آدرس : ولیعصر بالاتر از زعفرانیه برج فردوس طبقه 2 واحد 12
02122704076
drentezari@

آشنایی با سوزاک (پیشگیری و درمان)

سوزاک دومین بیماری واگیردار مقاربتی از نظر شیوع در جهان است که در صورت پیشرفت عفونت ممکن است بسیار خطرناک باشد. این بیماری بیشتر در کشورهایی رواج دارد که روابط جنسی نامشروع در آنها بلا مانع است. در کشور ما پس از انقلاب این بیماری تقریباً ریشه کن شد، اما در سالهای اخیر بخصوص در میان جوانان کم سن و سال سریعاً شیوع پیدا کرد. متأسفانه ابتلا به عفونت سوزاک احتمال ابتلا به ایدز و عفونتهای دیگر را نیز افزایش میدهد لذا تشخیص به موقع این بیماری و جلوگیری از پیشرفت و شیوع آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

عامل بیماری سوزاک

عامل بیماری سوزاک باکتری ای است بنام نایسریا گنوره آ این باکتری از دسته کوکسی های گرم منفی میباشد که اخیراً در مقابل بسیاری از آنتی بیوتیکها از خود مقاومت نشان میدهد. میزبان این باکتری نیز تنها انسانها میباشند. عکس سوزاک در زیر نمایش داده شده است:

بیماری سوزاک

مبتلایان به این بیماری نه تنها زنان و مردان میتوانند باشند، بلکه کودکان و نوزادانی که از مادر ناقل متولد میشوند نیز میتوانند این عفونت را دریافت کنند. عفونت در سوزاک در ابتدا بر خلاف بیماریهای مقاربتی دیگر مانند ایدز و سیفلیس موضعی میباشد و تمام بدن را درگیر نمیکند.

انتقال سوزاک

این بیماری براحتی از طریق ترشحات بدن قابل انتقال است و احتمال ابتلاء به سوزاک در هربار تماس جنسی با ناقل بیماری در مردان نسبت به زنان ۱ به ۴ است، یعنی زنان ۴ برابر بیشتر از مردان در هر مقاربت خطرناک، احتمال درگیری دارند. روش انتقال سوزاک عموما از طریق مقاربت اعم از واژنی، دهانی یا مقعدی و انتقال با احتمال کمتر از روشهای ذیل صورت می گیرد:

⛔ از طریق روابط جنسی که در آنها دخول رخ میدهد. (این مورد میتواند دهانی، مقعدی یا واژینال باشد)

⛔ از طریق لیس زدن و وارد کردن زبان به اندام جنسی و یا مقعد فرد مبتلا

⛔ از طریق دست (این مورد با تماس دست و انگشتان دست با ترشحات واژن، منی و آب دهانی که مبتلا به باکتریست و سپس وارد کردن بلافاصله دست آلوده در واژن دهان و یا مقعد و یا چشم فرد سالم صورت میگیرد)

⛔ از طریق زایمان (این مورد اکثراً چشمان نوزاد را درگیر میکند که در صورت تشخیص به موقع با قطرهای مخصوص قابل درمان است و درصورت عدم تشخیص و پیشرفت احتمال کوری کودک وجود دارد)

علائم سوزاک

همانطور که از اسم این بیماری مشخص است این بیماری باعث ایجاد سوزش در اندامهای جنسی مخصوصاً در هنگام دفع ادرار میشود. سوزاک در اکثر مواقع در روزهای ۲ الی ۱۴ پس از ابتلاء علائم خود را بروز میدهد، با این حال علائم این بیماری در مردان بارزتر از زنان است. گاهی ممکن است در موارد خاص پس از روز ۳۰ام بعد از ابتلا این بیماری نشانه های خود را آشکار کند.

نکته: ۱۰% مردان و یک سوم زنان مبتلا به سوزاک ممکن است بدون هیچ علامتی درگیر بیماری باشند اما باید در نظر گرفت که همچنان ناقل بیماری هستند.
نکته: پیشرفت این بیماری چه در زنان و چه در مردان باعث ایجاد عقیمی و ناباروری و حتی در برخی موارد باعث مرگ بیماران نیز میشود.

۱- نشانه های ابتلا به سوزاک در مردان

 • احساس سوزش در پیشآبراه مردان
  • تکرر ادرار
  • گاهی دیدن خون در ادرار به میزان کم و یا خروج لخته های خون از مجرا
  • ترشحات چرکی از مجرا و یا ترشحات غلیظ و یا رنگی به رنگهای زرد یا سبز که اکثراً بوی نامطبوعی دارد.
  • ورم بیضه ها
  • گاهی ایجاد دردهای شکمی
  • تورم آلت تناسلی
  • تورم غدد لنفاوی در کشاله رانها
  • التهاب غدد فوق بیضوی و پروستات
  • عفونت خونی که باعث بروز تب خفیف میشود.
  • مشکلات و ورم مفاصل
  • عفونت پوستی
  • مشکلات قلبی
  • التهاب های چشمی
  • مننژیت

۲- نشانه های ابتلا به سوزاک در زنان

 • احساس سوزش در هنگام ادرار
  • تکرر ادرار
  • تورم و قرمزی مجرای ادرار(که هنگام معاینه مشخص میشود)
  • وجود ترشحات چرکی، زرد رنگ و بد بو در گردن رحم و خروج آنها از بدن
  • مقاربت های دردناک و گاهی خونریزی پس از مقاربت
  • درد پشت و کمر
  • نامرتبی در قائدگی
  • التهاب رحم
  • التهاب های لگنی که باعث عفونت لوله های فالوپ میشود.(این مسئله باعث ایجاد چسبندگی این لوله ها میشود و در نهایت ناباروری و یا حاملگی خارج از رحم را ایجاد میکند که در صورت عدم تشخیص و ترکیدن لوله در برخی موارد مرگ مادر را ایجاد میکند)
  • ترشحات چرکی از نوک آلت
ترشحات چرکی از نوک آلت

ترشحات چرکی از نوک آلت

 • گسترش عفونت میتواند باعث:
 • ایجاد تب و لرز.(که در نتیجه ورود باکتری به خون است)
 • مشکلات و ورم مفاصل
 •  عفونت پوستی
 • مشکلات قلبی
 • التهاب های چشمی
 • مننژیت:علائم عفونت مقعدی یا همان رکتوم(راست روده): که هم زنان و هم مردان و افرادی که از طریق مقعد نزدیکی داشته اند به آن مبتلا میشوند.
 • خارش مقعد
 • ترشحات چرکی مقعد
 • حرکات دردناک روده
 • وجود خون تازه در مدفوع

ترشحات چرکی واژن در فاز حاد سوزاک

ترشحات چرکی واژن در فاز حاد سوزاک

تست تشخیص سوزاک

بیماری سوزاک را میتوان از روشهای مختلف آزمایشگاهی در مدت زمان کمی(از چند ساعت تا نهایتاً حدود یک هفته) تشخیص داد. این شیوه ها میتواند از طریق کشت باکتری و یا رنگ آمیزی مستقیم نمونه ها و یا تشخیص DNA باکتری در کشتها باشد که در آن میتوان این آزمایشها را بر روی نمونه ترشحات، خون، ادرار و یا نمونه برداری از سلولها(بطور مثال سلولهای مدخل رحم) انجام داد.

نمونه ها باید با استفاده از سواپ اسـفنجی یـا پارچـه کتـانی ازقسمت های آلوده نظیر سرویکس پـیش آبـراه، مقعـد و دهـان جمع آوری شود. زنان باید تحت آزمایش داخـل لگنـی قـرارگیرند. هیچکدام از آزمایشـات فـوق دردنـاک نیسـتند، ولـی ممکن است برخی اوقات باعـث نـاراحتی گردنـد. اگـر شـمامقاربت مقعدی دارید، لازم اسـت بـه پزشـک بگوییـد تـا بـاسواپ از رکتوم شما نمونه تهیه کنـد. همچنـین اگـر مقاربـتدهانی دارید، باید به پزشک اطلاع دهید. اگر فکـر مـی کنیـد در معرض تماس با سوزاک قرار گرفته اید، ممکن اسـت نیـازفوری به آزمایش داشته باشید .

با این حال در اکثر موارد کارکنان آزمایشگاههای تشخیصی ترجیح میدهند که بیش از یک روش را در مورد افراد انجام دهند زیرا بطور مثال در زنان در روش رنگ آمیزی حدود نیمی از مبتلایان نتیجه آزمایششان منفی میشود.اما در مورد مردان این تشخیصها به مراتب آسانتر است.
پس از مثبت بودن نتیجه آزمایش شریک جنسی فرد آلوده نیز آزمایش میشود و حتی در صورت منفی بودن جواب آزمایش دوره ای کوتاه از آنتی بیوتیکها برایش تجویز میشود. علاوه بر این مشاور هم برایشان تجویز میشود تا با شیوه های جلوگیری از انتقال، شیوع و درمان بیماری آگاه شوند.

علائم سوزاک دهانی

عکس سوزاک دهانی

عکس سوزاک دهانی

سوزاک دهانی

پیشگیری از ابتلا به سوزاک

بهترین روش برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری عدم برقراری تماس جنسی با افراد مشکوک و با افراد دارای شرکای جنسی متعدد است.
از دیگر روشها میتوان به حاصل کردن اطمینان (از طریق آزمایش) در مورد شریک جنسیتان اشاره کرد.
و مطمئن ترین شیوه پیشگیری همان استفاده از کاندوم در هنگام برقراری تماسهای جنسی(واژینال، دهانی و یا مقعدی) میباشد.
علاوه بر اینها به منظور احتیاط بیشتر بهتر است پس از تماس دست با اندامهای جنسی و ترشحات بدن و پس از اجابت مزاج دستها را به خوبی شستشو دهید.

درمان سوزاک

نمونه های تهیه شده از آزمایشات در زیر میکروسـکوپ بـرای بررسـی عفونت مشاهده می شود در بعضـی کلینیـک هـا نتیجـه را سـریعاً اعـلام می کنـد. نمونـه دیگـری نیـز بـه آزمایشـگاه بـرای آزمـایش و بررسـی فرستاده می شود. نتیجه آن معمولاً یک هفته به طول می انجامد. درمـان ساده و ضروری است. برای شما آنتی بیوتیک به اشکال قرص مایع یـاتزریق ی تجویزخواهدش د، اگر به هر نوع آنتی بیوتیک آلرژی و حساسیت دارید یا هرگونه احتمالی وجود دارد که باردار باشـید، بایـدپزشک را مطلع نمائید. کامل کردن دوره درمان کاملاً ضروری است ،اگر به شما گفته شد که مبتلا به سوزاک هستید، ممکن اسـت نیـاز بـه مشاوره پزشکی داشته باشید

مشاور بهداشت از شما در خصـوص الگـوی مقـاربتی تـان سـؤال مـینماید تا بتواند راحت تر مسأله را بررسی کند و درمان ضروری و معاینه کامل را دنبال نماید. توجه داشته باشید که شما نباید تـا زمـان بهبـودیکامل مقاربت داشته باشید باید به کلینیک مراجعـه مجـدد داشـته باشـیدوسالم بودن شما توسط پزشک تأییدشود. پزشک درباره اینکـه کـدام فعالیت های مقاربتی سالم هستند، توضیح خواهد داد.

هنگامی که دوره درمان کامل شد، باید به کلینیک یا پزشک عمـومی بــرای معاینــه کامــل رجــوع کنیــد. بعضــی از انــواع سوزاک بــه آنتی بیوتیک های مشخصی مقاوم اسـت، خصوصـاً زمـانی کـه شـما بـه بیماری در خارج از کشور مبتلا شده باشید.بنابراین آزمایشات بیشـتری برای اطمینان از سلامت شما انجام خواهـد شـد و اگـر عفونـت از بـین نرفته باشد، آنتی بیوتیک جدیدی برای شما تجویز خواهد شد.

برای درمان این بیماری بسته به میزان شیوع بیماری و یا نوع درگیری آنتی بیوتیک تجویز میشود که میتواند بصورت خوراکی و یا تزریقی باشد.

با این حال چنانچه کمتر از ۱۸ سال سن دارید و یا میدانید و احتمال میدهید که باردار باشید حتما با پزشک درمیان بگذارید زیرا این مسئله در نوع و زمان بی خطرترین آنتی بیوتیک تجویزی بسیار اهمیت دارد.
همانطور که گفته شد متأسفانه این باکتری اخیراً (بخصوص در نمونه هایی که از خارج از کشور مبتلا شده اند) مقاومت زیادی در مقابل برخی از آنتی بیوتیکها نشان داده است لذا در این موارد پس از دوره درمان دوباره آزمایشهای تشخیصی تجویز میشوند.

عوارض سوزاک در زنان

اگر سوزاک درمان نشود به بیماری التهابی لگـن PID منـتج خواهـدشد . PID التهاب لوله های رحمی است که باعث تب، درد در ناحیه پایین شکم و کمردرد می شود. . بیماری التهـابی لگـن باعـث مقاربـت دردناک ،نازایی و حاملگی خارج رحمی می گردد. اگر باردار و مبتلا به سوزاک می باشید، فرزند شما در زمان تولد ممکن است مبتلا گردد .

و با عفونت چشمی سوزاکی متولد گردد. برای درمان بیماری بایـد بـاآنتی بیوتیک مصرف شود، زیرا باعث کوری می شود. بهتر است قبل از تولد فرزندتان تحت درمان قرارگیرید.

عوارض سوزاک در مردان

سوزاک باعث التهاب بیضه ها و و دردنـاک شـدن غـده ی پروسـتات می شود. در صورت عدم درمان تنگی پیش آبراه یا آبسه ایجاد می شود .سوزاک به طور موفقیت آمیزی قابل درمان است و عود نمی کند، مگر اینکه فرد مجدداً مبتلا شـود. بـه خـاطر داشـته باشـید، بعـداز درمـان ازکاندوم در حین مقاربت استفاده کنید زیرا که باعث کاهش خطر ابـتلابه بیماری مقاربتی می گردد.

توصیه های من: 

در صورتی که خود یا همسرتان مبتلا بهترشحات چرکی از آلت یا سوزش در ناحیه تناسلی هستید:

 1. حتما با تیم درمانی خود مشورت کنید.
 2. از لباس های زیر کشاد و نخی استفاده کنید.
 3. شستشوی مداوم و خشک کردن مناسب ناحیه آلت تناسلی و کشاله ران بسیار کمک کننده است.
 4. به هیچ عنوان خودسرانه اقدام به درمان یا کندن جوش ها نکنید. 
 5. از تماس جنسی بدون محافظ اجتناب کنید. 
 6. حتما برای تشخیص نوع ضایعه و بررسی ریسک احتمالی به پزشک مراجعه کنید.
 7. ممکن است نیاز به نمونه برداری و ارزیابی آزمایشگاهی باشد  

دکتر عباس انتظاری متخصص طب پیشگیری

برچسب ها :
پرسیدن سوال از دکتر

در صورت نیاز به مشاوره آنلاین با کلیک بر روی دکمه “از دکتر بپرسید” سوالات خود را مطرح کنید

دریافت نوبت اینترنتی

برای مشاوره و معاینه بالینی در مطب دکتر، با کلیک روی دکمه “نوبت دهی اینترنتی” وقت خود را برای مراجعه حضوری رزرو کنید

مشاوره آنلاین و از راه دور

اگر امکان مراجعه حضوری به مطب را ندارید و مایل به مشاوره از راه دور به صورت تصویری با گوشی موبایل خودبا دکتر انتظاری هستید، می توانید زمان مورد نظر خود را هم اکنون تائید فرمائید

متاسفانه چیزی پیدا نشد
دکتر عباس انتظاری

دکتر عباس انتظاری پس از قریب 20 سال طبابت خدمات علمی و آموزشی و پژوهشی متعددی در سطح ملی و بین المللی انجام داده است

آخرین پرسش ها

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. پاسخ شما حداکثر تا 24 ساعت آینده از طریق  ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود که از طریق ای میل برای شما ارسال شده را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر mousa سه شنبه ۷ اسفند ۹۷( 1 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و درود.
  چند روزه که لکه هایی به شکل تبخال بر روی آلت تناسلییم بوجود اومده که هیچگونه خارش و یا درد ی نداره و این موضوع نگرانم کرده
  لطفا راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۷ اسفند ۹۷( 1 ماه پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی ممکنه پسوریازیس یا لیکن پلان یا اگزما مطرح باشه.

   با توجه به عکس ارسال احتمال تبخال بسیار کم است

   ممکن است نیاز به درمان های طولانی مدت باشد. همچنین در برخی از موارد ممکن است ضایعات پس از بهبودی مجددا عود کند بهتره برای معاینه دقیقتر به پزشک مراجعه کنی. ممکنه نیاز به نمونه برداری یا ارزیابی های تکمیلی باشد

   علی الحساب روزانه یک بار کرم اوره ۱۰درصد ثمین بزن و ناحیه را خشک نگه دار و لباس گشاد نخی بپوش 

   موفق

 • تصویر کاربر ملودي یکشنبه ۲ دی ۹۷( 3 ماه پیش) مشاهده پرسش
  من سه هفته پيش با اقاي رابطه جنسي داشتم (anal). بدون محافظت.
  حدود ٣ روز ميشه كه قسمت هاي بالايي بدنم كهير زده. امروز خارشش شديد تر شده.
  من سابقه كهير زدن نداشتم به جز يكي دو بار.
  ميخواستم بدونم ممكنه كه مربوط به يه بيماري جنسي باشت؟ البته مشكل ديگه اي نداشتم.
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۲ دی ۹۷( 3 ماه پیش)

   علیکم السلام 

   کهیر علل مختلفی دارد ولی معمولا بیماری های مقاربتی به این شکل تظاهر نمی یابند 

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود ممکنه نیاز به نمونه برداری و آزمایش های تکمیلی باشد 

 • تصویر کاربر عاطفه سه شنبه ۲۹ آبان ۹۷( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر.من دراستان آذربایجانغربی زندگی میکنم.ودوبار هم به دکتر مراجعه کردم.گفتن که باید فریز بشه. و اون یکی دکتر هم گفت باید عمل بشه. تست hpv pcr برام تجویز نکردن. و امپول گارداسیل..امپول رو خودم از داروخانه میتونم تهیه کنم?آیا اینجا دکتری میشناسید که من پیش اون بتونم مراجعه کنم.؟؟؟ من خیلی نگران این موضوع هستم . که شاید دچار ویروس hpv شده باشم.و تو نامزدم علائم زگیل وجود نداره.چطور من دچارش شدم؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۲۹ آبان ۹۷( 4 ماه پیش)

   سلام جانم

   راستش در بین همکاران آذربایجان غربی فرد مشخصی را نمی شناسم ولی می توانی به یکی از همکاران شاغل در بیمارستان های وابسته به دانشگاه علوم پزشکی مراجعه کنی

   امکان انجام تست در استان شما وجود ندارد

   گارداسیل با نسخه پزشک در برخی از داروخانه ها و انستیتو پاستور قابل تهیه است

   نگران نباش و معاینات ادواری را پیگیری کن

   موفق

 • تصویر کاربر سعید یکشنبه ۱ مهر ۹۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  جناب اقای دکتر در زیر الت من مقداری پوست اضافه وجود دارد که به تشخیص خودم از زمان ختنه کردن باقی مانده است و در زمان نعوذ یکم احساس درد دارم حالا قصد از بین بردنشو دارم چطور میتونم اقدام کنم ؟ کجا می تونم اقدام کنم ؟
  و اینکه میخام مطمئن بشم بعد از این کار مشکلی پیش نمیاد چون این پوست اضافه هم حساس هست بطوری که تاثیرش را در انزال حس میکنم
  ممنوم میشم راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۱ مهر ۹۷( 6 ماه پیش)
   سلام جانم
   چنانچه درماتوفیبروم یا اسکار ختنه مطرح باشد معمولا نیاز به درمان ندارد
   ولی در صورتی که از نظر ظاهری آزار دهنده باشد ممکن است نیاز به جراحی ترمیمی یا لیزر باشد
   امکان از بین بردن این حالت با دارو وجود ندارد.
   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی
   موفق
 • تصویر کاربر علی دوشنبه ۷ خرداد ۹۷( 10 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلم اقای دکتر من یه مرد 20 ساله هستم یه سوال داستم من حدود 35 روز پیش یه رابطه جنسی دهانی داشتم البته من فاعل بودم و انگشت دستم هم به معقد اثابت کرده وارد نشده فقط اثابت کرده سوالم این بود ایا زیگیل تناسلی یا ویروس hpv از راه دهان و بزاق یا ویا لمس کردن معقد قابل انتقال هست من پوست چربی دارم و صورت و بدنم اکثر جوش میزنه ریز و درشت در ناحیه تناسلی هم زده تا حالا الان سه روز میشه که روی پوستم در ناحیه تناسلی یه جوش نسبتن بزرگ و دوتا کوچیک و لکه قرمز روی پوستم به وجود امده نمیدونم جوشه یا زیگیل و خیلی هم ترسیدم واقعا ترسیدم و بسیار ادم تلقین کاری هستم در حدی که دیشب تو اینترنت خوندم با کمی خارش همراه هست از صبح بدنم میخاره خیلی تلقین کار هستم خواهش اگر میشه راهنمایی بفرمایدد ممنون
  سه عکس هم گذاشتم ❤️❤️❤️
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۷ خرداد ۹۷( 10 ماه پیش)
   سلام جانم
   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی بر اساس عکس های ارسالی به نظر می رسد فولیکولیت مطرح باشد
   مقاله زیر را با دقت مطالعه کن
   http://yon.ir/ryRa2
   مقاله زیر را در خصوص زگیل تناسلی در مردان و راه های انتقال آن مطالعه کن
   http://yon.ir/PiR7y
   توصیه می کنم برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود
   موفق
 • تصویر کاربر A.R سه شنبه ۱ خرداد ۹۷( 10 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقت بخير
  بنده مرد هستم ٣٠ سال سن.
  مدت يكسال هست كه زگيل هاي تناسلي داشتم به دكتر مراجعه كردم و با روش فريز كردن درمان كردم اما مجدادً به همان شكل رشد كردند، ممنون ميشم اگر بفرماييد بهترين راه و هزينه درمان در كلينيك شما كدام و چقدر هست.
  آيا بهترين ليزر دي اكسيد هست ؟! و چقدر تفاوت هزينه نسبت به فريز كردن دارد.

  با تشكر فراوان.
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۱ خرداد ۹۷( 10 ماه پیش)
   سلام جانم
   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی در صورتی که زگیل تناسلی مطرح باشد علاوه بر حذف فیزیکی ضایعات با درمان دارویی‏ فریز‏ جراحی یا لیزر اقدامات متعدد دیگری نیز برای تقویت سیستم ایمنی بدن لازم است
   توصیه می کنم مقاله زیر را در مورد زگیل تناسلی مردان و روش های مختلف درمانی آن با دقت مطالعه کنی
   http://yon.ir/q3Nqw
   بهترین و سریعترین روش درمانی که کمترین میزان عود را دارد لیزر است که فیلم لیزر را هم برات گذاشتم تا ببینی اما این درمان همه کاره نیست و باز هم باید نسبت به تقویت سیستم ایمنی بدن اقدام نمود
   هزینه ها اصلا قابل پیش بینی نیست

   موفق
 • تصویر کاربر علی پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۷( 11 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقا دکترمن پسر 19 ساله ام در ناحیه تناسلی یه زیگیل دارم ممکن هست من خوب بشم اگ الان شروع کنم و یه چهار ماه پیش من آبله مرغان گرفتم ربطی به این نداره که از طریق دست دادن یا ماچ بوس کردن گرفته باشم اگر بیام پیش شما امکان ش هست خوب بشم یا درمان قطعی داشته باشم ممنون میشم جواب بدین
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۷( 11 ماه پیش)
   سلام جانم
   با توجه به طرح ناقص سوال لطفا صفحه زیر را با دقت مطالعه کن
   امیدوارم مطالب زیر کمک کننده باشد
   http://yon.ir/nq2bl
   موفق
 • تصویر کاربر ح پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۷( 11 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام بنده 36 سال سن دارم و قبلا در ناحیه تناسلی یک خال گوشتی قهوه ای داشتم .که در طول چند ماه ناگهان تعدادشان زیاد شد ممنون میشم راهنماییم کنید. اگر نیاز به ارسال عکس خال هست براتون ارسال کنم .ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۷( 11 ماه پیش)
   سلام جانم
   متاسفانه به دلیل اشکال در ثبت سوال یا اشکال در ای میل ، سوال تو توسط سیستم به عنوان اسپم شناسایی شده است
   لذا پیشنهاد می کنم مجددا نسبت به ثبت سوال (البته با دقت) اقدام کنی یا مقالات زیر را در مورد زگیل تناسلی در مردان و روش های درمان زگیل تناسلی مطالعه کنی
   http://yon.ir/usNqK
   همچنین مقاله زیر در مورد زگیل تناسلی در زنان را با دقت مطالعه کن
   http://yon.ir/Xi375
   امیدوارم کمک کننده باشد
   موفق
 • تصویر کاربر حامد چهارشنبه ۲ اسفند ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  من جدیدا نامزد کردم و قراره عقد کنیم تا چند روز دیگه چند سالی هست زیگیل تناسلی گرفتم تو یه رابطه چند سال پیش که نوع 6 هست کم خطره ولی به هیچ وج نمیخام همسرم همچین بیماری بگیره نزدیک یک ماه پیش براش واکسن زدم ..
  حالا سوال من اینه که این دوره 6 ماه که تو 3 دوز واکسن زده میشه باید بگذره که من بتونم رابطه با همسرم برقرار کنم یا تو دوز اول ایمنی لازم ایجاد شده ؟ ؟ ؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۲ اسفند ۹۶( 1 سال پیش)
   علیک سلام
   واکسن گارداسیل پس از سه دوز تزریق تا حدود 95 درصد از بروز بیماری پیشگیری خواهد نمود
   باید دوره تزریق واکسن کامل گردد
   رابط جنسی بعد از اولین تزریق ایمن نیست و امکان انتقال بیماری نیز وجود دارد
 • تصویر کاربر یاسین‌امیری چهارشنبه ۱۱ بهمن ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر...من‌ در ارمنستان زندگی‌میکنم جایی‌که متاسفانه بهداشت جنسی رعایت نمیشه..از اخرین رابطه‌من 2ماه میگذره اما نزدیک به 5ماهی میشه‌که دونه هایی شکل بیماری مولوسکوم‌که‌ شما‌در متن‌سایتتون‌فرموده بودین بر روی الت و ناحیه ختنه گاه و ناحیه بالای الت یعنی‌زیر‌شکم بوجود اومده که من رو خیلی‌نگران کرده چون‌تعدادشون‌درحال‌زیاد شدنه...و بزرگ تر میشن...چیمار باید انجام بدم دکتر؟ خواهش‌مندم راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۱۱ بهمن ۹۶( 1 سال پیش)
   سلام جانم
   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی با توجه به عکس های ارسالی به نظر میاد مولوسکوم مطرح باشد
   خوشبختانه مولوسکوم خطر جدی ندارد ولی یک بیماری ویروسی واگیر دار است و ممکن است تا یک سال نیز ادامه یابد
   مقاله زیر را با دقت مطالعه کن
   https://goo.gl/mMwkno

   ممکن نیاز به درمان های تهاجمی نظیر کرایوتراپی یا لیزر باشد
   علی الحساب روزانه یک بار با بتادین ضد عفونی کن
   به هیچ عنوان ضایعات را دستکاری نکن
   از تیغ برای از بین بردن موها به هیچ عنوان استفاده نکن
   توصیه می کنم در اولین فرصت به نزدیکترین پزشک مراجعه کنی
   موفق
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر
از بین بردن چین و چروک پیشانی
آنژیوگرافی
تنگی مجرای ادراری
جوانسازی پوست
متخصص ارتوپد
رژیم لاغری
اتوماسیون مالی تحت وب
درمان واریس
درمان پروستات
لیزر موهای زائد
درمان زگیل تناسلی
درمان فشار خون
درمان زگیل تناسلی زنان
ناباروری
مرکز پزشکی هسته ای
اصلاح طرخ لبخند