه های سفید

سلام و وقت بخیر خدمت آقای دکتر،
من در اولین ارتباط با شریک جنسیم متوجه لکه های سفید بر رو و اطراف آلت تناسلی این خانم شدم و از آنجا که ارتباط زبانی با آلت ایشون بر قرار کردم که به دو هفته پیش باز میگردد.
خودم علایمی ندارم..آیا باید اقدامی مانند خوردن قرص و ... انجام دهم؟
با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
541
لیزرموی زائدصورت

سلام چندروز بعدازانجام لیزرموی زائد صورت میتونیم صورتمون با بنداصلاح کنیم ؟یافقط بایدباژیلت بزنیم؟ مشاهده پاسخ دکتر
542
موی زاید

سلام ببخشید من یه مدته تو چونم موی زاید دراومده پریودیم منظمه دارو هم مصرف نمیکنم دلیلش چیه؟؟ مشاهده پاسخ دکتر
543
زگیل تناسلی

با عرض سلام و خسته نباشید:
دکتر عزیز من قبلا راجع به زگیل تناسلی از شما سوال کردم اما هنوز واسم سواله که:
۱.آیا زگیل تناسلی میتواند صاف و قهوه ای باشد؟(مثل عکس).
۲.اینگونه ضایعات میتواند خطرناک باشد؟از تیپ خطرناک باشد یا اصلا چیز دیگری باشد؟
۳.در دهانه واژن ۲تا حالت جوش سفید هست که چند وقته زده اون هم میتواند زگیل باشد؟
۴.و در آخر اینکه میتوان از طریق آزمایش خون یا تست پاپ اسمیر متوجه این ویروس شد؟من از نمونه برداری خیلی میترسم.مخصوصا که یک تکه بافت جدا میشود.ترجیح میدهم آزمایش خون بدهم.
من میدونم سوالاتم به معاینه نیاز دارد و جواب شما احتمالی هست اما از خیلی مشکلاتم کم میکنید اگر طبق تجربتون هم که شده پاسخم را بدهید.
عذرخواهی میکنم بابت سوالات زیادم.
با تشکر فراوان از محبتتون و در اختیار گذاشتن علم و دانشتون
مشاهده پاسخ دکتر
544
جوش برروی لبهای بزرگ آلت تناسلی دختردوساله ام

سلام دخترم دوساله است،ازروزشنبه جوشهایی بسیاربرروی لبهای بزرگ آلت تناسلی اش به وجودآمده،شدیدابی تابی میکند،هنگام خیس شدن پوشاک ،سریع عوض میکنم،شبهابی تابی اش زیاداست.تب ندارد.لطفاراهنمایی کنید. مشاهده پاسخ دکتر
545
موی زائد

سلام ، اقای دکتر من25 سالم و مجرد هستم. 3 سال پیش بخاطر پایین بودن فشار خونم به متخصص داخلی مراجعه کردم با توجه به موهای زائدی که داشتم و ازمایش هایی که دادم تشخیص ایشون کم کاری غده فوق کلیوی بود و به مدت 2 سال از قرص نیزپرود استفاده کردم. در این دوره برای درمان موهای زائدم پیش متخصص پوست رفتم وایشون هم 7 جلسه لیزر انجام دادن بعلاوه تجویز قرص فلوتامید، اما بعد از یک سال رشد مجدد موهای من شروع شده و همچنین با توجه به اخرین ازمایش متخصص داخلی گفتن که مشکل غده فوق کلیوی من حل شده!
میخواستم بپرسم برای درمان باید به متخصص پوست مراجعه کنم یا بیماریم از طریق متخصص غدد پیگیری کنم؟
مشاهده پاسخ دکتر
546
زگیل تناسلی

سلام اقای دکتر ایا دست الوده به ترشحات زگیل تناسلی که به دهان خورده باشد باعث الودگی دهان ولب میشود مشاهده پاسخ دکتر
547
ناخن

سلام دکتر خسته نباشین.
من بعد از یه تب و لرز شدید و گرفتن یک بیماری ویروسی(به گفته متخصص داخلی) کف دستا و پاهام تاول تاول شد و بیرون ریخت توی همون دوران زیر سه تا از ناخن های دستم لکه های سفید به وجود اومد که رفته رفته لایه ی رویی ناخنم افتادحالا عکس رو هم براتون میذارم. میخواستم ببینم به اون بیماری ویروسی مربوط میشه یا دلیلش چیز دیگه ای هست؟
ممنون میشم راهنماییم کنید
مشاهده پاسخ دکتر
548
نورودرماتیت( لیکن سیمپلکس مزمن)

سلام اقای دکتر
من چند روزی ببخشید روی کیسه بیضه خارش پیدا کردم فقط یه قسمته که پوست ضخیم شده و شبا خارشش بیشتر میشه
اصن سابقه هم نداشته (19ساله هستم)
وقتی علائمو با گفته های شما بررسی کردم
خیلی شبیه
نورودرماتیت( لیکن سیمپلکس مزمن)
میباشد؟
متاسفاته توان دکتر رفتن ندارم
کمکم کنید تا بتونم حلش کنم
اگه تجویزی دارین ؟
مشاهده پاسخ دکتر
549
خال رو بینی

با عرض سلام و ادب جناب اقای دکتر رو بینی ام خالی وجود دارد که از دوران نوجوانی ظاهرا ایجاد شده میخام بردارمش تصویرشو براتون فرستادم کدام راه رو شما بهم پیشنهاد میکنید لیزر یا تیغ چون چندان بزرگ نیست
شنیدم هم تیغ جاش میمونه و هم لیزر ایا درسته ؟
با توجه به شرایط بنده خانم 32 ساله هستم
ضمنا هزینش از طرف جنابعالی هرکدومش چقدر میشه ممنون میشم بفرمایید پاسخ سئوالتمو
مشاهده پاسخ دکتر
550
زگیل تناسلی

سلام. من طبق سوال گذشته و عکس ارسالی دکتر گفتن طبق عکس نشان دهنده زگیل تناسلی هستم من اهواز هستم و روز سه شنبه برای پاپ اسمیر نوبت گرفتم آیا با این تست امکان قطعی بودن این بیماری وجود دارد. من از این بیماری واهمه دارم. مشاهده پاسخ دکتر
551
زگیل تناسلی

با سلام مجدد خدمت جناب دکتر.
سه تا سوال داشتم.
1_من هیچ علایمی ندارم و همسرم مبتلا شده. به جز راه جنسی راه دیگری برای ابتلا وجود داره؟
2_با توجه به اینکه همسرم مبتلا به زیگیل تناسلی هستن و ما در این مدت چندین بار رابطه داشتیم احتمال ابتلای بنده چقدر است؟
3_ با چه آزمایشی میتونم متوجه بشم منم مبتلا هستم یا خیر؟؟؟
مشاهده پاسخ دکتر
552
در مورد خال صورت

سلام جناب دکترمن ی خال تو صورت دارم روی لپ صورت ۲باربرداشتم از طریق لیزربعداز چندسال از برداشتن کنارش جوش قرمزمتورم درآمده اصلا نمیره خیلی هم بزرگه مبشه بگید باید چیکارکنم ممنون میشم مشاهده پاسخ دکتر
553
زگیل تناسلی

با دروود فراوان
اگه خانم و اقا هر دو مبتلا به زگیل باشن برای بهبودی بهتره که نزدیکی نداشته باشن/؟/؟؟
مشاهده پاسخ دکتر
554
جوش ماندگار روی بینی

حدود شش ماه پیش روی بینی خودم متوجه برآمدگی شدم که مثل یک جوش زیرپوستی به نظرم اومد گفتم مثل جوش های دیگهخودش خوب میشه
بعد شش ماه همرنگ پوستم هست و برآمده و سفت
ازینکه یه چیز اضافی روی صورتم دارم رنج میکشم

آیا به غیر از لیزر راهی برای ازبین بردن این برآمدگی هست؟
مشاهده پاسخ دکتر
555
زگیل تناسلی

چند مدتی است که گوشت های اضافی در ورودی مقعد خود می بینم و مشکوک به زگیل تناسلی شدم میخواهم ببینم درست است یا خیر. مشاهده پاسخ دکتر
556
امکان استفاده از میکرودرم

سلام و ممنون از سایت خوبتون
صورت من کمی زبر و قرمز رنگ شده و در بعضی نقاط پوسته میده
یه دکتر پوست قبلا گفته بود که اگزما هست
آیا برای من استفاده از میکرودرم میتونه مفید باشه؟
مشاهده پاسخ دکتر
557
Hpv

سلام اقای دکتر خسته نباشید یه سوال مهم ازتون دارم در رابطه با hpv.خواهر من زگیل تناسلی دارن بعد دیشب همه لباس مهمونی پوشیدیم بدون جوراب شلواری اصلا حواسمون نبود بعد جایی که خواهرم نشست مبلش روکش پلاستیکی داشت اگه لباس زیرشون خورده باشه به اون مبله منم بلافاصله همون لحظه ای که ایشون پاشدن بشینم رو اون مبل لباس زیرم و پاهام بخوره منم زیگیل میگیرم دارم دیوونه میشم توروخدا کمکم کنیدزیگیلشون دهانه ی واژنشون بود که امروز کرایو کردن من میترسم به منم منتقل بشه چون با لباس زیر نشستم دقیقا جایی که ایشون نشسته بودن بعد روکشش مبل هم پلاستیکی بود پوست میچسبه بهش الهی خیر ببینید که هستید میشه ازتون سوال پرسید مشاهده پاسخ دکتر
558
خال صورت

سلام اقای دکتر من خال صورتمو برداشتم جراحی کردم روش یه پانسمان مثل چسب زده شده میخواستم بدونم باید اونو بردارم و پماد بزنم یا تا روز کشیدن بخیه نباید دست زد ؟؟؟:: سوال دومم از هر نوع پماد چشمی میشه استفاده کرد برای زخما قبل از زدن ترمیم کننده؟؟؟ دسترسی به دکترم ندارم ممنون میشم ج بدین مشاهده پاسخ دکتر
559
لیزر

باسلام جناب دکتر مهربانم
ایا لیزر موهای زاید ناحیه تناسلی (بیکینی )برای بدن و بچه دار شدن خانمها مشکلی ایجاد نمیکنه.؟اشعه لیزر برروی تخمدانها تاثیر بدی ندارد؟مرسی
مشاهده پاسخ دکتر
560
زكيل تناسلي

ايا با ازمايش از فردي كه علائم ظاهري زكيل ندارد ميتوان متوجه شد كه داراي زكيل تناسلي هست يا خير
براي اطمينان بايد چه نوع ازمايشي قبل از رابطه جنسي داده شود
مشاهده پاسخ دکتر
561
واکسن گارداسیل

من دختری 30 ساله ام که هیچ رابطه جنسی نداشتم می تونم واکسن گارداسیل بزنم؟
بعد از زدن واکسن تا چند وقت باید رابطه جنسی نداشته باشم؟
مشاهده پاسخ دکتر
562
زخمی الت

باسلام خدمت آقای دکتر روی الت که خدمتتون عرض کردم نمیدانم یه خاطر اینکه چند بار استبرا میکنم از اونه؟؟و کنار هم هر وقت از منی خارج میشه ورم میکنه واین دفعه خیلی ورم کرده و قرمز شده وزخم شده آیا آب بش نزنم؟و آیا خوب میشه واقعا خیلی آشفتم چیکار کنم؟واگه بخام برم دکتر به چه تخصصی مراجعه کنم؟با تشکر فراوان مشاهده پاسخ دکتر
563
زیگل تناسلی

باسلام خدمت دکتر محترم
بغل کشانه پا زیگل هی گوشتی کوچک وزیادهستن برای رفع این مشکل چکار باید کرد
مشاهده پاسخ دکتر
564
خال قهوه اي و تيره

با سلام،چند ماه پيش دو عدد خال تيره كنار بيضه سمت راستم بوجود اومد و بعد از چند ماه متوجه شدم چندين خال كوچك ديگر در انتهاي آلت تناسليم بوجود اومده. دليل بوجود آمدن چيه؟ با تشكر از لطف شما مشاهده پاسخ دکتر
565
جاي بخيه

سلام
من ٤٠ روزه كه تصادف كردم و ٣٠ تا بخيه روي صورتم خورده الان يك ماهه كه از كرم سيكالفيت استفاده كردم دكترا بهم گفتن ٣ ماه استفاده بشه جاي بخيه ها از بين ميره با توجه به عكس ميخاستم ببينم واقعا خوده پوست و اين كرم باعث از بين رفتن جاي بخيه ها ميشن / ممنونم
مشاهده پاسخ دکتر
566
مولوسکوم

سلام آقای دکتر خسته نباشید
حدود 5 6 روز پیش روی آلت تناسلیم 4 5 دونه کوچیک زدم که اولش حالت تاول مانند داشت دو تاش همونجور که داخل عکس میبینید مسطح شد و سطحش هم مشکی شد دو تا دیگه که پایین هستن هنوز حالت تاول مانندشون رو دارن کمی دردناک و ملتهب هم هستن یعنی با برخورد با لباس زیرم باعث ایجاد درد میشن من 23 سالم هست و رابطه جنسی هم اصلا نداشتم
از یه دکتر دیگه که پرسیدم داخل تلگرام گفتن مولوسکوم هست احتمالا و با مرور زمان درست میشه پماد موپیروسین بگیرید و 5 روز و روزی 3 بار بمالید روی ضایعه و درمان خاص دیگه ای نداره
من از دیروز شروع کردن ب مالیدن پمادها
حالا میخواستم برای مطمئن شدن از شما بپرسم ببینم نظر شما چیه؟
تجویز این پماد صحیح هست؟ و کار این پماد چیه؟
اخه من خیلی نگران هستم در موردش
و اینکه دلیلش چیه؟
با تغییر مکان برای دانشگاه و رفتن به منطقه سرد یه دونه هایی در بدنم شبیه اگزما بود که خودش درست میشد ممکنه بخاطر درمان نکردن اونا باشه؟
مشاهده پاسخ دکتر
567
لیزر بدن در صورت بالابودن پرولاکتین

سلام ببخشید من هورمون پرولاکتینم بالاست و تازه درمانو شروع کردم درواقع پرولاکتینم بخاطر میکرو ادنومی که توی هیپوفیز داشتم بود میخاستم بدونم لیزر اگه انجام بدم ضرر داره یا امکان اینکه نتیجه عکس بده هست یا نه مشاهده پاسخ دکتر
568
زگیل تناسلی

سلام من اولین واکسن گارداسیلمو زدم حالا دومیشو امروز بایدمیزدم که نتونستم اگه فردا بزنمش اشکالی داره? مشاهده پاسخ دکتر
569
ناقل کیست؟

سلام اقای دکتر
چند روز پیش متوجه شدم یک زائده در ابتدای الت تناسلیم وجود داره ک برای مشورت و درمان به 2دکتر مراجعه کردم.اما قبلش اینترنت رو زیرو رو کردم.تشخیص زگیل الت تناسلی بود.با کرایوتراپی سوزوندم اما دکتر دوم ک دکتر پوست بود اجبار به ازمایش دادن همسرم کرد.همسرم توسط متخصص بازبینی شد اما زگیلی دیده نشد و برای اطمینان ازمایش انجام داد ک تو اون یک نوع کم خطر تشخیص داده شد.من روی الت تناسلیم زگیلی نیست،پس چرا خانومم داخل واژنش و اون هم توسط ازمایش ویروس زگیل دارد.کی ناقل بوده؟ایا تشخیص ناقل امکان داره یا نه و از اون مهم تر خطری واسه خانومم وجود داره؟؟
شنیدم یه درمان قطعی در سال 2017 توسط کانادا به بازار میاد.این شایعه هستش یا حقیقت؟
مشاهده پاسخ دکتر
570
کبودی روی ران

با سلام خسته نباشید. ایا امکان دارد ران های یک خانم (بالای زانوها) بدون هیچ دلیلی دچار کبودی شوند؟ کبودی های کوچک مانند ضربه خوردن مشاهده پاسخ دکتر
571
ریش و سبیل

سلام ، موهای صورت و سینه و شکم من به خوبی رشد نکرده و مو های کوچک و ریزی هستن و صورتم مو نداره اصلا علتش چیه ولی دست و پاها و زیر بغل و زیر شکم به خوبی رشد کرده . من نوزده سال دارم همه هم سن هام ریش دارند ولی من نه..لطف میکنید با جوابتون مشاهده پاسخ دکتر
572
لیزر موهای زاید

با سلام من لیزر موهای زاید رو انجام دادم برای قسمت بکینی متاسفانه سه قسمت اندازه نخود سوخته جوری که قرمزی گوشتم مشخصه چکار باید بکنم
لازمه به پزشک مراجعه کنم؟
مشاهده پاسخ دکتر
573
جوش پس از ليزر

با سلام، ماه گذشته و اين ماه ليزر موهاي زايد صورت انجام دادم و با جوش هاي وحشتناكي مواجه شدم، گمان كردم دفعه قبل به دليل استفاده از پماد زينك جوش زدم كه اين بار با وجود استفاده نكردن از پماد باز همان اتفاق افتاد. مشاهده پاسخ دکتر
574
زگیل تناسلی

با سم و خسته نباشید خدمت آقای دکتر بیمار با شماره رهگیری i35um09591 هستم که در مورد زگیل تناسلی سوال پرسیدم و شما لطف فرموده و جواب دادین دکتر بنده قبل از شروع درمان از ضایعات نمونه برداری انجام دادند که عکس نتیجه پاتولوژی را خدمت شما ارسال میکنم لطفا نظر خودتان را نسبت به نتیجه پاتولوژی به بنده اعلام بفرمایید با تشکر از زحمات بی دریغ شما. مشاهده پاسخ دکتر
575
زگیل تناسلی

با سلام مجدد خدمت دکتر انتظاری.
جناب دکتر من بیشتر نگران حال همسرم هستم طبق عکسی که جسارتا از ناحیه تناسلی همسرم براتون فرستادم میخواستم بدونم زگیل تناسلی است؟نظر شما چیه؟ چون جای زخم های به وجود آمده سیاه رنگ همراه با درد است. امکان داره خطرناک و سرطان زا باشد؟
مشاهده پاسخ دکتر
576
عوارض دارویی

سلام و درود بر دکتر عزیز که وقت میزارید و پاسخ میدید به سوالات کاربران و بخصوص برا شهرستانی ها که از پایتخت دور هستن و از متخصص مجرب مثل شما محروم، سوالی داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید،33 سالمه و آقا ،با اینکه این درماتیت سبوریک مشخص نیست تا کی به طول می انجامه و همیشه عود میکنه و درمانهای مثل کپسول فلوکونازول خوراکی و موضعی درمان موثر نبوده میتونم تا مدتها ( تا وقتی اگزمای سبوریک هست چندین سال) از کرم الیدل بصورت صبح و شب روزی دو بار در ناحیه صورت و پشت گوش استفاده کنم بصورت طولانی مدت ؟؟ عوارض جدی در پی نداره؟؟ سپاس و درود برشما که راهنمایی میکنید مشاهده پاسخ دکتر
577
زگيل و ليزر موهاي زايد

با سلام و خسته نباشيد
دختري سي ساله مجرد ،من حدود شش ماه پيش متوجه يه دانه ريز در ناحيه تناسلي شدم دكتر زگيل تشخيص دادن اقدام به فريز كردم و بعد پنج بار فريز كردن ديگه رفع شده بود كه به سفارش دكتر اقدام به ليزر موهاي زايد كردم يك جلسه چون من موهاي زيرپوستي و جوش ميزدم و بعد دوباره متوجه زگيل در نقطه جديد شدم، سوالم اينه ليزر رو ميتونم ادامه بدم يا نه ؟ ليزر باعث بروز دوباره زگيل ها شد ؟ اگه ليزر رو ادامه ندهم تا چه مدت بعد ميتونم نسبت به ليزر موهاي زايد اقدام كنم؟ من شهرستانم و اينجا وضعيت پزشكي در شرايط نامناسبي است و أين مسائل از لحاظ روحي فشار سنگيني به من وارد كرده ممنون ميشم پاسخ دهيد. ممنون از توجه تان
مشاهده پاسخ دکتر
578
لکه خاکستری

سلام آقای دکتر ..با عرض معذرت یه عکس از بالای آلتم گذاشتم چند تا لکه هستش البته خیلی وقته دارمشون خواستم ببینم چی هستن به نظر شما؟آیا چیز غیر عادی مشاهده نمفرمایین؟ مشاهده پاسخ دکتر
579
لکه خاکستری

سلام خسته نباشین آقای دکتر چند تا لکه خاکستری بالای پوست آلت بنده وجود داره که البته خیلی وقته دارمشون خواستم ببینم چی هستن؟و آیا نرمال هست یا چیز خاصی مشاهده میفرمایین؟ مشاهده پاسخ دکتر
580
جاي بخيه و زخم

سلام خسته نباشيد من جاي و بخيه زخم رو صورتم ده جلسه ليزر فركشنال انجام دادم ولي بهتر نشده شما پيشنهاد ميدين مزوتراپي همراه با ميكرنيدلينگ انجام بدم بهتر جواب ميده يا ساب سيژن؟ مشاهده پاسخ دکتر
581
زگیل زیر ناخن

سلام آقای دکتر. شب و روزتون بخیر. آقای دکتر من الان بیش از ده سال است یک زگیل کوچک زیر ناخن دست راستم دارم.بزرگ یا کوچک نمیشه. ولی درد زیادی داره. مخصوصا توی سرما. قبلا رفتم پیش یک متخصص. گفتن زگیل عه وبا سوزاندن از بین میره. امتحان کردم. یک سال بعد دوباره برگشت. همون اندازه و با همون درد. میشه راهنماییم کنین.اگه از بین نمیره مشکلی نیس. فقط دیگه درد نداشته باشه. تو رو خدا کمکم کنین.ممنون میشم مشاهده پاسخ دکتر
582
هرپس تناسلى

با سلام
حدود ٢ ماه پيش براى اولين بار مبتلا به هرپس تناسلى در ناحيه اطراف مقعد شدم. هرچند كه آزمايش HSV منفى بود ولى ظاهرا به دليل مصرف ويرابكس بهبود پيدا كردم. هفته گذشته مجددا در اطراف مقعد احساس خارش و زخم كردم و بعد از چند ساعت متوجه يك تاول كوچك شدم. بلافاصله ويرابكس ٥٠٠ هر ١٢ ساعت شروع كردم و به مدت ٥ روز ادامه دادم و كاملا بهبود پيدا كردم. امروز ششمين روزى است كه دارو را قطع كرده ام ولى مجددا در سمت ديگرى از مقعد متوجه يك تاول شدم. در هفته گذشته استرس و كم خوابى داشتم و حدس مى زنم به همين دليل برگشت كرده. به خاطر برگشت زود به زود بيمارى بسيار نگرانم. لطفا راهنمايى بفرماييد.
با تشكر فراوان
مشاهده پاسخ دکتر
583
پیدا شدن زگیل یا کیست در ناحیه تناسلی

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دکتر انتظاری عزیز.تقریبا مدت 5 سالی میشه که در زیره الته تناسلیم به اندازه تقریبا عدس مانند و سفت به وجود امده و خیلی نگرانم ازین موضوع خواستم بپرسم ازتون بنظرتون چیه؟ مشاهده پاسخ دکتر
584
زگیل تناسلی پر خطر

با سلام. زنی 33ساله ام. 11سال است ک ازدواج کردم از اوایل ازدواج متوجه زگیل های تناسلی شوهرم بودم ولی به اهمیت آن پی نبرده بودم. امسال آزمایش pcr دادم و متوجه شدم ک ب نوع 18، 66، 6، 42، 44، 45، 54 این ویروس مبتلام. میخواستم بدونم با توجه به اینکه واکسنهای گارداسیل رو تهیه کردم و یک نوبت هم تزریق کردم آیا احتمال ابتلا ب سرطان در من زیاد هست یا نه اصلا ممکنه کسی زگیل پر خطر داشته باشه و بعد از ده سال از بدنش بره . یا اگه نره به سرطان مبتلا نشه. با سپاس مشاهده پاسخ دکتر
585
مولوسکوم

سلام . من 26 سالمه ، دقیقا یک سال پیش سه بار رابطه بدون کاندوم داشتم ، که هشتاد و پنج روز بعد از آخرین رابطه آزمایش hiv ab دادم که منفی بود و دکتر گفت مشکلی نداری ، یک ماه پیش یه جوش همرنگ پوست کنار آلت تناسلی زدم که بعد از تیغ زدن برای اصلاح ، تعدادشون به نزدیک بیست رسید که رفتم دکتر و گفت مولوسکوم هست ، یه داروی اسیدی داد ، که الان دارم استفاده میکنم و بعد سه بار استفاده ضایعه ها که کوچک هستن . سوزانده شدن . آیا نیاز به آزمایش مجدد hiv هست ؟؟؟؟
آخه تو اینترنت نوشته مولوسکوم از نشانه های ایدز هست ؟
مشاهده پاسخ دکتر
586
زگيل

سلام خسته نباشين من همسرم زگيل تناسلي زدن ما به پزشك مراجعه كرديم و ايشون سوزوندن زگيل هار و اما ٢ تاش موند ما هم گفتيم حالا ميره اما بيشتر شد خيلي كوچيك و كم هستش و اونجوري حاد نيست ولي خانومم تو روحيش تاثير بدي گذاشته ميخواستم بدونم بعد از ليزر جاش ميمونه !؟ دردش زياده ؟ قيمتتون بهچه صورته با تشكر ?? مشاهده پاسخ دکتر
587
ایدز

سلام .من سه بار سوال پرسیدم ، وحتی بار آخر مبلغ ناچیز هزار تومن هم از حسابم کم شد و کد رهگیری هم برام ثبت شد . ولی وقتی کد رهگیری رو برای پیگیری وارد میکنم برحلاف سوالات قبل که پاسخ رو میدیدم میزنه یافت نشد .
سوال ؛ من یکسال پیش سه بار رابطه پر خطر بدون کاندوم داشتم .البته از جلو و نه رابطه مقعدی .
هشتاد و پنج روز بعد از آخرین رابطه رفتم چکاپ کلی دادم ، که آزمایش hiv ab هم جزش بود و دکتر گفت مشکلی نداری ....الان هم هیچ مشکل و علائمی ندارم ...فقط
الان یک ماهه که مولوسوم تناسلی زدم و تحت درمانه . آیا نیاز به تست دوباره hiv هست ؟ ممنون میشم جواب بدید ، خیلی نگرانم
مشاهده پاسخ دکتر
588
ایدز

سلام ، من یازده ماه پیش سه بار رابطه پر خطر بدون استفاده ازکاندوم داشتم ، که هشتاد و پنج روز بعد از آخرین رابطه رفتم چکاپ کلی دادم که آزمایش اچ آی وی هم جزش بود و دکتر گفت که مشکلی نداری. فقط یک ماهه که مولوسکم تناسلی دارم که خیلی کمه.
با توجه به اینکه بعد از هشتاد و پنج روز تست hiv ab دادم ، آیا الان نیاز به تست دوباره هست ؟
مشاهده پاسخ دکتر
589
مشاوره

سلام دکتر، از شهرستان هستم امکان حضوری برسم خدمتتون رو ندارم ممنون میشم جواب سوالمو بدید 32 سالمه و آقا، مدتیه دچار درماتیت سبوریک شدم در صورت کنار بینی _ ابرو _ چانه و سر و جناق سینه ، (درمانهایی از جمله کپسول فلوکونازول و کرم درموفیکس و کرم کلوتریمازول استفاده کردم و بی اثر بود)،سوالم اینه میتونم هر شب از کرم الیدل استفاده کنم برا ناحیه صورت طولانی مدت تا وقتی این اگزما سبوریک هست؟؟ ( با نظرات مختلف همکاران مواجه میشم خواستم نظر شما رو هم بدونم) از لحاظ سرطان زا بودن و تاثیرش رو غدد لنفاوی. سپاسگزارم در مورد استفاده هر شب و طولانی مدت از کرم الیدل رو بگید.سپاس مشاهده پاسخ دکتر
590
اسکار و رنگ ابرو

سلام آقای دکتر معذرت میخام پای شوهر من جای زخمش مونده البته برآمدگی و گوشت اضافه نشده حتی تورفتگی هم داره و جاش به صورت تیره و کبود مونده که واستون عکسشومیفرستم باید از چه کرم یا پمادی استفاده کنه واسه برطرفشدن جای زخم. زخمش هم تازه هست
و سوال دیگه ای که دارم اینه که ابروهای من اصلا با رنگ رنگ نمیشه و فقط باید دکلره کنم درصورتی که قبلا رنگ میگرفت ابروهای خیلی ضخیم و مشکی هم ندارم که بگم به این دلیله هر رنگی و هروقتی میزارم بجای روشن شدن تیره میشه تورو خدا علتشو بهم بگین کلافه شدم از دست ابروهام
مشاهده پاسخ دکتر
591
زگیل تناسلی

باسلام .آیاامکان داره علایم وجودزگیل درازمایشd.v.r.lکه قبل ازعقدمیگیرندنشون بده که ایاکسی مبتلابه این هست یابوده؟ممنون مشاهده پاسخ دکتر
592
ریزش سکه ای

سلام دکتر. خسته نباشی. خواستم بدونم ایا ویتامین دی میتونه عامل ریزش سکه ای باشه یا خیر؟ چون من بدلیل شرایط زندگیم سالی یه بارم شاید جلویه افتاب نرم. بعد چه قرصی ممکنه کمک کنه از ریزش سکه ای نجات پیدا کنم؟سپاسگزارم. مشاهده پاسخ دکتر
593
قرمزي و حالت زخم در كلاهك آلت

سلام دكتر . اين لك قرمزي يا زخم چي ميتونه باشه دكتر؟ خطرناكه آيا ؟ بعضي موقع ها هم سوزش و دردي هم در سر كلاهك آلتم دارم مشاهده پاسخ دکتر
594
میخچه کف پا

سلام خسته نباشین ی سوال درمورد لیزر کردن و نحوه بیحسی ان مشاهده پاسخ دکتر
595
زیگیل تناسلی

باسلام خدمت شما من یک زیگیل به مدت 2 سال روی الت تناسلی خودم داشتم که اقدام به ازبین بردنش کردم و محلول کوردیون استفاده کردم که بعداز 3 روز سفید و خشک شد و با یه تکان دادن کوچیک افتاد و جاش زخم شد و با استفاده از کرم انتی بیوتیک تتراسیکیلن اون جای زخم بهتر شده و فقط روش پوست نمیگیره و الان 4 روزه که به همون حالت مونده و هر شب هم شستشو میدم میخاستم ببینم چه اقدامی باید انجام بدم تا بهبود پیدا کنه یه عکس هم براتون ارسال کردم ممنون میشم راهنماییم کنیدباتشکر مشاهده پاسخ دکتر
596
زود انزالی

سلام داکتر خسته نباشی من مردهستم 26 ساله مریضی زود انزالی دارم راهی حلش چیست کدام قرص دارد رهنمایی کن تشکر از لطف تان مشاهده پاسخ دکتر
597
بهترين نوع دستگاه ليزر

سلام وقت بخير جناب دكتر من داراي پرست سبزه و فوق العاده حساسي هستم در ناحيه گردن و پشت لب موي زائد با تار هاي مشكي وضخيمي دارم بهترين روش براي درمان چيست اگر بهوام بقيه صورتم را ليزر كنم چطور؟؟! ممنون ميشم جواب منو بديد من شيرازم وگرنه خدمت خودتون ميرسيدم مشاهده پاسخ دکتر
598
لیزر کلی

با سلام ، بدن من موهای بسیار زیادی دارد. قصد دارم ، کمر ، روی سینه و شکم ، بالای دست‌ها را بطور کامل پاکسازی کنم . همچنین پاها و دستان را بصورت نسبی. چنین کاری چه میزان زمان نیاز دارد؟ تعداد جلسات و هزینه ها چگونه است؟ لطفاً در این زمینه توضیحاتی ارائه بفرمایید. با تشکر مشاهده پاسخ دکتر
599
خشکی پوست و تیره شدن آن

باسلام من پوست خشکی دارم و الان حدودا25سالمه و احساس میکنم این خشکی بیشتر شده و پوست صورتم تیره تر شده از کرم های نرم کننده مختلفی استفاده کردم ولی وقتی کرم مرطوب کننده میزنم انگار پوستم داغ میشه و نمیتونه نفس بکشه و گرمای زیادی از صورتم انگارخارج میشه اصلا کرم بهش نمیسازه و همین طور در مورد ضد آفتاب . اصلا نمیتونم کرم استفاده کنم الان میخوام از کرم و سرم آبرسان پوست استفاده کنم فقط نمیدونم کدوم مارک باشه؟ و اینکه پوست صورتم از بدنم تیره تر شده آیا بخاطر خشکی پوستمه؟البته الان جوشای خیییلی ریزی زیر پوستم پیدا شده و لک هم آورده قبلا صورتم صاف بود دلیل اینا رو هم نمیدونم.ممنون میشم مشاوره بدید مشاهده پاسخ دکتر
600
زخم آلت تناسلي

با سلام. روي آلت تناسلي و بالاي آن زخمهاي كوچكي بوجود اومده. با توجه به اينكه شهرستان هستم ميخواستم بدونم به چه پزشكي مراجعه كنم؟ با تشكر. مشاهده پاسخ دکتر
601
جوش قرمز بالای بیضه

سلام آقای. دکتر من یک چند روزی کا بالای بیضه یک جوش قرمز بزرگ که در زیر پوست هم حسش میکنم. درومده خیلی ممنون میشم کمکم کنید آقای دکتر خیلی نگرانم مشاهده پاسخ دکتر
602
لیزر موهای زائد و جوش های ریز سرسفید

سلام من دوسال است از لیزر استفاده می کنم ابتدا از لیزرهای الکساندر کندلا استفاده می کردم تقریبا شش بار اول هیچ علائمی نداشتم و فقط قرمز می شد که چند ساعت بعد برطرف میشد اما با ادامه ی اینکار بعد از هربار لیزر صورتم قرمز و پر از جوش هایس سرسفید می شد که طی چند روز برطرف می شد و به موجب این امر از دستگاه الکساندر با خنک کننده استفاده کردم که دیگر هیچ جوشی نمی زدم و هر شش ماه که بر شارژ می رفتم هیچ مشکلی پیش نمی آمد این سری که رفتم برای لیزر مجدد کلا صورتم پر از جوش های زیر سرسفید و ملتهب شد و الان که 48 ساعت از لیزر می گذارد همچنان همان گونه است آیا طبیعی است؟ مشاهده پاسخ دکتر
603
لیزر موی زاید صورت با دستگاه alex با مارک Alma

سلام و خسته نباشید خدمت شما. اقای دکتر من در حدود یکسال و اندی هست که لیزر صورت میرم و لیزری که تو کیلینیک استفاده میکردن لیزر I2PL بوده و چون من تعریف لیزر ALEX رو شنیدم که خیلی خوب هست اینه که یه جلسه این لزر رو انجام دادم و البته لیزری الکس این کیلینیک مارک Alma بوده و این که خیلی من درد شدیدی کشیدم.یعنی اصلا فکرش رو نمیکردم اینقدر درد داشته باشه. حالیه سوال من اینه که ایا واقعا لیزر الکس اینقدر درد داره؟ پس اینه میگن سیستم خنک کننده قوی داره و بدون درد هست پس چیه؟ و من چرا اینقدر درد کشیدم؟ من عکس این دستگاه هم بپیوست براتون ارسال کردم.. ممنون میشم که پاسخ سوالات منو بدین و راهنماییم کنید. مشاهده پاسخ دکتر
604
جوش در ناحیه بین مبعد و کیسه بیضه

سلام و خسته نباشین
بین کیسه بیضه و مقعد دوتا جوش دارم که به مرور زمان از داخل گوشت شروع شده و بزرگتر شده وبه روی پوست اومده
حالت کورک مانند داره فقط به ابعاد بزرگتر
میخاستم ببینم پیش دکتر برم یا نه؟
مشاهده پاسخ دکتر
605
غدد فوردایس

با سلام اقای دکتر روی لبام نقاط ریزی هست که نمیدونم پی هستن فک کنم غدد فوردایسن داخل لپ هم هست پیکار کنم هی زیاد میشه ؟ با کرمی میشه جلوشو گرفت؟ مشاهده پاسخ دکتر
606
تزريق واكسن گارداسيل

سلام
من اولين نوبت واكسن گارداسيل و در تيرماه ٩٥ زدم و دومين نوبتشو در شهريور ٩٥ تزريق كردم و ميخواستم بپرسم نوبت سومو در چه ماهي بايد تزريق كنم؟؟؟؟
مشاهده پاسخ دکتر
607
الت تناسلی

سلام جناب دکتر من آلت تناسليم یه مشکلی داره ولی شکل هیچ کدوم از عکسهای که گذاشتید نیست ازتون راهنمایی ميخواستم مشاهده پاسخ دکتر
608
لیزر کک ومک

با عرض سلام و خسته نباشید .من چند روز پیش خال های صورتم را لیزر کردم .ولی متاسفانه تقریبا سه ساعت پس از لیزر صورتم را شستم . حالا جای لیزر قرمز هست ولی میترسم زخم ها نیفتد تقریبا هم سطح پوست میباشد آیا ممکن است با شستم من مشکلی پیش بیاید مشاهده پاسخ دکتر
609
نمیدونم چیه:((((

سلام عذرمیخوام من خجالت میکشم پیش دکتر برم حتی با خانوادمم صحبت نکردم راجب این فقط از یکی از دوستام پرسیدم گفت همه اینو دارن...میخوام بدونم واقعا همه اینو دارن یا چربی زیگیلی چیزی هست.. لطفا جوابمو بدین خیلی ذهنمو درگیر کرده مشاهده پاسخ دکتر
610
عوارض رواکوتان

سلام آقای دکتر
خانمی ۲۲ساله متاهل هستم ۸سالی هست جوش میزنم دوره درمان های زیادی انتی بیوتیک مصرف کردم که بعد قطع دارو جوش هام برمیگشت دکتر برام ۲۰تا رواکوتان ۲۰ نوشت یک شب در میان ،۵قرص مصرف کردم حالا غیر از عوارض خشکی شدید ،سردرد و بدن درد خیلی شدیدی میگیرم که غیر قابل تحمل هستش ، میخواستم بپرسم با این شرایط به مصرف قرص ادامه بدم؟؟

ممنون میشم پاسخ بدین
مشاهده پاسخ دکتر
611
زائده شبیه به زگیل

با سلام و احترام
ممنون از زحماتتون
روی جفت ران پام زائده های شبیه به زگیل ایجاد شده. به اندازه یک ماش کوچک و دقیقا همرنگ با پوستم وبدون التهاب.و در ابتدا دقیقا شبیه به زگیل . مثل زگیلهای دیگه آویزون نیست. مثل برامدگی جوش هست . اما بعد یه تایمی شبیه به جوش میشه. یعنی چرک میکنه و عفونی میشه. و بعد جاش سیاه میشه و این سیاهی روی پوستم میمونه. پوست روشنی دارم و این موضوع داره نگران کننده میشه . خواهش میکنم راهنماییم کنید .
مشاهده پاسخ دکتر
612
برجستگی روی آلت تناسلی

با سلام خدمت آقای دکتر . بنده پسری 26 ساله هستم که حدود 7 8 سال قبل یک ضایعه ی کیست مانند روی بدنه الت جنسی ایجاد شد که با مراجعه به دکتر قرص دادن چند هفته ای استفاده کردم تا اینکه بعد چند هفته چیز لپه مانند از داخل کیست خارج شد و الان چند سال جای اون کیست مانند مونده ولی هیچ دردی نداره و من نگرانم بعد ازدواج برام مشکل ساز نباشه ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید الانم وقتی اون قسمت رو مثلا کمی فشار میدم نا چیز ترشحاتی خارج میشه مشاهده پاسخ دکتر
613
راکوتان و پیوراسکین دکتر مورد

با سلام.سه ماه برا جوشهام راکوتان مصرف کردم و ازمایش خونو کبدم میدادم مشکلی نداشتم الان دوره دومو شروع کردم.... وضعیت پوستم بهتر شده اما هنوز جوشهایی میزنه. روزانه یک عدد قرص راکوتان 20 استفاده میکنم وزنمم 68 کیلیو و مجردم. خواستم ببینم در کنار راکوتان میتونم یک عدد قرص پیوراسکین دکتر مورد به عنوان مکمل استفاده کنم یا به خاطر مشتقات ویتامین آ دوز دارو میره بالا؟ چون واقعا با مصرف راکوتان ریزش موهام و خشکی پوستم شدید شده و عصبیم کرده این مساله خواهشا راهنماییم بفرمایید. مشاهده پاسخ دکتر
614
جوش سينه

سلام دكتر من چند ماهي است قسمت پايين سينه چپم يه جوش چركي عمرنگ سينه زده كه با فشاز ازش چرك خارج ميشه الان خيلي كوچيك شده ولي نرفته ايا خطرناكه مشاهده پاسخ دکتر
615
زگیل یا خال تناسلی

با سلام و احترام
من یک پسر 3 ساله دارم، یک ماه پیش برجستگی کوچکی شبیه جوش در فاصله 2 سانتی مقعد ایجاد شده بود طی 17 روز بزرگتر شد تا اینکه به اندازه لپه رسید و الان دو هفته است که رشدش متوقف شده،رنگش قرمز صورتی و به نظر داخلش نقطه های ریز سفید به شکل ذره بینی دارد.میخواستم ببینم این زایده زگیله یا خال؟علتش چی بوده؟با دارو حل میشه یا باید کرایو تراپی بشه؟(فعلا پیش دکتر نبردمش)
با تشکر از فرصتی که در اختیار بنده گذاشتید.
مشاهده پاسخ دکتر
616
جوش هاي چركي

سلام، اين چندمين باري است كه جوش هاي چركي در ناحيه تناسلي خود دارم،
قبلا اين اتفاق بعد از اصلاح با تيغ افتاده بود كه با استفاده از بتادين و كرم تتراسايكلين خوب شد،
اين بار من به استخر رفتم و فرداي آن روز دچار اين جوش هاي چركي كه عكسش را فرستادم شدم،
لطفا من را راهنمايي كنيد و راه درمان پيشنهاد كنيد
مشاهده پاسخ دکتر
617
كيست اپيدرمال

سلام وخسته نباشيد خدمت شما ،اقاي دكتر يه سوال داشتم خدمتتون يه عكس ضميمه سوالم كردم به نظر شما اين دانه زير پوستي كه سفيد است در كناره ديوار سرالت كيست اپيدرمال است يا چيز ديگري؟ايا احتياج به درمان دارد؟يا خودبه خود خوب ميشود؟خطرناك است؟ مشاهده پاسخ دکتر
618
اریتمی

سلام وقت بخیر
من دو سه روزه متوجه چند نقطه کوچک صورتی شکل پشت دستم شدم(4یا 5 تا)خواستم ببینم شروع اریتمی مولتی فرم اینجوریه؟
مشاهده پاسخ دکتر
619
خال

سلام خسته نباشید من دختری 24 ساله هستم. جدیدا یه مشکلی برام پیش اومده که نگران شدم یک خال در ناحیه تناسلی ایجاده شده و شبیه زگیل و حال گوشتی نیست امکان داره راهنمایی کنید این جای نگرانی داره یا نه مشاهده پاسخ دکتر
620
درمورد سیاه شدن ناخن شصت پا

با عرض سلا م و خسته نباشید من حدود یکساله که ناخنهای شصت پام به شکل نافرمی اول از نیمه شروع به قرمز شدن و بعد سیاه شدن میکنه و بعد از همون ناحیه از گوشت جدا میشه ومیوفته قبلا هم ناخنهام همیشه توی گوشت اطراف ناخن فرو میرفت و خیلی درد ناک بود الانم یک مدته که به این شکل شده لطفا راهنمایی بفرمایید که چکار باید بکنم این دو تا عکس اولی پا ی چپمه که داره سیاه میشه و دومی پای راستمه که ناخن افتاده مشاهده پاسخ دکتر
621
دوز مصرفی پماد آلدرا

با سلام مجدد و تشکر از پاسخ شما
پیرو سوال قبل (میخاستم بپرسم که من قبلن زیگیل تناسلی داشتم ولی با لیزر سوزوندم ولی الان بعد سه یا چهار ماه من دوباره زیگیل زدم،پیشنهاد شده که از پماد آلدرا استفاده کنم ...) میخواستم اگر ممکنه دوز مصرفی آلدرا رو بفرمایید. فایل عکس از زگیل نیز ضمیمه شده.
با تشکر فراوان از لطف شما
مشاهده پاسخ دکتر
622
زیگیل تناسلی

سلام آقای دکتر
وقت بخیر
قبلا هم از جناب عالی سوال پرسیدم این مساله رو ولی قانع نشدم
بنده می خواهم با خانم 25 ساله ای ازدواج کنم که قبلا زیگیل تناسلی داشتن و درمان شدن ایا بنده واکسن گاردسیل بزنم به زیگیل مبتلا می شم؟ من تازه وارد سن 29 سال شدم. سیگاری نیستم مشروب نمیخورم از میوه و سبزی جات هم استفاده میکنم. تصمصیم بنده برای ازدواج با این خانم منوط به اینه که اگر این واکسن رو بزنم مبتلا نشم اگر مبتلا شم که باهاش ازدواج نمیکنم
خواهشا با سن 29 سال(آبان 67) ایا این واکسن برای من ایمنی ایجاد میکند؟ چون قبلا فرمودین زیر 26
سن نرمالش تزریق واکسن هست
خیلی ممنون
با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
623
بیضه ها

با سلام خدمت اقای دکتر چند وقتی است ک روی بیضه های من خشکی زده و حالت پوسته پوسته شده است اگر میشود راهی برای درمانش ب من پیشنهاد کنید با تشکرv ] مشاهده پاسخ دکتر
624
بارداری پس از اتمام لیزر

با عرض سلام. بعد از اتمام 6 جلسه لیزر موهای زائد در ناحیه بیکینی و باسن انجام شده اگر قصد داشته باشم اقدام به بارداری کنم بهتر است چقدر بین اخرین جلسه لیزر و بارداری فاصله باشد؟آیا لازم است مدتی بگذرد تا آثار احتمالی لیزر در بدن نباشد که باعث تاثیر سوء بر جنین نشود؟
با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
625
ترس از سرطان پوست

سلام دكتر خسته نباشيد بنده جواني ٢٠ ساله ام كه از سن بچگي بيماري خود ارضايي داشتم چند وقتي است كه ترك كردم ولي يك خال قهوه اي به شكل گرد بيضي زير الت تناسلي ام هست به رنگ قهوه اي ميباشد من ازمايش خون يك ماه پيش دادم و معاينه بيضه و سونوگرافي كليه و مثانه كه همش سالم بودن خواستم ببينم اين خال ماله بچگيه يا ممكن سرطان پوست باشد؟ممنون مشاهده پاسخ دکتر
626
جوش تناسلی

با سلام و عرض خسته نباشین دختری 35ساله ومجرد هستم بدون سابقه داشتن رابطه جنسی.چند روز است یک جوش ریز قرمز رنگ در ناحیه خارجی لابیا دیدگ که گاهی اوقات خارش نیز دارد ..خیلی میترسم که زگیل نباشد ولی خیلی ریز در حد یه مثلا دو میلیمتر وکمی برجسته میباشد احالت گلکلمی مانند تصاویر سایت را ندارد....استخر زیاد میروم و سابقه عفونتهای قارچی هم دارم ...ولی رابطه نداشته ام در صورت امکان بنده را راهنمایی کنین و بفرگایین این ج وش ریز قرمز رنگ ممکنه چی باشه..؟دکتر زنان باید برم یا پوست؟ممنون میشم مشاهده پاسخ دکتر
627
جوش در ناحيه بيضه

سلام من ١٦سال سن دارم
و روي پوست بيضه من جوش هاي سفيد و سفت و خيلي زياد وجود دارد كه حالت خوبي ندارم و روم نميشود پيش دكتر بروم دنبال درمان دارويي ميگردم اگر دارويي هست حتما به من بگوييد ممنون ميشوم
مشاهده پاسخ دکتر
628
ناتوانی جنسی-اضافه وزن

سلام؛
ضمن عرض تسلیت ایام شهادت رسول اکرم(ص)، امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) بنده آقایی 27 ساله و متاهلم که از چندماه پیش و بصورت تقریبا عجیبی دچار اختلال وناتوانی جنسی شدم و جالب اینه که دچار اضافه وزن شدید و چاقی همزمان نیز شده ام که نمیدونم کدوم علت و کدوم یکی معلول دیگریه!... به پزشک مراجعه کردم و آزمایشاتی برایم نوشتند که نتایج شان به شرح زیر است:

FBS: 105

T3: 153 (80-200)

T4: 7.5 (5.1-14.1)

TSH: 0.97 (0.2-4.2)

LH: 3.56 (1.7-8.6)

FSH: 1.3 (1.5-12.4)

Prolactin: (2.1-17.7)

Testostrone: 3.97 (2.8-8)

Cortisol 8AM: 5.36 (6.2-19.4)

حال میخواستم ببینم نظر جنابعالی چیه؟ و چیکار کنم؟

ممنون.
مشاهده پاسخ دکتر
629
زگیل دست وصورت

باعرض سلام وخسته نباشی فراوان.من دختری 14 ساله هستم که 4 سال است که مبتلا به زگیل دست شده ام.اوایل تعدا بسیار کمی فقط در پشت دست بود اما الان به تعداد بسیار بسیار زیادی درنواحی پشت دست.تنه ی دست.ماهیچه ی دست.ران پا.پشت پا وصورتم درگیرشده است.چندین بار ازطریق فریزکردن اقدام به درمان کردم اماهیچ تاثیری نداشته.امالیزر می تواند درمان خوبی باشه؟برای زگیل به تعداد خیلی زیاد چندجلسه لیزر لازم است؟حداقل هزینه درمان بالیزر برای هرجلسه چقدر است؟ توروخدا راهنماییم کنید من افسردگی حاد گرفتم.منتظرجوابتون هستم.ممنون مشاهده پاسخ دکتر
630
درمان تبخال تناسلی

با سلام
نوع بیماری من اصلا باعث بروز اشکال ،درد ویا حتی سوزش در هنگام ادرار نیست و جوشها بسیار ریز است
لطف کنید راجب درمان قطعی این بیماری کمکم کنید
مشاهده پاسخ دکتر
631
تناسلی

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر، آقای دکتر متاسفانه مدت دو هفته است که یک سری جوش های روی حاشیه آلت تناسلیم ظاهر شده که خارش نداره ولی نگرانم که زگیل تناسلی باشه عکسها هم به صورت پیوست به حضورتان ارسال کردم از راهنمایی و مساعدتهای جنابعالی نهایت تشکر رادارم مشاهده پاسخ دکتر
632
سوزش بعد از استفاده محللول زیگیل تناسلی

سلام آقای دکتر من همسرم دچار زیگیل آلت تناسلی که پیش دکتر رفتیم یه محلول دادن که استفاده کردن زیگیل ها خوشک شدن ولی پوست اطراف به شدت قرمز شده پوسته داده و میسوزه
برای سوزشش از چه پمادی استفاده کنیم چون خیلی درد میکشه
مشاهده پاسخ دکتر
633
ترس داشتن از زگیل یا جوش و مبتلا شدن

اقای دکتر سلام ، من جوونی شونزده ساله ام . درس امم خیلییلی خوبه . رشته تجربی ام .و هیچ کار غیر شرعی انجام نداده ام . اما بر روی الت تناسلی ام یک نوع زگیل یا جوش به رنگ پوستم دارم و تک است . میخواستم بدونم ایا راه حلی برایش وجود دارد؟ اگر عکس خواستید ایمیل بدهید یا پیامک . من نمیتونم عکس بزارم چون با گوشی ام.، مشاهده پاسخ دکتر
634
کبودی به همراه جوش

با سلام . بنده مدت طولانی است (دقیقا مانند عکسی که ارسال کرده ام ) دارای جوش های ریز به همراه کبودی در پلک پایین چشمهایم هستم . ایا این کبودی به خاطر این جوشها به وجود امده اند یا علت دیگری دارند؟به شخصه با جوشها مشکلی ندارم(خارش سوزش درد ندارم). مشکل بنده کبودی است .ایا کبودی از بین میرود؟تشکر مشاهده پاسخ دکتر
635
تشخیص افتراقی

با عرض سلام و خسته نباشید.
بنده دومین بار هست که در سایت شما سوال ثبت میکنم. بخاطر موضوع زگیل تناسلی خلاصه بنده شهرستان هستم و وقت خالی هم ندارم که فعلا حضورا خدمت برسم برا معاینه بخاطر کارم و محدودیت مرخصی.
بنابراین سایت شما و سایتای انگلیسی زبان رو دارم مطالع میکنم برای آشنایی با ضایعات پوستی دستگاه تناسلی که حداقل بتونم احتمالات و گزینه هایی که امکان داره مشکل من باشه رو پیدا کنم. در همین راستا سوالی از خدمتتون داشتم
آیا امکان داره که "" بیماری بوونوئید پاپولوزیس " (Bowenoid papulosis) ضایعاتش بصورت ذره بینی ایجاد بشن و با چشم غیر مسلح دیده نشن؟
چون بنده 14 سال پیش با تشخیص متخصص پوست مبتلا به زگیل تناسلی تشخیص داده شدم و دکتر گفت که زگیلها ریز هستن و با کمک ذره بین برام محدوده هایی (از تاج آلت تا بدنه آلت ) رو سوزوند. از اونجا که عامل این بیماری(زگیل) ارتباط جنسی هست و بنده هیچ گونه ارتباط جنسی نداشته ام احتمال میدم اصلا ضایعه زگیل نیست(بنده برای قرمزی پوستم مراجعه کرده بودم که البته قرمزی و التهاب هنوز پابرجاست که زگیلها کشف شدن) و نزدیکترین ضایعه به زگیل همین Bowenoid papulosis هستش.
خلاصه وقتی پوست رو کش میارم و با دقت نگاه میکنم برجستگیهای ریزی قابل رویت میشن.
تست اسید استیک 5 درصد رو هم امتحان کردم که به غیر از یه منطقه کوچک سفیدی مشاهده نکردم اون نقطه هم سفیدیش خیلی واضح نبود چون روی پوست دستم هم ریختم بعد از ده دقیقه یه کمی فقط یه کمی سفید شد برا همین واقعا نمیتونستم قطعا بگم ضایعات زگیل هستن.
____________________
من میتونم با مطبتون تماس بگیرم و درمورد روزهایی که مطب تشریف دارید و من ممکنه بتونم برا معاینه بیام صحبت کنم(با خودتون یا منشیتون)
مشاهده پاسخ دکتر
636
مشاوره

سلام آقای دکتر.آقای دکتر من خیلی وسواس پیدا کردم روی قضیه hpv.من درتمام عمرم یک رابطه با یک خانوم داشتم که از آشناهای خودمون هستن و 5ساله از شوهرشون جدا شدن و تواین مدت هم هیچ رابطه جنسی نداشتن هرسال هم پاپ اسمیر میدن و مشکلی نداشتن و هفته پیش هم به درخواست من حتی رفتن آزمایش اچ پی وی انجام دادن.حالا همه اینا به کنار آقای دکتر توروخدا به من بگین اگه کسی مثل من اولین وآخرین رابطه عمرش همین رابطه باشه که 6ماه ازش گذشته و من علاعمی هم ندارم.حالا میخوام دقیقا اینو بدونم اگه کسی بعد از یک رابطه بخواد از سلامت خودش اطمینان حاصل کنه حداقل چند وقت بعد ازون رابطه میتونه بره آزمایش اچ پی وی خونی بده همون پی سی آر انجام بده که از سلامت خودش اطمینان پیدا کنه؟؟؟ینی چند ماه بعد؟؟ مشاهده پاسخ دکتر
637
زیگل تناسلی

با عرض سلام دکتر عزیز،هزینه یک نویت تزریق واکسن گارداسیل بخواهم مطب شما انجام بدم چقدر است ؟ و اینکه من چندبار با شخصی که زیگل داشته ارتباط داشتم و نمیدونم گرفتم یا نه ،یک نوبت واکسن جوابگو هست یانه؟با توجه به اینکه هزینه اش خیلی بالاست وقادر به انجام سه نوبت نیستم مشاهده پاسخ دکتر
638
الت تناسلی

سلام برای ترک خود ارضایی قرص برندوکر 40 مفید یا ضرر داره ایا به جز این هم قرص یا دارویی هست مشاهده پاسخ دکتر
639
عارضه پوستی

با سلام حضور جناب آقای دکتر
در رابطه با دستگاه ماسازور سوال کردم و پاسخ دادید خیلی راضی بودم اما متاسفانه تهران نیستم و ساکن مبارکه می باشم.تمام فوق تخصص پوست و مو در اصفهان بدون معاینه یا تزریق یا جراحی را پیشنهاد میکنند اما واقعا دوست ندارم چون عوارضش را می دانم.واقعا از نظر شما خیلی راضی بودم حدود 7 سال پیش تا الان و اینکه سنم 35 ساله.شرمندم اما راهی هست که واقعا پیشنهاد کنید یا حداقل داروی مربوطه و مدنظرتان را به مدت کوتاه زیر نظر شما مصرف کنم و اگر تاثیرش را دیدم ادامه بدهم ؟
مشاهده پاسخ دکتر
640
زگيل تناسلي

سلام آفاي دكتر خيته نباشيد ،سوال من در مورد زگيل تناسلي هست،كسي كه رابطه مقعدي با فرد آلوده به ويروس تناسلي داشته آيا از توي مجراي مقعدش زگيل رشد ميكنه يا احتمالش كمه؟شايع هست يا نه؟ مشاهده پاسخ دکتر
641
زیگیل تناسلی

سلام جنابدکتر.من تقریبا 4_5 سال هست ک جوش های ریزی در کنار دیواره ی کیسه ی بیضه هام بوجود اومده.عکسش رو هم فرستادم .میخواستم ببینم ایا این زیگیله؟و میخواستم ببینم ک خطرناکه؟لطفا راهنمایی کنید.با تشکر مشاهده پاسخ دکتر
642
لیزر مو

سلام ببخشید من 8 ماهه لیزر موی صورتم رو انجام میدم ولی هنوز مو از بین نرفته فقط کمی رشدش کند تر شده .با دستگاه الیت انجام دادم.مشکل کیست تخمدان هم ندارم.فقط کم کاری تیروئید دارم .بازهم درمان رو ادامه بدم.ممنون میشم راهنمایی فرمایید. مشاهده پاسخ دکتر
643
زگیل تناسلی

با سلام آیا درمان زگیل تناسلی با سرکه سیب روش بی ضرریه ؟و سوال بعدی اینکه آیا ربطی بین خستگی و میل به خواب غیررطبیعی و بیش از حد ربطی به زگیل تناسلی داره؟ با تشکر مشاهده پاسخ دکتر
644
جوشهای ناحیه تناسلی و باسن

برای ازبین بردن جوشهای ناحیه شرمگاهی و باسن چه راه حلی راپیشنهاد میکنید؟؟ مشاهده پاسخ دکتر
645
خطر بیماری و راه درمان

سلام دکتر من یک هفته هست که متوجه شدم که روی التم اکنه های سیاه و برجسته در اومده نشانه چیست مشاهده پاسخ دکتر
646
مو بر روی الت + رنگ مایع منی

سلام جناب دکتر دو تا سوال داشتم ازتون
من بر روی التم جدیدا چند تار مو تا زیر کلاهک الت رشد کرده این طبیعیه؟ به چ طریقی این مو ها رو اصلاح کنم؟
سوال دیگه هم اینکه گاهی اوقات مایع منی زرد رنگ هست یعنی نه کاملا زرد ، سفید و کمی مایل به زرد
این مشکل خاصی هست؟ارتباطی با خود ارضایی داره؟
مشاهده پاسخ دکتر
647
علت بیماری و خطرهای ان

سلام دکتر چند روز روی التم اکنه به رنگ سیاه و برجسته میبینم و هر روز داره بیشتر میشه مشاهده پاسخ دکتر
648
دانه های کوچک در الت

سلام دکتر. من چند وقته روی آلت تناسلی خودم دانه های خیلی ریز میبینم به رنگ سیاه یا قهوه ای میخوام بدونم علت چیست؟ مشاهده پاسخ دکتر
649
جوش

سلام.اقای دکتر
وقتتون بخیر
من حدود دو سه هفته هست..ب اندازه.۴انگشت زیر بغلم.ی دونه سفت دراومده.نه خارش داره ون رنگ خیلب متفاواتی از پوستم.زیادم بالای پوستم نیس.ایا خطرناکه؟!
..
مشاهده پاسخ دکتر
650
پوست سر

سلام، خسته نباشید، مدتیه که تو ناحیه ی سمت چپ فرق سرم وقتی بهش دست میزنم یا شانه میزنم احساس دردی شبیه به درد یک جوش دردناک احساس میکنم در صورتی که جوشی اونجا وجود نداره! ناگفته نماند که همسرم میگه پشت سرم نزدیک گردنم لکه های ریز قرمز رنگ وجود داره البته نه به صورت جوش فقط حالت رنگ داره، اما اونجا دردی احساس نمیکنم، ممنون میشم راهنمایی کنید مشاهده پاسخ دکتر
651
سلام در مورد زگیل می خاستم بدونم

با سلام و خسته نباشید . و تشکر از سایت بسیار خوبتان چند وقتی که سر التم چیزهای مثل لکه های سیاه به وجود میاد که مثل کسیفی می مونند که با اب به راحتی پاک میشند و هربار یک از ان ها هست و هر روز نیست ودر جا های مختلفش هست من بهداشت رعایت می کنم ایا این ها زگیل هستند و ایا ممکن است زگیل با اب پاک شود؟ مشاهده پاسخ دکتر
652
گودی زیرچشم

ایا با کمک پی ارپی میشه گودی زیر چشم وبرطرف کرد مشاهده پاسخ دکتر
653
زیگل تناسلی

سلام.1ساله نامزد دارم.وبا نامزدم رابطه دارم ولی بدون دخول.2روز متوجه شدم که چند تا لکه ریز تیره مشکی رنگ روی الت همسرم هست خیلی نگرانیم هیچ علائمی نداره نه خارش نه سوزش و حتی برجسته هم نیست.به گفته خودش 2ساله که این لکه ها هست آیا امکان داره زگیل تناسلی باشه. مشاهده پاسخ دکتر
654
جوش صورت

سلام آقای دکتر.روی صورتم چند روز پیش یک جوش بزرگ چرکی که درد میکنه دراومد یک مقدار چرکشو خالی کردم ولی بعد دو روز دست میزنم یک توده سفت از عدس بزرگتر زیر پوستم هست.خواستم بدونم بعد از مدتی جذب بدن میشه یا نیاز به جراحی دارد.عکس پیوست شده است.باتشکر مشاهده پاسخ دکتر
655
دوز کلی تکمیل دوره راکوتان

با درود
زنی 32 ساله هستم که در طول 6 ماه و 15 روز گذشته، 379 عدد قرص راکوتان 20 میلی گرم استفاده کرده ام . 67 کیلو وزن و 175 سانتیمتر قد دارم و قبل از مصرف راکوتان فقط هر ماه 5 تا 6 عدد جوش در صورتم میزد (این جوشها در پیشانی ام و اطراف دهانم و خط لبخندم بودند. که جوشهای پیشانیم زیر پوستی و بزرگ و قرمز بودند و جوشهای اطراف دهانم ریزتر بودند و سرشان سفید می شد). امروز که این تعدادی که ذکر کردم تمام شد ، دکترم 40 دانه دیگر تجویز کرد و گفت به علت وزنت باید بیشتر بخوری.از طرفی چشمانم بسیار خشک شدند که درس خواندن رو برایم مشکل کرده و تا کنون نیز دوبار به فاصله دو ماه ران پای راست و بعد ران پای چپم گرفته اند که به مدت یک هفته فلج شده ام و شدیدا دردناک بودند ( هم مفصل لگنم و هم عضله های رانم) که از صدای تق تق مفصل لگنم به نظرم خیلی خشک شده اند.
حال که این 40 عدد اضافه را تجویز کرده همسرم به شدت مخالفت می کند که نباید مصرفشان کنی و ممکن است این خشکی مفاصلت باعث ساییدگی مفصلهات در آینده شود و و ...... از طرفی هم دکتر میگه اگه این 40 تا دانه رو مصرف نکنی ممکنه جوشهات دوباره عودت کنند و خودم هم میترسم به خاطر 40 تا دانه که نخورم کل زحمت این 6 ماه و نیم به هدر بره. برای تجویز دوز کلی اتمام دوره راکوتان مگه هم وزن و هم میزان جوشها و سن را در نظر نمی گیرند؟نمی دانم چه کنم؟؟ نظر شما چیست؟ به نظرتان همین 379 عدد راکوتانی که خوردم کافیه و یا اینکه نه حتما آن 40 تا رو هم بخورم؟
لطفا پاسخ را به ایمیلم هم بفرستید
مشاهده پاسخ دکتر
656
سایر موضوعات

ایا لکه های قهوه ای روی دست وگردن وسینه فقابل درمان است؟ مشاهده پاسخ دکتر
657
جوش صورت

سلام خسته نباشید میخواستم بدونم قرص داکسی سیکلین فرقی با قرص داکسی سایکلین دارد؟ مشاهده پاسخ دکتر
658
زخم الت تناسلی کودک

با سلام
نوزاد 9 ماهه دختر از زمان تولد روی آلت تناسلیش زخمی داشته به شکل خال. وقتی بیمار شد و چند روز در بیمارستان بستری بود، این زخم سر باز کرد و الان چند ماهه که تازه اس و ادرارش با سوزش شدید و گریه های بسیار همراهه. این زخم داره زیاد میشه و به لایه های داخلی الت میرسه . خیلی نگرانیم لطفا راهنمایی بفرمایید من مادرش هستم
مشاهده پاسخ دکتر
659
لکه قرمز رو آلت تناسلی

ببخشید دکتر باز مزاحم شدم من با کد رهگیری شما: u18w09367
هستم،خواستم بپرسم اگه درمان نکنم مشکلی‌ پیش میاد؟ و اینکه اگر من سکس بدون دخول داشته باشم احتمال انتقال به دیگری رو داره؟ یعنی‌ مسری هست؟ بعدش به چه دکتری دقیقا باید مراجعه کنم؟ ممنون میشم پاسخ بدین
مشاهده پاسخ دکتر
660
ضایعه در دهان

Eli:
سلام اقای دکتر عزیز و مهربان
چندوقت پیش عکس ضایعه ای در دهانم را براتون فرستادم و نگران بودم که پاپیلوما باشه شما گفتید که بهتره بیوپسی بشه دکتر برام نمونه برداری کرد و فرستاد پاتالوژی
خواستم جواب ازمایش رو شما هم ببنید
و اینکه در این ازمایش اگر ضایعه من پاپیلوما بود نشون داده میشد؟
مشاهده پاسخ دکتر
661
جوش صورت و بدن

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دکتر عزیز .
من تانا کوثری 11 ساله از بندرعباس 1 سال است که دچار آکنه شدم . مادرم می گوید مال سن بلوغ است . این جوش ها باعث از دست دادن اعتماد به نفسم شده. این جوش ها اوایل در قسمت پیشانی من بوجود امده و کم کم زیاد شدند . تا حدی که کل صورتم را جوش فرا بگیرد اقای دکتر ایا شما می توانید راه حلی را برای حل این مشکل به من بیشنهاد بدهید؟
.
با تشکر.
مشاهده پاسخ دکتر
662
بيماري مقاربتي

سلام دكتر با عرض پوزش ي دفعه دگ هم سوال پرسيده بودم. شرمنده. دكتر سفليس نيستش؟ از عكس ميتونيد تشخيص بديد كه آيا بيماري سفليس هستش؟؟؟؟ مشاهده پاسخ دکتر
663
سوزاک دهانی

سلام . بنده حدود 3 روز پیش رابطه جنسی با یک خانم غریبه داشتم (تماس دهان به دهان و تماس وارینال با کاندوم ) واز دیروز گلو درد شدم به همراه کمی سر درد و ترشحات بینی و اتسه . حدود 3 هفته پیش هم این حالت رو داشتم ولی تماس جنسی با کسی نداشتم. به علت اینکه محیطی که زندگی میکنم هوای سردی داره(کانادا) .ممنون میشم راهنمایی کنید که آیا احتمال سوزاک دهانی وجود دارد و با توجه به سابقه سینوزیت بنده ممکن است مربوط به سینوزیت باشد یا نه. چند عکس هم از حلق گرفتم وبراتون فرستادم.
با تشکر
مشاهده پاسخ دکتر
664
زیگیل تناسلی

سلام آقا دکتر
الان به مدت یک سالی میشه دونه های ریزی روی ختنه گاه در آمده که نه از بین میرن نه بزرک میشن پیش سه متخصص مجرب اورولوژی رفتم که هر کدومش کفتن که اینها دونه ها زیکیل تناسلی نیستن حتی همون موقع آزمایش hpv هم دادم که منفی بود ولی الان بعد یکسال یک دونه دیکه زدم خیلی حالا بد نمی دونم اینها چیه نه میرن نه بزرک میشن تاحالاهم هیچ رابطه جنسی هم نداشتم می ترسم نکنه زیکیل تناسلی باشه یعنی میشه بدون رابطه جنسی هم مبتلا به این در بی درمان شد خواهشا راهنمایی کنید چیکار کنم
مشاهده پاسخ دکتر
665
لیزر درمانی میخچه پا

با سلام و احترام بنده دارای تعداد زیادی میخچه بر روی انگشتان پا میباشم که به دلیل فشار ناشی از پوشیدن کفشهای تنگ ایجاد شده است آیا با وجود اینکه کفش مناسب براس من کم است و به احتمال زیاد باز هم انگشتان من در معرض فشار کفش قرار میگیرد پس از درمان لیزر برای میخچه امکان بازگشت میخچه ها وجود دارد؟ هیچ راه درمانی دیگری که قطعی باشد وجود ندارد؟ مشاهده پاسخ دکتر
666
در خصوص کاشت مو

سلام آقای دکتر موهای سر من خیلی کم پشت شده است . با توجه به اینکه بانک موی (موهای پشت سر) مناسبی دارم میخواستم بدونم از چه روش یا روش هایی برای کاشت مو استفاده کنم که تضمینی باشه . و در صورت امکان دکتر یا موسسه ای مطمئن برای کاشت مو معرفی کنید. با تشکر مشاهده پاسخ دکتر
667
تشکر

ممنون اقای دکتر خدا خیرتون بده و تو دنیا به هر چی که میخواین برسین مشاهده پاسخ دکتر
668
بیماری پمفتیگوس

مدت یک ماهه دوسه تا تاول کوچک پس از خارش مختصر از زیر بغل ،تنه وساق پام درآمده که سپس به زخم تبدیل شده وبه مرور خوب میشن با مراجعه به متخصص پوست مشکوک به این بیماری شده وبیوپسی پوستی هم انجام دادن که جوابش هنوز آماده نشده با توجه به اینکه هیچ بیماری خاصی نداشته ودارویی هم مصرف نمی کنم وسابقه ارثی هم نداشته ایم سوالم این است که این بیماری چطور ایجاد میشه چه علایمی داره ودرمانش به جز کورتیکوستروئید چیه؟ تا آخر عمر نیاز به دارودرمانی هست ؟ و... مشاهده پاسخ دکتر
669
پوست

سلام آقاي دكتر من پاي چپم مشكل واريس داره و روي پام سياه شده و زخم واريسم دارم ٢ ساله درگيرشم لطفا راهنماييم كنين تهران هم نيستم مشاهده پاسخ دکتر
670
جوش

سلام دکتر جان ببخشید مزاحم وقتتون میشم من یه بچه لب مرز هستم اینجا جز یه درمانگاه چیز دیگه ای نیست خواهش میکنم لااقل بگید چه صابون یا کرمی استفاده کنم فقط میخوام جوش برطرف شه تروخدا اینجا اینترنت نیست از دوستم خواهش کردم مشاهده پاسخ دکتر
671
ضایعات آلت تناسلی

سلام آقای دکتر
چند مدتیه ضایعه ای روی سر آلت تناسلی ام به وجود آمده
خواستم ببینم چیه ؟ آیا باید نگران باشم ؟ یا سطحیه؟
ممنون
مشاهده پاسخ دکتر
672
سینه.پستان

سلام.من بیست سال سن دارم.یکسال هست ازدواج کردم و الان هفت ماهه باردار هستم.
من سینه هام خود به خود بزرگ شدن و یک خطهای تیره به صورت عمودی در سینه هام ایجاد شده.از نوک پستان هایم هم گاهی اوقات خیلی کم یک ماده بی رنگ بیرون میاد.در ضمن سینه هام هم یک کمی بزرگ شدن.میخام ببینم اینا در زمان بارداری طبیعی هستن یا بیماری؟ممنون میشم اگه زودتر جواب بدین.
خیلی استرس و ترس دارم
مشاهده پاسخ دکتر
673
ریزش مو

با سلام خدمت شما آقای دکتر.
من جوانی ۲۱ ساله هستم قبلا ازتون سوالی در رابطه با ریزش مو پرسیده بودم که جواب من رو ندادید لطفا اگر امکان داره جواب منو به صورت کاملا صریح بدین ممنون.
میخواستم بدونم که آیا خود ارضایی باعث ریزش مو می شود یا نه؟
من قبلا دوبار دکتر رفتم هر دوبار بدون گرفتن آزمایش بهم گفتن که ریزش موی من ارثیه و راه درمانی نداره.
مگه توی این سن میشه آدم ریزش موی ارثی داشته باشه؟؟؟؟
باز هم می پرسم آیا خودارضایی دلیل این ریزشه؟؟؟؟
ممنون میشم اگر جواب بدین.
مشاهده پاسخ دکتر
674
لك سفيد

با سلام ً جناب دكتر نوزاد ٥٠ روزه دارم به تازگي متوجه شدم زير صورت پسرم تا گردنش پوستش كمي روشنتر سفيد تَر از بقيه نواحي ميباشد ًاين چيست آيا درمان دارد ميرود يا بيشتر ميشود ً يا امكان دارد پوست اندازي باشد ً راه حل چيست مشاهده پاسخ دکتر
675
جای جوش و

سلام
من چند ما پیش یه جوش رو صورتم زد بعد بلافاصله خمیر دندون گذاشتم روی جوش از بین رفت منتها بعد از استحمام دیدم که کلن جای جوش کنده شده یه جوررای چال شده خیلی عمیق نیست الانم تقریبا بهتر شده ولی هنوز قرمز جاش و کمی چال خواستم ببینم به مرور زمان بهتر میشه یا با کرم چیزی پوستم دوباره ترمیم شه اگه میشه معرفی کنید
قبلا روی جوش خمیر دندون میزدم ولی اینجوری نمیشد
ممنون میشم راهنمای کنید
در ضمن اب خیار موثر هست ؟ برای اب رسانی
مشاهده پاسخ دکتر
676
جوش صورت و بدن

سلام خسته نباشيد بنده 19سالمه چند وقت پيش براى جوش هاى صورتم به متخصص مراجعه كردم و براى من قرص راكوتان و ژل لايه بردار اكنو ميس با يه صابون داكترز كه خيلى پرچربه برام تجويز كردن قرص راكوتانو هرروز بعد از نهار ميخورم ژل اكنو ميس هم رو قبل از خواب ميزنم رو صورتم صابون هم ساعت 4بعدظهر ميزنم الان يه هفته هست كه مصر ميكنم صورتم پوسته پوسته و سرخ شده لطفا راهنمايي كنيد دليلش چيه ممنون مشاهده پاسخ دکتر
677
میخچه پا

سلام
دقیقا زیر شصت پای من یه میخچه ایجاد شده بود.به پزشک مراجعه کردم با کوتر درش آوردن.
تا دو هفته پانسمانش میکردم و ازش مراقبت کردم.زیاد توی کفش نگهش نمیداشتم.از تتراسایکلین سه درصد هم استفاده کردم اما زخمم رو بدتر کرد و احساس کردم داره عفونت میکنه.برای همین دیگه نزدمش. اما الان که حدود سه هفته از درمان گذشته هنوز پام زخم بدی داره و احساس میکنم پوست داره روی زخم تشکیل میشه و زیر پوستم سیاه شده.
ضمن اینکه سه عدد میخچه کوچک هم اطراف همون قبلی در اومده.
آیا درمان با کوتر درسته؟
برای بهبود زخم پام و اینکه سیاهی زخم زیر پوست پام نمونه باید چکار کنم؟
من از کفشهای تنگ و پاشنه بلند استفاده نمیکنم.چون پام پهنه و اذیت میشم بیشتر کفش راحتی میپوشم.نمیدونم دلیل بروز این میخچه ها چی بوده.چکار کنم دوباره میخچه در نیاد؟این جدیدا رو چطوری درمان کنم؟
مشاهده پاسخ دکتر
678
زیگل تناسلی

سلام وقتتون بخیر من هفت ماه باردارم زیگل تناسلی دارم درحال درمانم بافریز ولی دکتر میگه ممکنه تا زایمان خوب نشم راهی هست که تازایمانم خوب بشم ممنون میشم راهنمایی کنین مشاهده پاسخ دکتر
679
تکمیل نشدن نصف خط بیضه و وجود چین خوردگی چرکی

با سلام.من پسر یکساله دارم که موقع تولد روی خط بیضه اش ی خط کوچک مثل چین وجود داشت.با گذشت زمان این چین پرتر شده و از نصف خط بیضه تا انتها این چین ادامه داره و ی قسمتی از این نصف حالت قرمزی داره.یعنی در کل نصف خط بالا خوب ونصف خط تا انتها حالت چین چرکی و کمی قرمزی با تورم. پیش چندتا دکتر بردم معاینه کردن گفتن چیزی نیست.و الان دکتر
سونوگرافی نوشته.خیلی ممنونم که راهنمایی کنید.نگرانم...
مشاهده پاسخ دکتر
680
برطرف نشدن جای جوش بعدلیزر

سلام آقای دکترخسته نباشین من 4جلسه لیزرفرکشنال و Rfجای جوش صورت داشتم امابه نتیجه ی دلخواهم نرسیدم چیکارکنم حالابنظرتون خیلی درگیراین موضوعم قبلاصورتم مث آیینه بود مشاهده پاسخ دکتر
681
عوارض دارو

باسلام
من 16روز هست که از راکوتان استفاده میکنم ولی اسهال گرفتم بعد یک روز قرصو نخوردم و روز بعد که که اسهال برطرف شد فرداش بازهم قرصو مصرف کردم که منجر به اسهال شد میخاستم بدونم از عوارض راکوتان هستش و چیکار باید بکنم؟؟
مشاهده پاسخ دکتر
682
لکه سفید رنگ

سلام آقای دکتر خسته نباشین.با عرض معذرت من یه عکس از پایین آلتم گذاشتم.دوتا نقطه سفید رنگ رو پوست بالای آلت بنده وجود داره خواستم ببینم که چی هستن؟بعضی وقتا توی صورتم هم یکی دوتا دونه ریز سفید رنگ میزنه و سفت هستش و شبیه چربیه.به غیر از اون در عکس ارسالی چیز غیر عادی مشاهده میفرمایین یا نه؟متشکرم مشاهده پاسخ دکتر
683
زگیل تناسلی

با سلام
اینجانب ساکن هلند هستم و مشکل زگیل تناسلی دارم. بنده روز شنبه 4 دی ماه تهران هستم. ایا امکان دارد ویزیت شوم. وقت مناسب میخواستم.
چون زمان محدودی ایران هستم اگر لازم شد زگیل ها با روش لیزر از بین بروند این پروسه چه مدت زمان می برد؟
ایا امکان دارد شماره مطب را داشته باشم تا با تماس با شما مشورت کنم؟ در حد یکی دو دقیقه
سپاسگزارم.
منتظر پاسخ شما هستم. ضمنا موبایل من 31655266578
چون سیستم شما قبول نکرد من موبایل ایران را نوشتم که از 4 دی فعال هست.
مشاهده پاسخ دکتر
684
الت

سلام دکتر من روی الت یه برامدگی به تازگی در امده که در حالت عادی صورتی اما وقتی یه کم فشار میدم سفید میشه وقتی هم فشار میدم دردهم نمیکنه ولی یه کم سفته فکر میکنم که مولوسکوم باشد ولی می خواهم مطمئن شوم لطفا راهنمایی کنید البته اینم بگم زیر پوست هستش لطفا پاسخ بدید ممنون. مشاهده پاسخ دکتر
685
برآمدگي بالاي بيضه راست

با سلام و احترام
در بالاي بيضه راست من يك برآمدگي وجود دارد كه در حالت نشسته بهتر حس و ديده ميشود لمس آن خيلي حساس بوده و با كمي فشار درد زيادي تا كمر حس ميكنم نميدانم مجراي اپيديديم است يا توده و تومور راهنمااي كنيد لطفا
مشاهده پاسخ دکتر
686
پوست ریزی آلت تناسلی

پوست ریزی سر و بدنه آلت تناسلی مردان و نازک شدن پوست آلت به چه علت است و درمان آن چیست مشاهده پاسخ دکتر
687
داکوتان

باسلام.من حدود یکی دو ماه پیش از بارداریم قرص داکوتان20مصرف میکردم.بدون اطلاع ازعوارضش.بچه من باآنومالی های شدیدبدنیااومدوفوت شد.میخواستم بدونم آیاداکوتان باعث ناهنجاری های جنینم شده؟؟؟ مشاهده پاسخ دکتر
688
لکه

وقت بخیر
آقای دکتر خال در گیچ گاه من رشدکرده که به رنگ قهوهای تیره که هیچ علایمی هم ندارد،وقتی هم لمس میکنم برآمدگی احساس میکنم تقریبا شبیه لکه های پیری است .درضمن ۳۷ساله هستم،،،سپاس
مشاهده پاسخ دکتر
689
لیزر موهای زائد

سلام و عرض ادب ...
19 سالمه و چند وقتیه موهای زائد روی تنه ی آلت تناسلیم رشد کرده که خیلی اذیتم میکنه ...
میخواستم بدونم اگر با لیزر این موهارو بردارم امکان آسیب به بیضه ها با لیز وجود داره ؟ (مثلا عقیم شدن و...)
ممنون میشم جواب بدید ...
یاعلی
مشاهده پاسخ دکتر
690
زگيل تناسلي

سلام اقاي دكتر عزيز چند سوال داشتم كه ممنون ميشم جواب بديد اقاي دكتر من مبتلا به زكيل تناسلي هستم و اقا هم هستم مدتي پيش ضايعات رو كرايو كردم ميخواستم بدونم

1- ايا زگيل تناسلي حتما به سرطان ختم ميشه؟
2-خطر زگيل تناسلي براي خانم هاست يا براي اقايون هم خطر سرطان داره چون من توي اينترنت تحقيق كردم همش در مورد سرطان دهانه رحم خانم ها صحبت شده

3-اقاي دكتر همون طور كه ميدونيد داروي براي اين ويروس وجود نداره چه داروهايي پيشنهاد ميديد مصرف كنم براي تقويت سيستم ايمني در مقابل اين ويروس؟

4- ايا خود ضايعات سرطاني ميشن يا ممكنه در محلي كه هيچ ضايعه اي وجود نداره سرطان به وجود بياره؟

5-و چطور ميتونم بفهمم به كدوم نوع از اين ويروس مبتلا شدم خدمت شما برسم ميتونيد نوع ويروس رو تشخيص بديد ممنونم از لطفتون اقاي دكتر عزيز
مشاهده پاسخ دکتر
691
لکه در الت مردانه

یک لکه گرد سفید روی الت می باشد خارش ندارد خشک است مشاهده پاسخ دکتر
692
پوست

سلام پوست بيضم خيلي خارش ميكند فقط بيضيه سمت راست و يخورده سفيد زده مشاهده پاسخ دکتر
693
پیگیری

باسلام.آقای دکتر من یک رابطه بایک خانوم داشتم که 5ساله از شوهرشون جدا شدن و از اقوام خودمون هستن ومیشناسمشون و بعد از شوهرشون هیچ رابطه جنسی نداشتن وتوی این5سال هم هرسال تست پاپ اسمیر میدن و مشکلی نداشتن حتی دوبار هم آزمایش اچ آی وی و هپاتیت بی وسی دادن 5سال بعد از آخرین رابطشون و اوناهم منفی بودن همشون.الان 6ماهه از رابطه ما گذشته من هم هیچ علائمی از نظر زگیل تناسلی واینا نداشتم و خودم هم 28سالمه و این اولین و آخرین رابطه زندگیم بوده.میخواستم بدونم با توجه به شرح حال و اینکه خانوم مشکلی نداشتن طی این 5سال و خودمم علائمی ندارم بازم لازمه پیگیری کنم و6ماه دیگه تست pcr hpvبدم یا لازم نیس؟؟؟نمیدونم چرا این وسواس دست از سرم برنمیداره زندگیم عذاب آور شده مشاهده پاسخ دکتر
694
ميخچه

دو ماه است زير انگشت پاي راست ميخچه دارم. دو بار فريز كردم هر روز دردناكتر ميشود. ظاهر بيروني هم ندارد. دردآن به شدت زياد شده و قادر به راه رفتن نيستم و بسيار آزار دهنده است پيشاپيش از راهنمايي جنابعالي سپاسگزارم مشاهده پاسخ دکتر
695
نمونه برداری زگیل

با سلام وتشکر فراوان از پاسخهای بسیار خوبتون
نمونه برداری که در پاسخ سوال قبلیم فرمودین به چه شکلی هس؟ با توجه به اینکه من هیچ نشانه ظاهری روی پوستم ندارم. و اینکه مراحل مختلفی داره یا خیر؟
ممنونم
مشاهده پاسخ دکتر
696
اتصال الت به بیضه

باعرض سلام وخسته نباشید
الت من به بیضه هام خیلی نافرم و بدجور متصله....فک کنم بد ختنه و بخیه شده
میخواستم بدونم اگه به دکتر مراجعه کنم راهی هست برای درمانش یا جراحی روش انجام میدن؟
مشاهده پاسخ دکتر
697
لیزر موهای ناحیه بیکینی

با سلام خدمت پزشک محترم، سوال من در مورد لیزر موهای زائد ناحیه بیکینی هست در واقع بخوام واضح تر بگم میخوام بدونم که آیا میشه موهایی که بین لابیهای (بین لابیای بزرگ و کوچک ) ناحیه تناسلی رشد کردن رو هم لیزر کرد؟ چون اون ناحیه یکم مخاطیه آیا امکانش هست؟ همین طور ناحیه پرینه که پوستش نازک و حساسه؟ چون خودم به شخصه فکر میکنم که باعث سوختگی بشه برای همین خواستم نظر یه پزشک متخصص رو هم بدونم تا مطمئن بشم، اگه جوابتون اینه که میشه لیزر کرد میشه با دستگاه های لیزر خانگی یا همون IPL اینکار رو انجام داد؟ با تشکر از شما به خاطر حوصله و وقتی که برای سوال بنده گذاشتین مشاهده پاسخ دکتر
698
هزینه درمان

سلام
حداکثر مخارج درمان زگیلهای تناسلی توسط لیزر چه مقدار می باشد
مشاهده پاسخ دکتر
699
تبخال

سلام آقاي دكتر
دور آلت تناسلي جوش ريز زده كه خيلي ميخاريد به پزشك مراجعه كردم و دكتر گفت كه تبخال هست ولي به پزشك ديگري مراجعه كردم گفتن حساسيت هستش
ميخاستم ببينم ١- براي تشخيص به شما ميشه مراجعه كرد؟
٢- اگر تبخال بود با ليزر مشكل حل ميشه؟
ممنونم ازتون
مشاهده پاسخ دکتر
700
ليزر

سلام جناب دكتر من ميخواهم پشت لب خود را با دستگاه Elight +SHR ليزر كنم ميخواستم بدونم اثر بخش هست ؟؟ و باعث لك و سوختگى پوست نميشه؟؟ مشاهده پاسخ دکتر
701
نمیدونم چیه

سلام راستش من روم نمیشه برم دکتر عذرمیخوام اگه میشه لطفا جوابمو بدین خیلی نگرانم..یه چیزی داخل بدنمه یه جورایی اندازه لوبیاس قبلا به تنم زیاد توجه نمیکردم که ببینم ولی از وقتی که نامزد کردم همش موقعداستحمام نگاه میکنم میترسم چیز بدی باشه البته به یکی از دوستام گفتم گفته واسه همه داره .. مشاهده پاسخ دکتر
702
khal

man ye khal roye pahlom hodan chand mahe daram ke ye dafe mahf mishe bad baz dobare hamonja hamon shekl hastesh dardam mikone mitonin rahnamaie konid? مشاهده پاسخ دکتر
703
راهنمایی

سلام من روی بیضه هام چند عدد زیگیل hpv دارم که با مشورت دوستان از داروی پدوفینیل ۲۵ درصد استفاده کردم.که به اشتباه هر شب استفاده کردم و محل رو اصلا بعد از سه ساعت نشستم به همین خاطر باعث تورم و سوزش و درد در ناحیه بیضه ها شدم که الان سه روزه از جام نمیتونم تکون بخورم.از کورتون بتامتازون پماد و لیدوکایین پماد و زینک اکساید هم استفاده کردم ولی کماکان از التهاب و ..... کم نشده . میخواستم بدونم چیزی میتونید معرفی کنید که زود این درد و تورم و سوزش رو بندزه ... مشاهده پاسخ دکتر
704
برداشت خال

قیمت برداشتن خال با لیزر.حدود 9تا هست مشاهده پاسخ دکتر
705
اندازه آلت تناسلی

سلام خدمت شما
من 19 سالمه و اندازه آلت تناسلی من درحالت نعوذ حدود 7.5سانتی متر هست آیا این اندازه مشکل ساز هست وبرای ازدواج و انجام مقاربت مشکلی رو پیش میاره؟
ممنون
مشاهده پاسخ دکتر
706
تبخال تناسلی

سلام من یک هفته است ک مبتلا شدم از همسرم گرفتم خیلی وقتا گوشه لبش میزنه ولی من توجهی نمیکردم. چون اصلن این بیماری رو نمیشناختم. به پزشک مراجعه کردم. بعد از معاینه و تشخیص گفتن ک تبخال تناسلی هستش. و بهم قرص ویرابکس ۵۰۰mg دادن. و شربت پرومتازین که شبا کمتر درد بکشم. خیلی ترسیدم و استرس دارم. میترسم که خوب نشم. و این قرص ها بهم جواب ندن. خیلی درد و سوزش دارم. آیا قرصی ک بهم دادن کافی هستش؟ چون هم واژنم زده و هم مقعدم. آیا دوباره توی بدنم عود میکنه؟ چیکار کنم که دوباره این مشکل پیش نیاد. مشاهده پاسخ دکتر
707
در مورد زگیل تناسلی

سلام آقای دکتر. خدا قوت. من زگیل تناسلی داشتم که به تازگی لیزر کردم، ولیکن موهای ناحیه تناسلی رشد کرده اند. با توجه به اینکه تراشیدن آن موها ممکن است به عود کردن زگیل ها بینجامد، برای کوتاه کردن آنها چه باید بکنم؟ مشاهده پاسخ دکتر
708
زگیل تناسلی

با سلام و خسته نباشی من در انتهایی آلتم یکسری پوست اضافه دارم که مشکوک به زگیل هستم بدون مراجعه به پزشک میتوانم چگونه مظمئن بشوم که آیا زگیل هستند یا نه سپاسگزارم مشاهده پاسخ دکتر
709
سوختگى ناشى از سير

خسته نباشيد
من رو صورتم چند تا جوش داشتم،روى جوشام سير لح شده گذاشتم كه بعدش فهميدم سير باعث سوختگى شده،الان ٢ روز ماست استفاده ميكنم ولى خوب نشده(جاى سوختگى قرمز شده و يه كوچولو ميسوزه فقط)
مشاهده پاسخ دکتر
710
هزینه لیزر

با سلام
آقای دکتر میخواستم بپرسم هزینه لیزر مو های زائد گونه در چه حدودی میباشد ؟؟؟
مشاهده پاسخ دکتر
711
موهاي زائد

باسلام
اياليزرموهاي زائدالت تناسلي اقايان خطرناك است؟
مشاهده پاسخ دکتر
712
زگیل تناسلی

با سلام
28ساله و متاهل هستم.زخم رحم داشتم یک ماه پیش فریز کردم ولی بعد از فریز،جوشهای سر سفید چرکی روی دستگاه تناسلیم ظاهر شد.بعد از ظاهر شدن یک هفته طول میکشد تا سرش باز شود و چرکش بیرون بیاید و خوب شود.نگرانم چکار کنم؟آیا زگیل تناسلی است.در ضمن درد شدید هم دارد.
مشاهده پاسخ دکتر
713
زگیل روی ران

سلام آقای دکتر.وقت بخیر.
مدتی است روی ران پام زگیلی تشکیل شده است.آیا خطرناک بوده و نیاز به پیگیری دارد؟
ممنون
مشاهده پاسخ دکتر
714
مو بر

با سلام
من حدود چند نوبت از پودر های موبر استفاده کردم که اوایل ناحیه پرینه م سوزش پیدا کرد،حالت سوختگی بود. تو نوبت های بعد حالت تاول رخ داد و حالا مثل خال های گوشتی ناحیه پرینه و اطراف رکتومم ظاهر شده. که گاهی خارش دارند. میخواستم بدونم علتش چیه?خیلی میترسم که زگیل باشه
درضمن مجرد هستم و روابط پرخطر نداشتم و کلا حساسیت پوستی به خیلی از مواد شیمیایی و خوراکی دارم.وقتی از موبر استفاده میکنم بقیه جاهای بدنم هم گاهی کهیر میزنه یا به شدت خارش پیدا میکنه
مشاهده پاسخ دکتر
715
آسیب مو

سلام آقای دکتر
خسته نباشید
یک دنیا ممنون که وقتتون رو در اختیار همه میزارید
ببخشید آقای دکتر من چند وقتیه که موهام حالت دندانه دندانه پیدا کرده و وقتی روی یه شاخه موی بلند دست میکشم صاف نیست و دندانه دندانه و زبر شده
حس میکنم بعد از اولین باری که رنگ کردم اینجور شد و انگار آسیب دید
البته سرم موی کراتیته سریتا رو هم استفاده میکنم ولی خوب نشده
پیشنهاد شما استفاده از چه دارو یا شامپوی خاصیه؟
ممنونم از لطفتون
مشاهده پاسخ دکتر
716
ایجاد لکه های قرمز وپراکنده در بدن

سلام آقای دکتر . یه سوالی از خدمتتون داشتم مبنی بر اینکه پدر بنده مدتی است یکسری لکه های قرمز رنگ پیوسته دربدنشون پشت و روی سینه دارن که صبح ها رفع می شود و شبها فراوان و ازار دهنده است این موضوع باعث ناراحتی روانی برای پدرم شده است . به مرکز الرژی هم رفته اند ولی هیچ تشخیصی برای اشون داده نشده است . می خواستم بدونم این چه عارضه ای می تونه باشه که شبها در بئن ایشون ظاهر میشه . تشکر مشاهده پاسخ دکتر
717
زایده پوستی روی آلت تناسلی مردانه

سلام آقای دکتر
پسری هستم 19ساله
2روزه متوجه یه زایده زیر کلاهک آلتم شدم که معلوم نیست جوشه یا زگیل؟!البته خیای کوچیکه !دکتر خیلی میترسم و همچنین نمیتونم به کسی بگم..
لطفا جواب بدید که این بیماری خطرناکه یا ن
تا حالا هم رابطه جنسی نداشته ام
از گیلان
مشاهده پاسخ دکتر
718
جوش روی آلت

با عرض سلام
دکتر حدود یک روزه که یک جوش در وسط آلت ( از نظر طولی ) بنده زده که منو ی